Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A dohányzók jogait is védeni kellene

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. január 9. 14:53
Januártól tilos a dohányzás zárt légterű helyeken. A harc pedig megindult a dohányosok és nemdohányzók között. Füstvita Karafiáth Orsolyával.

Tovább a cikkre...
  1. 2012. január 9. 18:0776.
    Sziasztok.Szerintem sem a cigin fog mulni....A kocsmák mindig  megéltek....Én a betegségem miatt szoktam le.. 20 évig dohányoztam..Nincs értelme...Viszont olvastam egy másik cikket is már a levegövel is baj van....Valaki megint jó pénzt fog szakítani......
    előzmény:
    hutchi (59)
    2012-01-09  17:34
  2. Torolt_felhasznalo_465731
    Torolt_felhasznalo_465731
    2012. január 9. 18:0575.

    Ezek szerint a melóst, aki nem dohányzik,és nem zavarja a füst,  de meló után szívesen meginna egy sört az menjen misére vagy a művházba kézimunkázni?

     

    Mellesleg vannak ám meglett, felnőtt, érett emberek, akik nem a családi pótlékjukból isznak, hanem a megkeresett jövedelmükből napi 1 üveg sört.  Pl. az én párom. Máris 1 vendéggel kevesebb lesz a helyi krimóban, ezentúl itthon issza meg.  Pedig szeretette az ottani társaságot, akik szinte mind dohányzoznak.

    Ez van, elfogadjuk. 

    Nem is értem ezt az általánosítást. Biztos mindenki aki iszik az a családit issza el. Mi már nem is kapunk, tehát elinni sem lehet. Sőt, mikor kaptunk akkor sem itta el senki. 

    előzmény:
    Tulipáncsokor (67)
    2012-01-09  17:50
  3. 2012. január 9. 18:0374.

    Nézd, hogy nekem milyen a világnézetem, az rám tartozik. Ez egy. Az általad javasolt események kábé évente 3 szor fordulnak elő, úgy húsvét körül, karácsony körül, meg pünkösd idején. És nincs olyan rengeteg közös témám a 70-80 éves Julisnénikkel, meg Bélabácsikkal.

     

    A kultúrház évente két alkalommal  üzemel, tekintve hogy egy másfélezres falura méretezték anno, és a fűtése, az áram pénzbe kerül még faluhelyen is.

    Bár személyeskedsz, azért még annyit válaszolok, hogy nem vagyok kocsmatöltelék, ahogy a családom és az ismerőseim sem azok. Viszont nem mindenki lakik olyan helyen, mint mondtam, ahol adott a szórakozás korlátlan lehetősége. Azt meg nem mondtam, hogy az üdítők forgalmazásából élnének meg, mindösszesen azt mondtam, hogy az is kapható, nem kötelező szeszt inni.

    Kézimunkaszakkör; baltához, egyéb szerszámhoz szokott férfikezek amint horgolnak, kötnek hímeznek...

    Még valami; kocsmának nem csak a lezüllött húgyszagú italméréseket aposztrofálják mai napság. 

    előzmény:
    Tulipáncsokor (67)
    2012-01-09  17:50
  4. Torolt_felhasznalo_381144
    Torolt_felhasznalo_381144
    2012. január 9. 18:0373.
    Nalunk is mar négy vagy ot éve betiltottak.Talan az jott le neked a hozzaszolasombol,hogy nemrég tiltottak be?Mert ilyet nem irtam.
    előzmény:
    eda-1952 (54)
    2012-01-09  17:26
  5. 2012. január 9. 18:0072.

    Jó, hát valamennyire vigasztal, hogy szabad otthon pálinkát főzni, de nem teljesen. OK, fő az egészség. Üstben. De kit érdekel a pálinka? Engem mondjuk nem. Ellenben a cigi.. Na, az érdekel.

     

    előzmény:
    Baeee (70)
    2012-01-09  17:55
  6. 2012. január 9. 17:5771.
    Igen. Menjünk gyalog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_381144 (69)
    2012-01-09  17:53
  7. 2012. január 9. 17:5570.
    Fizessen és tiltsuk el a közügyektől mindörökre azt a szarházi tulkot, aki azt hiszi, hogy ez a legnagyobb probléma ebben az országban és b---ott utána nézni annak, hogy mennyire károsodik felebarátaim légzőszerve amikor állnak a megállóban és elhúz mellettük 5 taxi és 42 busz.
    előzmény:
    Baeee (68)
    2012-01-09  17:52
  8. Torolt_felhasznalo_381144
    Torolt_felhasznalo_381144
    2012. január 9. 17:5369.
    Pedig busz helyett lehetne troli meg villamos,s az autokat igen is be lehetne tiltani.Mindjart kevesebb lenne a balesetek szama is.
    előzmény:
    semiramis (46)
    2012-01-09  17:01
  9. 2012. január 9. 17:5268.

