Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nagy út vagy több kicsi

Torolt_felhasznalo_965737
Torolt_felhasznalo_965737
Létrehozva: 2011. november 20. 08:12

Szerintetek mi éri meg jobban, elmenni egy nagy útra valami különleges helyre vagy annak az árán többször több helyre menni, akár belföldön is?

 

Régóta gondolkozok ezen, és nem jutok dűlőre, nem jártam még sehol a világban, és nagy vágyam egy egzotikus út (Kenya, vagy Ázsia környéke), de ezek olyan sokba kerülnek, hogy több évig kell gyűjtenem rá, és akkor egyszer voltam 1 vagy 2 hetet és ennyi.

 

Vajon annyira nagy lehet az ott szerzett élmény, hogy kárpótol több év kimaradt utazását?

 

Ennek az árán a környező országokba el tudok simán menni (Ausztria, Horvát tenger, Prága, Erdély..stb.)

 

Talán túl nagy a kínálat, reklámja ezeknek az egzotikus utazásoknak?

 

Várom a véleményeket? Mivel érdemes kezdeni, több kis úttal, vagy várni még éveket egy nagyra?

  1. 2014. október 29. 08:5835.

    Sziasztok!


    Mára már kialakult bennem sok minden a topik címével kapcsolatban.


    Először is most jelen pillanatban az anyagi keret is többet adna rá, mint mikor a topik íródott.


    Másik, hogy abszolut azon a véleményen vagyok, hogy bárhol fel lehet fedezni a szépséget (itthon is), engem az utazás azért érdekel, mert egyrészt kimozdulok itthonról, megismerkedek más emberekkel, bármit látok az más, mint itthon, mindig lesz valami, ami felfedezni való.


     


    Nem lehet összehasonlítani ilyen szempontból az országokat, de még egy országon belül is más-más arcát mutatja egy táj nyáron, télen , én pl, láttam nyári képeket az Alpokról, utána megnéztem téli képeket róla, mindegyik gyönyörű volt.


    Ha valakinek van kedve a témáról beszélgetni, írjon.

  2. Torolt_felhasznalo_965737
    Torolt_felhasznalo_965737
    2011. december 30. 15:3734.

    sziasztok!

     

    Gondoltam fellendítem egy kicsit a topikot!

     

    Mindenkinek köszönöm a hozzászólását.

     

    A sok hónap gondolkozás után arra döntöttünk, hogy elsőre nem egy nagy/drága úttal fogjuk kezdeni (bár nem mondok le róla, mert még mindig nagy vágyam).

     

    De mivel még sehol nem jártam a világban, így közelebbi helyel fogjuk kezdeni. Ezen kívül még bele kell kalkulálnom, hogy a gyerekekkel is szeretnék belfödön elmenni nyaralni, és mellette ketten egy külföldi útra.

     

    Így tanácsot szeretnék kérni, mert, amit maximum rá tudok szánni kettőnknek az 250 ezer forint, ebből hová mennétek?

     

    Egyedül semmiképpen nem indulunk el, mivel semmi tapasztalatunk nincs.

     

    Olyan buszos körutak vannak még, ami kijönne ennyiből (olasz, francia, spanyolország ...), de ez nyilván egyszerű szállás, ellátás, sok buszozás révén. Viszont drágábban nem tudok eljutni pl. Rómába (mondjuk repülővel)

     

    Tanácstalan vagyok merre induljak, ami tuti az az ár, és az hogy megyünk.

     

    Várom az ötleteket, és esetleg olyanokat, amik jártak már buszos utakkal, mik a tapasztalatok?

