Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anya, te lúzer vagy!

Torolt_felhasznalo_586479
Torolt_felhasznalo_586479
Létrehozva: 2011. szeptember 28. 10:52

Tegnap jó nagy csetepaté volt nálunk otthon. 21 éves főiskolás lányom bejelentette, hogy ő jövőre külföldi egyetemen szeretne tanulni angol nyelven mint a barátnője. És kitalálta, hogy ha nem sikerül ösztöndíjat kapni, vagy csak a tandíjra, akkor a többi pénzt fizessük mi. Férjemmel gyorsan kiszámoltuk, hogy ez 1,5-3 millió forint összeget jelentene.

 

Mondtam neki, hogy 6 milliós svájci frank alapú jelzálog van a házunkon. Van két testvére. Én most tanárként dolgozom, az apja fizetése meg erre nem elég.

 

Ugyan van egy zöldségtermelő kisvállalkozásunk is, de az hol bejön, hol nem.

 

Nem bírjuk már a lányom fizetős főiskoláját is fizetni, meg a két kisebb különóráit, stb.

 

Nagylányom elkezdett hisztizni, a végén közölte: "Anya, te egy lúzer vagy!" Mert a barátnőinek a szülei sikeres vállalkozók, Ausztriában síelnek, valami egzotikus helyre mennek nyáron, a lányok a ruhatárat csak Párizsból és Milánóból veszik, stb. és most mehetnek külföldre tanulni. Ő meg nem.

 

Kiszámoltam neki, hogy 21 évesen mennyibe kerül nekünk tandíjjal, kajával, ruhatárral, telefonszámláival stb. együtt. Ez olyan kb. 110 000 forint. (Másnak egy havi nettó fizetése ennyi).

 

Olyan csúnya veszekedés lett belőle a végén, hogy felszólítottam Őnagyságát, hogy fel is út, meg le is út, most boldoguljon egyedül. Vegyen fel diákhitelt, dolgozzon és menjen el levelezőre, mert én többé egy fillért sem adok neki, aztán nézze meg, hogy ő maga mire megy, ha már as "lúzer" anyja nem vitte semmire. 

 

Pedig nem élünk rosszul Síelni nem megyünk, de minden nyáron 10 napra vagy Balaton, vagy valamelyik tengerpart, a gyerekek Nike, Adidas, Puma és egyéb sportcuccokat kapnak, és minőségi ruhákat. Még hála Istennek soha nem volt gond, hogy elmenjenek fagyizni, mozizni, bulizni, osztálykirándulásra. De ennyit bírunk, többet nem. Luxusra nem telik. 

 

A férjem próbál csitítgatni, de nem  fogok hajlani. Igaz, a lányom sem kért bocsánatot.

  1. 2011. október 13. 01:371076.

    En meg egesz egyszeruen nem irom ala, hogy a kialakult helyzet egyertelmuen B hibaja. Ha egy csepp kis joerzes lenne azokban a lanyokban,akkor mar regesregota segitettek volna az anyjuknak. Aztan az apa, hogy meri kijelenteni az anya nevebe? hogy o jo szinben tunjon fel, vagy mi? Hogy nektek fiam nem kell egy szalmaszalat se keresztbe tenni,majd anyatok megcsinal mindent helyettetek is. Egyaltalan hogy meri ezt kijelenteni, masodsorban meg hogy meri kijelenteni az anya neveben? Az, hogy koveteloznek, eppen nem az anya hibaja. Az apa ad meg mindent az anya hata mogott csakazertis, mert az anya mar nemet mondott. Hat igy valoban nem lehet gyermeket nevelni. Nem kell itt hosszu poredikacio, a kezukbe kell nyomni a seprunyelet, a porszivot, aztan mondani, hogy csinald csak, majd belejossz. Apunak se kell sokat magyarazni, ugyse erti. Csupan annyit, meg egy huzas es pakolom kulon a babruhat. Aztan majd ha akarsz tolem valamit, hat kozledj te, de en mar nem engedek az elhatarozasombol. Az meg, hogy nem jo a szex, hat figyelj apu, nekem nem jo az 5 perces szex mig kielegited rajtam magadat. Ilyen egyszeru. Mit van ezen mar sok beszelnivalo???????

