Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

RT3 és mellékvese

cyclone
Létrehozva: 2011. december 15. 12:21

Sziasztok!

 

Egyre több és több emberről derül ki, hogy a pajzsmirigy alulműködésére szedett gyógyszer nem megfelelő, mert a problémájának valójában más az oka és a thyroxin csak még tovább ront az állapotán.

Jómagam is pajzsmirigy alulműködésben szenvedtem. 

Hosszas kínlódás után rátaláltam a probléma okára: thyroid rezisztencia azaz rT3 szindróma, amely az esetek nagy részében mellékvese fáradtsággal jár együtt.

 

Jómagam 3 hónapja kigyógyultam az rt3-ból és a mellékvesém is fényévekkel jobban működik, mint szintetikus pajzsmirigy hormonok szedése mellett.

 

Ebben a topikban várom mindazokat, akiknek tanácsra, bátorításra volna szükségük :)  ***

  1. 2012. július 17. 08:24551.

    Rád is rád férne más irányu kivizsgálás is..

     

    Hogy hoyg nem fogadják el más labor eredményét?

     

    előzmény:
    appeal (547)
    2012-07-16  19:52
  2. 2012. július 17. 08:23550.

    Szaisztok!

     

    Ismahen: Tűű dokinak valszeg nem fogok hiányozni, hiszen millió betege van.

    Nem tudtam bejelentkezni már 3  x, igy befejeztem IR pályafutásom a MM-ben.

     3000 a vizsi, ez szuper, köszi!!

     

    Cyclone: Ir-re a glukobay gogyszerről hallottál már?

    előzmény:
    Ismahen (549)
    2012-07-17  00:20
  3. 2012. július 17. 00:20549.

    Szia Nyaffi!!

     

    Üdv újra itt  

     

    Hogyhogy elhagytad az eucreast??

    Mit fog szólni Tűű:D

     

    Az rt3-at már megcsinálják 3000-ért  a laboratórium kft.-nél.

     

     

     

     

    előzmény:
    Nyafficica (546)
    2012-07-16  15:52
  4. 2012. július 16. 22:31548.

    Sziasztok!

     

    Most találtam az oldalra,és elkezdtem az elején olvasni,de szeretnék annyit megkérdezni tőletek,hogy működhet e az rt3 szindrómábol,a kigyógyulás és a szintetikus gyógyszer elhagyása olyannak is ,akinek nincs meg a teljes pajzsmirigye?18 éve műtöttek,hideggöb miatt,és azóta szedem az l thyroxint.

     

    Köszönöm a választ elöre is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  5. 2012. július 16. 19:52547.

    Sziasztok!

    Több pajzsmirigyes topicba beleolvastam, és most úgy érzem elmesélném nektek a nyavalyámat, hátha közétek tartozom?

    Több éve folyamatosan emelkedik-süllyed a TSH értékem . Első orvos látogatásom 4,7-nél volt.Ekkor nem kaptam gyógyszert.Évek múlva 6,7-nél homeopátiás orvost kerestem fel, fél éven belül 5,2 lett az értékem. Egy hónappal ezelőtti vérvizsgálatnál 10, 5-ös TSH értéket találtak.Orvost kezdtem keresni, de 2 héttel ezelőtt egy komoly tarkófájást forgó szédülés követett, majd rókakergetés, és kórház. A rosszullét pár perc alatt alakult ki. Infúziók, gyógyszerek után kikérdeztek az előzményekről, ahol a fűlzúgásomról, és a TSH-ról tudtam beszámolni. Vért vettek, majd 2 nap múlva közölték vele, 3,8 a TSH, teljesen OK a T3,T4. Találkoztatok ilyesmivel már?

    Nem hajlandóak megismételni a vérvételt, és nem fogadják el más labor eredményét, így legkorábban augusztusban mehetek vissza.

    Köszi, hogy meghallgattatok !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  6. 2012. július 16. 15:52546.

    Szaisztok Csajok!

     

    Hogy vagytok?

    Rég voltam, esélyem sincs visszaolvasni.

     

    Nagyon sürü volt az életem, költözés, iroda csinálás, munka, zárás, új kiskutya, új kismacska.

     

    Most nyáron lesz egy kis időm és  elszántam magam az rt3 vizsgálatra, meg egyáltalán a valamerre elindulásra,  erre látom  a laborexnél drágább lett?

