Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Autisták beszédindítása!

Lisa23
Létrehozva: 2011. október 22. 08:19
Nagyon nagy szükségem volna tanácsokra aki érintett....segítsetek kérlek kinek mi hozta meg a gyermekénél a beszédet?Az én kisfiam 4.éves,autizmus diagnózisunk van.a hallásvizsgálat rendben,a leletek rendben,fejlesztő oviba járunk,gyógypedagógus,egyéni és csoport fejlesztéseket kap,logopédushoz is jártunk egy jó ideig,scaniosacrális terápiára is jártunk sokáig(mondjuk az volt az egyetlen ami beindította akkor a kis hangját,elindúlt valami)de aztán megint semmi.......Nagyon nagyon szeretnék neki segíteni,de már kifogytam az ötletekből.Nincs értelmi fogyatékosság!gyönyörű gyermek,tökéletesen ép az agya(volt altatásos vizsgálat)imádjuk-szeretjük,mindent megadunk neki,boldog és kiegyensúlyozott fiúcska,sokat mosolyog és röhög a vicces dolgokon,okos nagyon,mindent elintéz magának,bevásárol a boltban,kiszolgálja magát itthon is,inni-enni "kér",kiválasztja a hűtőből mit szeretne enni,kezeli a tv távkapcsolót,tudja hanyason van az ő csatornája,kiválóan kezeli a laptpoját,az érintőképernyős telefont,segít nekem a házimunkában,és mindenben amit csak el tudtok képzelni,nyitja-csukja maga után az ajtót, boldogan ölelkezik és puszilkodik velem és az apjával,játszunk együtt(azért magában is el szokott lenni mikor olyanja van)tehát nem egy tipikus autista ..kivéve hogy nem szobatiszta és nem tud beszélni...okos,oda figyel ha szólunk neki,oda hozza a dolgokat amit kérek és leteszi ha kérem,nem dobálózik..mondhatnám hogy majdnem teljesen olyan mint más gyermek csak egyszerűen nem akar megszólalni:( MIT TEGYEK????
  1. 2011. október 23. 01:5226.
    óhh ez nálunk is nagyon bejön neki,az ének:) épp a mamák mondják mindig hogy lehet hogy énekelve kéne hozzá szólni(beszélni)és hátha úgy jobban menne:)bár próbáltam még nem volt siker,de nem adom föl:)és nagyon köszönöm hogy írtál nekem és segíteni próbálsz:)olyan jól esik!!!és a szép szavakat is!!:)jó hétvégét neked!Lisa
    előzmény:
    mamóka (7)
    2011-10-22  09:29
  2. 2011. október 23. 01:4325.
    Szia:)Köszönöm hogy írtál:)!!!!!!hagyom is,mert nem akarom állandóan valamerre húzni hogy nézzék meg,ami vizsgálat szükséges volt,a diagnózis és minden egyéb már rég megvolt...nahg az volt sok.!nagyon is.igen:)ezt fantasztikus olvasnom!!!!nagyon nagyon örülök hogy ilyen szépen alakúlt és sikerült nálatok is a beszéd és minden:)Istenem...csak győztétek ti is kivárni igaz?:)ezt is hallom amúgy sok helyről akik rengeteg ilyen gyermekekkel foglalkoznak hogy egyszerűen az autistákj agya úgy 6éves koruk után (általában aki enyhébb gondolom!...)azoknál egyszer csak fordul valami és elkezdenek beszélni!remélem nálunk is így lesz:)Nagyon nagyon nagy segítség ez hogy ilyen szép és melengető történéseket hall az ember:)köszönöm szépen hogy megosztottad velem mindezt.nektek is minden jót és szép hétvégét:Lisa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468559 (6)
    2011-10-22  09:28
  3. 2011. október 23. 01:3624.
    A drága fiammal az a baj"zárójelben,hogy a plüssökre nem figyel...egyetlen egy dolog érdekli ezekkel kapcsolatban:)van egy nagy fehér nyuszi plüss és a nyuszi ül a fűbent éneklem neki és bábozok a nyuszijával..nah azt imádja,de másra nem figyel,ugye,ő csak azt csinálja és arra figyel amiben értelmet és kézenfekvő logikát lát..:)semmi mással nem lehet nála próbálkozni..ez a terápia amit írtam,hát mi sajnos azért hagytuk rá egy jó időre,de most megint menni fogunk!mert beteg volt(immunhiányos)és egyszerűen állandóan elmaradt a terápia  a betegség miatt....ez a scaniosacrális terápia(remélem