Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Diploma nyelvvizsga nélkül

tamtamtam
Létrehozva: 2011. december 10. 17:00

Mit szóltok hozzá, hogy azokat, akik akár hosszú éveken át egészen eddig lusták voltak nyelvvizsgát szerezni a záróvizsgájuk mellé, most azzal akarják jutalmazni, hogy nyelvvizsga nélkül is átvehetik a diplomájukat?

 

  1. 2011. december 19. 00:57451.
    Nyem ertem a problemat. Milyen olyan tudomanyag van, ahol nem angolul megy a szakirodalom? Jog es kamubolcsesz? Meg valami? Utalom, ha bolcseszek azzal jonnek, hogy ok hulyek a matekhoz, de minek az nekik. Erre most mar a realosok is sirni kezdenek, hogy minek nekik human ismeret?! Milyen vilag jon, atyauristen??!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. december 18. 22:12450.

    Izisz: Az EU tagja, remek, az EU tanul magyarul, vagy csak a magyarnak kell EU-s nyelveket tanulania.

     

    Tudod, az EU nem egy ország, hanem tagállamokból áll, és 23 hivatalos nyelve van.

    Van két kiemelt nyelv, az angol és a francia, de a német is elég hasznos, mert jó sokan vannak az EU-ban, akik ezt beszélik. Célszerű ezen nyelvek valamelyiként, ideális esetben mindegyikét valamilyen szinten beszélni.

     

    Ha kicsit kitekintünk Európán kívülre, még a spanyol vagy akár a kínai is nagyon hasznos lehet.

     

    És igen, az EU-államokban kötelező idegen nyelven tanulni, sok helyen 2-3 másik nyelven is. Magyart viszonylag ritkán tanulnak, főleg azok, akik ide házasodtak vagy aki magyar származású. De pl. a több évig itt tanuló egyetemisták egy része is tud valamennyire magyarul (két évig jártam egy izraeli orvosi egyetemistával - elég folyékonyan beszélt magyarul).Ismertem egy amerikai lányt, aki Kurtágh György zenéjébe lett szerelmes, ezért idejött tanulni, és ő is szépen beszélt magyarul.

     

    De a magyar végső soron nem egy elterjedt nyelv, a többség inkább a világnyelvekre koncentrál, mert egy nyelvben jártasságot szerezni komoly erőfeszítést igényel az emberek többségének. 

      

    Én nem mondtam meg hogyan csináld, ahol tanítasz a képzés végén a gyerekek hány %-ának van nyelvvizsgája, márha nem oviban tanítod a nyelvet.

     

    Hála a jó égnek már nem tanítok gyerekeket, csak néha magánba. Gyerekeknél, főleg a kisgyerekeknél a célom a nyelv megszerettetése, az érdeklődés felkeltése, nem a nyelvvizsga. Annak később van itt az ideje.  Nem tudom, hol, és miért utálja a nyelvet a gyerekek többsége, én nem ezt tapasztaltam. A fiam ovistársai, akiket járatnak nyelvre, imádják, januártól én is foglalkozom a fiammal, már alig várja.

     

     "Vannak nemszeretem dolgok is" Ezek szerint egy kicsit te magad is ide sorolod a nyelvet és annak tanítását is a követelményrendszerével együtt?

     

    Nem, egyáltalán nem. De elismerem, hogy nem mindenki osztja a lelkesedésemet a nyelvtanulás iránt. Én pl. a fizikától nem jöttem lázba, pedig sokan mondták, h baromi érdekes, és tényleg, a mindennapi életben is jelen van. Nos, engem mégsem köt le,  és a számítógépek sem, mégis meg kellett tanulnom használni, fizikából meg el kellett végeznem a középiskolai anyagot. Más meg a nyelvvel van így, nem vagyunk egyformák. 

    előzmény:
    Izisz (449)
    2011-12-18  21:21
  3. 2011. december 18. 21:21449.

