Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gömbölyű nők tetszenek a férfiaknak

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. január 11. 12:44
Most már tudományosan is bizonyított: a férfiak a gömbölyűbb nőkre buknak. Soma különvéleménye.

Tovább a cikkre...
  1. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2012. január 14. 13:41251.
    Én azt nem értem, hogy ált.suliban alsóban tesiórán elkülönítettek minket a fiúktól, felsőben pedig nem, pedig a lányok "problémái" éppen akkor kezdődtek...Hogy ebben mi volt a logika, nem tudom.
    előzmény:
    vlcs (250)
    2012-01-14  13:36
  2. 2012. január 14. 13:36250.

    Szerencsére nálunk csak alsóban kellett a tornadressz, felsőben rövidnadrág, póló.

    A fiúk tornadressz nélkül is olyanok voltak, de aggódj...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620502 (246)
    2012-01-14  13:26
  3. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2012. január 14. 13:34249.
    Akinek tériszonya van, az az életben nem fog kötélre mászni, sőt bordásfalra sem. Egy klausztrofóbiást sem zárunk be a liftbe, hogy majd megszokja...Nem tisztességes dolog lerontani valakinek a bizonyítványát azért, mert nem énekel kristálytisztán énekórán (de pl. a zenetörténetet megtanulja simán), vagy felismerhetetlen almát rajzol rajzórán, ha pl. művtöriből pedig jó. A gyerek igyekszik, csak bizonyos készségek nincsenek meg benne, senki se lehet mindenből szuper. Sajnos tesiben nincs ilyen alternatíva, ha tudod az elméletet, de a gyakorlatban béna vagy, akkor hármas. Nem kérdeznek sporttörténetet...
    előzmény:
    vlcs (242)
    2012-01-14  13:16
  4. 2012. január 14. 13:31248.
    Ennek semmi köze ahhoz, amit Frici írt, hogy a sport marhára nem a magamutogatásról szól, mert sport közben nem kötelező mindent kitenni a kirakatba. Ez volt ugyanis az egyik fórumozó oka, amiért egy serdülőkorú lány nem akar tesiórára menni, merthogy nem akarja magát mutogatni.
    előzmény:
    elsi1 (241)
    2012-01-14  13:14
  5. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. január 14. 13:28247.
    Nem tudom, én úgy veszem észre, mintha a nagyon sovány nők személyes sértésnek vennék azt, ha egy kövér azt mondja, ő bizony jól érzi magát a bőrében. Nem értem az okát, ezzel nem  őket szidja. Én mindkét szerepet átéltem, vagyis voltam sokáig nagyon vékony, de akkor is arányos, és inkább pozitív megjegyzéseket kaptam kövérektől is, ill. ha irigykedett is, bevallotta, hogy "irigykedik", vagyis pl. olyan bókot mondott, hogy bár rajtam is így állna egy ilyen szoknya! Egyetlen esetet sem tudnék felidézni, ahol támadtak volna csak azért, mert vékony vagyok, piszkafának vagy nemtudomminek neveztek volna. Aztán felszedtem kilókat, és látom a másik oldalt is. Amikor bementem a régi butikokba, kinéztek,mert már nem volt jó rám az s-es méret. Átmentem hirtelen felindulásból egy "molett módi" nevezetű helyre, hát ott meg udvariasan közölték, hogy ez a hely nem az én 65 kilómra van kitalálva. Mondom, akkor hol vegyek ruhát? (akkor még nem voltak turik, mostanában azokat szeretem, mivel garantáltan olyan ruhákat találok ott, amit már hordott emberi lény, és jó volt rá... :))) ). Azt mondja, próbáljam meg a Centrumban (skála-coop szerű utódáruház), ott vannak ilyen 40-42-es konfekcióméretek. Baromi drágán persze, meg még tíz jön velem szemben az utcán. Szóval én a teltségnek több hátrányát látom tolerancia szempontjából, mint a vékonyságnak, és ezért elég nehéz elhinni számomra, hogy valakit "folyton bántanak", mert zörögnek a csontjai. Álljon ki magáért mindenki! Csak azt bántják, akit lehet.
    előzmény:
    elsi1 (243)
    2012-01-14  13:17
  6. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2012. január 14. 13:26246.

    Gimiben nálunk sem, az ottani tesitanárom egy tündér volt:) Az ált. sulis tapasztalataimat írtam le.

    Ott bizony tornadresszben tesiztünk, és némelyik 11-12 éves lánynak már nagy mellei voltak, a többieknek semmi, és a fiúk mindig őket stírölték, ők pedig legszívesebben a föld alá bújtak volna. Utálták a tesit, mert át kellett rá öltözni ebbe a lenge cuccban, hát ez az összefüggés a maga(nem)mutogatás és a sport (nem)szerete között. Télen pedig tornadresszben futottunk a suli körül, max egy pólót vehettünk rá, amellett hogy beszóltak ránk a munkások, még szét is fagytunk.

    Hat-hétéves kortól kap a gyerek szervezett tesiórát, addig csak a maga örömére futkározott, utána KELL. Ekkor szokták elvenni a kedvét az egésztől egy életre.

