Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Cipősdoboz 2011

reika
Létrehozva: 2011. október 21. 15:50

Sziasztok!

 

http://ciposdoboz.hu/

 

Sokaknak nem ismeretlen, eddig minden évben nyílt ebben a témában topik. Gondoltam idén is lehetne egy kis eszmecserét folytatni, ki mit csomagol.

 

Írtam az e-mail címükre és válaszoltak. Dec. 1- től 19-ig lesz az akció!

Én már nagyon várom!

  1. 2011. november 30. 17:45151.

    Én is sokkal inkább gyümölcs párti vagyok. Nálunk még nincs gyerek, de a párom napi minimum egy tábla csokit eszik. Most azon vagyok, hogy inkább gyümölcsöt egyen... Egész jól haladok.:)

    Egy teljesen kész dobozka.Egy egészen pici lánynak lesz. Van benne bébiétel, babafürdető, kis törölköző, törölköző, pléd, digitális lázmérő, kanál szett tartóval, csörgő, kép a falra, plüss majom, 3 zokni.

     

    Remélem örül majd neki aki kapja, vagyis a szülei.:)

    előzmény:
    vasmacs (150)
    2011-11-30  14:33
  2. 2011. november 30. 14:33150.
    Arról nem is beszélve, hogy a barack laktatóbb is, mint a csoki. Én ezért sem szoktam csokit tenni a dobozba, hanem inkább valami piskótás édességet (kismackó, bombi, de volt már mese mézes, müzliszelet is), ami tízórainak, uzsonnának is elmegy.
    előzmény:
    sziga (149)
    2011-11-30  13:48
  3. 2011. november 30. 13:48149.

    Sziasztok!

     

    Tegnap a deichmanban akkora cipősdobozt adtak, hogy belefér az autóm:DDDDD, de annyira rendes volt az eladó csaj, hogy nem volt pofám azt mondani, hogy kösz, de nem kérem, most itt kerülgetem:DDDDD

     

    Vasmacs: az én lányom, aki alapvetően nem édesszájú biztos, hogy jobban örül egy doboz őszibarack konzervnek, mint egy tábla csokinak.

    előzmény:
    vasmacs (137)
    2011-11-29  15:02
  4. 2011. november 30. 10:25148.

    A postán tényleg lehet venni csomagküldéshez dobozokat, de azok úgy vannak kialakítva, hogy tutira záródjanak, külön fülek vannak erre kialakítva rajtuk, vagy különböző típusú küldeményekhez - pl. cd, dvd, borosüveg - készültek. Ja, és többszáz ft-ba kerül darabja: http://posta.hu/csomag/kenyelmi_szolgaltatasok/postai_csom agolodobozok

     

    Lecsekkoltam ezeket is, de nem volt megfelelő méretű a babámhoz (csak túl kicsi és túl nagy) - de már megoldottam a problémát, néhány napon belül az a doboz is elkészül és akkor jelentkezem! Aztán lehet majd ámulni-bámulni :-)

     

    Addig is jó csomagolást!

    előzmény:
    reika (147)
    2011-11-30  08:58
  5. 2011. november 30. 08:58147.

    Szia!

     

    Én nem tudok róla, hogy a postán vagy bárhol máshol lennének ilyen dobozok. Valaki tud erről valamit?

     

    Csejok! Nagyon szuperek a kész dobozok. Egészen biztos vagyok benne, hogy nagyon sok gyereknek tesszük még szebbé a karácsonyát! Csak így tovább!:)

    előzmény:
    dani zsuzsanna (146)
    2011-11-29  22:38
  6. 2011. november 29. 22:38146.
    postán létezik már ilyen feladvány doboz nem?
    előzmény:
    reika (122)
    2011-11-25  10:18
  7. 2011. november 29. 22:04145.

