Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gömbölyű nők tetszenek a férfiaknak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. január 11. 12:44
Most már tudományosan is bizonyított: a férfiak a gömbölyűbb nőkre buknak. Soma különvéleménye.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. január 16. 10:45301.
    Talán fordulhatnál a moderátorhoz segítségért...! Ki takarítják a neked nem teccccő hsz-okat...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620502 (300)
    2012-01-16  09:41
  2. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2012. január 16. 09:41300.

    Az, hogy vegyél be egy nyugtatót, nem személyeskedés, hanem jótanács, mert olyan indulattal írod a hozzászólásaidat, amelyet a téma egyáltalán nem indokol.

     

    Személyeskedés az lett volna, ha megkérdezem, miért írogat ekkora hévvel olyasvalaki, aki szemmel láthatóan olvasási nehézségekkel küzd, legalábbis képtelen elkülöníteni egymástól a különböző kommentelők hozzászólásait, vagy szöveget értelmezni. Ez utóbbi tulajdonságod különösen zavaró, mert senki sem szereti minden egyes hozzászólását további 10 hozzászóláson keresztül magyarázni (én sem), főleg, ha a "nagyközönség" többi része első olvasásra is megértette.

     

    A kommentjeimben nem nyávogtam, a szívbetegség tény, nem panasz.

    Továbbá nem a mellméret volt a mondanivalóm kardinális súlypontja, még akkor sem, ha neked ez tetszett a legjobban (vagy csak ennyit értettél meg belőle?)

     

    Leírom még egyszer, hogy nem a rendszeres testnevelésórákkal van/volt bajom, hanem azok tartalmával, és egyes tesitanárok hozzáállásával. Éppen, hogy az a baj, hogy a mostani formában nem motiválja a gyerekeket a rendszeresen sportra, mindenki letudja azt a kötelező háromszor/ötször 45 percet, és jónapot, a továbbiakban még véletlenül sem sportol. Meg lehet nézni, mennyi túlsúlyos fiatal van, vagy akár az idősebb, előző rendszerben tornázott generáció mostanra milyen fitt kis sörhasakat növesztett.

    Az emberek többsége ülőmunkát végez, ellustul (fórumokon idegeskedik):P, de nincs meg benne az igény az egészséges életmódra (mozgás, kevesebb hús, alkohol, cukor, stb). A régi rendszer sem szoktatta rá az embereket a sportra, ellenkezőleg, sokaknak éppen hogy elvette a kedvét az egésztől.

     

    Tőled eddig egyetlen érvet sem hallottam, hogy miért jó a régi rendszerű testnevelésóra. Ellenben megtudtam, hogy mimózalelkű vagyok, nyápic, alacsony (?), idegbeteg, nyávogós, önértékelési zavarral küzdök, néha nagy a mellem, néha kicsi, és miért nem ülök tolószékbe. Öröm az ilyen vitapartner, tényleg:)))

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
    2012-01-15  23:36
  3. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2012. január 16. 08:41299.

    Látom a tornaórákról is szó van.

    Gyűlöltem mindig a tornaórákat. Majdnem minden órán az ájulással küzdöttem. Majdnem mindig rosszullét, hányinger  volt a vége, persze ezt finnyásságnak mondták.. holott lehet ki kellett volna vizsgálni miért homályosul el a világ futás után. :-( ez maradt meg testnevelésóra = rosszullét :-( nem értettem más gyerek miért örül neki? Utáltam futni, ma sem tudok, biztosan rossz a  technikám.

    De szerettem a kosárlabdát, röplabdát, görkorizni (mindenhova azzal mentünk) magasugrást.

    Szóval évekig a testnevelés óra összefüggött a szenvedéssel.

    Tiniként, 12 évtől kb, koránfejlődve zavart a tornadressz testhezállósága is, főképp a nehéz napokon. Aztán középsuliban, ahol alig volt lány, a fiúk meg a műhelyablakból lesték a lányokat. Sportmelltartóról nem is hallottunk. Senkinél nem láttam. Nem is forogtam soha sportos körökben. Tanárok sem ajánlották.

    Szóval nekem az iskolai tornaóráról szinte csak rémképeim vannak. :-(

     

     

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-01-11  12:44
  4. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2012. január 15. 17:50298.
    oké
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (297)
    2012-01-15  17:47
  5. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. január 15. 17:47297.
    Akkor majd megkereslek valamikor priviben, hogy hol és melyik :))), ha nem zavar. Ehhez a topikhoz ez már végképp nem kapcsolódik. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620502 (295)
    2012-01-15  17:44
  6. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. január 15. 17:44296.

    Elsi, kattanj már le erről a két dologról, amit ráadásul ebben a formában senki nem írt le: hogy 88 kg-os, ránctalan ötvenéves = 18 évesnek kinéző vonzó nő, 40 kilós nő= ráncos piszkafa. Senki nem írt ilyen szélsőségeket. Annyit írtunk csak, hogy sok nő rosszul csinálja a fogyókúrákat, hirtelen és látványosan akar fogyni, amivel gyakran a bőrét is tönkreteszi, de ami még rosszabb, az anyagcseréjét is, és utána többet hízik vissza, mint amit nagy szenvedések árán leadott. Ennyi. Ettől még mindig nem hinném magam gazellának 120 kilósan, akármennyire ránctalan is lennék.

