Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Válás a Facebook miatt

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. február 12. 12:31
Virtuális flört, ellopott csecsemő, elbizonytalanított feleségek: hajmeresztő válásokról és motivációkról mesél a válóperes ügyvéd.

Tovább a cikkre...
  1. 2012. február 16. 12:53326.

    Tisztában vagyok az árakkal, a ruhéval a kajáéval szintén.

    Azzal is hogy pl iskolában rászorultsági alapon a kaja ingyen van (ex igényli). Azzal is tisztában vagyok hogy mennyi a ruha cipő, mert rengeteget veszek a gyt-n felül. És azzal is hogy mennyi a rezsi növekedés mert a gyerekek minden 2. hétvégén és minden héten 2 nap nálam vannak...

    előzmény:
    asztanaviszta (322)
    2012-02-16  11:22
  2. Torolt_felhasznalo_383969
    Torolt_felhasznalo_383969
    2012. február 16. 12:48325.

     Azért a kérdés, mert itt olvasom, hogy mibe kerül egy gyerek, de konkrétumok nincsenek. A munkahelyen meg ez az új téma, hogy mekkora pénzt követelnek egyes nők, a másik oldalról meg, hogy el sem lehet képzelni, mibe kerül egy gyerek. Én pedig nem tudom, mit gondoljak. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (324)
    2012-02-16  12:41
  3. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. február 16. 12:41324.

    Nem sok, nem kevés....

    Olyan a válaszom amilyen a kérdésed...!

    Bocs nem tudtam kihagyni...!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383969 (323)
    2012-02-16  12:29
  4. Torolt_felhasznalo_383969
    Torolt_felhasznalo_383969
    2012. február 16. 12:29323.

    Nagyon érdekes ez a fórum. Kérdezni szertnék valamit.

    Ismerős frissen elvált, 3 gyerek maradt az anyánál, plusz a közös ház és az egyik autó. Nem akarta kimozdítani a gyerekeket a megszokott otthonból.

    75 ezer forintot fizet a 3 gyerekre az apa, egyik sincs még 10 éves a gyerekek közül. Kéthetente nála vannak a gyerekek, ha azanya nem ér rá, hozz-viszi őket, vigyáz rájuk közben is. Az iskolakezdéseket, a nagy ruházkodásokat felesben fizetik,a táborokat, szakköröket, különórákat, ovis táncot stb. szintén, viszi őket nyaralni, teleli, cirkuszba, moziba stb.

     

    Az anya szerint ez kevés, az ismerősünk meg azzal érvel, hogy sok együtt élő családban sem jut  ennyi a gyerekekre. Én meg nem tudom, mit gondoljak, mert nem voltam még soha ilyen helyzetben. 

     

    Gyakorló elvált szülők, akkor ez most sok vagy kevés? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2012. február 16. 11:22322.

    Milyen magasabb összegűre gondolsz?

    Tisztában vagy vele, hogy egy kamasz gyereknek mennyi a havi kaja költsége?

    előzmény:
    tsagi73 (314)
    2012-02-16  09:53
  6. 2012. február 16. 11:19321.

    Lehet, hogy az én felfogásommal van baj.

     

    Ha a leendő férjednek akkora vagyona van, hogy egész életedben élvezni tudod, akkor mit számít az a havi 25-30 ezer forint?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2012-02-16  10:02
  7. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. február 16. 10:34320.
    Kit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2012-02-16  10:30
  8. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. február 16. 10:33319.

    Meg tudod mondani kapásból, mennyi ma egy nadrág, cipő, szoknya, pulcsi, kabát egy gyereknek?

     

    Meg tudod mondani, heti szinten mennyiből lehet normálisan etetni egy kamaszt? (párodnak kamaszgyereke is van)

     

    Tudod, mennyi egy m3 víz, egy m3 gáz?

     

    Nem is értem, mit értesz azon, hogy "a különélő szülőknek a normális esetek negy %-ban ne maz fáj hogy rezsire is költenek a gyt-ből"

     

    a gyt nem csak ruházkodásra van, hanem a gyerek ellátására, és ennek egy részét  a rezsi teszi ki. Akár tetszik, akár nem.

    előzmény:
    tsagi73 (318)
    2012-02-16  10:23
  9. 2012. február 16. 10:23318.

