Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő-vendég szemmel

pinkpearl
Létrehozva: 2012. február 17. 11:06

Ez egy olyan esküvői topic, ahol elsősorban vendég oldalról közelítenénk meg a témát.

Kíváncsi lennék jó és rossz tapasztalatokra.

Miért maradt meg emlékezetesnek egy egy esküvő, akár kellemes, akár kellemetlen élmények miatt?

Mi volt az amit szívesen átvennétek ha lesz vagy lenne még saját esküvőtök, és mi volt az amit akkor sem csinálnátok ha fizetnének érte?

  1. 2012. február 17. 15:08151.
    A kedvenc esküvői fotósblogom. Nagyon jó ötleteket lehet nyúlni, még ha kissé édeskés is :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. február 17. 15:06150.

    Most, hogy leírtad beugrott, hogy pont így volt az unokatesómék lagziján is.

     

    Mentünk be a vacsorahelyszanre és először nem értettem miért toporog mindenki az ajtóban a "falat" olvasgatva. Hát ott volt az eligazító tábla.

     

     

    előzmény:
    Démétér (63)
    2012-02-17  12:30
  3. 2012. február 17. 14:58149.
    Valahogy én is így látom. lletve: eszembe jut egy esküvő - na igen, én is nagyon sokra járok - ahol épp azért volt jó a dress-code, mert túlöltöztük volna :) Vízparti, mezítlábas, nyaralós esküvő volt, ami a puszta meghívóból nem derült volna ki, viszont milyen hülyén érezte volna magát az ember ott egy selyem-kompléban! :))
    előzmény:
    pinkpearl (148)
    2012-02-17  14:55
  4. 2012. február 17. 14:55148.

    Szerintem nem gáz.

    Sokkal jobb, mint amikor valaki odaállít egy egyszerű nyári ruhában egy full elegáns eskövőre, vagy köldökig dekoltáltban egy katolikus templomba egy vallásos családhoz, stb.

    Sajnos nagyon sokan vannak akik akár saját hibájukon kívül, de nincsennek tisztában alapvető öltözködési szabályokkal.

    Csak nézd meg itt is hány olyan topic nyílik, hogy ilyen olyan helyszínre eseményre mit illik felvenni. (És érdemes azt is elolvasni, hogy egyesek miket javasolnak.)

    Szóval szerintem ez akár segítség is lehet, nem hiszem, hogy meg kellene sértődni miatta.

    előzmény:
    lina123 (145)
    2012-02-17  14:46
  5. 2012. február 17. 14:52147.

    Szia Hildegard!

    Nem Neked céloztam ezt, hanem úgy általánosságban!

    Még egyszer bocsánat, ha rosszul érintett a megjegyzésem!!!!!!

     

    Azt kívánom, hogy éljetek boldogan és szülessen sok-sok gyereketek, mert fogyunk mi magyarok!

    Küldök Neked virágot!!!!

    előzmény:
    lina123 (145)
    2012-02-17  14:46
  6. 2012. február 17. 14:50146.
    Nem te vagy túl érzékeny, ez megletősen gáz. Nekem már az sem szimpatikus, amikor utólag dobják szét a költségeket, és nem előre van letisztázva, hogy kinek mennyivel kellene beszállni. De ez az eljárás egyenesen gusztustalan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176120 (144)
    2012-02-17  14:45
  7. 2012. február 17. 14:46145.

    Ne haragudjon, aki használta esküvőjén ezt a kifejezést: Dress code, de nekem ez már a sznobizmus határát súrolja.

    Egy meghívó szövegén ilyet olvasni:

    "az esküvő dress code-ja "formal, black-tie optional" öltözéket kíván, 18:00 után "black tie" a követendő"

    ???

    Jahjh

    Ne csináljátok már lányok!

    Dress code után 2 évvel meg jön a válás.

     

    előzmény:
    Hildegard (132)
    2012-02-17  13:54
  8. Torolt_felhasznalo_176120
    Torolt_felhasznalo_176120
    2012. február 17. 14:45144.