     

    Elsi, amúgy csókoltatom korizós Korit. Vidd el inkább korizni.

    előzmény:
    elsi1 (292)
    2012-01-15  17:33
  7. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2012. január 15. 17:44295.

    Ja bocs:)

    Akkor a válasz: igen:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (293)
    2012-01-15  17:41
  8. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2012. január 15. 17:44294.

    Persze, túllép, de azért nem kíván a gyerekének ugyanilyen sötét barmot. Gondolom, szülőként is jobb próbál lenni annál, mint amit ő tapasztalt.

     

    Én nem is tudnék 88 kiló lenni...még 55-ig se jutok el soha, pedig mindig ez volt az "álomtestsúly".

    Elsi, ilyen szar paraméterekkel tiszta csoda, hogy nem árulunk petrezselymet:DDD

     

    trivial, lehagytam az előbb, hogy nyelvész és történész. Így pontos.

    előzmény:
    elsi1 (292)
    2012-01-15  17:33
  9. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. január 15. 17:41293.
    Ja, ez csak egy frázis, ami azt jelenti, hogy szintén ugyanazt a nézetet képviseli-e valaki. Felénk elég gyakori, ezért kérdeztem ezzel a szófordulattal. :) Egyébként én is nyelvész (részben). :) De a kérdésem arra vonatkozott, hogy te is alternatív oktatás-párti vagy-e. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620502 (291)
    2012-01-15  17:26
  10. 2012. január 15. 17:33292.

    szerintem nem kell mindig hátrafelé mutogatni,akkor az én gyerekkorommal kb tömeggyilkosnak kellene lenne, vagy frigidnek:))

    az ember megpróbál és át is lép felnőttként ökör tanárain, v.  nem felelős szülein 

    bár felmérés szerint férfiak 64%-a normális tesalkatú nőket kedveli,én akkor sem lennék 88 kg,ha a legtöbb férfinek az tetszene

    eü-i okok miatt

    ráncok megérik,h ne 55 évesen kelljen meghalnod:)))))

    különben meg,hitegetheti magát 88 kg-s,h rvjta nincsenek ráncok 52 évesen sem,akkor sem fog kinézni 23-nak:))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (287)
    2012-01-15  16:55
  11. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2012. január 15. 17:26291.

    Nem, nyelvész:)))

    Te zenész vagy?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (290)
    2012-01-15  17:13
  12. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. január 15. 17:13290.
    szintén zenész? :D
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620502 (289)
    2012-01-15  17:11
  13. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2012. január 15. 17:11289.
    Óóó, látom még egy alternatív suli hívő;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (288)
    2012-01-15  17:08
  14. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. január 15. 17:08288.
    Erről az életre nevelésről most eszembe jutott még egy gondolat, amit nem én mondtam, hanem egy olyan ember, pedagógus, aki élete első felét a hagyományos, második (és reméljük, még hosszú) részét alternatív oktatásban töltötte, tehát látja a különbségeket. Éppen ő mondta azt, hogy pont nem a hagyományos oktatás nevel a való életre, sőt éppenséggel életszerűtlen. A gyerekek olyan dolgokat használnak, melyek működési elvét nem ismerik, és ha rákérdeznek, a tanár sem tud kielégítő válaszokat adni nekik. Nem a saját szemükkel élik, tapasztalják pl. a fizika vagy a kémia jelenségeit, hanem bonyolult szerkezetekkel, sokszor csak elméleti módon, mert "nincs idő" a kísérletekre, eléjük adják, és a gyereknek egyik tantárgy éppolyan, mint a másik, papírszagú és életidegen. És még egy szépség, hogy már éppen a technika fordul az ilyen tanárok ellen: az okostelefonokról pillanatok alatt kipuskázzák a diákok az elvárt tényanyagot, és mindenki "boldog". A másik élettől idegen dolog az, hogy a valóságban sosem az iskolában tanult formában és módon van szükségünk ezekre az információkra. Ha nem tudunk valamit, megkérdezhetjük szakembertől, utánaolvashatunk az interneten, szakirodalomból, megbeszélhetjük a barátainkkal - az iskolában ezzel ellentétben tilos puskázni, lesni a szomszédot. -- Amire a való életben szükségünk lenne már az iskolából hozottan, az a logika, a helyes értékrend, a józan ítélőképesség. A "tényanyagot" már bárhonnan beszerzem, az alapokat kell lerakni az iskolában, szemléletet, emberséget, hozzáállást. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne is beszéljenek tényekről, dehogynem, de a maga idejében, kellő alapozással, átélhető módszerekkel. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (287)
    2012-01-15  16:55
  15. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. január 15. 16:55287.

    "Olvasom itt vissza a topicot, olvasom, olvasom..és egyszerűen nem jutok szóhoz komolyan."

     

    Pedig ha egy vitafórumon vagy, akkor ideje lesz hozzászoknod a gondolathoz, hogy itt vannak véleménykülönbségek, és ha valaki másképp látja a dolgokat, mint te, attól még nem kell, hogy "elálljon a szavad" a felháborodástól, pláne nem úgy, hogy ezzel a kijelentéssel ellentétben lekezelő, kioktató stílusban mégis hozzáfűzöl még néhány bekezdést, minősítve a másik véleményt képviselő embereket.

