Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

11 dolog, amivel hazavágjuk a hírnevünket a facebookon

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2011. október 17. 02:13
A Facebook veszélyes terep, melyen az egónk építése és egyéb lelki szükségleteink kielégítése közben könnyen eltaknyolhatunk.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. október 17. 17:4026.
    A facebook is olyan, mint a gazdája. Mint egy ujjlenyomat. Aki élőben nem képes jó dolgokra, az a facebookon sem korszakos zseni. Többnyire. Akinek csak a mit főzzek, mit vegyek fel téma van, az lesajnálható...sivár ember lehet, de ha boldog tőle legyen. Viszont akad meglepetés. van aki nyilvánosan szóban nem tud szerepelni, de írásban elképesztően jókat hoz össze. Ezek a jók benne.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-10-17  02:13
  2. 2011. október 17. 17:0225.

    Nézd, én úgy vagyok vele, hogy ami másnak jó de engem nem bánt az nem zavar.

    Téged igen?

     

    Neked ez villogás, nekem nem az.

     

    Miért bánt az Téged hogy más mit ir a falára? De úgy őszintén?

     

    előzmény:
    Marharépa (22)
    2011-10-17  15:47
  3. Torolt_felhasznalo_620502
    Torolt_felhasznalo_620502
    2011. október 17. 16:0124.

    Ciki: az enelcén cikket írni.

    Ja, meg kommentelni is. (igen, én is ciki vagyok)

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-10-17  02:13
  4. Torolt_felhasznalo_787710
    Torolt_felhasznalo_787710
    2011. október 17. 15:5723.

    Nekem is ugyan ez szúrt szemet, ciki ha kiírsz valamit, ciki ha kiteszel képet magadról és ciki ha van  és nem osztasz meg semmit??? Elolvasta a cikk író, miután ezt leírta, tiszta ellentmondás

     mellesleg én is csak nézek egyett amikor valaki az élete minden percéről tájékoztat pl.esik az eső, megyek fürödni, babot főztem, ülök a metrón, várom a buszt, már felszáltam a buszra....van olyan ismerősöm akinek a munkahelyéről a lakásáig simán el tudnék jutni csak a kiírásai alapján...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (5)
    2011-10-17  07:50
  5. 2011. október 17. 15:4722.

    A cikkel nagyjából egyetértek.

     

    Személyes üzengetésre használni a fb falat szerintem is gáz.

     

    Ha a szerelmem meg akarja kérdezni, hogy hogy aludtam, választhat az alábbi menüpontok közül: 

    1. felhív

    2. sms-t ír

    3. emailt ír

    4. fb-on üzenetet ír

     

    Merthogy, fb falra az való, ami közérdekű, vagy azt megközelítő. Szerelmesek egymásnak üzengetése nem az. Tessenek privátban levelezni. Orcára mosoly csalásának az is teljesen legitim és hatásos módja. Ja, hogy akkor nem lehet azzal villogni a többiek előtt, hogy mi mennyire nagyon cejetjük egymást?  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. október 17. 15:3321.

    Egy kedves barátomnak nemrégiben hal meg a kislánya. A barátok hozzátartozók kifejezték a falán a részvétnyilvánításukat, ő pedig a temetés részleteit.

    Ez aztán vér ciki tényleg.

    Egy ilyen cikket megírni és kapni érte 20 db kommentet az meg nem az.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. október 17. 15:1420.
    Egyetértek azzal, hogy nem kell a nyilvánosság elé vinni életünk minden apró részletét.
    Jó dolog a facebook, de az adatokat csak a családtagokkal és a barátokkal osztom meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. október 17. 14:5719.

    ez a kérdés felmerült bennem is.

     

    Nem hiszem hogy van olyan, ami cikk írója szerint nem ciki megosztani.

     

    előzmény:
    LuluBelle (18)
    2011-10-17  14:44
  9. 2011. október 17. 14:4418.

    Úgy ahogy van, hülyeség a cikk.

     

     Nekem is van olyan ismerősöm, aki naponta legalább 10 idézetet kiír, illetve csak arról áradozik, hogy milyen boldog a szerelmével. Egy darabig elviseltem, hogy vele volt tele a fal, majd fogtam és beállítottam, hogy semmit se lássak tőle.

     

    Képek: nem értem, miért baj, ha valaki egy-egy jobb képet feltesz magáról, legyen az éppen profi fotó... pedofilok: az, aki nem állítja be, hogy ki láthassa a képeit, azaz mindenkivel megoszt mindent, annak annyi esze is van.

     

    Szerelmes üzenetek, célozgatások: ezektől én is hülyét kapok, de szintén le kell tiltani az illető kiírásait.

     

    a cikk alapján amúgy nem tudom, hogy mi az, amit nem ciki megosztani a facebookon.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_751114
    Torolt_felhasznalo_751114
    2011. október 17. 14:3917.

