Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Pozitív terhességi tesztek

Enita
Létrehozva: 2012. február 18. 09:33

Sziasztok azt szeretném kérni hogy aki tudja azok tegyék már fel a pozitív terhességi tesztjüket és írják már hozzá hogy hanyadik dpo-n vagy ciklusnapon csinálták!

És hogy mennyi idő alatt jött ösze!

Esetleg azt is hogy 1 vagy 2 baba! :)

Előre is köszönöm szépen!! :)

  1. 2012. március 19. 16:1126.

    Én sem hallottam, csak bíztam benne hát ha már kimutatja.....

    gyakorlatilag most vagyok a 8.napon, még messze vagyok a végtől, de már szoktak lenni alhasi fájásaim, az létezik hogy ilyen korán jelentkeznek, szerinted/szerintetek?

     

    Nekem az a baj hogy a menstruáciom összes vissza jönni meg, nem lehet kiszámítani.

    Elvileg hónap végén vagy hónap elején kellene megjönni.

    te mit javasolsz akkor mikor teszteljek?

     

    Köszi a válaszokat

     

    előzmény:
    tkata0603 (25)
    2012-03-19  15:29
  2. 2012. március 19. 15:2925.

    Én még nem hallottam ilyen tesztröl, de ha elolvastad mi állt benne, tudnod kellett volna, hogy ennyire korán nem mutat ki a teszt semmit.

    Vannak tesztek, amik már a menstruáció elött kb. 4 nappal kimutatják a terhességet.

    A megtermékenyités után 7 napot vándorol a petesejt, ezután kb. 5 nap a beágyazódás. Kb. ebben az idöben már esély van arra, hogy a korai teszt kimutatja a terhességet.

     

    A 2. lányomat a menzesz elötti 4. napon mutatta ki a teszt.

    előzmény:
    Angelika81 (24)
    2012-03-19  14:47
  3. 2012. március 19. 14:4724.
    Sziasztok!

    Én a férjemmel március 12-én voltunk együtt és ma teszteltem, de sajnos csak egy csík van rajta, nagyon szomorú vagyok.
    De sok mindenkinél olvastam, hogy nem így kell csinálni, hanem a várst menstruáció után pár nappal.
    Képzeljétek nekem a patikába azt mondták hogy az együttlét után 1 héttel kimutatjaazért vettem meg, de persze a doboz papirjában nem az volt amit a patikus volt.

    Kérlek imátkozzatok értem hogy összejöjjön a kisbaba, már nagyon szeretnénk a kistesót ez az első probálkozásunk.

    Szép napot nektek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2012. március 1. 10:1223.

    Manóka 83 : ha halványan is de ott van a két csík akkor nagy valószínűséggel baba van ha nem bízol anyira még az eredményben akkor 2 naponta tesztelj mert akkor duplázódnak a hcg szintek!Halkan Gratulálok

     

    Napocska77 köszönöm hogy megosztottad a történetet!

     

    Gratulálok minden anyukának és kismamának!

     

    Nekem hétfőn múlt el a menzim és neki kezdtünk a 7. próbálkozós hónapnak!!Én is fel hagytam minden féle megfigyelésnek, hőmérőzés minden fajta tünet keresés és rágörcsölésnak, mert nagyon meg untam az egészet és jobban rágörcsöltem az egészre hogy figyelnem kellet magamat!

    Nagyon remélem így mostmár hamarabb össze fog jönni!

    Ha jönni akar ugy is jönni fog!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. február 28. 22:5122.

    szia! fényképek sajnos nincsenek.

     

    de ha érdekel hát tessék a mi esetünk:

    első gyerek, aki annyira nem tervezett, vagyis pontosabban úgy voltunk vele, hogy még azért védekezünk pár hónapig (tervezett esküvőig), de persze nem annyira "precízen" és inkább csak a kritikus napokon,  de ha netán előbb jön, akkor sincs tragédia. Ennek persze nem sok eélyt adtam, Aztán elsőre összejött... Peteérés után kb. 1 héttel volt egy védekezés nélküli együttlét, abból lett a szomszéd szobában alvó, most már óvodás fiúcska.

    tesztelni én 2 héttel a nem várt mensi után teszteltem csak, de akkor egyből és erősen 2 csíkot a legolcsóbban kapható gyógyszertárival.

