Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szegényes karácsony

Mona-Liza
Létrehozva: 2011. november 24. 11:49
Sziasztok! Az idén sajnos nagyon szegényes lesz a karácsonyunk, de azért szeretnék meghitt hangulatot teremteni a nehézségek ellenére is. Ha tudnátok olcsó recepteket adni, megköszönném. Olcsó süti, kiadós főtétel. És arra lennék kiváncsi, ki miből főzi a kocsonyát. Sajnos a kész csomagok nagyon drágák. Köszi a segítséget.
  1. 2011. december 1. 21:32134.

    Egy közösségi oldalon találtam ezt a képet, alá ez van írva:

     

     "ha esetleg azt gondolnád hogy szar lesz a karácsonyod, k@rva nagyot tévedsz"

     

    Azért nem ártott nekem sem ez a pofon, megálltam egy pillanatra, és bár nyilván nem lesz nekem attól jobb, ha másnak még rosszabb, de tényleg meg kell próbálni örülni annak, amink van.. 

     

    Jó recepteket hagytatok itt, én is szemezgetek majd belőle.

     

    Békés, vidám ünnepvárást mindenkinek. 

    előzmény:
    Télapó*** (56)
    2011-11-24  13:33
  2. 2011. november 29. 18:55133.

    Hoztam egy zenét nektek sok szeretettel. 

     

     

    előzmény:
    Ninja (1)
    2011-11-24  11:49
  3. 2011. november 29. 18:31132.
    Mi narancs helyett mustárral szoktuk, de kipróbálom így is. 
    előzmény:
    valakilánya (130)
    2011-11-27  14:16
  4. 2011. november 27. 18:39131.
    Ez biztos nagyon finom, valamelyik nap ki is próbálom. Úgy is sokszor gondot okoz, hogy kitaláljam mi legyen a kaja. :-) 
    előzmény:
    valakilánya (130)
    2011-11-27  14:16
  5. 2011. november 27. 14:16130.

    Egy receptet szeretnék megosztani Veled és a Többiekkel.

     

    Narancsos csirkecomb:

    Hozzávaló 4 személyre. 4 db. csirkecomb, 2 narancs, 5 dkg margarin 1 ek méz, 1 ek reszelt gyömbér, só, bors, szója mártás

     

    A narancsokat alaposan megmossuk, és az egyik narancsnak a héját lereszeljük, összekeverjük egy kis sóval,  reszelt gyömbérrel és egy pici borssal. A csirkecombokat is alaposan megmossuk, bőrüket ujjunkkal fellazítjuk és a húsokat ezzel a füszer keverékkel bedörzsöljük, és a bőr alá is jusson. A combokat legalább egy órára, de legjobb ha egy egészéjszakára a hütőbe rakjuk. Másnap a hús darabokat egy vékonyan kivajazott tűzűlló tálba rakjuk és olvasztott vajjal, szója mártással, és egy narancs kifacsart levével meglocsoljuk, és  így sütjük kb 1 órát. A húsokat tálra szedjük és a visszamaradt pecsenyeléhez, adjunk egy kis mézet és narancs karikákat, pillanat alatt összerottyantjuk és a húsokat ezzel a lével meglocsoljuk. Főtt rízs illik hozzá.

     

    Valamikor egész télen ez volt a sláger nálunk, véleményem szerint olcsó, hisz a csirkecombok kilója most is pl a Tescóban 500 Ft körül van, narancs is elfogadható áron kapható. Szóval az egész menü rizses körettel együtt 1000Ft-ból kijön 4 embernek.

    Rántott sajt sem olyan vészesen utolérhetetlen, vegyél akkor sajtot amikor akcióban lehet kapni értem én ezt úgy 1100 Ft-ért kilóját. Nem olyan rossz keret az a Tízezer forint. Picit törni kell az agyunkat, és magadtól is találsz olyan jó megoldásokat meglátod!

    A narancsos csirkéről annyit, hogy a jövő vasárnap ez lesz az egyik menü nálunk. Felelevenitjük a régi izeket. 

    előzmény:
    Ninja (129)
    2011-11-26  00:19
  6. 2011. november 26. 00:19129.
    Szia. Köszönöm a válaszod, de félre értettél. Nem vágyom hatalmas fára (sőt írtam, ha nem lesz abba sem halok bele), ajándékok tömkelegére, vagy akár rongyrázásra. A szeretet ott lesz az asztalunknál, csak az asztalra valóhoz kértem recept segítséget, mert az idei évben tényleg szegényeske a pénztárcám. Inkább az keserít el, hogy pl nem tudok rántott sajtot készíteni, mert az a lányom kedvence és 26-án van a szülinapja. Persze, ebbe sem halunk bele, de nekem ez sokat jelent. De ahogy olvasom, nem én vagyok egyedül, akik nagyon meghúzzák a nadrágszíjat.
    előzmény:
    litlecat (124)
    2011-11-25  13:01
  7. 2011. november 25. 20:36128.

    A töltött káposztatekercsek is kiadós, olcsó és a szója - hús ugyanúgy variálható, mint a répás karfiolbomba esetében:

     

    http://vegalife.blog.hu/2011/10/30/toltott_ kaposztatekercsek

     

     

    Ehhez esetleg egy kis sajtszószt tudok ajánlani, ha még futja arra a pénztárcából...

     

    előzmény:
    Ninja (1)
    2011-11-24  11:49
  8. 2011. november 25. 20:30127.

    Olcsó, kiadós sütinek a szeretetkekszeket ajánlom innen:

     

    http://vegalife.blog.hu/2011/10/25/keksz_255

     

    Ezt még ajándékozni is lehet. Pl. celofánba rakod, szép szalaggal átkötöd.

     

    Vagy kekszes dobozt veszel és azt telepakolod vele.

     

    Vagy kemény papírból te magad készítesz dobozkát és megtöltöd ezekkel a kekszekkel.

    előzmény:
    Ninja (1)
    2011-11-24  11:49

Címlap

top