Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Esküvő-vendég szemmel

pinkpearl
Létrehozva: 2012. február 17. 11:06

Ez egy olyan esküvői topic, ahol elsősorban vendég oldalról közelítenénk meg a témát.

Kíváncsi lennék jó és rossz tapasztalatokra.

Miért maradt meg emlékezetesnek egy egy esküvő, akár kellemes, akár kellemetlen élmények miatt?

Mi volt az amit szívesen átvennétek ha lesz vagy lenne még saját esküvőtök, és mi volt az amit akkor sem csinálnátok ha fizetnének érte?

  1. 2012. február 17. 11:4326.

    A mi gyerekeink már 12-20 évesek voltak ezen az esküvőn. 

     És kizárták őket.

    Kicsi gyereket magamtól sem vittem esküvőre.  

    előzmény:
    pinkpearl (17)
    2012-02-17  11:35
  2. 2012. február 17. 11:4325.

    A mi esküvőnkön nem voltunk hajlandóak semmilyen szokást és hagyományt követni. Minden úgy volt, ahogy mi szerettük volna.

    Senkit nem avattunk be a részletekbe, mindenki meghívót kapott, így nem volt beledumálás sem.

    Muszájból meghívott vendégek sem voltak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2012. február 17. 11:4124.
    A fiam magyartanárnőjével esett meg. Összetörte magát a menyasszony. 1 évig nem is tudott dolgozni:-) 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_517177 (15)
    2012-02-17  11:35
  4. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2012. február 17. 11:4123.

    Ez hasonló bunkóság, mint megígérni, hogy ott lesz az esküvőn, aztán vagy el sem jön, vagy polgári után lelép.

    A pár meg fizetheti a kaját utána is! 

    előzmény:
    pinkpearl (17)
    2012-02-17  11:35
  5. 2012. február 17. 11:4122.

    Esküvőn vendégként az a véleményem, hogy ez az ifjú pár napja, legyen minden úgy, ahogy ők akarják.

    Csak olyanok esküvőjére megyek el, akiket szeretek. Nekem ott annyi a dolgom, hogy együtt örüljek velük a nagy eseménynek.

     

    Ha kevés a kaja, hát majd eszem tovább otthon.

    Ha nem tetszik a zene, az sem baj, lényeg, hogy nekik tetszik.

    Én nem szeretem a vőfélyes műsort, de ez sem zavar.

     

    előzmény:
    pinkpearl (1)
    2012-02-17  11:06
  6. 2012. február 17. 11:4021.

    Ez egy hülye szokás. 

    én anno amikor a mienk volt, anyummal össze is vesztem. Mert ő is ezzel jött, hogy ez a szokás.

    én meg mondtam, hogy mégis hol van ilyen hülye szokás, hogy a vendég viszi a tortát?  

    előzmény:
    AlmaLatina (13)
    2012-02-17  11:34
  7. 2012. február 17. 11:3920.

    Én már hallottam erről a tortavivős dologról, de azt hittem, hogy már réges régen kiment a divatból.

    Ezek szerint nem.

    előzmény:
    AlmaLatina (13)
    2012-02-17  11:34
  8. 2012. február 17. 11:3719.
    Bocsi a hibákért, de képernyőérintős gépről írok és elfelejtettem visszaolvasni.
    előzmény:
    AlmaLatina (13)
    2012-02-17  11:34
  9. 2012. február 17. 11:3618.

    100+ fös tömeg

    vöfely allando ordito "müsorvezetese"

    100 decibel feletti nepi szörnyüseg/disco

    idetlen es megalazo jatekok a parnak

    kötelezö nepi jatekok mindenkinek

    ramenösen szeptevö ismeretlenek

    reszeg jopofik

    ugyanezen reszegek, amikor mar nem jopifik, hanem undoritoak

    előzmény:
    pinkpearl (1)
    2012-02-17  11:06
  10. 2012. február 17. 11:3517.

    az esküvőn ugyanis senki sem eszik sütit,

    Én szoktam.