     

    Második babánkat, március végére várjuk. Ő az abszolút tervezett gyerek kategória, tervezett fogantatás előtt vitamin/folsav szedés, orvosi vizsgálatok stb. Ő 4 hónap nem védekezés után fogant meg, amiből pont az utolsó hónapban nem figyeltünk már egyáltalán arra, mikor vagyunk együtt, meg mikor lehet peteérés stb. mert úgy voltam vele, hogy kicsit belefáradtam a témába, jöjjön csak, mikor akar, hát jött is.

    Teszt, nemvárt mensi után 2 nappal csináltam az elsőt, azaz 30ik ciklusnapon és, igaz halványan, de már akkor is pozitív lett. Másnap reggel megismételtem, ott már erősebb a 2ik csík de még mindig nem annyira, mint a kontroll.

    Tesztfajta, itt sem extra, nagyonolcsón vettem a teszteket egy drogériában, asszem a 2db került kb. 400 Ftba.

     

    Nekem az  a tapasztalatom, hogy nem sok különbség van a tesztek között, azt hiszem, a drágábbak kicsit érzékenyebbek, tehát lehet, hogy 1-2 nappal korábban hoznak jó eredményt. Korábban utána néztem, mikor érdemes tesztelni, legtöbb helyen azt írták, akinek pontosak a cikulsai, annak a menvárt mensi után pár nappal elvileg már poz a "normál" teszt is.  

    előzmény:
    Enita (1)
    2012-02-18  09:33
  6. 2012. február 28. 17:4821.

    Sziasztok!

     

    Nálunk elég hamar összejött a bébi, 2 hónap alatt.Az elmaradt mensi után 1 héttel teszteltem, egyből 2 csíkos lett. Egyébként abban az 1 hétben olyan erős görcseim voltak mintha minden percben megjöhetne. Máshogy alakult most vagyunk 18 hetesek a pociban. :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. február 26. 16:5520.

    Szia!

    A terhességi tesztnél nem kell a második csíknak olyan erősnek lennie, mint a kontrollcsík, viszont napról napra erősödnie kell, ahogy a hCG hormon termelődés is nő. Csinálj még egy tesztet, ha az erősebb, akkor baba van a dologban

    előzmény:
    manóka_83 (19)
    2012-02-26  14:20
  8. 2012. február 26. 14:2019.

    Sziasztok!

     

    Kisbabát szeretnénk a férjemmel. Január 11.-én volt az utolsó menszeszem első napja. Azóta már újra meg kellett volna jönnie, ám sajnos a ciklusom szinte kiszámíthatatlan, volt 35 de 42 napos is. Most a 46. naponál tartok. Csináltam ma terhességi tesztem (Monoteszt), azonban a második csík csak nagyon halovány lett, sőt negyedik napja enyhe alhasi fájdalmaim vannak de nem egész nap, csak ált.ban reggel és este, szóval olyan mintha meg akarna jönni.

    Szerintetek reménykedhetek, és attól, hogy a második csík halványabb jelenthet babát?

    Milyen tesztet próbáljak, ami nagyobb megbízhatóságú lehet?

     

    Őszinte válaszotokat előre is köszönöm!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2012. február 18. 21:4718.

    Köszönöm mindenkinek az eddigi választ!

    és gratulálok minden kismamának és anyukának a babához!!

     

    Szundikacc:köszönöm a teszt képeket! 

     

    Lovemeorleaveme:Mi lesz a B terv?de reméljük össze jön eben a hónapban nektek szurkolok! és írd meg ha van fejlemény!

     

    Moncsika100:gratulálok a picikhez!spontán jött össze vagy valami segítséggel, gyógyszer vagy lombik?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2012. február 18. 15:5717.

