Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Műfenyő vagy igazi ?

dunakanyar
Létrehozva: 2011. december 20. 10:33

Sziasztok !

 

Elés sok ismerősöm műfenyőt állít, még azok is, akiknek kisgyereke van. Nekem már kamasz gyerekeim vannak, de még mindig ragaszkodom a valódi fenyőhöz. Idén annyiban van változás, hogy a mérete kisebb lesz, mint eddig megszoktuk.

 

Ti melyikre szavaztok? 

  1. 2011. december 20. 14:2351.
    Nekünk mű van.Valahogy az igazinak már nincs az a fenyőillata ami régen volt.Sajnálok több ezret kiadni minden évben.Ezt a műfenyőt 6000-ért vettük.Nem hullik,nem kell kidobnom karácsony után,nem kell a tűlevleket szedegetnem.Ha lesz gyerek akkor is jobb ez szerintem.És igeni sajnálom azt a sok fát amit emiatt kivágnak,s nem tudnak eladni,s nagy halmokban ott állnak....pazarlásnak tartom.Anyunak meg tesóimnak is műfenyőjük van.Tavaly mindenki azt hitte mikor elsőnek látta,hogy igazi fenyőnk van.Nekem ez is ugyanolyan szép mint egy igazi.Fenyőillatnak meg veszek illó olajat vagy fenyőágat viszek haza.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. december 20. 14:1850.
    Tényleg mutatósak,de mi ragaszkodunk az igazi fenyőhöz,de mint mondtam, a másik tábort is megértem,és eszem ágában sincs vitába szállni senkivel.Ez egy meddő vita lenne,nekem még a szüleim is igazit állítanak a mai napig,és mi is voltunk kicsik,nekem is vannak gyerekeim,soha nem volt gondunk sem a fenyővel,sem a tűlevelekkel.Ez a fotó kirívó példa volt,mint ahogy nagyon rondának tartom a színes fákat is(kék,rózsaszín).Mindezek mellett mindenkinek szép,meghitt ünnepeket kívánok! (Műfenyővel,igazival vagy akár fenyő nélkül)
    előzmény:
    Bambino3 (41)
    2011-12-20  13:31
  3. 2011. december 20. 14:0949.
    Ennünk kell a túlélésért. Fákat nem kell ezért kivágni. Éppen ezért pazarlás. Ugyanez a különbség a húsáért leölt állat meg a divatért leölt mókus között.
    előzmény:
    katy27 (25)
    2011-12-20  12:24
  4. Torolt_felhasznalo_766720
    Torolt_felhasznalo_766720
    2011. december 20. 14:0248.
    Ma már egy műfenyő is lehet szép!
    előzmény:
    dunakanyar (1)
    2011-12-20  10:33
  5. 2011. december 20. 13:5747.
    Nekünk is kicsi gyerekünk van, de eszembe sem jutna miatta mű fát venni. Valahogy én is felnőttem úgy, hogy igazi fenyő volt a szobában, neki is menni fog, legalábbis bízom benne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. december 20. 13:4646.
    Hát nálunk nem megoldható sajnos, nagyon pici a fürdőszobánk és nincs udvar sem:((( Meg úgysem tudod pl az odaszáradt pisit vagy egyéb dolgot lecsutakolni róla... nagyjából igen, de teljesen nem és ha hozzáér a gyerek, felsérti a bőrét, netalántán befúródik a bőre alá, akkor meg a bacik letelepszenek ott.
    előzmény:
    kukoricalevél (43)
    2011-12-20  13:37
  7. 2011. december 20. 13:4045.

    Én természetesen az igazira. Sok jó érvet olvastam itt a műfenyő mellett, de ettől a "pusztul a földünk, vegyél műfenyőt" szlogentől ne hagyd magad megvezetni, mi idén termelőtől, az ország túlfeléről hoztuk a fánkat, végre bepillanthattam a kulisszák mögé. Ezek az emberek drága pénzért veszik meg a csemetét, és csak azért ültetik, hogy aztán el is adják. Ami esetleg nem kel el, az megmaradhat a természetnek, illetve vagy 10 évig a növekvő fa is a természeté, de ha a demagógok győznek, még annyi fenyő se lesz. Arról még sosem hallottam litániát, hogy aki fával tüzel, kandallója van, egy gyilkos.

