Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Okostelefont, milyet?Help!

Shey
Létrehozva: 2012. január 20. 10:33

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni.

Le szeretném cserélni jelelnlegi készülékemet, egy egyszerű, érintőképernyős Samsungom van, csak már nagyon kezd carakodni sajnos.

Okostelefont szeretnék, de nem tartok lépést a technikai feljesztésekkel, így teljesen elvesztem az útvesztőkben.:)

Gőzöm sincs, hogy melyiket válasszam, sőt, még jobban összezavarodtam. Vodafonos vagyok, tehát nem kell kártyafüggetlenül, előfizetéses, készülékváltással.

 Ami fontos lenne:

 -nagyon jó képalkotás:

 -mobiltelefonhoz képest nagyon jó képeket készítsen ( mostaniban van egy 3.2 megpixeles kamera, mégis nagyon pocsék képeket csinál)

-videofelvétel legyen benne (jó minőségben)

-netezésre nem sokat fogom használni, de azért esetleg ha wi-fi lenne benne, jó lenne.

-megfelelő tárhely/memória

Legalapabb előfizetésem van, azt hosszabítanám meg, de nem tudok 40-50 ezernél többet fizetni érte. Ja és megnéztem, hogy rám valami klasszik kategóriás (nevetséges) készülékváltási lehetőség vonatkozik. Nem vagyok márkafüggő, tehát az mindegy. De jó lenne, ha valaki felhomályosítana.:))

Előre is köszi szépen!!!

Bocsánat, ha unalmas a téma valakinek, de egyszerűen nem sikerült dűlőre jutnom a jelenlegi ajánlatok között.

  1. Torolt_felhasznalo_879276
    Torolt_felhasznalo_879276
    2012. január 20. 11:5826.

    Hehh, valamit nagyon rosszul csinálsz.

    Xperia minim van, már több mint egy éve, de semmi ilyesmit nem művelt. Nagyon jól kezelhető, eddig a legjobb a telefon, amihez szernecsém volt.

    Ez is úgy van, mint a számítógépeknél, tudod, nem a gép hibája, ha okosabb, mint a kezelője... 

     

     

    Topikindító: szerintem egy Xperia a keretbe is belefér, és tényleg nagyon jó kis telefon. Az enyém még gyönyörű is, aranyszínű...  

    előzmény:
    AlmaLatina (9)
    2012-01-20  11:01
  2. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2012. január 20. 11:5725.
    Ez nem hiba. Így működnek az érintőképernyős telefonok. Én mást se csinálok, mint nyomogatom a "jaj mégse" gombot :) Mert én is állandóan hozzáérek.
    előzmény:
    AlmaLatina (23)
    2012-01-20  11:54
  3. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2012. január 20. 11:5524.

    Akkor itt van a kutya elásva. A szolgáltató szívatott meg. Valószínűleg benne volt a csomagban, hogy valamire automatikusan előfizettetek. Ilyen sajnos van, és tényleg kapják be.

     

    De: ehhez mi köze szegény Sony Ericssonnak, aki csak a "vasat" adta alá? :))

    Bármely más telefongyártó cég bármely más modellje ugyanígy viselkedett volna, mert nem a fizikai telefonban van a hiba. Óriási különbség.

     

    Csak hogy értsd: ez kicsit olyan, mintha vennél egy Sony tévét, és a Sony céget hibáztatnád azért, mert szar az RTL Klub műsora :)

     

    előzmény:
    AlmaLatina (22)
    2012-01-20  11:45
  4. 2012. január 20. 11:5423.