    Az EU tagja, remek, az EU tanul magyarul, vagy csak a magyarnak kell EU-s nyelveket tanulania? Néhány törvényünk alanyi jogon juttatja nyelvpótlékhoz az angol, német és francia nyelven beszélőket, az EU-s országok közül melyik ad alanyi jogon nyelvpótlékot a magyar nyelv ismeretéért? Ha Eu, akkor EU, ebben is, vagy nem?

     

    Én nem mondtam meg hogyan csináld, ahol tanítasz a képzés végén a gyerekek hány %-ának van nyelvvizsgája, márha nem oviban tanítod a nyelvet.

     

     

    "Vannak nemszeretem dolgok is" Ezek szerint egy kicsit te magad is ide sorolod a nyelvet és annak tanítását is a követelményrendszerével együtt?

     

    A nyelvnek tilos lenne ide sorolódnia. Valami oka csak van, hogy a gyerekek többségét kiveri a víz a nyelvtanulástól, nem egy vagy két gyerekről van szó, nagyon sokról.

     

    Ja, és még egy adalék: a 6 éves unokahugom eddig örömmel tanulta a nyelvet (angol) az oviban. Ugyan kevéske óraszámmal, de annál nagyobb lelkesedéssel, no eljött a tanárcsere, aki kiabál a gyerekekkel ha valamit nem tudnak. Unokahugomat hatökrös szekérrel sem lehet elhúzni a nyelvi foglalkozásokra. Eddig nézte azt a Dórás mesefilmet, ahol a kislány előre elmondja a szavakat, és utána kell mondani, no ez is lekerült a palettáról, nem nézi, már nem szereti. A család sem tudott a lelkére beszélni, sírva fakad és követeli vissza a régi tanárt, aki nem jön vissza, ennyi (okát nem tudom). Gondolom itt is a tanulót kell hibáztatni az elégtelen kitartásáért, esetleg tanulja otthon autodidakta módon......

    előzmény:
    turrita75 (446)
    2011-12-18  20:39
  4. 2011. december 18. 20:57448.

    Pöttöm: Nem tudom, feltűnt-e hogy elég sok programozó dolgozik diploma nélkül? Mert a megrendelőnek az kell, hogy megírja a programot, nem az, h papírja legyen róla. 

    Többek között nekem is van egy programozó barátom, aki diploma nélkül legalább ugyanolyan jó programokat ír, mint a diplomás kollegái. Soha nem hallottam őt azon vinnyogni, h miért kell nyelvvizsga a diplomához. Ő autodidakta módon tanult meg programozni munka mellett. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (447)
    2011-12-18  20:42
  5. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. december 18. 20:42447.

    azért az feltűnt, hogy idehaza rengetegen dolgoznak a szakmájukban, amit egyetemen főiskolán tanultak nyelvvizsga nélkül?

      érdekes módon a piaci környezetet kevésbé érdekli ez a nyelvizsga dolog.. nem lehetne ezt törvényi szinten is észrevenni?

     

    és mint mondtam rengetek szoftverfejlesztő nem beszéli pl az angolt nyelvvizsgaszinten (van aki sehogy)... "csak" ismert több programnyelvet, azt profin alkalmazva...  és érdekes mégis alkalmazzák nemzetközi cégek őket... hmm... csak hogy egy olyan területet kiemeljek, amiben aztán a szakirodalom nem is magyarul van, aztán mégis jönnek ide a fejlesztésekért (meglepően sok projektben van benne itthon dolgozó fejlesztőmérnökök keze... )

     

    persze ne írjátok, tudom, ezt is csak halucinálom...

    előzmény:
    turrita75 (442)
    2011-12-18  20:30
  6. 2011. december 18. 20:39446.
    Ízisz:

    Már csak egyet nem értek, ha Magyarországon, magyar egyetemen/főiskolán, magyar nyelven, magyar oktatóktól, magyar diplomát szerzek, és magyar honban szeretném hasznosítani, akkor miért kell gyötörni az embereket egy, esetleg két idegennyelvvel?

