Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szegényes karácsony

Mona-Liza
Létrehozva: 2011. november 24. 11:49
Sziasztok! Az idén sajnos nagyon szegényes lesz a karácsonyunk, de azért szeretnék meghitt hangulatot teremteni a nehézségek ellenére is. Ha tudnátok olcsó recepteket adni, megköszönném. Olcsó süti, kiadós főtétel. És arra lennék kiváncsi, ki miből főzi a kocsonyát. Sajnos a kész csomagok nagyon drágák. Köszi a segítséget.
  1. 2011. november 24. 19:06101.
    Gratula, de az ünnepben ez a lényeg, a készülődés, a ráhangolódás. erről írtam az elején én is. 
    előzmény:
    ztztzt (99)
    2011-11-24  18:46
  2. 2011. november 24. 19:03100.

    Valakilánya én is agyalok rajta hogy gyökeres fát veszek és utána kiültetem.Viszont nem szereti a túl meleg lakást.

     

    A bútorom funérból van.:)

    előzmény:
    valakilánya (98)
    2011-11-24  18:42
  3. 2011. november 24. 18:4699.

    Szia!

     

    Látod-látjátok ezért nem szeretem én a karácsonyt...lassan kiölik belőle a lényeget.

     

    Én tavaly itt kaptam az ajándékokhoz egy fantasztikus ötletet. Karácsonyra a gyerekeimmel mézeskalács dobozt készítettünk, bele saját gyártású szaloncukrot tettünk. Óriási sikere volt,pedig a díszítés nem sikerült valami fényesen.

    Az elkészítésével EGYÜTT eltöltött idő visszadta az ünnepek fényét...nekem ez volt a karácsonyom..... 

    előzmény:
    Ninja (1)
    2011-11-24  11:49
  4. 2011. november 24. 18:4298.

    Szalmából. Biztos fából, és az is biztos, hogy szép bútorja van!

     

    Félre a viccel és a kötekedéssel, mindenki megdöbbenésére közlöm, hogy én minden évben élő fát veszek, egy közeli faluban. Az idén gyökerestől fogom kérni és viszek egy nagy cserepet és abba lesz ültetve. Tavasszal a házunk előtt lévő parkban fog lakni. Ha a tulajtól veszem akkor fillérekért adja. Tavaly is 1000 Ft-ot fizettem egy 1 méteres fácskáért. 23-án du mentem érte. 

    A mikulásvirágról pedig annyit, hogy az elmúlt hétvégén megvettem, nagyon szépek voltak a LIDL-ben. 

    előzmény:
    antironia (97)
    2011-11-24  18:23
  5. 2011. november 24. 18:2397.

    miből van a bútorod?

     

    :-))

     

     

    előzmény:
    judy22 (96)
    2011-11-24  15:56
  6. 2011. november 24. 15:5696.

    Hagyjuk már ezt a sablonos dumát, mert ezeket a fenyőket direkt erre a célra termesztik és nem a fenyő erdőt vágják ki.

     

    Ennyi erővel ne vegyünk fenyő bútort sem, sőt mikulás virágot sem, meg egyáltalán semmit.

     

    Egyiket sem veszek.:)

    előzmény:
    bigacsiga2 (60)
    2011-11-24  13:44
  7. 2011. november 24. 15:4395.

    10000 Ft ahogy írtad, nem kevés,de nem is sok. Jó magam is ma délelőtt böngésztem a régi gasztronómiás ujságokat. Gondolkodtam, hogyan is legyen, sokan vagyunk így akiknek meg kell gondolni, hogy mennyit költsön az ünnepekre. Sokan írták előttem, hogy az egyszerü ételeket is fel lehet turbózni, vagyis ünnepivé lehet varázsolni. 

    Az ünnep az hamar elmulik, de a készülődés az ünnepre hangolódás az teszi ünnepivé a karácsonyt.

    Vagy 10 éve történt, hogy akkoriban a főiskolára jártam, és 22-től vizsgaszezon volt, és nekem mindig 23 volt egy vizsgám. A fiam a 4. így eltöltött karácsonykor szóba is hozta, hogy miért kell vizsgáznom, mert addig mindig ezek a napok azzal teltek, hogy sütiket gyártottunk, szépítgettük a lakást, ajándékokat dugdostunk stb. Egyszerüen készültünk az ünnepre. A fiam szerint az ünnepvárást veszi el tőle a vizsgára való készülés, mert az ünnep az elszalad, de a lényeg az előtte van.

