Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Észak-Amerika napjainkban

hus
hus
Létrehozva: 2011. október 12. 02:47

Azert nyitom, mert tudod miert nyitom Houstonkam.  Tekints el a haziasszonyi szerepemtol, ezt nem tudnam jol vegezni, ebben te vagy a nagyon jo.

 

Nagyon nagy szeretettel adom at neked, iranyitsd ezt a topikon kedved szerint.

 

 

Ez a topik is mint minden topik  szoljon a mindennapokrol, legyen benne egy kis ez, egy kis az, minden ami az itteni eletunkkel kapcsolatos.

  1. 2012. szeptember 2. 18:572501.

    Bocsánat,

    konyhai kérdésem lenne. Mi a gríz vagy búzadara angolul és zacskóban kell keresnem, mint Magyarhonban vagy dobozos?!

    Köszönöm, a segítséget. 

    előzmény:
    hus (2500)
    2012-09-02  18:46
  2. hus
    hus
    2012. szeptember 2. 18:462500.

    Egy masik, de gondolom, ha erdekel jobban, ugy is utana nezel.  

     

    http://www.youtube.com/watch?v=AgeN2ikoD3o&feature=related

     

     

    Amikor majd elmegy errol a vilagrol, lesz eleg cikk rola, hiszen meg halalaval is a penzt fogjas csinalniaz ujsagiroknak.  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270145 (2497)
    2012-09-01  20:23
  3. hus
    hus
    2012. szeptember 2. 18:382499.

     

    " Mond,  kerlek  hus,  hol  van  a  tartalom-jegyzeke  annak  a  youtub-nak?? "

     

    A fejedben kerlek, a fejedben.

     

    Beirod, hogy mi erdekel es kiadja az informaciot neked.

     

    Amit szeretnel mindenrol van benne egy-egy ismerteto.

     

    Gina megoregedett, mint mindenki, aki nem elte tul.  Senki nem ravar engem, hogy nez ki, miert lett ilyen, hiszen ez normalis dolog, velejaroja az eleetnek.  Lehet, hogy tobb penzt kellett volna olteni a szepitesere?  Hiszen amugy egy igen szep no volt.

    Tudod hogy van, aki kolt a szepsegere, azt is megszoljak, aki nem, azt is, hat akkor  koltse mindenki arra, ami neki jol esik.   Ezzel igy vagyok. 

     

    Akinek meg nem tetszik, mondja a magaet addig, ameddig akarja.

     

    Zsazsa gondolom meg el, nem hallottam rola  semmi hirt. 

    Csak amit irnak az ujsagok rosszindulatuan, mert mit lehet elvarni egy 90 ev feletti notol? 

     

    Rosszindulatu emberek mindig lesznek. Mindig masokkal fognak foglalkozni, nem magukkal. Kulonos ismertetojeluk. Kar ertuk.   De ilyen az elet.

     

    Elado az egesz vilag alapon  kell ertekelni dolgokat. Akkor amikor ot szidjak, tudnunk kell, hogy kenyerre kell.  A pofatlansag kenyerere. Lehet vajazni vastagon, vekonyan, kinek milyen az igenye.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=t13Z93foJk8

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270145 (2497)
    2012-09-01  20:23
  4. hus
    hus
    2012. szeptember 2. 18:192498.

    Sok puszi gulumsenek, mondd meg neki legyszives.

    Egyebkent nem csodaslom, hogy nem jar ide.

     

     Na de minket agyon sem lehet utni itt.  

     

    Remelem jot beszelgettetek, volt egy par szep oratok.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2496)
    2012-09-01  03:09
  5. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. szeptember 1. 20:232497.

    Megneztem  az  a  youtube-t,  amit beirtal, koszi,  en  nem  is  ismertem.

    Mond,  kerlek  hus,  hol  van  a  tartalom-jegyzeke  annak  a  youtub-nak??

     Mit  kell  beirni?

    Peldaul,  oldalt,  jobbra  vannak  mas  regi  filmszineszek  is,  mint  peldaul a Lollobrigitte... es  jaj,  az  a  szegeny  oreg  asszony,  kint  all  ott  a  szimpadon,  kifestve  mint  egy cirkuszi-csacsi,....jajj  mit  csinaltak  vele...   

    Sajnos,  nem  lehet  "lekaparni"  oket  a  szinpadrol  amikor  mar  100  evesek,  akkor  sem.  Pedig  sokkal  jobb  lenne,  ha  az  emberek  megtarthatnak  az  illuzioikat  ezekrol  a  valamikor  szep  sztarokrol.

    de  nem  is  hiszem,  hogy  O"  enekelt...  mindig  dubbing  volt.

     

    Az  a  Zsazsa  el-e me'g  az  USA-ban???

     

     

    (sorry,   az  ekezetekkel,  nem  tudom,  hogyan  lehet  betenni  azokat....)

    előzmény:
    hus (2493)
    2012-09-01  01:52
  6. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. szeptember 1. 03:092496.

    Gulumzevel van meg kapcsolatom.. neha skypen beszelunk..

     

    voltam nala latogatoban par evvel ezeleott... nagyon aranyos volt.. 

    előzmény:
    hus (2493)
    2012-09-01  01:52
  7. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. szeptember 1. 03:082495.

    azert irtam ide IS .. mert a masikba irt.. ERROL... A KIS SZEGYENLOS..

    rogton toroltette is magat!!!!

     

    Gina nem enekel... biztos vagyok benne hogy az nem az o hangja..

     

    de a filmet lattam, eredetit.. meg regen Magyarorszagon, es fekete feher volt..nem tudom hogy tudjak at szinezni ilyen tokeletesen.

    gyonyoru no volt..

    orok vetely tarsak voltak Sofiaval..

     

    Sofiat ma is latni.. itt ott... de Ginat soha.. 

     

     

    előzmény:
    hus (2493)
    2012-09-01  01:52
  8. hus
    hus
    2012. szeptember 1. 02:072494.

    Hat akkor a masik topikba kellene valaszolnod, teeeeeeeeeeeee. 

     

    Alig varom, hogy itt ne legyen soha ilyen pocsek vita.  

     

    Aztan vigyazz, nem biztos, hogy azt szidod, akit gondolsz, lehet, hogy mas borebe bujik az illeto direkt megtevesztesbol, mert azt nagyon imadjak itt eloadni.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2491)
    2012-09-01  01:15
  9. hus
    hus
    2012. szeptember 1. 01:522493.

    Huuuuu, nagyon szeretem ezt a szamot. Emlekszem gulumse egyszer betette meg a regibe as 3 fiut, amikor  eneklik, hat remek egy eloadad volt. Milyen aranyosak es kedvesek, meglatni az arcukrol.

     

    Bizotos te is ismered, egy parszor betettem ide is.

     

    Latod, gulumseert is kar, sajnalom, hogy nem jar be mar. Szerettem vele is beszelgetni.

     

    Ann Romneyt szeretnem meghallgatni, de  olyan nem jo volt ma a youtube, le kellett vennem, hogy tudjam latni vegig es ne akadozzon es 2 oraba keruljon megnezni.   Mert voltam mar ugy. Nem szeretem. 

     

    A filmet, a Parizsi Notre Dameot Gina jatszotta, nagyon szerettem.

    Itt tudtam meg, hogy milyen csodalatosan tud enekelni is.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=wDC35KmJW7I

     

    Lattad a filmet eredetibe?  Itt egy reszlet belole:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=_z5luNLC43Q

     

    Mer vegigneztem.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2491)
    2012-09-01  01:15
  10. hus
    hus
    2012. szeptember 1. 01:262492.

    Tegnap lattam oket, es Eastwood jol megmondta amit gondolt. 

    Beszelgetett Obamaval.

     

    A republikanusoknak jo napjuk volt, amit en hianyoltam, az egy kicsit tobb politika kellett volna a beszedekbol. Mindenki elmondta amit erez, ighen csak tenni kellene tobbet, de lehet? Mit godolsz mennyire lenne kepes Romney?

     

    Nagy szukseg lenne am a folyamatos munkakra az embereknek. 

     

    Mondjuk a termeszeti katasztrofak azt is adnsak, de ahhoz, hogy helyreallitsanak dolgokat, ahhoz is penz kell.

     

    Kivancsi vagyok Obamara a jovo heten. Kivancsi vagyok, hogy mennyire szeretne megint elnok lenni, mert akkor ugy fog harcolni erte. 

     

     

     

    Nem tudom mi tortent, a canadai dollar meglepoen megy fel.  Kicsit riaszto is, tudod miert? Mert megvaltozik ezzel majd sok minden.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2486)
    2012-08-31  05:33
  11. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. szeptember 1. 01:152491.

    persze... hogy nem neked...

     

    csak a kezdo topik a te neved alatt van.. az overe nem katinthattam, mert nem itt irta.. hanem a masikba.. 

     

    no de nezd mit hoztam neked..

     

    ezek a franciak megzenesitenek mindent, aztan mivel olyan szep a nyelvuk..mind nagyon jol sikerul...

     

    szeretettel....

     

     http://www.youtube.com/watch?v=91FtPTL57aE&feature=related

    előzmény:
    hus (2489)
    2012-09-01  01:07
  12. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. szeptember 1. 01:122490.

     

    a nep butitas mindenhol megy... mert igy tudnak a nep felett URALKODNI...

    semmi uj nincs ebben... 

     

    de azert az a buta nyugat meg mindig LEZENG.. holott az okos ......

    mar regen kipusztult..

    aki ezt beirta, alhat, hogy NEM VETTE ESZRE!!!!!!

     

     

    a...a kormok topikba jott utanam.. de mar persze miutan kihanyta magabol.. rogton toroltette is magat.

    aztan megint kiokositott hogy Obama az Amerika es NE SZIGYJAM.. INKABB KOSZONJEM MEG... 

     

    HAHAHAHAHA

     

    mondom en, hogy ezek ilyen tokkel utott fajtak, ezeket a cuculizmus ugy megfertozte, hogy VISSZAMARADT BELOLE A SZOVODMENY... 

     

    bezzeg mikor Busht szidta, elfelejette hogy BUSH IS AMERIKA.. hahahahah

     

    no persze, egyik SEM AMERIKA..

    MINDKETTO CSAK EGY POLITIKUS.. akinek a dolga hogy SZOLGALJA A HAZAJAT, ez esertben az USA-t...

     

    de van aki meg mindig nem tudja szetvalasztani a gazt a repatol....

     

    hahahahaha

    előzmény:
    hus (2488)
    2012-09-01  00:53
  13. hus
    hus
    2012. szeptember 1. 01:072489.

     

    Ugye ezt nem nekem irtad?   Csak veletlen kattintottal a nevemre, vagy inkabb a kezdo topikinditora.

     

    Kivel rugdossatok mar megint a port?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2483)
    2012-08-31  02:22
  14. hus
    hus
    2012. szeptember 1. 00:532488.

    hat ezt mondta.   Az semmi, nezd meg amondastast alul, amire annyira buszke. 

