Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A dohányzók jogait is védeni kellene

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. január 9. 14:53
Januártól tilos a dohányzás zárt légterű helyeken. A harc pedig megindult a dohányosok és nemdohányzók között. Füstvita Karafiáth Orsolyával.

Tovább a cikkre...
  1. 2012. január 9. 17:0951.
    Senki sem "kenyszeriti" leszokasra a cigiseket ezzel a rendelkezessel, hanem a nemdohanyzok egeszseget vedik vele! 
    előzmény:
    bucimanci (44)
    2012-01-09  16:50
  2. Torolt_felhasznalo_847096
    Torolt_felhasznalo_847096
    2012. január 9. 17:0750.

    És most újra le lesz írva minden, megint, mint a múltkori topicban?

     

    Hogy szánalmas  és hisztis az, akinek működik az orra, tehát érzi a  füstöt, mert az már csak olyan, hogy terjed?

     

    Hogy a fűtés meg a bkv sooooookkal környezetszennyezőbb és összességében jobban tönkreteszi a népegészségügyet, mint a cigi?

     

    Hogy mostantól társadalmi páriák lettek?

     

    Hogy az ő adójuk menti meg a nemzetgazdaságot?

     

    Hogy igenis, nem is büdös a cigi, ha van szagelszívó (az már fel se merüljön, hogy  a szag a kisebbik baj vele)?

     

    Hogy felnőtt embereket nem lehet szabályozni (nem is értem, miért nem vizelünk bárhová össztársadalmilag, mer' nehogymá' szabályozva legyünk)?

     

    Hogy olyan szintű társadalmi szükséglet a dohányzás, mint a tömegközlekedés?

     

    Hogy csak az merészeljen szólni a  dohányzás ellen, aki  nem közlekedik, mert a bagósok megmondták, hogy másnak nem lehet véleménye, urambocsá' tüdeje?

     

    Hogy a dohányosok felelősek mindenért ezen a bolygón és ez rossz hozzáállás?

     

    Hogy ne merészelje addig védeni senkia  saját egészségét, amíg nem áll elő egy kidolgozott és minden bagósnak megfelelő dohányzási tervvel? 

     

     Hogy stb? 

     

    Nem lesz itt egy db új gondolat sem, lehet verni az asztalt meg a tamtamot.  

     

    Viszont örülök, hogy ilyen nagy számban fordulnak elő emberek, akiknek ez a legnagyobb bajuk, most, a horror benzinárak, emelkedő hitelek, "furcsa" törvények korában, hogy ezt a balkáni szokást nem gyakorolhatják más ember tüdejének hathatós részvételével. Örülök, hogy már mindent megoldottak ebben az országban és csak az van hátra, hogy lehet-e mérgező füstöt eregetni kedv szerint vagy sem.

     

    Gúnyos voltam? Igen. Lerágott csont? Az. Élő törvény? Az bizony. 

     

     Hálát adok az égnek, hogy nem vagyok szenvedélybeteg. 

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2012. január 9. 17:0549.

    Azért én még emlékszem arra az időszakra, mikor még nem debil Ödönkének nézték a magyar lakosságot. Kiraktak egy piros karikában füstölgő cigit áthúzva és tudtad, hogy ott nem gyújthatsz rá. És ennyi elég is volt. Valószínűleg ma sem kellene több, csak éppen piktogrammnak nem hangyapöcsnyinek kellene lennie és szemmagasságban elhelyezni. Ennyi a nyitja.

     

    Ami a vendéglátó helyeket illeti; nálunk két kiskocsma van. Az amúgy is alacsony forgalom még lejjebb csökkent. Mást ne mondjak; kollégákkal reggel az egyikben szoktunk kávézni (falu, nincs kávézó külön, meg más puccos névvel ellátott ivolda, csak egyszerűen kocsma). Másodika óta nem mert nem lehet mellé elszívni a ciginket. És a bácsik se mennek, akik a fröccsük mellé rápippantanának. Az a néhány ember jár be, aki korábban sem dohányzott, viszont betért minden nap egy vagy több italra. 

    előzmény:
    semiramis (32)
    2012-01-09  16:08
  4. 2012. január 9. 17:0448.