    Elfogyott a pm gyógyszerem, megyek házidokihoz iratni, és akkor kérek vv-re is beutalót, mert a szuper fáradékonyság még ugye megvan.

    Közben lehet hogy hülyeség, de abbahagytam az eucreast is. Hirtelen, egyik napról a másikra.

    A futást elkezdtem ujra, napi 7-8 km-t még, ráhangolódásnak elég.

     

    Milyen vizsiket kérjek a házidokitól?

    Gondolom a vas, szelén az általános vérképben is benne vannak.

     

    Az ft3 nem tudom vele kiiratni ahhoz nőgyógyász kell.

     

     

    Cyclone belekukkoltam a blogodba, nem semmi

    előzmény:
    Ismahen (545)
    2012-07-14  18:34
  7. 2012. július 14. 18:34545.

    Nem az IVIG-re gondoltam, abba legvégső esetben kapaszkodnék.

     

    Lelki síkon szeretném a dolgaimat rendbetenni, bárki bármit is mond nálam mindennek a gyökere ott van!

     

    Voltál vérvételen?

     

    Szerintem a túltöltött vas nem okoz hajhullást, legalábbis nem "rögtön", hanem ha 2-3 hónapig fennáll a dolog.

    De neked legalább felszívódik rendesen!

    előzmény:
    cyclone (543)
    2012-07-12  17:22
  8. 2012. július 13. 11:01544.

    Sziasztok !

     

    Remélem mindenki jól van. Kedden megyek vérvételre, de a laborex mondta hogy nagyon drága lett a rt3 vizsgálat, láttam hogy említettetek egy olcsóbb lehetőséget, kérlek írjátok meg hogy hol.

     

    Addig is jó egészséget mindenkinek !!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  9. 2012. július 12. 17:22543.

    Ismahen: arra az autoimmun kezelésre gondolsz?

     

    Ivi: igen, csak aug végén lesz ott eredmény, de legalább most akciós. Annak a dokinak, akinek az 5-ös tsh jó, biztos nem szólnék az rt3-ról.

     

    Az egyik betegemtől kaptam egy nagyon szuper könyvet, az a címe, h Recovering with T3. Nagyon jó dolgok vannak benne. Többek között azt is írja, h aki T3-t szed, miért olyan alacsony a TSH-ja (még nem olvastam el, csak ez szemet szúrt)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  10. 2012. július 12. 12:50542.

    hali,

     

    megvolt a nődoki vizsgálat, lehet h van újra méhszájsebem(amit direkt nem hiv sebnek, ez szimpi), de leecsetelt, lehet vissza is húzodik, vagy nekem ilyen, mjintha régebbi dokim is mondta volna. .
    mensizavarral beutalt ugyanoda endokrinológiára(Dr. Hajnáczky Károly nőgyógy-endó) 24-re, majd ö tovább foglalkozik velem, de h 1 vérvételből nem lehet egyértelmüen kijelenteni h korai petefészek kimerülés.
     vki ismeri?

    amit hallottam róla, h 5ös tsh-t is normálisnak tartja, hát en nem túl pozitiv, és h vkinek clostit adott.

    jövö7en megnézetem az rt3mam  az akciós helyen, de ha jól értelmeztem annak csak aug végén lesz meg az eredménye. érdemes egyáltalán megemliteni az rt3 dolgot bármelyik orvosnak is?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  11. 2012. július 10. 23:10541.

    Még mindig van a 10-es kúrából 3.

    Múlt héten nem mozdultam ki, most a hőségtől vagy nem tudom mitől(de szerintem attól, mert este ahogy hűvösebb lesz picit lemegy) szóval a pulzusom 100 felett volt és inkább nem indultam el.

    Tegnap voltam és jól lebaszott az ápolónéni, hogy mia az , hogy akkor jövök amikor kedvem van, ezt egymás után naponta kell és ha a 92 éves nénike képes reggelente bejárni én mi a a szarért nem.  

     

    Nincs erőm sem lelki sem fizikai minden reggel bemászni a kemóellátóba, ez van, saját kocsim nincs, bkv-tól irtózom, csak ha nagyon muszály.