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_185917
    Torolt_felhasznalo_185917
    2011. december 2. 18:1133.
    Télen a legelviselhetőbb az időjárás. Amikor én voltam februárban akkor napközben 32-35 fok volt, este 24-28. Júliusban pedig amikor a sivatagban is voltunk ott 61 fok volt, a városban 59 fokot is mértünk.
    előzmény:
    *reynolds* (20)
    2011-11-20  16:07
  4. Torolt_felhasznalo_965737
    Torolt_felhasznalo_965737
    2011. november 23. 18:4732.

    végigolvasva a hozzászólásaitokat, gondolkoztam a témán, és bár nagyon vonz az egzotikus kultúra, természet, de mivel iszonyatos drága, csak kevés kikapcsolódást biztosít, és a mai rohanó világban szerintem rá fér az emberre a többszöri utazás,

     

    a másik, mivel nekem Európa is új, én biztos el leszek ájulva bármelyik tengerparttól, vagy várostól.

     

    Más kérdés, hogyha eljutnék mondjuk mellette egy egzotikus országba, akkor az lehet, hogy jobban tetszene, de így látatlanba már ebben sem vagyok biztos.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. november 22. 18:3331.
    Én nem mondom, hogy nincs igazad, persze, hogy vannak, akiket inkább az európai kultúra és látnivaló vonz.Ilyen a férjem is, már tapsikol, hogy tavasszal az Ausztria-Németország-Dánia útvonalon végig autózva jutunk ki Koppenhágába a gyerekemhez. Én meg előre tartok tőle, ha kockásra nem is unom magam, mert hát azért csak lesz mit néznem, de nem ad majd akkora élményt, mint mondjuk India. Pedig isten bizony, igyekezni fogok. :o))
    előzmény:
    gabi1971 (30)
    2011-11-22  16:27
  6. 2011. november 22. 16:2730.

    Na, Maxim, ez ellen berzenkedem! Ahany europai orszag, annyi epitesi stilus, mar egy nagyobb orszagon belül is oriasiak a különbsegek!

    De nyilvanvalo, hogy akiket lenyügöz a szavanna kepe, az nem fog mondjuk Hamburgba menni, aki Marrakeshert van oda, az nem megy Ceske Krumlov-ba. 

    De lehetne mondani, hogy az egesz eszak-afrikai kontinens varosai ugyanugy neznek ki ( ami ugyebar nem igaz, de mind arab orszagok, azokra is van egy jellemzö epitesi stilus) .

     

    Vagyis:

     

    Mit nekem te zordon Karpatoknak fenyvesekkel  vadregenyes  taja!

    Tan csodallak, am nem szeretlek, s kepzetem hegyvölgyedet nem jarja.

     

    Mindenki mast tart vonzonak.

    En biztosan nem a "nagy" utra sporolnek, hisz Erdelyt, Nemetorszagot, Cseh-Szlovakiat beutazni az maga utazas a multba.

    Arrol nem is szolva, hogy nem biztos, hogy füszerpiacot, romokat esetleg piramisokat hetekig jarni sem feltetlen szuper program.

    Nehezen tudom elkepzelni, hogy egy kenyai szafari ket-harom heitg nagy elvezet lenne. 

    S mi van, ha nem tetszik neki azt ut? Evek sporolasa megy karba, s sokkal csalodottabb, mintha több kisebb utat tesz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (12)
    2011-11-20  11:35
  7. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. november 22. 16:0629.
    Persze, magasabbak. De ugyanaz a növényviláguk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_965737 (28)
    2011-11-22  12:29
  8. Torolt_felhasznalo_965737
    Torolt_felhasznalo_965737
    2011. november 22. 12:2928.

    engem a városok nem vonzanak, viszont Európában a földközi-tengeri szigetek, tengerpartok, azok tetszenének, az már szerintem más.

     

    akkor az Alpok hegyei is mások, mint, amit nálunk lehet látni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. november 21. 08:5027.
    Ez igaz! Termeszeti szepsegeket Europaban is lehet latni, nekem pl. nagyon tetszett Bled es a Plitvicei tavak, Norgvegiaban meg nem jartam, de a fjordok ott is gyonyoruek lehetnek.
    előzmény:
    lujzanéni (23)
    2011-11-20  21:17

Címlap

top