    Sziasztok,

     

    Látom, mindenki nagyon lelkes.:) Én is már alig várom, hogy a teszveszről megrendelt játékok megérkezzenek és hozzáláthassak a csomagoláshoz. 1 cipősdobozt már szereztem.:) Még szerintem 2 fog kellene, egyet szeretnék szépen kidekorálni, remélem, sikerül.

     

    Ma az jutott eszembe, hogy szerintetek meleg étkezési jegyet lehet beletenni? Vagy ciki? Gondoltam, hogy a szülők is örüljenek és úgy tudom, hogy vannak bizonyos élelmiszerboltok, ahol le lehet vásárolni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_583839
    Torolt_felhasznalo_583839
    2011. november 29. 20:17144.

    sziasztok!

     

    elkészült az én dobozom is:-) 

     

    az idei doboz valahogy kisebb, mint a tavalyi, alig tudtuk bekötni!:-D

     

    amiket beletettem:

    - sapi, sál, zokni

    - 2 csoki

    - hajráf, csatok, hajgumik, 1 fülbevaló

    - vízfesték, színescerka, radíros hegyező

    - kép a cicáinkról

     

    és ami kimaradt (azaz: nem fért bele), és jövőre fog valaki örülni neki:

    - 2 kisüveg gyöngy, kapcsokkal

    - mini társasjáték

     

    remélem, szép karácsonya lesz a kislánynak:-)) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. november 29. 18:26143.

    Sziasztok csajok!

     

    Annyira jó látni, hogy mindenki gőzerővel csomagol. A képeket se felejtsétek ám el! (Azt hiszem ez már mánia)

    Az én dobozkáim is készülnek. Csak a képek vannak még vissza no meg a lezárás... Az sem lesz egyszerű.

    Kaptam még egy hét pihit a dokitól. Szerintem lassan teszem majd fel a kész dobozkákat!:)

    Jó dobozolást minden adni vágyónak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. november 29. 16:02142.
    mondjuk azt jó tudni,mert gondoltam anyukának is rakok bele egy tusfürdőt vagy valamit. de ha csecsemőotthonba viszik akkor nem kéne :)
    előzmény:
    kacsa76 (141)
    2011-11-29  15:53
  11. 2011. november 29. 15:53141.
    Szerintem bele lehet tenni, mondjuk én ráírnám, hogy tápszer is van benne. Amikor én leadtam, akkor azt mondták, hogy az ilyen pici babáknak szóló dolgokat csecsemőotthonokba viszik.
    előzmény:
    Gini84 (134)
    2011-11-29  12:21
  12. 2011. november 29. 15:50140.
    Köszi.tegnap megnéztem hol van a gyűjtőpont, holnap elsétálunk és megmutatom nekik a tápszert, hogy beletehetem-e. köszi mindenkinek :)
    előzmény:
    vasmacs (135)
    2011-11-29  12:37
  13. 2011. november 29. 15:48139.
    Igen azt is néztem ma :) meg teszek bele cumisüvegeket,cumikat,amiket megvettünk,de nem használtunk :) megint pakolásztam egyet ;) jaj,annyira jó érzés :)
    előzmény:
    vasmacs (138)
    2011-11-29  15:04
  14. 2011. november 29. 15:04138.
    Csak egy tipp: nedves törlőkendő?
    előzmény:
    Gini84 (134)
    2011-11-29  12:21
  15. 2011. november 29. 15:02137.

    Amúgy pont egyik nap írtam be ide, amit egy volt kollégiumtársam mesélt a gimi alatt. Anyukája egyedül nevelte őt és a két hugát, és nem volt pénzük külön nagy karácsonyi ajándékokat venni, ezért olyan egyszerű dolgokat csomagoltak be, amiről tudták, hogy szeretik. Emlékszem, hogy konkrétan a dobozos almalevet és a kukoricakonzervet említette.

    Minden relatív...

    előzmény:
    sziga (136)
    2011-11-29  14:46
  16. 2011. november 29. 14:46136.

    Igen, tényleg kibontják. Talán a két évvel ezelőtti topikon olvastam.