jól írtam)és mi gyulára jártunk föl egy gyógyítóhoz(én hívom így:)okleveles terapeuta,iszonyat kedves és háromnegyed óráig fekve tartotta a fiamat annélkül hogy lefogta volna egy neki idegen helyen,egy ágyon ahol végezte a terápiát..:D ezt amikor meghallottam más szülőktől,mondtam hogy olyan Isten nincs hogy az én fiam nyugton foig maradni 2percig sem,főleg nem úgy hogy közbe "nyomogatják folyamatosan a fejét és a gerincét,de egyszerűen ez az ember megtette vele a puszta jelenlétével,és a terápia nagyon nagyon szépen beindította a hangadást és elkezdte mondani az első két betűjét elég sok szónak,vagy az egész szót akkor,és nagyon sajnáltam hogy nem tudtunk menni sokáig,de hála Istennek helyre állt az immunrendszere így mehetünk megint:)ha kell megadom a számát,elérhetőségét.és nagyon köszönöm hogy írtál!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_422796 (5)
    2011-10-22  09:17
  4. 2011. október 23. 01:2723.
    Hm..ez hihetetlen épp ezt írtam az előbb hogy nálunk is így volt,hogy egyik percről a másikra hagyta abba a beszédet,a mutogatást,mindent!mintha egy másik gyereket kaptunk volna.:(annak nagyon örülök hogy nálatok viszonylag gyorsabban vissza jött a beszéd!!!nálunk ugye másfél éves korában történt ez a dolog és most 4..sajnos én tudom hogy nem lehet általánosítani és tudom hogy nem egyformák és nem úgy fog épp történni ahogy másokkal,veletek is...de akkor is szeretnék mindennél több információt és tapasztalatot hallani más szülőktől.TSMT torna volt nekünk is sokáig de akkor sem nagyon indúlt be...hát gondolom mindenkinél más ahogy írod.és nálatok azóta is rendben megy a beszéde?az a baj hogy az én fiam sokszor elkezdte és mindig abba is maradt.óh de jó hogy ilyen szépen feltört:) ezekért a szép dolgokért éri meg kérdezni látod:)nagyon jó ilyeneket olvasni és köszönöm hogy írtál!!!!nagyon:)
    előzmény:
    ngm (4)
    2011-10-22  09:11
  5. 2011. október 23. 01:2022.
    Szerintem ha mindenki úgy gondolkodna mint te...és ne haragudj meg hogy ezt mondom...nem tartanánk ott ahol.ha akkor is ráhagyok mindent!én egy szóval sem mondtam hogy rá vagyok görcsölve a dologra!és a kisfiamnak sem erőltetek semmit és nincs glédába állítva sosem....nem tudom ezt miből vetted ki.?persze hogy ide mást írok,persze hogy azt írom hogy el vagyok keseredve,de mi boldogan és szeretetben élünk,sosincs itthon és a gyereknek sincs hangoztatva hogy miért nem csinálod?hogy miért nem beszélsz?hogy jajj már megint miért csináltad ezt!!!mi úgy szeretjük ahogy van és elfogadtam hogy ez van és igenis segítem őt mindenben,és nem erőltetem,nem tudom ha neked lenne egy édes drága kisfiad aki másfél éves koráig rendesen elkezdett beszélni és figyelt rád,mindent oda adott amit kértél tőle és tudta hogy melyik a kakas és a cica egy könyvben és egyik napról a másikra egy vírusfertőzés után úgy vitted volna haza hogy nem néz a szemedbe és nem tudja hogy ő kicsoda,és nem hallgat a nevére és nem tesz meg semmit kérésre és nem jön oda ha szólsz és szórítja a kezed és néz hogy nehogy ott hagyjam egyedűl,mert nem mehettem be hozzá a korházba(fertőzőre került rota vírussal)és úgy hoztuk haza mintha egy agymosást csináltak volna,,nem tudom te akkor is így reagálnál a saját életedre?és azt mondanád magadnak hogy haggyad már azt a gyereket??ne haragudj de ez milyen hozzá állás?nekem teljes mértékben negatívan jött le a hozzászólásod és mivel írod hogy nem is vagy érintett....hát.nem tudom...nekem és minden más szülőnek ez egy iszonyatos lelki trauma...akkorról beszélek én mikor ez történt és akkorról mikor azt mondta az orvos hogy autista a fiam...