     

    Én is szadista tesitanárt fogtam ki általánosban, nem is a szó szoros értelmében, hanem ami majdnem ugyanezt jelenti egy tanárnál: nulla emberséggel. Nem járt nekem az eszem a magam mutogatásán, vékonyka és kismellű lány voltam, de nem ez volt a problémám, hanem az, hogy ennek ellenére sem tudtam az elvárt, kiképzőtábori stílusban lezajlott felméréseket időre teljesíteni. 

     

    Nekem meg attól - nem elakad a szavam - hanem éppen ellenkezőleg, megjön, aki "az engem is vertek/aláztak/leszartak, mégis ember lett belőlem elvet képviseli. Szeretnék is erről vitázni, mert egyetlen észérvet nem hallottam még ettől a tábortól, azt ugyanis, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is, nem tartom éppen annak. Én pontosan azért akarok egy emberséges rendszert a saját gyerekemnek, ahol a mindennapos sport megszerettetése, az egészséges életmódra példamutatással nevelő légkör a cél, hogy neki már jobb lehessen, mint nekem. Ne alakuljon ki benne egy csomó szorongás, szégyen, megaláztatás emlékét őrző lelki eredetű betegség a felnőtt életére, amelyet mind-mind "az engem is így neveltek, nem is lettem nyápic" típusú emberkéktől szedhet össze egy hagyományos, tekintélyelvű oktatásban. Egyébként elkanyarodtunk az alaptémától, bár talán része ez is a dolognak, hisz még a lelki eredetű elhízás is visszavezethető sokszor a gyerekkori traumákra, az "életre nevelem" félreértelmezett szadizmusára. Maga a kifejezés is utálatos számomra, hogy az életre nevelni. Hiszen ami most van, az nem maga az élet? Van a gyereknek élete már bölcsiben is, a gondozónőnek sincs joga a seggére húzva elérni, hogy ő is lefeküdjön pontban fél egykor délután. A testnevelőnek sincs joga megalázni, üvöltözni vele, csak mert nem tudja olyan messzire hajítani a medicinlabdát. Mert ezzel valóban nem sportszerető, egészséges életet élő, elhízásra nem hajlamos embereket nevel, hanem maximum bezzegazénidőmbenező kanapéhősöket. 

     

     

    előzmény:
    kysslina (280)
    2012-01-14  19:13
  16. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2012. január 15. 16:05286.

    Nos, ez így nagyon kioktató volt így elsőre:))) És másodikra is;)

     

    Ha elovasod az utóbbi hozzászólásokat láthatod, hogy nem csak én fogtam ki vadállat tesitanárt, hanem rajtam kívül még jó pár ember.

    Nem a testnevelésórákkal van bajom, hanem azok tartalmával.

    Éppen ez a probléma, hogy nem mozgatja meg az ifjúságot, és nem szoktatja őket a rendszeres sporthoz. Gyere el Magyarországra, nézd meg, hogy festenek a fiatalok, ki mennyit mozog a tesiórák hatására:)

     

    Nem hordtunk kihívó tornadresszeket (80'as években járunk, hello), a mellméret látszik azokban is, 10-12 éves lányoknak pedig mifelénk nem vettek melltartót, sőt nem is kellették magukat az ellenkező nemnek. Nem középiskoláról írtam, hanem általános iskola felső tagozatáról, máskor olvass figyelmesebben;) Nálunk nem lehetett melegítót felvenni a kinti futáshoz, maximum egy pólót, aminek fehérnek kellett lennie. A fiúk pedig nem voltak szégyenlősek, vélhetően összefüggésben azzal, hogy a lányok a fiúkhoz képest előbb kezdenek pubertálni úgy 1-2 évvel, bár lehet, hogy nálatok a kanadai télben ez is másképpen van.:D 

     

    És bár a topic nem rólam szól, érdeklődésedre elmondom, hogy mivel elől deszka hátul léc lány voltam, engem nem maceráltak a fiúk úgy 17 éves koromig, futni pedig egyáltalán nem futottam sohasem, mert szívbeteg vagyok. Én mértem a futók idejét a tanár mellett stopperral.

     

    A kanadai télben udavron szünetelő gyerekeket pedig mindkét szememet lehunyva elképzeltem. És? Mi közöm a kanadai gyerekekhez?:O

     

    előzmény:
    kysslina (280)
    2012-01-14  19:13
  17. 2012. január 15. 15:04285.

    viszont,ha nem adja le,2 éven belül kámpec ,kérdés kinek mi  a fontos,

    kicsit pöttedt bőrrel élni 79-ig, v dejónincsenekráncaim----másfélmázsásan meghalni 48 évesen?

     

     

     

    előzmény:
    Adrenaleen (281)
    2012-01-15  01:11
  18. Torolt_felhasznalo_444414
    Torolt_felhasznalo_444414
    2012. január 15. 14:42284.

    ugyan úgy tetszhet egy gömbölyű nő is a pasiknak, mint egy vékony

    kisugárzás és kémia :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_185917
    Torolt_felhasznalo_185917
    2012. január 15. 14:33283.
    Nekünk télen heti 1x kori is volt, amikor dupla tesióra volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620502 (271)
    2012-01-14  16:00
  20. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. január 15. 07:49282.

     Ezt egy hasonló című topikból másoltam ide, nem volt kedvem másodjára is leírni...amiért fogról és diplomáról van szó benne, az azért mert ott egy fórumozó hölgytársam úgy véli, hogy a duci nők, csak a fogatlan, pocakos, parasztoknak kellenek...!

