Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföld.........

Torolt_felhasznalo_927697
Torolt_felhasznalo_927697
Létrehozva: 2012. február 26. 15:09

Kicsit kiakadtam.

Van egy fórum, amit Németországban élő magyarok szerkesztenek. Van egy topik ahol munkát keresnek Németországba.

Itt minden hszt ami, arról, szól, hogy olyan munkát keresnek, amihez nem kell vagy csak minimális nyelvtudásra, van szükség, illetve olyan munkahelyet keresnek, amihez van szállás, állandóan lehurrogják.

Ilyen hsz-kel,hogy nincs kezdőtőkéd el se indulj,nem tudsz beszélni,el se indulj,annyi mindent kell intézni,hogy el se indulj……..stb.

Most komolyan.

Mindenki, aki kiment a több százezer Ft-nak megfelelő euróval indult ki, meg középfokú nyelvtudással?

A románok, a szlovákok (több százan, vagy ezren), mind így mentek ki, hogy bőven volt pénzük, több hónapra, élelmiszerre, meg lakásbérlésre?

És itt nem orvosokra gondolok, hanem például építőipari szakmunkásokra.

Szerintetek, miért kell a többieket úgy elkeseríteni, hogy meg se próbálják?

És itt nem a korrekt és építő jellegű hsz-ről beszélek, hanem a rosszindulatú, és ironikus hsz-ről.

Kicsit olyan mintha ahelyett, hogy segítenének egymásnak, inkább elveszik a kedvét a másiknak, nehogy nekik is jó legyen, vagy próbálkozzon.

Szerintetek, miért van ez így?

  1. 2012. február 27. 13:2251.
    sziasztok. sorry, de  TE  igazat mondasz. en egy oreg canadai vagyok, eletembe nem voltam a magyar hazba, de volt 11 evig egy magyar baratnem. nos ok 6 eve visa mentek majusba. es szeptemberbe , a rendorok voltak nalunk, plusz telefonok tomkelege. miert? mer borzalmassan sok penzt kiloptak az orsagbul.  VISA ES MASTER  card rul levettek a penzt, es szepen haza vittek. es a mi cimunkra juttek a leveleik. nos a rendorseg ezek utan jott ki. meg miko visa kuldtem a leveluket felhivtak a tudakozot a  COLLECTION osok, meg tudtak a telo szamunkat.  igaz, ha baratot akarsz, az legyen kulfoldi, de ha  ELLENSEGET  akarsz, akkor baratkozzal magyarral. szep napot...
    előzmény:
    regan (48)
    2012-02-27  12:31
  2. 2012. február 27. 12:4950.

    Az anyagi része. Tőke azért kell, hogy egyáltalán el tudj indulni. Ha kimész, először is, ki kell fizetned a repülőjegyed. Aztán szállást kell bérelned. Kint is van kaució, sok helyen még banki biztosítékot is kérnek. Kell étkezést, villanyt, közlekedést fizetned. Kell számlát nyitnod. Megannyi költség. Szóval indulásként egy átlagos európai országba, nyugodtan lehet olyan 500 000.- Ft-nak megfelelő EUR-val számolni. Ez kb. 2 havi megélhetéshez elég. De akkor azt feltételezzük, hogy 2 hónap múlva bizony garantáltan találsz

    munkát. Ha ez sikerült, és azt meg is tudod tartani, akkor van esélyed. Ha nem, akkor buktad az 500-at és két hónap múlva valahogy hazajössz. A visszajegyed minden eshetőségre legyen meg.

     

    Ha én most 20 éves lennék, gyerek, család, egzisztencia nélkül, én belevágnék. De nekem eljutott olyan pontra az életem, hogy túl sojkat kockáztatnék, ill. veszíthetnék egy ilyen kiruccanással.

    De ha 20 éves lennék, suli után, simán belevágnék.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_738772
    Torolt_felhasznalo_738772
    2012. február 27. 12:4849.
    Csúsztatsz. Teljesen másról van szó.
    előzmény:
    regan (48)
    2012-02-27  12:31
  4. 2012. február 27. 12:3148.

    "Kicsit olyan mintha ahelyett, hogy segítenének egymásnak, inkább elveszik a kedvét a másiknak, nehogy nekik is jó legyen, vagy próbálkozzon.

    Szerintetek, miért van ez így?"