    Sziasztok!

     

    Dpo 11-en a 10-es erősségű tesztcsík halványan pozitív volt, ami folyamatosan erősödött. De az igazán tuti, a Clearblue digitális volt dpo14-en, és 2-3 hetes fogamzási időt mutatott. Aznapi vérvétel 231-es HCG-t jelzett, az első UH-n két petezsák+szikhólyag látszott. Hétfőn megyek következő UH-ra, kiderül, hogy mindenki jól van-e:) Remélem, igen:)

    előzmény:
    Enita (1)
    2012-02-18  09:33
  11. 2012. február 18. 15:0516.

    Első gyerek kb fél éve próbálkozás utn jött össze (nem hőmérőztem, teáztam stb. csak nem védekeztünk). Az elmaradt mensi napján teszteltem egyértelműen pozitívat. Átlagos, nem túl drága drogériás tesztet használtam.

    Most várakozó álláspontban vagyunk. Jövő héten kéne megjönnie. Az egyik kalkulátor szerint (babásmamás) mára írta az első pozitív tesztet, de negatív lett.  Ha nem jön meg akkor pár nap múlva újra tesztelek.Egyébként most csak kíváncsiságból csináltam meg. Illetve 2 db tesztem van, ha most nem jön össze nem próbálkozunk tovább hanem jöhet a B terv.

    előzmény:
    Enita (1)
    2012-02-18  09:33
  12. 2012. február 18. 14:4815.

    A következő mestruáció másnapján.. ez az esetemben azért érdekes, mert az első napon megjött, csak estére el is állt. Így másnap csináltam egy tesztet.

     

    Teszt: teszveszen vásárolt 80Ft/db-os teszt halvány pozitív lett, délután gyógszertárban vett Gabriel plussz tesztcsík sokkal erősebben lett pozitív.

     

    A képen az első 5 napi teszveszes tesztek láthatóak.. szépen erősödtek :)

     

    dpo-t nem tudok írni, mert nem figyeltem. 5 év próbálkozás után első baba lesz.

    előzmény:
    Enita (1)
    2012-02-18  09:33
  13. 2012. február 18. 11:3214.

    Fotóm nincs a tesztről-más perverzióm van

     

    Az első gyerekem menzesz alatt jött össze és azt hiszem a 28 napon teszteltem, egyértelmű kétcsíkosat.

     

    A második gyerekemmel a tesztet a 34 vagy 35. ciklusnapon csináltam, az ovulációm kb a 12.-en szokott lenni.

     

    (De én nem vagyok  "tesztelgetős", nem rágom le a körmöm, hogy mikor lesz már pozitív-remélem többé már soha )

    előzmény:
    Enita (1)
    2012-02-18  09:33
  14. 2012. február 18. 11:1913.

    Szia.

     

    Első gyereknél 54 (!) napja késett amikor teszteltem (egy orvosi tévedés miatt húzódott eddig, nem számítottunk terhességre) és természetesen azonnal erősen kétcsíkos volt.

     

    Most a második babánál direkt próbálkoztunk, és az elmaradt várzés utáni 4-5. napon, és elsőre úgy nézett ki mintha csak egy csík lenne, pár perc beszélgetés után mutattam a férjemnek, hogy az sztem 2 csík. Ő nem akarta elhinni, még jó egy hétig alig látszódott a csík a teszteken, után kezdett scak egyértelmű lenni. ha midnne jól megy, augusztus 1.-én már a kezünkben fogjuk 

    előzmény:
    Enita (1)
    2012-02-18  09:33
  15. 2012. február 18. 10:3912.

    Köszönöm az eddigi válaszokat eddig a görbém is jól alakult a6. próbálkozós hónapban vagyunk első closty hónap!

    és amiket most írtatok lehet csak ki várom vagy a 20. át vagy a 21 et!

    Inkább biztosra megyek mint feleslegesen "ki dobjam " a tesztet vay feleslegesen el szomorodjak ha baba van és még is negatív a teszt!