    Voltam egy esküvőn, ahol nem a pár, hanem az örömanya okozott számomra kellemetlen emléket.
    A párt kb. fél éve ismertem, de a párom a menyasszony régi barátja, a tanú is ő volt.

    Ennek apropóján a lánybúcsúra is meg voltam hívva, el is mentem. Jó volt a hangulat, a menyasszony barátnőivel, anyukájával húgával kb. 10-en voltunk. A kocsmában a tíz fő fogyasztásátcsak két barátnő meg én fizettem, a többiek erről elegánsan megfeledkeztek, de nem is zavart.
    Az esküvőn viszont a menyasszony anyukája és húga a vacsora után a kezembe nyomott egy borítékot, benne egy levéllel, hogy a vetkőzős fiút ők fizették, ezért miután elolvastam a levelet rakjak a borítékba 3.000 forintot, és adjam oda nekik az este folyamán. Ezt a leveletmindenki megkapta, aki ott volt a leánybúcsú.

    Igazából nem az zavart, hogy fizetnem kell, mert az a 3000 forint nem vág földhöz, de ezt jelezhették volna a lánybúcsún, vagy felhívhattak volna telefonon, vagy akármi, de hogy erről a vacsora alatt kapjak egy levelet, hogy ott a lagziban még fizessek, számomra kissé bántó volt. (Bár lehet én vagyok túl érzékeny)

    előzmény:
    pinkpearl (1)
    2012-02-17  11:06
  9. 2012. február 17. 14:42143.

    Nem a pestiek voltak a bunkók... hanem a vendéglátók...

     

    ---

    Ez a nagymamaám falujában úgy szokott működni, hogy nem tudnak annyi sütit legyártani pár nap alatt és tárolni sem, ezért megkérik a meghívott családokat, hogy hozzanak egy-egy saját tortát.

     

    Ez felszolgálják a vagcsora végén annak a családnak, aki hozta, és mindenki elé tesznek, az ott készített sütiből is.

    Aki nem tudott hozzni tortát, annak a közös tortából tesznek oda.

     

    Ezenkívül egy család nem szokta felfalni az egész tortás és megy a körbe kínálgatás.

     

    A mennyasszony tortát is illik szétosztani.

     

    ---

    Így számomra érthetetlen, hogy nem adtak nektek a másik családok a saját tortájukból. Inkább ez a bunkó, nem az, hogy nem tudtátok, hogy vinni kell és azért nem vittetek.

     

     

     

     

    előzmény:
    AlmaLatina (13)
    2012-02-17  11:34
  10. 2012. február 17. 14:32142.

    Dress-code?

    Az mi? Nekem 1994-ben volt az esküvőm és akkor oroszul már nem beszéltünk, angolul meg még nem :-)

     

    Voltam már én is jó és rossz lakodalomban.

    Rossz volt, hogy 2-3 órát kellett várni a kajára és amikor kihozták nem volt elég. MÁsik lakodalomban meg nem volt hely táncolni és a táncolók taposták egymást.

     

    Nagyon sok múlik az ételen és a zenén. Szerintem e kettő az, ami megmarad mindenkiben sok-sok év után.

     

    előzmény:
    Hildegard (132)
    2012-02-17  13:54
  11. 2012. február 17. 14:30141.

    ez így azért másképp hangzik, mint menj el a város túlfelére délben, aztán haza, majd 5re az új helyszínre, onnan vagy az étterembe ahol vársz órákat, vagy haza, 5 perc pihi és irány vissza 

    mondjuk a medencét azt hiszem nem tudtam volna élvezni, félteném a frizurámat, sminkemet  

    előzmény:
    katy27 (139)
    2012-02-17  14:25
  12. 2012. február 17. 14:29140.

    Szerintem ez így teljesen jó.

