Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iszonyatos hajhullás

sz.dorika0923
Létrehozva: 2011. november 9. 17:05

Sziasztok! 

Másfél hónapja kezdődött, hogy csomókban hullik a hajam, és egyszerűen nem tudom mitől vagy miért. Head&Soulders-et használok, abból is a hajhullás ellenit, de ennek ellenére nem láttam semmiféle változást. Hajmosás után, mikor végighúztam a kezem a hajamon, a tenyeremet ellepte a haj. Mostanra már alig merek fésülködni, mert egy alkalom után, televan a fésű. Sűrű hajam van, és ezért is lepődtem meg, mikor először láttam, hogy mennyire ritka lett. A segítségeteket kérném a probléma megoldásához! Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok! 
Lenne még egy fontos kérdésem: mi a véleményetek a Revalid kapszulával kapcsolatban? 

Előre is köszönöm a válaszadást!

sz.dorika0923 

  1. 2011. november 9. 19:3526.

    gócos mandulagyulladás - fül-orr-gégész

    vashiányos anaemia - háziorvos

    őszi hajhullás - nem kórós, ha megritkul látványosan, valszeg nem ez

    fogászati góc - fogorvos, szájsebész

    nőgyógyászai góc - nőgyógyi

    bőrgyógyi - vannak kifejezetten hajproblémákka foglalkozó bőrgyógyászok 

    a szervezetben lévő krónikus gyulladásos folyamat - lényegében bármi

    gyógyszerek, kemikáliák

     

    Hirtelen ennyi jut eszembe - biztos nem teljes

     

     

    Nekem pár hónapja volt gócos mandullagyulladás + vashiányos anaemia következtében kialakuló hajhullásom. Nem akármilyen ám! A fejem tetején, kb 1 tenyérnyi helyen Mézga Gézás kopaszra hullott ki a hajam. A vállamnál valamivel hosszabb hajam van, nagyon dús. Komoly lelki problémát jelentett, bár valami hihetetlen, de a hajam esése olyan, hogy nem lehetett észrevenni. Senki ne vette észre, ha megmutattam, mindenki leesett a lábáról a látványtól. Februárban kezdődőtt, mostanra már szépen kinőtt. Tele van a hajam babahajjal, nagyon vicces. A régi kopasz helyen most 5 cm-es. a fodrász is csak nevet, mert akárhogy szárítja, az bizony égnek áll. Nagyon komolyan kell venni a kóros mértékű hajhullást, mert gyulladások, akár tályogok jelzője is lehet a szervezetben. Arról meg ne is beszéljünk, hogy milyen nagy csapás, főleg egy nő számára, ha kihullik a haja. A betegségem kapcsán találkoztam olyan lánnyal, akinek vissza se nőtt. Későn derültek ki a dolgok, és bizony, mire meggyógyult, olyan mértékű volt a kopaszodás, hogy azon már csak a hajbeültetés segít - miután a szervezetében már egyéb betegség nincs. Találkoztam egy fickóval, akinek mandula gonsok miatt a szakálla egy része hullott ki, maradandóan - most egy nagy helyen fényesebnek tűnik a bőr az arcán, mert ott nincs borosta. 

    Egyébként a kóros mértékű hajhullást azonnal kezelni kell, a hajhagymámakat táplálni kell, addig is, míg az okokat federíti az ember, mert ha elhal a hajhagyma, akkor ott már nem nő ki a haj. Én nektársört ittam - B vitaminok, vishy hajhullás ellen sampon + ampulla (egy teljes vagyon!), malátsör a hajra, tojássárgája a hajra pakolásként. 

     

    Sok sikert és szép dús hakornát!

     

     

    előzmény:
    sz.dorika0923 (1)
    2011-11-09  17:05
  2. 2011. november 9. 19:3125.
    Köszönöm, megnézem! Most épp Alterra-t használok (ugyanaz csak Rossmann sajátmárkás) de ebben meg  Sodium Coco Sulfate van helyette és szerintem ez is ugyanolyan rossz...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_916820 (23)
    2011-11-09  19:23
  3. Torolt_felhasznalo_916820
    Torolt_felhasznalo_916820
    2011. november 9. 19:2524.

    vashiány is lehet

     

    de keress fel egy endokrin orvost is, mert hormon és anyagcsere zavar is okozhatja / pl pajzsmirigy alul vagy tul működés, insulin rezisztencia, stb/

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_916820
    Torolt_felhasznalo_916820
    2011. november 9. 19:2323.

    alverde samponok, DM-ben pl, hogy a legegyszerúbb-legolcsobb változatot emlitsem

     

    előzmény:
    Filhinha (21)
    2011-11-09  19:03
  5. dri
    dri
    2011. november 9. 19:2122.
    orvos mit mond?
    előzmény:
    sz.dorika0923 (1)
    2011-11-09  17:05
  6. 2011. november 9. 19:0321.

