Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tejallergia?

pompidouenne
Létrehozva: 2012. január 11. 00:29

Sziasztok Anyukák!

 

A következőkben szeretném kérdezni tapasztalataitokat!

 

A napokban olvastam egy könyvet a TEJ-ről, annak lehetséges káros hatásairól. Megdöbbenve ismertem fel benne a saját gyerekem tüneteit: pl. visszatérő, megmagyarázhatatlan hasfájás, amit általában vírusnak titulál az orvos, ami nem olyan gyakori ugyan, de az elmúlt fél évben 2-3 alkalommal előfordult: egyszeri hányás, szintén más tünet nélkül, vashiány, illetve fokozott mozgékonyság, ingerlékenység, reggeli fáradtság, hogy nehéz felkelteni, sápadt, karikás a szeme, stb.

Nemrég csináltattam vérképet nála, nem találtak semmit, csak a vashiányt, amire kapott gyógyszert.

Erre most olvasom ezt, mintha róla írtak volna, a tejallergia kifejezett alanyáról.

Van köztetek olyan, akinek a gyerekének nem voltak sarkalatos tünetei (hasmenés, véres széklet, más fokozottabb tünet), s mégis tejallergiát állapítottak meg nála?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

 

pomp

  1. 2014. január 25. 20:0329.

    Szia !

     

    Tudom régen irtad azt a komentett amibe a Tejallergiárol irsz viszont én most láttam és azért mert már egy hónapja azok a tüneteim vannak hogy tej után hasfájás hányingeer szédülés fejfájás és  nem tudom hoyg biztos e az hoyg tejallergiam van viszon én nem tudnék annélkül élni emrt szinte reggel kakaót este nagy tál müzlit ettem szerinted biztos vagy csak talán( meg fognekem jönni mint anyuka nem tudja véletlen?)  

    előzmény:
    pompidouenne (1)
    2012-01-11  00:29
  2. 2012. Április 30. 13:4228.
    senki tejallergiás?:-(
    előzmény:
    pompidouenne (1)
    2012-01-11  00:29
  3. 2012. Április 30. 11:5527.

    Sziasztok!

     

    Elvittem a ygereket gyermek gasztroenteorológushoz a vázolt tünetekkel, és a tejallergia gyanúval. A doktornő szerint tejallergia nem jöhet szóba, ert ahhoz már "idős", 6 éves, esetleg lisztérzékenység. A lisztérzékenység teszt negatív lett, így megállapította, hogy a gyerek egyszerűen ilyen kis étkű, stb. Próbáltam ezt elfogadni, tovább küszködve a mindennapokban az étvágytalanságával, és egyéb, egyébként az általam olvasott könyben leírt, a tejallergiára utaló panaszokkal.

    Aztán a fül-orr-gégészünk csinált egy allergia tesztet, és láss csodát, tejfehérje allergiás a gyerek. Azt mondta szorítsuk vissza a tejtermékek fogyasztását.

    Jelenleg gőzöm sincs mit tegyek. Úgy olvasom nem csak visszaszorítani, teljesen meg kellene vonni. Illetve hogy járna emeltebb családi pótlék, főleg, hogy a helyettesítő termékek elég drágák, bár a gyerek sem a rizs, sem a szójatejet nem hajlandó meginni. Van köztetek olyan, akinek a gyerekénél ilyen későn derült ez ki? Hogyan változtatott étrendet egy ekkora gyereknél? Kicsinél úgy gondolom könnyebb, aki talán még nem szúrja ki a különbséget, vagy már egyből az alternatívhoz szokik hozzá.

    ÉS még azt sem tudom mi lesz a suliban. Az óvodában egyáltalán nincs lehetőség speciális étrend igénylésére.

     

    Előre is köszönöm a váalszokat!

     

    üdv: pomp

    előzmény:
    pompidouenne (1)
    2012-01-11  00:29

Címlap

top