     

    mert magyarok... :X majd hülye lesz a másiknak ajánlgatni, h menjen ki bátran, azért, h neki konkurencia legyen a munkaerőpiacon...

    idős rokonunk 1963 óta Kanadában él, azt mondja, a helyi magyar "közösségben" a legnagyobb a kölcsönös utálkozás, széthúzás, a másiknak betartás... őt már a 70-es években kiutálták maguk közül, amikor a férje egy szabadalmával, amit felhasználtak a montreali olimpián,  komoly pénzt keresett...

    USA-ban élő hasonló korú rokonunk hasonlókat mesél... a magyar mindenhol egyforma

    ahogy külföldön mondják, onnan lehet felismerni, h a forgóajtón mögötted megy be, de előtted jön ki...

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  5. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. február 27. 12:2247.
    Pontosan! SENKI nem felelős mert xy nem tanult nyelveket és nincs pénze, csak maga xy tehet róla, veszekedjen a tükör előtt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738772 (46)
    2012-02-27  12:19
  6. Torolt_felhasznalo_738772
    Torolt_felhasznalo_738772
    2012. február 27. 12:1946.
    Ja, az menjen. De utána nem kell sírni.  Meg közben sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_483454 (44)
    2012-02-27  11:47
  7. 2012. február 27. 12:1445.

    Szia,

     

    az utóbbi időben mi is eljátszottunk a gondolattal, hogy esetleg - nem elsősorban anyagi okok miatt, hanem inkább az újdonság, és az élmények miatt - külföldön próbáljunk szerencsét. Több lehetőség is szóbajött, ráadásul nekünk még kapcsolataink is vannak akik esetleg tudnának segíteni. De tulajdonképpen, ők is azt mondták nekünk, és ezt csak megerősíteni tudom. Nyelvtudás - ha nem a legalja munkára mész, mindenképp kell. A legalja munkát meg sokszor, román, stb. munkavállalók már elviszik, viszont az tényleg a legalja. Ha valami minőségi munkát szeretnél, ami a minimálbért, vagy annál egy kicsit többet megfizeti akkor az adott ország nyelvét kell tudnod, legalább alapfokon beszélni. Mivel egy csomó olyan dolgot is kell intézned pl. NIE szám igénylés, számlanyitás, stb. amit egyszerüen nem tudsz intézni, hisz nem tudod megértetni magad. Tolmácsot meg nem vihetsz mindenhova magaddal. NÁlunk Spanyolroszág jött szóba, de ott is minimum alapfokon kell spanyolul tudni. következő, most tényleg olyan gazdasági válság van, hogy nekünk is mondták, igen meg lehet próbálni, be lehet állni az 50 ezer spanyolajkú munkanélküli mögé a szigetekre. Esély az van, csak kevés. Szóval ez nem úgy működik, hogy esetleg elpötyögsz valamilyen nyelven és akkor Téged felvesznek. Most egész Európában hatalmas a munkanélküliség, és bevándorlókkal - hacsak nincs valami nagyon speciális végzettséged, szakértelmed (vagy eleve kihelyez a céged, mert az természetesen más) - nagoyn nehéz elhelyezkedni. Sokan egy jobb élet reményében mindent felszámolnak itt, kimennek pénzzel (sok pénzzel) kint felélik a tartalékaikat, és utána kukáznak, s még hazajönni se tudnak. Magyarországon, a saját országodban még mindig inkább otthon vagy.

     

     

    Viszont a másik oldal. Ha tényleg semmid, de semmid nincsen, és semmilyen vesztenivalód nincsen, és itt is szinte az éhenhalás szélén állsz, akkor viszont érdemes megpróbálni. Nekünk több olyan ismerősünk is van, aki semmivel, egy szál gatyával kiment, stoppolt, utána járta az éttermeket, s kjapott munkát. Igaz szórólapozik, igaz, hóba fagyba, igaz egy hajón lakik 3 nm zsákból öltözködik. De van reménye hogy egy pár hónap alatt annyi összejön hogyk i tudjon venni egy lakást. Ők azok akik boldogulnak valahogy.

     

    De egyet ne felejts el . Kint sincs kolbászból a kerítés. Szóval azt ne gondold egy percig sem, hogy kint, bevándorlóként, valami hatalmas változás lesz az életedben. Nekünk a barátaink a Kanári szigeteken dolgoznak. A fiú egy 4*os szállodában felszolgáló. Kb. 5 éve kint van. Tényleg nagyon helyzetből ment ki, kint viszont szinte rögtön talált munkát (ez még jóval a válság előtt volt). Most , ma, 1400 EUR-t keres, + a szezonális hónapokban 200 EUR borravalót.