    Aztán jön a sápítozás, hogy mennyi túlsúlyos fiatal/felnőtt van, akik a testsúlytól nem sporttal, hanem turbó diétákkal és gyomorgyűrűvel akarnak megválni. Ha egyáltalán akarnak, mert időről időre felbukkannak ilyen cikkek, hogy a boltok "S-M" mérete anorexiásoknak van kitalálva, az a jó, ha XL-es vagy, az jön be a pasiknak...

    Egy tanár esetében elég nagy gond, ha annyi pedagógiai érzékkel rendelkezik, hogy ha nem kiabálhat vezényszavakat, jobb ötlet híján el kezdi a gyerekeket egyenként győzködni, hogy Pistike, légyszi fusd le azt a kört a mama kedvéért:)))) Ez olyan, mint amikor a szülő csodálkozik, hogy verés nélkül is lehet szófogadó gyereket nevelni...

    előzmény:
    vlcs (234)
    2012-01-14  13:02
  7. Torolt_felhasznalo_298455
    Torolt_felhasznalo_298455
    2012. január 14. 13:25245.

    Nos, a cikk többi része is hagy némi kívánnivalót maga után, de ami kiveri a biztosítékot:

     

    "A Kate Moss-alkatú teremtmények meg sem jelenhettek az uralkodó színe előtt, az ilyen csenevészeknek a konyhán adtak munkát."

     

    "egy sovány kislány pedig inkább (kis)fiús (vagy nemtelen), mint nőies."

     

    Mi az, hogy "teremtmények", "csenevészek", kislányok, (kis)fiúsak, mi több, nemtelenek a vékonyabbak?! Hogy jön ez a ... Soma ahhoz, hogy ilyen megjegyzéseket tegyen? Hogy kétségbe vonja más nők nőiességét, miközben folyamatosan arról papol, hogy a nőiesség az élet alfája és omegája, azon múlik minden?

     

    És pont ő beszél, akiről szintén nem mondhatjuk el, hogy nőies? Legnagyobb jóindulattal is csak asszonyosnak nevezhető, ami az ő esetében inkább eufemizmus (ti.: hogy azért mégse illessük a mélyen tisztelt művésznőt olyan jelzőkkel, hogy kocás). Hozzáteszem, ez még csak a külseje, a lelkivilága még távolabb áll a nőiességtől, az tömény deviancia. 

     

    De persze mi, vékonyak csak tűrjük csendben az ilyen gusztustalan megjegyzéseket, és ne zsírdisznózzunk vissza, mert az mekkora bunkóság, hogy képzeljük... 

     

    Aztán meg ő maga, az önjelölt pszichológus (is) csodálkozik, hogy a nők elégedetlenek magukkal. Hát úgy elég nehéz elégedettnek lenni, ha folyton megkapjuk, hogy nemtelen/fiús, terméketlen, a férfiak számára a legkevésbé sem kívánatos, önmagukat koplaltató, beteges, zörgő csontú, kiszáradt kórók, nyamvadt, aszott gebék vagyunk Még emberek sem, csak teremtmények. Bár nyilván emiatt is bennünk van a hiba, hiszen az embernek amúgy is kizárólag magában kell keresnie a hibát, ma ez az elfogadott. 

     

    Köszönjük, művésznő, leülhet, egyes.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-01-11  12:44
  8. 2012. január 14. 13:23244.

    Pont erről van szó.

    Direkt futok szatírriasztóban. Azon is röhögtem mindig, amikor aerobikra csilli villi ruhákba jártak a széplányok, mi meg barátnőmmel, mint az ágrólszakadtak, bő póló, semmi picsagatya. Egyszer dögmelegben szűk ujjatlan pólóban futottam a szigeten. Annyira nem volt poén... (Persze akkor még felvehettem ilyesmit.

    Ó, én csak Neked tartogatom magam!

    előzmény:
    Frigyesur (237)
    2012-01-14  13:09
  9. 2012. január 14. 13:17243.

    perszepersze

    nem az a baj,h meghízott,hanem az h leadja

     

    száz kövérből kilencvenöt zabál(öt kivétel itt nlc-zik)

     

    előzmény:
    Adrenaleen (210)
    2012-01-14  01:33
  10. 2012. január 14. 13:16242.

    Nem tudom, hány éves vagy, de gondolom olyan 25-20 éve a tanterv is másképp nézett ki. Persze nem megfelelő szemléletű tanár mindig volt és lesz, de nem hiszem, hogy a tanár fejéből pattant ki, hogy milyen magasra kell ugrani egy tízéves lurkónak.

    Nekem is bevarrta az egyest a tanár magasugrásból, de én nem kudarcként éltem meg. Egyszerűen nem teljesítettem a szintet. Evvan. Ő is meg én is tisztában voltunk a fizikai képességeimmel. 

    Kicsit off, de az ember sokkal többre képes, mint azt általában hiszi. Fejben nagyon sok minden dől el. (Ahogy nálam is pl a magasugrás. Fizikailag képes voltam rá, de agyban mégsem. Ezt bizonyítja, hogy gyakorláskor gumiszalaggal ment, mint a karikacsapás, léccel meg leblokkoltam. Összességében viszont nem tudtam megcsinálni.  És ez csak a flopptechnikára igaz, mert ollózva simán ment, de középiskolában a flopp kellett.)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (232)
    2012-01-14  12:58
  11. 2012. január 14. 13:14241.

