Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hennás haj átfestése

ametrin
Létrehozva: 2011. december 10. 14:44

Sziasztok!

 

Pár hónapja natúr hennaporral festettem be a hajam.

Sajnos az alapból világosbarnás-szőkés hajam most nagyon sötét vöröses barna lett, a várt világos-középvörös helyett, hiába csak 2-3órát volt a pép a hajamon...

Sajnos mindenhol azt írják, hogy nem lehet sima, vegyi hajfestékkel befesteni, és gyakorlatilag semmi sem tudja kivilágosítani. Nekem azonban nagyon-nagyon nem tetszik így, és nehéz beletörődnöm, hogy meg kell várnom, míg az egész lenő.

 

Szeretném megkérdezni, hogy esetleg valakinek sikerült-e a hennától megszabadulni, vagy próbálta-e vegyi festékkel befesteni, esetleg szőkíteni?


Bármilyen világosító tippnek örülnék...

A citromlevet próbálgattam, de nem sokat ért.

 

Köszönöm szépen!!!

  1. 2018. május 27. 15:4636.

    Szia! Írtad, hogy fodrász vagy.  Nekem olyan kérdésem lenne,  hogy lehet-e a hennát annyira hígítani , vagy csak rövid ideig rajta hagyni,  hogy éppen csak egy picit vöröses árnyalatot kapjon a hajam.? Alapból szőke vagyok,  de szőkítő sparyvel  szőkítem  időnként . Természetesen hennázás alatt azt nem használnám,  de így , hogy már valamennyire ki van szőkítve , ez ártana a hajnak? 

    előzmény:
    ezjóvégre (29)
    2011-12-10  20:01
  2. 2017. március 11. 09:0835.

    Kedves Ametrin! Nem tudom azóta megoldódott-e a probléma, de szerintem próbáld meg a gyógyszertári C-vitamin por és sampon keverékéből készült pakolást. Nekem rengeteget világosított rajta és nem roncsolja a hajat. Érdemes kb 2 órát a hajon hagyni. 


     

  3. Torolt_felhasznalo_465731
    Torolt_felhasznalo_465731
    2011. december 11. 20:4434.
    Semmilyen nyelven ne mondd, mert nem érdekel a mondanivalód. Te mindent mindenkinél jobban tudsz, még amit nem azt is. Szóval tépheted a szádat, nem érdekel.
    előzmény:
    semiramis (30)
    2011-12-10  20:56
  4. 2011. december 11. 11:1933.

    Köszönöm szépen a válaszodat!

     

    Gyakorlatilag az összes létező oldalt (angol-magyar) végigolvastam a témával kapcsolatban, mielőtt használtam volna, így én is elég sokat tudok róla, de persze nem mindent... Vali honlapját is elég alaposan áttanulményoztam ezügyben, viszont érdekelt még mások véleménye is, hogy lehet-e vele bármit kezdeni (mert eddig tudásom szerint sajnos eléggé reménytelen). Tudom, hogy nincs bevett hatóidő, sem pedig recept az egyéb kiegészítő összetételeket illetően, de arra is gondoltam, hogy esetleg más járt már sikerrel, és talán valahogy sikerül világosítani az én hajamon (is).

    Valószínűleg megpróbálom még egyszer hennás-kamillás-sáfrányos-kurmkumás  keverékkel befesteni, hátha legalább élénkebb vörös lesz az eredmény, ha világosabb nem is lesz tőle.

    Azt hiszem, már nem lehet ennél rosszabb (sötétebb).

     

    Köszönöm mégegyszer!

     

    előzmény:
    Anda39 (32)
    2011-12-11  07:30
  5. 2011. december 11. 07:3032.

    Leírom, amit tudok a hennáról, mert van itt ám egy-két félreértés...

     

    A henna a Lawsonai inermis cserje leveléből készül, zöld por. Indiából, Perzsiából, Arábiából származik.

    A hajat rezes-vörösre fogja, ez természetes hajszínező (nem festék!, tehát a haj külső rétegét színezi be).

    Hatóidő nincs, mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy az elkészült pépet mennyi ideig hagyja a hajon.m Ez lehet pár óra, de egész éjszaka is.

    Amelyik hennás festékre az van írva, hogy fél óra hatóidő, abban biztos lehetsz, hogy szintetikus anyag, csak henna is van benne.

