Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Távmunka,komoly lehet?

icuska47
Létrehozva: 2012. február 29. 07:09
Véleményeteket szeretném kikérni!Dolgozik-e már itt valaki."Müszaki Web Áruház"Horváth Ákos vezető,keresk.igazgató.Ismerősőm jelenkezett ide otthon végezhető munka,mint adatrögzítő.Elsőre meg kellettt adni a személyes adatokat,igazolvány szám,számlaszám,stb.és rögtön 5000.ft.ot kellene befizetni.Most idegeskedik hogy minden adatot megadott magáról,és nem-e átverés?Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
  1. 2015. június 23. 12:3629.

    Ez komoly, hogy a mai világban egy felnőtt ember még bekajál ilyesmit????


     


    Komolyan, nem tudom sajnálni. És kérdezni előtte kell, nem utólag.

    előzmény:
    icuska47 (1)
    2012-02-29  07:09
  2. 2015. Április 15. 12:4028.

    Ó, bocsi,azt ki is felejtettem még.. ha semmi konkréttal nem vádoltad meg, de ő azzal vádol, hogy igen (és igen, mert sablonleveleket küldözgetett mindenkinek), az hamis vád, és a törvény bünteti!

  3. 2015. Április 15. 12:1427.

    bocsika, hogy most szólok hozzá, de eszmbe jutott, hogy anno én is így jártam. küldözgette a sablonleveleket nekem is. fenyegetőzött, hogy feljelent, mert ezt meg az irtam (igaz, hogy semmi olyat nem irtam, amit ő állított, de ekkor már rájöttem, hogy sablonleveleket küldözget) és utána néztem az interneten. nem szoktam amúgy ilyen munkákra jelentkezni, de tetszett,és gondloltam megpróbálom, ám amikor láttam, hogy milyen adatokat kért, nem mertem belevágni, pedig még az ötös sem vágott volna földhöz, kifizettem volna neki, úgy voltam vele, hogy "próba szerencse". de ilyen adatokat egy egyszerű gmailes email címre elküldeni??? még ha "hivatalos" tehát cégnév emailje lett volna. ez olyan, mint amikor felcsengetnek a kaputelefonon, és nem szólnak bele..na vajon miért? hogy itthon van-e valaki? (nincs egy hónapja, hogy betörtek a szomszéd lakásába, szombaton!) és olvastam, hogy valakit még fel is hívtak (bár lehet, hogy keverem, és egy másik vég volt!!) hogy hol tanul, hol lakik, lakcím, anyja neve.. ennyi erővel bárki csinálhatna egy email címet (gmail, freemail, stb..) valami kitalált cégnévvel, feltesz ide-oda pár hírdetést és kész. jönnek az adatok, meg néha a pénz is. mivel az összeg, amit elkérnek relatíve kicsi, ezért nem fog senki feljelentéssel bajlódni, és ezek pontosan erre mennek. mellesleg egyrészt bárhonnan csinálhatja (bár nem tudom, hogy vannak-e manapság internet kávézók vagy ilyesmi) hogy ne lehessen lenyomoztatni az email címét. és annyira "piti" ügy (kár), hogy hacsak a károsultak nem fognak össze...


    ezért ilyen "sikeresek" sajnos!


    De hogy visszatérjek az én ügyemre, szóval nekem is elküldte a fenyegetőző leveleit (rögtön támadott, amikor nem akartam fizetni!) a végén pedig azt, hogy ő bizony feljelent. ekkor már szakadtam a röhögéstől (és nem csak én..most nem írnám le miért.).


    sly70, sajnálom hogy téged valóban feljelentett, bár nem tudom hogy magyarázta meg azt, hogy konkrétan az egyik ismerősöm tényleg fizetett neki, és a munkát természetesen nem kapta meg azóta sem...ráadásul több ilyen emberről is tudok és ezek az emberek meg őt jelentették fel.

Címlap

top