     

    REmélem nem veszik ki, mert tökfincsicsemege:)

     

    Nálunk karácsony 2. napján már senki nem akar sütit enni, viszont rengetek kompót fogy, pláne a barackos.

    előzmény:
    vasmacs (135)
    2011-11-29  12:37
  17. 2011. november 29. 12:37135.

    Sziga és Gini84:

     

    Én úgy tudom, hogy a gyerekek érdekében minden dobozt átvizsgálnak, hogy ne kerüljön bele oda nem illő dolog. Ha nem akarják, hogy benne maradjon a konzerv vagy a tápszer, max kiveszik - és akkor számomra az lenne a logikus, ha más módon juttatnák el a rászorulóknak. (ha jól tudom, egyébként nem csak cipősdobozos adományokat gyűjt a szervezet)

     

    Doboztündér szokott tanácsokat osztogatni, de mostanában nagyon elfoglaltnak tűnik - esetleg kérdezzétek meg közvetlenül a szervezőket (gyűjtőponton, telefonon), ők biztos tudnak segíteni.

     

    Jó készülődést, ki-be pakolászást! :-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. november 29. 12:21134.

    Sziasztok!

    van egy technikai kérdésem: én néhány hónapos babáknak készítek 2 dobozt, szerintetek lehet tenni tápszert a dobozba? Bontatlan, gyógyászati (tejérzékenyeknek),de az én lányom már nem nagyon eszik és arra gondoltam az anyukának esetleg segítség is lehet,csaknem tudom bele szabad-e tenni.

     

    Egyébként még került bele:

    -rágóka, csörgő, fürdőjáték, kocsicipő, ruhahajpánt,szoknya, felsők, törülköző, babahintőpor, plüssállat,szandál,sapi, készségfejlesztő játék, téli overáll, még tervezek bele venni előkét, fürdetőt.

     

     Ezeket elvileg két dobozban osztottam el. van amiből 2 is van, ott nem volt nehéz dolgom,de amiből csak egy van...nehéz úgy csinálni, hogy ne gondoljam többnek az egyik csomagot a másiknál :( 2 napja, ki- és bepakolok :)

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. november 28. 21:01133.

    Sziasztok!

     

    Ma én is elkezdtem összeállítani egy lányos dobozt, aztán lehet, hogy lesz még egy nagyfiús is.

     

    Vettem bele őszibarack befőtt konzervet, erre most olvasom, hogy ne kerüljön bele konzerv. De hát az annyira finom, az én gyerekeim dobozszámra habzsolják.

     

    Mi van, ha beleteszem?

     

    Nálunk a Télapó mindig hoz ilyent:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. november 28. 19:44132.
    De jó hír! Akkor én is oda tudom vinni, hamarosan! :)
    előzmény:
    vasmacs (131)
    2011-11-28  13:41
  21. 2011. november 28. 13:41131.

    Már megtaláltam a választ a kérdésemre: a Westend előtt idén is lesz gyűjtőpont, ott a mai naptól (nov. 28.) december 19-ig, minden nap 10-20 óra között lehet leadni a dobozokat.

    A héten valószínűleg le is szállítom a fiús dobozomat!

    előzmény:
    vasmacs (95)
    2011-11-09  09:06
  22. 2011. november 28. 12:39130.

    Sziasztok!