    Volt egy baratnom, o tudomanyos munkat vegzett, ledolgozott 8 orat, majd szaladt, bevasarolt a csaladnak, aztan szaladt esti tanfolyamokat vezetni. A ferje meg csak reszmunkaidoben dolgozott, napi 4-5 oraban, kenyelmesen hazasetalt, kinyitotta otthon a hutot a gyerekeknek, es dicsekedett, hogy nezzetek mi mindent vett nektek apuka, mit kertek? Aztan mondta, hogy hulye anyatok most sincs itthon, hogy foglalkozzon veletek. A gyerekek aztan meg is tanultak, hogy a mi anyank hulye. A hulye anya meg banataban alkoholista lett, kesobb elvalt, de mar keson, sok kart tett magaban amig idaig eljutott.

    Az, hogy az anya mindent megtesz azokert, akiket szeret, a csaladjaert, nem termeszetes, hogy ezt kapja csrebe. Megszoktak mar... mi az, hogy megszoktak? Az anyanal most derult ki, hogy kar volt, mert ugysem kap az igyekezeteert semmi jot a csladjatol cserebe. Mikor ne hagyhatna abba az onfelaldozast,meg miert nem, ha akarja, akkor, amikor akarja? Majd azt is ugyanugy megszokjak, ha mar nem lesz kinyalva nekik. Bocs.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823789 (1074)
    2011-10-12  14:12
  2. 2011. október 12. 18:311075.

    Breydelle, beszámolsz a folytatásról?

    Szurkolunk ám neked-nektek :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_823789
    Torolt_felhasznalo_823789
    2011. október 12. 14:121074.

    Persze, én is úgy gondolom, hogy a helyzet tarthatatlan. De a rabszolgaságra önmaga ítélte saját magát. Ezt a család meg röhögve elfogadta, mert miért is ne. Most, hogy rájött, hogy ez így mégsem jó (mire a család már jól megszokta, hogy anya úgyis megcsinál mindent helyettünk is), ki akar törni. Ez így rendben is van, csak az éremnek két oldala van, ahol pedig a család többi része áll. És ők most nem tudnak mit kezdeni a helyzettel. Csak arra mondtam, hogy kár acsarkodni (rossz szót választottam, oké), hogy ezzel csak olajat dob a tűzre. Isten ments, hogy a kisasszony kénye-kedvét kiszolgálva adjanak túl az életükön. Arra az a megoldás, hogy magán segít a lány, mert már nem gyerek, a szülő meg amit tud (ha akar). A férjével való viszonyt tisztázni kell. Felnőtt, egymásra figyelő sok és hosszú beszélgetésekkel.

     

    Lehet, hogy félreértettük egymást, de nagyjából ugyanazt mondjuk..

    előzmény:
    Sissi52 (1073)
    2011-10-12  11:42
  4. 2011. október 12. 11:421073.

    Pontosan. Helyzet egy van. Attol, hogy ki hogyan latja, meg csak egy helyzet van. Ami ezidaig nem vezetett sehova, ill semmi jora, ami az anyat illeti. O ebbol akar most kiszallni. Elkanaszosodott az egesz csaladja. Kiveve a kisgyermeket. En soha nem mondtam ilyet, hog huzz be neki, hadd fajjon, nem tudom, ezt honnan veszed. De igenis most itt az ideje, hogy kemenyen es erosen ki merjen allni magaert. Ha meg meri tenni, egyebkent nincs mas eselye, a csaladtagok persze, hogy vesztenek a kivaltsagukbol, miszerint nem kell tenni magukert semmit, mert szert tettek egy ingyen es megalazahato rabszolgara, aki tortenetesen vilagra hozt oket. A ferj meg? Hat nem tudom, ember hogy kepes igy viselkedni azzal, akit allitolag szeret??????????

    Te hogy latod helyesnek a megoldast? Van, aki ugy, hogy vegyenek fel kolcsont, akar adjak el a hazat, nelkulozzenek, csak a nagylanyt tanittassak kulfoldon.