    Fizessen büntetést az, aki nem tudja tények/légköbméterre bizonyítani, hogy mikor és mennyi ártalmat fújtam a becses orra alá, mikor rágyújtok egy megállóban.

     

    előzmény:
    Baeee (66)
    2012-01-09  17:48
  10. 2012. január 9. 17:5067.

    Majd elválok a férjemtől, ha jónak látom. Akármilyen közegben élek is, soha nem volt még ingerenciám kocsmázni, máshogy találtam meg a társaságomat.

     

    A kocsmázás primitív. Lehet délutáni szeánszokat, ilyen-olyan pl. kézimunka "szakkör" formájában tartani a művházban is, tea és üdítő mellett, füst nélkül. Esetleg templomba járni és mise után szeretet vendégség keretében társasági életet élni. De valszeg neked felesleges magyaráznom, mert ezt az egyetlen formáját (a kocsmázást) ismered a "szórakozásnak".

     

    A kocsmák pedig arról híresek, hogy a fő bevételi forrásuk az üdítő..... Ne nevettesd már ki saját magadat!

    előzmény:
    bucimanci (63)
    2012-01-09  17:40
  11. 2012. január 9. 17:4866.

    Fizessen pénzbüntetést az, aki bemegy egy zárt dohányzó helyiségbe annak ellenére, hogy úgy utálja a füstöt és a cigiszagot, mint a rossebet.

    Fizessen kétszer annyit, aki a babakocsit is betolja egy zárt dohányzó helyiségbe annak ellenére, hogy úgy utálja a füstöt és a cigiszagot, mint az ótvart. 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-01-09  14:53
  12. 2012. január 9. 17:4665.

    Csak annyi a különbség, hogy nem RENDELKEZÉS volt, hanem a tulajdonos, a munkáltató belátására volt bízva. A tiltás mindig ellenérzést vált ki az emberből, főleg ha azt rosszul kommunikálják. Nekem eddig sem jelentett problémát sem az, hogy olyan vonaton utaztam, amin nem lehetett cigizni, ahogy az sem, hogy váróteremben sem lehet rágyújtani, nekem ez evidens. Általában a dohányosok nagyrésze tudomásul veszi, hogy nem lehet itt vagy ott érthető okokból, igaz, akad aki nem. Erre jönnek a szirénázva visítók, hogy MINDEN cigis bunkó és mindig kizárólag az ő orra alá büdösítenek, soha máshova. Szóval nem kell túlzásokba esni.

     

    Ahogy agyonszabályozni se kellene semmit. 

    előzmény:
    hutchi (59)
    2012-01-09  17:34
  13. 2012. január 9. 17:4064.
    en is :) 
    előzmény:
    bucimanci (58)
    2012-01-09  17:31
  14. 2012. január 9. 17:4063.

    Mé' , a tied nem otthon tölti?És még cigizik is?! Válj el tőle!

     

     

    Nem tudom, milyen közegben élsz, de egyrészt nem csak családi pótlékot szedő családapák járnak oda, akik aztán, miután azt a zsíros összeget a torkukon lendöntve jól becigizve hazamennek és szétverik a családot, hanem normális emberek is, akiknek a lakóhelyük sajátossága miatt az egyetlen lehetőségük a méregdrága telefon mellett a kapcsolattartásra, ha beülnek időnként egy italra. Nem okvetlenül szeszes italra. ÜDÍTÖT is árulnak ezeken a helyeken.