és akkorról mikor rájöttem hogy igazából nem is sokkot kapott a korházban(mert azt hittük és felkerestünk egy fejlesztő központot)hogy segítsenek,oda is egy évig jártunk...ne haragudj de muszáj voltam leírni...............én ide azért jöttem hogy segítséget kapjak és támaszt és tanácsokat,hogy meg tudjam hallgatni"más autista szülők tapasztalatát .és nem azért hogy azt olvassam röhögve hogy hagyjam már végre békén azt a gyereket...........:S egyébként meg ne hogy azt mond hogy nem az autizmus miatt nem szólal meg és nem szobatiszta hanem az én hozzá állásom miatt tudod?vannak nagyon sokan szülők,akik az ilyen picijüknek azzal ártanak hogy ténylegesen hátráltatják őket a hozzá állásukkal,nah de hogy én is ilyen lennék?nem vagyok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_422796 (3)
    2011-10-22  09:03
  6. Torolt_felhasznalo_732978
    Torolt_felhasznalo_732978
    2011. október 23. 01:0521.
    Itt,  nem  hiszem hogy  kecske'krol es  mekegesrol  lenne  szo....
    előzmény:
    Rildiko (16)
    2011-10-22  20:50
  7. Torolt_felhasznalo_732978
    Torolt_felhasznalo_732978
    2011. október 23. 01:0320.
    Allitsa'tok a gyereket  a  zongora'hoz,  es  enkeljetek  egyutt!!!!
    előzmény:
    Lisa23 (1)
    2011-10-22  08:19
  8. 2011. október 23. 01:0219.
    Szia!szegeden lakunk,itt diagnosztizálták a pszichiátriai intézetbe kellett menjünk mint más is...a kritériumok a pszichiáterek voltak és a gondozók,a gyógypedagógus,logopédus,megfigyelték,mi két hétig mentünk be minden nap.azt írtam hogy másfél éves neurológiai vizsgálaton voltunk..ez alatt hála Istennek semmi nem derült ki úgymond,semmi rossz,semmi eltérés,ép az agya,szép szimetrikus.a beszéd központja is teljesen ép,végig ment nekünk a főorvosúr az összes részén az agynak,leültetett minket az apjával és elmagyarázta hogy ez amit látunk,gyönyörű egészséges és hogy kellene kinéznie ha baj lenne,ha az mondjuk úgy nézne ki(és mutatta)akkor azt kellene sajnos mondani hogy sosem fog megtanulni beszélni,de erről szó sincs.hát minden esetre ez iszonyat megnyugtató volt,ő csak azht mondta hogy biológiailag ugyanúgy fog beszélni mint én meg az apja csak azt nem tudja meg mondani hogy ez mikorra fog bekövetkezni..
    előzmény:
    semiramis (9)
    2011-10-22  10:28
  9. 2011. október 23. 00:4818.
    Szia!nagyon jól esik köszönöm a bíztató szavakat:)igazából nem is kezdtük olyan korán,mert 3évesen diagnosztizálták.mivel előtte másfél évig tartott míg az összes neurológiai vizsgálattal végeztünk amit a főorvosúr kiadott...ha tudtam volna..bár azok is nagyon fontosak voltak mind..hát reméljük a legjobbakat,amúgy nem görcsölök ezen vagy ilyesmi,,,persze hogy aggódok,minden ilyen szülő aggódik a beszéd miatt azt hiszem,ki jobban,ki görcsösen.én elfogadom és így imádom ahogy van egyszerűen szeretném ha neki könnyebb lenne ha ki tudná fejezni magát.meg amúgy is úgy éreztem mint mindannyian akinek nem beszél még a gyermeke hogy persze,megszületik,eltelik az az egy év pl,vagy másfél és mennyire jó lesz hogy mint mindenki más,mindent meg tudunk majd beszélni és tanítani mondókázni és a többi..hát ennél jobban akkor sem lennék rá büszke az tuti:)de mégis néha elkeseredem,.hogy telnek múlnak a hetek,hónapok és ténylegesen beszéd terén egyszerűen soha nem történik semmi..:( nembaj ne értsd félre,szeretettel és alázattal felé én kivárom.csak nagyon nagyon régen érdeklődtem úgy ámblokk az anyukáktól,tőletek hogy hátha van valami új amiről nem hallottam még..nagyon köszönöm hogy írtál.legyen szép napod.Lisa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_380015 (2)
    2011-10-22  08:50
  10. 2011. október 22. 21:4417.