    "Jó lenne ha találnál olyan sampont amiben nincs Laureth sulfate."

     

    Te találtál ilyet?? Megírnád?

    előzmény:
    Mani (6)
    2011-11-09  17:23
  7. Torolt_felhasznalo_487131
    Torolt_felhasznalo_487131
    2011. november 9. 18:5920.
    Na én is a mandulát akartam mondani, nekem nem fájt jobban, mint ahogy gyerekkorom óta rendszeresen. Egyszer csak elkezdett a hajam csomókban hullani, aztán még mindig nem fájt, viszont az izületeim úgy fájtak 17 évesen, hogy majd bele gebedtem. Aztán kivették a mandulámat, és elmúlt minden panasz.
    előzmény:
    sz.dorika0923 (1)
    2011-11-09  17:05
  8. 2011. november 9. 18:5119.
    Egy ismerősömnek kezdett annak idején nagyon hullani a haja. Ő is elment belgyógyászhoz, kiderült, hogy gyulladásban van jó ideje a mandulája. Kivették, és a hajhullás abbamaradt. Úgyhogy a többiek jól írták: első az alapos kivizsgálás, és a csodaszerek csak ezután, lehetőleg azok is bőrgyógyásszal egyeztetve!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. november 9. 18:2618.

    nekem alopéciám van / foltos hajhullás / vagyis 2 kopasz folt van a a fejemen, ami szerencsére nem látszik, mert hosszú a hajam és elég dús is:((((((((((

     

    én voltam mindenféle kivizsgáláson, góckutatáson stb..,  semmit nem találtak, végül kinyögték, hogy lelki okai is lehetnek / apukám meghalt /  

     

    szóval nem lehet hogy veled is történt valami sokkoló?? 

    előzmény:
    sz.dorika0923 (1)
    2011-11-09  17:05
  10. 2011. november 9. 18:1717.

    A menyjeloltem is ezt tapasztalta, es egy alapos orvosi viszgalat, verkep ellenorzes utan kiderult, hogy sulyos vashianyban szenved.

    Szoval mindenkeppen vizsgaltasd ki magad, mert csak ugy latatlanba nem rdemes mindenfele szereket kiprobalni, egyreszt feleslegespenzkidobs, masreszt pedig lehet, hogy tobbet artasz mint hasznalsz vele.

    előzmény:
    sz.dorika0923 (1)
    2011-11-09  17:05
  11. Torolt_felhasznalo_848595
    Torolt_felhasznalo_848595
    2011. november 9. 18:1116.

    Mindenkinek igaza van: SOS orvos, szakember, stb., nyilván van ennek valami oka, amit meg kell szüntetni.

     

    A Revalidról viszont még senki sem írt: nekem február táján volt hasonló problémám, egy gyógyszer abbahagyása miatt kezdett hullani a hajam,  úgy, ahogy te is írod, egészen ijesztő mértékben, szóval maximálisan megértem a kétségbeesésedet. Akkor elkezdtem szedni a Revalidot, keményen, max. adaggal. 1-2 hónap alatt teljesen megállt a hajhullás, nem sokkal később pedig már mindenhol látszottak az újonnan kinőtt hajak, de rengeteg - ebből is látszott, mennyi hullott ki, az állam leesett. Még  mindig szedem egyébként, napi 1-et, biztos, ami biztos, meg mert hosszú hajam van, és jó volna, ha régi és új hajak minél előbb összetalálkoznának hosszban.

    Szóval, nekem megoldotta a problémát, de ki tudja, neked mitől hullik, még az is lehet, hogy ártanál vele. Orvos!

    előzmény:
    sz.dorika0923 (1)
    2011-11-09  17:05
  12. 2011. november 9. 18:1015.

    Szia!