     

    Talán azért, mert már 2011-et írunk. Megváltozott a világ. Magyarország az EU tagja.

     

    Miért nem lehet játékot csinálni a nyelv tanulásából, hogy azt mindenki kedvvel tegye, és ne csak egy újabb tantárgy szintjére legyen ledegradálva.

     

    Lehet belőle játékot csinálni, a gyerekeket pl. játékosan tanítják (tanítjuk). Igyekszünk kedvet csinálni hozzá, de azért követelményeket is kell állítani ahhoz, hogy eredményes legyen. De ehhez az kell, hogy a tanárokat a szülők partnerként kezeljék, és inkább a csemetéjükkel foglalkoznának többet, mint azzal, hogy jól megmondják mit, s hogyan csináljanak. Úgy vettem észre, ma Magyarországon három dolog van, amihez aztán mindenki ért: a foci, a politika és a nyelvtanítás. 

     

    Jó lenne, ha a rajz, a tesi, az ének-zene, az irodalom, a fizika, a kémia mind-mind játékos formában lenne, és így mindenki kedvvel tanulná/művelné őket. Ezügyben talán keresd meg az oktatásügyi államtitkár-asszonyt:)

    De a mai világ nem arról szól, hogy csak azt csináljuk, amihez kedvünk van.  Vannak nemszeretem dolgok is. 

    előzmény:
    Izisz (441)
    2011-12-18  20:16
  7. 2011. december 18. 20:37445.

    Napontosanerrőlvanszó!

     

    Tisztelet a kivételnek, aki elég tökös ahhoz, hogy bevallja, leginkább rajta múlt, hogy nincs nyelvvizsgája!

    előzmény:
    turrita75 (442)
    2011-12-18  20:30
  8. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. december 18. 20:35444.

    hidd el ezt sokan nem értjük. olyanok sem akik akár több nyelvet beszélnek...

     

    mwert ugye aki azt tudja puffogtatni, az elfelejti, hogy nem baj az, ha van aki nem többember, hanem abban jó amiben, és max ő nem nyelvekkel viszi előre a világot.

     

    persze mint tudjuk én se olvasni nem tudok, se értelmezni, meg képzelgek is:)

     

     

    előzmény:
    Izisz (441)
    2011-12-18  20:16
  9. 2011. december 18. 20:34443.

    Az, hogy ez a követelmény "jogos-e", elég szubjektív.

     

    Szerintem igenis legalább egy nyelvet beszéljen egy diplomás ember. Valaki szerint nem szükséges.

    Én úgy gondolom, az ember előtt kitárul a világ, ha idegen nyelvet beszél. Nem, nem arra gondolok, hogy akkor le lehet lépni, hanem mondjuk megérted a dalszöveget a rádióban, el tudod olvasni idegen országok vezető híreit, stb. Egész egyszerűen tájékozottabb leszel, kitágul a látóköröd. 

    Azonkívül vannak szakmák, ahol külföldi szakirodalom vagy hírek nélkül nem is létezhetsz.

    395-ös hszben belinkelt videót ajánlom figyelmedbe.

     

    El kell, hogy keserítselek, a nyelv egy újabb tantárgy, nem egy ovis játék. De ennél sokkal több, mert kapocs. Kapocs más emberekhez, kultúrákhoz. Szerintem csodás dolog, hogy ha megyek haza, a vonaton a világ minden tájáról érkező turistákkal találkozom, és meg tudjuk magunkat értetni egymással. Én el tudom nekik magyarázni, mit hol találnak, mit érdemes Budapesten megnézni, ők meg beszélnek arról, milyen élni egy olyan helyen, ahová én lehet, sosem jutok el.

     

    De Te leültél, vért izzadtál, és letetted a nyelvvizsgát! Minden elismerésem a Tiéd! Gratulálok!