    Anmi pénzük van, arra elég, hogy a nemrég született gyerekét el tudja tartani, + a párja kieső jövedelmét pótolják. és kb. 500 a bérleti díj/hó. Ami pénzük marad, abból évente párszor hazautaznak. Jól élnek? A körülményeik a magyarhoz képest igen, de az ottani viszonyok között szerények átlagosak.

     

    Én ezeket tudom elmondani neked. Érdemes átgondolni, a lehetőségeidet, mindent figyelembe venni. Szóval szerintem.: ha nincs vesztenivalód akkor igen, ha viszont úgy mész ki, hogy ahhoz itt mindent fel kell égetni, akkor nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  8. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. február 27. 11:4744.
    KEDVES kinti magyarok szoktak olyanokat igára fogni, hallani ilyenről.
    Van akinek ez is megfelel, induljon uccu.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_738772 (43)
    2012-02-27  11:08
  9. Torolt_felhasznalo_738772
    Torolt_felhasznalo_738772
    2012. február 27. 11:0843.

    Milyen elgondolásból menne/megy??/ bárki külföldre úgy, hogy nem beszéli a nyelvet és nincs nála pénz??? Ez értelmes felnőtt emberre vall? Szerencsét próbál mint a legkisebb parasztgyerek? Annak is volt egy tele tarisznyája. Vagy majdcsak lesz valahogy?

    Én neki se vágtam volna Angliának annak idején, ha nem tudtam volna a nyelvet (legalább olyan szinten, hogy ne tudjanak eladni) és ne lett volna annyi pénz nálam, hogy ha mégsem jön be a hely ahová szerződtem, akkor meg tudjam magam húzni máshol, esetleg, ha nagyon nagy baj ér, akkor azonnal gépre tudjak szállni. Nem normális aki ezek nélkül indul útnak. Ez nem cinizmus, hanem átgondolt, megfontolt cselekvés.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2012. február 27. 11:0142.
    Most már szinte minden külföldi munkára kérnek nyelvtudást. Régebben ez nem így volt, de azért még ma is lehet találni nyelvtudás nélkül munkát, csak az nem mindegy, hogy milyen. Viszont nem lehetetlen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2012. február 27. 09:1441.

    Persilke,

     

    most neztem meg az osztrak munkaügyi központ oldalat,meg a konyhai kidegitönek es a takaritonak is kernek nemet nyelvtudast,irasban es szoban!

    Az illegalis munkat meg inkabb nem ajanlgatnam,ahova nem kell nyelvtudas.....

    A magyarokrol meg annyit,hogy elöbb volt osztrak baratom,mint magyar.Meghallom,hogy magyar,messze elkerülöm.A "jo" tapasztalatok miatt.A kihasznalas,lehuzas,irigykedes jellemzö-joparszor bögtem a paromnak,hogy megint miert...?Ma mar leszarom öket.

    Talan ket ember az,akinek hajlando vagyok segiteni-öket is tizeneve ismerem es a kezemet a tüzbe tennem ertük (eppen most fogom befogadni a baratnömet es a lanyat).

    Kizarolag olyanokkal erdemes baratkozni,akiknek mar megvan a sajat egzisztenciajuk,utjuk itt es eligazodnak,nem pedig munkaközvetitö,ügyintezö kell nekik a masik szemelyeben. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  12. Torolt_felhasznalo_483454
    Torolt_felhasznalo_483454
    2012. február 27. 06:3940.
    Pl. az építőipari munkáknál szokott 1 jól beszélő lenni, aki intézi a dolgokat és a tudatlanokról a sápot rendesen leszedi. Magyaros összetartásnak is lehet nevezni. Ilyen valaki biztos segít neked, csak találnod kell egyet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  13. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2012. február 27. 04:2639.

    A magyarok egymashoz valo viszonyara jellemzo, hogy nagyjabol egyidoben kb 25 csalad erkezett.

    Ebbol 1 szemellyel van kapcsolatunk aki a baratnom egy masikkal nagyon feluletes a tobbiek sem tartanak kapcsolatot senkivel.

     

    A magyar klubban ketszer jartunk mert a furas, irigyseg, utalkozas veszekedes ment allandoan, ez meg kinek hianyzik.