    A henna kénsót tartalmaz, és ezért nem szabad az oxidációs hajfestékkel keverni, különben leéghet a haj (mint egy elcseszett szőkítéskor pl.)! Persze van, akinek nem lett negatív tapasztalata, de azért ott van a lehetőség rá...

    A hennát nem lehet felvilágosítani, se szőkíteni, se leszedni semmi szintetikus anyaggal.

    Van még egy csomó dolog, amit érdemes a hennáról tudni annak, aki ezzel akarja a haját festeni, erre nagyon jó a google. Vagy pl. Antal Vali honlapja, ott is rengeteg infó, tapasztalat van. 

    előzmény:
    ametrin (1)
    2011-12-10  14:44
  6. 2011. december 10. 22:0231.

    Én is hennával festem a hajamat, nevezhetjük natúrnak vagy természetesnek, a lényeg, hogy csak a porrá őrölt növényt kenem fel vízzel összekeverve. Tény, hogy eddig mindig több órán keresztül volt a hajamon, és úgy alakult ki a vörös szín, de ha néha véletlenül lecseppen a bőrömre és nem törlöm le azonnal, akkor bizony megszínezi azt is, akár néhány percen belül is. Kétlem, hogy a hajamon nagyon máshogy viselkedne...

    előzmény:
    semiramis (30)
    2011-12-10  20:56
  7. 2011. december 10. 20:5630.

    anyam... te tudni magyar?! 

     

    FESTHETED natur hennaval, ha rajta hagyod 2 oran keresztül!!! Mert  a natur henna EZT IS TUDJA!!!

     

    de NEM teszi, ha fel oraig hagyod rajta.

     

     

    milyen nyelven mondjam, hogy megertsd:

     

    fel ora = apolas, NEM szinezes

     

    2-3 ora = szinezes.

     

     

     

    meg mindig magas?! alt. iskola meg ment? vagy csak 4xaz elsö 2 osztaly? jezusom.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_465731 (23)
    2011-12-10  18:07
  8. 2011. december 10. 20:0129.
    Fodrászként azt tanácsolom, ne fesd át! Nem véletlenül mondják, hogy érdekes és katasztrofális eredményeket adhat!
    előzmény:
    ametrin (24)
    2011-12-10  18:21
  9. 2011. december 10. 19:5828.

    Létezik ma már olyan festék, amit kifejezetten bőrgyógyászok ajánlanak, IGORA SENEA a neve.

     

    Tulajdonságai:

    speciálisan száraz vagy érzékeny fejbőrre fejlesztették kiárnyalattól függő őszhaj takarás akár 90 százalékbanhosszantartó hajszínek és ragyogó fény, 34 csodaszép árnyalatammónia-, szag- és illatanyag mentesa terméktesztek során az IGORA Seneát kipróbálók 95 százaléka a hajfestés során nem érzett kellemetlen tüneteket.

    A SensoCalm technológiát speciálisan az IGORA Senea számára fejlesztették ki érzékeny fejbőrűek számára. Alapját a nyugtató hatású Boerhaavia diffusa növény kivonata és a speciálisan kiválasztott színpigment kombinációt tartalmazó festékkrém összetétel adja.

    Az IGORA Seneát 15 év kutatómunkája után vezették be, ötezer hajfestés során vizsgálták. A bőrgyógyászati kutatásokra specializálódott német proDERM Alkalmazott Dermatológiai Kutató Intézet tudományos módszerekkel tesztelte és védjegyével látta el. Szakvéleményében az áll, hogy az IGORA Senea kivételesen gyengéd, és a készítmény alkalmas azok számára, akiknek érzékeny a fejbőrük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_465731 (23)
    2011-12-10  18:07
  10. 2011. december 10. 19:0827.

    Hát igen, én is jobban örülnék,ha hennával el tudnék érni -viszonylag- világos vöröset (ráadásul betankoltam belőle), csak nem tudom, hogy ha erre a sötétre ráfestem, akkor nem lesz-e mégsötétebb, barnásabb?

    Ha a vörössége erősödne, annak már nagyon tudnék örülni...

     

    Egyébként jó erős kamillateás főzettel csináltam és sáfrányt, kurkumát is tettem bele, hogy rezesebb legyen.

    És hiába mosom már szinte naponta, semmit sem halványult.

    előzmény:
    aditte (26)
    2011-12-10  18:56

Címlap

top