Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Megbánta, hogy későn szült

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2011. november 8. 19:43
Utólag igazat ad kritikusainak az a nyugdíjas nő, aki túl a hatvanon egyedül neveli négyéves kislányát.

Tovább a cikkre...
  1. 2016. február 5. 06:50132.
    Szerintem gondolkozasmod fuggo! Vannak aki kozel 60 evesen fogadnak orokbe gyereket es teljesen megfiatalodnak tole! Nem gondolom, hogy korfuggo! Mindenki mas, van aki meg 70 evesen is gyerek marad, ezert rossz ez a megkozelites. Az viszont teny, hogy a gyereket fel kell nevelni es aki idos az nem biztos, hogy megtudja tenni. Igaz arra sincs garancia, hogy egy fiatal meddig el! De ott meg van nagyszulo, esetleg testver.
  2. 2016. január 25. 22:03131.
    Igazából a kislány nem az övé..pont annyira nem, mint a béranyáké nem a kihordott és megszült gyerek. (már azokban az esetekben, ahol nem az ő petesejtjüket használják.) Olyan, mintha örökbefogadta volna a kislányt, aki így elvesztette az édesapját is...(((
  3. 2016. január 25. 22:03130.
    Igazából a kislány nem az övé..pont annyira nem, mint a béranyáké nem a kihordott és megszült gyerek. (már azokban az esetekben, ahol nem az ő petesejtjüket használják.) Olyan, mintha örökbefogadta volna a kislányt, aki így elvesztette az édesapját is...(((
  4. 2015. Április 14. 01:45129.

    "A fiatal anyám még a mai napig is fejemhez vágja, hogy nem kellett volna neki gyerek."


     


    Lehet, hogy a drága nagymamád nem engedte neki elvetetni? Vagy a nagypapádnak nem mert vallani az állapotáról? Akkoriban az aneszteziológia még gyerekcipőben járt, és bizony végigsikoltozták a nők az abortuszt. 


     


    Azt mindenesetre nem érdemli meg senki, hogy a fejéhez vágják:"Megbántam, hogy megszültelek." Nekem anyukám rengeteget küszködött, mire felnevelt bennünket, pedig csak ketten voltunk tesók. Mert még a férje (az apánk) fenekét is kinyalta. Nekem a nagymamám vágta nem egyszer a fejemhez, ha anyura a legkisebb panaszom is volt, hogy "Mert szegény anyád mindjárt terhes lett VELED, amikor férjhez ment, azért ment tönkre a házassága." Mondtam neki, hogy "Nagymama, te is azonnal terhes maradtál az anyukámmal, amint férjhez mentél." Értetlenül nézett rám, gondolván, hogy hogy hasonlíthatom én -- büdös, haszontalan, ócska k. rva -- magam az ő kedves, rendes, aranyos leányához.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (23)
    2011-11-09  07:35
  5. 2015. Április 14. 01:04128.

    "Fontosabb egy gyerek számára a fiatal, türelmes, játékos szülő, mint a márkás öltözék."


     


    Nem biztos, hogy a fiatal anyukák olyan nagyon türelmesek. Egyik ismerősömnek véletlenül besikerült 17 évesen a baba. Félt a műtéttől, és szerette a barátját is, ezért úgy döntött, hogy megtartja. Utólag mesélte, hogy bizony, gyakran "eljárt a keze", ha a gyerek felidegesítette valamivel. Következő gyermekét tervezetten, 10 évvel később szülte, és mesélte, mennyivel türelmesebb és megértőbb vele, mint a naggyal volt. Pedig a nagy gyerek lány volt, elég jó magaviseletű, míg a kisebbik fiú, egy kissé rosszcsont fiú.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_976918 (7)
    2011-11-08  20:04
  6. 2015. Április 14. 00:56127.
    Azért ilyen idős korban gyermeket vállalni nagy felelőtlenség volt a részéről,ezzel tisztában lehetett volna.Gondolhatna arra hogy esetleg 20 évesen a gyermeke szülő nélkül marad,mert olyan idős lesz már.Ugy érzem kicsit önzőség is volt a részéről.Ebben a korban már több az ellene érv mint a mellette.Viszont nem ítélem el ezért,mert nem lehet könnyű megvívni a mindennapi "csatákat" ,egyedül maradt a pici lánnyal,aki sok türelmet igényel még egy fiatalnak is nehéz.Sok sikert ,egészséget,szeretet és kitartást Nekik! 
    idézet:
    Hella222 (3)
    2011-11-08 19:56:37

    Én ezt a hölgyet megértem. Számomra valami olyasmi jött le a cikkből, hogy annyira lefoglalta a munkája, hogy nem ért rá korábban gyereket szülni. Sokan el sem tudják gyerek nélkül képzelni az életüket. 

    előzmény:
    Hella222 (3)
    2011-11-08  19:56

Címlap

top