     

     

     

    Az én felmérésem alapján, pedig ez derült ki : A zUram vékony, igen jó megjelenésű /diplomás, bár most kihúzták az egyik fogát, de hamarosan pótolják :) 50 éves már a Drágám :)/ és mindig a gömbölyű nők voltak a gyengéi, így lettem én a felesége.   A baráti körünkben, sőt ismerős körökben is, a vékony férfiak a teltebb idomú hölgyeket kultiválják, míg a mackósak a soványabbakat...de hogy tovább menjek...van 3 fiam, az egyik alacsonyabb mackós /diplomás/ a vékony hölgyeket szereti, el sem tud képzelni ducit maga mellett... a másik /érik a diplomája/ Vékony, magas és csak a gömbölyded formák tudják lázba hozni. Egy szem lányom, sem lesz soha manöken alkat, de a férje magas vékony... Szal nem kell szidni, bántani, irigyelni senkit, mert mindenkinek megvan az a párja aki oda lesz érte.

    Persze vannak kivételek..de ezt látom jellemzőnek...és még tudós sem vagyok hozzá...bár még lehetek...

    Ja és a harmadik fiam, pedig még nem ivarérett, őt még nem tudom így bevizsgálni

    No és nem paraszt függő az, hogy ki milyen idomokat szeret...

     Hallottam én már olyat nő szájából, hogy ezé a dagadt disznóé hagyott el a férjem és olyat is, hogy ezé a gebéé ...:) paff no!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2012. január 15. 01:11281.

    "perszepersze

    nem az a baj,h meghízott,hanem az h leadja

     

    száz kövérből kilencvenöt zabál(öt kivétel itt nlc-zik)"

     

    Az első baj, hogy  meghízott.

    A második, hogy túl gyorsan fogyott. 

     

    A száz kövérből/teltből szerintem 30 zabál. A 65 pedig szétcseszte az anyagcseréjét a sok fogyókúrával.

     

    előzmény:
    elsi1 (243)
    2012-01-14  13:17
  22. 2012. január 14. 19:13280.

    Olvasom itt vissza a topicot, olvasom, olvasom..és egyszerűen nem jutok szóhoz komolyan.

     

    Talán te kifogtál egy vadállat testtanárt, vagy nem értem, de hogy egy felnőtt ember pont az ellen érveljen, ami valamennyire képes volt az ifjúságot megmozgatni, a rendszeres sporthoz szoktatni, hááát..

     

    Általánosban én sporttagozatos iskolába kerültem. Nem azért mert jajj de sportos voltam, hanem a körzetesítés miatt. Ha valahol volt nagyon kemény testnevelés, akkor ott igen. Minden áldott nap teljesen mindegy, hogy milyen idő volt. És tudod, mondtuk, hogy utáljuk, hogy lóg a belünk, de ezerszeres hálával köszönöm az akkori rendszernek, hogy nem nyápic elhízott kamaszokat nevelt belőlünk.  Nálunk is voltak fejlettebb lányok, és kötelező volt általánosban a tornadressz. Én nem tudom, nálatok milyen fiúk voltak az osztályban, de állítom, hogy azok a fiúk legalább annyira szégyelősek voltak, mint mi lányok, és elég ostoba felnőtt az, aki azt gondolja, hogy a 12-13 éves fiúgyereknek nincs ugyanolyan kamaszlelke, mint a lánynak. Biztosan volt olyan fiú, aki megnézte a nagyobb mellű lányokat, de a szüleink nem olyan dresszt vettek nekünk ami kihívó, hanem ami alkalmas arra, hogy mozogjunk benne, szóval lehet, hogy némelyik fiú időnként meg-meg nézte a lányokat, de az óra végére kisebb gondja is nagyobb volt ennél, mivel neki ugyanúgy teljesítenie kellett. És van ami a testnevelésben készség, de a felméréseknél nem olyan követelmények voltak, amit ne tudna bárki teljesíteni. Egy átlagos, egészséges, annyi idős gyereknek kellett azt teljesíteni. És tudta is mindenki. És igen, nagyon kemény óráink voltak, de közben-közben volt olyan, amikor nagyon jól éreztük magunkat, dupla dobbantóval a hatalmas szivacs alatt szaltóztunk a tanár segítségével, vagy labdáztunk.

    Nem lett tőle semmi bajunk, hogy mindig kint voltunk a szünetekben, képzeled el, hogy a kanadai télben is kint vannak a gyerekek az udvaron, és semmi bajuk sincs.

     

    A nagyobb lányoknak meg létezett a sportmelltartó, fura, hogy az én korosztályom ismerte, pedig elmúltam már 41 éves. Az a lány, aki a hatalmas melleit nem volt képes ilyenbe gyömöszölni, az csak azért tette, mert éppenhogy neki járt azon az esze, hogy mutogassa. A munkások meg fütyültek a légyre is röptében, gondolom ha ez maradt meg benned, akkor ez volt a legfontosabb pillanata a futásodnak, szerintem néhány másodperc, míg elhaladsz mellettük, és fingjuk sincs arról, hogy ki, vagy mi fuott ott el trottyos melegítőgatyóban, mert ugye ez alkalmas futni, nem a magasan felvágott dressz. Azt meg ne mondja nekem senki, hogy középiskolás lányoknakegyszál dresszben kellett futniuk, mert ez nem igaz, sehol sem volt így.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620502 (249)
    2012-01-14  13:34
  23. Torolt_felhasznalo_895848
    Torolt_felhasznalo_895848
    2012. január 14. 17:41279.
    Igen. De ez szerintem nem a leglényegesebb része. Hanem az, hogy jobban érzem magam a börömben és egészségesebb is vagyok. Ez szerintem fontosabb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_868256 (78)
    2012-01-11  22:37
  24. 2012. január 14. 17:37278.

