Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

OO-zás iskola helyett

erikamama
Létrehozva: 2011. december 14. 13:31

Azért nyitom a  topikot, mert nagy a zavar a fejekben.  

Van három gyermekem, akiket nem viszek iskolába és ovodába, hanem itthon tanítom őket. Az eredményeik kiválóak, és ez az út teljesen legális Magyarországon.

Ha szeretnél az OO-sok táborába tartozni, kérdezz nyugodtan!

Sok szuper blog is van a témában, de minden kérdésedre válaszolok én is. 

 

  1. Torolt_felhasznalo_910978
    Torolt_felhasznalo_910978
    2011. december 16. 12:51451.

    Szerintem a pedagógusok körében is van ilyen meg olyan ember, mint ahogyan a munkahelyünkön is és ugye azt sem válogathatjuk meg.

     

    Tavaly 8-osak voltak a gyerekeim, összesen tíz pedagógus tanította őket. Ez szerintem nagyon jó, mert természetessé válik a gyerekek számára, hogy mindenkinek mások az elvárásai és ahhoz kell, alkalmazkodik. Az egyiket ezért szeretik jobban, míg egy másikat azért kedvelnek kevésbé.

     

    Az életben is pontosan így van és az iskola hivatott felkészíteni a gyereket az életre.

     

    Természetesen nálunk is kezdődött 5.-ben, hogy ilyen meg olyan ez és ez a tanár. Én akkor többször nyomatékosan elmondtam nekik, hogy a testnevelő tanár azért futtat 10 kört, mert egy gyereknek azt le kell tudni futni. pont!

    A magyar tanár azért kéri számon a helyesírást, mert az alap. pont!

     

    És amit ma is mindig elmondok nekik:

     

    Az a gyerek, aki fölkészül tisztességgel az órákra, elkészíti a házi feladatot, azt egyetlen pedagógus sem fogja utálni és nem kap egyest. 

     Aki fölkészül tisztességgel az órákra, elkészíti a házi feladatot, azt egyetlen pedagógus sem fogja utálni és nem kap egyest. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_910978 (447)
    2011-12-16  12:33
  2. Torolt_felhasznalo_268639
    Torolt_felhasznalo_268639
    2011. december 16. 12:48450.
    Nagyon jó, hogy többen is leírtátok az otthon oktatást, hogy kinél hogy zajlik. Amit a matrózképzős blogon, meg itt erikától olvastam, az alapján nagyon gáznak tűnt a dolog, de szerencsére úgy tűnik vannak akik tényleg normálisan tudják ezt csinálni. Remélhetőleg ti vagytok többségben, nem pedig a fanatikusok 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. december 16. 12:39449.

    Mennyire kötöttek a napjaitok?

    Mi ban ha nincs kedve tanulni?Mennyit tanultok egy nap?

    előzmény:
    Bergamott (439)
    2011-12-16  12:00
  4. 2011. december 16. 12:39448.
    Hat ez a legszerencsesebb eset, de ismertem olyan anyukat, aki a gyerekevel egyutt tanult, o is tanulta a tananyagot is,meg azt is, hogy kell azt megtanitani. Mondta, o nem dolgozik, bizony ez nagyon kemeny munka neki is meg a gyerekenek is. Van nekik otthon minden, ami az iskolaban, pl kreta, nagy tabla is...ahova ki kell menni felelni, dolgozatot, felmeroket is irat. Azt mar pedig tudni kell, hogyan. Most el kell mennem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_910978 (447)
    2011-12-16  12:33
  5. Torolt_felhasznalo_910978
    Torolt_felhasznalo_910978
    2011. december 16. 12:33447.

    Számomra ez is azt támasztja alá, hogy ahhoz, hogy valakinek a gyereke otthon tanuló legyen szükséges, hogy pedagógus végzettségű foglalkozzon vele.

    Legyen ez a szülő vagy egy magán tanár. 