     

    Nem gondolom reális elvárásnak egy 14 éves gyerektől, hogy egy idegen nyelvet beszéljen. Magyarul is alig tud, és a világra sincs megfelelő rálátása. Középiskolában viszont van ideje az embernek nyelvet tanulni, és akkor a legfogékonyabb rá.

    előzmény:
    Izisz (441)
    2011-12-18  20:16
  10. 2011. december 18. 20:30442.

    Pöttöm: hallod, van pl az az orosz matematikus, aki ki se jött a lakásából nem tom hán yéve. ellenben bebizonyított már több  sejtés, amik így tétellé léptek elő, és lendítettek nem kicsit a tudományon.

     

    Amint megítélik Neked a Fields-díjat, tolongani fognak az ajtód előtt az amerikai csúcsegyetemek, hogy tiszteletbeli díszdoktorrá avassanak. Tutira senki nem fog többé a nyelvvel gyötörni. 

     

    De tapasztalataim szerint nem az ilyen zsenik toporzékolnak a nyelvvizsga miatt, hanem általában az igencsak átlagos képességű, no-name főiskolák szorgalmas, de fantáziátlan diákjai. Meg azok, akik bár értelmesek, de se türelmük se kedvük nem volt komoly erőfeszítést fektetni a nyelvtanulásba, inkább fűre-fára panaszkodtak. 


    Jöhetnek a kövek, lehet hisztizni:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. december 18. 20:16441.

    Már csak egyet nem értek, ha Magyarországon, magyar egyetemen/főiskolán, magyar nyelven, magyar oktatóktól, magyar diplomát szerzek, és magyar honban szeretném hasznosítani, akkor miért kell gyötörni az embereket egy, esetleg két idegennyelvvel?

     

    Miért nem lehet játékot csinálni a nyelv tanulásából, hogy azt mindenki kedvvel tegye, és ne csak egy újabb tantárgy szintjére legyen ledegradálva.

     

    Én nagyon sok időt, és pénzt öltem az alapfokú (abszolutórium) nyelvi megfelelésembe. A nyelvvel  küszködök, inkább nem szeretem, mint szeretem. 

     

    Egyetlen egy tantárgyba sem öltem annyi energiát, mint a nyelvbe, nem megy. Nem mutogatok senkire, én nem beszélek külföldiül, nekem nincs nyelvtudásom, én izzadtam vért a kötelező minimum teljesítésével.

     

    Azonban úgy gondolom, hogy a mai napig érezhető poroszos oktatási rendszer valóban kifogásolható. Ha olyan jó lenne, akkor az általános iskolások 80%-a beszélne a 8. év végére valamilyen nyelvet, tippelek, nincs így.

    előzmény:
    vlcs (438)
    2011-12-18  19:51
  12. 2011. december 18. 20:13440.

    Elég szelektíven értelmezel, és olyan dolgokat/gondolatokat tulajdonítasz nekem, amit én NEM írtam le.

    Ez az egész hsz a te képzelgésed.

    Azt hiszel rólam, amit akarsz, nem érdekel, de a valósághoz nulla köze van annak, amit itt megfogalmaztál.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_544962 (439)
    2011-12-18  20:02
  13. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. december 18. 20:02439.

    vlcs.... és ha nem hiszel benne? hogy másnak nem volt lehetősége, tehetsége, stb??? akkor mi van??? mert te bezzeg....

    olyan bicskanyitogató intoleráns a stílusod, hogy ihaj.,..

     

    nézd, vannak akik bőven kiemelkedők valamiben... de akkor elkezdjükk, hogy de hülye vagy, én bezzeg rászántam az időt, stb, és így úgy megcsináltam, te meg hülye nem íbrod az életben alkalmazni???  ugye hogy kikérnéd magadnak... na ezt kérik ki itt egy egy újabb és újabb hozzászólásban....