    http://tv2.hu/naplo/video/az-akarat-diadala-igy-fogyott-ev a-80-kilot

     

     

    Alig egy év alatt 141 kilóról 61-re fogyott Éva, akinek az orvosok egy éve még azt mondták: ha így folytatja, két évet sem jósolnak neki. A nő szigorú diétába kezdett, és csak úgy olvadtak le róla a kilót. Hogy mi a titka? Tóth Andrea riportjából kiderül. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2012. január 14. 17:01277.

    Én is így látom.

    Az óriási hitvita pusztán a "törékeny" szó kapcsán felbüfcsizett eszmefuttatásomból indult... :D (Mármint a hitvita az én szempontomból, természetesen nem az egész topik szempontjából.)

     

    Én azt tartom undorítónak, hogy azzal próbálja egyik tábor hitelteleníteni a másikat, hogy "biztos egy dagadt disznó vagy, azért gondolod a gömbölyű nőket esztétikusnak", "te pedig tuti egy girhes gebe vagy, azért preferálod a vékonyságot". Az ilyen istenbarmai el sem tudják képzelni, hogy az egészséges, esztétikus testalkat nem egy pont, hanem egy halmaz. És tök mindegy ki hogy néz ki, attól még emberek vagyunk, no meg nem csak a méretei, súlya teszi az embert.

     

    Engem nem érdekel, hogy ki vékony, ki "normál", ki gömbölyű. Én csak azt utálom, amikor az anorexeket, meg túlnyomó többségben azokat a kövéreket, akik az undorító életmódjuk miatt híztak meg, az én tb-mből (is) kezelik hónapokig, évtizedekig.

     

    Egyébként meg zsák a foltját. Van egy vékony férfi ismerősünk, neki mindig molett nők tetszettek, pedig olyan csinibabák próbálták felkelteni a figyelmét, hogy ihaj. De a baráti körben többen a vékonyabb testalkatú lányokra buknak. A karcsún túlmenő, kifejezetten zizegő-csontúakat kedvelőkre én speciel nem emlékszem. Ami engem illet, a NEM testépítő-típusú, izmos férfiak a szememnek kedves hímegyedek, akiken látszik, hogy nem az edzőteremben meg a fehérjeturmix-bárban izmosodtak ki 1,5 év alatt, hanem gyerekkoruk óta sportolnak, de azért a vékony, szálkás férfiaknál picit nagyobb darabok (a mackósaktól meg nagyon messze vannak). :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (218)
    2012-01-14  10:22
  26. 2012. január 14. 16:59276.

    Nem tudom, melyik lenne. (Okosabb akkor sem lennék.)

     

    Azért itt gyerekekről beszélünk, nem felnőttekről. Az egész picitől kezdve a kamaszokig. Az agynak pedig jót tesz, hogy kicsit pihenhet, és a test mozog. Nehéz dolog csak agyilag koncentrálni reggel 8-tól 2-ig. (Én pl melóban sokkal jobban elfáradok, mert reggeltől estig agymunkát végzek. Ha délben lenne egy kétórás sportszünet, jobb lenne.)

    Egyetemen azért olyan a tesióra, amilyen, mert felnőtt embereket kell rávenni arra, hogy mozogjanak. Kényszeríteni már nem lehet őket, ezért választhatnak olyan mozgásformát, amit szeretnek. Ettől még sokan nem mozognak ezeken az órákon.

    Szerintem gyerekeknél ez a megoldás kivitelezhetetlen, mert sokkal jobban kell rájuk vigyázni, olyan meg nem túl működőképes, hogy a hatéves pisitke meg a nyolvéves Zolika boxol egymással, mert a mai órán azt választották. Túl nagy különbségek vannak az izomzat fejlettségében. A tesiórák általánosban meg gimiben is azért vannak, hogy az ember izomzata ki/fejlődjön. A sportolóknak sem feltétlenül az adott sportág űzésétől vannak izmaik, hanem van ún. alapozó edzés, ahol az izom erősítése, építése a cél, hogy jobbak legyenek a saját águkban. Az általános iskola meg középiskola ilyen alapozó edzéshez hasonlítható. Ezen kívül megismertetik a gyerkeket a különböző sportágakkal. De akinek nincs egy szál izma sem, az nem fog szeretni egy sportágat sem, mert nem fog neki menni. Általános erőnlét minden sporthoz kell.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620502 (274)
    2012-01-14  16:33
  27. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2012. január 14. 16:34275.
    De a gimiben már nem utáltam...És nem azért, mert rábeszéltek, hanem mert megvilágosodtam, hogy lehet másképpen is.
    előzmény:
    vlcs (272)
    2012-01-14  16:14
  28. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2012. január 14. 16:33274.

    Bezzeg ha én tanítottalak volna, most vágnád az összes évszámot:))))vagy felmentetnéd magad;))))

     

    Szerintem 45 perc érdemi testnevelés órához kevés, szadizmushoz pedig sok.