    A Bánfi és a Revalid nálam bevált, de nem a hajhullás megállítására, hanem az új hajszálak növekedésének a serkentésére, na meg az állapotuk javítására. Nekem 2 hete 5-6 napig szintén úgy hullott a hajam, mint neked, de sztem a fogam miatt (elkezdett fájni és vele párhuzamosan  a hajam csomókban hullott). Érdemes orvoshoz menni és megnézetni a dolgokat, sztem utána (mármint vérvétel után) szedd a  Revalidot, ne zavarja meg az eredményt! A H&S -t dobd ki, a férjemnek is mégjobban tönkretette a korpás haját.:(

     

    előzmény:
    sz.dorika0923 (1)
    2011-11-09  17:05
  13. 2011. november 9. 18:0014.

    infü infó

     

     

    előzmény:
    Fególaroe (13)
    2011-11-09  17:58
  14. 2011. november 9. 17:5813.

    Nem voltál beteg 3 hónapja?

     

    Amikor nekem is hasonló hajhullásom volt, mindenfélét olvastam a neten, többet között volt egy számomra új infü: betegség után 3 hónappal kezd(het) hullani a haj, és 3 hónapig tart. Nálam ez így is történt. Májusban voltam beteg (lázas betegség), augusztban kezdett hullani, és most kezd javulni a helyzet. De a vérképet tartanám én is elsődleges lépésnek. 

    előzmény:
    sz.dorika0923 (1)
    2011-11-09  17:05
  15. 2011. november 9. 17:5712.

    ÓÓÓó basszus!!!!! Köszi, hogy szóltál!!!

    Észre sem vettem, hogy hülyeséget írtam!!

     

    Nem tudom mikor próbáltad, de én amit utoljára vettem hajszeszt -kb 1-1,5 hónapja- meglepődve tapasztaltam, hogy megváltozott a szaga, sokkal kellemesebb, mint volt. Mondjuk engem a régi szag sem irritált.

     

     

     

    Szóval helyesbítek: NEM BÉRES, hanem B Á N F I

    előzmény:
    Süti.86 (10)
    2011-11-09  17:51
  16. Torolt_felhasznalo_282805
    Torolt_felhasznalo_282805
    2011. november 9. 17:5211.

    Szerintem is az orvosi vizsgálat kellene.

    Nekem is hullott egy időben, de a Bánfi hajszesszel  három hónap alatt rendbe lehetett hozni, akkor állt meg a hullás,  növés majd később jött. Azt mondják a Hair Clinic is jó csak az méregdrága.  Mondjuk nekem szülés után és a válztozó korban fordult elő többször, lehet,hogy neked is valami hormonális oka van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. november 9. 17:5110.
    Béras....nem Bánfi? Én is próbáltam de egyszerűen nem bírtam a szagától megmaradni....ráadásul a saját fejemen volt....szóval muszáj volt vele leállnom.Szó szerint rosszul voltam a szagától.
    előzmény:
    banyoc@ (9)
    2011-11-09  17:45
  18. 2011. november 9. 17:459.

    Ősszel, tél elején egyébként is jobban hullik az ember haja mint előtte. De van akinél ez annyira jelentéktelen változás hogy észre sem veszi, de van akinél ez szembetűnőbb. Viszont az amérték amit Te leírtál az nagyon is kóros, rendellenes.

    Ne próbálkozz semmilyen szerrel, kapszulával, tablettával, kencével addig, amig orvossal nem beszéltél!

    Szerintem minnél előtt-akár már holnap!- menj el a háziorvosodhoz, és beszéld meg vele a dolgot.

     

    A hajhullásnak ezer oka lehet; fog, gyulladás, nőgyógyászati, pajzsmirigy probléma, és hogy ezeknek utána lehessen járni, mindenképp orvosi, majd később szakorvosi segítség kell!

     

    Egyébként nekem is hullik, de közel sem ennyire, a Revalid semmit nem javított a helyzetemen.

    Az egyetlen dolog amitől csökkent a hajullásom és kicsit talán magához tért a hajam az a Béras sampon, hajszesz, balzsam együttes használata volt (piros flakon fekete kupakkal) De most nem merném azt mondani, hogy próbáld ki, inkább ezt is beszéld meg orvossal.

    előzmény:
    sz.dorika0923 (1)
    2011-11-09  17:05
  19. 2011. november 9. 17:298.
    Szia!Nálam ugyan ez a probléma!A különbség csak annyi hogy én már megjártam az összes orvost (háziorvos:vérvétel;nőgyógyász:vérvétel hormonvizsgálat,hüvelyi uh,rákszűrés; fogorvos: panoráma röntgen és általános vizsgálat) és elvileg az ég világon semmi bajom nincs kicsit alacsony a vasam de már szedek vitamint amiben vas is van.Nem az általad említett sampont használom hanem hamvasító sampont szóval ez sem egyezik mégis nagyon hullik a hajam és eléggé megritkult.Igaz a fejtetőmön jönnek a "babahajak" de nem nő annyira mint amennyire hullik szóval hasonló bajban vagyok de én már nem tudom hol keressem a megoldást :(
    előzmény:
    sz.dorika0923 (1)
    2011-11-09  17:05
  20. 2011. november 9. 17:297.