    Epp ideje volt mar, hogy vegre Magyaroszagon is bevezettek ! En igazan orulok a rendelkezesnek ! 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-01-09  14:53
  5. 2012. január 9. 17:0447.

    Én nagyon örülök, hogy végre a dohányosokat kitiltják mindenhonnan. Elég sok keserűséget okoztak nekem a munkám során, amikor dohányos kollégáim nem voltak tekintettel arra, hogy én baromira nem akarom a büdös füstjüket szívni. Volt olyan, aki azt javasolta, hogy szokjak rá én is és akkor nem fog zavarni.

     

    Az is baromira idegesített, hogy a nemdohányos nem tudott elmenni sehová sem szórakozni, mert mindenhol a büdös cigifüstöt kellett szagolnia. A büdös ruháról már nem is beszélve, amiből még mosás után sem jött ki a szag.

     

    Olyanról is hallottam, hogy felsőoktatási intézményben a tanár úgy adta le a tananyagot, hogy végigbagózta az egész órát és a diákoknak ezt tűrni kellett!

     

    Elég sokat és elég sokáig voltak a nemdohányosok elnyomva, nagyon örülök, hogy most totál megfordult a helyzet!

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-01-09  14:53
  6. 2012. január 9. 17:0146.

    hogyne volna. van kijelölt hely, oda lehet menni. pisilni is, dohanyozni is.

    nem kell sirdogalni, gondolkodni kell es az alapvetö jogokat (pl. szabad legzes) tiszteletben tartani.

     

    bucimanci, nem nyitnek vitat arrol, hogy akkor tiltsak be a buszokat is. kölekedni kell. egyebkent is ovodas dolog azt mondani, hogy "ha en nem tehetem, akkor mas mieeeeeeeeeeeert?!" ö sem, de az öve valaminek a hozadeka, amire a tarsadalomnak szüksege van (tömegközlekedes). ennelfogva mas megiteles ala esik. pont. 

     

     

    előzmény:
    eda-1952 (43)
    2012-01-09  16:48
  7. 2012. január 9. 16:5445.
    Khmmm.... Nem a cigisták füstjétől nem lehet a városokban lélegezni.
    előzmény:
    Rugove (18)
    2012-01-09  15:49
  8. 2012. január 9. 16:5044.
    Tiltással leszokniii??????!!!!!! Ezt a logikát követve; szerencsére hazánkban egy drogos sincs...
    előzmény:
    Lidércfény (9)
    2012-01-09  15:24
  9. 2012. január 9. 16:4843.

    JOG a szabad, dohanyfüst mentes legzes.

     

    a dohanyosnak LEHETÖSEGE van arra, hogy ott dohanyozzon, ahol szabad. pont. nem kell tultargyalni.

     

     

    idézet:
    semiramis (10)
    2012-01-09 15:29:59
    De éppen hogy nincs lehetősége és itt a pont.
    előzmény:
    semiramis (10)
    2012-01-09  15:29
  10. 2012. január 9. 16:4642.
    Majd mindjárt megmagyarázzák neked a megmondó emberek, hogy a szellőzőn, az ablakon, mindenhol átszivárog a füst és baromira zavarja a természetesen nem dohányzó, vizslaorrú szomszédokat. Mert rongálod az egészségüket. El sem tudják képzelni, hogy a mindenért vernyogó, másokkal nem foglalkozó, fejed felett dübörgő, fúr-faragó, kopácsoló, égett olajszaggal miegymással büdösítő jószomszéd -bár nem dohányzik- mennyire rombolja a te egészséged, amint folyamatos stresszben tart...
    előzmény:
    bamope (41)
    2012-01-09  16:42
  11. 2012. január 9. 16:4241.
    Persze!A saját lakásában se dohányozhasson?Ahhoz bárkinek mi köze, hogy valaki a saját lakásában dohányzik?
    előzmény:
    Alyss (5)
    2012-01-09  15:20
  12. Torolt_felhasznalo_381144
    Torolt_felhasznalo_381144
    2012. január 9. 16:2440.
    Nalunk meg szépen egekbe emelik a cigaretta arat.Az is jot tesz am a cigiseknek a leszokashoz.Es en orulok,hogy a munkahelyeken betiltottak a dohanyzast,mert fejfajos vagyok,és engem nagyon zavart azelott a cigaretta fust.
    előzmény:
    tamtamtam (37)
    2012-01-09  16:19
  13. 2012. január 9. 16:2239.