     

    Mi meg az elejen ugy gondoltuk ha tudunk segitunk az ujaknak de az elso epes es irigy megnyilatkozasok utan befjeztuk. Azota sincsenek magyar kapcsolataink es nem is lesznek. Egy ismeros van aki a kozelunkben lakik o nagyon rendes de o 9 eves koratol el itt, ausztral ferje van es ausztral a csaladja, a gyerekei mar nem is beszelnek magyarul.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2012. február 27. 04:2138.

    Hat ez komoly amit te vegigcsinaltal.

     

    Ehhez kepes a mi 25 evvel ezelotti idejovetelunk fantasztikus volt.

    Nekunk politkai menedekjogot adtak, az allam fizette a repulojegyet es az emigracios centre ben mindenki nagyon szep olcso beru lakast kapott ami az utolso kiskanallal is fel volt szerelve. Itt 3 honapig lehetett lakni, 6 honapig ingyen nyelviskola volt es elso naptol kaptunk segelyt amig az illeto el nem tudott helyezkedni.

    Ingyem orvosi ellatast kaptunk es mint politikaiak azonnali letelepedesit es 2 ev mulva allampolgarok lettunk

    Az allam akkor fantasztikusan tamogatta az europai bevandorlokat

    16 honap utan vettuk bankkolcsonnel az elso hazunkat amiben 15 evet laktunk, aztan eladtuk es vettuk a mostanit.

     

    Mostanra ez teljesen megvaltozott. Europabol kizarolag munkavallalasival lehet honni ideiglenes letelepedesivel, az allam annyit segit hogy ad 800 ora ingyenes nyelvtanulast es alap orvosi ellatast , de ha mar gyogyszer kell teljes aron kell fizetni stb. Alap az angol es az a szakma ami az o hianylistajukon szerepel.

    2 evutan lehet kerni allando letelepedesit es ujabb 2 ev utan az allampolgarsagot, de ma mar angolul vizsgazni kell mindenbol.

    Lakast csak ugynoksegen es referenciaval tudsz berelni. Ausztralia az egyik legszigorubb bevandorlasi torvenyekkel biro orszag lett.

     

    Ha mar itt vagy es akarsz dolgozni , tudsz lakast berelni, vagy idovel ha allando letelepedo vagy akar venni is , de ahhoz kepest ami volt 25 eve ez mar teljesen mas rendszer lett.

    Ettol fuggetlenul AU meg mindig az egyik legelehetobb legnyugodtabb es leggazdagabb nyugati allam.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131320 (37)
    2012-02-27  03:44
  15. Torolt_felhasznalo_131320
    Torolt_felhasznalo_131320
    2012. február 27. 03:4437.

    Sziasztok, gondoltam leírom az én tapasztalataimat. 

    Nem mondhatnám, hogy a külföldi magyarokról jó lenne a tapasztalatom. 

    De, azért volt  olyan,  aki segitett. 

    Kicsi angollal (nagyon kicsivel, kevesebb, mint alapfok) érkeztem az USA-ba és kétezer dollárral. 

    Mehettem volna az EU-ba hivatalosan, de bizonyos okok miatt az USA jött számításba, nem volt más választásom,  mivel a volt férjem elől kellett elmenekülnöm.  Akkoriban még vizum kötelezettség volt, az ő vizum kérelmét pedig már többször elutasították. 

    Egy ismerős magyar adott szállást, amit nem akartam hosszan igénybe venni, de valahova menni kellett. Egyszem gyerekem is velem volt.  A szállásadómmal megegyeztünk, hogy amíg ott lakunk, a fele költségét fizetjük a lakásnak. Segített. Nem ingyen, és ezt nem is vártam, nekem nagyon jó lehetőség volt.  Az interneten ismertem meg, egy fórumon. 

    Kellett egy kocsi, mert az nélkülözhetetlen a legtöbb részén az USA-nak.

    A szállásadó ismerősének volt egy ócska kocsija eladó. Tizenéves volt, de gurult, es megegyeztünk hogy havi részletben fizetem mert a teljes árat nem tudtam volna kifizetni, illetve nem maradt volna szinte semmi pénzünk.