     

    Mozigépész csak kíváncsi vagyok mindenki tapasztalatára ennyi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2012. február 18. 10:2711.
    Nekem aznap mikor meg kellett volna jönni a mensinek, volt egy halvány csíkocskám....utána 2 nappal már egy határozott erős.......és ikrek lettek. :D:D:D:D
    előzmény:
    Enita (1)
    2012-02-18  09:33
  17. 2012. február 18. 10:2710.

    A nagyobbik lányom nem tervezett baba volt, elméletileg nem is lehettem volna terhes.:) A mezesz elmaradása utáni 1. nap teszteltem - pozitívat, de mivel szinte napra pontosan jött meg, így nagyjából biztos voltam benne, hogy pozitív lesz.

    A 2. esetben a 25. napon mutatott halvány 2. csíkot, tavaly áprilisban. Ennél korábban - általában - a tesztek nem mutatják ki a terhességet, legalábbis az, amit én vettem. Ö tervezett baba volt, elsö és egyetlen alkalom után összejött. Ovulációs tesztet nem használtam soha, a 2. esetben is igen kicsi volt az esély, hogy baba lesz belöle. 

     

    előzmény:
    Enita (1)
    2012-02-18  09:33
  18. 2012. február 18. 10:279.

    Rajta, tesztelj egyet!

     

    De ehhez mi köze van például az enyémnek?   

    előzmény:
    Enita (7)
    2012-02-18  10:09
  19. 2012. február 18. 10:208.

    Nekem 2 nappal a mensi előtt nem mutatta ki a teszt (Clearblue), tökéletesen negatív volt. Hétfőn kellett volna megjönnie, csütörtök délután teszteltem megint. Még hozzá sem ért a pisi a teszthez (szintén Clearblue) és már 2 csíkos volt. Most 35 hetes a csíkoska, nemsokára személyesen is találkozunk.

     

    Én a helyedben még nem tesztelnék, én biztos voltam benne, hogy összejött, de nagyon megrázó volt a negatív teszt. Pedig lásd, tényleg a megérzésemnek volt igaza.

     

    dujuor

     

    ui. Gyakorlatilag az első hónapban összejött, amikor figyeltünk arra, hogy középidő előtt-után együtt legyünk 4-5 napon keresztül.

     

     

    előzmény:
    Enita (7)
    2012-02-18  10:09
  20. 2012. február 18. 10:097.

    Hát szerintem sok olyan nő van aki kiváncsi arra hogy mások mikor csinálták a tesztet, és már ki mutatta a babát, és mennyi idő után jött össze :)

    engem pl érdekel :)

    én 20. ra nem várom de nagyon gondolkozom rajta hogy holnap tesztelek és így párommal együtt láthatjuk a teszt eredményét és nem kel várnom míg haza ér a munkából :)

    előzmény:
    Milu (5)
    2012-02-18  10:03
  21. 2012. február 18. 10:046.
    Ja, 10-es érzékenységű, olcsó vaterás teszteket használtam...
    előzmény:
    Milu (5)
    2012-02-18  10:03
  22. 2012. február 18. 10:035.
    Ez mire jó? Én mindig a nem várt mensi előtt 3-4 nappal csináltam a tesztet, és ha terhes voltam, ki is mutatta. Egyszer volt, hogy csak a mensi elmaradása után 2 nappal mutatta ki a teszt, de akkor el is vetéltem...
    előzmény:
    Enita (1)
    2012-02-18  09:33
  23. 2012. február 18. 09:564.

    Sokat nem fogok tudni segiteni.

     

    Az össze terhességi tesztemet az 5-6. héten csináltam meg és másodperceken belül 2 csikosak voltak. 

     

     

    előzmény:
    Enita (1)
    2012-02-18  09:33
  24. 2012. február 18. 09:523.
    a peteéréstől számított nap :)
    előzmény:
    mizsimazso (2)
    2012-02-18  09:49
  25. 2012. február 18. 09:492.
    Mi az a dpo?
    előzmény:
    Enita (1)
    2012-02-18  09:33

Címlap

top