    Nálunk is hasonló volt, illetve némi programot tudtunk biztosítani a fotózás alatti várakozás idejére: a hintó körbejárkált a gyerekekkel, nagyon élvezték, illetve lehetett használni a billiárdasztalt is.

    előzmény:
    katy27 (139)
    2012-02-17  14:25
  13. 2012. február 17. 14:25139.
    Nálunk a polgári és vacsora között volt egy lyuk (templomi nem volt), viszont megfelelő körülményeket biztosítottunk a várakozáshoz (finoman szólva). A lagzi egy szállodában volt, ahol a társaság 90%-a ott is aludt, és ahova már a polgári előtt becsekkolt mindenki. Mi a szertartás után elmentünk fotózni (kb. öttől fél8ig), addig kellett a nagyérdeműnek elütnie az időt, ami egy ennyire kellemes helyszínen (hatalmas park, medence, a lobby ülőgarnitúrával, árnyékos terasz, frissítők és pogácsák ingyen, saját szoba annak aki le akart pihenni) talán annyira nem volt megterhelő. Volt, aki utólag hibának rótta fel, de nem tudtuk másképp csinálni, máskor nem fért volna bele a fotózás, így is korán reggel kezdtem a fodrásznál. Ez van, semmi sem tökéletes
    előzmény:
    birek2 (135)
    2012-02-17  14:06
  14. 2012. február 17. 14:19138.
    Ilyen, csak nagyobb.
    előzmény:
    pinkpearl (136)
    2012-02-17  14:07
  15. 2012. február 17. 14:11137.
    Ok, várom, kíváncsi vagyok.
    előzmény:
    Hildegard (132)
    2012-02-17  13:54
  16. 2012. február 17. 14:07136.

    mi van, ha eső lesz?

     

    Van fedett rész, olyan kerti pavilon szerű fából, elég szép, és be is férne mindenki kényelmesen.

     

    előzmény:
    Goldmund (129)
    2012-02-17  13:47
  17. 2012. február 17. 14:06135.
    mi így csináltuk, bár egy nap volt mindkét szertartás, de nem akartuk hurcibálni a vendégeket, főleg hogy sokan jöttek vidékről, akik eleve nem szívesen vezetnek a fővárosban. a polgári szertartás délután 2kor volt, csak a szülők, testvérek, nagyszülők és a tanúk családjai voltak ott, teljesen szűk körben. mi onnan elmentünk fotózni, a szüleink pedig a vacsi helyszínére, ahol egy különteremben állófogadás keretén belül vártunk minden meghívottat, azokat is akiket a vacsorára már nem vártunk. itt voltak szendvicsek, apró falatkák, italok. miután mi is megjöttünk az egész csapat elment a templomba, béreltünk egy nagy buszt, hogy aki esetleg már ivott, vagy nem ismerős a környéken annak ne kelljen kocsiba ülnie, majd vissza természetesen csak azok jöttek akik maradtak a vacsorán is. én is voltam olyan esküvőn, ahol délben volt az egyik szertartás, 5 órakor a másik, aztán este 8ra menni a vacsorára, csomó holt idő amikor semmit se tudsz csinálni.
    előzmény:
    Goldmund (129)
    2012-02-17  13:47
  18. 2012. február 17. 14:06134.

    Nálunk jól sikerült eddig mindig. :)

    amugy is szoros a kapcsolat.  

    előzmény:
    évi* (133)
    2012-02-17  13:57
  19. 2012. február 17. 13:57133.

    Végülis, ha nagyon szeretnénk, akkor menne. :-)

    Én nem rajongok a nagy családi összejövetelekért.

    Férjem családjában túl sok mindent tesznek kizárólag a látszat és az illem kedvéért, ez nekem ad egy rossz szájízt. Szüleim elváltak, így az én oldalamról sem OK a nagy családi buli.

    Gondolom ezért nem szeretem...

    előzmény:
    Lillaréka (130)
    2012-02-17  13:51
  20. 2012. február 17. 13:54132.
    Ha hazajön a férjem megkeresem, az ő facebookján van, de a dress code is érdekes lesz ám
    előzmény:
    pinkpearl (125)
    2012-02-17  13:36
  21. 2012. február 17. 13:53131.