     

    Nekem is jó a hőm, sőt mióta vasat kapok a körmeimen lévő fura, vízszintes deformálódások, barázdák is szépen kisimúltak, eltűntek, pedig ez már évek óta megvolt és senki sem tudta mi a franc. Nincs nyakfeszülés, egyre éberebb vagyok, versenysúlyom tartom stabilan, alulmüxis tünet nincs de a szőrhullás továbbra is, már a hajam is megint és mensi sehol.:(((

     

    Elgem van(hogy nem lehet ebből a helyzetből kimászni)és a körülöttem lévőknek is belőlem.:(

    Úgyhogy most kicsit más vizekre is evezek hátha.

     

     

    előzmény:
    cyclone (540)
    2012-07-10  20:42
  12. 2012. július 10. 20:42540.

    majd októberben talán...:(

     

    Mondjuk stabil 37 a hőmim, úh nincs gáz gáz.

    Pedig most mellékvesére nem is szedek semmit, jeee

     

    vas infúzióval h állsz?

     

    előzmény:
    Ismahen (539)
    2012-07-10  19:33
  13. 2012. július 10. 19:33539.

    Nah, akkor most csinálhatod újra??

     

     

    előzmény:
    cyclone (538)
    2012-07-08  22:21
  14. 2012. július 8. 22:21538.

    közérdekű információ:

    megkérdeztem az amcsi kollégákat, kortizol nyálteszt napján a t3-t minden alkalommal a nyálminta levétele UTÁN kell levenni.

    Sőt, aznap inkább érdemes lenyelni, mintsem a szájban elszopogatni.

     

    Szóval nekem ezért lett szar :->

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  15. 2012. július 6. 20:13537.

    a mellékvese problémávakkal endokrinológus foglalkozik. Ez is ugyanolyan belső elválasztású mirigy, mint a pajzsmirigy.

    sok szerencsét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  16. 2012. július 6. 19:30536.

    szia,

    igen könnyen kékülök, mert a kutyám folyton nekemugrik a körmeivel, nemtom normál esetben mennyire kéne ennek meglátszania..magától nemjönnek elő foltok.

     

    beldokim veseorvos, de csak aug elejétől lesz újra, addig nézegethetem én a leleteim.. talán neki megemlithetném a mv kimerülést.. illetve megyek nődokihoz legkésőbb 18-án, de akkor asszem pont meglesz, ha most ezt tényleg pé-s ciklus volt..bár fura h iylen kevés ösztroval ez menne, de volt nyálka félidőben..

    neki is megmutogatom hormonsorom, azt kukkantsa meg a petefészkeim. januárban voltam hüvelyi uh-n akkor nem mondott semmit a doki, igaz csak ciszták miatt aggodtam.. tök új doki, fene sem tudja h mennyire alapos és hozzáértő..

     

    mostanában nagyon sok volt a stressz, lehet ez belepiszkál a hormonokba.. mivel sosem volt még  ilyen nézve, nemtok mihez viszonyitani.. 

    előzmény:
    cyclone (533)
    2012-06-29  13:56
  17. 2012. június 30. 20:34535.

    én csak kalcitonint és parathormont nézetnék. Ha vmi eltérés van ebből a kettőből kiderül.

     

    Nekem szuper volt a kálcium meg a d is, a kalcitonin ehhez képest 0,36 volt :(

     

    Igazság szerint még lusti voltam elmenni a házidokihoz..:)

    Meg kissé bosszant, h egy vacak orrspré kb 20 napra elég :-SSSSSSS

     

    Nem tudom, h az-e. Nem szeretek ilyen visszafordíthatatlan dolgokat kijelenteni, csak azt követően, miután minden egyéb lehetséges ok ki lett zárva.

    előzmény:
    Ismahen (534)
    2012-06-30  01:38
  18. 2012. június 30. 01:38534.

    Akkor egy komplett csontmarker kell ugye?

    (koll.kersztkötés, 25 ohd3, parathormon, kalcitonin, oszteokalcin)

    Ezek elegendőek a mellékpm. állapotának vizsgálatára?

     

    Ha a calcium és d vitamin szint normális lehet még gond a mellékpm-el?

    Neked kivették azt is ugye?:(((

     

    Nem sikerült azóta sem orrsparyt szerezned?

    Ha nem sikerül beszerezned sehogy sem, szólj majd kérek.

     

    Ha vége a vaskúrámnak (utána már csak havi egy infúzió lesz remélhetőleg) csinálom rögötn a m.v. tesztet én is!

     

    De Ivinél ez már korai menopausának tűnik nem?

    14 évig szedett antibébit, ugye Ivi, így esélyes, hogy sorvadásnak indulhattak a petefészkek.