     

     =====================

     

    szárnyasló201 2-08-29 19:0938.Igy van. Teljesen. De éppen a Nyugat harcmodorához tartozik a nép butaságban tartása, nehogy észrevegyen valamit, akár azt, hogy kilopják a szemét. És ezt a tipusú  politikát és iskolát IS a nyugattól tanultuk el-és kényszerítik a gyerekekre. Akikből hatalomelvű, materialista, csak a pénz számít emberek fejlődnek ki. Ez az egész bukott meg, és még a mesterségesen bután tartott nevelt emberek is észrevették már.előzmény: saschamora (36)2012-08-29  19:02
    ----------------------------------------------------------- 

    Ha nem tudsz előremozdítani, inkább állj. De visszahúzni ne akarj jó dolgokat. Ott úgyis nagy a túljelentkezés. 

     

     

    =================

     

    Na ehhez nem lehet mit mondani, olvasni kell es erdeklodve azon gondolkodni, hogy  ilyet Gyurcsany is tudott volna produkalni.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2479)
    2012-08-30  16:55
  15. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 31. 05:352487.

    mikor AZT HISZI HOL CSINALJA...

     

    ++++

     

    mikor AZT HISZI HOGY JOL  CSINALJA...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2486)
    2012-08-31  05:33
  16. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 31. 05:332486.

    a mai beszedek mindegyike nagyon jo volt..

     

    es miert tartom jonak????

     

    mert az igazsagot mondta el...

     

    C. Eastwood, Rubio.. and M. Romney 

     

    nem igen lehet vitatkozni felette! 

    eljuk... ez a valosag!

     

    jol mondta ma egy radio host....inkabb harcolok Romney-val mikor rosszat is csinal.. mint Obamaval ... mikor AZT HISZI HOL CSINALJA...

     

    hat igen...

     

    23 millio munkanelkuli, minden 6 polgar

    fiatalok egyetemrol kikerulve, magas diakhitelek.. munka sehol.. koltoznek haza a szulokhoz

    hazak eladhatotlanok, mert magasabb rajta a hitel mint a piaci erteke

    es ...a BENZIN ARA MAJD 5 DOLLAR.. 

    ami vegett az elmult evekben duplaja lett az energia.. az elelmiszer, az egesz elet.. 

     

    KINEK KELL MEG EGY UJABB 4 EV EBBOL???????????

     

    akinek nem tetszik amit leirtam.. CAFOLJA MEG...ADATOKKAL..

     

    ne velem foglalkozzon!

     

    előzmény:
    hus (1)
    2011-10-12  02:47
  17. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. augusztus 31. 04:412485.

    FONTOS  es  erdekes...

     

    nem  vidam,----

     

     Moneymorning 

    nevu  ujsagbol

     

    Moneymorning.com/warning-the-economic-collapse

     

    arrol  szol,  hogy  az  USAban  nagy  bajok  lesznek,   nagyon  hamar!!

     

    ajanlom  elolvansni

    előzmény:
    hus (1)
    2011-10-12  02:47
  18. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. augusztus 31. 04:152484.

    Nocsak!

    Lattam a kormosben...  az  a Genre  beirotok  jol  felborzongatta  a  kedelyeket......

     

    ...    

     

     

    Ugy  tunik  nkem,  hogy  sokan  csak  azert  jarnak  a  forumokra,   hogy viccelodjenek  vagy  pedig  szimplan hogy  felduhitsek  az  embereket.

     

    No,  erre  csak  az  mondhato:

    "to each his  own"....

      nem  erdemes  tudore  szivni!!!

     

    teny  az,  hogy  ti  ketten, itt,   (ahogy  en  latom)  jo  baratok  vagytok  es  sajnos  messze  laktok  egymastol,  ezert  leveleztek  (beszelgettek)  a  forumon

    ahogy  regen  mondtak otthon:

    "olcso  es  nem  raz"...

     

    A  teenager  babaknak  is  jo  hely  arra,  hogy  csacsoghassanak.

     

    No meg  aztan sok  asszony  imad  fozni,  es  bizony  vannak  am  remek  receptek  is  a  NL-jan.

     _________________________________________________ _

     

    Hallottam  Mrs.  R.  beszedet ma. Szimpatikus  asszony.

     

    Remelem,  hogy  minden  rendbe  jon  nalatok politikailag,  Houston  es  EKONOMIAILAG  is!

    Minden  jot,   es  szurkolok  a  Republikanusoknak.

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2483)
    2012-08-31  02:22
  19. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 31. 02:222483.

    no ugylatom ide meg csak be sem mertel irni!

     

    a masikba betoltad  a keped.. hogy ott rolunk, errol a forumrol pofaz....

     

    de hamar toroltetted is magad... 

     

    tudod, en amit irok... KIALLOK MElLETTE.. EZERT UGYAN AZ A NEVEM MIOTA EN EZEN A FORUMON MEGJELENTEM...

     

    TE MEG KIOKADOD A BAROMSAGOD.. AZTAN GYORSAN TOROLTETED MAGAD...

     

    EZ AZTAN A NAGY BATOR HOS...

    HAZASZERETO...

    ELNOK NYALO...

    MAR ARROL NEM BESZELEK, HOGY AMIKOR BUSHT SZIDTAD... AKKOR IS UGY GONDOLTAD HOGY BUSH=AMERIKA?

     

    te is tudod hogy anyad szegyelne... azert torolteted magad azonnal..ahogy beokadsz valahova!

    nehogy jo anyad meglassa! 

     

     

     

    előzmény:
    hus (1)
    2011-10-12  02:47
  20. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 30. 17:342482.

    nem fontos... CSAK ERDEKES....

     

    DNC Plans 2-hour Islamic Prayer After Rejecting Blessing From Cardinal   The host committee for the Democratic National Convention is raising a number of eyebrows after choosing to proceed with featuring Islamic “Jumah” prayers for two hours on the Friday before its convention, though Democrats earlier denied a Catholic cardinal’s request to say a prayer at the same event. Up to 20,000 Muslims Expected to Participate in Mass Prayer & Pro-Islamic Events During the Dem Convention

     

    ---------------------

     

    make your own decision... 

     

     

    előzmény:
    hus (1)
    2011-10-12  02:47
  21. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 30. 17:262481.

    nem fontos... CSAK ERDEKES....

     

     

    Obama Honored Fallen SEALs By Sending Their Parents a Form Letter Signed By Electric Pen

     

    On August 6, 2011, 30 US service members were killed when a CH-47 Chinook helicopter they were being transported in crashed in Wardak province, Afghanistan. It was the deadliest single loss for U.S. forces in the decade-long war in Afghanistan. 17 members of the elite Navy SEALs were killed in the crash.

    Yesterday, Karen and Billy Vaughn, parents of Aaron Carson Vaughn, spoke at the Defending the Defenders forum sponsored by the Tea Party Patriots outside the RNC Convention in Tampa. Karen brought a copy of the form letter they were sent following their son’s death.

     

     

     That’s not all.
    Karen Vaughn reached out to the parents of the other SEALs killed in that crash.
    Their letters were all the same.
    Form letters – signed by an electric pen.

     

    -----

     

    ez CSAK AZERT ERDEKES... MERT 

     

     

    Obama Sent Personal Letter of Condolence to Rapper’s Family… Sent Form Letter to Families of Fallen SEALs

     

    Al Sharpton read the note at the funeral.

    “We extend our heartfelt condolences at this difficult time. He will be remembered for his infectious optimism and many contributions to American music. Please know that you and your family will be in our thoughts and prayers.”

    But when 17 members of the elite Navy SEALs were killed in the crash in Afghanistan back in August 2011, he sent their parents a form letter.

     

    ---------------

     

    make your own decisions....

     

     

    előzmény:
    hus (1)
    2011-10-12  02:47
  22. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 30. 17:072480.
    Topless Michelle Obama Portrayed as Semi-Nude ‘Slave’ on Cover of Spanish Magazine

     

     

    Michelle Obama is gracing newsstands across Spain this month– but it’s not her famous arms that are on display.

    On the cover of Magazine Fuera de Serie, the first lady’s head is featured on the body of a semi-naked woman, draped in the American flag with a headscarf sometimes associated with slaves.

    Althea Legal-Miller for Clutch magazine aptly writes: “Perhaps because it seems so obviously offensive, the mind attempts to rationalize; ‘Did this get lost in translation, or is this as racist as I think?’”

     

    Percheron-Daniels’ portrait, First Lady, was not commissioned for the Spanish magazine cover, but is part of a larger series of “famous nudes” that includes Princess Diana, Queen Elizabeth II, Abraham Lincoln, and President Barack Obama.  In defense of her controversial series, the artist argues that she offers the viewer an “alternative unexpected reality” that allows us to “view famous individuals in a different way.”

    Apparently, the Spanish-language article praises the first lady’s accomplishments and deems her the “gran mujer” (great lady) behind the American president.

     

    ------------------

    make your own decision...

    előzmény:
    hus (1)
    2011-10-12  02:47
  23. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 30. 16:552479.

    milyen szornyu megjegyzest tett valaki?

     

     

    előzmény:
    hus (2475)
    2012-08-30  00:57
  24. hus
    hus
    2012. augusztus 30. 01:572478.

    Te nem tudsz  mulatni a sajat vicceiden?    Dehogynem!  Sokszor lattalak.  Meg az is lehet, hogy ami neked vicc, az masnak nem.  Nalad is es nalam is, mindenkinel elofordul.

    De koszonom, egeszsegemre valik. 

     

    Nem tudom, hogy ki irta sajat beszedet, de minden  elnok jelzi azt, hogy milyen szavakat akar beletenni a beszedeben feltetlen. Ha az nincs benne, ugy is belemondja.

    Aki a beszedeket irja, az kifinomitja amit a nagykozonseg ele akarnak tárni  es ugy fogalmazza meg, hogy minel kevesebbet lehessen belekotni. 

     

     

    uff uff, szolt a nema indian.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270145 (2476)
    2012-08-30  01:03
  25. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. augusztus 30. 01:132477.
    Sajnos,----manpsag  mar  nincsenek az  egykori  Walter  Cronkite  szintjen.....
    előzmény:
    hus (2473)
    2012-08-30  00:51
  26. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. augusztus 30. 01:032476.

    Erdekes,m hogy  te  milyen  jol  tudsz  mulatni  a  sajat vicceiden...!!! egeszsegedre  valjek!!

     

    Tudtommal  csak  a  Pres. Lincoln,  es  NAGYON  sok-sok   evvel  utana,  a Mr. Kennedy  irtak  a  sajat  beszedeiket......

    but,  I  may  be  wrong....

     

    If  so,  forgive  me,  Mrs. Minniehaha....

     

    (nem  hiszem,  hogy  ismered  azt  a  viccet...never mind...)

    előzmény:
    hus (2474)
    2012-08-30  00:52
  27. hus
    hus
    2012. augusztus 30. 00:572475.

    Igen, nagyon szeretnek ide jonni. Mert amikor ideernek, akkor el tudjak donteni, hogy mennyivel jobb itt az elet.

    Csak ahogy az orszaguk vezetese megtanittatja veluk, hogy mocsok itt minden, meg kepesek el is hinni.

     

    De akinek vannak itt ismerosei, azok velemenye egesz mas.

    Nem csak az arab orszagokban  tanitjak nyugat ellen a nepuket. 

     

    Houstonkam, egy borzaszto megjegyzese volt itt egy illetonek. Nem tudtam megallni, hogy ne tegyek ra megjegyzest.

    Meg fogom keresni, hogy mit mondott es ide irom neked. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2470)
    2012-08-29  05:46
  28. hus
    hus
    2012. augusztus 30. 00:522474.