    Nem akarok én sem vitázni a rezsin mert felesleges, de egy gyermekelhelyezés megváloztatása se nem megoldás se nem lehetőség ilyen esetben.

    A különélő szülőknek a normális esetek negy %-ban ne maz fáj hogy rezsire is költenek a gyt-ből hanem az hogy a gyerekre nem vagy csak keveset és az igen látványos. Mint ruházat pl.

    előzmény:
    Brucknersigfried (317)
    2012-02-16  10:12
  10. 2012. február 16. 10:12317.

    De annyival  többel megnöveli a gyerek! :) Nekünk mióta gyerekünk van (1 gyerek) a vízszámlánk konkrétan megháromszorozódott (!) Pedig becsszó zuhanyoztunk és mostam előtte is :) Na jó, a villany az, ami nem nagyon változott, de a fűtés és a víz nagyon! Na de mindegy, nem a rezsi a téma.

    Alapvetően egyetértek azzal, hogy a gyt-t a gyerekre kell költeni, ezen nincs vita. Csak azzal vitatkozom, hogy nem hiszem, hogy általános lenne, hogy anyuka nem a gyerekre költi a gyt-t, hanem magára. Lehet egy-két ellenpélda előfordul, de akkor ott arra a helyzetre kell valami megoldást találni (pl.  végszükség esetén apuka kérje, hogy nála helyezzék el a gyereket, akkor nem kell gyt-t fizetni.)

    Meg a másik, amivel nem értek már több hsz-on keresztül egyet, amiért a rezsit is felhoztam, hogy a gyerek ellátása olyan kiadásokból is áll, amiket nem is gondolna az, akinek nincs gyereke. (pl. többet kell mosni, 2-3-4 fokkal magasabbra kell venni a fűtést, stb, stb - ezért hoztam fel a rezsit, vagy nem lehet mindig zsíroskenyérrel etetni egy gyereket pl.)

    előzmény:
    tsagi73 (315)
    2012-02-16  09:59
  11. 2012. február 16. 10:04316.
    Igen,sokan úgy gondolják,hogy a gyt-ből kell állni minden mást is.
    előzmény:
    tsagi73 (315)
    2012-02-16  09:59
  12. 2012. február 16. 09:59315.

    Nyilván kell fűtést fizetni, vilanyt gázt vizet és még sorolhatnám de ezt akkor is kell ha nem lenne gyerek,

    A gyerek nyilván megnöveli ezen kiadásokat a rezsiben de nem annyival többel...

    Sokan úgy gondolják hogy a gyt-ből kell ezeket is kifizetni stb. És nekik nem kell mellétenni a saját részüket.

    előzmény:
    Brucknersigfried (313)
    2012-02-16  09:47
  13. 2012. február 16. 09:53314.

    Nézzük csak az optimális esetet mikor a különélő szülő fizet gyt.t, vagy vonják, vagy tiltják tőle tök mindegy. Pontosan meg van határozva hogy miből, mikor mennyit és mikorra. És onnan hogy ő kifizette semmi... nincs jogy még csak meg sem kérdezni hogy mire ment el.

    Félre értés ne essék nem elszámoltatásról van itt szó és nem is az 10e FT-os gyt-ről. De bizony a magasabb összegűnél azért...

    előzmény:
    Brucknersigfried (313)
    2012-02-16  09:47
  14. 2012. február 16. 09:47313.
    Az a baj ezzel, hogy honnan tudod, hogy anyuka miből költ a luxusra??? És ha a saját fizetéséből? Honnan tudod ellenőrizni, hogy mit vesz a saját fizetéséből és mit a gyerektartásból? Pl. a saját fizetéséből fűt a gyerekre, fizeti a vizet, villanyt, stb..... És nem véletlenül írtam a fűtést. Egy felnőtt embernek lehet, hogy 19 fok is elég, egy gyereknek viszont igen kevés. Nekünk februárban van, hogy 90 ezer volt a fűtésszámlánk egy sima 10x10-es házban!
    előzmény:
    fragile (279)
    2012-02-15  12:34
  15. 2012. február 16. 09:43312.
    Ezzel maximálisan egyetértek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (277)
    2012-02-15  06:41
  16. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. február 16. 09:32311.