    Idén most már én is tényleg készítek dobozt. Már kb. 1 hete motoszkál a dolog a fejemben. Évek óta készülődök, de mindig elmaradt vmi miatt. De idén egyébként is nagyon karácsonyos hangulatom van már hetek óta, mindennel időben vagyok, így nem lehet kifogás, hogy nem jutottam oda. Elsősorban egy nagyfiús csomagot próbálok összehozni, Nők Lapjában olvastam, hogy a 12-14 év közötti nagyfiúkra gondolnak a legkevesebben. Látom magam előtt a nagy "kajlákat", ahogy irulva-pirulva örömmel bontogatnak. Aztán lehet, hogy készül kisebbeknek is, mivel van egy 7 éves fiam és egy 2 éves lánykám. Biztosan találok valamiket aminek mások még örülnek. Írta valaki, hogy tél végén bevásárolt sapkából. Én mekkora béna vagyok! 2-300 Ft-ért álomszép sapkákat-sálakat nézegettem tavaly a tacskóban és eszembe sem jutott megvenni. Az elektronikai kütyüknek biztosan örülnének, csak lehet, hogy nem tudják használni. Egyszer a tévében kérték, hogy gondoljunk bele, sokaknál, ahová a dobozok kerülnek, még áram sincsen, nemhogy DVD-lejátszó vagy PC. Ha elemes játékot csomagolunk, tegyünk hozzá elemet is, mert nem biztos, hogy lesz rá keret, hogy vegyen bele a szülő. Nagyon sok jó ötletet olvastam, a héten mindenképpen bevásárolok, csomagolok és ígérem fényképezek is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. november 27. 21:27129.
    Sziasztok! én új vagyok a cipősdoboz témában. Ez lesz az első igazi karácsonya a kislányomnak,  amit fel is fog(most lesz egy éves),talán ezért szeretnék még több gyereknek örömet szerezni :) mi nem nagyon tehetjük meg, hogy pluszban vásárolunk,talán egy-két apróságot. Ezért arra gondoltam a kislányom  olyan babaápolási szereit teszem a dobozba,amiket kaptunk, megvettünk,de fel sem bontottuk,vagy olyan plüsseit,amiket a kislányom csak kipakolásra használ. Vagy épp egy-két ruha darabot. Remélem ennek is örülnek :) 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. november 27. 18:53128.

    Advent első vasárnapja örömére elkészült a fiús dobozom, 5-9 éves korosztálynak címezve.

     

    Ami belekerült:

    - mesés színező

    - filctoll, aminek az egyik vége karácsonyi nyomdás

    - duplavégű színesceruza

    - 4 db ceruza figurás radírral a végén

    - mini négyszínű toll

    - tappancs alakú hegyező

    - delfin fogkefe, dínós fogkrém

    - pici hógömb

    - lego kutyás rendőr

    - tűzoltó autó

    - sárkány ujjbáb

    - plüsslabda

    - csokis szívószál, bombi, dörmi, gumicukor.

     

    Még egy képeslapot és pár marék szaloncukrot teszek majd bele.

     

    Lucifer cicánk természetesen gondosan ellenőrizte az ajándékokat - majd megnyugodva lecsüccsent a doboz mellé :-)

     

    A lányos doboz készülőben, csak az olyan, mint a Luca széke - de megéri a fáradtságot, majd meglátjátok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. november 26. 08:06127.

    Ninamyers: nagyon frankó dobozod van! Én is ilyesmiket szoktam belepakolni - csak szűkebb keretekből. (Biztos a két legó dobta meg a költségvetést.)

    Én ma állok neki a fiús dobozomat becsomagolni - tegnap megvettem bele az utolsó dolgot is: a csokis szívószálat, és össze is készítettem a dobozbavalókat. Annyira jó érzés összekészítgetni, nézegetni a kis ajándékokat, próbálgatni, hogyan férnének bele legjobban a dobozba...

     

    Reika: a lányos doboz problémát saját magam voltam kénytelen megoldani. Egy marhanagy hótaposós dobozt alakítottam át a megfelelő méretre-formára. Ahhoz is megvan minden, lassan elkezdem megvalósítani olyannak, amilyennek megálmodtam.

     

    A két cicánk is sokat próbál segíteni a dobozolásnál: folyton ellopkodják a ceruzámat, ollómat, celluxomat - így mindig tudom, merre vannak; belefekszenek a dobozokba, hogy kipróbálják, elég tágasak, kényelmesek-e... 

     

    előzmény:
    ninamyers (125)
    2011-11-25  23:10

Címlap

top