    Sajnos nem lasttam, elmentem uszni. Majd rakeresek hatha meglesz mayoutube-on.

     

    Te hogy ertekelted?

    vagy inkabb ertekelted az irojat?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270145 (2471)
    2012-08-29  21:31
  29. hus
    hus
    2012. augusztus 30. 00:512473.

    Micsoda egy rosszindulatu megjegyzes volt ez!  Nem csodalom, hogy  nem dolgozgat ott tobbet.

    Azert mindennek van hatara, nem neki sajat magat kirugatni egy gusztustalan megjegyzes miatt.

    Megerdemelte, mert Romney akkor is  unnepelt volna, ha a szel eppen masfele viszi a vihart. Ez a republikanusok esteje volt, kar volt neki ez a megjegyzese, de majd megemlegeti azt hiszem.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2472)
    2012-08-30  00:14
  30. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 30. 00:142472.

    hat ez van ma.....

     

    Yahoo! Fires Bureau Chief After Caught Saying GOP Okay Having ‘Party With Black People Drowning’

     

     ahoo! News Washington bureau chief David Chalian has been terminated for remarks he made during a Monday webcast of ABCNews.com’s coverage of the Republican National convention in Tampa, Florida.

     

    “David Chalian’s statement was inappropriate and does not represent the views of Yahoo!” TheBlaze was told in an emailed statement.

     

    “He has been terminated effective immediately. We have already reached out to the Romney campaign, and we apologize to Mitt Romney, his staff, their supporters and anyone who was offended,” the statement adds.

    Earlier in the day, Chalian’s comments came to light.

     

    GOOD FOR THEM!!!!

    vegre valaki rajon hogy nem minden megengedheto a szolasszabadsag ildoma alatt...

     

     

     

    előzmény:
    hus (1)
    2011-10-12  02:47
  31. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. augusztus 29. 21:312471.

    Mi volt a velemenyetek  a  Mrs. Romney  beszederol?

    Nagyon  jo  speech-writerjei  vannak,  ugye?

    előzmény:
    hus (1)
    2011-10-12  02:47
  32. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 29. 05:462470.

    ja... nem szeretik... de azet ide jonni... azt szeretnek...

     

    előzmény:
    hus (2463)
    2012-08-28  07:26
  33. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 29. 05:452469.

    ohhhh... nem jatszani mentunk oda.. hanem nagyon erdekes volt a terem a gepekkel.. ezt ugye latni kellett nekik.. mert meg olyat nem lattak, csak filmen.. es az ebedlo a buffe kajaval megint nagyon jo volt.. el voltak amulva a mennyisegen..a valasztekon.

    es hat a szobank is nagyon szep volt.. 

     

    a bejarati csarnok pompas, szoval volt miben gyonyorkodni.. 

     

    en Las Vegasba sem a gembling vegett megyek, szeretem latni a sok szep vilagitast, a finom buffe asztalokat, a szep hoteleket, es foleg a nagyszeru show-kat. 

     

     

    előzmény:
    hus (2462)
    2012-08-28  07:18
  34. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 29. 05:422468.

     

    te figyuzz!

     

    en csak egy grumpyt latok itt.... teged! 

     

    senki mas nem az!

     

    rossz napod lehetett

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270145 (2464)
    2012-08-28  21:16
  35. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 29. 05:402467.

    nem tudom lattad e vagy hallottad e a beszedet, de le a kalappal Ann Romney elott...5 gyerek, 18 unoka, mell rak es Ms...

     

    birom mikor jonnek a biralok... ja.. konnyu neki...

     

    hat persze..mindig zoldebb a fu a masik oldalon...az eredmenyt , mint mar annyiszor beszeltunk rola.. sokan szeretik irigyelni...az utat ami odavisz... azt kevesen...

    előzmény:
    hus (1)
    2011-10-12  02:47
  36. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. augusztus 28. 22:512466.
    NO=NL
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270145 (2465)
    2012-08-28  22:50
  37. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. augusztus 28. 22:502465.

    Azt  eszre vettetek  mar,  hogy  a  NO  neha  kek-szure  csinal  bizonyos  szavakat,  es,  akkor  ha  rakattintasz,  akkor  egy  hirdetes  jon  be?

    (disznok...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270145 (2464)
    2012-08-28  21:16
  38. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. augusztus 28. 21:162464.

    TESSEK  MONDANI,  hogy  H O L   irtam en  azt,  hogy  "sajnalom"  a  kanadai  Indian  tribeket..?????

     

    Alltalaban  senkit  sem  "sajnalok"....  csak  neha  a  buta, es  rosszindulatu   embereket  sajnalom.

     

    Banom is  en,  kit hoztak-vagy-vittek  barhova  is...  hiszen  alig  van idom  arra hogy  magammal  foglalkozzak.

     

    Sok  a  munkam,  rohan  az  elet,--de  NAGYON  SZEP  es  elvezetes!

     

    ciasztok  grumpy-ladies....

    majd  ha  lesz  valami  erdeles  politikai  news,   irja'tok  be  a  forumba,  az  biztosan  erdekel mindenkit.

     

    Csau...................

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2456)
    2012-08-28  05:54
  39. hus
    hus
    2012. augusztus 28. 07:262463.

    A Del-Amerikaiak nem szeretik az USA-t.   Meg van nekik is magyarazva, gogy milyen egy  ........... itt mindent kepzelj el, orszag.

     

    De akik el tudnak jonni az orszagokbol, mert szegenyek, azoknak nagyon tetszik. Most epp Canadarol irom, mert ez a tapasztalatom.

    Tudod, mint nalunk mondtak a rotthado kspitalizmust annak idejen.

    Ha nem lettek volna rokjonaink, meg el is hittuk volna es azt mondtuk volna, hogy aki azt allitja, hogy ott jo elni, az hazudik. 

     

     

    Hiszen ezt tanitottak velunk az iskolaba.  Az  imperialista ordogok mit tesznek emberrel. 

    Jajjjjaj, igy van ez a deli amerikaban is, aztan egy-egy orszagaban meg kulonlegesen. 

     

    Ugy, ahogy irod, kegyetlenul megbuntetik a szokotteket, akiket elfognak.

    Mint mon. ott is az volt, akit 56 utan elfogtak szokes kozben, az bizony kapott erte eleget es meleget.

     

    Jo ejt, aludj jol.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2460)
    2012-08-28  06:42
  40. hus
    hus
    2012. augusztus 28. 07:182462.

    Jujjjjjjjj de szornyu vagyok, kaszinot  nem nekem talaltak ki. 

     

    Be kellene mar mennem egyszer elverni egy adag penzt, hatha nyernek.

    Sajnos ott nem lehet fenykepezni, pedig lenne mit. Meg a kulso reszuk is csodalatos. 

     

    Itt egy kellemeds szam neked Houstonkam sok szeretettel. 

     

    http://www.youtube.com/watch?v=WEMCLBHnbwE&feature=related

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2461)
    2012-08-28  06:46
  41. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 28. 06:462461.

    ja... tudtam... itt is ugy van!

     

    Tucson-ban ahol megszalltunk, pont egy indian kaszino volt.. igazan nagyon peldas.. unokatesoek el voltak amulva.. bamulva.. pedig addig mar voltunk egy par szep helyen.. de ez a kaszino.. meg a szoba a kaszinoban.. ez betett...ez nagyon megnyerte a tetszest!

     

     

    előzmény:
    hus (2459)
    2012-08-28  06:39
  42. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 28. 06:422460.

     a lelnyeget kihagytad, hogy 13 allam del Amerikabol fel van haborodva!!!

     

    ez volt a betett linkba a plane...

     

    de kozben mindegyik allamba ha valakit elkapnak a hataron... dutyi... se targyalas.. se semmi..

    de AAAAAAAAAAMErika torvenyeit ATIRNAK!

     

    AAAAAAAAAAAAAAA bolod vilagban elunk!

     

    de a piacot nagyon IRIGYLEM... pedig azt szoktam mondani hogy senkit, semmiert nem irigylek..

     

    3 fele paprika.. finom lecso... 

     

    no naaaa.... hogy irigykedek!!!!

    nem is ettem finom lecsot tavaj nyari magyarorszagi latogatasom ota...

    előzmény:
    hus (2457)
    2012-08-28  06:15
  43. hus
    hus
    2012. augusztus 28. 06:392459.

    Houstonkam , Canada az indian teruletekert fizet meg eltartast most is. Kapnak kedvezmenyt, amennyit megitelnek nekik, kulon iranyitojuk van, aki intezi az ugyuket az orszagfgasl szemben, meg van nekik adva a terulet is, ahol halaszhatnak, vadashatnak, elhetnek ugy, mint elodeik, kozben adomentesek.

     

    http://www.aadnc-aandc.gc.ca/eng/1100100 010002/1100100010021

     

    Itt is lehet olvasni roluk.

     

    Nem ingyen hasznalja a foldet, raadasul  kiaknazza azt, amit az indianok, vagy eszkimok soha az eletben nem tudtak volna.

     

    Jaj errol jut eszembe, akartam irni a multkor neked.

     

    Elmentunk uszni a fiukkal az uszodasba apar hete egyik este.

     

    Kepzeld el, egyszer csak latom, hogy egy eszkimo kis kamasz 10 ev koruli, nagyon jo husban levo gyerek az anyukajaval ott van.

     

    A gyerek pontosan ugy tudott uszni, mint a delfinek, vagy a balna, pont azzal a mozgassal ment a vizem, le-fel.   Eletemben ilyet meg nem lattam.

    Anyukaja olyan boldog volt, ugy nezte a fiat.  Uszas kozben lealltunk egy percet pihenni es mondom a fiuknak, hogy en nem megyek a fiu utan, mert ez mint egy kis balna ugy uszik, meg ugy frocskolte a vizet, ahogy senki mas.  Na a fiuk is mondtak, hogy eppen arrol beszeltek, hogy ok meg soha nem lattak ilyet, hogy valaki igy usszon.

    Kibeszeltuk az kis eszkimo gyereket. Csak azon gondolkodtam, hogy hol tanult meg igy uszni, a jeges vizben?  Vagy csak azt latta, hogy igy kell uszni es lejott a jeges reszrol ide nyaralni?

     

    Az igaz, ilyenben nem igen lehetett resze, 40 fok meleg, tikkadtunk mi is egesz nap, amikor kimentunk.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2456)
    2012-08-28  05:54
  44. hus
    hus
    2012. augusztus 28. 06:282458.

    Jaj, olvastam en sokat az indianokrol, a telepesekrol, de nekem eszembe sem jutott, hogy teged amiatt nem szolgaltak ki.

     

    En szoktam menni indian teruletre, vasarolni is szoktam toluk, feher is vagyok, meg szoke is, de nem vettem eszre soha, ghogy nem szivesen szolgaltak volna ki. Spot, meg kell neked mondanom, hogy jo parszor kaptam toluk meg ajandekkent ingyen is + dolgokat.

    Nagyon orulnek a forgalomnak , rendesek, kedvesek.  Nagyon nem igyekeztem  a belso teruletekre, mas vilag. De a hataruk szelen gyonyoru satrak vannak nekik kiteve, jelezve azt, hogy  ott mar az o teruletuk van.