    Ime az ünnepi menüm:

    Sütemények: Felhő szelet, Sajtos tallér, Fonott kalács. Diós és mákos beigli

    Szenteste: Ráczponty

    Karácsony:  Újházi tyúkhúsleves csigatésztávál, Narancsos kacsasült párolt káposztával, és Göngyölt pulykamell, csőbensült zöldségekkel. 

     

     Bár ez a pulykamelles dolog még nem végleges, nem akarok sok mindent összefőzni két embernek, mert csak ennyien vagyunk.  Lehet ,hogy ez szegényesen hangzik, de ezeket az ételeket nagyon szeretjük. A fonott kalácsot magam készítem, és persze mindent. Gondolkodtam még apró sütiken, ilyen mézeseken, és linzereken, de ezt még nem tudom, hogy készítek-e. Én cukorbeteg vagyok, úgy hogy egyik sütiből sem ehetek, legfeljebb csak kóstolásból. Egy embernek meg ami lesz is sok. Az elmúlt éveke alatt, bár tavaly már nem, mindig összefőztem és sütöttem egy csomó mindent, aztán ment az ünnep elmúltával a kukába. Hát ezt nem akarom! Csak annyit akarok készíteni ami el is fogy, és lehet ott kocsonyát főzni vagy káposztát tölteni máskor is. Nem tudom Nektek mi erről a véleményetek?

    előzmény:
    Ninja (1)
    2011-11-24  11:49
  8. 2011. november 24. 15:2794.
    Majd írjál beszámolót, hogy ízlett. :)
    előzmény:
    nonamona (91)
    2011-11-24  15:08
  9. 2011. november 24. 15:2593.

    Szia Bigacsiga!

    Leírnád a kiflid receptjét? Nagyon fincsinek néz ki!

    Előre is köszönöm!

    előzmény:
    bigacsiga2 (65)
    2011-11-24  14:01
  10. 2011. november 24. 15:2592.
    Nagyon jól néz ki a kuglófod. Megnéztem a linken is jól néz ki, el is mentettem. Sort fogok rá keríteni biztos az ünnepek körül.
    előzmény:
    Norelle (88)
    2011-11-24  14:52
  11. 2011. november 24. 15:0891.
    De jól néz ki, ezt azt hiszem  ma meg is sütöm!!!
    előzmény:
    bobbibrown (79)
    2011-11-24  14:33
  12. 2011. november 24. 15:0890.

    Másik nagy kedvenc, ami illik karácsonyra is, de kifejezetten csak mákimádóknak ajánlom. 

     

    http://www.mindmegette.hu/bogres-makos-ii. recept

     

    Én dupla mennyiséget csináltam, de nem tettem bele annyi cukrot, mint amennyit írt.  Jah, és az egyszerűség kedvéért inkább a tetejére kentem a lekvárt. 

    előzmény:
    Ninja (1)
    2011-11-24  11:49
  13. Torolt_felhasznalo_738772
    Torolt_felhasznalo_738772
    2011. november 24. 14:5289.
    Szegényes??? Együtt a család, meghittség, szeretet, kocsonya, süti.. Ez a leggazdagabb karácsony!!!
    előzmény:
    Ninja (1)
    2011-11-24  11:49
  14. 2011. november 24. 14:5288.
    Ez az alaprecept:
    http://www.nosalty.hu/recept/dan-kuglof?gclid =CLjWuvTFhqwCFUtZmAodF0eZAw
    Plusz: A fehér masszába tettem még őrölt diót, nem tudom mennyit, ránézésre és kóstolásra döntöttem. Na meg az egész alaptésztába Bourbon vaníliás cukrot. Emellett a kakaós részbe pici fahéjat. A többi szerintem ugyanaz.  Próbálok csatolni képet. A kisebb ajándékba ment egy barátnőmnek, a nagyobb családi fogyasztásra szánt. 
    előzmény:
    RVanda24 (36)
    2011-11-24  12:42
  15. 2011. november 24. 14:5087.

    bocsi, tényleg nem a vita kedvéért....

     

    NAgyon sok embernek a megélhetését adja a fenyőkertészet...