     

     

    Rossz élmény, amikor a rokonságban a gyerekek nem voltak meghivottak, sőt ki lett jelentve, hogy semmiképpen nem lehetnek ott-- 

     

    Ez elég kényes téma, de ha már szóba hoztad.

    Hogy lehet ezt úgy megoldani, hogy mindenkinek jó legyen?

    Én voltam már olyan tempolmi esküvőn, ahol a haja kihullott már mindenkinek attól, hogy volt egy család a vendégek között akiknek a gyereke végig bömbölt. Szó szerint bömbölt, és sem anyukának, sem apukának nem jutott eszébe, hogy ki kellene vinni.

    És voltam olyanon is, ahol pont ezt elkerülendő megkérték azokat akinek kicsi gyereke van, hogy ne hozzák őket egyik szertartásra sem. Aminek persze halálos sértődés lett a vége, és a vacsorára sem jöttek el.

    Szóval, mi a megoldás? (nem csak tőled kérdezem)

    előzmény:
    Lillaréka (8)
    2012-02-17  11:24
  11. 2012. február 17. 11:3516.
    Én sem hallottam erről a szokásról. Hiába: szintén bunkó pesti (budai) vagyok.
    előzmény:
    AlmaLatina (13)
    2012-02-17  11:34
  12. Torolt_felhasznalo_517177
    Torolt_felhasznalo_517177
    2012. február 17. 11:3515.

    Én a bugyuta játékokat utálom, mint tojásgörgetés és társai.

     

    régen talán vicces volt, de manapság, amikor a pár már x éve együtt él, mennyi létjogosultsága van?

     

    Viszont, hallottam szörnyű történeteket is menyasszonyrablásról, mikor is a spicces vendég felkapta és elesett vele. Állítólag volt halálos eset is belőle. :(( 

    előzmény:
    pinkpearl (1)
    2012-02-17  11:06
  13. Torolt_felhasznalo_621832
    Torolt_felhasznalo_621832
    2012. február 17. 11:3414.

    Nem szeretem:

    -anyakönyvvezető délelőtt 10.00, templom délután 15.00, vacsora este 18.00, menyasszonytánc este 21.00 (vagyis nekem az egész napos program nem jön be)

    -vőfély pajzán versikékkel

    -idétlen ifjú pár játékok (kb 5-en figyelnek a "versenyzőkre" , mást nem érdekel)

    -menyasszonytánc

    -vonatozás

    -egyszer menyasszonyrablás volt, namost a vendégek erről semmit sem tudtak, eltűnt a menya, meg az összes lánybarát, a vőlegény a haverokkal utánaindult a család meg a távoli barátok meg csak csodálkoztak, hogy mi van - kb 2 órán keresztül...aztán mindenki kissé kapatosan előkerült. Azért nem volt behozhatatlan az előny , de furcsa volt.

     

    Szeretem:

    -ceremóniamester, aki nem tolakodó, de mindenki tudja, hogy mikor mi jön, nem álldogál szerencsétlenül  a vendég (lást a menyarablás esete)

    -jó szervezés: nincs üresjárat

    -JÓ zenekar/DJ (talpalávaló zenék)

    -koktélbár

    -süticsomagolás

    -figyelmes ültetésrend (nekem ezzel napok mentek el, hogy azok üljenek együtt, akik szeretik egymást és tudnak beszélgetni)