     

     

    előzmény:
    Sissi52 (445)
    2011-12-16  12:29
  6. Torolt_felhasznalo_910978
    Torolt_felhasznalo_910978
    2011. december 16. 12:30446.
    Megkérdezhetem hogyan tudod megoldani, a gyermek napközbeni felügyeletét?
    előzmény:
    Nyina. (443)
    2011-12-16  12:09
  7. 2011. december 16. 12:29445.
    Igen, nyelvtanari vegzettsegem is van. Eleinte meg a lanyom ket kis baratnojet is tanitottam, ingyen, a koszonet az volt a mama reszerol, hogy en biztos plusszban is tanitom a lanyomat, mert o jobban tudja a nyelvet. Pedig neki is okos kislanyai voltak, szrettem oket, ok is engem. En meg megmondtam oszinten, hogy akkor semmi plusszt nem tanitottam a lanyomnak, mivel a kiscsapat hadd legyen egyontetu, de azt is kozoltem vele, a mamaval, ha tanitanam se lenne neki semmi koze hozza. Igy a lanyai ingyen okitasat azt hiszem par ev alatt abba is hagytam, de mindvegig a nemetet szereteik a legjobban, hiaba tanulnak mas nyelvet, mert azt ugy szerettek, amikor en tanitottam oket es ez megmaradt bennuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_910978 (441)
    2011-12-16  12:07
  8. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. december 16. 12:21444.

    Ezt a nem engedem, hogy beadják az oltást mentalitást kimondottan veszélyesnek érzem, és mint ilyet, nem is venném figyelembe. Legalább olyan veszélyes, mint a jehovásoknál a vérátömlesztés megtagadása.

    Felnőttként joga van eldönteni mindenkinek, hogy milyen halálnemmel akar kiabortálódni a világból, de egy kisgyereket senki nem tehet ki egy esetleges, de mindenképpen megelőzhető súlyos betegségnek, valami idióta elvre hivatkozva.

     Nálunk, a családban is van jehovás, akinek 24 éves korában volt egy kemény agyműtéte. Anyja is fanatikus, aki ott tamtamolt a kórházban, hogy meg ne próbáljanak neki vért adni! Szerencsére, a lánynak volt annyi esze, hogy megkérte az orvosokat, ne hallgassanak a kedves mamára, ő bizony, vallása tiltása ellenére, kéri azt a vért, mert élni szeretne. Ha lehet, most még vadabb jehovás, de él. Most 50 éves. 

    előzmény:
    Nyina. (443)
    2011-12-16  12:09
  9. 2011. december 16. 12:09443.

    "(...)valamelyik anyuka bedobta az oltástémát. Én hülye elmondtam, hogy épp azt próbálom megkerülni, hogy oltást kapjon Réka. De hát akkor nem mehet ovodába! Sebaj, hiszen nem is akarom oviba adni. De hát 1 év kötelező! Ááá, van azért mód rá, hogy kihagyjuk"

     

    Egy újabb gyöngyszem  matrózképző blog egyik kommentelőjétől.

    Szóhoz sem tudok jutni. Ezek a félkegyelműek képesek a saját gyerekük egészségét kockáztatni basszus....

    előzmény:
    erikamama (1)
    2011-12-14  13:31
  10. Torolt_felhasznalo_910978
    Torolt_felhasznalo_910978
    2011. december 16. 12:08442.

    Nagyon helyes és életszerű a meglátásod.

    Nagyon fontos, hogy alapvetú pedagógiai ismereteid vannak.

    előzmény:
    Anyacuka (436)
    2011-12-16  11:41
  11. Torolt_felhasznalo_910978
    Torolt_felhasznalo_910978
    2011. december 16. 12:07441.

    Azt, hogy értsük, hogy tanítottad a németet?

    Nyelvtanári végzettséged van, vagy csak jól beszéled a nyelvet? 

    előzmény:
    Sissi52 (437)
    2011-12-16  11:47
  12. 2011. december 16. 12:01440.
    Eppen ezert meg lehet probalni otthon, 1-2 gyerekkel, raadasul sajattal, mennyivel konnyebb, mint 20-40 gyerekkel. Aztan ha nem megy, lehet tisztelni azt, aki meg tudja csinalni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_910978 (414)
    2011-12-15  21:23
  13. 2011. december 16. 12:00439.