     

    Tehat ne csodalkozz rajtam, mert velunk, vasarlokkal soha nem ereztetik, hogy feher ember mit csinalt veluk.

     

    Kapnak ellatast az allamtol, nem Hilton hotel, megvan nekik a minimum, nem egy gyujtogetos fajta, mert tudod te az nagyon jol, hogy itt az utcaroil is fel tudnak szedni maguknak azt amire ra lennenek szorulva.

    Ingyen is kapnanak, ha elmennenek  az allamhoiz es kernenek, ghogy szukseguk van dolgokra.  

     

    Nem tetszik nekik a helyzet, ami tortent veluk?    Ha visszagondolunk, sokan vannak igy, a tortenelem kerekenek a forgasat sokan nem szerettek, szeretik a mai napig sem.

     

    GHogy bennetek miert lehettek olyan hidegek, hogy ki sem szolgaltak, vagy ki sem akartak szolgalni, azt nem ertem meg. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270145 (2455)
    2012-08-28  02:06
  45. hus
    hus
    2012. augusztus 28. 06:152457.

    Ja, te a ti hatarotokat akartad kerdezni?

     

    Itt sokszor mutatjak, hogy mennek at a mexicoi emberek, vagy abban sem vagyok biztos, hogy mind mexicoi, de mennek, rohannak ahogy csak tudnak ejnek idejen. Veszelyes nagypn, de mindent megtesznek, hogy amerikai foldon legyenek. Csusznak, masznak, viszik a kis csomagjukat, vagy csomag nelkul menekulnek el.

     

    Mexicoi elnok persze, hogy nemtetszeset nyilvanitja, hiszen azt sem tudja, hogy mit csinaljin annyi emberrel, szite loki ki oket.  A multkor ketszer egymas utan is mutattak, hogy bunkerokat astak ki, betonoztak ki es mentek at alatta. Nem latja azt bizony senki, hogy mennyien mehettek at naponta feltunes nelkul. Aztan ki epittetettt meg egy ekkora koltsegu es bizony eleg nagykiterjedesu epitkezest. Mert mondjuk meg oszinten , valamivel, valahogy oda kellett dolgokat szallitani es el is, pl. akkora mennyisegu foldet hova tudtak eltuntetni, amekkora folyosorendszert astak. Biztos te is lattad.

     

    Emberek meg menekulnek onnan allandoan. Teljesen megertem oket, de mennyivel jobb lenne, ha papirral mennenek oda.

    Leallitani nem lehet oket, az mar biztos. Sajnalom, akiket annyira kihasznalnak. Pedig nagyon szorgalmas embereknem tunnek, hiszen minden munkat elvallalnak. Felepitik amerikat  negyed penzen.

     

    Arizonaban tavasszal voltak a lanyomek, azt mondta, hogy  amiota utoljara ott voltak, azota lerobbant a varos, nem olyan, mint regen.

    De nagyon tetszett nekik.

    Plane a lanyoknak. A szomszednak voltak lovaik es csinalt egy lepcsos atjarol, ha akarnak, menjenek at oda mindig lovagolni. Kiabaljanak nekik es mennek ertuk. Na elkepzeled, hogy mennyire akartak mindig menni, de nem mertek.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2454)
    2012-08-28  01:51
  46. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 28. 05:542456.

    te figyuzz mar!

     

    nem akarom en a hust vedeni... nagyon tudja o hogy kell magat.. 

    de valamit kerdeznek

     

     

    szerinted nekem ma kene karpotlast fizetni az indianoknak

    vagy a feketeknek akiknek a dednagyapjat elhoztak Afrikabol????

     

    mellesleg az indian kaszinok gazdagok, es ADOMENTESEK.. 

     

    ne sajnald mar annyira oket.. 

    gyonyoru helyeken laknak.. a legszebb state parkokban az USA-ban..

     

    vannak kozottuk is akiknek jol megy...van akik szegenyek.. es van akik kijottek a reservatumbol es elik vilagukat.. 

    szoval nem bortonok am azok a rezervatumok... csak ott ugy tudom minden ado mentes...

     

    a nemetek a masodik vilaghaboruban TONKRETETTEK az osszes dunai hidat.. aztan mar 20 ev mulva MIND UJBOL ALLT..

     

    Hogy a feher ember mit csinalt 200 evvel ezelott... talan mar kar azon ma sirankozni.. mert azota igen sok lehetoseguk volt... nekik is.. 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270145 (2455)
    2012-08-28  02:06
  47. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. augusztus 28. 02:062455.

    M I E R T   nem  szeretik  az  Indian torzsek  az  feher  ameriakiakat????

     

    Sosem  olvastad  tortenelem  konyvekben,  hogy  az  Amerikabe  bevandorolt  feherek  hogy  tonkre  tettek  oket??????  Aztan  beraktak  oket  "reservation"-okba.

     

    hu  de  csodalkozom  rajtad..........

    előzmény:
    hus (2450)
    2012-08-28  00:34
  48. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 28. 01:512454.

    ezt mindkettotoknek irom,

     

    meg eletemben nem jartam pont a hatarnal.. igy sajat szememmel nem lattam, de amit latok mikor mutatjak a keritest amit huztak (es fogalmam sincs hany km hosszu) de egy tuti... ugy nez ki mintha ugy raktak volna - eleg magasnak nez ki... mint egy letre.. fel lehet rajta maszni..

     

    es masznak...

     

    ejjel ... nappal...

     

    no most ha nezem az egyent... a fiatalt, akinem semmi jelenje, semmi jovoje a sajat orszagaban... MEGERTEM..

    de ha orszagos szinten nezem.. bizony nehez elkepzelni hogy kb 20 MILLIORA becsulik az ILLEGALIS lakosag szamat..

     

    van aki penzt fizet.. es szinte minden evben halljuk ami tortenik..

    elveszik a penzuket. betuszkoljak oket egy zart van-be.. es majd valahol a forro mezon... ott hagyjak oket..

     

    MINDEN EVBEN... hallok rola.. volt hogy 20.. utoljara 13 embert talaltak halva.. rettenetes... 

     

    de a hirek nem errol szolt amit betettem...hanem arrol hogy DEL AMERIKA ALLAMI FEL VANNAK HABORODVA hogy Arizonanak elege van az illegalisokbol.. es aki BUNT VAGY KOZLEKEDESI KIHAGAST KOVET EL... LEIGAZOLTATJAK, ES DEPORTALJAK... 

     

    EZT PEDIG A DEL AMERIKAI ALLAMOK NEM AKARJAK... 

    most ez ellen TILTAKOZNAK.. ILLETVE ARIZONA KORMANYZOJE ELLEN.. ES VALAMI UJ RENDELETET KOVETELNEK...

     

    Ha nem volna szomoru... nevetseges lenne az egesz.. 

    de miert csodalkozom... mikor Obama is KIGUNYOLTA NYILVANOSAN A KORMANYZONOT!!!!!

     

    (emlkeztek arra a bizonyos beszedere hogy fagyizik a csalad.. es leigazoltatjak.. majd deportaljak.. hulye loooooooooooo )

     

    visszafele mennek am itt a dolgok...nem a normalis.. logikus modon..

     

    mellesleg a mexicoi elnok tavaj atjott hogy Obamat , aki 500 szemelyes diszvacsorat adott neki.. RENDRE UTASITSA...

     

    az illegalisokkal kapcsolatban..

     

     

     

    előzmény:
    hus (1)
    2011-10-12  02:47
  49. hus
    hus
    2012. augusztus 28. 01:062453.

    Tortent valami a hatarnal?  nem tudom, nem neztem 2 napja semmit.

     

    Mi csak az USA-val vagyunk hatarosak, nekunk nem olyan sok felnivalonk van.

    Az biztos, hogy szivargasok mindig vannak, jonnek  be az orszagba az biztos.

    Kinaiak nyugati reszrol es a helyekben bujkalnak, errol az ujsag is irt.

    Canadas olyan oriasi terulet es igazan csak a hatar szelenek  laknak, belso teruletek igen ritkan lakottak. Elbujni el lehet, hely van. Addig amig problema nincs, addig el lehet elni. Az orvosi problema kezdhet ki itt valakit, vagy a penzhiany.

     

    Az USA hatarnal is lehet alkalom atjonni, igazabol nem tudom, nem szoktam hallani, mint hirek ezt.

    Mivel nem sok kulonbseg van az eletszinvonalba, ezert szerintem csak azok bujkalnak, akiket keresnek. Gondolom en.  Eleg jo az ellenorzes azert.

    Persze drot az nincs, hiszen a hatar hossza igen nagy km-ben.

     

    Most kineztem neked, USA- Canada = 8893 km Alaszkanal= 2477 km.

    Ekkora keritest kihuzni, hat mit mondjak, megeri?

     

    Miota tortent 9/11 nalatok, azutan kezdodott igazan az ellenorzes, mert itt sok ember el az arab orszagokbol es innen nem olyan  nehez atmenni senkinek problemat csinalni.

    Mar nekunk is kell felmutatni utlevelet azota, es kulonleges jogositvanyt keszit erre a canadasi allam. De az USA inkabb az utlevelet fogadja el, mint a jogositvanyt.

     

    Nem tudom, hogy miert kerdezted es nem tudom, ghogy ekleg lesz az informacio neked?

     

    Ha nem, kerdezz ra.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2446)
    2012-08-27  16:43
  50. hus
    hus
    2012. augusztus 28. 00:482452.

    Az az atlag napi homerseklet 21 fok, az nagyon tetszik nekem. 

     

    El tudnek eldegelni ugy mar egy eleten keresztul. Mert annal jobbat el sem tudnek kepzelni.

     

    Mikor megyunk a lanyokkal is valahova, probalom elkerulni a meleg napokat, nem tudnek mar egesz nap a napon fekudni. Reg volt, amikor nem artott meg. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2443)
    2012-08-26  21:05
  51. hus
    hus
    2012. augusztus 28. 00:392451.

    A, velem nem szur ki az elet, a fajos labam nyujtottam fel,  amig itt vagyok,  szaladjak a jo labamon.

     

    Minden jora fog fordulni remelem, kell egy kis  javitas mar ilyen korban, hogy jol elviseljuk a tovabbiakat.  Doktorur megigerte. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270145 (2442)
    2012-08-26  20:46
  52. hus
    hus
    2012. augusztus 28. 00:342450.

    De miert nem szolgaljak ki az amerikaiakat?   Ezen nagyon csodalkozom.

     

    Inkabb a meleg helyre kivankozom, mint Banff fele.  Fiam a hideg sportok kedveloje. O az arra fele jaros.

     

    De ha arra fogok menni, nem fogom elfelejteni az ajanlatod es felkeresem a konyvtarat is es megnezem asz indianok miert nem engedik be az amerikaiakat. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270145 (2440)
    2012-08-26  20:31
  53. hus
    hus
    2012. augusztus 28. 00:302449.

    Itt a mississaugai piac penteken es vasarnap van nyitva.

    Nagyon szeretem. Kistermelok hoznak mindenfele finomsagokat, inkabb zoldseg es gyumolcsfeleket, kenyeret, kolbaszt, sajtot.

     

    Egy nagyon jot vasatoltunk, lecsohoz,  paradicsomos tesztahoz azt a  hosszukas paradicsomot, a harom fele paprikat, zoldseget, gyumolcsoket es aprosagot.