    És egy másik, nagyon bosszantó hibát kifelejtettem. Ha A képenyő üres részeire - ahol nincs ikon, vagy óra, csak a design - ráteszem az ujjam hegyét, ez a képernyő összes funkció nélküli üres részére vonatkozik, akkor a képernyőn bekapcsol az alkalmazási felület hozzáadás funkció. Ez azért baj, mert ha a telefon a kezembe van, akkor előfordul -elég gyakran - hogy véletlenül a képernyőhöz ér az ujjam és akkor az alkalmazási felület hozzáadás funkció elkezd élni, majd a másodperc tört része alatt, attól függően, hogy a képernyő mely részéhez értem hozzá véletlenül, gyorsan átrendezi az ikonokat a képernyőn. Egy ideig állandóan utánna állítottam, de mára már többszörös szoftverfrissítés után ezt is megunva egyszerűen úgy élek ezzel a telefonnal, hogy minden alkalommal tudomásul veszem, ha totál átrendezett képernyőt látok. Azaz pl. a telefonkönyv törlődik és bekerül az oldalra görgethető mappák közé, a helyére kerül a számológép, stb.

    Egyébként most hogy itt beszélgetünk erről, lehet, hogy a hétvégén veszem a fáradságot és újból felnézek a Sony Ericson weboldalára, hátha van újabb szoftver frissítési lehetőség, hátha történik valami.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (21)
    2012-01-20  11:36
  5. 2012. január 20. 11:4522.

    Nem vettem, vettük. Többen, többet. Egy telefon szolgáltatótól. Ma már nem áll fenn ez a probléma, mert a szolgáltatónál letiltottuk az internetezési lehetőséget az adott telefonszámokon. Azóta ilyen gond nincs.

    Ez azt jelenti, hogy a telefon internettel kapcsolatos lehetőségeit nem tudjuk / nem merjük használni. A telefonok ugyanis céges telefonok, ami azt jelenti, hogy a cégnek kiszámláznák a költségeket és ezt nem kockáztatjuk. Lehet, hogy tényleg valami rossz széria, de sok bosszúságot okozott.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (21)
    2012-01-20  11:36
  6. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2012. január 20. 11:3621.
    Nézd, én elhiszem, hogy nem hazudsz, de itt nekem valami nagyon nem kóser... Kártyafüggetlen telefon? Megbízható helyről vetted?
    előzmény:
    AlmaLatina (18)
    2012-01-20  11:31
  7. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2012. január 20. 11:3320.
    A kolléganőmnek minije van, ha bemegyek, megmutatom neki ezt a hozzászólást, és megkérdezem, mi a véleménye.
    előzmény:
    AlmaLatina (18)
    2012-01-20  11:31
  8. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2012. január 20. 11:3319.

    (Isten ez az NLC, látom, megint nem működik normálisan a hozzászólásküldés... )

     

    Nézd, továbbra is az a véleményem, és tényleg nem akarlak megsérteni: a hiba nem a telefonban van, hanem bennetek. Egyszerűen nem értetek hozzá. Az okostelefon az már félig szg, nem elég nyomkodni.

     

    Képtelen vagyok olyan kritikákat komolyan venni, amelyekben olyan érvek vannak, hogy "a telefonom magától vásárol" :)))

    előzmény:
    AlmaLatina (17)
    2012-01-20  11:21
  9. 2012. január 20. 11:3118.

    A képen, amit csatoltál láthatóan egy másik típusú xperia telefon van, nekem egy xperia minim van (2010 karácsonyi kiadás), az nem így néz ki.

     

    A szervízbe elmondták, hogy a szoftverre van úgy megcsinálva, hogy amikor először bekapcsolod, akkor napijegyet vesz a számodra önállóan (az enyém ugyanarra a szolgáltatásra ugyanazon a napon több napijegyet is vett, mint utólag kiderült), még akkor is, ha a telefonodon letiltod az internetes kapcsolatot, ugyanis az nem elég (egyébként ami már a bekapcsolásnál feltűnt, hogy az első dolog a pin kód után ami megjelent, egy jogi szöveg violt, ami arról tájékoztatott, hogy innentől kezdve minden a telefonnal kapcsolatban történt dologért felelős vagyok). A szolgáltatónál is le kell tiltani, ahhoz hogy ez ne történjen meg. Nálunk még olyan ismerős is volt ,aki nagyon sok 10 ezer ft-os számlát kapott olyan telefonos internetes költségekért, amelyeket azzal indított el, hogy megvásárlás után bekapcsolta a telefonját és a telefonja elkezdett gps jeleket venni, meg időjárás jelentést, stb, a felhasználó ezt pedig nem látta a képernyőn, mert oda nem volt kiírva semmi (ez a telefon nem egy xperia volt, az igaz). Önállóan indult a háttérben az alkalmazás. Sajnos, ez így történt, én ezzel téged semmilyen módon nem akarlak idegesíteni, csak elmesélem a történéseket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (15)
    2012-01-20  11:14
  10. 2012. január 20. 11:2117.