    és mivan,ha vki 55 kilósan érzi jól magát?

    csak a kövérnek van joga annyi kilósan jól érezni magát ,amennyi?::::))

    nem dől össze világ,h 58  leszek,de pl már ekkor nem vehetem fel pásszentos topot és én szeretem felvenni és szeretem,h nincs pocokom.

    szerintem y vékonyság pont hogy fiatalít

    előzmény:
    Frigyesur (237)
    2012-01-14  13:09
  12. 2012. január 14. 13:13240.

    Nos, azert hozza kell tennem, hogy minket nem keszitettek fel rendesen a Cooperre, igy tenyleg egy szenvedes volt mindig. Amikor futni kezdtem es sajat magamnak csinaltam meg a Coopert egesz mas volt.

     

    A magasugrast en is utaltam, pont emiatt. Meg en mindenben bena voltam. Ez hozzatartozott a jotanulosaghoz

    előzmény:
    vlcs (223)
    2012-01-14  11:50
  13. 2012. január 14. 13:10239.
    gimiben már nem kötelező a dress
    előzmény:
    Frigyesur (237)
    2012-01-14  13:09
  14. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. január 14. 13:10238.
    Egy árva nyikkal se szidtam egy modellt se, csak arra reagáltam, amit te írtál, miszerint hogy ki cserélne le egy szupermodellt Somára? Sőt, még inkább azt mondtam, hogy a szép modellek szerintem teltebben is szépek maradnának. Hol van itt a fujjolás?
    előzmény:
    elsi1 (236)
    2012-01-14  13:07
  15. 2012. január 14. 13:09237.

    Pont ezt akartam irni. Egy melegitoben es bo poloban milyen idomokat lehet mutogatni? Mert akit ez zavar, talan ne vegyen fel testhezallot, en se hordtam.

     

    Ja, meg ott az a katEgoria, aki tul formas EhhEz es inkabb ne is mutogassa magat masoknak

    előzmény:
    vlcs (234)
    2012-01-14  13:02
  16. 2012. január 14. 13:07236.

    áááá,esedezve esedezem,szálljatok már le a modellekről

    mi ez a modellfixáltság?

    gebék,szakmájukhoz kell,igen

    miért kell utálkozni rájuk?

    mert a klassz tulajdonságikból élnek?

    érdekes a  4 oktávos hangterjedelmű operaénekesre senki nem utálkozik,meg a százötvenes ikujú profra sem,pedig mindkettő Isten ajándékából él

    boxoló nőciknek meg akkora izmuk van,ami nekem sosem kellene,mert nekik meg ez a kívánalom

    műkoris a tornász nőcik sokkal gebébbek,ráadásul ők még picikék is

    azért supermodell méter 75 alatt nem igazán lehetsz,kevés kivétel van csak

    nekem is köcsög tesitanárom volt és nem ment be a papám beszélni vele,felnőttfejjel én jöttem rá,h válatnom kell

    nem,nem a kilók miatt,nem az volt a baj,hven mozgásszegén életmód fiatt pl fáradósabb voltam,meg szépen feszesít

    és a modellséghez nem elég ,hgebének tetszik lenni,vékonka csontjaid is kellenek

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (231)
    2012-01-14  12:53
  17. 2012. január 14. 13:05235.

    Csak azert volt kar, mert gyorsan adta le az extrem tulsulyt. Elvileg egy het alatt fel kg idealis, azaz 26 kg korul kene leadni. Nyilvan ha valaki 140 kg-os akkor ez tobb lehet, de 80 kg/ev nagyon sok, azt tenyleg nem birja a bor.

     

    Nos, ranc vs. tulsuly eseten attol fugg, hogy mit veszel tulsulynak. Mert 20 alatti testzsirszazalek vszeg mar tenyleg keves, de igen sokan tulerteltelmezik, hogy mekkora tulsuly kell (par kg plusz), es konkretan jo koverek lesznek

    előzmény:
    Adrenaleen (210)
    2012-01-14  01:33
  18. 2012. január 14. 13:02234.

    Nálunk a gimiben semmit sem kellett mutogatni. Fehér póló, kék nadrág kötelező volt, de ezen belül olyat vettél fel, amit akartál. Hidegben melegítőt is lehetett felvenni. A tornadressz, ami tényleg sokat sejtet, szerintem jó ideje nem kötelező serdülőkorban.

    Mi köze a magamutogatásnak a sporthoz vagy ahhoz, hogy valakinek nincs kedve sportolni?

    Nem hiszem, hogy hatéves korban kell elkezdeni megszerettetni a sportot a gyerekekkel. És azt sem hiszem, hogy ha valaki szerette a sportot, akkor hirtelen abbahagyja, mert serdül. 