     

    Ahogy hazaertunk, harman elkezdtunk szeletelni mident. Rengeteg lecsot ccsinaltunk, salat, es egy alap olaszos tesztashoz szosz.  estere lett kesz minden, akkor annyira elegem klett, elmentunk uszni, aztan lehutottuk a dolgokat, majd reggel mindent szet raktunk. A fiamek  a fagyasztoba teszik ezxeket es amikor szukseguk van ra eloveszuk. majd ket het mulva is emgyunk, en is szeetnek csalamadet is eltenni keresem majd a zoldparadicsomot. Tudod azt az igazi magyar paprikat is vettunk, pl. egy nagy zsak volt 10 dollar.  

     

    Hat a ket fiatalnak olyan sikerelmenye lett, ragyogtak a boldogsagtol.

    A salsa olyan kulonleges lett, magam sem akartam elhinni. Gondolom 2 het mulva megint teszunk el, mert szerintem egesz telere akarnak most eltenni.

     

    A szoszt a tesztahoz egy bazsalikomos alappal keszitettuk, hat a fiam ahogy emelte fel az edenyt ugy szivta be melyen a levegot, telitette el magat az illataval.

     

    A lecsot meg nem kell emlitenem. Raadasul olyan kulonlegesen finomra sikerult, nem tudom el fogjak-e tenni a fagyasztoba, vagy addig eszik, amig tart.

    Vegul is nem muszaj nekik meg eltenni.

     

    Jol elfaradtunk, jot aludtam, friss levegore, esore ebredtem.

     

    Gondoltam rad piacolas kozben.  Mi minden volt ott.

    Jaj meg mit felejtettem neked irni, most egy kulonklegesen finom szilvat vettem, apro szemu,  edes isteni fimon lesz gombocba.

    Raadasul el fogok tenni belole magor es edugom, hatha lesz belole kis fa, mert ilyen finomat meg itt nem ettem.

     

    Ez tortent tegnap a piac utan. Erre mit latok, egyutt ertem haza a fiamekkal, bevasaroltak kulonbozo  chips  feleket. Gondolom proba lesz, melyik lesz a legfinomabb vele.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2439)
    2012-08-26  18:18
  54. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. augusztus 27. 23:392448.

    Szia Houston  :-)

     

    Nem,  nincsen  szoges-drot  kerites.  :-))

     

    Nem  figyel  senki  semmit,  de,  persze  gyalog  kene  menned kb.50- milest,  mert  nincsenek  UTAK  sehol  kozel  a  hatarhoz.

     

    Gondolom,  ashat  valaki  alagutat  is...........   :-))

     

    Eppen  ugy  mint  az  USA/Mexico  hataron.

     

    Nalatok  megvan mar   az  elekromos drotkerites  vegig  a  hatarokon???

     

    1956  elott,  ha  valaki  ki akart  szokni  MO-rol,   akkor  fel  kellett  berelni  egy  parasztot  akinek  foldjei  voltak  az  Osztrak  hataron,  es  akkor  aztan  ejjel  masztak  hason  5  kn-t  a robbano aknak  kozott  es  az  ortornyok   kozott.

    Persze, szokas   szerint   akkor  is   le  lehetett  penzelni mindenkit.

     

    Latod,   a  magyarok  kb  60  evvel  elobbre  voltak  ezzel  a  talalmannyal  is!

     

    :-))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2446)
    2012-08-27  16:43
  55. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 27. 16:472447.

    egy kis tortenelem lecke... humorral...CALIFORNIAROL...

     

     

    Did you know 
      what happened 162 years ago this fall... back in 1850?
     California became a State;  and,  
    The people had no electricity;  and, 
    The State had no money;  and,  
    Almost everyone spoke Spanish;   and,  
    There were gunfights in the streets. 

    So basically nothing has changed except then the women had real boobs 
    .......and the men didn't hold hands.  

     

    előzmény:
    hus (1)
    2011-10-12  02:47
  56. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 27. 16:432446.

    ha tudod ... irjal mi folyik a canadai hatarnal..

     

    ott szabad csak ugy menetelni at hozzatok.... illegalisan??????

     

    nagyon erdekelne a dolog, mert errol (akarcsak masrol sem) semmit de semmit nem tudunk..

     

     

    előzmény:
    hus (1)
    2011-10-12  02:47
  57. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 27. 16:062445.
    előzmény:
    hus (1)
    2011-10-12  02:47
  58. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 26. 21:072444.

    szepek a kepek... de nem ertem....

     

    szegeny Obama... meg mintha mondana...de jo lenne tudni.. mit kene csinalni????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878315 (2438)
    2012-08-26  16:58
  59. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 26. 21:052443.

    amikor a gazdasag jo... minden fele haz ar megy... es az arak meg felfele..

     

    amikor a gazdasag nem megy... akkor meg mindig ket fajta haz megy...

     

    a nagyon olcso..mert lakni kell... es ezt meg meg tudjak engedni

    es a nagyon draga, mert gazdag ember mindig volt, van es lesz...

     

    de a kozep ar... az ami all....

    es egy ido utan, akinek nagyon muszaly koltozni... leviszi az arakat..ami aztan maga utan huzza a tobbit is...

    igy tomlik el a kozep aru hazak erteke...

     

    ez igy volt mindig, meg igy is lesz...

     

    en eltem Califban mikor 25 % volt a haz appratiation... 

    es eltem amikor eladhatatlan volt a kozep aru.. amibol ugye a legtobb van..

     

    mellesleg San Diego (La Jolla ) mindig is egyik legdragabb piac volt az USA-ban... ... gyonyoru varos, kiegyensulyozott eghajlat, atlagos nagyon kellemes homerseklet.. szoval sok minden kozre jatszik.. 

     

    ----

    La Jolla/ləˈhɔɪ.ə/ lə-HOY) is an affluent,[2][3] hilly seaside resort community, occupying 7 miles (11 km) of curving coastline along the Pacific Ocean in Southern California within the northern city limits of San Diego. La Jolla had the highest home prices in the nation in 2008 and 2009; the average price of a standardized four-bedroom home in La Jolla was reported as US $1.842 million in 2008 and US $2.125 million in 2009.

     

    The 2004 estimated population of the 92037 ZIP code was 42,808 [1] while the La Jolla community planning area had an estimated population of 31,746 in 2010.[1] La Jolla is surrounded on three sides by ocean bluffs and beaches[4] and is located 12 miles (19 km) north of Downtown San Diego, and 40 miles (64 km) south of Orange County California,[5][6] The climate is mild, with an average daily temperature of 70.5 °F (21.4 °C)[7]

    előzmény:
    hus (2434)
    2012-08-26  16:22
  60. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. augusztus 26. 20:462442.

    Oh,---IGAZAN  NAGYON  sajnalom,  hogy azt  mondod,  hogy  mar  az  eleted  vegen  jarsz!!

    Remelem,  hogy  hamarosan  felgyogyulsz!!!

    Nem  kell  mindent  elhinni  amit az orvos  mond!!!!!!

     

    Legyel  csak  szepen  mindket labbal  a  foldon,  es  elvezd  sokaig!!!

    előzmény:
    hus (2437)
    2012-08-26  16:53
  61. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. augusztus 26. 20:412441.

    Ismeritek  azt  a  remek konyvet  "the late  great  state  of  California"

     

    rrol  szol,  hogy  nemsokara  jon  nagy  foldrenges,  es  az  egesz  allam  ugyis  az  oceanba merul.

    Tudod  hol  van  a  "FAULT"?  fojton  mozog  es  reped.

     

    Miutan  ezt  a  konyvet  kiadtak   (mar  vagy  30  eve---)  az  osszes  nagyuzemek  elmentek  onnan.

    Ha  meg  nem  sullyed  a  vizbe,  akkor  meg  a  mexicoiak lesznek  ott.

     

    Honnan  vetted  ezt  a  real-estate  hirdetest  Hus?

     

    Mi  a  velemenyed,  milyen  fajta  ember  veszi  majd  meg ezt  a  monster-hazat??

    előzmény:
    hus (2434)
    2012-08-26  16:22
  62. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. augusztus 26. 20:312440.

    Azt, persze  biztosan  tudod,  hogy  a  gyonyoru  regi  hotelt  Banffban  teljesen  renovaltak?

     

     

    Latogasd  meg  egyszer!

     

    a masodik  emeleten  van  egy  remek  konyv-uzlet....

    tulajdonosa  magyar...

     

     es  ha  mesz  nem  messze,  par  ilesre  Calgary  fele,   akkor  odaersz  a   Chiniki  Indian  Reservationhoz..

    nagyon  szeretik  a  magyarokat!

    DE  amerikaiakat  nem  szolgalnak  ki  a  restaurantban

     

     Nagymami  szokta  mandani:  "szegenyek  vagyunk,  de  jol  elunk"

     

     

    hi--hi---hii........

    előzmény:
    hus (2437)
    2012-08-26  16:53
  63. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 26. 18:182439.

    oh...de jo neked...

     

    ott van piac????

     

    nalunk nincs...utoljara Morszagon voltam piacon... ott azt viszont nagyon elveztem.. 

     

    előzmény:
    hus (2435)
    2012-08-26  16:46
  64. Torolt_felhasznalo_878315
    Torolt_felhasznalo_878315
    2012. augusztus 26. 16:582438.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2426)
    2012-08-26  02:38
  65. hus
    hus
    2012. augusztus 26. 16:532437.

    Hogy tudsz ott elni, azon a szegenyes helyen USA-hoz kepest? 

    Hiszen nincs ott joforman semmi, egy ket indiai uzlet, meg  a termeszet szepsege.

    Hiszen meg a banan sem ott terem.  

     

    " Te  hol lakozol? "

     

    Fel labam a foldon, fel labam a mennyekben es amikor ott vagyok,  onnan figyelek  ide a nlc-ra.

     

    Sokszor tudsz mosolyt kuldeni emberek arcara, csak nem latni. 

    Igy aztan sokan neked ugranak.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270145 (2427)
    2012-08-26  05:51
  66. hus
    hus
    2012. augusztus 26. 16:472436.
    Tokeletesen igaz.   Latod?  Sok mindent komolyan veszel, nem erdemes. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2426)
    2012-08-26  02:38
  67. hus
    hus
    2012. augusztus 26. 16:462435.

    A baratsag, az baratsag, koze nem szabadna   lepnie  politikai  kulonbsegbek.

    Van akivel be lehet tartani, van akivel nem ezt kell figyelembe venni a baratsagban es akkor soha nem lehet problema a ket ember kozott.

     

    Az olyan barattal, akivel ezt nem lehet megcsinalni, azzal nem szabad politikarol beszelni. 

     

    Az itteni gunyolodo emberek nem csak gunyolodnak.

    Mas problemajuk is van.  Annal nagyobb, mint ok  tudnak ezt magukrol.

     

    De az elet az mar csak ilyen. Tudod ugy van az, mint a santa kutyanal,  

     

    a hazug embert hamarabb utolérikmint  a sánta kutyát

     

    Mennem kell, megyunk a piacra.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2425)
    2012-08-26  02:31
  68. hus
    hus
    2012. augusztus 26. 16:222434.

    Hat hiszed, vagy nem, California es Texas versenyben van egymassal. 

    Olyan versenyben, mint az elso es a masodik helyezett az olimpikonok kozott.