     

    Másrészt: ha csak olyasmit vennénk, azt cisnálnánk, amire feltétlenül szükséges, akkor pl. egy életben 2-3x szeretkeznénk... :-DDD

     

     

    előzmény:
    angelak (80)
    2011-11-24  14:35
  16. 2011. november 24. 14:4886.

    mi nagyon készülünk a Karácsonyra lélekben is,ezért szépen szeretnénk tölteni az ünnepet is

     

    nekünk az egész advent ünnep,elmegyünk a templomba,mise után beszélgetünk,együtt reggelizünk és megosztjuk a karácsonyi tippeket,titkokat egymás közt

     

     

    igaz,hogy mindenhez pénz kell és aki máskor is éhezik,annak nagyon nehéz,de megpróbálok inkább nagyon keveset venni ajándékot,készítgetős vagyok én is,és inkább az ünneplésre költeni

    a legnagyobb tétel a fa és az étel

    megvan a hagyományos terítőnk és gyertyánk karácsonyra,akkor mindig otthon van mind az 5 gyerek is és együtt vacsorázunk és a fa mellett ajándékozzuk meg egymást

     

     

     

    próbálok olyat főzni,hogy mindenki szeresse,nem eröltetem a halat vagy a káposztát arra, aki nem szereti,szóval töltöttt káposzta mindig van,általában barátokkal összeállva hatalmas adag,van hal,a hal-és húsnemevóknek rántott sajt,majonézes saláták,gyümölcssaláta,mákos guba,bejgli,pogácsa,mézes stb

     

    egyelőre ennivalóra még telik,egy jobbfajta kávé,egy kis csoki a gyerekenek,egy forralt bor,mézeskalács,olyan finom illatok lesznek,hogy teljesen ünnepi hangulat lesz 

     

    a mézes is lehet "hamis" mézes,van kész mézeslap amibe tejbegrízes krém kell,nem rdéga és finom,kruplis pogácsa, sült alma,sült tök,almás pite ,finom tea,a sütikbe lehet csalni,dejót tenni dió helyett,a gyümölcssalátához valók is ilyenkor olcsóbbak,azért nagyon nem jó,hogy egy jó vacsora  gondot okozzon a családoknak

    előzmény:
    fellegajtó (78)
    2011-11-24  14:32
  17. 2011. november 24. 14:4385.

    Ezt már párszor megsütöttem és szép magas is lett és az állaga is finom. Barackkal és cseresznyével is, az almát viszont nem darabkákra vágva tettem bele,hanem reszelve, kb. 3-4 almát, attól függően mekkorák.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_583839 (81)
    2011-11-24  14:37
  18. Torolt_felhasznalo_583839
    Torolt_felhasznalo_583839
    2011. november 24. 14:4184.

    mi olyat fogunk enni, amit más pl. szombatonként:-) mivel én sosem főzök. így nekünk a hagyma/brokkolikrémleves lesz az ünnepi menü, palacsintával.

     

    az a lényeg, hogy egy kicsit s legyen az ünnepi kaja, mint a megszokott. de a "más" nem feltétlenül drágábbat jelent.

     

    nálunk tavaly franciasali is volt, de nem drága a majonézeskrumpli sem, és napokig lehet enni. 

     

    olcsó és kiadós még a mákos guba is, főleg gyári kifliből. 

     

     

    előzmény:
    fellegajtó (77)
    2011-11-24  14:25
  19. 2011. november 24. 14:3983.
    Én is próbáltam lidl sajttal, nagyon finom íze van. A baj csak az volt tavaly, hogy bár mindent ugyanúgy csináltam, mint ahogy a Szarvasi mascarpone dobozán lévő recept írta, mégis ezzel a sajttal nem állt össze a süti, kanállal kellett enni, mert szétfolyt még másnap is. Nem tudom, hogy tényleg a sajt volt-e az oka, de minden évben ugyanazt a receptet használom, és ilyen még nem történt. 
    előzmény:
    trrrke (44)
    2011-11-24  12:56
  20. 2011. november 24. 14:3882.

    Még eszembe jutott ez a tepsis krumpliétel - köretnek.

     

    http://buvosszakacs.blog.hu/2008/03/26/gratin_dauphi nois

     

    Ez is különleges, és állati finom. :)

     

    Lehet ezt is különlegesre szeletelni - pl. háromszög, vagy rombusz formában... és úgy tálalni.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_583839
    Torolt_felhasznalo_583839
    2011. november 24. 14:3781.

    igen, ezek nagyon fincsik! ha jól emlékszem, van is bögrés sütis topik is, onnan egy csomót szedtem le, amikor még nem volt a cukker tiltólistás.