    előzmény:
    pinkpearl (1)
    2012-02-17  11:06
  14. 2012. február 17. 11:3413.
    Tavaly voltam egy esküvőn és sajnos a menyasszony elvált szüleinek a külön két családja savanyú arccal rontották a hangulatot. Ez egy nagy vidéki lagzi volt, ahol már jó előre sorplták a szokásokat nekünk, hogy mi mindent kell betartanunk. Egyszokás csak kimaradt a szokáslistából, méghozzá az, hogy az esküvőre minden családnak illik csináltatni egytortát és azt atortát fogják felszolgálni a menü végén nekik. Hát ezt mi nem tudtuk. Elég kínos volt, amikor mindenkinek név szerint válogatták a tortáját, nekünk meg nem volt. Szegény anyukám egy másik családtagjai mellett ült, akik még jól fel is homályosították, miözben nyomták befelé a tortasueleteket, hogy bizony ő is ehetne most, ha nem ilyen bunkó. De hát a pestiek, mondták....
    előzmény:
    pinkpearl (1)
    2012-02-17  11:06
  15. 2012. február 17. 11:3112.
    Meg amikor hatalmas lakodalom van 3 pincérrel. Az ifjú pár már a rétest eszi, az utolsó asztalra meg még leves sem jutott, ami meg odaér, az hideg.
    előzmény:
    Démétér (11)
    2012-02-17  11:29
  16. 2012. február 17. 11:2911.

    Egyre több helyről hallom, hogy fizetős a rövidital - nekem is borzasztóan furcsa. Különösen úgy, hogy nem volt róla korábban információ. A kevés étel meg önmagában is kínos. Nem voltam még ilyen helyen, szóval csak szörnyűlködöm :)

     

    Még valami eszembe jutott, amivel viszont sokszor találkoztam, és vendégként kellemetlen: a hosssszzzúúúúú, hosszú várakozások. A templomi után három óra beszélgetés, kínosan, álldogállva, a polgáriig. Utána két óra kínosan, álldogállva, amíg fotózzák a fiatalokat. Majd leülünk az étteremben, és üldögélünk további három órát a vacsoráig, akinek kedve van, táncolhat is - de kinek lenne.

    előzmény:
    Papagena79 (7)
    2012-02-17  11:24
  17. 2012. február 17. 11:2710.

    Igaz,,  a vőfély... 

    amikor a mienk volt, 21 éve, még nem volt divat a vőfély.

    Engem még ez is idegesitett vendégként az esküvőkőn.

     

    Nekem a keresztanyám volt a tanúm,  a férjemnek pedig az keresztanyja.

    Mondtuk a két férjnek, hogy Ti lesztek a vőfélyek, de bóhockodni tilos. Egyik sem az a tipus volt.  

    előzmény:
    pinkpearl (5)
    2012-02-17  11:23
  18. 2012. február 17. 11:249.
    Nem velem történt, de a férjem volt olyan esküvőn, ahol az asztal végén ülőknek nem jutott étel. Az örömapa végigment a 4-fős tálakon, és megszámolta a csirekcombokat. Rendben találta, megvolt mind, akinek meg nem jutott....hát az így járt. 
    előzmény:
    pinkpearl (1)
    2012-02-17  11:06
  19. 2012. február 17. 11:248.

    Jó élmény, ha együtt tud mulatni a meghivott vendégsereg. 

    Jó élmény, ha finom az étel, bőséges a süteményválaszték,amiből csomagolnak másnapra.  az esküvőn ugyanis senki sem eszik sütit, de másnap meg nagyon finom az.

    Jó élmény, ha az ifjú pár kedvesen odamegy a meghivottakhoz pár szót beszélgetni... - gondolom én, ha már meghivta akkor szereti is őket.

    Jó élmény, ha jó a zene, és sokat játszik a zenekar, de nem túl hangosan és sokszinű zenét.  

     

    Rossz élmény ha az ifjú pár különvonul és nem foglalkozik a  vendégekkel. 

    Rossz élmény, ha csak a külső diszités a fontos, és nem az étel- ital- zene minősége. Vagy elfogy az ital.  
    Rossz élmény amikor a vőlegény és a mennyasszony szülei nem tudtak megegyezni és két helyszinen volt az esküvő a két családnak  ezért az ifjú pár ide-oda vándorolt.  

    Rossz élmény, amikor a rengeteg megmaradt süteményt a 3 nyoszolyólány saját magának csomagolta be, és a vendégek egy darabot sem kaptak.