    A szállásadó összehozott egy magyarral, aki szállodatakarítást csinált így lett munkám a harmadik héten. Keveset fizetett, de nem zavarta, hogy nem beszélek angolul és az sem, hogy nincsenek hivatalos papírjaim a munkavállalásra. A fizetés hetente volt így csak egy hetet kockáztattam, hogy ingyen dolgozom esetleg, ha átver. Nem vert át. Mindig pontosan fizette a béremet. Én voltam fehér egyedül, Floridában a takarítás a mexikóiaké. Ők csak spanyolul beszéltek, én meg leginkább sehogy. Nem csak én voltam papirok nélkül. 

    A munka kegyetlen nehéz volt nekem. Otthon én elég jó beosztásban dolgoztam, bejárónőm volt. Nehéz volt a váltást feldolgozni lelkileg is és fizikailag se volt könnyű. 

    Közben a gyereket be kellett iratni iskolába, ő se beszélt angolul, neki sem volt könnyű, de megoldottuk a szállásadómmal.

    Nagyjából ennyi segitéget kaptam magyaroktól. Elmentem egyszer-kétszer magyarok közé és persze igértek mindent, de aztán semmi más segitséget nem kaptam, mint amit itt leirtam és nem is kerestem velük kapcsolatot tovább. mert az rossz, ha igérnek valamit. Vagy kiakarták adni nekem a házukat drágán, vagy a házukat akarták kitakarittatni velem nagyon olcsón, vagy el akartak adni valamit....  Én eztán nagyon megválogattam, kivel állok szóba.

    Figyeltem mi történik körülöttem, kerestem a jobb munkalehetőséget és sikerült találnom háztakaritási munkát, de már amerikaiaknál. Igy rengeteget dolgoztam, mert nem akartam a keveset fizető biztosat feladni, amig nincsen legalább annyi házam, hogy meg tudjunk élni belőle. Aztán lett, akkor kibéreltem egy lakást. Nem volt könnyű mert nem volt credit reportom, sem jóformán senkim.  Viszont sikerült annyi pénzt megtakaritani, hogy fel tudtam ajánlani a bérbeadónak több havi bérletet előre, cserébe őt nem érdekelte az, hogy feketén vagyok az országban (ekkorra már az voltam), se az hogy nincs pénzügyi előéletem. Közben a gyerek megtanult jól angolul és ez nagyon nagy segitség volt. Mert nekem arra, hogy tanuljam a nyelvet, se időm se energiám nem maradt. Ragadt azért, egyre jobban ment, de ma sem az igazi.  

    Igazság szerint sokszor és sokat bőgtem. De nem tehettem meg, hogy feladom, egyszerűen  nem volt más választásom, mint maradni, csinálni. 

    Azóta eltelt pár év, most van egy kis vállalkozásom, ahol már nekem dolgoznak, nem én dolgozom. Keveset fizetek én is, ez egy ilyen iparág, de ha valaki rendesen dolgozik, akkor van nálam munkája és kifizetem rendesen. Volt már magyar, akinek adtam munkát. De azt szerette volna, ha neki többet fizetek, mint a mexikói lányoknak. Megalázónak érezte a munkát, pedig nem az. Ez csak munka, nem több. Az utcasakon állni, az a megalázó. 

    Mostanra jutottam el oda, hogy van egzisztenciám, ami annyit jelent, nyugodt vagyok, hogy jövő hónapban is lesz bevételem és el tudtam kezdeni egy kicsit féltretenni és már nem érzem magam szegénynek, pedig az vagyok. Hat évbe tellett. 

    A nyelvtudásom még mindig nem tökéletes, de a barátaim elfogadnak ezzel együtt. Mindent megértek, megértetek, de az irodalmi angoltól nagyon messze vagyok. A kedvesem amerikai, és felnéz rám azért, amit elértem egy idegen országban, a nyelvtani hibáimat elnézi, az akcentusomat imádja.