     

    én csak mások által kipróbált, netes sütit sütök, könyvből soha!

    előzmény:
    bobbibrown (79)
    2011-11-24  14:33
  22. 2011. november 24. 14:3580.
    Ezen lehet vitatkozni, szerintem minden embernek megvan a saját véleménye. Az enyém például az, hogy szerintem pont az a sablonos szöveg, hogy "direkt erre a célra termesztik". Az ember mindenre ezt fogja rá, hogy saját lelkiismeretét megnyugtassa. Attól még értelmetlennek találom az egészet. Nem hiszem hogy a fenyő is egyetértene azzal, hogy évekig azért nőtt, és azért kell elpusztulnia, mert az emberek kedvtelésből/szokásból egy-két hétre teleaggatják minden vacakkal, aztán dobják a szemétbe. Azért egy bútor nem egy-két hétre szól, és kissé más funkciót tölt be. A karácsonyfa pedig nem szükséglet, csak kedvtelés. Én spec. nem élvezném úgy az ünnepet, hogy az én szórakozásom kedvéért  elpusztult egy másik élőlény. Persze ez csak az én véleményem.
    előzmény:
    bigacsiga2 (60)
    2011-11-24  13:44
  23. 2011. november 24. 14:3379.

    Juj tudok én is nagyon finom bögrés, nem vagyok egy sütőzseni, de ez még mindig jól sikerült, szerintem karácsonykor is nagyon finom és jó. A recept meggyet ír, de jó akármilyen más gyümölccsel is az almán kívül, akár lehet kapni a dobozos őszibarackbefőttet sokszor akciósan.  Én a diót ki szoktam hagyni általában. Anélkül is nagyon finom.

     

    hozzávalók 4 főre  4 bögre apró kockára vágott alma 1/2 bögre magozott meggy (befőtt) 1/2 bögre apróra vágott dió 3/4 bögre kristálycukor 2 bögre finomliszt 1/2 bögre étolaj 4 egész tojás 1 kk. fahéj 1 kk. sütőpor 1 kk. szódabikarbona A tojásokat az olajjal és a cukorral habosra keverjük. A többi hozzávalóval elkeverjük és tepsibe öntjük. 175 fokra előmelegített sütőben kb. 45 percig sütjük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_583839 (76)
    2011-11-24  14:22
  24. 2011. november 24. 14:3278.

    Igen, annyi ötletes dolgot ki lehet találni azokból, amik otthon vannak! és a saját készítésű, szeretetből adott dolgok a legjobbak.

     

    Én szeretem az ajándékozást, de ne nagy dolgokra tessék gondolni, és mivel én alapból sokat alkotgatok, ezért valahogy ezeket a dolgokat, a saját alkotásokat tudom a legtöbbre becsülni (és a könyveket....:) ). Szóval azért az nem lenne jó, ha nálunk a felnőttek nem kapnának ajándékot....

     

     

    előzmény:
    LucKac (72)
    2011-11-24  14:11
  25. 2011. november 24. 14:2577.

    :( Hú, ettől összefacsarodott a szívem.

     

    A topikindítóhoz: biztos van otthon a főzéshez-sütéshez alapanyagod, amit minden nap használnál amúgy is. (ezt mondjuk nem értem amúgy sem, hogy sok helyen olvasom, hogy mennyit költenek plusszban egy karácsonyi vacsorára - miért is???? akkor máskor nem főznek, üres a spájz, vagy hogy van....? bocs, de tényleg értetlenkedek.)

    Szóval biztos van otthon  liszt, cukor, tojás, rizs, krumpli, tésztaféle, hagyma, fűszerek,  ami úgy egy főzési alap. Erre akkor plusszban nem kell (ene) költeni.

    Húst meg - ha jól értettem, hárman vagytok - mondjuk a három napra veszel kb. 3000 ft-ért. Az előbb számolgattam magamban: a töltöttkáposzta sem megfizethetetlen, sőt, és tényleg két napig kitart. És milyen finom másnap....:)

    Sütemények: vaníliáskifli, ami olyan ünnepi illatot áraszt, hogy csak na:), linzertészta, ahogy már említették, karácsonyi figurásra kivágva - nekem sincs sokféle kiszúróm, ha más formát akarok, vagy nagyobbat, megrajzolom hozzá a papírsablont, és kész - és lekvárral összeragasztva, szilveszter (másnéven legényfogó), vagy sima egytojásos kakaós keverttészta, csokival leöntve....

    Gyümölcssaláta... alma, narancs, kivi, pár szem, nem kell olyan sok. Vagy almakompót.

    A bolti sütemények eszement drágák, és nem is tudni, mi van benne, szoktam nézni....

    Szaloncukrot sem veszek olyan sokat, általában pirosat a fára, és pár szem mindenfélét meg a fa alá, eszegetni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940001 (70)
    2011-11-24  14:08

Címlap

top