    Ha van róla közeli tapasztalat, elhiszem, hogy jól is működhet a dolog.

    Természetes, hogy hozzáállás kérdése (is), de hogy nem egyszerű az biztos.

     

    Írta valaki, hogy legyen mindenből kettő a gyerekeknek. Hát persze :DD

     

    Egy gyerek így is úgy nő, mint ha húznák, évente akár 2-3 számot is nő a lába, és akkor egyből vegyünk kettőt mindenből :D

    Nyilván, pénzkérdés, de amikor gyt elmaradásról beszélünk, vagy arról, hogy apuka új nője sajnálja a sok pénzt, amit apuka a régi családra költ, akkor kicsit luxusnak tartom mindenből kettőt venni a gyerekeknek rögtön.

     

    Svéd ismerősömnél laktak ebben a felállásban a gyerekek, 2 hétig az apjuknál, két hetet az anyjuknál. Igaz, ők a váláskor már nagyok voltak, 13-14 évesek. Néhány évig csinálták, de nem működött valami fényesen és végül osztozkodtak, maguktól, egyik gyerek maradt az apával, másik az anyával.

     

     

    Akinek meg van iskolás gyereke, mondjuk iskolás kamaszgyereke, az tudja, hogy ez a kétlaki élet hátránnyal is járhat, hiszen lehet, hogy cipőből tudok kettőt venni, de az iskolai dolgokból csak egy van. Ha éppen a másik helyen felejti a gyerek, az iskolábannem tud mindig a kétlakiságra hivatkozni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (307)
    2012-02-16  08:41
  17. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. február 16. 08:53310.

    Már írtam erre választ, csak véletlenül magamhoz írtam..

    Sokmindenben egyetértek veled, de nem teljesen mindenben...

    Én a gyermekek pártján vagyok...! De azért jó vagy Te is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (304)
    2012-02-16  08:36
  18. 2012. február 16. 08:47309.
    Így van! Ezt kellene elérni hogy így áljanak hozzá a szülők....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_585925 (305)
    2012-02-16  08:40
  19. 2012. február 16. 08:43308.

    És ne csak azért legyenek vele a gyerekek hogy a gyt-ből fentarthassa magát is akár munka nélkül is...

     

    Mintha ez lenne a jellemző. A sértett önérzet beszél belőled.

    idézet:
    Kerima (354)
    2012-02-16 08:13:53

    Sajnos jellemző! Nálunk is :-)

    És ez nem a sértett önérzet mikor azt látod hogy a gyt nem olyan helyre megy ahová szükség lenne...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (297)
    2012-02-16  08:13
  20. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. február 16. 08:41307.

    Igaz én sem tapasztalatból beszélek, de van 3 közeli ismerősöm akik így élnek és egészen jól működik, ez a része...

    Ha már úgy döntöttek, hogy nem együtt, de mind a két szülő ragaszkodik a gyermekéhez és a gyermekek is mind a kettő szölőhöz, bevállalták minden nehézség árán.

    Visszatérve az első mondatomhoz, viszont a párkapcsolati része egyoldalúan működik..ugyanis míg az ex feleségek már találtak társat, addig a férjek nem, az az igen...de nincs az a nő, aki így bevállalja a kapcsolatot...szal. szétmennek /ezek az apák, férfiak pedig nagyon rendes emberek és családcentrikusak/nem akar osztozkodni..tehát ebből az derül ki számomra, míg a férfiak sokkal elfogadóbbak tudnak lenni, addig a nők sokkal "kutyábbak".

    Tudom, gondolom, nehéz ügy ez mindenhogyan...

    Bár amit alább írtam, az aki tényleg elfogadja így és valóban annyira szereti azt a férfit, annak nem fog ez hatalmas gondot jelenteni. Probléma lesz, de megoldják.