     

    Ha nem igy lenne, akkor mi fejlodne?  Minden versenyben van egymassal, akinek van celja, az elorelepest valassza.

     

    Nezd ide tettem egy real-estate hirdetest

     

    http://www.realtor.com/realestateandhomes-d etail/7954-Entrada-De-Luz-E_San-Diego_CA_92127_M13013-93283

     

    Akinek van penze, marpedig ugy nez ki, hogy ezek nem szegeny emberek, azok megtehetik, hogy megveszik ezt a hazat.

    Ha akarjak, eladjak. Nyilvan nem a "proli"  fog odamenni es megvenni, mert fenn is kell  tartani.

    California egyes reszein es kulonbozo varosaiban csakis a gazdag emberek mennek. Mindegy, hogy melyik orszagbol, ott vesznek maguknak hazat, szemelyzetet.  Van aki ott lakik allandoan, van akinek az ilyen hazak nem az elso hazaik, hanem valahanyadik.

     

    Lehet, hogyegy ido mulva Californiaban csak azok fognak lakni, akiknek sok penzuk van. Kivizetik a magas adojukat es kesz. Ha kell a penz nekik, majd eladjak.

    Minden gazdag ember megfizeti az adojat. 

    "  csak mosolygokfelette hogy mennyire nem ismerik be HOGY AMIT A POLITIKUSAIK CSINALNAK NEM MUKODIK... "

     

    De latod, hogy mukodik, hiszen hosszu evek ota ez van, ami most is.  Akkor miert mondod?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2424)
    2012-08-26  02:26
  69. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. augusztus 26. 06:302433.

    Igen,  azelott  nagyon  jo  volt  az  elet  az  USA-ban,   es Canadaban  is,   bar  ahogy  hallom,  Canada  volt  mindig  a  "szegeny  rokon".

    No,  de  az  USA  megnyerte  a  masodik  vilaghaborut es  hosszu ideig,  egeszen  a  60-as  evekig  tejben  vajban  furodtek..


    De  aztan  jott  a  Korea  as  utana  Vietnam, mind  a  ket

    "very  unpopular"  haboruk  voltak,  es  az  orszag  ekonomiailag  elverzett  bennuk.

     

    Izraelnek  is  billiokat  ajandekoztok  el  minden  evben.

     

    Es az   a  furfangos  cubai alak,  a Castro  az  peldaul minden  par  evben  elnyikkantotta  magat,  hogy  "kerem  nalunk  kommunistak  vannak"  es  az  USA  ijedteben  rogton  kuldott  BILLIOKAT  neki  ugynevezett  "defense"-re.

    Es  ugyanaz  megy  meg  ma  is  az  egesz  vilagban.

     

    USA  meg  akarja  vasarolni  az  ellensegeiteket,  ami  pedig  nem  jo  uzlet.

     

    Az  USA  elverzik  anyagilag,  es  a  vilag  rohog  rajtuk.

     

    Ird  meg,  ha  nincs  igazam!

     

    Nos,  aludni  is  kell  neha-

    joccakat.

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2432)
    2012-08-26  06:13
  70. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 26. 06:132432.

    tudod hogy valaki megeli a 60-at... az NEM SZEGYEN...

     

    SOT!

     

    azt jelenti kicsit lattunk mar a vilagbol.. van HASONLITASI ALAPUNK..

     

    vagyis, nem lehet minden MESET ELHITETNI!

     

    es hogy valtozasra van szukseg, mert a vilag halad.. es valtozik...

     

    persze, termeszetesen...

    de mi lenne ha ez a valtozas EGYRE JOBB LENNE... 

    nem pedig egyre rosszabb...

     

    bizony en mikor megerkeztem Amerikaba nem 60 orakat dolgoztunk ... 

    mint ma nagyon sokan..

    nem 4-5 dollar volt gallonja a benzinnek, hogy a fizetesek 15% elviszi..

     

    es nem volt az orszag hatalmas retege food stampen meg unemployment-en..

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270145 (2429)
    2012-08-26  05:58
  71. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 26. 06:092431.

    masokat bantalmazni???

     

    viccelsz?

     

    nem tud a temahoz szolni, mert amit irok, sajnos igaz..megcafolni nem tudja..hat engem akar gunyolni.. azt hiszi attol neki jobb lesz...

     

    hahahaha

     

    attol meg a kaka ....kaka marad.. akarhogy is szepitjuk!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270145 (2429)
    2012-08-26  05:58
  72. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 26. 06:052430.

    isn't it obvious??????????

     

    Houston ...TX...

     

    hahahaha

     

    mit gondolsz miert dicserem???

     

    mert a mi politikusaink 'KICSIT' jobban csinaljak... 

     

    EZERT jonnek at Califbol.. nem a foldrenges vegett!!!

     

    Califban mindig volt foldrenges, megis a nep oda csodult.. mert ott volt az arany vilag.. 

     

    a cowboy filmeket meg nem Tx-ban csinaltak.. .hanem a Monument Valley-ben..  Utah...csodas hely...

     

    Banff-ban mar en is voltam.. Nagybatyjam Calgaryban lakott.. ott is voltam..termeszetesen meg Vancouver, ott meg nagynenem lakott..gyonyoru helyek mind...

     

    de a gazdasagi eletet bizony befolyasolja a politikusok RENDELETEI.. SZABALYAI, MEGSZIGORITASAI, ADOI.. MIND MIND TENYEZO..

    es ezt nagyon sokan, akik liberalisok NEM ISMERIK EL.. 

     

    vilaggazdasagi problema, meg Bush meg stb. az oka.. szegeny artatlan nagytudasu, csupa joakaratu mostani elnok.. mindent megtesz hogy jobb legyen.. csak azok a csunya republikanusok nem engedik..

     

    hogy az elso 2 evben MINDEN... MINDEN DE MINDEN A KEZEBEN VOLT.. ES MEGSEM TORTENT SEMMI.. arrol hallgatnak mint a sir....mintha az elso ket ev nem is lett volna... 

     

    hahahahaha

     

    mikor volt utoljara olyan hogy elnok, szenat es haz MIND UGYAN AZ???

    OBAMA IDEJEBEN EZ MEGTORTENT!

    de ugye errol....

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270145 (2427)
    2012-08-26  05:51
  73. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. augusztus 26. 05:582429.

    Nos,---40  ev  szep  hosszu  ido!!

    Gratula!!!!

     

    Ezek  szerint  ti  kb.  60  koruli  holgyek  vagytok,  ugye?

     

    Talan  azert  emlekeztek  olyan  jol  a  regebbi  Magyarorszagra.

     

    Engem  nbem  erdekel,  hogy  valaki  konzervative  vagy  szabados,

    addig  amig  oszinte,  es  nem  hazudik.

     

    Nyugaton,  JOGUNK  van  mint  szabad  embereknek,  a  szabad  gondolkozashoz.

     

     

    Csak  EGY  dologra  nincs  joga  senkinek  sem:

    MASOKAT  BANTALMAZNI.

     

    Igaz???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2425)
    2012-08-26  02:31
  74. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. augusztus 26. 05:532428.

    Its  all  fine  for  me   :-)))

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2426)
    2012-08-26  02:38
  75. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. augusztus 26. 05:512427.

    Sok mindenben  igazat  adok  neked.

     

    Csak  EGYBEN  nem...

     

    en  nem  elek  az  USA-ban,  hanem  Calgaryban.

    Nem  messze  van  Banff-tol.  ezt  ugy  hiszem 1x  irtam  mar.

     

    Te  hol lakozol?

     

     

    előzmény:
    hus (2422)
    2012-08-26  00:34
  76. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 26. 02:382426.

     

    most kaptam... milyen igaz:

     

     

     

    A fine is a tax for doing wrong.  A tax is a fine for doing well.

     

     

    no pont errol beszeltem... 

    előzmény:
    hus (1)
    2011-10-12  02:47
  77. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 26. 02:312425.

    es annak ellenere hogy igy gondolkodik... 40 eve baratnok vagyunk!

     

    szoval... nem baj ha mas maskepp latja..

     

    azt csak a libaralisok hiszik hogy en senkit nem fogadok el.. meg mindenkire kiabalok, meg mindig a magam igazat hajtom meg hasonlo baromsagok...

     

    nekem tobb nagyon liberalis baratom van...

     

    es evek ota beszelunk... o arrol hogy o hogy latja.. hogy latjak.. en hogy en hogy latom.. es baratok maradtunk!

     

    szoval nem az ideologiai differencia ami a kulonbseg ket ember kozott... hanem az kulturalis beszelgetes HIANYA... ami vegett itt emberek gyulolkodnek, gunyolodnak. 

     

    temajuk nincs.. csak a guny.. a masik felett.. es azt hiszik ok a menok!

     

    hahahahaha

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2424)
    2012-08-26  02:26
  78. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 26. 02:262424.

     

    jot tudok szorakozni mikor felreertesz! mar megint.. mint olyan sokszor.. de nem baj.. hiszen igy tudunk jol elbeszelgetni!

     

    ide figyelj Anya!

     

    Texas es California nincs versenyben!

     

    Texas tavaj olyan szaraszsagon ment keresztul (termeszeti katasztrofa) hogy a vizparti telkemen az unokatesom fel meter magas fuben all... a viznek meg a szaga is elment..

     

    ezrevel vagtak le a marhakat, mert nem volt ivovizuk, es leszaradtak a legelok.. ahol en lakom erdoben... tobb ezer fa kipusztult.. 

    szoval termeszeti katasztrofak mindig vannak... itt is ott is.. amott is..

     

    amiert EZT a ket allamot hozom fel... mert ez a ket allam JOL DEMONSTRALJA MI A KULONBSEG A DEMOKRATIKUS LIBERALIS VEZETES ES A REPUBLIKANUS BUSYNESSNEK  KEDVEZO VEZETES KOZOTT....

     

    egyebkent California egy gyonyoru allam.. a termeszeti csodai ritkasag szamba mennek.. semmi bajom az allammal.. a benne elo sok lukevel sincs... csak mosolygokfelette hogy mennyire nem ismerik be HOGY AMIT A POLITIKUSAIK CSINALNAK NEM MUKODIK...

     

    nehez beismerni.. tudom.. 

     

    ezert mondjak hogy nem a lenyeg, meg a tenyek, hanem az IDEOLOGIAJUK a fontos, mindennel fontosabb... meg akkor is ha kozben ez nagyon sokba kerul... 

     

    szoval csak ennyit akartam mondani..

     

    baratnom ott lakik.. ma is... imadja.. 2 szobas apartmentben 3x annyit fizet mint en ... a tobbit nem reszletezem... magan ugy!

     

    de szeret ott lakni es kesz...

    es szerinte is igen is EMELNI KELL AZ ADOT ANNAK AKINEK TOBB VAN...

     

    latod mert IGY gondolkodik, azert lakott egesz eleteben apartmentben..

    kesz...

     

    előzmény:
    hus (1)
    2011-10-12  02:47
  79. hus
    hus
    2012. augusztus 26. 00:512423.

    Mar megint nem ment be amit szantam, itt van, csak kivancsissgbol annak, akinek van ideje atbongeszni.

     

    http://www.infoplease.com/year/2000.html

     

    110 evre visszamenoleg.  Mivel a vilag  is forog, nekunk is kell vele egyutt.