    Én úgy csinálnám, ahogyan az egyetemen van pl. Lennének különféle alternatívák, mondjuk ötféle, aerobic, úszás, labdajátékok, futás-távolugrás, jóga, és ebből lehet választani. Mindenki megy valahová, és az egyes csoportokra figyel a tanár. Nem is kell feltétlenül állandó tesitanár, lehetnek óraadó edzők is.

    Úszás, jóga, aerobic megmozgat minden izomcsoportot, úgyhogy nem fejlődnének egyoldalúan. És ha az egyik még sem jön be, akkor lehetne váltani a másikra, de valamit kötelező volna csinálni. 

    És nem 45 perces órák lennének, mert azok semmire sem elegendőek, hanem 90 perc. Lehetőleg suli után, mert az a másik nagy hülyeség, hogy a 15 perces szünetben öltözz át villámgyorsan és leizzadva, büdösen, fáradtan uzsgyi matekórára.

     

    Az a baj az edzésre való ajánlással, hogy nem minden szülő akarja/tudja finanszírozni a különórát. Ha tehetséges is a gyerek, de egy család 5. szülöttje, könnyen elsikkad.

    előzmény:
    vlcs (272)
    2012-01-14  16:14
  29. 2012. január 14. 16:21273.
    Kori is korizni fog
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620502 (271)
    2012-01-14  16:00
  30. 2012. január 14. 16:14272.

    Nem azt írtam, hogy abban volt a tesitanár a hibás, hogy senkire sem hallgattál. Hanem úgy értettem, hogy a sport megutálásában nem csak a tesitanárod a hibás, ha te sem hallgattál senkire.

    Szerintem a készségtárgyakat, ha csak nem arra szakosodott középsikola, akkor nem nézik. Ha meg átlagot néznek, akkor a felmentett csuklóból ötöst kap a felmentésért? Na az megint nem lenne igazságos. 

    Szóval szerintem fel van fújva ez a dolog. 

    Mozogni egészséges. A napi 45 perc, ami inkább fél óra effektív mozgás senkinek sem árt, akkor sem, ha szívesen nézeget egysejtűeket mikroszkóp alatt.

    Én is utáltam a törit, és nehezen is ment, a mai napig nem tudok évszámokat megjegyezni, mégsem kaptam felmentést töriből, és nem csak azt tanították nekem, ami érdekelt volna belőle. Mondjuk az ókori dolgok meg a francia forradalom érdekelt, de a második világháború meg nagyon nem.

    Az izmok megfelelő fejlődéséhez szükség van edzésre. Nem csak azokra, amikhez kedvünk van. (Például a sakk is sport. ) És hogyan lehetne megoldani, hogy mondjuk 20-25 gyerekre egy tanár tudjon felügyelni, ha 10 féle dolgot csinálnak? 

    Amit órán tanítanak az a feltétlenül szükséges minimum a test fejlődéséhez. A tanár szerintem észreveszi, ki miben tehetséges, és azt az edzést ajánlja neki, iskolán kívül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620502 (270)
    2012-01-14  15:56
  31. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2012. január 14. 16:00271.

    Mi műkorirajongók, megkóstoltuk a jeget:)))

    Szerencse, hogy korizni nem kellett a suliban, ha azt is utálnám, nem tudom, mit néznék januárban és márciusban a Tv-ben:)))

    előzmény:
    elsi1 (268)
    2012-01-14  15:40
  32. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2012. január 14. 15:56270.

    Nem azt írtam, hogy a tesitanár volt benne a hibás, hogy senkire se hallgattam:) Azt írtam, hogy miután elvették a kedvemet a tesitől, a szüleim akár a fejük tetejére is állhattak volna, akkor sem kezdek semmiféle sporttevékenységbe. Később is csak olyan mozgásformákat preferáltam/preferálok, amivel tornaórákon NEM találkoztam.

     

    Mondom, nem tudom, hogy középsulis felvételinél most hogyan viszik tovább a gyerekek a pontokat. Lehet, hogy beleszámít a tornajegy, felsőoktatásban nem nézik, az tuti. TF-re nyilván sportolók, vagy tesiből jó eredménnyel büszkélkedők mennek.

     

    Képesség: pedig van olyan is, aki nem egy született csúcssportoló. Sőt, olyan is van, akit abszolút nem is érdekel az egész, inkább a mikroszkópon nézegeti a baktériumokat. Neki mi a fenének kell heti ötször 45 percben sorversenyeznie, nyilván nem lesz öttusázó soha az életben. Viszont lehet, hogy valamilyen labdajátékot szívesen tanulna, mozogni pedig mozog eleget, mert hobbija a kirándulás/túrázás. Ettől függetlenül tesiből kettes, és folyton stresszel miatta.

    Nem minden gyerek szeret focizni, vagy futkosni, mint a mérgezett egér. Nem vagyunk egyformák, már gyerekként sem. De mindig van olyan mozgás, amit szívesen csinálunk, de hogy az mi, arra magunktól sokkal később jövünk rá (ha egyáltalán rájövünk). Erre kellene a tanár, hogy felismerje, ki miben lehet jó, és afelé terelje a gyereket. De ez csak az én véleményem, nyilván mindenki másképp gondolkodik erről.

    előzmény:
    vlcs (265)
    2012-01-14  15:14
  33. Torolt_felhasznalo_185917
    Torolt_felhasznalo_185917
    2012. január 14. 15:54269.

    Nálunk soha nem volt ilyen "porosz" módszer. 