    Tudom, ismerem.

    előzmény:
    Rildiko (16)
    2011-10-22  20:50
  11. 2011. október 22. 20:5016.

     

    Nagyon jo a PECS is, foleg "mit akarok" jellegu mondatoknal. Ezt ugy kepzeld el, mint egy kis konyvecsket, amelynek spiral fuzet jellegu a belseje es benne szavacskak amik odatapadnak egy lapra. Pl:  Kenyeret kerek. Meg kerek.

    előzmény:
    Kisanna (11)
    2011-10-22  15:34
  12. 2011. október 22. 18:2415.

    A lányomnál az ayres torna hozta meg az értelmes beszédet, addig hangok voltak csak.

    és egy ismerős kisfiánál is.

    mindkét gyereknél 4 éves kor körül.

     

    előzmény:
    Lisa23 (1)
    2011-10-22  08:19
  13. 2011. október 22. 15:4414.
    előzmény:
    vintimi (13)
    2011-10-22  15:39
  14. 2011. október 22. 15:3913.
    De egyszerre írtuk!
    előzmény:
    Kisanna (11)
    2011-10-22  15:34
  15. 2011. október 22. 15:3412.

    Szia!

    Hol diagnosztizálták a kis fiadat? Esetleg a Vadaskert alapítványt nem ismeresd? Ha nem, vedd fel velük a kapcsolatott, nagyon jó szakemberek vannak ott! A PECS (képcserés kommunikáció) nagyon jó az autistáknak, mert vizuálisak és ha esetleg nem tanul meg beszélni, ezzel is lehet kommunikálni (mint a siketeknél a jelnyelv). Még

    Nekünk a TSMT segített sokatt a beszéd beindulásában. Mi a BHRG alapítványhoz jártunk Lakatos Katalinhoz. Ez egy szenzomotoros torna, az idegrendszer stimulálásával segít a beszédindulásában (is). Nézz körül hogy a környéketeken nem csinálnak-e ayres, tsmt vagy hrg vizi) tornát. Ezek mind jók. Bár én L. Katalint nagyon ajánlom, ő dolgozta ki a hrg, smt, tsmt terápiát.

    Szobatisztaságnál szerintem náluk is akkor lesz áttörés, ha megérik rá a gyerkőc. Nálunk úgy alakult, hogy egyszerűen levettem róla a pelust. Tudta hogy mire való a bili, ha ráültettem belepisilt, de szólni nem szólt. 20-30 percenként ültettem a bilire, vagy pisilt vagy nem, volt hogy bement a nadrágba és az zavarta. 3. napon már szólt hogy pisi és ült rá a bilire! A kaka kicsit nehezebb volt, mert azt szégyelte ha bement a nadrágba, ezért visszatartotta, de 1 alkalommal mikor láttam hogy nyomja, gyorsan ráültettem a bilire, így sikerült oda produkálnia. Persze megdicsértem milyen ügyes, ő is megtapsolta magát. Utána nem volt gond a kakával sem. Bő 1 hónap után éjszakára is pelusmentes lett.

    Szocializációs problémái vannak? Hogy viselkedik a korabeliekkel? A leírtak alapján valóban nem tipikus autista jelekkel rendelkezik, mert a beszég hiánya önmagában nem autizmus. 

    Sok sikert Nektek! Nagyon ügyes a kisfiad!  

    előzmény:
    Lisa23 (1)
    2011-10-22  08:19
  16. 2011. október 22. 15:3411.

    Szia!

    Ismered a PECS-t? Képcserés kommunikáció, a nem beszélő autisták kommunikációját segíti, és "mellékesen" segít(het)i a beszéd beindulását is - persze garancia semmire nincs sajnos.