    Rossz élmény, amikor a rokonságban a gyerekek nem voltak meghivottak, sőt ki lett jelentve, hogy semmiképpen nem lehetnek ott-- pedig már nem kicsik-
    Rossz élmény amikor a vőlegény csacsirészeg.

     

    Hirtelen ezek jutnak eszembe az esküvőkről, amin az elmúlt 20 évben részt vettünk vendégként.  

    előzmény:
    pinkpearl (1)
    2012-02-17  11:06
  20. 2012. február 17. 11:247.
    Ami nekem a legdurvább élményem volt, az az a lakodalom, ahol kifejezetten kevés volt a vacsora, de nem úgy elegánsan kevés, hanem pl. a vegyes tál úgy nézett ki, hogy 8 főre 4 szelet rántott hús és 4 szelet rántott sajt, osszuk be :-D A másik (ugyanezen az esküvőn), hogy csak sör és bor volt és volt egy pult. Mit sem sejtve odamnetünk, kértünk az egész asztaltársaságnak egy aperitif kört, pincér kedvesen kitöltni, majd közli, hogy 8000 Ft lesz, na ez ciki.
    előzmény:
    pinkpearl (1)
    2012-02-17  11:06
  21. 2012. február 17. 11:236.
    Én olyan esküvőre vágytam, ahol csak ketten vagyunk a párommal és valakiket megkérünk - idegeneket - legyenek a tanúink. Az anyukám sírva fakadt, amikor elmondtam neki. Ő még nem egészen értette meg, a történeteim ellenére sem, hogy a párom nevelőanyja konkrétan Lucifer. Végül anyukám kedvéért nagy esküvőm lett, ott volt az egész család, gyönyörű ruhám volt és mondhatom, igazán humorosra, egyedire és emlékezetesre sikeredett, annak ellenére, hogy Lucifer az első sorból szerette volna az első perctől az utolsóig tönkreteni, de a családom szeretete és bölcsessége az utolsó másodpercig megakadályozta minden ördögi cselszövésében. A fotók és a videók viszont 20 év elmúltával is mindent megmutatnak, a sok nevető, boldog embert, amint körbevesznek engem és a párom nagy nagy szeretettel, és egy végtelenül gonoszat, akinek a rosszindulata még ennyi év távlatában is megörződött a felvételeken. Nem bántam meg, hogy fejet hajtottam anyukám akaratának. Még az esküvőmön is tanított nekem valami újat, méghozzá azt, hogy bár elkelt anyuci kislánya, de attól még átöleli őt anyu szeretete és védő karja élethosszig.
    előzmény:
    pinkpearl (1)
    2012-02-17  11:06
  22. 2012. február 17. 11:235.
    A vőfélyes "buliktól" én is rosszul vagyok. És egyre több embertől hallom ugyanezt. Változik a világ, szerencsére.
    előzmény:
    Démétér (3)
    2012-02-17  11:17
  23. 2012. február 17. 11:214.
    Megetetni a kutyát, ez nagyon jó. És meg is mondták, hogy ezért kell várni mindenkinek a vacsorára?
    előzmény:
    rola@ (2)
    2012-02-17  11:17
  24. 2012. február 17. 11:173.

    Én személy szerint agysorvadást kapok a vőfélyek ízléstelen, népiesch versikéitől és kurjongatásától, zavarba hoznak az ifjú pár számára megalázó játékok, nem veszek részt a menyasszonytáncban, a vonatozásban meg deplánenem.

     

    Tudom, sznob városi vagyok. Szeretem viszont a személyes, lehetőleg kislétszámú szertartást, gyönyörködtetnek a finom, élővirágos dekorációk, élvezem a finom ételeket, és nagy ritkán még a bulit is.

    előzmény:
    pinkpearl (1)
    2012-02-17  11:06
  25. 2012. február 17. 11:172.
    Én voltam olyan esküvőn ahol azért csúszott 1,5 órát a vacsora, mert az örömanya hazaugrott megetetni a kutyát. Na ez gáz, szerintem.
    előzmény:
    pinkpearl (1)
    2012-02-17  11:06

Címlap

top