     

    mással töltötte vki az időt.... hallod, van pl az az orosz matematikus, aki ki se jött a lakásából nem tom hán yéve. ellenben bebizonyított már több  sejtés, amik így tétellé léptek elő, és lendítettek nem kicsit a tudományon... na te ahogy írsz, ezekszerint még egy ilyen ember is hülye, mert bezzeg ha nyelvekkel foglalkozik, stb... fúúúúúúúú tudom szélsőséges példa, de szándékoltan. mert annyira elítélően írsz.

     

    azért el bírod fogadni, hgy enm feltétlen lusta és értéktelen az az egyetemet főiskolát végzett aki nem nyelveket tanult amúgy még a sulin kívül? hanem mondjuk családot alapított, vitt céget másoknak munkát adbva, vagy sorolhatnám a variációkat...

    no meg eprsze volt olyan hülye hogy itthonmaradt... eleve itthon akart... így azért nem nevezném idiótaságnak, hogy nem ölte az összes energiáját nyelvtanulásba... ezek az emberek általában beszélnek konyhanyelven, vagy vizsganélkül úgy, hogy elboldogulnak a területükön. de totál hülyék. mertz mindenki hülye aki nem a nyelvtanulásba öli az energiáját... sőt lusta!!!!

     

    te, azt tudod, hogy pl hány szoftverfejlesztő dolgozik idehaza nem kis pénzekért rendes nyelvtudás nélkül nemzetközi cégheknek?? de persze ők is hülyék... igaz itthon is keresnek bőven, igaz programoznak több preogramnyelven, de lusták, meg linkeskedtek, mert nem nyelvet tanultak....

     

    tudom, nem íbrok értelmezni, meg olvasni, meg semmit se... de azért gondold m,ár végig, hogy mennyi embert ítélsz el csupán az alapján hogy van e egy nyüves nyelvizsgapapírja!!

    előzmény:
    vlcs (427)
    2011-12-18  15:26
  14. 2011. december 18. 19:51438.

    Természetesen a Te véleményed is tökéletesen ugyanolyan fontos, mint az enyém, vagy akárkié.

     

    Sehol nem írtam, hogy akinek nincs nyelvvizsgája, az lusta, hanyag vagy nyegle.

    Azt írtam, nem fordítanak a nyelvtudás megszerzésére annyi időt, energiát, amennyi szükséges. A nyelvtudás sem repül az ember fejébe csak úgy. Sőt, ha nem használja az ember, ugyanúgy elfelejti.

     

    A másikra mutogatást meg a felelősség nem vállalását nem tudom elfogadni. Nem tudom, hogy a topik során volt-e olyan hozzászólás, amiben azt lehetett volna olvasni, megmondom az őszintét, nem ültem le, nem koncentráltam, nem vettem komolyan, és azért nem sikerült.

    (Ja, de egyszer én tutira leírtam, hogy miért nem lett meg az egyik szigorlatom egyetem alatt sokadjára sem, na pont azért, mert nem értettem meg, hogy nekem abból a tárgyból több felkészülés kell, mint esetleg másból, és amit addig belefektettem, az kevés. )

     

    Bezzeg az oktatási rendszer, a tanár, a szomszéd, az időjárás szidásával, meg a teljesíthetetlen követelmények, és kifogások sorolásával igen magas számban lehet találkozni.

     

    előzmény:
    Izisz (437)
    2011-12-18  19:17
  15. 2011. december 18. 19:17437.

    Nem kell hinned semmiben, leírtam, hogy én hogy jártam.

     

    Veled ellentétben és elfogadó próbálok lenni, leírtam, hogy én hogyan jártam.

     

    Munkahelyemen sokaknak van diplomája, sokak munka és család mellett teljesítették a követelményeket, sokaknak a nyelvvizsga miatt nincs a kezükben a diploma. Ennyi, nem lustaság, nem hanyagság, nem nyegleség....

     

    Hiszed, nem hiszed ez van.

     

    Sokan az eszperantót választották, és megszenvedtek vele, mára semmi sem maradt a "nyelvtudásuk"-ból.