    Többen is írták, hogy keress fel egy jó endrokrinológust, a PM problémáknál sajnos nagyon gyakori a hajhullás. Első körben egy TSH, ANTI TPO, és gyulladási paramétereket nézetnék meg persze hormonokat.

     

    A Revalid nem használ olyan hajhullásra, ami hormonális eredetű!!!

     

     

    előzmény:
    sz.dorika0923 (1)
    2011-11-09  17:05
  21. 2011. november 9. 17:236.

    Szia!

    Remélem tudok neked segíteni, én kb 1 éve vagyok túl egy borzalmas hajhullásos időszakon!

    Tudom mit érzel, lassan félsz hozzáérni is a hajadhoz! Nekem amikor hullott a hajam, volt olyan , hogy hajat mostam és láttam, ahogy a víz mossa ki a hajamat. Ha nem fejezem be a hajmosást lehet az összes kihullott volna:)

    Már minden ökörséget megvásároltam. Hajvitamintól kezdve a hajszeszig, gyógysamponig mindent!Végül elmentem egy hajgyógyászhoz aki speckó kamerával megnézte a fejbőrömet. Kiderült, hogy a sok kenceficével csak rosszat tettem, mert ezek a hajhullás  elleni szerek vérbőséget okoznak. Már túlzásba estem, látszódtak a hajszálerek a fejbőrömön.

    Amit ajánlani tudok:

    -Picit vágni kéne a hajadból, ettől szó szerint megkönnyebbül.

    -Vegyél olyan sampont ami szappan mentes!Jó lenne ha találnál olyan sampont amiben nincs Laureth sulfate.

    -Nekem minden vitamin közül a legjobban a Forcapil volt jó!

    - A vérkép nagyon fontos.

     

    Végülis hajhullást okozhat egy gyógyszer is( pl fogamzásgátló.)

    Gondold végig , hogy volt-e valami változás az életedben( új gyógyszer, fogyókúra stb!)

     

    Egy hajszál mielőtt kihullik már hónapok óta halott.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. november 9. 17:195.

    Ne kezeld magad találomra.

    Hanem kérd meg a közeli szakorvost (endokrin, belgyógyász) hogy vizsgáljon ki, pajzsmirigytúlműködés, allergia, vitaminhiány ,vérszegénység gyomorsavtúltengés stb irányában, és célzottan erre adjon gyógyszert.

    előzmény:
    sz.dorika0923 (1)
    2011-11-09  17:05
  23. Torolt_felhasznalo_325436
    Torolt_felhasznalo_325436
    2011. november 9. 17:134.

    endokrinológus,nőgyógyászat,ide menj el.Az okot kell kideríteni,nem a tünetet kezelni.

     

     

    Lehet akár PCOS

    előzmény:
    sz.dorika0923 (1)
    2011-11-09  17:05
  24. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2011. november 9. 17:123.

    Semmilyen csodapirula nem fog használni. Holnap menj el dokihoz!!!!!!!!

    Az említett sampont meg azonnal hagyd abba, és a gyógyszertárban kérj sampont! (Ezt a sampont használta a párom korpa ellen, és még inkább tönkretette a haját. A gyógyszertáros is megmondta, hogy ez DIREKT így van kifejlesztve.) 

    előzmény:
    sz.dorika0923 (1)
    2011-11-09  17:05
  25. 2011. november 9. 17:082.

    Szia,

    első körben egy belgyógyászati vizsgálatot javaslok, teljes vérkép, ( pl.vas) és hormonok (tsh, tesztoszteron különösen). Aztán góckutatás, gyulladás a szervezetben (ezt a vérsüllyedés is mutathatja), pl. lyukas fog.

    ha megvan az ok, könnyebb meggyógyítani.

    Revaliddal nincs tapasztalatom.

    előzmény:
    sz.dorika0923 (1)
    2011-11-09  17:05

Címlap

top