     

    Mi pl. rendszeresen röplabdáztunk, kidobóztunk, kézilabda, kosár, foci stb.

    De sokan még így is állandóan felmentették magukat. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620502 (221)
    2012-01-14  11:19
  34. 2012. január 14. 15:40268.

    mert megsérül leklke

     

     

    én dzsoni mivtt is kedzet m el tornázni

    előzmény:
    vlcs (252)
    2012-01-14  13:44
  35. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. január 14. 15:29267.

    Kultusznak nevezzük a vallásban a vallás gyakorlását. A hétköznapi életben a kultusz szót sokszor a divat szó jelentésével azonos értelemben használjuk. A szótőből (kult) képzett szó a kultúra, a kultikus például tárgy vagy személy jelzője, és a kultivál (megművel, szeret, örömét leli benne) jelentésű ige. (wiki) 

    Szóval azt is jelenti, amit te mondasz, de azt is, hogy szereted, örömödet leled benne. Mindegy is, úgyis tudod, mire értettem, jól vagy rosszul használva. :) Mondjuk ha érthető volt, akkor mégis csak jó volt. 

     

    Nem abból vontam le ezt a következtetést, hogy nem szidtad azt a rendszert, hanem hogy több olyan dolgot is pozitívumként emeltél ki belőle, amely tipikus jellemzője volt annak az oktatásnak. Ettől függetlenül biztosan van/volt olyan dolog, amit másképp csináltál volna, de most nem ezekről beszélgettünk. Neked bejött ez a teljesítményorientált, készségtárgyakat is egyenbesorolás alapán osztályozó módszer, nekem nem. Én abban hiszek, hogy tényleg elsősorban megszerettetni kell a tanulás és a mozgás bármely formáját, és saját magához képest értékelni benne az egyént. Ez a különbség a felfogásunk között nem baj, hála istennek mindkettőnk számára létezik (egyelőre) választási lehetőség, hogy a gyerekének mit adjon tovább. 

     

     

    előzmény:
    vlcs (266)
    2012-01-14  15:20
  36. 2012. január 14. 15:20266.

    Akkor én is elárulok valamit.

    A kultiválni ige jelentése rendszeresen művelni valamit. Vagy helytelenül használod, vagy nincs értelme a mondatodnak.

    Aztán meg attól, hogy valamit nem szidok, mint szódás a lovát, még nem feltétlenül értek minden egyes pontjával egyet. Annyit írtam, hogy véleményem szerint nem teljesíthetetlen követelmények elé állítja a tesióra a gyerekeket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (264)
    2012-01-14  15:00
  37. 2012. január 14. 15:14265.

    Akkor ezt nem annyira értem. Ha senkire sem hallgattál, akkor miért a tesitanár a hibás?

     

    Nehezen tudom elképzelni, hogy ahová kell a tesijegy, ott sok keresnivalója van egy egészséges, de felmentett gyereknek. Persze kivételek vannak, de leginkább TF-en képzelem, hogy pont a tesijegy kell. Amúgy sok fogyatékkel élő embert ismerek. Sokuk sportosabb életet él, mint a legtöbb egészséges ember, úgyhogy nekem sántít valahol ez a képesség-dolog. A hozáállással több baj lehet...

     

    Gyógytornán is ugyanaz megy, mint a rendes tesiórán. A gyerek nem akar mozogni. A gyereknek ugyanolyan nyűg gyógytornázni (amúgy sokkal nehezebb, és fájdalmasabb, mint egy sima tesióra, mert kifejezetten a problémás izomcsoportokat dolgoztatják meg, ami igen sok fájdalommal jár) mint bámi mást mozogni. Érdekes módon nem igazán azok a gyerekek utálják a tesit, akiket suli után este úgy kell hazarángatni a grundról, mert fociznak, fogócskáznak és mennek, mint a mérgezett egér.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620502 (263)
    2012-01-14  14:48
  38. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. január 14. 15:00264.
    Akkor én is elárulom, hogy miért kérdeztem. :) Bevallom, idősebbnek gondoltalak a poroszos rendszer kultiválása alapján. Én nem hiszek abban, hogy a régi tanítási rend jobb volt, fegyelmezés meg a tanárok szempontjából biztosan, de nagyon nem szeretnék még egyszer diák lenni, meg nagyon nem szeretném, ha a gyerekem ugyanazt élné át, amit én. Tudom, nem fogja, most meg más gebaszok vannak. Ezért is látom most legjobb megoldásnak az alternatív iskolát.
    előzmény:
    vlcs (257)
    2012-01-14  14:02
  39. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2012. január 14. 14:48263.

    Hát, az én szüleim nem sokat tudtak tenni az ügy érdekében...:))) Az a típus vagyok, akinek hiába mondanak bármit, még véletlenül se fogadom meg:) Különóraként jártam dzsesszbalettre, táncra (na, nem sokat) de akkor eszembe se jutott, hogy ez sport. Később se lettem egy kislabdadobó világbajnok:)))

     

    Bizi: gőzöm nincs, hogy jelenleg mi az állás, lehet-e tesiből buktatni, vagy beleszámít-e pontként a felvételibe. Ha igen, gondolom ezért mentetik fel, és inkább viszik gyógytornára. esetelg, hogy elkerüljék a felesleges stresszt, amit 1-1 tesitanár tud okozni. Emlékszem, egyszer általánosban egy csaj eltörte a karját és 2 hónapra felmentették tesiből, és még kapott jó kis rajzokat is a gipszre. Az egész osztály őt irigyelte, egyszerre nagyon menő lett:))) 

    előzmény:
    vlcs (262)
    2012-01-14  14:25
  40. 2012. január 14. 14:25262.