    Nálunk többeknek sajnos ilyen telefonja van. Mondhatom, akkor mi mindannyian kifogtunk egy hibás példány. Hát így jártunk. Senki nem tudta még orvosolni, bárhova is mentünk, a vége az, hogy ez ilyen. Mind!

    Én speciel nem szeretem és a környezetemben senki sem. Sose volt még ilyen rossz telefonom. Pedig jó sok mobilom volt már. Nagyon beleszerettem ebben az Xperia- minibe már a reklámokból, karácsonyra kaptam is egyet, de nagyon nagy csalódás volt. Azóta is csak humorral bírjuk ki.

     

    Azért ne húzd fel magad, nem ér annyit a dolog! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (15)
    2012-01-20  11:14
  11. 2012. január 20. 11:2116.

    Nálunk többeknek sajnos ilyen telefonja van. Mondhatom, akkor mi mindannyian kifogtunk egy hibás példány. Hát így jártunk. Senki nem tudta még orvosolni, bárhova is mentünk, a vége az, hogy ez ilyen. Mind!

    Én speciel nem szeretem és a környezetemben senki sem. Sose volt még ilyen rossz telefonom. Pedig jó sok mobilom volt már. Nagyon beleszerettem ebben az Xperia- minibe már a reklámokból, karácsonyra kaptam is egyet, de nagyon nagy csalódás volt. Azóta is csak humorral bírjuk ki.

     

    Azért ne húzd fel magad, nem ér annyit a dolog! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_741718 (15)
    2012-01-20  11:14
  12. Torolt_felhasznalo_741718
    Torolt_felhasznalo_741718
    2012. január 20. 11:1415.

    Te mondd, normális vagy?? Milyen baromságokat írsz itt összevissza? :))

     

    A SE Xperia az utóbbi idők legjobb sorozata. Kiemelkedően jól sikerült. Naponta vannak okostelefonok a kezemben (párom most ezzel foglalkozik), tudom, mit beszélek. 

     

    2 eset lehetséges:

    - kifogtál egy hibás darabot

    - rohadtul nem értesz a telefonokhoz (én erre tippelek)

     

    SE Xperia Pro telefonom van, időtlen idők óta MESSZE A LEGJOBB telefonom. Gyakorlatilag tökéletes. Imádom. 

     

    A telefon egy technikai szerkezet, az isten áldjon meg! Ugyanolyan gép, mint a tévé, a rádió meg a kenyérpirító! Nincs agya, nem csinál semmit magától! :)))

     

    A kép a telefonom képernyője: lásd fehér kerettel kiemelve: ki van kapcsolva a wifi, és ki van kapcsolva a mobil adatforgalom (balra fenn).

    Mégis milyen módon kerül a telefonom kapcsolatba a "külvilággal"? :)

    előzmény:
    AlmaLatina (9)
    2012-01-20  11:01
  13. Torolt_felhasznalo_838696
    Torolt_felhasznalo_838696
    2012. január 20. 11:1314.

    Szia!

    Én a Nokia E72 Navit ajánlom. 5 megapixeles kamera, szóval szép képeket csinál, videófelvételt még nem próbáltam. 4 GB-os memóriakártyát pakoltak bele, és bár ennek nagy részét elfoglalják a térképek, de simán le lehet őket takarítani, így bőven marad hely másnak.