    előzmény:
    Tulipáncsokor (56)
    2012-01-09  17:30
  15. 2012. január 9. 17:3862.
    Én ehhez csak annyit füznék hozzá tisztelt hozzá szólók ha olyan cégnél dolgoznátok  ahol nem csak a dohányfüstöt szivjátok hanem a festék portol kezdve a heggesztö füstön át a fémporig mindent kapna a tüdötök és persze minden elszivás és védöfeszerelés nélkül akkor is igy dobálóznátok a szavakkal?Én is dohányos vagyok és tény hogy én sem szeretem ha a pofámba fujják a füstöt ha eszek de azért ennyire nem kellene diszkriminálni a dohányosokat!Az egyik hozzászólonak igaza volt hogy dohányosan még nem őltek meg embert de be drogozva és ittasan vezetve több ezer honfitársunk lelte halálát az elmúlt években.Pl tavaly egy család halt meg ittas soför végett árván hagyva egy 11 éves kisfiut!És pont karácsony elött nem sokkal!Évek óta vita tárgya a dohányos és nem dohányos ember! Az én fönököm pl kevesebb bért adna egy dohányosnak a nem dohányzóval szemben mert aki dohányzik az kevesebbet termel vagy tovább dolgoztatná 30 percel és lehet azt mondani hogy minek szokott rá nem álltak a háta mögött gép pisztollyal!Lehet mondani hogy veszélyei vannak a dohányzásnak amivel a dohányos tisztában van de az alkoholizmusnak nagyobb veszélyei vannak amivel egy alkoholista nincs tisztában!Családokat tesz tönkre örökre és ez vonatkozik a drogosokra is meg a szerencse játékosokra!Ismerek egy pár nagy menö vállalkozót itt a településen akik jó idöben kezdték el a vállakozásukat és mi lett mára belölük?Egy lecsuszott alkoholista aki elvesztette a becsületét a családját és a házát mindenét a pia és a játékgép miatt!Olyanrol viszont nem hallottam még hogy azért vesztette volna el a családját vagy a vállkozását házát barátait mert dohányzott!Ez a törvény egy nagyrakás hülyeség! Eddig is dohányoztunk a mühelyben és nem mentünk a nem dohányzó közelébe vagy ö nem jött addig oda mig elnem szivtuk a cigit személyszerint én a cigi mellett még kvézom is és bizony nem esik jól hogy nem gyujthatok rá! A mi jogainkat ki hangoztatja ki áll ki mellettünk?Azt aláirom hogy iskolákban nem lehessen rágyújtani de vannak dohányos tanárok nekik kilehetne jelölni egy dohányzó helységet szint ugy a kórházban is ott is vannak dohányzó dolgozok és betegek is akik eddig is a szabadlevegön dohányoztak senkit nem zavarva!  Arra még kiváncsi lennék hogy akik ezt a törvényt megszavazták hány százalékuk dohányos és hányan tartják be?Szerintem egyik sem!Ahogy ök nem tartják be ugy szerintem más sem!Ez az én magán véleményem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2012. január 9. 17:3661.

    Nem általánosítottam, veled ellentétben, aki ráadásul a külföldi mintával példálózik, amit vagy elhiszünk vagy nem.

     

    Nem mi négyen tartottuk el a kocsmát, viszont képzelj egy háromszáz lelkes falut, amely 70%-a 70 éven feletti, ki lehet találni, hányan "járnak" oda napi szinten fogyasztani, bármit is. Nincs pénzmosás, honnan veszel ekkora baromságot? Megint kezdesz átmenni okostojásba. És bandának nevezd a saját kollégáidat ha kérhetlek. Attól, mert dohányzó társaság, még nem gazember egyik se, bármilyen hihetetlen is. És nem megyünk, mert a kávé MELLÉ szeretnénk elszívni a ciginket. Így 3 in 1 nescafét iszunk műanyag pohárból, kint az utcán. Épületes látvány.... 

    előzmény:
    semiramis (52)
    2012-01-09  17:22
  17. 2012. január 9. 17:3660.
    Semiramis, ezen nem kéne vitatkoznunk: ha azt mondom, hogy pl az én munkahelyemen nem volt kijelölt dohányzóhely, akkor nem volt, nyugodtan hidd el. Csak nem arra gondolsz, hogy WC-én dohányozzanak..? Na azt azért neee..... Mondjuk szintén az én volt munkahelyemen ez érdekes lett volna: a WC-n nem volt ablak, csak egy vacakul működő elszívó, ellenben a WC előteréből nyílt az ebédlő. Szóval?
    előzmény:
    semiramis (46)
    2012-01-09  17:01
  18. 2012. január 9. 17:3459.