    Igen másodikos.

     

    Véleménye is van mindenről, és egyre ügyesebben fejezi ki és érvel mellette. 

     

    A legutóbbi iskolához kacsolódó megjegyzése az volt, hogy jó is, hogy nem iskolás, mert így nem késik a foglalkozásokról (főleg balettról lenne vétek késni ;o)), mert a többi gyerek általában késve érkezik a suliból.

     

    Egyébként addig akart nagyon iskolás lenni, amíg nem volt tisztában vele, hogy nem csupa szünet a délelőtt, hanem vannak az órák is ...

     

    A külön órák előtt kicsit féltem, hogy fog az "egy felnőtt sok gyerek" helyzethez viszonyulni, de azonnal sikerült, mivel az ehhez szükséges alapok (a másik tiszteletben tartása), és az „azokra a felnőttekre hallgatunk, akire anya azt mondja”* megvoltak.

     

    Tudja, hogy mikortól fog iskolába járni, és azt is, hogy újra magántanuló lehet majd, ha akar. Bár ez nem hiszem, hogy elő fog fordulni, mert a gimiről csak jókat mondanak, és szerintem az oo-s múltjáért sem fogják szekálni.

     

     

    *Ennek a szűrőnek a beépítését a cukros bácsik miatt tartottam fontosnak.

    előzmény:
    Ladybird (433)
    2011-12-16  11:23
  14. 2011. december 16. 11:52438.
    Igy igaz, a gyereknek szuksege van a sajat korabeli kozossegre. Akikrol en tudok, hogy otthon tanitjak oket, azoknak is hasonlo gyerekkozossege van,amit irsz,ahol semmi rosszat, annal tobb jot tanulnak, persze, megismernek kulonfele embergyerekeket es ez igy van jol.
    előzmény:
    Anyacuka (436)
    2011-12-16  11:41
  15. 2011. december 16. 11:47437.
    Ne csuggedjetek, elmeselem a mi sikersztorinkat. Az nlc-n ezert altalaban kivagnak, hogy mit dicsekszem,meg hogy hazudok,de hatha ti nem, mert nem szandekom a dicsekves, csupan ami igaz,az igaz, es van remeny. A lanyom 4. osztalyos volt,amikor kitalalta, hogy o marpedig angolt akar tanulni. Az angolt 3. osztalyban kezdtek. Talaltunk par jo iskolat, ahova bevettek kulonbozeti vizsgaval. Azt valasztottuk, ahol a legkedvesebbek voltak velunk. Lenyeg: csemetem egy ev alatt ket eves anyagbol levizsgazott, magantanarnal tanult otthon, amit alig tudtam kinyogni,de sikerult. (Anyagilag). Igy bejutott 5.-ben angol tagozatra. Emellett 5. osztalytol en otthon tanitottam neki a nemetet, amit en tudtam, es fel evenkent levizsgazott egy eves anyagbol. Igy 8. osztaly vegere ket idegen nyelvbol volt meg a jelese. Ezek utan kozepiskolaban mar 1. osztalyban o nyerte meg az angol meg nemet kozepiskolas versenyt, mindkettot. Ma osszeszamolom, 4.5 nyelven beszel a jo hivatasa mellett. Ez van.
    előzmény:
    erikamama (1)
    2011-12-14  13:31
  16. 2011. december 16. 11:41436.

    5 gyerekem van,a legkisebb elsős gimis

    volt 2 gyerekem, akikkel problémák miatt próbálkoztunk magántanulói státusszal

    a középiskolába meg volt adva,mikor melyik szaktanár tarja a konzultációt

    a kicsi az általánosba mikor a helyzet engedte először heti 1,aztán 2 napot járt be, félévre is le tudták ezek alapján osztályozni,utána járt rendesen iskolába,hiányzott neki a közösség

    itthon tanulni velük,az azért munka,nekem van némi pedagógiai végzettségem,de így is jártunk tanárhoz,fejlesztésekre

     