    Rengeteg testreszabási lehetőség van, és megtalálod benne a Wifit is.

    Szerintem nagyon okos telefon, bár nem tudom, hogy a vodánál a te előfizetéseddel mennyibe kerülne. Ja, és Qwerty-billentyűzettel van felszerelve. :)

    Itt olvashatsz róla bővebben: http://mobilarena.hu/teszt/nokia_e72_bevalt_recept/bevezet o.html

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2012. január 20. 11:1013.

    De, tud, ha nem is mind...

    Nekem Nokiám van, N97 Mini, és 5 mp-es (dupla ledes autofókuszos), és ha szobában nem is, de kint nagyon szép képeket tud csinálni!

    Az autofókusz fontos lenne, különben egy kabátgomb pl. 20 cm-ről csak egy pacsni lenne... :)

    És videót is egész jót csinál, szóval érdemes 5 vagy több mp-est nézni.

    előzmény:
    Shey (8)
    2012-01-20  10:58
  15. 2012. január 20. 11:0912.

    nekem az iphone-om jobb képet csinál, mint a pár éves fényképezőm :) 

    tény, hogy a többi 3.2-esnek meg 5ösnek mondott teló nem, sok megfordult a kezeim között nekem is éves szinten is vagy 5, se meg se közelítették ezt.

    Persze a minőséget meg kell fizetni ebben is, ez tény :) 

    előzmény:
    Shey (8)
    2012-01-20  10:58
  16. 2012. január 20. 11:0811.

    Csak ne hívná fel az a sz@r a híváslistában szereplőket önállóan, saját akaratából!!! Kiröhögtek, hogy nem így van. Aztán ez a kolléga is megkapta a cégest.... azóta ő is fújjol mint a fene!!!

     

    A többi funkciója egész felhasználóbarát.... .csak az a fránya híváslista.... :-)) De egyszerűen nemlehet megszokni, hogy tárcsázni csak asztalra tett telóval lehet!!!

    előzmény:
    ametrin (7)
    2012-01-20  10:56
  17. 2012. január 20. 11:0610.
    eh túl hosszú volt a poszt, elsiklottam felette bocsi.. 
    előzmény:
    daya01 (5)
    2012-01-20  10:55
  18. 2012. január 20. 11:019.

    Szerintem vegyél Sony Ericson Xperiát!

     

    Fantasztikus!

     

    Magától vásárol a netről napidíjakat (szigorúan a hátad mögött, a kijelzőre ezt nem írja ki sehogyse), úgy, hogy neked még kérned sem kell, csak meglepődnöd, a havi számlán.

     

    Magától leveszi a csengetés hangerejét, amikor inteligens módon döntést hoz erről és te várhatod, hogy valaki felhívjon, mert úgysem fogsz róla sose értesülni. 

     

    Tuti, hogy gyorsan meg fogod tanulni, hogyan telefonálj úgy, hogy a készülék sose érjen a füledhez, ha mégis odaérne, kikapcsol a hang és te még hallhatod, ahogy a  másik oldalon folyamatosan hallóznak, mert nem hallják egyetle szavadat sem - persze, mire a telefonon visszaállítod, hogy újból hallható legyél, addigra a másik fél már letette. Hívhatod vissza!

     

    Türelemre is tanít ez az okos telefon - miután befejeztél egy beszélgetést és elveszed a füledtől a telefont, ránézel a képernyőre és megláthatod azt a nagy, fekete sötétséget, ami belőle áramlik, majd kénytelen leszel kivárni azt a 4-5 mp-et, amíg a képernyőn bármi is újból feltűnik és innen már csak egy-két gombnyomás és aztán le is tudod tenni.