    Saját példámból is tudom, hogy ha nem figyelt a tanár, vagy azt mondta, dönthetünk, milyen labdajátékot szeretnénk, akkor csak ellazsáltuk a dolgokat. Mármint osztályszinten. De ha óra végén jutalom volt 15 perc foci, akkor mindenki hajtott, és örült, hogy dejó, játszunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620502 (225)
    2012-01-14  12:05
  19. 2012. január 14. 13:00233.
    engem is mindenki szid,mert korisnak szánom Korit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (231)
    2012-01-14  12:53
  20. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. január 14. 12:58232.
    Kislabdát dobálni nem, de télen, ha felöntötték az udvart vízzel, korcsolyázni minden áldott este. :) Egyébként én is mindent megpróbáltam, nem az a fajta gyerek voltam, aki állt és hisztizett, hogy én ezt nem csinálom. Éppen ezért esik a mai napig szarul, ha visszagondolok, hogy én ott erőlködtem, a tesitanár meg minden gond nélkül beírta az egyest, csak mert nem lett meg az általa elképzelt cm vagy fejenállás. A mai tesitanárok már annak is örülnek, ha a gyerek átöltözik és megpróbálja. Középsuliban hála enyhült egyébként a helyzet, mert az ottani tesitanárunk már azért legalább a próbálkozást is díjazta. Plussz addigra már kiegyenlítődtek azok az alkati különbségek is, amik a korkülönbségből adódtak, és amik 6-9 évesen sokkal látványosabbak még, akár néhány hónapnyi különbségnél is.
    előzmény:
    vlcs (230)
    2012-01-14  12:51
  21. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. január 14. 12:53231.
    Nem pont Somáról van szó szerintem, sovány nőben is van félelmetesen csúnya, meg kövérben is széparcú, vonzó. Ő sem azt írta, hogy konkrétan őt nem cserélné le senki fotómodellre, hanem hogy ugyanaz az alaparc, alapszemélyiség még éppolyan vonzó lehet kicsit gömbölydedebben is, mint vállfa soványan. Vagyis egy szupermodell se lenne csúnyább szerintem, ha nagyobb lenne a feneke, kicsit vastagabbak a combjai, és a felsőteste is arányosan teltebb lenne, úgy, hogy megmaradna a nőiesen íves alkata. Egyik ismerősömet pl. mindenki kövérebbnek gondolja nálam, pedig tíz kilóval kevesebb. De fordított karácsonyfa alakja van, felül telt, vállas, dereka nincs, hasa nagy, feneke és lábai meg piszkafák. Szóval ha csak állunk egymás mellett, mindenki azt hiszi, hogy én vagyok vékonyabb, mert nekem meg homokóra az alkatom, van mellem és fenekem, de derekam is. Szerintem az arányok is nagyon sokat számítanak, nem pusztán a mérlegen azok a számok...
    előzmény:
    elsi1 (229)
    2012-01-14  12:36
  22. 2012. január 14. 12:51230.

    Szerencse? Nos, ha az, hogy olyan géneket és hozzáállást kaptam a szüleimől, amilyet, akkor az szerencse. A többiért én küzdöttem. Nem elsőre ment minden akadály nélkül, csak addig csináltam, amíg nem sikerült.

    Ezzel nem azt mondom, hogy az összes tesitanár hozzáállása megfelelő, de a legtöbb rossz tesis inkább meg sem próbált dolgokat. Arra viszont nincs lehetőség, hogy a 45 perces órából 30-ban Pistikét győzködje a tesitanár, hogy próbáljon meg szekrénytugrani. 

    A szülők feladata lenne megbeszélni a tanárral, hogy ha motiválni kell a gyereket, és bíztatni, hogy próbálja meg, mert ha a képességihez mérten a maximumot teljesíti, akkor ő mindent megtett.

     

    Hányszor maradtál ott órák után kislabdát dobálni, hogy jobban menjen?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (224)
    2012-01-14  12:00
  23. 2012. január 14. 12:36229.

    Én kölökként lógtam mindig tesiróm,amint tudtam,tutálta,de rájöttem felnőtt fejjel,h dilis tesitanár miatt nem mehet fuccsba az egészségem és 25 éves koromtól kezdve elkezdtem tornázni,előbb terembe mentem,majd már otthon is csináltam

    Pl fem3 tévén minden reggel 6-kor van jóga

    de jóga dvd párszáz ft-ért,de bármi torna dvd,nem pénz,v elliptikus tréner pár tízezer ft-ért

    ui:engem 55 kilósan is fiatalabbnak néznek:)

    Vzért megnézem,ki dobná ki Heidi klum supermodellt somáért:::))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (224)
    2012-01-14  12:00
  24. 2012. január 14. 12:22228.
    Ez jó :DDD én egyáltalán nem vagyok kerek, sőt... a páromnak mégis tetszem, ő a vékonyabb lányokat, kis melleket preferálja. Soma miért nem inkább azt tudatosítja az emberekben, hogy a legvégén mégsem a fenék- meg mellméret számít (akár kicsi, akár nagy)? Ezt több pasitól is hallottam már és inkább nekik hiszek mint valami önjelölt nem is tudom minek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620502 (220)
    2012-01-14  11:01
  25. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. január 14. 12:16227.
    és az úszásoktatónk is hasonló volt, én a rettegő gyerekek táborába tartoztam, de utólagos szerencsémre ezt megoldottam magamnak pszichésen: minden úszás óra előtt lebetegedtem, belázasodtam, míg végül felmentettek úszásból már abban az időben is, pedig nyolcvanas éveket írtunk, amikor kisiskolás voltam. :) De a mi Rudi bácsinkból is kinéztem, hogy meghalhatott volna mellette valaki. Egy volt a szadista élvezetei közül, hogy ha libabőrösek voltunk, a medence körül kellett futni a csúszós csempén, és ha mellé értünk, a fenekünkre húzott... azért ilyenkor nem bánom a fene nagy liberalizmust, ma már ezt egyszer csinálná meg: először és utoljára. A gyerekeknek már nagyon nagy az öntudatuk ilyen téren, még szóban sem zaklathatná őket senki, nemhogy így.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620502 (226)
    2012-01-14  12:07
  26. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2012. január 14. 12:07226.
    De egy húron pendülünk;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (224)
    2012-01-14  12:00
  27. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2012. január 14. 12:05225.