     

    vallásos család vagyunk

    rorátét nem ír elő kötelezően a katolikus egyház, de mi szívesen megyünk

    ilyen pici gyerekeket mint erikamam ritkán hoznak,6 évestől szoktak jönni,nálunk-ezt már írtam másik helyen-utána agapé van,meg beszélgetés,akár tanulás,nem szívesen hagyom ki,meg a gyerekek is szeretik,de betegen,vagy ha fáradt nem jönnek

    van egy nem tudok jobb szót,varázsa ezeknek a hajnaloknak,egy kis útravaló,béke a napra 

     

    tegnap egy ifjúsági összejövetelt tartottunk ádvent  alkalmából

    kb.70 gyerek-fiatal vett részt rajta,miind saját akaratából

    és volt jókedv,vidámság,közösség,éneklés,elmélkedés,ima,színdarab stb

    sajnos a mai gyerekeknek nincsenek igazi közösségi élményeik,nem emlékszem a kisdobos -úttörő múltamból sem kellemetlen élményekre igazán, csak a táborokra,kirándulásokra, akadályversenyekre, de valahogy összetartotta a gyerekeket,a kötelező ünnepségeket meg ki lehetett bírni 

     

    úgy gondolom a gyerekenek mindenképp szükségük van közösségi élményekre,más nézetű,életű emberek megismerésére, elfogadására is 

    előzmény:
    erikamama (1)
    2011-12-14  13:31
  17. 2011. december 16. 11:38435.

    De kell indokolni a kérvényben. Az iskola igazgató ekkor saját hatáskörében mondhat nemet, ha nem látja biztosítottnak a megfelelő oktatást.

     

    Itt már írtam róla részletesen:

     

    http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=100&page=75

     

    ez egyébként egy oo-s fórum. 

    előzmény:
    tamtamtam (253)
    2011-12-14  20:43
  18. 2011. december 16. 11:26434.

    Pontosan. Van egy kolleganom, aki minden nap azzal kezdi a munkanapot, ugye, bent a munkeheleyen, hogy bibliat olvas, imadkozik, aztan ahogy ezt befejezte, egybol kiveri a balhet, hogy neki adjak minden nap a legkonnyebb munkat, amit hamar elvegez, azutan csak a labat logatja. Panaszkodik, hogy kell neki a penz a szamlai befizetesere, pedig nyilvanvaloan mindenki tudja, hogy tomve van penzzel. Egyszer beteg voltam kutyaul, erre o is kijelentette, hogy o is beteg, pedig kutyabaja sem volt. Szerintem sokkal intenzivebben kellene olvasnia a bibliat, hogy jol meg is ertse, mit olvas, meg jobban kellene imadkoznia, hatha Isten vegre megvilagositja az elmejet. Na, mindegy.

    Az otthon tanitas egy nagyon jo otlet, hiszen szamos panasz elhangzott, hogy a szulonek vagy gyereknek problemaja van az iskolaval. Erre javasoltam, hogy tanitsa akkor a szulo maga. Es lasd, valoban van ilyen. Majd, ha felsobb oktatasba kerul a nebulo, akkor mar nem kell neki gardedam sem otthon, sem az iskolaban. Nem sokan, de ha van ilyen, miert ne???? Ennek is ugyanugy megvannak a maga elonyei is meg hatranyai is, mint az iskolanak, hiszen ezen a vilagon semmi sem tokeletes. De mindket modszer mukodika jelek szerint. Kinek a pap, kinek a fia, akinek egyik sem, mi koze hozza???Velemenye ugyan lehet, de koze nincs.

    előzmény:
    biobula (416)
    2011-12-15  21:31
  19. 2011. december 16. 11:23433.

    Jól olvastam a blogodból, hogy most másodikos a kislányod?

    Beszélgettek egyébként a suliról?Ő mit mond?Gondolom csak van véleménye. :)

    előzmény:
    Bergamott (432)
    2011-12-16  11:16
  20. 2011. december 16. 11:16432.

    Szerintem igen, de lassan kezd eltolódni az arány.

     

    Egyébként jó példának itt van a Gyereketető család, aki a hitét úgy tudja bemutatni, megélni, hogy még a legmeggyőződésesebb ateistának sem lehet egy rossz szava sem rájuk.