     

    Van olyan is, aki kiszenvedte az angol nyelvvizsgát, kézben a diploma, nyelvtudás nulla, nem is szeret erről beszélni, mert nem öröm, hanem horror volt a nyelvtanulás rengeteg pénzért, ami kidobott pénzzé vált, hisz nem használja a mindennapokban, nem utazik. Éli az életét Magyarországon magyar nyelven, az anyanyelvén. Ettől nem lett kevesebb.

     

    Nem támadlak, nem akarlak meggyőzni, nem akarlak legyőzni! Egy vélemény vagyok a sok közül, de ugyan olyan fontos vélemény, mint a tied. 

    előzmény:
    vlcs (427)
    2011-12-18  15:26
  16. Torolt_felhasznalo_976918
    Torolt_felhasznalo_976918
    2011. december 18. 19:06436.

    Arról írtam, hogy külföldön nem kell nyelvet tanulni, nekünk az egy lehetőség, hogy tanulhatnak a gyerekeink. A diplomához viszont én nem tenném kötelezővé, nem is tudom van-e olyan ország, ahol még kötelező a nyelvvizsga. Sajnos nálunk, csak a tanulásban bízhatnak gyerekeink, sok kitörési pont nincs. Hogy most romlik az oktatás az tény.

    Viszont a fiatal, tanult gyerekeink nem rosszak a nemzetközi munkaerőpiacon.Nagyon sok ismerősöm gyereke dolgozik külföldön, jól fizetett szakterületen. Még kelendő a magyar diplomás és szakmunkás, addig nincs okunk panaszra.  Sajnos a mellünket nem nagyon verhetjük, hogy nálunk mi van. Ha van is világraszóló találmány, nincs pénz a megvalósításához.

    Dolgozni sem kell, az állattenyésztésben már a libatartókat is elrendezték,

    az iparban sem, mert megszüntették , a mezőgazdaság is csak az áll. támogatással működik.Marad a segédmunka, minimálbérért.

    Ezzel nem fogunk kimászni a gödörből,nyakunkon a sok államadósággal.

    Hogy lehet jó oktatáspolitika, ha nem tudjuk milyen szakterülethez kell 

    képezni a fiatalokat ???Tudsz egy magyar húzó ágazatot ? Én nem.

     

     

    előzmény:
    turrita75 (431)
    2011-12-18  16:44
  17. 2011. december 18. 18:28435.

    Csak régióbeliek vannak, más államokból nem ismerek. 10 gyakornokból nálunk max 1-2 helyi, a többi egész Bajoroszágból jön. Írtam is, a mintavételem nem teljesen reprezentatív.

     

    Ha az ismerősi körömre gondolok, akik szerte Európában megállják a helyüket, akkor úgy gondolom, annyira azért nem rossz a helyzet.

     

    Nem versenyistállós gimisekről beszélek, vidéki nóném gimnáziumból is ugyanoda el lehet jutni, ahová a vesenyistállóból. Viszont a csúcsdiploma kell.

     

    Nem szoktam nézni az arányokat, mert bár szemét dolog, de nem minden diplomával rendelkezőről gondolom, hogy a képzése megüti a szintet. Eddig is a "top" egyetemek karjairól beszéltem, de mondjuk inkább úgy, nagy múltú egyetemek hagyományos képzései. 

    előzmény:
    turrita75 (434)
    2011-12-18  17:50
  18. 2011. december 18. 17:50434.

    vlcs: Vannak Benelux-államokból érkező gyakornokaid is? Esetleg régióbeliek?

    Oké, a magyar versenyistálló-gimiből, csúcsdiplomával érkező fiatalok felkészültsége megfelelő. De a többi? Arányaiban, szerintem már nem igazán vagyunk versenyképesek. 

    előzmény:
    vlcs (433)
    2011-12-18  17:11
  19. 2011. december 18. 17:11433.