    Ez a rendelkezes ugyanaz, mintha tilto tablakat tennenek ki, csak megsporoljak vele a millionyi kistabla dijat :) 

     

    Sztem rendezodni fog a helyzet a kisvallalkozok szempontjabol is, mint ahogy Europaban es Eszak-Amerikaban sem mentek tonkre a kocsmak, ugy Mo-on sem fognak. Sot! 

    előzmény:
    bucimanci (49)
    2012-01-09  17:05
  19. 2012. január 9. 17:3158.
    Figyelj, valaki hülyeségére REAGÁLTAM.
    előzmény:
    hutchi (51)
    2012-01-09  17:09
  20. 2012. január 9. 17:3157.
    Tulajdonképpen ha jobban megnézed, ezt a topikot sem és az előzőt sem dohányos generálta. Ennyit a ráérő, kinek mi a legnagyobb baja témához. A többiben nagyjából igazad is lenne, ha nem sarkítanál, érzésem szerint szándékosan.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847096 (50)
    2012-01-09  17:07
  21. 2012. január 9. 17:3056.
    Külön öröm, ha a kocsmák is bezárnak a cigitilalom miatt! Legalább nem folyik be a családi pótlék egy része a kocsmárosok zsebébe! A férj meg kénytelen lesz otthon, a családjával tölteni az estéit. K....ra sajnálom....
    előzmény:
    bucimanci (49)
    2012-01-09  17:05
  22. 2012. január 9. 17:2755.
    előzmény:
    Tulipáncsokor (47)
    2012-01-09  17:04
  23. 2012. január 9. 17:2654.
    Milyen helyen dolgozol?Merthogy hosszú évek óta munkahelyen nem lehet rágyújtani. És eddig is voltak munkahelyek, ahol akkor sem volt kijelölt dohányzóhely, ha erre jogszabály volt. Ergó olyan helyeken eddig is udvaron gyújtottak rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_381144 (40)
    2012-01-09  16:24
  24. 2012. január 9. 17:2553.

    Aha. És ki a jó bánat kért meg rá, hogy nyiss vitát, egyáltalán REAGÁLJ?! A történet nem arról szól, hogy szükséges-e a büdös negyven éves busz, meg az egy családban nyolc autó 400 forint feletti benzinárnál (is), hanem arról, hogy álságos dolog minden szart a cigisekre fogni és ez a fröcsögés meg utálkozás, amit némelyik hozzászóló megenged magának a saját kis piedesztráljáról, az kritikán aluli. komolyan mondom, úgy állítjátok be a dohányzókat, mint első számú közellenséget, minden rákfene okozóját. Holott mindenki tudja egészen pontosan, hogy ez közel sincs így.Amiket a cigisek nyakába akarnak varrni, annak akkor lenne igazságtartalma, ha egy amúgy szűrt, egyéb káros anyagoktól mentes térben két születésükkor összezárt embert vizsgálnának úgy, hogy az egyiket később rászoktatják a cigarettára, míg a másikat nem. Ha egy ilyen kísérlet bizonyítja, hogy valóban minden bajt a dohányosok hoznak a nem dohányosra, akkor igazad lesz, 100%-ban.

     

    Ja, és legyen már elég abból a hülyeségből is, hogy a cigisek egytől egyig bunkó taplók, akik üldözik a rohadék cigarettájukkal a nem dohányzó szerencsétleneket, mert ez nem igaz. 

    előzmény:
    semiramis (46)
    2012-01-09  17:01
  25. 2012. január 9. 17:2252.

    latod, hogy nem eleg, mert kindenki velt jogaiert sirdogal, agal vagy ordit, vermerseklete szerint.

     

     

    ha bezarhatnak a kocsmak, az nem a nemdohanyzok, hanem a dohanyzok miatt van, hiszen "ök nem mennek oda" mostantol (altalanositani botorsag, az egy falusi kocsmabol nem következik semmi. mellesleg: TI tartottatok el a napi kavetokkal a kocsmat? akkor az csak penzmosohely, nem vallalkozas).

     

    tehat, ha elfogadjuk, hogy a munkahelyi dohanyos banda tartott el egesz evben egy kocsmat: ha tovabbra is eletben akarjatok tartani a kocsmat, menjetek oda tovabbra is, igyatok ott a kavet es utana cigizzetek. meg van oldva a dolog. 

    előzmény:
    bucimanci (49)
    2012-01-09  17:05

Címlap

top