    Vettünk két nagy és egy közepes méretű földlabdás fenyőt, két versenyző már a földben telel, a harmadik nagy konténerben várja a teraszon a karácsonyt, ott is marad, kevés dísszel, a nagy ablak előtt. Ez mindennél olcsóbb megoldás volt, és X évig gyűjthetjük majd a szép fákat, aztán csak találunk neki helyet :)

    előzmény:
    dunakanyar (1)
    2011-12-20  10:33
  8. 2011. december 20. 13:3744.

    Ha a fát kivágják, akkor az már nem élő, hanem éppen haldokló fa. Csak épp még küzd a végsőkig.

    Majd - jó esetben - pár hét után a fenyőhullák beterítik az utcákat. 

    Viszont érdekes, hogy a nagy természetesség kedvelők nagy részben csupa mű dologgal aggatja tele a fáját. Műanyag gömbök, girlandok,  műanyag gyöngyfüzérek. Természetes anyagú díszeket alig használnak fel.

     

    Már gyerekként sem szerettem a hullafákat karácsony után, ezért vettem műfenyőt. Sokáig nem is volt fenyőfánk, egyszerűen nem akartam ilyen hullafát a lakásomba.  Nem érdekelnek a zalai termelők, meg a pont ezért ültették kezdetű monológ, ahogy viszont az ellenttábort a kivágod a fát, pedig oxigént termel érvelés. 

     

    A környezetvédelemért ennél többet teszek egy évben, mint ez a fakivágásos érv, hogy azért nem veszek fenyőt.

    Egyszerűen praktikus, nekem tetsző, nem sokkal szebb az élő hulla sem. 

    Álszentnek sem érzem magam emiatt. 

    A karácsony hangulatát pedig nem befolyásolja a fa összetétele. Fa nélkül is volt szép karácsonyunk, pedig volt olyan év, hogy a legnagyobb vásárlási ellenérv az volt, hogy nem volt rá pénzünk.

     

     

     

     

    előzmény:
    dunakanyar (1)
    2011-12-20  10:33
  9. 2011. december 20. 13:3743.
    Ezért kell - persze ha a mérete engedi :) - betenni a kádba és lemosni a fenyőt, vagy kint az udvaron leslagozni. Amíg volt mi mindig lemostuk a fát, pont emiatt. Hülyének is néztek a rokonok. :)
    előzmény:
    Bambino3 (39)
    2011-12-20  13:28
  10. 2011. december 20. 13:3542.

    Mi 10 évvel ezelőtt váltottunk műfenyőre, aztán pár éve vissza az igazira, mondván hiányzik az illat, az érzés stb.

     

    Kis méretű lucfenyőt vettünk jó drágán.  

    Aztán annak ellenére hogy vízbe állítottuk a fát, Vízkeresztig nem bírta ki és hullajtani kezdte minden évben a leveleit.

    Illata nem volt, bár nem tudom hogy ez a lucfenyő sajátossága (?)

    Hiába kerestünk minden évben kis méretű formás fát, nem nagyon lehet ilyet találni, csak azt a fajtát, aminek a törzsénél van az összes ága, és onnan mint egy tölcsér tömötten szétáll, a csúcsán meg talán 2 szál. Na azt feldíszíteni lehetetlen, max ha bedobálom a díszeket a tölcséres részbe. :) 

     

    Idén visszatérünk a műfenyőhöz. Barátnőm is újságolta pár hete, hogy megvette élete első műfenyőjét, mert hogy elege lett a tüskeszedegetésből nyár közepén is. :)

     

    Ágat meg lehet venni az illat miatt.

     

     

    /Egyébként tarthattok álszentnek, de iszonyatosan sajnálom a pénzt a kereskedőktől. Tavaly pl. esti séta alkalmával döbbenten láttam az eladatlan fenyőfa halmokat ott hagyva a parkolóban, leöntve valami barna folyadékkal. Undorító! Hát ennek semmi köze sincs a szeretet ünnepéhez.../

     

    előzmény:
    dunakanyar (1)
    2011-12-20  10:33
  11. 2011. december 20. 13:3141.