    Én nem értek egyet a bagósok felháborodásával. Szerintem ez egy nagyon is jó intézkedés, végre valami értelmes.

    Én személy szerint dohányoztam, de leszoktam, és mostmár azt is nehezen viselem, ha az utcán megy előttem egy bagós...

    De az éttermekre visszatérve, munkahelyi egészségvédelmi szempontból is nagyon jó intézkedés, hiszen gondolj csak a szerencsétlen pultosra, felszolgálóra, akik napi 10 órát töltöttek eddig füstös közegben, garantált tüdőrák...

    A bagósoknak kellene változtatni a gondolkodásmódjukon, hiszen nem olyan nagy tragédia, ha 1-2-3 órán keresztül nem bagóznak, addig sem károsítják magukat, és költik a pénzüket... és igazán ki lehet bírni. A láncdohányosoknak, ill. azoknak, akik ezt az időt fizikailag nem bírják ki, azoknak meg egész egyszerűen segítségre van szükségük...

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-01-09  14:53
  14. 2012. január 9. 16:2238.
    Így van!A teljes elkülönítés,de ne a TILTÁS!Felnőttek,nem szabhatjuk meg nekik mit csináljanak.
    előzmény:
    Rugove (36)
    2012-01-09  16:16
  15. 2012. január 9. 16:1937.
    Ez igenis segíti a leszokást. Épp ma kérdeztem egy dohányzó kolléganőmet, hogy mi újság nála ezen a téren, észrevette-e, hogy kevesebbet szív, vagy otthon bepótolja-e azt, amit a munkahelyen tilos. Azt mondja, mióta a munkahelyén tilos a dohányzás, otthon is kevesebbet próbál szívni, és sikerül is neki: több nap eltelik, mire felbontja a következő doboz cigit, korábban meg naponta elment egy egész doboz. Máris megérte!
    előzmény:
    halacs (33)
    2012-01-09  16:09
  16. 2012. január 9. 16:1636.

    Persze, nincs joga beleszolni. Szerintem nem is az a lenyeg, hogy vedjuk a dohanyzok egeszseget, ha ok nem akarjak. Ne vedjuk. Az o 'erdekeiket' kepviseli az egyebkent igen eros dohanygyari lobbi.. Itt a nemdohanyzok egeszsegenek vedelmerol van szo. Pl az alkalmazott, aki a barban dolgozik. S ahogy lentebb irta valaki, a dohanyzo szinte soha nem fog nemdihanyzo reszre ulni, hiabavan nemdohanyzo is a tarsasagaban. Ilyen ez a kiszolgaltatottsag a nikotinnak.

     

    Az en fo ervem a dohanyzas teljes tiltasara, a peldamutatas. Hiaba probaljuk egeszsegesebb, kornyezettudatosabb iranyba terelgetni a kovetkezo nemzedeket, ha magunknak megmegengedunk egy- ket slukkot itt meg ott.


    Lehetne jo megoldas a teljes elkulonites is egyebkent, en azzal is megelegednek, de igy is jo .

     

    előzmény:
    rockcica (30)
    2012-01-09  16:06
  17. 2012. január 9. 16:1335.
    megfelelö füstszüres NINCS. a szagot el lehet szivni (bizonyos, igen szolid keretek közt, ertsd, egy szal cigaretta/40 qm2/ora), az összes többi marad. ipari füstelszivonk van otthon - ennyire kepes.
    előzmény:
    rockcica (30)
    2012-01-09  16:06
  18. 2012. január 9. 16:1034.
    ha felnött emberek felnöttkent viselkednenek (MINDENKI!!), akkor nem kellene szabalyozas. mivel ettöl messze vagyunk, KELL a szabalyzas. ennyi.
    előzmény:
    rockcica (30)
    2012-01-09  16:06
  19. 2012. január 9. 16:0933.

