Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Autisták beszédindítása!

Lisa23
Létrehozva: 2011. október 22. 08:19
Nagyon nagy szükségem volna tanácsokra aki érintett....segítsetek kérlek kinek mi hozta meg a gyermekénél a beszédet?Az én kisfiam 4.éves,autizmus diagnózisunk van.a hallásvizsgálat rendben,a leletek rendben,fejlesztő oviba járunk,gyógypedagógus,egyéni és csoport fejlesztéseket kap,logopédushoz is jártunk egy jó ideig,scaniosacrális terápiára is jártunk sokáig(mondjuk az volt az egyetlen ami beindította akkor a kis hangját,elindúlt valami)de aztán megint semmi.......Nagyon nagyon szeretnék neki segíteni,de már kifogytam az ötletekből.Nincs értelmi fogyatékosság!gyönyörű gyermek,tökéletesen ép az agya(volt altatásos vizsgálat)imádjuk-szeretjük,mindent megadunk neki,boldog és kiegyensúlyozott fiúcska,sokat mosolyog és röhög a vicces dolgokon,okos nagyon,mindent elintéz magának,bevásárol a boltban,kiszolgálja magát itthon is,inni-enni "kér",kiválasztja a hűtőből mit szeretne enni,kezeli a tv távkapcsolót,tudja hanyason van az ő csatornája,kiválóan kezeli a laptpoját,az érintőképernyős telefont,segít nekem a házimunkában,és mindenben amit csak el tudtok képzelni,nyitja-csukja maga után az ajtót, boldogan ölelkezik és puszilkodik velem és az apjával,játszunk együtt(azért magában is el szokott lenni mikor olyanja van)tehát nem egy tipikus autista ..kivéve hogy nem szobatiszta és nem tud beszélni...okos,oda figyel ha szólunk neki,oda hozza a dolgokat amit kérek és leteszi ha kérem,nem dobálózik..mondhatnám hogy majdnem teljesen olyan mint más gyermek csak egyszerűen nem akar megszólalni:( MIT TEGYEK????

Címlap

top