    Én javasolnám, hogy aki teheti és olyan az exe, tegye meg...bár tudom egyik sem olyan.... De tegyen különbséget a megcsalás és az alkoholista között. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (301)
    2012-02-16  08:26
  21. 2012. február 16. 08:40306.
    Egyetértek a váltott gyermekelhelyezésben és a Közös Szülői Felügyeletben. Sőt ... Ki is próbáltuk sajnos rövid ideig csak de negyon jól működött. A gyerekek élvezték, nem érezték azt hogy csak látogatóba jönnek, én is tudtam velük lenni, foglalkozni, tanulni. Nyugaton EZ az alap. Nem pedig az hogy megfosztják alapból az egyik szülőt szülöi jogaitól a gyerekeitől, attól hogy részt vehessen az életükben. A Magyar Családjog és rendszer egyértelműen anyapárti ezzel alapból kizárva az apákat a gyermekeik életéből. És csodálkozunk hogy ilyen gyermekeink lesznek????
    idézet:
    tsagi73 (333)
    2012-02-15 10:41:33

    Miért, milyen gyerekeink lesznek?

    És mi az alap nyugaton?

     

    Ugye ott mindenki halkszavú és rendes, sőőőt, még a szar sem büdös, igaz?

     

    A váltott gyermekelhelyezés nem jó a gyereknek, hiába is mondod. Nyilván ragaszkodik személyekhez, de a saját kuckó is fontos, az állandóság.

    Pl. egy kisiskolás gyerek esetében mindent át kellene cuccolni két hetente vagy hetente, mindig este derülne ki, hogy valami a másik helyen maradt. Stresszes állapotot eredményez.

    idézet:
    Kerima (355)
    2012-02-16 08:18:55

    "nyugaton" nincs elhelyezés alapból arra kötelezik a szülőket hogy együtt gondoskodjanak a gyerekről és nem arra fecsérlik a drága időt és pénzt hogy gyerekelhelyezési pereket húzzanak évekig...

     

    Nálunk a váltott elhelyezés meghozta a gyümölcsét még az alatt az 1 hónap alatt is látszik (látszott) hogy jobban teljesítettek a gyerekek mert érezték látták hogy mindkét szülejüknek fontosak. Kuckó : 2 jobb mint 1.....

    Az átcuccolás oly nehéz ? Hogy a gyerekek tancuccait átvinni egyik szülőtől a másikhoz? Azt a két táska könyvet, füzetet, stb? Ha mindkét szülő foglalkozik a gyerekkel akkor ő ezt folyamatosságnak éli meg hisz itt is ott is ugyanaz a követelmény...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (298)
    2012-02-16  08:18
  22. Torolt_felhasznalo_585925
    Torolt_felhasznalo_585925
    2012. február 16. 08:40305.

    De miért kellene átvinni? :-O

     

    Egyszerű. Kettőt kell venni "mindenből" és kész.

     

    Volt kolleganőmnél frankón működött. 5 évesek voltak az ikerlányok vállásnál.

    Anyunál is szoba, apunál is szoba. Ruha, játékok itt ott. Jó  a drágábbakból egy volt nekik. De lego, domino, babák, dvd mesefilmek, plüssök, kártyák voltak mind a két helyükön.Ugymint ruhák , tisztálkodószerek stb.

     

    Ma már 13 évesek a kis csajok. És full működik nekik. Igaz kevesebbet vannak mostanság az apjuknál, mert hát beütött a szerelem :-), a barátok-barátnők is kezdenek fontosak lenni és inkább náluk alszanak néha -néha.

     

    De bármikor mehetnek az apjukhoz is. Ott is tiszta szép otthonos környezet várja , fogadja őket. Imádják az apjukat-anyukat. Kötödnek mindkettőhöz.

     

    Középiskolás korukban meg valszinű az egyik lány  szinte minden nap  apánál fog lakni, mert hozzá van közel az az iskola ahova Adél jelentkezni akar.

     

    (Persze ehhez intelligencia, anyagi háttér, és normális Új Párkapcsolat kell. Elismerem nem teheti meg mindenki. De van ahol működik hidd el, és semmi gubanc nincs a lányokkal.)