     

    Még a Samsung Galaxy is nagyon tetszik - a kolléganőmnek van olyan. Egy alkalommal szegénykém sok sms-t küldött és a havi számla megérkezésekor homályosították fel, hogy bizony ez a típusú okos telefon nem képes sms-t küldeni, minden sms-t átkonvertál mms-sé, te meg fizetheted a díjat. Ilyen okos ez a telefon! 

     

     

     

    előzmény:
    Shey (1)
    2012-01-20  10:33
  19. 2012. január 20. 10:588.

    Köszi szépen. Egyébként írtam az árat.40-50.:)

    A iPhone-ról lemondok, eszemben sincs 100-200 at adni érte...

    De ahogy elnézem, ahogy az előző hozzászóló is írta, egy mobil nem képes tisztességes képet csinálni.

    előzmény:
    Dorm (4)
    2012-01-20  10:52
  20. 2012. január 20. 10:567.

    Szia!

     

    Nekem HTC Wildfire S-em van, és bár nincsenek nagy igényeim, de teljesen meg vagyok vele elégedve, számomra szép képet csinál, gyors, könnyen kezelhető, testreszabható (bár ez minden androidos telefonra igaz)és szerintem szép is (nekem sötétlilában van). 
    előzmény:
    Shey (1)
    2012-01-20  10:33
  21. 2012. január 20. 10:566.

    nekem egy klasszikus samsungom van...

     

    vagy 5 éve cseréltem utoljára, amikor kérdezték, milyen kell, mondtam, hogy van két gyerekem, úgyhogy kakaóbiztos :-)

     

    nagyon bevált, ütés-álló, törésálló, egyszer sikerült 40 fokon kimosnom, és változatlanul működik. :-)

     

    sztem ezek az érintőképernyős izék ilyet nem tudnak.

     

    előzmény:
    Shey (1)
    2012-01-20  10:33
  22. 2012. január 20. 10:555.
    Meghatározta a topikindító: "  nem tudok 40-50 ezernél többet fizetni érte"
    előzmény:
    Dorm (4)
    2012-01-20  10:52
  23. 2012. január 20. 10:524.

    aztán mégis milyen árban? :)

    Iphone 4s  - 8megapixeles kamera, 1080p-s HD felbontású videók :)

    zoomolni is telóhoz képest baromira tud, és gyönyörűek a képek :)

    wifi természetesen van benne, hotspot is, szóval akár wifin tovább tudod osztani a netet notebookra.  Érintőképernyője sokkal jobban kalibrált mint az androidosoké, egyszerűbb gépelni rajta.

    Tárhelye pedig 16, 32 vagy 64G :)

     stbstb...

     

    Persze az ára borsos, szóval ezért kezdtem azzal, hogy ilyenkor egy max árfekvést meg kellene jelölnöd, mert nagyon eltérőek az árak.  Ez alapján tud csak akárki is ajánlani. 

    előzmény:
    Shey (1)
    2012-01-20  10:33
  24. 2012. január 20. 10:523.

    Samsung Galaxy Ace, esetleg HTC Wildfire S

    Nagyon jó képalkotást ne várj telefontól, sosem lesz. (ezek 5Mpixelesek, általában samsungé jobb)

    Tárhely általában bővíthető, gyárilag ebbe a kategóriába nem tesznek túl nagy microSD kártyát (2Gb körül), de nem túl drágán cserélhető nagyobbra. 

    Wifi szinte minden okostelefonban van. 

    előzmény:
    Shey (1)
    2012-01-20  10:33
  25. 2012. január 20. 10:422.

    Itt ez a link, ha rámész, bal oldalán kell azokat a kockákat kipipálni, amilyen feltétel szerint szeretnél keresni. És ahogy pipálsz, esetleg egyre csökken a választék, és az utolsó feltételed (pipád) után kiadja azokat a telókat, amik szóba jöhetnek (vagy nincs olyan:)))

    http://www.telefonteszt.hu/telefonkereso

    előzmény:
    Shey (1)
    2012-01-20  10:33

Címlap

top