    Szerintem ne ebből indulj ki. nézd meg ezt az oldalt pl. mi innen fogunk fenyőt venni idén ami megmarad sokáig........

    bocsánat, nincs közöm a céghez, de nagyon szép műfenyők

    http://www.dekortrend.hu/shop.php?cid=19&mcid=1

    előzmény:
    banderasjunior (31)
    2011-12-20  12:41
  12. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2011. december 20. 13:2840.

    Műfenyő. Már sok-sok éve.

    Éppen a kisgyerekek miatt.

    A mindenhová mászó 10 hónaposom olyan, mint egy szöszmösz kefe, a legkisebb cérnadarabot is fölcsippenti a földről.

    Nem  hiányozna, ha állandóan tűleveleket kellene kiszedegetnem a kezéből-szájából.

     

    A többi indokot meg már sokan leírták.

    előzmény:
    dunakanyar (1)
    2011-12-20  10:33
  13. 2011. december 20. 13:2839.

    Mi műfenyőt veszünk idén. Két kisgyerek van.

    1 baromi drága egy igazi, és már nagyon szép műfenyőket lehet kapni

    2. a fiamnak tavaly olyan allergiát okozott a fenyő, hogy két ünnep között egyik ügyeletről a másikra rohantunk. 

    Ugyanis belenyúlt a fenyőbe (mint minden gyerek). Másnap pár piros pötty volt a kezén ami 2-3 nap alatt könyékig terjedő vastag vörös bőrré változott. .... Mondták, hogy a fenyőkön lévő mindenféle spórák, állatpisi, szőr stb okozhat ilyet...

    előzmény:
    dunakanyar (1)
    2011-12-20  10:33
  14. 2011. december 20. 13:2338.
    Nekunk nagyjabol 10 eve mufenyonk van. Nem fogok minden evben X ezer forintot kidobni az ablakon elo karacsonyfara. Azt az X ezret ertelmesebb dologra is el tudom kolteni ha nagyon akarom! Mint kesobb kiderult fenyo allergiam is van, szoval duplan jo befektetes volt.
    előzmény:
    dunakanyar (1)
    2011-12-20  10:33
  15. 2011. december 20. 13:1937.

    Nagyon nem szeretem a MŰ.... dolgokat, de ha hasznos és pótol..... tudomásul veszem.

    A műfenyő nem az igazi,  mégis, régóta az van Karácsonykor a nappaliban.

    ......majd kimegyünk a természetbe, és sétálunk a havas fenyvesben.

    Felülmúlhatatlan a természet szépsége, és mindegyik kicsi fából lehetne égigérő...:))

    ....hát én így...... :)) 

     

    előzmény:
    dunakanyar (1)
    2011-12-20  10:33
  16. 2011. december 20. 12:5236.
    Csakis az igazi! Az illata miatt is. Annyi mű dolog vesz minket körül. Ha öreg leszek, és egyedül leszek akkor is lesz egy kis igazi fenyőm, mert nekem a karácsonyhoz hozzátartozik.
    előzmény:
    dunakanyar (1)
    2011-12-20  10:33
  17. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. december 20. 12:5035.
    Ez csak azért álokoskodás, mert ahhoz, hogy élj, enned kell. Az életbenmaradásodnak nem elengedhetetlen feltétele a valódi , ám haldokló fenyő, mint alkalmi szobadísz.
    előzmény:
    katy27 (25)
    2011-12-20  12:24
  18. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. december 20. 12:4734.

    mint ahogy a bundának való állatokat is azért tenyésztik, hogy aztán megnyúzzák őket, és valaki az ő gereznájukban pompálljon. Ha ezt veszem, ennek még legalább több értelme van, mert egy-egy bunda évekig tart. De egy fenyő csak két hétig imádni való, aztán megy a szemétre. Az ember hajlamos azt képzelni, hogy uralkodhat a Föld minden élőlénye felett.