    Egyetértek:)

     

    Egyetlen dologban voltam jó, az úszásban, pedig ott is egy idiótát fogtunk ki, folyton üvöltözött, és a víztől rettegő gyerekeket belekényszerítette a medencébe. Mivel nekem ment minden, én voltam a kedvence. Aztán egyik napról a másikra eltűnt, megtudtuk, hogy az óráján belefulladt egy kisfiú a vízbe...Nem vették komolyan a kapálózását, és már későn mentették ki. Gondolom, ezek után lecsukták, de legalábbis a gyerekektől eltiltották örökre.

     

    vlcs:

    olyan szempontból elviselhetetlen, hogy akinek kínszenvedés télvízben pólóban futkosni (serdülő lányok pl. olykor szégyenlősök és nem kívánják fejlődő idomaikat munkásoknak mutogatni, de még a fiú osztálytársaknak se), annak egy életre elveszik a kedvét az egésztől, és soha nem fog sportolni semmit. Ergo több kárt hajt, mint hasznot.

    Úgy is kipróbáltathatnak a gyerekekkel többféle mozgásformát, hogy nem kényszerítik őket, hanem kedvet csinálnak nekik, és belevisznek egy tornaórába némi fantáziát, mert az állj sorba, futás, sorverseny, kislabdadobás annyira nem izgalmas.

    A tornaóra ilyen jellegű felépítését a poroszok a katonák kiképzésre találták ki, onnan emelték át az iskolarendszerbe. Mivel nem készülünk zsoldosnak, ezért nem kevés dolgot kellene reformálni ahhoz, hogy a tesiórák valóban a sport megszerettetéséről szóljanak, és egy olyan mintát mutassanak, amit a gyerekeknek felnőttként is van kedve követni.

    És akkor majd a fiatalok se otthon üldögélnek és csipszet esznek, hanem szívesen lemennek futni, tornázni, úszni vagy fallabdázni, mert az jó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (222)
    2012-01-14  11:38
  28. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. január 14. 12:00224.
    Nekem valóban elvették a kedvem a tesitől, igen. Nekem nem volt olyan szerencsém, hogy bár kicsi voltam, ötös legyek. Nem voltam amúgy kicsi, de egy évvel fiatalabb a legtöbb osztálytársamnál, épp ezért mégis a tornasor végén álltam. Becsületes gyerek voltam, nem mentettem fel magam, végigcsináltam legjobb erőm szerint mindent, mégis kettest kaptam, azt is csak azért, mert a többi jegyem ötös volt, készségtárgyból pedig bukni sem lehetett, pedig amúgy minden testnevelési felmérőm egyes lett általánosban a kötélmászást kivéve, de azt évente csak egyszer mérték fel. A kislabdát pl. addig a vonalig se tudtam eldobni, ahonnan be voltak jelölve a cm-ek. Futni a legnagyobb erőfeszítésemmel se tudtam fele olyan gyorsan se, mint az átlag. És igen, ez nekem bőven elég volt arra, hogy megutáljam ezt a fajta náci kiképzőtáborra sokkal inkább hasonlító rendszert, mint a normális, szabad levegőn végzett, örömteli testmozgást (amit egyébként szintén csináltam magamtól, úgy, hogy észre se vettem, hogy most is "tesizek": gumiztunk (két lány lábán a gumi, a harmadik középen ugrál, mikor elrontja, cserélnek), gyertek haza ludaimat, beültettem kiskertemet, ugróköteleset játszottunk, és észre se vettük, hogy most a szabad levegőn húdefejlődik a mozgásunk, csak élveztük.) Nem értem, hogy a testnevelés óra miért nem szólhatott hasonlókról anélkül, hogy a jószándék ellenére is folyamatos és éveken át tartó kudarcélményeket oltson a gyerekbe. Kötelesség az is így volt másik ezer is, nyolcadikban már pl. nyelvvizsgáztunk. Az a heti néhány tesióra tényleg szólhatott volna az örömteli sportról. Ma meg már megtehetik, hogy legálisan felmentetik magukat a diákok, és ha olyan lenne a tesitanárom, mint volt ötödikben, én is megtenném. Akkor még eszünkbe sem jutott, juthatott ilyesmi.
    előzmény:
    vlcs (223)
    2012-01-14  11:50
  29. 2012. január 14. 11:50223.

    Ezek valóban olyan elviselhetetlen dolgok?

    Az agynak sokat segít a friss levegő és a mozgás. Az egy szál pólóban futás erősíti az immunrendszert. Évente egyszer egy huzamban lefutni 12 percet talán nem a világ vége. Azért kell különböző mozgásformát gyakorolni, hogy fejlődjön az ember.

