Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szemüveg és lelki bánat

bágébug
Létrehozva: 2011. november 4. 09:52

Azt hallottam valahol, hogy aki szemüveges lesz, az azért lesz az, mert az életben, családban, környezetében olyan dolog, történés van, amit ő kvázi "nem akar meglátni".

Pl. van egy házasság, a férj-feleség nem él jól, a gyerek ezt megérzi valahogyan, és tudat alatt így védekezik, "nem akarja látni" a rossz dolgokat, és végül emiatt lesz szemüveges.

Na persze nem mindenki, hanem csak aki lelkileg az ilyen dolgokra túlérzékeny.

Szerintetek igaz ez?

  1. 2011. november 15. 23:11480.

    Miért és mit akarnak megműteni a szemeden?

     

    Milyen dioptriás szemüveget kapnál.

     

    Megvizsgáltak-e pupilla tágítással is?

     

    Vagy csak géppel nézték meg és lencséket rakva a szemed elé olvastattak.

     

     

    előzmény:
    Flor21 (478)
    2011-11-12  21:29
  2. -1-
    -1-
    2011. november 13. 17:30479.

    Az én tapsztalataim az OFOTÉRT-nél teljesen rendben vannak.

     

    A szemüvegnek érdemes többfunkciósnak lenni, mert más a távolsága az olvasásnak, más a számítógépnek, és más, ha éppen a szoba túlsó felére akarunk szemüvegben nézni.

    előzmény:
    Flor21 (478)
    2011-11-12  21:29
  3. 2011. november 12. 21:29478.

    Szemüvegesek! Kérlek, segítsetek!

     

    Csütörtökön voltam szemészeten, s ott ért az első sokk: szemüveges leszek. Persze, második sokk is volt egy műtétre való időpont adás formájában, de hát haladjunk lépésről lépésre.

     

    Szóval, nem tudom, mi tévő legyek, milyen optikába menjek szemüveget csináltatni. Hallottam hideget-meleget az Ofotértről, a Vision Expresszről, a Fotexről, kisebb optikákat azonban nem ismerek.

     

    Tapasztalatok? Vélemények?

    Köszönöm!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_240840
    Torolt_felhasznalo_240840
    2011. november 11. 18:23477.
    Egyetértek.
    előzmény:
    zsaki71 (458)
    2011-11-11  08:09

Címlap

top