    Klassz kis cikk volt, van benne sok igazság, nekem is vannak olyan ismerőseim akik még azt is kiposztolják hogy "nah, vége a melónak, go haza" vagy "éppen a buszon ülök és go Törökszentmiklós" stb., na ezen én is jókat vigyorgok mert ez pl. ki a fenét érdekel?

    És miért go? miért nem megyek? igaz, hogy a facebook nem egy magyar oldal, de ha már magyarul írja a mondatot akkor az egészet tessék magyarul írni, nem??

    Az idézetekkel semmi bajom azok tetszenek, én is szoktam kirakni. Képek retusálásával sincs semmi bajom, fel szoktam javítgatni a sajátjaimat is, ill. az sem zavar ha más feljavítja a sajátját. Gyerekek fotóinak megosztásával én sem értek egyet, veszélyes lehet. Volt már olyan ismerősöm is aki összebalhézott a tesójával és az üzenőfalon beszélték meg nyilvánosan, na ezt bárki nyomon követhette akinek semmi köze hozzá, pl. én is

    Műtermi képekkel szintén semmi gond. Van akinek nem tetszenek a csicsás, beállított képek, van akinek viszont igen, az miért ne nézegesse?

    Ha épp nem a gép előtt ülök és netezek hanem mondjuk a városban vagyok egy kávézóban vagy a buszon ülök, eszembe nem jut felmenni bármelyik közösségi oldalra, telefonon keresztül (sosem használom a telefont netezésre) és ha mennék valahová nyaralni az utolsó ami az eszembe jutna az a Facebook. Viszont ha itt ülök, bármi hülyeséget megosztok ami az eszembe jut, persze cikkeket, videókat, de sosem olyat hogy "épp most ebédeltem, juj de fincsi volt" mert ez marhaság és senkit nem érdekel.

    Szerintem még bőven a normális közösségi oldal használat keretei között vagyok

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-10-17  02:13
  11. 2011. október 17. 14:3616.

    Azért van mindenkinek saját fala, mert arra azt ir, és annak ir amit akar.

     

    Ha ez másnak a beszédtémája lesz, az őt minősíti.

     

    Normális lelkületű embert nem zavarja az, ha egy barátjának a párja szerelmes üzenetet ir a falára.

     

    Ezen csak a gonosz, irígy és aljas lelkületű emberek akadnak fenn.

     

    előzmény:
    ueszti (14)
    2011-10-17  14:19
  12. 2011. október 17. 14:3115.

    vagy nem,

     

     

    de tudod nekünk jól esik irni és olvasni "hogy aludtál kedvesem"

    és a másiknak egyből mosolyt csal az arcára.

     

    Egészen kivételesnek tartom hogy párom igenis szán arra időt hogy szép idézetet keressen ezt kiírja a falamra,

    és kinyilvánítsa az érzelmeit.

     

    Aki a barátom az nem fog a szajára venni, aki meg nem a barátom annak meg nem érdekel a véleménye.

     

    Egyáltalán nem jellemző a barátaimra hogy kibeszélnének bárkit is, a kibeszélős, egymást mércsikélős, fikázós baráti köröm szerencsére soha nem volt. A páromnak volt, 2 lány "barátja" akiknek amikor beléptem az életébe egyből szemet szúrtam, még mielőtt megszólalhattam volna, hangot is adtak a fb falon mint " szövetségesek" (igy hivták magukat a páromnak küldött priviben)

     

    repültek is szépen mind a ketten.

     

    előzmény:
    ueszti (14)
    2011-10-17  14:19
  13. 2011. október 17. 14:1914.
    Hidd el, a barátaitok is nagyon unják már a posztolgatásaitokat, csak nem mondják a szemetekbe, hanem a hátatok mögött beszélik ezt ki, mert nem akarnak megbántani titeket! Az pedig igaz, hogy  ha nem tetszik mások kiírása, le kell tiltani az üzenőfalról és ennyi!
    előzmény:
    TJ1117 (11)
    2011-10-17  11:22
  14. 2011. október 17. 11:4813.
    Én is úgy gondolom, hogy ezeknek az aberráltak lubickolnak mások személyes képeiben. Nagyon sok szülőnek nem jutnak eszébe ezek a dolgok.
    előzmény:
    TJ1117 (12)
    2011-10-17  11:28
  15. 2011. október 17. 11:2812.

    Pedofilokkal valóban tele van a fb, mint ahogyan más közösségi oldalak is.

     

    Éppen ezért hatalmas a felelősség ,hogy nyilvánossággal mit osztasz meg. Én személy szerint semmit.

     

    Vannak a barátaim, a családtagjaim, más senki nem lát semmit.

     

    előzmény:
    Hialin (7)
    2011-10-17  09:37
  16. 2011. október 17. 11:2211.

    Megmondom őszintén én felsoroltak a nagy részét tökéletesen kimerítem a tevékenységemmel.

     

    Imádok idézni, és a párom is imád idézni.

    Sőt teleírjuk egymás falát szerelmes üzenetekkel.

     

    Úgy ahogy van leszarom hogy ki mit gondol, nekem jól esik.