    Egy ismerősnek 16! év szedés után teljesen elsorvadtak a petefészkei, uh-n már nem is látszanak de neki már "mindegy", 40-es és kölök is van már persze.

     

     

    előzmény:
    cyclone (533)
    2012-06-29  13:56
  19. 2012. június 29. 13:56533.

    sziasztok,

     

    Ivi

    3. napinak ez nagyon nagyon alacsony.

    A dhea-d elég jó, ebből következően az ösztrónak is sokkal magasabbnak kellene lennie.

    Ha jól emlékszem, arra panaszkodtál a hoxán, h nagyon könnyen kékülsz.

    Az alacsony nemi hormonokból, a kékülésből és abból, h nagyon nehezen vagy sehogyse tudsz fogyni arra lehet következtetni, h elkezdődött vmi gebasz lenni a mellékveséddel.

    Vagy az van, h most magas a kortizolod és az nyomja el a nemi hormonjaidat, bár hozzáteszem, h magas kortizollal általában a nemi hormonok is magasak szoktak lenni,

    vagy

    már kortizolból is kevés van, de ezt meg azért nem tartom valószínűnek, mert akinek nagyon alacsony a kortizolszintje, az ált nagyon vékonyka. . . kár, h tesztó nem lett nézve :(

    Rajtad kívül 4 embernek láttam hasonló pm értékeket, amik önmagukban véve jók, aztán persze kiderült, h vastagon rt3-sok.

    Tehát sztem a pm vonalat kellene rendbe tenni először.

     

    Ismahen

    most, h mondod, lehet a mellékpm dologban vmi! Mikor még volt kalcitoninos orrsprém, akkor kb 1-2 szál hajam jött ki naponta. Most kb 10 szál, nem olyan húdesok, de a 2 szálhoz képest az :-/

    Szóval igen, van értelme ezt is megnézedned.

     

    Rövid helyzetjelentés rólunk

    Múlt hét hétfőn ugye megkaptuk a nyálteszt eredményt.

    Kedden elkezdetük szedni mindketten a cortefet.

    Párom kb 5 napig nagyon-nagyon jól volt, most ugyanolyan fáradékony. Sajnos ebből nekem egyértelmű, h rt3-ma van :(

     

    Én több dolgot is kipróbáltam azóta.

    Barátcserjétől plusz 3kg víz jött rám, abbahagytam.

    Macától szintén vizesedtem.

    Úgy látszik a nemi hormonjaim nem kérnek semmiféle serkentést (ennek örülök:)

    3 hete iszom boraxos vizet, h csökkentse az shbg-t. Ez kivételesen nagyon jól működik. A magas shbg lenyomta az inzulinomat, ami miatt a reggeli vércukim állandóan magas volt. A vércukrom ma reggel 4,8 volt! :)

    A cortefet fél napig tudtam szedni, iszonyatosan szarul lettem tőle.

    Azóta ashwagandát és édesgyökeret szedek.

    Most egész jól vagyok :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  20. 2012. június 28. 18:51532.

    Ivi,  a petefészekműködéseddel gáz van.

    AMH-t kéne nézetni!!!

     

     

    előzmény:
    ivi79 (530)
    2012-06-28  15:51
  21. 2012. június 28. 18:49531.

    SHBG-m 85(májusi eredmény), teljesen jó.

     

    Jó lenne ha a vassal rendbe jönnék végre teljesen, hátha, végülis ha teljesen feltöltődnek a vasraktárak , utána még két-három hónap mire a szőrtüszők is regenerálódnak, ha tényleg csak a vashiány volt az ok.

     

    Figyu, olvastam, hogy a mellékpajzsmirigy problémája-a parathormon alacsony szintje is kimondottan okozhat szőrzethullást.

    A calciumom jó mindig de ettől függetlenül szerinted érdemes

    lenne megnézni a parathormon, kalcitonint??

    Nekem ezek még nem is voltak nézve!

     

    Párod hogy van, hogy bírja  a cortefet, mennyit szed?

    Rt3-at megnézette már?