    Mindig az utolsók között voltam a tornasorban, mégis megfeleltem a ponttáblázatnak, és ötöst kaptam tesiből. Pedig a magasugrásjegyem mindig egyes volt. (Technika 5, magasság 1, mert folyton féltem, hogy ráesek a lécre, és eltörik a hátam... Amíg egy gumiszalaggal gyakoroltuk, a magasság is megfelelő volt.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (222)
    2012-01-14  11:38
  30. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. január 14. 11:38222.
    Csatlakozom. Nekünk még hozzájött a parkban futás egy szál pólóban télvíz idején, füttyögő munkások mellett. Meg a cooper-teszt (nem tudom, hogy írják), meg a gerenda, meg a kislabda- medicinlabda stb. dobás ugyanazokkal a ponthatárokkal a két fejjel nagyobb, mint az osztály legkisebbje. Tényleg mindent elkövettek, hogy a tesióra szó hallatán kiszaladjak a világból. Főiskolás voltam, mikor életemben először tapasztaltam és csodálkozva konstatáltam, hogy a sport is lehet jó, mikor egy Norbi-típusú aerobic tornára kezdtem járni, azt is csak azért először, mert kötelező volt, le kellett adni a suliban a bérletet vagy az ottani tesire járni (a szó miatt se próbáltam ki), utána már magam örömére is. EGyébként azt láttam, hogy szétszadizzák a tesiseket a TE-n, és ők meg továbbadják a diákjaiknak az itt felvett "áldásos" stílust. Arról nem beszélve, hogy tesitanárnak is kell ész (az általános "tesis vagy, vagy csak elbambultál" szlogen ellenére), mert a mozgást is okosan és élvezetesen kell felépíteni, amit egy buta ember képtelen. Szerencsére manapság már ismerek okos és emberséges testnevelőket is, de sajnos még mindig nem mind ilyen. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620502 (221)
    2012-01-14  11:19
  31. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2012. január 14. 11:19221.

    Nem tudom, én a magam részéről egyáltalán nem élveztem a poroszos tesiórákat, amikor a szadista tesitanár felügyelete alatt svédszekrényeken kellett átugrani, vagy időre kötélre mászni, és ha valaki nem teljesített jól, iszonyúan megalázták a többiek előtt. Sokan meg is sérültek, és mindenki gyűlölte az órákat...Ha mindennap lett volna tesióra, kiugrom az ablakon, az tuti.

     

    Ha olyan órát csinálnak, ahol szabadabban fogják a gyerekeket, és lehet választani, hogy ki akar kosarazni, ki gimnasztikázni vagy aerobicozni, az ok, akkor lehet minden nap. De amíg ez a poroszos gyepálás megy, addig szerintem felejtsük el a tesiórákat, mert még a a legelemibb mozgástól is elveszik a gyerekek kedvét...

     

    Én is olyan suliba jártam, ahol kizavartak minket az udvarra a 25 perces nagyszünetben. Emlékszem, amikor télen összebújva álltunk az udvar közepén, iszonyú hideg volt, és a tanárok is inkább bemenekültek a fűtött suliba (de minket kizártak). Sok értelme volt, rengeteget mozogtunk abban a 25 percben:))) Az élelmesebb gyerekek a retyóban bújtak el, hogy így bent maradhassanak a melegben.  Tavasszal és ősszel persze jó volt, kivéve, amikor szakadt az eső.

     

    Nem kényszeríteni kellene a diákokat az egészséges életmódra, hanem kedvet csinálni hozzá, és akkor talán hatásosabb lenne az üzenet...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_185917 (219)
    2012-01-14  10:37
  32. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2012. január 14. 11:01220.

    Hehe, ja mert a modellek aztán nem kellenek senkinek:))) Megnézném, hány hapsi hajítja ki az ágyából Adriana Limát, Anja Rubikot vagy Miranda Kerrt egy Somáért pl:DDD

     

    Hagyjuk az önámítást, szerintem;)

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-01-11  12:44
  33. Torolt_felhasznalo_185917
    Torolt_felhasznalo_185917
    2012. január 14. 10:37219.

    Az is a gond a tinikkel, hogy a többségük semmit nem mozog. Barátnőznek, ülnek otthon, zenét hallgatnak, plázáznak, szinte egész nap csak ülnek és ülnek, nem mozognak semmit.  Tesdiórán a többség fel van mentve, anyukák írják a felmentőket, hogy pl. menstruál a lány, ne tornázzon. Pont, hogy a menstruációs görcsöket oldja a mozgás.

     

    Én pl. nagyon örülök neki, hogy a sulikban bevezetik a napi testnevelés órákat.

     

    Én pl. anno 1990-ben olyan általános iskolába jártam, ahol a nagyszünet 25 perces volt (3. óra után) és le kellett menni mindenkinek az udavarra, csak a hetes maradhatott fent. 

    előzmény:
    elsi1 (140)
    2012-01-13  15:45
  34. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2012. január 14. 10:22218.

    Érdekes, hogy pont ízlés dolgában megy a hitvita. Nagy közhely, de szerintem az a legfontosabb, hogy önmagának és a párjának tetsszen az illető, akár nő, akár férfi. Azt az egyet nem értem ebben a témában, mikor a nő a végletekig (és igen, én is csak leráncosodós típust ismerek fogyókúrák mellett) diétázik, sportol, hogy ötven kilós lehessen és nőtársai szemében (szerinte) irigységet váltson ki, miközben a pasija világosan értésére adja, hogy neki a gömbölydedebb nők tetszenek, ill. ő tetszik neki némi plussz kilóval, nem pedig soványan. Azt sem értem, hogy ha valaki meg vékony, de így tetszik a párjának is, akkor meg mit túráztatja magát azon, hogy felszedjen néhány kiló pluszt.