    Részemről műfenyő. A miénk 20 éve megvan, iszonyat drágán vettük akkoriban, ma sem mondja meg róla senki, hogy nem valódi. Nem fröccsöntött műanyag, hanem selyemből van. És igen, amikor nagy erőkkel pusztulnak az amazóniai esőerdők, legalább itt virulhassanak a fenyők. Akár telepített, akár természetesen terjedt erdő.

    előzmény:
    Dolcee (21)
    2011-12-20  11:43
  19. 2011. december 20. 12:4433.
    Kicsit vicces, hogy sokan az "élő fenyőt" kultiválják. Már hogy lenne élő? csak olyan, mintha.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. december 20. 12:4232.

    "az lusta arra, hogy megértse, ezeket a fákat ezért ültetik, vidéken sokan ebből élnek"

     

    De, értem. Akkor sem szeretem. 

    Az, hogy sokan ebből élnek, keresleti-kínálati összefüggés. Élhetnének pl. kiültethető fenyőfák neveléséből is, ha arra volna igény. Úgy is mindenki jól járna.

    előzmény:
    katy27 (12)
    2011-12-20  10:57
  21. 2011. december 20. 12:4131.
    Nekünk mindig igazi fenyőnk volt és van most is.Ezen nem tervezünk változtatni,nagyon szeretjük minden jó és kevésbé jó(lehullik a levele)tulajdonságával együtt.Nagyon nem szeretem a műfenyőt,sem a művirágot és társait,de megértem,aki ilyet vásárol.De ez a sarok műfenyő kiverte a biztosítékot,a giccseség netovábbja!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. december 20. 12:3930.

    Annak van értelme "metafizikailag". Enni kell.

    Az egy-két csillogásért termelt és kivágott fenyő számomra a hiábavalóság esszenciája.

    Nem tudom jobban megfogalmazni.

    előzmény:
    nok_apja (7)
    2011-12-20  10:46
  23. 2011. december 20. 12:3829.

    Műfenyő.

    Nem szeretjük annak gondolatát, hogy csak azért kivágnak sokezer fát, hogy néhány napot eltöltsenek egy lakásban, ahonnan azután mennek a kukába (illetve mellé) - annak ellenére sem, hogy tudjuk, ezért termelik őket. Vannak, akik már karácsony másnapján kidobják a fenyőfát, ez ennek a pazarlásnak az "esszenciája".

    Próbálkoztunk cserepes fenyővel, de nem maradt meg, nyilván a meleg miatt - mivel távfűtéses lakásban lakunk, nem igazán tudunk neki hűvöset csinálni. Úgyhogy marad a műfenyő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2011. december 20. 12:3428.
    Számomra a műfenyő a természetes döntés. Sok érv szól mellette, amit kicsit lejjebb valaki fel is sorolt. Ez nálunk azzal egészül ki, hogy a nyuszink lakásfoglaló, nem ketreclakó. Félnék, hogy megeszi a lehullott tűleveleket, ez pedig nem lenne egészséges dolog.
    előzmény:
    dunakanyar (1)
    2011-12-20  10:33
  25. Torolt_felhasznalo_103366
    Torolt_felhasznalo_103366
    2011. december 20. 12:3127.

    Mű. 24-30-ig áll nálam a fa, azután lebontom. Szilveszterkor és az új év elején nem akarok semmi halott dolgot látni. És egy feldíszített karácsonyfa pont ilyen, az óévre emlékeztető valami, mindegy hogy mű vagy igazi. Akkor inkább legyen mű, arra a pár napra. 

     

    Egy jóminőségű műfenyő 10-15 évig szép lesz, nem kell  minden évben újat venni... De a valódi fenyőt bizony ki kell vágni.

     

    A földlabdás fenyők fele szintén elpusztul, mert olyan kontár módon veszik ki a földből, hiába ültetik vissza karácsony után, nem fogja meg. Ez sem környezetbarát megoldás.

     

    előzmény:
    dunakanyar (1)
    2011-12-20  10:33

Címlap

top