    Hát nem a legjobb...

    De mindenkinek más a fontos a saját esküvőjén.

     

    Nálunk a saját finnyásságomból kiindulva volt összeválogatva a menü.

    2 féle leves 1 húsos, 1 zöldségkrémleves 

    4 féle hús (sült, rántott ; borjú, disznó, csirkemell, csirkecomb), gomba és sajt rántva

    4 féle köret

    68-an voltunk, és akkora adagokkal készült az étterem, hogy mindenki mindenből bőven tudott enni és még csomagolni is volt mit.

    Az előétel (sajttál) és a vacsora utáni gyümölcstál és a torták voltak csak svédasztalon, de mindenhol lesben áltak a pincérek és szívesen elmentek egy-egy szelet sütiért a vendégeknek.

     

    Zenekar helyett dj volt, aki egy jó barátom és egyébként is hivatalos volt az esküvőre, ezt kaptuk tőle nászajándékba. Többségében 80-as évek zenéit játszotta, vagy ha kértek mulatóst akkor azt. Mindenki nagyon élvezte, még a nagyszülők is.

     

    Amit a vőfélyről írtak többen, az nekem nagyon furcsa. Volt nálunk is, igaz inkább ceremóniamesterként, amit akkor csinált először. De mi mindent meg tudtunk vele beszélni esküvő előtt, milyen játékot, verset akarunk és mit nem,stb. Nagy áldás volt, mert mint másnap kiderült volt 1-2 probléma az éttteremrészéről, de anélkül simította el, hogy tudjunk róla.

     

    Torta ajándékozás a férjem családjában is szokás volt, mi mindenkit megkértünk hogy ne tegye. Főleg hogy 100km-ről jöttek és elég meleg volt, ezt csak egy családnak nem sikerült megérteni, de azt a vőfélyünk szintén megoldotta.

     

    Rövidital: sör, bor, pálinka, üdítő, kávé és 2 kör aperó volt amit mi fizettünk aki ezen felül inni akart, azt már saját magának kellett fizetni. De ezen semmi zúgólódás nem volt. Bár ez az elején finoman közölve is lett a vendégekkel.

     

    Ültetés: szerintem fontos, ha nagyon sokszínű a társaság, mint pl nálunk. 3 hétig dolgoztunk rajt, hogy mindenkinek megtaláljuk a legjobb társaságot. Úgy néz ki sikerült, mert vannak akik azóta is tartják a kapcsolatot, pedig ott találkoztak először.

     

    A mai napig kapjuk a visszajelzéseket, hogy milyen jó buli volt :)

    bocsi ha hosszúra sikeredtem :)

     

    előzmény:
    Lillaréka (123)
    2012-02-17  13:32
  22. 2012. február 17. 13:51130.

    Ágnes a lányom, én Lilla vagyok. összevonjuk holnapra. 

    Március tele van név és szülinappal.

    szintén összevonjuk egy hétvégére.

    Egyébként a julius-augusztus a kivétel, akkor senkinek sincs semmi ünnepe.

    Az azonos hónapban lévő név és szülinapokat együtt tartjuk.

     

    előzmény:
    évi* (128)
    2012-02-17  13:45
  23. 2012. február 17. 13:47129.

    A mini állófogadás a templomkertben lenne.

     

    Ez jól hangzik, de mi van, ha eső lesz?

     

    A többnapos esküvőt marhaságnak tartom. Egyrészt horribilis költség a párnak (vagy szüleiknek), másrészt kevés embernek van erre ideje. Ha minket hívnának ilyenre, én biztos azt javasolnám, hogy menjünk el az egyik esküvőre, utána ha lesz valami vacsora vagy fogadás vegyünk azon részt, aztán jöjjünk haza. Ha meg ez nem kóser a fiatal párnak, akkor eleve nem akarnék menni.