    Igen, lejjeb csúszunk, ez nem vitás. De még így sem állunk rosszul, ami az oktatást és tudást illeti.

    Van különbség a német gyakornokaim és egy magyar között. Csakis és kizárólagosan szakmai szempontból a magyar sokkal felkészültebb, a tudása alaposabb.

     

    Nagyobb baj a hozzáállás. A lexikális tudás otthon jó. De azt hiszi sok végzett, hogy ő már "készen van", és mindent tud. Frászkarikát! Épphogy akkor kezdi el tanulni a szakmát, csak a szakma elsajátításához szükséges alaptudása van meg, és a kompetenciák.

     

    Ezzel szemben itt kint a hallgatók, vagy frissen végzettek tisztában vannak vele, hogy a szakmát még csak most fogják tanulni, viszont az alaptudásuk hiányosabb.

     

    Hozzá kell tennem, csak arra van rálátásom, hogy mi a különbség egy magyar jó nevű egyetemen végzett között, és egy itteni azt mondanám, átlagos felsőfokú végzettséggel vagy épp hallgatói státusszal rendelkező között, és csakis az én szakmámban. De itt is van különbség a masterképzésben részt vettek, részt vevők, vagy részt venni óhajtók, és a sima bachelorosok között.

     

    Viszont egy idegen nyelv ismerete nem lehet teljesíthetetlen követelmény egy felsőfokú végzettséggel rendelkező számára.

    előzmény:
    turrita75 (431)
    2011-12-18  16:44
  20. 2011. december 18. 16:54432.
    Nyelvvizsga nélküli diploma azt kell, hogy írjam, van még lejjebb, mert legalább egy idegen nyelv tudása adott egy szinvonalat. Ma már akkor ez a szinvonal elmarad. Azzal sem értek egyett, hogy ha valaki betölti a 40 évet, neki miért nem kell nyelvvizsgát tenni??? 2000-ben még kellett, akkor diplomát nem kaphatott az olyan aki legalább 1 idegennyelvet alapfokban nem beszélt.
    előzmény:
    tamtamtam (1)
    2011-12-10  17:00
  21. 2011. december 18. 16:44431.

    woman: Szerintem meg mi az oktatás terén pont nagyon rosszul állunk, és egyre lejjebb csúszunk. 

     

    Az, hogy az USÁ-ban mi van, és mi nincs, az az ő dolguk. Nem kell nyelvet tanulniuk? Megvannak nélküle. Nekünk meg nem kell kecskét fejnünk, szőnyeget készítenünk vagy juhokat terelgetnünk. Sok helyen ez az elengedhetetlen tudás, míg a mai magyar értelmiséginek a nyelvtudás lenne az. De inkább verjük a mellünket, hogy bezzeg itt meg itt ez és ez van, meg keressük a kibúvókat, kifogásokat. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976918 (429)
    2011-12-18  16:24
  22. 2011. december 18. 16:40430.

    Igen, pontosan. Oktatásban és képességekben is kiemelkedően jók vagyunk. 

    Mással van itt a baj...

    Szomorú, hogy hány Nobel-díjasunk élt és tevékenykedett odahaza... 

     

    Azért szerintem az USA épp azért tud ekkora ország lévén összefogni, mert az emberek nagy része befolyásolható, irányítható érzelmi alapon, és nem sokat gondolkodnak. 

    Az egyetemi felsőokatás viszont rendkívül magas színvonalú, csak épp a lakosság töredékének ilyen a végzettsége.

    Igen, agyelszívás. Régóta megy már, de most otthon olyan szintre ért a kivándolrolni vágyók ("agyak" és "kezek") száma, és a lehetőség pedig adott, hogy ölég nagy gondban van már most az ország.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976918 (429)
    2011-12-18  16:24
  23. Torolt_felhasznalo_976918
    Torolt_felhasznalo_976918
    2011. december 18. 16:24429.