    Még mindig feketén vagyok itt, még mindig nincs credit reportom. Itteni magyarokkal már nincs kapcsolatom kivéve a két segítőmet. Néha kérdeznek otthoniak, megéri-e kijönni? Nekem megérte.  Nyelvtudás nélkül szabad-e? Nekem sikerült igy is megvetni a lábam, nem mondhatom, hogy nem szabad. De a felelősséget mindenkinek magának kell vállalnia. Az USA speciális,mert itt nincs legális lehetőség és ez nagyon más világ. Nincs 20-30 nap szabadság, nincs biztosítás (hacsak meg nem veszed), nincsenek szociális juttatások, ha feketén vagy itt. Ha feketén vagy itt, akkor még azt sem érezheted, hogy biztonságban vagy, bármikor hazaküldhetnek. Szóval nincs kolbászból a kerítés, ahogy mondani szokás. De munka az van, ha valaki dolgozni akar. Én biztatni senkit nem biztatok. Aki otthon, a saját nyelvén nem tud elintézni semmit egyedül, az ne jöjjön ide, ne menjen külföldre, se nyelvtudással, se anélkül. De, ha valaki talpraesett, akkor a kockázat kisebb, akár van nyelvtudás, akár nincs. A nyelvtudás szerintem másodlagos. Az akarat, a kitartás, a szorgalom, és a nyitottság egy más kultúrára sokkal fontosabb. Akiben túlteng a magyar önérzet, az ne menjen sehova, mert nagyon rosszul fogja érezni magát. Semmivel nem vagyunk jobbak, ügyesebbek, tehetségesebbek, mint pl. a lengyelek, a románok, vagy a mexikóiak, vagy az amerikaiak. De nem vagyunk rosszabbak sem. 

    Szóval nekem két magyar segített.  A szállás vacak volt, a munka keveset fizetett, de nekem mindkettő jó lehetőség volt.Megköszöntem nekik, hálás voltam érte. A szállásért pontosan fizettem, a munkámat rendesen csináltam, igy nem tartozunk egymásnak semmivel. 

    Az EU-ról nincs információm.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2012. február 26. 20:4936.

    Ez azert van, mert

     

    1. egy orszagban eleshez alapfoknal jobban kell tudni a nyelvet

     

    2. mert nem talalsz azonnal allast, mert elore tobb honapra ki kell fizetni a alberletet stb., es addig meg kell valamibol elni

     

    Azert mondjak, mert ez az igazsag.

     

    Magyarorszagon felvennenek a mostani munkanelkuliseg idejen olyan kulfoldieket epitoiparba, akik nem beszelnek magyarul?

    Es ez csak a munka: mi van, ha orvoshoz kell menni, ha a gyereknek kell a haziban segiteni  vagy barmi hivatalos ugyre kerul sor, barmi zur van?  Mondod magyarul?

     

    "A románok, a szlovákok (több százan, vagy ezren), mind így mentek ki, hogy bőven volt pénzük, több hónapra, élelmiszerre, meg lakásbérlésre?"

     

    Hat szerinted?

    Ha nem elore elintezett munkara mentek ki, akkor hogyan mashogy?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  17. dri
    dri
    2012. február 26. 20:4835.

    hát nem akarlak elkeseríteni, de jobb hogy még ithon tudod meg, milyen is a magyar...

     

    minden nép összetart külhonban, de a magyar ott is becsmérel, áskálódik, keresztbetesz...

     

     

    Miért várod, hogy egy topik más legyen? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  18. 2012. február 26. 20:3334.

    "Tudod azert, mert a magyar egy ritka rohadek nep-kepes es külföldön lenyulja a magyar "baratja" elöl a munkat!!! (Ez mär többször is elöfordult a környezetemben)"

    Ezt igy nem mertem volna leírni de sajnos ugyanez a tapasztalatom , és durva dolog esett meg velem is konkrétan, így még csak azt sem monhatom hogy mástó hallottam ezt-azt.

    előzmény:
    white.angel (30)
    2012-02-26  19:48
  19. 2012. február 26. 20:3133.

    azért mondják ezt..mert régen más volt kimenni semmivel

    és ma más

    sokan kiszöktek régen,meg politikai menekültnek számítottak pl

    ma már ezt nem csinálhatod meg

    iszonyat tömegek vándoroltak ki,és illegálisan dolgoztak..adott országban szinte éh bérért,iszonyat szállásokon..de kimentek mert átszámítva két három nap alatt megkeresték egy havi bérüket

     

     

    ma kimenni

    és 20-25 éve kimenni ég és föld

    szerencsére

    aki ma kimegy szerintem sokkal jobban biztosítva van,hogy nem keveredik semmi szarba,kifizetik ilyesmi...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  20. 2012. február 26. 20:1932.