    A nyakam merném tenni rá, hogy dohányzó honatyáink továbbra sem járnak a Parlament elé füstölni...

    Egyébként azzal teljes mértékben egyetértenék, hogy segítsék a leszokást, de nálunk a segítség helyett a büntetés a megszokott módszer.

    előzmény:
    sapientia (25)
    2012-01-09  15:57
  20. 2012. január 9. 16:0832.

    persze, a szivükhöz kapnak, de majd megnyugszanak. a forgalom pontosan ugyanakkora lesz, söt. 

    mondom, itt rögtön kiadtak az engedelyesek - zart klubkent - dohanyzo kavezokra, ettermekre. elindultak - es csödbe mentek. nem art az senkinek, ha ki kell mennie dohanyozni (javultak a tüdöbeteg-statisztikak!). a következö lepes az, hogy ne a bejarat elött, hanem az erre a celra kialakitott helyre szoktassuk öket...

     

    de tenyleg, ugy teszünk, mintha a magyarokat hülyegyerekkent vagy allatkent kellene idomitani. MINDEN mas orszagban termeszetes, hogy AZ ERRE KIJELÖLT HELYEN dohanyzik, aki akar. SZOCIALIZACIONAK hivjak a dolgot, nem is kell mondani, mindenki megkeresi magatol a helyet. a wc-t is, ahelyett, hogy a sarokba pisilne, mert neki joga van, nem? hat akkor a dohanyzas okan mi a tökert haborognak?  

     

    szocializalatlan, bölcsödeskent viselkedö az, akinek nem az a termeszetes, hogy nem a többiek orra ala pöfekel. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_103366 (26)
    2012-01-09  15:59
  21. 2012. január 9. 16:0731.
    Ha ez valóban így lenne, akkor már rég betiltották volna a dohánytermékek forgalmazását, mert minek "bíblődni" vele, ha úgysem hoz annyit, mint amennyit elvisz. Szerintem hoz .... még többet is.
    előzmény:
    tamtamtam (28)
    2012-01-09  16:03
  22. 2012. január 9. 16:0630.
    Én nem dohányzom ,de ez így kemény kijelentés volt.SENKINEK sincs joga beleszólni ki mit csinál,így is televagyunk felesleges törvényekkel,amivel nekem is tele a hócipőm.Felnőtt ember vagyok,engem ne rendszabályozzon senki!!!A megoldás mindenképpen az elkülönítés (dohányzó helység,-nem dohányzó helység,)a megfelelő füstszűréssel.
    előzmény:
    Rugove (18)
    2012-01-09  15:49
  23. 2012. január 9. 16:0629.
    A vendéglátóipari egységek is munkahelyek. Ha egy nap a dohányzó felszolgáló úgy dönt, hogy leszokik, mert mondjuk rákot állapítanak meg nála, akkor veszítse el a munkáját?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_103366 (11)
    2012-01-09  15:31
  24. 2012. január 9. 16:0328.
    Sokkal több egészségügyi kiadást jelent a dohányzás, mint amennyi a jövedéki adóból befolyik. És nem csak az egészségügyet kell ide számolni, hanem az eldobbott csikkek feltakarítását is, a tűzeseteket is, amik a dohányzás miatt keletkeznek, a passzív dohányosok kezelését is, és lehetne sorolni reggelig. A dohányzás nem olyan, mint pl. a borivás, hogy kis mértékben még jót is tesz. A dohányzás csak rosszat tesz mindenkinek, minden vonalon.
    előzmény:
    rnegabi (6)
    2012-01-09  15:20
  25. 2012. január 9. 16:0027.
    Magánlaksértés, ha az én lakásomba is bejut a füstje, nem? Nekem amiatt kezd egyre jobban ezen járni az agyam, mert nálunk most az kezd kialakulni, hogy a kaputól arrébb mennek, de nem az épülettől távolodva, hanem a földszinti lakások ablaka alatt... 
    előzmény:
    Alyss (5)
    2012-01-09  15:20

Címlap

top