     

    És mi is római katolikusok vagyunk. Hajnali misére mégsem járunk most, mert messze van, a gyerek 6 hete taknyos, így inkább a gyógyító alvás mellett vagyunk a hideg templommal szemben. Sőt biztos vagyok benne, hogy Isten haragját ezzel nem vívjuk ki, mert a rám bízott feladatot próbálom jól végezni (gyerek testi-lelki éppségének megőrzése. :))

     

    A neten André Viktória szakdolgozata fellelhető a témában, ő statisztikai adatokat is feldolgozott. 

    előzmény:
    Ladybird (431)
    2011-12-16  10:52
  21. 2011. december 16. 10:52431.

    Köszi, hogy válaszoltál. :)

    Megnézem majd a blogot.

    Még egy kérdésem lenne.Az OO inkább a vallásosak körében elterjedt?Gondolom akkor ismersz más ilyen családokat is.

    előzmény:
    Bergamott (430)
    2011-12-16  10:47
  22. 2011. december 16. 10:47430.

    Te mióta OO-zol? Hány gyereked van, és hogy teljesítenek a vizsgákon?Meddig nem akarod, hogy iskolába járjanak és miért?

    Köszi, ha válaszolsz

    idézet:
    Ladybird (439)
    2011-12-16 10:21:25

    Azért oo, mert: Külföldön voltunk, amikor tanköteles lett /ovi utolsó év/, és én azt akartam, hogy magyarul kezdje meg a tanulmányait, mivel ezen a nyelven tudok a legmagabiztosabban a segítségére lenni.* Miután az első két évet így végezte el, úgy határoztunk, hogy marad az oo. Hogy meddig? Ezen is sokat gondolkoztunk, és arra jutottunk, hogy bár a felsős anyaggal is megbírkóznánk (mivel az iskola is ad segítséget és magam is tanár vagyok), nyolc osztályos gimnáziumba fog felvételizni. Könyebb lesz így becsatlakozni, ahol mindenki új.

     

    Az eredményei jók, van amiben előbbre jár, van amiben kicsit lemaradva, van amiben ott ahol kell,  mivel szöveges értékelést kaptunk eddig, jegyekben nem tudom kifejezni.

     

    Egy lányom van.

     

    Erikamama által vázolt helyzet nagyon szélsőséges! Ha Te vagy bárki kíváncsi arra, mi hogy éljük meg az oo-t:

     

    http://bergamott.blogspot.com/

     

    Természete sen ez csak egy szelet, de már ez is bizonyítja, hogy az oo nem egyenlő erikamama. 

     

     

    *és még több száz oka volt, amelyek nem publikusak, így a neten :). 

    előzmény:
    Ladybird (428)
    2011-12-16  10:21
  23. 2011. december 16. 10:41429.

    Egyetértek veled.

     

    Azt hiszem itt hagyom ezt a topikot, ha igaz, hogy  ma Magyarországon lehet így nevelni a gyerekeket azért, ha nem igaz ennek a nőnek a hülyesége, hanem szórakozik, azért.

     

    Egy távoli rokonom nem engedi beadni az oltásokat a gyerekeinek /ez is egy hozzállás?! /, súlyos pénzekre büntetik meg.

    Ez a "csodaanya" meg szabadon kószál ?

    Hol van a gyámügy?

    előzmény:
    biobula (420)
    2011-12-15  23:35
  24. 2011. december 16. 10:21428.

    Te mióta OO-zol? Hány gyereked van, és hogy teljesítenek a vizsgákon?Meddig nem akarod, hogy iskolába járjanak és miért?

    Köszi, ha válaszolsz

    előzmény:
    Bergamott (427)
    2011-12-16  10:18
  25. 2011. december 16. 10:18427.

    Többen hivatkoztak erikamama valemely témájában a szeplőtlen fogantatásra, helytelenül.

     

    A szeplőtlen fogantatás nem azt jelenti, hogy Mária szűzen fogant, hanem azt, hogy az eredendő bűn alól Isten felmentette. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top