    El sem olvasom amit a többiek írtak , de kell az adott orszégban használt nyelv  legalább alap szinten de jobb egy középfoku tudás, ez nélkül nem tudsz intézni kint semmit, nem tudsz munkat keresni, ha meg itthonról mész adott melóra esélyes hogy átvághatnak. Barátnőm párja hidegburkolonak ment ki 3 különböző helyen egymás után nem fizették ki Németországba. De sajnos sok a hasonló példa. Pénz is kell valamennyi és a 100000 Ft átszámolva Euro/USD vagy hasonlókra az igencsak kevéske pénz odakint. Kell egy induló összeg az utazáshoz plusz váratlan kisebb koltségek lakásbérléshez plusz kaució 2-3 hónapra előre, hacsak nem tuti meló tuti fizetés mert akkor elég egy hónapra előre utána ugyis kapsz fizetést. Közlekedésre és itt még nem arrol beszélek, hogy kocsit veszel plusz tankolsz csak busz taxi, na meg enni is kell valamit, ezen lehet spórolni, ha egy fiatal egyedül megy de pl gyerekkel már jobban kell készülni erre a kiadásra is. Nekem van olyan ismerősöm aki kiment Ausztriába nem tul messze a határtól hogy megkeresse azt a pénzt amivel családdal együtt ki tudnak menni messzebbre, illetve hogy szobalányként magára szedje a minimális nyelvtudást.

    cell

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  21. 2012. február 26. 20:1631.

    Nem biztos, h. elkeseríteni akarnak, hanem inkább óvni.Németo. egy nagyon bürokratikus ország, és MINDENKITŐL elvárja a nyelvtudást. Én egy nyelviskolában tanítok, ahol a tartózkodási engedélyhez szükséges nyelvvizsgára készítünk fel, és van rálátásom a dolgokra. De egyébként tényleg,hogy képzeled, h. bármelyik országban is meg lehetne élni nyelvtudás nélkül???? Ez csak akkor megy esetleg, ha magyar munkaadónál találsz munkát, de ezt is otthon kell intézni.

    Én nagyon óva intek mindenkit, h.nyelvtudás nélkül elinduljon Németo-ba munkát keresni.

    Egyébként a románok, szlovákok is nyelvtudással jönnek, legalábbis pl egy házaspár egyik tagja, amásik meg itt jár iskolába, és csak a DTZ vizsga után áll vele szóba bármilyen munkaadó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  22. 2012. február 26. 19:4830.

    Igen, a normälis ember also hangon közepfoku nyelvtudässal indul neki a välasztott orszägba, es nemi kezdötökevel-ugyanis meztelen seggel a kissebbsegiek szoktak "eldegelni".

     

    Azok a törökök/albanok/ukranok/oroszok akik itt vannak azok vagy ugy kerültek ide hogy vagy nulla nyelvtudassal-DE NYELVET BESZELÖ ROKONHOZ/BARATHOZ vettek be magukat, akik segitettek nekik , vagy mar beszeltek a nyelvet es ugy kezdtek neki itt dolgozni.

     

    Arra visszaterve hogy miert nem segit egymäsnak a magyar külföldön?

     

    Tudod azert, mert a magyar egy ritka rohadek nep-kepes es külföldön lenyulja a magyar "baratja" elöl a munkat!!! (Ez mär többször is elöfordult a környezetemben)

     

    Ezert nem szeret senki sem segiteni. többekközt en sem egyengetnem senki itteni csetleset-botlasat. Elölem ne nyulja le senki a melot, nem vagyok hülye magamnak konkurrenciat csinälni.

     

    Boldoguljon mindenki ugy ahogy tud-nekem sem segitett anno senki. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_927697 (1)
    2012-02-26  15:09
  23. 2012. február 26. 19:3129.
    Arra gondoltam, hogy az amiben neked rossz tapasztalatod volt a követségen, abban meg lehet, hogy másnak jó tapasztalata volt, megoldódott az ügye. Nem biztos, hogy pont abban az országban, de egy másik országban, más ügyintézőkkel... 
    előzmény:
    Lina64 (28)
    2012-02-26  19:22
  24. 2012. február 26. 19:2228.
    Bocsi ..., de kifejtened bovebben mire gondoltal a hsz-dal ?
    előzmény:
    *Diorella* (27)
    2012-02-26  19:19
  25. 2012. február 26. 19:1927.
    Hát mint mindenben vannak jó és rossz tapasztalatok. Ami az egyiknek sikerül, az a másiknak nem. Sajnos nagyon sokszor azon is múlik, hogy ki ül a másik oldalon, mennyire érdekli...
    előzmény:
    Lina64 (26)
    2012-02-26  19:11

Címlap

top