    Szerintem mi az oktatás terén elég jók vagyunk. A külföldön élő magyarok hírnevet szereztek és szereznek is hazánknak.

    Én ledöbbentem 1996-ban, Clinton azt mondta, hogy az USA lakosságának közel 50 %-a analfabéta.Utána érdeklődtem, igaz volt. Az ott született és felnövő emberekről volt szó. Gazdasági nagyhatalom, ilyen háttérrel.

    Persze, tudom ők megtehetik, hogy a világ legjobbjait importálják./Agy elszívás / Az USA-ban nem kötelező a nyelvtanulás.

    előzmény:
    vlcs (428)
    2011-12-18  15:39
  24. 2011. december 18. 15:39428.

    Igen, teljesen elfogadott, mert annyira szerteágazó a nyelv, hogy szótár kell hozzá.

    A németeknek külön nyelvük is van, a Hochdeutsch, mert a dialektusok annyira különbözők.

    Pici ország vagyunk, sokmindent nem ért a magyar, miért csinálják a "nagyok" másképp. Ezért kéne picit tágítani a látókört. Mert így azt sem látják sokan, hogy a többi nemzethez képest hol tartunk...

     

    A világtörténelem során mindig azok voltak előnyben, akik több nyelvet, kultúrát ismertek.

     

    A mai világban nem engedheti meg magának az ember, hogy ne ismerjen egy idegen nyelvet sem. A megváltozott körülények között más számít tőkének. Jelen helyzetben a nyelvtudás is. Nem csak azoknak hasznos, akik külföldre akarnak menni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976918 (426)
    2011-12-18  14:39
  25. 2011. december 18. 15:26427.

    Te tényleg azt hiszed, hogy aki megtanul egy nyelvet, az bent a meleg iskolában a padban teszi ezt?

     

    Kit érdekel, hogy mit vernyog óra elején a tanár. Ha megtanultad a leckét, akkor nincs "félnivalód". Most ezt nem a pszichoterror tanítási módszerre mondom, mert nekem is voltak szadi tanáraim, de ha tudod az anyagot, akkor hiába szadizik. Az is az élet része, hogy különböző módon megtanulsz kommunikálni különböző emberekkel. A szadista tanár ellenszere az hibátlan tudás. Persze, mindig van egy kérdés, amire nem tudod a választ, de középiskolában lehet úgy tanulni, hogy valóban csak egy ilyen kérdés van. Egyetemen, meg tudjuk, a kettes meg az ötös között nem feltétlenül tudásbeli különbség van, hanem a szerencsén múlik a dolog.

     

    Soha nem jártam magántanárhoz, mindet állami iskolában, valamint nem hanyagolható, hogy önszorgalomból, autodidakta módon tanultam meg.

    Közel azonos adottságok és teljesen azonos körülmények mellett barátnőm (ugyanaz a középiskola és egyetem) nulla darab nyelvvizsgával és alapfokú nyelvtudással rendelkezik egy nyelvből.

    Én két nyelvet beszélek folyékonyan, egyiket majdnem anyanyelvi, másikat most már csak gyenge felsőfokú szinten, és elkezdtem egy harmadikat is, amit egyéb okokból abbahagytam, tehát a nullához konvergál a tudásom, talán eladni nem tudnának...

    Ő nem butább mint én, még csak nem is kevésbé kitartó, vagy szorgalmas. Egész egyszerűen mással töltötte azt az időt, amit én nyelvtanulással. Ennyire egyszerű a képlet.

    Testvéreimen ugyanezt látom. Amelyikőjüknek két nyelvvizsgája van, ő rengeteg időt töltött vele, és akarta, csinálta. A másik linkeskedett, lusta volt, neki eddig csak egy "jutott", az is véres veríték árán.

    Úgyhogy bocs, de nem hiszek az ilyen "nem volt alkalmam/lehetőségem/időm/pénzem szövegben...

     

     

    előzmény:
    Izisz (417)
    2011-12-18  08:21

Címlap

top