    Elképzelhető.

     

    Persze, ezen nagyon sok tud múlni, ez nem kétség.

    Viszont ilyen esetben a szülőn múlik nagyon sok minden, mert akkor ok, ne érdekelje a gyereket a tesijegy, ha hülye a tanár, de ettől még nem kell megutálni a sportot. Lehet barátokkal, családdal mozogni, ami lehet élvezetes.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620502 (260)
    2012-01-14  14:08
  41. 2012. január 14. 14:22261.

    De ez milyen hülyeség már, hogy ne legyen rossz jegy az ellenőrzőben, felmentetjük tesiből. Miért, ha nem látom, nem létezik? Akkor jobb lesz a gyereknek, mert felmentett van az ellenőrzőben hármas helyett? Ha kell a jövőben a gyereknek a tesijegy, akkor úgysem lehet felmentett, ha meg nem kell, akkor miért nem "akarnak tudni róla", hogy nem fejlődik megfelelően a gyerek fizikuma? (Természetesen egészséges gyerekekről beszélek.)

     

    Amíg az emberek nem fogadják el a másikat, (tehát soha) mindig lehet ilyen ökörségekkel uszítani, amiből csomó iparág remekül megél...

    És még beszélgetni is lehetne róla indulatok nélkül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620502 (258)
    2012-01-14  14:05
  42. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2012. január 14. 14:08260.

    Összejöttek a harmincasok:)))

    Biztos függ attól is, hogy kinek milyen tesitanárt dobott a gép. Látod, aki rosszat fogott ki, az évekre kiesett a sportból.

    előzmény:
    vlcs (257)
    2012-01-14  14:02
  43. 2012. január 14. 14:05259.
    lásd: kép a 60. hsz-nál...
    előzmény:
    kysslina (60)
    2012-01-11  19:52
  44. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2012. január 14. 14:05258.

    Nem kell ötöst kapnia.

    Énekben, rajzban lehet javítani a jegyeken az elmélettel, tesiben nincs elmélet. Azért is mentetik fel a szülők a gyereket, hogy ne legyen a biziben rossz jegy.

     

    Soványozás-kövérezés lesz mindig, ez olyan jó kis uszítós téma.;)

    előzmény:
    vlcs (252)
    2012-01-14  13:44
  45. 2012. január 14. 14:02257.

    Elárulom. 30.

    A 20-25 évet azért írtam, mert én akkor voltam kisiskolás, (ebből a korszakból van személyes tapasztalatom) és valószínűleg akkor teljesen más volt az oktatás, mint mondjuk ma. Én nem éreztem teljesíthetetlennek a tesiórákat, és a mai fejemmel tudom, hogy igazából az "kb a minimum", amit egy egészséges testtel meg lehet csinálni.

    6 éve felnőttfejjel gyerekek közé jártam mostanáig gyógytornára. Helytelen testtartás és mozgásszegény életmód miatt alakult ki náluk gerincprobléma. Hát gyógytornán sem csináltak ők semmit, szívesebben ültek volna a tévé előtt.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (253)
    2012-01-14  13:47
  46. 2012. január 14. 14:01256.

    Ja és "kedves" soma!

     

    Inkább lennék csenevész, ha már valamilyennek lennem kell, mint egy besavanyodott fejű anyak.ca, aki fehérneműben mutogatja magát és ledegradál mindenkit, miközben a hatalmas lelki fejlettségével kérkedik folyamatosan két önreklám közt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  47. 2012. január 14. 13:57255.

    Pontosan!!!!

     

    Egy szeptemberi "cikkében" meg azt találta írni, hogy infantilis, aki nem akar gyereket... tényleg, mennyivel érettebb gondolkodás a putriba nyócat potyogtatni!!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_298455 (245)
    2012-01-14  13:25
  48. 2012. január 14. 13:56254.

    Érdekes.

    Én más suliba jártam alsóba és felsőbe. Alsóban külön voltak a lányok-fiúk, felsőben együtt, mert kevés volt a létszám.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620502 (251)
    2012-01-14  13:41
  49. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. január 14. 13:47253.
    Elárulod, hány éves vagy?
    előzmény:
    vlcs (252)
    2012-01-14  13:44
  50. 2012. január 14. 13:44252.

    Én meg azt nem értem, hogy ha valaki nem tud énekelni, miért kéne ötöst kapnia énekből? Vagy ha nem felel meg valamiből a követelményeknek, akkor miért kéne elhitetni vele, hogy de, megfelel. Ennyi erővel a matematika is készségtárgy, mert van, akinek könnyen megy, van, akinek nem.

    Miért nem lehet elfogadni, vagy elfogadtani, hogy van, aki ebben jó, más meg másban?

     

    Ahogy nem soványozni meg kövérezni kéne, meg olyan baromságokon gyötrődni, hogy melyik jön be a pasiknak, hanem eljutni addig, hogy különbözők vagyunk, és mindenki úgy értékes, ahogy van.

    Abból adódóan, hogy mondjuk alacsony vagyok van egy csomó hátrányom, meg előnyöm is. 

    Ugyanez igaz minden másra is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620502 (249)
    2012-01-14  13:34

Címlap

top