    Bp-en a Vadaskert kórházban profik benne, itt szülőtréningeket is tartanak, ill. egyéni foglalkozások is vannak, ahol a szülők (és a gyerekek) megtanulhatják a módszer alkalmazását.

    előzmény:
    Lisa23 (1)
    2011-10-22  08:19
  17. 2011. október 22. 14:0710.

    Alsos tanitono vagyok, Makaton vegzettseggel. A Makaton beszedfejleszto modul (ertsd: eszkozok sokasaga).

     

    Ez a BSL (British Sign Language) jeleit hasznalja es beszeddel kiseri, illetve egyszerusitett jelekkel lat el targyakat. Sajnos sok orszagban jelen van, MOn nics. Ettol fuggetlenul keress ra a neten. 

    előzmény:
    Lisa23 (1)
    2011-10-22  08:19
  18. 2011. október 22. 10:289.
    KI diagnosztizalta es milyen kriteriumok alapjan? neurologus latta a kicsit?
    előzmény:
    Lisa23 (1)
    2011-10-22  08:19
  19. 2011. október 22. 10:148.

    Szia!

    Szintén érintett szülő vagyok, mint itt páran. 

    Az én nagyfiam közel hét évesen szólalt meg először. Nekünk a kártyás módszer hozta meg az áttörést ( meg egy szülőtréning, amit neked is csak ajánlani tudok).

    Szobatiszta is napirendi kártyák segítségével lett, az iskolakezdés előtt két héttel.

    Szerintem ti is szépen haladtok, csak persze szép lassan a kisfiad ütemének megfelelően.

    Szülőtársként kitartást kívánok és ha segítség kell nyugodtan írj privit, előbb-utóbb válaszolok.

    Üdv: Évi

     

    előzmény:
    Lisa23 (1)
    2011-10-22  08:19
  20. 2011. október 22. 09:297.

    Dolgoztam-dolgozok autista gyerekekkel. Látatlanba bármit is nehéz mondani, de volt egy tanítványom, akinél az éneklés segített. Véletlenül észrevettem, mennyire tetszik neki a zene. És megpróbáltam énekelve "beszélni", "kérdezni". És így ő is válaszolt, illetve énekelt.

    Persze ez csak egy ötlet. Mindannyian mások. Lehet csak egy év múlva akar megszólalni, lehet holnap, lehet sajnos sok év múlva. Kitartást, türelmet és szeretetet kívánok nektek.

    előzmény:
    Lisa23 (1)
    2011-10-22  08:19
  21. Torolt_felhasznalo_468559
    Torolt_felhasznalo_468559
    2011. október 22. 09:286.

    Két autista kisfiam van.

    A leírásod alapján minden tőled telhetőt megtettél a gyermeked érdekében, úgyhogy saját tapasztalataimra hagyatkozva azt mondom, hagyd egy kicsit!

    Rengeteg szeretetet kap tőled, ahogy leírtad igényli is a társaságodat, értelmes, stb. Nálunk is ez volt a helyzet a nagyobbik fiammal. 6 éves koráig egy-egy szót ha mondott, azt is helytelenül, szobatisztaság pedig szóba sem jött. Aztán egyik napról a másikra minden átmenet nélkül elkezdett mondatokban beszélni. Most 9 éves, és pici nyelvtani hibákkal ugyan, de teljesen folyékonyan beszél, le sem lehet lőni néha.

    A beszég megindulása után néhány hónappal a szobatisztaság is kialakult, szintén pillanatok alatt.

    Az autistáknál nem ritka, hogy hosszú ideig stagnál a fejlődés, majd ugrásszerű változások tapasztalhatók. Hozzátenném, hogy előfordulhat regresszió is, vagyis amikor addig megtanult, és alkalmazott dolgokat hirtelen megint csak nem csinálnak. (Nálunk szerencsére nem volt ilyen.)

     

    Úgyhogy kitartás, maradj ugyanolyan szerető anyukája, mint eddig is!

     

    A legjobbakat kívánom! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_422796
    Torolt_felhasznalo_422796
    2011. október 22. 09:175.

    Esetleg plüssökkel, bábokkal hétköznapi szituációk eljátszása?