     

    Nekem mindig is a vékony fickók tetszettek, sajnálom, de képtelen lennék egy túlsúlyos férfit megkívánni. A férjem viszont mindig is magas, vékony, sportos alkat volt, és bármennyit ehet (fene a fejét! :)) ), ilyen is marad. Szóval nekem ő így jó, és nem lenne jó, ha azon kezdene gondolkodni, hogy híznia kéne húsz kilót, mert akkor talán tekintélyesebbnek vagy idősebbnek tűnne. És ezt ő is tudja. Szerintem a nők is érzik, tudják, hogy a párjuknak hogyan tetszenek, és biztos van olyan férfi a környezetükben, aki szerint lehetne kövérebb/soványabb, de hálisten nem a többieknek kell elsősorban kívánatosnak lenni. Ahogy Carver mondta: nem ők a te férjed. :)))

     

    Rajtam is van némi gömbölyűség, hálisten arányosan, épp, ahol kell, és emellett derekam is van. Az arcom viszont ennek következtében is ráncmentes és kb. ugyanolyan, mint tini koromban. Legutóbb épp a múlt héten néztek középiskolai diáknak, ami jól esett így a harmincon is túl. :) Szóval bár néha eszembe jut, hogy talán le kéne dobni a plusszokat, de akkor az is eszembe jut: ki garantálja, hogy azzal együtt nem megy le a mellem is, nem ráncosodik le a babaarcom? Meg amúgy is: ha tényleg így is megfordulnak utánam a férfiak, és (elsősorban!) nap mint nap vonzó vagyok a férjem számára is, akkor hol éri meg magam éheztetni? Mert amúgy normálisan eszem, nem vagyok evésfüggő, és tuti, hogy a közérzetem rovására is menne, ha nem ehetnék bármit, amit kívánok. Inkább a mennyiségre figyelek oda.Meg amit először mondtam, arra: hogy annak tetsszek, akinek kell. :) Mindenkinek ugyanis nem lehetséges. :)

    előzmény:
    Gorgon Lilith (216)
    2012-01-14  09:52
  35. Torolt_felhasznalo_185917
    Torolt_felhasznalo_185917
    2012. január 14. 10:04217.

    Részemről ez már a nagyon nagy darab kategória. Így huszon, harminc évesen nem illik kinézni. Egy kedves rokonunk mondta mindig egy nőnek nem szabad 60kg fölé menni. És ez igaz szerintem is. Persze, ha nem 180 cm. 5kg plusz még oké az még gusztusos, de 10 már nem.

    Persze ízlések és pofonok. 

    idézet:
    monique11 (43)
    2012-01-11 16:28:12

    Én az emberek alkatát nézem, nem a súlyát. 

     

    Van 2 kolléganőm, egyik 61 kg, másik 73 kg. Közel egy magasak is.

     

    A 61 kg-ost többnek mondtam elsőre, mint a 73 kg-ost. Szóval én soha nem a súly alapján mondom egy emberről, hogy cm/kg, úristen de sovány/kövér vagy...

     

     

    Nekem pl. a dietetikus mikor megmondtam hány kg vagyok ráállított a mérlegre, mert nem hitte el. Azt mondta, hogy 10 kg-mal kevesebbnek nézek ki. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_863856 (43)
    2012-01-11  16:28
  36. 2012. január 14. 09:52216.
    Ez én lennék?
    előzmény:
    elsi1 (197)
    2012-01-13  23:31
  37. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2012. január 14. 08:20215.

    Ezt arra írtam, hogy Te adtad a számba, hogy azt állítottam minden vékony éhezik.

    Most meg megmagyarázod nekem mitől lehet? :-)

     

     

     

    előzmény:
    elsi1 (208)
    2012-01-14  00:58
  38. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2012. január 14. 08:18214.

    Ugye Rubens is ide tartozik?

     

    előzmény:
    kysslina (202)
    2012-01-14  00:23
  39. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2012. január 14. 08:15213.

    Jah még egyet. Sehol nem mondtam, hogy nincs aki túl eszi magát.

    Azt állítottam, hogy sok Marylin Monroe típus, aki ma kövérnek sokak szerint kövér,  csak éhezéssel tudná elérni a mai divatdiktátorok által diktált formát.

    Pl nálam is csak ez volt karácsonykor... na és a szemedben hájas disznó lennék talán. Pedig csak egy szelet húst eszem meg, érted már?

    Nem, nem sose fogod megérteni mit mondok.

    Hogy a genetikát soha nem lehet kihagyni.

     

    előzmény:
    elsi1 (208)
    2012-01-14  00:58
  40. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2012. január 14. 08:11212.

    Bammeg megint te szélsőségeskedsz. 45 vagy 110.

    Hol van a 55-85 ig? Aki a normál lenne kb?

    Na még egyszer, lassan mondom.

    Az egyik jó kiindulópont a BMI, ami ugyan nem tökéletes, mert ugye tudjuk az izom súlyosabb, mint a zsír.

    Nos eszerint 4 csoport van. Látod?