     

     

    Még soha senki nem tett megjegyzést és mindenki nagyon is érzi, hogy milyen üzenet tartozik rá, és milyen üzenet nem tartozik rá. Ennek megfelelően kommenteljük egymást.

     

    Mi teljes egészében felvállaljuk egymást, és ezt mindkettőnk baráti köre tiszteletben tartja.

     

    Lehet h nekünk vannak fura barátaink?

     

    Vagy inkább ők is élik az életüket és magukkal vannak elfoglalva nem másnak a fikázásával.

     

    Utálom az ilyen cikkeket, mint ez.

     

    Kinek mi köze hozzá hogy ki mit nyilvánít ki?

     

    Akinek nem tetszik  a másik fala az ne olvassa.

    Az eszébe sem jut a a cikkírónak, hogy valaki teljesen természetesen és tudatosan teszi ezt?

     

     

    A saját barátaimmal azt osztok meg ami akarok, a nyilvánosság meg teljesen ki van zárva az életemből.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. október 17. 09:5810.
    Szerintem elírták a címet. Az eredeti ez lehetett: 11 dolog amit én, személy szerint utálok a Facebookon. Szerintem minden felhasználónak van egy ilyen személyes listája, ami FB-s ismerőseinek szokásai szerint alakul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. október 17. 09:539.
    Na igen, a videókat kihagyták a listából
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_464050 (8)
    2011-10-17  09:50
  19. Torolt_felhasznalo_464050
    Torolt_felhasznalo_464050
    2011. október 17. 09:508.
    Én se csinálok túl nagy ügyet ebből, amit nem akarok látni az üzenőfalamon, azt kitörlöm onnan. Mondjuk nekem lehet szerencsém van, mert nem gyűjtöttem boldog-boldogtalant magam köré ismerősnek, és azok is úgymond tudnak viselkedni a fészen. Na jó, egy embert letiltottam, mert megelégeltem hogy sokaid napja úgy kelek, hogy a youtube összes videója ki van posztolva az üzenőfalra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (5)
    2011-10-17  07:50
  20. 2011. október 17. 09:377.

    Na ez teljesen igaz! Van, aki tényleg a facebookon éli az életét, és közbe elfelejt valóban élni! Én is úgy gondolom, nem mindent kell ott megmutatni, kiírni. Nekem is van jó pár ismerősöm, aki óránként kitesz 1-1- idézetet, szép szép, de már unalmas. Van aki óránként ír helyzetjelentést magáról. És ilyenekkel van tele a falam. Ilyen kor eszembe jut, hogy vajon ezeknek az embereknek mi tölti ki egy napját.

     

    Amire meg szerintem fel kéne hívni jobban a figyelmet: A pedofilokra. Nagyon sokan gyanútlanul felteszik a gyerekek képeit, sőt adatait is!  Értem a boldogásukat, hogy mindenkinek meg akarják mutatni szemük fényét, de az aberráltnak nincs is könnyebb dolga, lubickolhat a gyerekek képeiban, adataiban. Ugyanez vonatkozik a fiatal lányokra. Elszörnyedek néha, hogy mindenki számára hozzáférhető bikinis képekkel árasztják el az albumaikat, aztán sokszor ott van az elérhetőség, cím, minden. Ezek nem félnek??

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-10-17  02:13
  21. 2011. október 17. 08:436.

    A minap eléggé le lettem sajnálva, mert a facebookot én tényleg az ismerőseimmel való kapcsolattartásra használom, így összesen kb. 20 embert jelöltem vissza. Szeretem nézegetni a testvéremék családi képeit, meg a barátnőim babáit, stb. Szomaton pl. a Balatonnál votunk egy étteremben a baráti társasággal, a fele kapta is elő az odanyúlós telefont, hogy frissítse a facebookon, hogy hol is van pillanatnyilag. Mivaaaaan? Aztán meglátja valami illetéktelen, hogy XY épp a Balatonnlál van = nem otthon = betörés, aztán picsogás. Minek ide nagytestvér, ha az ember önszántából kiad magáról minden infót?

    De az is vicces, mikor párok a facebookon "beszélik meg" a dolgaikat, miközben valószínűleg egymás mellett ülnek a kanapén... 

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-10-17  02:13
  22. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. október 17. 07:505.
    Van kalapja, nincs kalapja... Ha van ötszáz barátod fb-n, miért nem írsz... ha írsz bármit, az többnyire vérciki, gáz, fölösleges és fárasztó a cikkíró szerint. Én ennél jobbat tudok: olvasni sem kötelező. Ha valakinek zavarnak a posztjai vagy primitívnek tartom a kommentjeit, letiltom és ennyi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. október 17. 07:474.
    Hat valahogy igy van ez, bizony.
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-10-17  02:13
  24. Torolt_felhasznalo_379840
    Torolt_felhasznalo_379840
    2011. október 17. 07:313.
    Pedig nem is vagyok járatos ebben a "világban".
    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2011-10-17  02:13
  25. 2011. október 17. 02:132.
    Nekem tetszik ez a cikk. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top