    Azok a pici kis hangyak is, ha az egyik kivezeto utjukat lezarjak, keresnek maguknak masikat, csak ido kell hozza.

     

    Igy vagyunk mi, emberek is.  Aki pedig ezt megerti, az ezzel kepes elni es megold sok fejfajast maganak.  Mert nagyon sok embernek az a baja, hogy nem tanulta meg azt, hogy alkalmazkodjon az elet teruleten es idoben, nezzen elore is.

     

    Nem minden esetben konnyu, az biztos, de egy ido utan megerti az ember, ha akarja.  Aztan minel idosebb valaki, annal nehezebben megy.

    Csak elfigyelem az unokaimat es csodalom a fejlodesuket, Mennyivel konnyebben tudjak megoldani a kicsi kis problemajukat.

     

    Ezt azert ide teszem, mert nekem tetszik.

     

    " “Az ésszerűen élő ember alkalmazkodik a világhoz. Az ésszerűtlenül élő ragaszkodik ahhoz, hogy a világot próbálja magához igazítani.”

    (George Bernard Shaw) " 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270145 (2420)
    2012-08-25  20:39
  80. hus
    hus
    2012. augusztus 26. 00:342422.

    Ugy tunik, hogy felsrofoltam magam? 

     

     Igazabol nem, csak annyira szeretnem Houstonkammal megerteni, hogy az olaj miatt laknak ott gazdag emberek, mert ebben a szazadban is fontos lesz meg es az olaj fogja diktalni a vilagban az utemet. Fuggetlenul attol, hogy az autokat mas uzemanyaggal is fogjak uzemeltetni. Az iparban egyenlore a koolaj a legfontosabb vegyipari termek.

    Szeretnem, ha megertene, hogy Texas is az olajtol (es az arab orszagok is az olajtol) lettek gazdagabbak.

     

    Mindenki aki szeretne valamit az eletben produkalni, az a legmegfelelobb helyre probal menni.

    Plane akkor, ha olyan szerencsesek, mint az USA, ahol az 50 allambol mindenki azt valasztja, ami nekik a legszimpatikusabb.

     

    Hogy California es Texas kozott egy "haboru" folyik, mert mossak a fejuket mindket allamnak, az biztos.  Hiszen tudod te is, hiszen ott elsz.

     

    Ha eppen most California ugy all, hogy mindenki, aki nem kivan tobbet ott elni, az elkoltozik onnan, miert baj az? Viszik a penzt Texasba.  Ezert nem kellene mindig ujjal mutogatni  California hianyossagait, mert ugy is tul fognak menni rajta egyszer.  Ha nem, akkor az allam kisegiti oket, ugy mint eddig.  Az adofizetok fizetnek meg mindenert. 

    Akkor mondjuk meg oszinten, Texas nem fizet annyi adot, mint California.  

    Mert valoban, az uzletemberek ennek csak orulhetnek.

     

    Houstonkam oda ment lakni, mint irta is, es nagyon szeret ott elni. Igy vannak most masok is. Nincs ebben semmi kulonos.

     

    Texas kierdemelten jobb, oda eppen ezert vonzodnask az emberek. California pedig azoknak jo, akik ott maradnak.

     

    Ha ezt az en edes Houstonkam megerti, akkor igen boldog leszek. Mert nincs ebben reszemrol semmi szepites.

     

    Egyebkent csak nem nyugodtam es kerestem egy oldalt, itt is vannak informaciok USA-rol. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270145 (2420)
    2012-08-25  20:39
  81. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. augusztus 25. 22:122421.

    Houston-

    I  know  it's  none  of  my  damn  business....but......

    az  a  korompuculo  topik  csupa  leftist  libikbol  all...

    A pasi  Pestrol  egy nagyszaju,  proli soci,  akinek  felvitte  az  Isten  a  jo  dolgat...

    A forumvezeto meg   elvezi  a  legjobbakat  amit  csak lehet, minndket  oldalarol  a  vilagnak.....

     Egymasnak  nyitottak  azt  a  forumot......nem  Neked  valo.

     Idovesztegetes,--hidd  el  nekem.

     

    előzmény:
    hus (1)
    2011-10-12  02:47
  82. Torolt_felhasznalo_270145
    Torolt_felhasznalo_270145
    2012. augusztus 25. 20:392420.

    Hu de felizgattad  magad amiatt  a  Texas  mniatt,  Hus!!....

    erdemes???  4  hosszu  beiras......

     

    Ha  ott  nem  talaltak  volna  olajat  sok-sok  evvel  ezelott,  akkor  meg  ma  sem  lakna  ott  senki  a  teheneken  kivul.  

     Hiszen  meg azokat  a  hires  "western"  filmeket  sem  ott  csinalta  John  Wayne,   hanem  Californiaban....kinnt  a  lapos  desertben.

     

    Engem,  oszinten  szolva  erdekelne,  hogy Hauston  miert  pont  oda  ment...

    no,  gondolom,  a  ferjevel,   hiszen  az  asszonyok  rendszerint oda 
    "muffolnak"   ahol  eppen  a  ferj  kap  allast.---

    Ne  haragudjatok,   de  nem  ismerem  a  csaladi  tortenelmeteket.  Valojaban,   none  of  my  business.

     

    Elvezzuk  az  szep  hetveget,

    nektek  is  a  legjobbakat  kivanom

     

    SO  LONG_____________

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    hus (2419)
    2012-08-25  19:29
  83. hus
    hus
    2012. augusztus 25. 19:292419.

    Elnezest , az angol valami miatt elmaradt.

     

    http://en.wikipedia.org/wiki/Texas

     

    Nem akarok Californian vitatkozni, nekem nem eri meg.

     

     

    Ugyan ugy, mintha mon. Vitatkoznank Pest es egy videki nagyvaros helyzeten.

     

    Amikor Pestet nyomtak mindig elsonek, akkor hiaba megyunk visszavele, hogy  egy masik varos miert nem olyan, mint Pest.

     

    Hogy ki eletkorulmenye miert jobb egy videki varosban, az is mas.

     

    előzmény:
    hus (2418)
    2012-08-25  19:22
  84. hus
    hus
    2012. augusztus 25. 19:222418.

    Texas

     

    Angolul

     

    ugyan ez  magyarul

     

    http://hu.wikipedia.org/wiki/Texas

     

     

    Mi ert lehetetlen az, hogy az emberek kikoltoznek onnan, mert a penzuket nem akarjak befektetni, hogy az a rengeteg termeszeti ktasztrofa aldozatava megnyomoritsa oket, elveszitsek a nehezen osszedolgozott penzuket. Raadasul  ott vannak a biztosito tarsasagok is, akik nem mindenhol vallaljak a felelosseget.

     

    De lehet, hogy majd a liberalisok ugy megkedvelik az orszag azon reszet, hogy ott fog mindegyik letelepedni.   Kikerulik Texast.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2415)
    2012-08-25  17:26
  85. hus
    hus
    2012. augusztus 25. 19:102417.

    Mitol lett Texas gazdag allam?  Hiszen az 1500-as evekig nem tette be feher ember a labat allitolag oda. Indianok foldje volt es mexicoi terulet is.

     

    A lovaktol, a marhaktol,  az olajtol? Mitol alakult ki az, hogy ott elnek a gazdag emberek?  Vajon mi vonzotta oket oda legjobban, ha nem az olaj?

     

    Az olaj Houstonkam, az az elso es legnagyobb penzhozoja a tobbi mellett.

    Aztan vasloszinu, kedvezmenyt is azert tud adni az ott eloknek, mert az olaj magas araval egyenliti ki az adocsokkenteset.

    Canada is a faval, a buzaval es meg sorolhatnam mivel tud ilyen eletszinvonalat biztositani az orszagnak. Igaz, oriasi adot is fizetunk vilagviszonylatban.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2415)
    2012-08-25  17:26
  86. hus
    hus
    2012. augusztus 25. 18:592416.

    De miert Kinaba mennek, miert nem Texasba?

     

    Mindeki azert megy Kinaba, mert ott sokkal nagyonn profitot tudnak csinalni, sokkal kevesebb a szabalyzas, vagyis nagyon keves van nekik.

     

    Azert derul ki, hogy mar megint, mar megint es mar megint olyan anyaggal gyartottak, ami mergezo es hasonlok. Ennek ellenere megis mindenki oda megy gyartatni, aki tobb profitot akar elerni.''Majd eljon az az ido is, amikor nem tudnak akkora profittal termelni, termeltetni es akkor mar nem kell menni sehova.

     

    Ha pedig Californiat az orszag vezetosege direkt teszi tonkre, akkor ti kisemberek mit tudtok tenni?  Tiltakozni es keerni, hogy allitsanak vissza mindent mindenki kedve szerint? Vissza fogjak?

    Ha nem, miert nem?

     

    Ugy gondolom, hogy lenne meg ott egy par ember nalatok, aki meg tudna oldani azt a problemat is, de lehet, hogy most meg nincs ertelme.

     

    Az emberek menekulnek, nem csodalom, ha nem eg le, akkor arviz van, vagy szarazsag, a a foldrenges kedvez, akkor nem omlik ossze minden, de ha az idojaras es a viz megdolgozzak a foldeket, helgyeket, akkor osszeomlik.

     

    Ki az, aki ott lat jelenleg jovot Melyik vallalat? Az aranybanya?

     

    Engem kulonos kellen nem foglalkoztak California annyira, hogy utana nezzek, hogy mit lehetne csinalni akkor, amikor ugy nez ki, jobb lenne egy valtoztatas. Ha az ottani politikusok sem tudjak megoldani a problemat. Az pedig nem igaz, hogy nem akarjak.

    Ki a budos fene akar mindig problemasan elni? 

    Meg kell erteni neked is, hogyn jelenleg nem California az az allam, ami meghozza USA-ban a fordulatot. Liberalis, vagy republikanus vezeto vezeto legyen az allami iranyitasban.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2415)
    2012-08-25  17:26
  87. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 25. 17:262415.

    tevedsz... nem az olaj vegett!

     

    ha erdekel.. nincs kedvem ide beirni cikkekeet.. a repbulikanus gazdasag...

     

    a szabalyok a BUSINESSEKNEK KEDVEZ

     

    AZ ADOK A BUSINESSEKNEK KEDVEZ

     

    EZERT VAN JOBB formaban...de ha nem hiszed... utana lehet am nezni.. 

     

    ahol megfojtjak az uzlet menetet, agyon regulazzak, agyon adozzak...AZOK ONNAN ELMENNEK...

     

    ez olyan egyszeru... nem tudom miert olyan nehez ezt latni...

    MOST TORTENIK A SZEMED ELOTT....

     

    Mit gondolsz miert mennek Kinaba???? 

     

    mert itt tobb a szabaly, magasabb az ado, erosebb a union?????????

    előzmény:
    hus (2414)
    2012-08-25  15:58
  88. hus
    hus
    2012. augusztus 25. 15:582414.

    Ugy sajnalom, hogy ugy erzed, hogy en akarom szepiteni.

     

    A masik, Texas egy olajgazdag  allamotok, ami nem attol gazdag, hogy az emberek olyan ugyesek, hanem attol, hogy gazdag  amiatt ami a fold alatt van nekik.  Amit abbol tudnak kitermelni, eladni es atdolgozni.  Azert gazdagok, mint az arabok. Nem surun a salataultetvenyuk miatt. 