    Soma azt állítja, hogy a kutatás azt mondja a normál csoportba tartozó nők a legkelendőbbek. Az alatta lévő kevésbé, holott a legtöbb modell (az első kép, amit linkeltem) ide tartozik. S ezt tartják követendőnek a nők, s emiatt éheznek, holott ettől nem lesznek kelendőbbek. Sőt ettől a normál csoporttól lejebb lévő nőktől még az is kelendőbb a statisztika szerint, aki felette van. azaz a 3. szinten. A 4. az ami már nagyon egészségtelen. Erről nem beszél.

     

    Erzsébet korban lelapították a melleket, mert éppen az volt a divat. Más korban meg kiemelték felpusápozták, hogy minél nagyobb legyen. (jaj most is sokan ezt csinálják).

     

     

     

     

    előzmény:
    elsi1 (204)
    2012-01-14  00:51
  41. Torolt_felhasznalo_676311
    Torolt_felhasznalo_676311
    2012. január 14. 07:59211.

    Mégeygszer kérlek ne adj olyat a számba, amit nem mondtam.

     

    előzmény:
    elsi1 (209)
    2012-01-14  00:59
  42. 2012. január 14. 01:33210.

    Sziasztok.

     

    Múlt héten a naplóban egy nőt mutattak. 140-ről ment le 60-ra kb 1 év alatt. Kár volt. A bőre megnyúlt. Az  arca ráncos.

     

    Sajnos 40 felett el kell döntened: ráncok vagy túlsúly. Természetesen vannak kivételek itt NLC-n, akik karcsúak, és ránctalanok és 40 felett vannak. 

    Nekem az ismerettségi körömben viszont nincs olyan, aki karcsú és ránctalan és nincs telt ráncos sem ebben a korosztályban.

     

    Ma viszont láttam egy lányt az edző teremben. Régebben lejárhatott, mert ismerösként üdvözölte a recepciós. Most válik és az utolsó négy kg felesleget sikerült leadnia szerinte ez miatt. Szerintem a + 4-gyel sem lehetett rosszabb. Feszes, izmos karcsú test. Viszont nem csak a teste volt feszes, hanem az arcán a bőr is.

    Ő volt eddig az üdítő kivétel, akin nem látszott a kor sem a testén, sem az arcán.

     

    A.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-01-11  12:44
  43. 2012. január 14. 00:59209.
    eznicki szerint nincs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572064 (207)
    2012-01-14  00:54
  44. 2012. január 14. 00:58208.

    lehet,h sportol,v biciklivel jár munkába v felszívódási zavara van,v ideges

     

    különben meg tudomásul kell venni,h nem ehetsz annit,mint ő

    én is tudomásul veszem

    mint azt is tudomásul vettem,h nekem nem százötvekettő az ikum,tehát nem elkég 2 nappal vizsga előtt elvennem a cuccot tanulni.

    karcsú nő legksiebb része ez,ai zabál és nem hízik,legtöbben kielégítően eszünk,csavbálunk

    (mint kövérek között is kicsike rész a hormonos--látom,amit látok,mit össze nem zabálnak emberek)

    pl kiakadnak,h nálunk karácsonykor is leves+főétel+süti kész,de nem 6féle,mindől csak egy,de a

    mert mindből 6 illene perszezok különösek

    minek?embernek nincs 6 bendője

    okádásig esznek ,később meg bilágit,meg kórház

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (201)
    2012-01-13  23:51
  45. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2012. január 14. 00:54207.
    Ja, és én is bukok a gömbölyűbb nőkre, de nem a gyöngyibabásan gömbölyűekre. Egy vékony nőnek is lehetnek gömbölyű idomai...minő meglepetés.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-01-11  12:44
  46. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2012. január 14. 00:52206.

    Pár dologban vitatkoznék:

     

    1. nincs majdnemhogy pedofíliakultusz

    2. egy sovány kislányban semmi kisfiús nincs

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-01-11  12:44
  47. 2012. január 14. 00:51205.

    minden hájos nőci modellfixált

    ezzen önigazol

    inkább lesze száztíz kiló,mint 43,mert előbbi egészségesebb

    fhm top száz nő listáján hán bordalikvsztóst látsz?nullát kb

    de kövért sem

    han nem volt divat a gebeség,miért fűzték a nőcik be ájulásig magukat?

    Erzsébet-kori angliában még mellüket is lelapították

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (196)
    2012-01-13  23:30
  48. 2012. január 14. 00:51204.

    minden hájos nőci modellfixált

    ezzen önigazol

    inkább lesze száztíz kiló,mint 43,mert előbbi egészségesebb

    fhm top száz nő listáján hán bordalikvsztóst látsz?nullát kb

    de kövért sem

    han nem volt divat a gebeség,miért fűzték a nőcik be ájulásig magukat?

    Erzsébet-kori angliában még mellüket is lelapították

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (196)
    2012-01-13  23:30
  49. 2012. január 14. 00:29203.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  50. 2012. január 14. 00:23202.
    Ugye nem a femcafe.hu a leghitelesebb forrás a történelem, művészettörténet-divattörténet területén? mert szerintem nagyon nem. Úgyhogy engem ez nem győzött meg, inkább nézem a festményeket, és korhű dolgokat, és onnan többet megtudok, mint másik internetes újság szintén önigazolásra vágyó akárhonnan szalajtott szerzőjét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_676311 (176)
    2012-01-13  21:19

Címlap

top