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (298)
    2012-02-16  08:18
  23. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. február 16. 08:36304.

    kb. annyira van saját tapasztalatom, mint annak, akivel eszmecserét folytatok :D

     

     Nem kell, hogy valami ott maradjon, oda kell figyelni! Bár eleinte még lehetséges is, de mivel nagy nyűg, hamarosan odafigyel rá mindenki majd...

     

    ezt nem értem, megmagyaráznád?

     

    a 350. hsz-ed pedig

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (301)
    2012-02-16  08:26
  24. 2012. február 16. 08:36303.

    Olvastam a topikot, s hát döbbenet néhány hozzászólás, SAJÁT vélemény. A tied is! Te valószínű egy elvált, gyerekes férfivel kötötted össze az életed, talán már közös gyereketek is van. Relatíve jó anyagi körülmények között éltek, amit a FÉRJED teremt meg, nem te! Az, hogy szerinted mit kellene figyelembe venni az öröklésnél, a magán véleményed, s más a jog. Én sem vagyok járatos a jogban. De amiről írsz, az nagyon irritáló. Egy válásnál azért feleznek a felek mindent, mert EGYÜTT érték el, együtt dolgoztak az addigi javakért. Ez így jogos. Aztán ha apuci újra nősül, természetes, hogy az előző házasságából származó gyereke is örököl apa után. És örököl a gyerek anya után is! Merthát anya is /jó esetben/ a válás után is dolgozik, küzd, gyarapszik, s mindez a gyereké lesz, nem egy idegen emberé! Amit te harácsolsz össze, az a tied és a gyerekedé lesz! Ez valószínű neked nem nagyon megy, hanem a párod az, aki biztosítja neked és a gyerekednek az anyagi biztonságot, a hátteret. És te is az öröklésre gondolsz, mármint a te öröklésedre, akárcsak itt "hutchinson-jimjam", aki ugyanezen lovagolt, kétszer kérdeztem meg tőle, hogy ő mit hagy a párjára, de egyszer nem válaszolt, majd más topikban kiderült róla, hogy neki semmije sincs! Te is ilyen lehetsz, tehetség semmi, de a haszonleség! De ahogy neki is írtam, vigyázz te is! Mert az élet nagy rendező, és akinek más vagyonára fáj a foga, a halálára épít, az talán hamarabb fog elmenni. Hát ez eszedbe sem jut, ugye?

    A gyerektartáshoz pedig annyit, hogy mit sajnálsz, mit irigyelsz a párod másik gyerekétől? A te fizetésedből megy a gyt? Nem hinném. És a bíróság a beadott papírokból hozza meg az ítéletét. Aki - írásod szerint - többszázezer forintot fizet /ami igencsak ritka/, annak van miből, én úgy gondolom. Ez nem úgy történik, hogy a bíróság látja, hogy pl. 150ezer ft apa fizetése, s hát akkor fizessen csak 200ezer forintot a gyereknek! Ugye nem gondolod, hogy ilyen létezik? Nézz magadba, előttem már írták, hogy vagy elfogadod ezt a helyzetet, vagy továbbállsz. Mást nem tehetsz!

    előzmény:
    fragile (291)
    2012-02-16  00:20
  25. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2012. február 16. 08:32302.

    van egy első házasság, ami felbomlik, akkor apuka automatikusan otthagyja ugye mindennek minimum a felét, ami anyu nevére kerül, amit utána a gyerekek örökölnek majd.

     

    ha ez ennyire automatikus lenne, akkor miért lehet olyan gyakran az alig fizet gyt-t kezdetű szövegeket olvasni, ha annyira automatikusan otthagyja apuka mindennek minimum a felét

     

     

    nem feltétlenül kerül anyuka nevére, miért is az ő nevére kerüljön, hiszen a gyermekeknek hagyja, nem az anyukának.Az a biztos, ami a gyerek nevén van. Azt nem lehet eladni.

    előzmény:
    fragile (291)
    2012-02-16  00:20

Címlap

top