     

    Ha pedig időpont-egyeztetés miatt nem lehet egy napra tenni a két eskvőt, akkor csak az egyikre kell vendéget hívni és utána lakodalmat tartani. Ha pl. a polgári esküvő pénteken van, az egyházi meg szombaton, akkor szombatra kéne szervezni a lakodalmat, akkorra hívni a vendégeket. A polgárira pedig vagy csak a szűk család menne el, vagy rajtuk kívül még a helyben/közelben lakók, akiknél nem téma, hogy utána csak gratuláció van, és mindenki megy haza.

     

    Egyébként én kizárólag jól szervezett esküvőkön vettem részt, ahol jól éreztem magam. Egyszer volt a rokonságban egy esküvő, amire mi (némi hezitálás után) úgy döntöttünk, nem megyünk, mivel nagyon messze volt. Utána hallottam, hogy apukám 9-kor aludni tért, először megijedtem, hogy rosszul lett, azért. Kiderült, hogy - noha az esküvők a szokásos kora délutáni időpontokban voltak - a vacsorát este 10-kor tálalták, a süteményeket, tortákat pedig éjjel 3-kor! Hogy miért, az rejtély számomra.....

     

    Ami a mennyiségeket illeti, szerintem is nagyon ciki, ha valaki nem ehet annyit egy lakodalmon, amennyit akar. Ez színtiszta sóherkedés. Persze más a helyzet, ha csak állófogadás van, vagy valami egyszerűbb megoldás, de egy normál, éjszakába nyúló lakodalmon igenis legyen elég leves, hús, köret, ital (természetesen nem a vendég fizeti - én ezt is sóher dolognak tartom), majd elegendő sütemény, torta stb.

    Amikor mi szerveztük az esküvőnket, nagyon gyakorlott vendéglátóssal és cukrásszal beszéltük meg a dolgokat. Ők elmondták, illő rátartással kb. mennyi fog fogyni, én aggódtam, hogy kevés lesz, és kicsit többet kértünk (magamhoz méreteztem az adagokat ). Utólag 100%-osan bejött a szakemberek jóslata, így elég sok ennivaló maradt, csomagoltunk a vendégeknek, vittünk a nászútra is.

    De szerintem ez így volt jó.

     

     A gyerekekről:

    Szerintem ha szülőket hívok, akkor a gyerekeivel együtt hívom. A szülők 99%-ának van annyi esze, hogy a szertartáson nem ül előre a kicsi gyerekével. És hát igen, a kicsi gyerek szokott sírni. A nagyobbak még elevenek tudnak lenni.

    De a fene megette, ha valakinek ez teszi tönkre az esküvői élményét!

     

    A bébiszitteres megoldás viszont remek ötlet!

    előzmény:
    pinkpearl (41)
    2012-02-17  11:59
  24. 2012. február 17. 13:45128.

    Nálunk általánosban is volt osztálybuli ballagás után. Hazarohantunk öltözni, aztán vissza a suli-buliba.

     

    Gimi ballagás után pedig magán szervezésben, de buli volt.

     

    Akkor hogy van ez nálatok? Megállás nélkül ünnepeltek? Vagy vannak összevont partyk is?

    Csak érdekel, hogy lehet megoldani, mert nálunk egybeérnének az összejövetelek.

     

     

    előzmény:
    Lillaréka (126)
    2012-02-17  13:36
  25. 2012. február 17. 13:38127.

    Igen, ez igaz - talán fel is vetették korábban - amikor nem elég a pincér a vendégszámhoz.

     

    A dress code nem zavar, bár igaz: még nem találkoztam olyannal, ami meglepőt tartalmazott volna.Mindig olyan javasoltak-kértek, amit amúgy is választanék. Lehet, hogy másképp engem is zavarna.

     

    Az illemszabályokra nekem is megmoccanna a szemöldököm :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (124)
    2012-02-17  13:35

Címlap

top