     

    Olyasmire gondolok, hogy plüssbaba beszáll az autóba, tü-tü, de ott van az úton plüssbabab 2., Jaaaj! - ki kell kerülni, Húúú! ezt megúsztuk

     

    vagy plüssbaba eszik Nyami! Huhuhú, de forró! Brr! de hideg stb.

     

    persze legjobb, ha az ő kis mindennapjaihoz illő sztorit tudtok kitalálni, de kell néhány ilyen intenzív érzelmi töltésű szó - általában az érzelmi töltés segít a gyerekeknek beszélni tanulni

     

    Mit jelent ez a terápia, ami szerinted leginkább segített?

    előzmény:
    Lisa23 (1)
    2011-10-22  08:19
  23. ngm
    ngm
    2011. október 22. 09:114.

    Szia!

    Az én fiam is autista 2 és fél évesen múltak el a szavai (mintha megnémult volna, pedig addig beszélt!), és csak 4 évesen kezdte újra. Hallása neki is tökéletes, értelme teljesen ép (IQ 100 fölötti), csak az a fránya beszéd.Jártunk egyéni és kicsoportos fejlesztésre, valamint TSMT-t kapott a gyerek. Ez meg a közösségbe járás volt ami újra indította. Sajnos, ahány auti, annyiféle. 

    Hallottam valami hallásterápiáról, de ez csak Pesten van, és drága is, bár állítólag jó.

    Szóval , ha nem csináltok akkor TSMT-t próbáljátok meg. A nevtanok szokták csinálni.

    Örülök, hogy ilyen tündéri kisfiad van, az enyém is ilyen:) Januárban lesz 8 és normál suliba jár, kap gyógyped asszisztenst, és egyéni meg kiscsoportos fejlesztést, és alapozó tornát.

     

    Móni

    előzmény:
    Lisa23 (1)
    2011-10-22  08:19
  24. Torolt_felhasznalo_422796
    Torolt_felhasznalo_422796
    2011. október 22. 09:033.

    Szerintem hagyd békén szegény gyereket!

     

    Biztosan nagyon várod, hogy hallassa a hangját, de ezzel a görcsös akarással szerintem pont az ellenkezőjét éred el.

    Megkockáztatom, hogy a szobatisztaság elérése is valahogy emiatt csúszott el, mert nagyon rágörcsöltetek a témára. 

    Persze speciális eset az autistáké, és én nem is értek hozzá, de tegyük fel, hogy ezeknek a dolgoknak nincs is feltétlen köze az autizmushoz - ilyen gondjai más szüklőknek is szoktak lenni, én is ismertem egy kisfiút, aki négyéves koráig nem, vagy csak egy-két szót beszélt, és pont amikor vizsgálgatni akarták, akkor indult meg nála a beszéd.

     

    Mind a beszédet, mind a szobatisztaságot azzal segítenéd elő szerintem, ha valahogy természetesen, magától értetődően kezelnéd.

    Próbáld meg elfogadni, hogy most ez van, lehet, hogy neked sem kéne mindig szavakba öntened a mondanivalódat, kérésedet, hanem megpróbálni másképp kommunikálni felé - hátha veszi a lapot, és belemegy a játékba. Vagy meglepetésében megszólal, rákérdez, hogy mit akarsz...

    előzmény:
    Lisa23 (1)
    2011-10-22  08:19
  25. Torolt_felhasznalo_380015
    Torolt_felhasznalo_380015
    2011. október 22. 08:502.

    4 eves :  ez csak kis keses a beszedben , atlagosan 2 es fel evesen , 3 evesen  "beszelnek" a gyerekek es nem mind : ez csak atlag .
    Mennyi helyre/terapiara vitted mar es azt irod : "sokaig " jartal tobbre...

    Szerintem , ha nagyon koran kellett kezdened , akkor irto jol halad az a kisgyerek , ha annyi mindent csinal, mint amit leirtal.

     

    Folytassad igy es lesz meg tobb eredmeny , ki kell varni , turelemmel , ne hagyd abba a terapiakat , ha orvos ajanlotta , mert jo kezekben vagy : szakemberek iranyitanak .

     

     

     

    előzmény:
    Lisa23 (1)
    2011-10-22  08:19

Címlap

top