     

    Sem USA, sem Canada minden allomanya es tartomanya egyforman gazdag.  Amikor Albertaban lealltk az olja kitermelesevel, naggyon keservesen ment nekik. Ahogy elkjezdtek az olajat megink kifejteni, nezd meg mi lett belole.

     

    Minden szepitesem nelkul.  Emlekszem, amikor a ferjem akart ott hazakat venni, aztan meggondolta magat. Pedig  egy 10 eves kitartassal igen jol jart volna.

    Az akkori 40-50 ezer  dollaros hazakat most 800-900 ezer dollarert aruljak.

     

    Na most kepzelj el ott 3-4 hazat egy embernek es elkezdi arulni 3 evenkent.

     

    Elkepzelheto, hogy Californiaban is beindul minden.

     

    Nem szabadna mindig California minuszait emlegetni, mert toled teljesen fuggetlen es erdektelen szamodra, hogy ott mi tortenik.

     

    Majd lesz valahogy, olyan meg nem volt, hogy sehogy ne lett volna.

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2413)
    2012-08-25  14:39
  89. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 25. 14:392413.

    sajnos, megint probalod szepiteni,

     

    de nem baj, ha igy jobban erzed magad....

     

    ugyan ez ido alatt... Texas vegig maradt, sot.. egyre jobban megy neki..

     

    a nagy olaj valtsag ami volt par eve ok akkor abbol tanultak!

     

    majd California is TANUL ..a maga karabol!

     

     

    előzmény:
    hus (2412)
    2012-08-25  05:35
  90. hus
    hus
    2012. augusztus 25. 05:352412.

    Amikor Kennedylany Maria volt a foasszony, mindenki ugy gondolta, hogy faragnak valamit belole, a demokrata Shriver es a republikanus Arnold.

     

    Nem tudtak tenni semmit. Ami sullyed, az sullyed , de nem ugy kell erteni, hogy semmi se lesz belole, hanem nem lesz olyan, mint regen.

     

    De ugyan melyik orszag mondhatja el magarol, hogy  jobb lesz, mint volt?

    Nagyon keves. Meg lehetne szamolni a kezunkon, hogy melyek azok az orszagok. 

     

    ===========

     

    Elaludtak az angyalok, hat olyan edesek voltak. Jol ettek, beszelgettunk, jatszottunk es keszultek aludni.

    Vettem nekik epret, de ez olyan kulonleges volt, orias nagy szemu, csodalatos illatu es izu volt, ugy ettek vacsora utan, orom volt nezni oket. Egyet azert megkostoltam, a tobbit eltettem nekik holnapra.  Olyan finom volt, hogy nem volt szivem belole enni, ferjem csask mosolygott rajtam.  En is magamon. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2408)
    2012-08-24  17:38
  91. hus
    hus
    2012. augusztus 25. 05:132411.

    Houstonkam, az elorejelzes az, ami miatt elmennek.

     

    Nem baj az, majd megy oda mas, akiknek sokkal kevesebb adot kell majd fizetni. Egy ido mulva nem sok minden marad ott, ha mindig minden leeg,  a fold meg mozogni fog le-fol, mindenki elmegy onnan, aki akar magaval, uzletevel valamit kezdeni.  Nem kell ott olyan sok embernek maradni.

     

    Lassan mar a biztosito sem fog adni nekik lehetoseget, hogy uj eletet kezdjenek, annyi kar eri azt a sok  ott elo embert.

     

    Akkor inkabb menjen mindenki, oda, ahol jobb jovot talal maganak.

     

    Vagy, mivel California  meg gyonyoru most is, meses helyek, majd ugy jar mint Ausztralia egyes resze, kituno es csodalatos turistakozpont lesz paratlan helyet faragnak belole. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2410)
    2012-08-24  19:18
  92. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 24. 17:472409.
    California Businesses are Leaving FAST.

     

    It’s no mystery what causes companies to leave California — high taxes, undue regulation, workers’ comp costs, a legal environment stacked against businesses, and lengthy and costly construction permitting requirements.

     

    Other contributing factors include agencies being staffed with individuals unsympathetic or even hostile to business concerns.

     

    Wildly excessive government spending contributes to unpredictable government behavior at the state level and also the local level.

     

    A California blogger has put together a list of 100 businesses that have left California due to the anti-business climate of this state.

     

    The important thing to remember is, when jobs leaves a state with it goes state revenue.

     

    All of that revenue that would be spent on education, PD, fire, infrastructure and even the pet projects of the elected officials disappears….So what happens then?

     

    THEN the state “Borrows money” to keep doing the same stuff with less money…NOW California is BANKRUPT, and business keep leaving, due to the climate of “Hate the rich, tax the middle, and give to the undeserving”…..

    ---------------

     

    JO LENNE TUDNI EGY NAPON TANULNAK E MINDEBBOL

    a nagy liberalisok... vagy inkabb elpusztulnak mint BEISMERJEK HOGY NEM MUKODIK AZ ELVUK!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2408)
    2012-08-24  17:38
  93. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 24. 17:382408.

    In 2010, 204 California companies expanded outside the state or moved out completely, four times the number in 2009, according to Irvine business relocation expert Joe Vranich.

    He just released his final tally for 2010 – 204 companies vs. 51 in 2009 – adding that he's sure his list is incomplete.

     

    "For every company departure or disinvestment event that becomes public, there are countless others that we don't hear about," he says. "If the event does not become public knowledge, there is no way to add it to the list."

    Vranich says he relies on public records, and some companies leave town with no fanfare. Also, he excludes individual retail stores or restaurants of big chains and companies whose departures appear unrelated to California's tax and regulation environment.

     

    -------------------

     

    Traffic, pollution, high unemployment, still expensive housing, overpopulation, high taxes, are some of the reasons why so many Californians are choosing to move to other States. Here are some articles showing how bad things are in the Golden State and how much worse they will get.

     

    In bad economy, many Californians packing up and leaving

    They said, “Go west,” but many Californians are going north, south and east.
    The natural beauty along Highway 1 in California couldn’t offset a sour economy, a housing bust and job losses as reasons to pack up and leave the state the last four years, the California Department of Finance reports.

    For the fourth consecutive year, more residents left the Golden State than moved there from other states, according to a December report by the California Department of Finance.

     

    ----------------

     

    de azert EZ MIND NEM ERDEKES... FO HOGY HAJRA ELORE...

    LIBARALIZMUS.. HOGY GYORSABB LEGYEN A HALADAS...

     

    hahahahahaha

     

    haladnak.. haladnak.. eleg gyorsan a TONK SZELERE...

     

    de fo az IDEOLOGIA...

    felejtsuk el a TENYEKET...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2406)
    2012-08-24  17:29
  94. hus
    hus
    2012. augusztus 24. 17:322407.

     

    " tudod mit birok?

     

    hogy vannak kik ha kimondasz egy szot... MINT A BIKANAK A VOROS RONGY!"

     

     

    Neked pedig a varazsszod:   DEMOKRATAAAAAA!   

     

    Ezzel piszkalod ki a nezoket a szinparda! 

     

     

     

     

    jaj megyek, mert itt a hetvege nekem is es keszulnom kell.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2402)
    2012-08-24  13:15
  95. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 24. 17:292406.

    no akkor te ugyesebb vagy!

    mert en semmi valtozast nem latok!

     

    tudod ezek az igazi IDEOLOGUSOK!

     

    abszolut nem zavarja oket hogy amiben HISZNEK nem mukodik...

     

    nezd meg szegeny Californiat.. THE GOLDEN STATE!

     

    mindenki alma az volt hogy Californiaban eljen..

     

    sorba mennek BANKCRUP-ra a varosok!!!!

     

    zavarja oket?

    meg oda is irja hogy akkor elobb volna elorehaladas!!!!!

    a hasam fogom a rohogestol... ugy haladnak elore.. hogy kozben allandoan orrabuknak.. de nem ... nem zavarja.. felkell es megy tovabb.. nem tanul belole.. aaaaaaaaaaaaaa

    csinalja ugyan ugy... mert hogy HALADNI AKAR ELORE.. GYORSABBAN....

     

    a bankcrupcy fele.... hahahahahaha

     

    sorban hagyjak el az allamot a vallalatok..

     

    de hat EZ A JO..EZT HIVJAK HALADASNAK...ELORE..

    előzmény:
    hus (2404)
    2012-08-24  17:04
  96. hus
    hus
    2012. augusztus 24. 17:262405.

    Na az elozo levelem elnyelte a fold, talan jobb is, mert nem fontos mindent eszre venni.

     

    De egyaltalan nem mindegy az, hogy kerult a no a vizben, ha a rendorseg felulvizsgaljas az ugyet. 

     

    Miert nem  gusztustalan, hogy egy not a ferje terrorizal fizikailag es lelkileg?   Miutan mindketto szinesz volt, problemajuk lehetett megegyezo, csak az eljarasi mod nem volt az, ahogy kezelte egyik a masikat.

     

    Az a gusztustalan, amikor igazsagszoltaltatasrol beszelunk, beszel a jog es valami miatt  eppen igazsagrol szo sincs.  Na az a gusztustalan.

    Azzal kell elni, nekunk embereknek, hogy nem ugy van, ahogy irjak, mondjak.

    Maskepp van.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_633379 (2400)
    2012-08-24  10:54
  97. hus
    hus
    2012. augusztus 24. 17:042404.
    '  

    miutan a TEMAHOZ nem tud hozzaszolni... IROJAT biralja...

     

    MOND VAN UJ A NAP ALATT????

    mert ezt mar par evvel ezelott VEGIGCSINALTUK!

     

    de azota sem lettek sokkal INTELIGENCCCSEBBEK! "

     

    Dehogynem! Sokat valtoztak.    Igazan jo eszrevenni, es itt gratulalok nekik.   

     

    Kiskutya, nagykutya, nem ugat hiaba ...    

     

    http://www.youtube.com/watch?v=cxmksLFigP8

     

    Latod  milyen edesek ezek a kis gonbocok.  Imadni valo kis joszagok. 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_253448 (2402)
    2012-08-24  13:15
  98. hus
    hus
    2012. augusztus 24. 16:542403.

    Neked senki, nekem valaki.

    Igy aztan felesleges tolem erdeklodnod  a tovabbiakban rola.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_633379 (2399)
    2012-08-24  10:49
  99. Torolt_felhasznalo_253448
    Torolt_felhasznalo_253448
    2012. augusztus 24. 13:152402.

    tudod mit birok?

     

    hogy vannak kik ha kimondasz egy szot... MINT A BIKANAK A VOROS RONGY!

     

     

    megorulnek.... eszuket vesztik.. es rugnak, harapnak...

     

     

    persze, BESZELGETNI , ahhoz NEM ERTENEK... ODAIG MEG NEM NOLT FEL AZ A MARHA NAGY INTELIGENCCCSIAJUK!

     

     

    miutan a TEMAHOZ nem tud hozzaszolni... IROJAT biralja...

     

    MOND VAN UJ A NAP ALATT????

    mert ezt mar par evvel ezelott VEGIGCSINALTUK!

     

    de azota sem lettek sokkal INTELIGENCCCSEBBEK! 

     

     

    előzmény:
    hus (2396)
    2012-08-24  05:20

Címlap

top