     

     

    előzmény:
    cyclone (529)
    2012-06-27  22:39
  22. 2012. június 28. 15:51530.

    sziasztok,

     

    rég jártam erre:) azóta eljutottam egy beldokihoz  pm kontrol miatt, de meséltem neki a rövid ciklusaimról és a pé hiányról, de h egyre inkább van normálszerü ciklusom is és nézett egy hormonsort is, illetve elküldött izotopra meg uh-ra is

     

    tudni kell hozzá, h 3. cn voltam délben, nem éhgyomorra, kb 2-3órája ettem 40g cht és közben iszogattam szinte 0chs izesitett vizet és rajtam kivül kb csak az úszomesterek tartózkodnak többet napon. .

    tsh 0, 88 miu/l 0, 35-4, 94
    t3 2, 99 pg/ml 1, 71-3, 71
    t4 1, 54 ng/dl 0, 70
    fsh 25, 23 iu/l 2, 00-22 *
    lh 10, 28 iu/l 1, 00-105
    prolaktin 10, 15 ng/ml 1, 39-24, 20
    d3 40, 3 ng/ml 23-60
    c peptid 1, 94 ng/ml 0, 8-4, 2
    thyreoglobulin aat (atg) 676 ui/ml 0-115 *
    dhea. s 6, 64 umol/l 1, 65-11
    ösztradiol 16, 4 pg/ml 30-411 *
    thyreoglobulin 0, 265 ng/ml 3-80 *
    se inzulin 8 uu/ml 2, 6-24, 9
    progeszteron 0, 5 ng/ml 0, 5-27 *
    shbg 60, 5 nm/l 18-114
    atpo 551, 6 u/ml 0-63 *
    összprolaktin 9, 89 ng/ml 1, 39-24, 2
    aktiv prolaktin 7, 94 ng/ml
    makroprolaktin 1, 95 ng/ml

    tesztot nem nézett:( 

     

    vkinek vmi vélemény?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  23. 2012. június 27. 22:39529.

    szia,

     

    én itt vagyok, figyelek, csak nem akarok állandóan én szüttyögni..:)

     

    Hát nem, alacsony tsh-tól semmiképpen sem lehet. sőt túlműködés esetében is kizárt, ha nem húzódik meg más probléma a háttérben.

     

    Egyébként már csomószor leírtam, de írom még egyszer. Aki bármilyen pm gyógyit szed, annak a tsh érték nem mérvadó.

    Elmondom miért. Én anno mikor t4-t szedtem, volt 0,03-as tsh, határérték feletti ft4-gyel és határérték alatti ft3-mal.

    A tsh ugyan nagyon túlműködést mutatott, de ha az ft3-t nézzük nagyon is alulműködtem. És tényleg, menni alig bírtam, annyira k.o. voltam.

    Szóval bárkinek, aki pm gyógyszert szed az ft3 értéket kell figyelnie.


    Örülök, h nem fáj már a torkod, mondtam én ;)

    Ez már csak jobb lesz a több vassal.

     

    SHBG-t mikor nézettél?

    Nekem attól hullott veszettül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  24. 2012. június 27. 12:19528.

    Cyclone, arra gondoltam, hogy nem lehet azért indult be a hajam megint, mert ez a t3 túladagolásnak a következménye, végülis p.m. túlműködésnek lehet tünete nem?

    Meg a haj sosem rögtön reagál, hanem 3-4 hónap kb., én meg februárban produkáltam 0,01-es tsh-t, aztán hirtelen abbahagy 5,6, majd április megint 0,03:((

    Ettől lehet?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  25. 2012. június 27. 09:52527.

    Ne tűnjetek már el  

     

    Mióta nyomják belém a vasat (5. infu után még mindig "csak" 16, de teljes vaskötő és ferritin gyönyörűen kúszik felfele) szóval azóta elmúlt a nyakfeszülésem , csak nagyon -nagyon ritkán érzem picit, ha épp eszembe jut.:)(most tsh-0,6 lett megint).

     

    Viszont megint hullik a hajam, na nem csomókban (még) de több jön jóval, 5 hónapja szinte teljesen elállt és telis-tele a fejem kis hajakkal de most meg azok is hullanak, így nem fognak lenőni:(((( MIÉRT??? Cyclone, miért??

    VAS? P.M.? A meleg miatt?

     

    (vagy , hogy a kemósoknál kapom az infúziót, lehet elég csak hátradőlni abban a székben amiben szinte csak kemósok ülnek/fekszenek...érintéssel is mérgez?....najó ez egy beteg kérdés volt, de azért nem vagyok nyugodt)

     

    Nem akarok megint hajgondot (is)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     

Címlap

top