    Itt csak egy helyes megoldas van, es ez az, ha az anya vegre ki mer allni sajat magaert. Jo uton van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823789 (1072)
    2011-10-12  08:27
  5. Torolt_felhasznalo_823789
    Torolt_felhasznalo_823789
    2011. október 12. 08:271072.
    Relax. Én is elolvastam a topikot. Meg a hozzászólásokat is. Ki így, ki úgy látja helyesnek a megoldást. Ennyi.
    előzmény:
    Sissi52 (1071)
    2011-10-12  00:19
  6. 2011. október 12. 00:191071.
    Ki mond ilyeneket, hogy jol odamondok neki? Megall az eszem, senki rajtad kivul. Ellenben B szamtalanszor megbeszelt mar, mindig suket fulekre talalt, az eredmeny epp az ellenkezoje volt, amit megbeszelt, ill semmi foganatja nem volt. Minek magyarazom ezt en neked, olvasd inkabb a topikot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823789 (1063)
    2011-10-11  12:49
  7. 2011. október 12. 00:161070.
    Megint felreertesz, te tenyleg nem olvasod a topikot.? Nem a hazassagbol, hanem ebbol a sehova nem vezeto ordogi korbol kell kiszallni. A hazassagbol addig nem kell kiszallni, amig meg megmentheto. Ez egyelore nem tunik egyaltalan normalis hazassagnak, a szekeret nem egy iranyba huzzak, es tehermegosztas alapvetoen egyoldalu.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823789 (1067)
    2011-10-11  20:31
  8. 2011. október 12. 00:071069.
    En nem igy latom. Miert volna acsarkodas, ha egy no megmondja a ferjenek, hogy nem jo vele a szex, nem jo vele semmi? Akkor mit csinaljon, ha meg nem is szolhat. Mar elmondta a velmenyet ezerszer, kutyaba se vettek, sot a helyzet meg annal rosszabb, mintha megtorlasban reszsulne, nem? Vagy te nem is olvasod a topikot, csak valamihez, mihez hozzaszolsz? Mihez szolsz hozza? Egy ferfi magatol nem jon ra, hogy 5 perc, o kielegult, eszebe sem jut megkerdezni a feleseget, csak azt, hogy mi van, van valakid? ???? A hata mogott mond ellent annak, amit a feleseg mond a gyerkeknek, es a hata mogott cselekszik csakazertis elentetes modon. A feleseg megkerdezese nelkul dont a feleseg dolgai felol. Szamtalanszor. Ugyan mar, ha valakinek ennyi ev utan nem telt be a pohar, hat nagyon nagy birkanak kell, hogy legyen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823789 (1067)
    2011-10-11  20:31
  9. 2011. október 11. 21:031068.

    Férjeddel mi a helyzet. Beszéltek? Megért? Próbál megérteni?

     

    Legyen erőd, ne add fel!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1048)
    2011-10-10  16:17
  10. Torolt_felhasznalo_823789
    Torolt_felhasznalo_823789
    2011. október 11. 20:311067.
    "hat B-nek meg kellene mondani, hogy sajnos senkim sincs, de ebben a nagy szex helyzetben nyugodtan lehetne is, amit te teszel velem." - én erre reagáltam azt, amit. Ez acsarkodás, nem következetesség. Pont az ilyen megnyilvánulás nem vezet sehova. Ha meg sem próbálják rendbe hozni, hanem egyből kiszállni, az meg elég egyszerű megoldás: azaz menekülés.
    előzmény:
    Sissi52 (1066)
    2011-10-11  18:09
  11. 2011. október 11. 18:091066.
    Nem tudom, most minek irod nekem ezeket. Egyaltalan nem irtam ilyeneket. Faraszto. Talan olvasd, amit en irok. Semmit nem kell acsarkodni, csupan kovetkezetesen kell tenni ill nem tenni dolgokat. Ennyi. A ferjjel meg meg lehet bizony beszelni, hogy ki kicsoda meg mi micsoda, na, miert ne? Figyelj mar, itt a ferj a feleseg hata mogott uszitja a kozos gyerekeiket az anyara. Valaki nagyon eltorzult itt, es felreviszi az egesz korust. Aki irta, ventillatorral szemben nem erdemes. Hat igy nem. Ordogi korbol, vagy aki jobban erti, korhintabol  is csak kiszallni lehet. Ld Nagy Sandor hogy oldotta meg a gordiuszi csomot, sajna ez maskepp mar nem megy.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823789 (1063)
    2011-10-11  12:49
  12. Torolt_felhasznalo_823789
    Torolt_felhasznalo_823789
    2011. október 11. 13:321065.
    Egyetértek.
    előzmény:
    pbd (1064)
    2011-10-11  12:58
  13. pbd
    pbd
    2011. október 11. 12:581064.

    Első indulatában ilyen helyzetben biztos sok gyerek kap pofont, de ha mögé nézünk a dolgoknak, akkor kiderül pár dolog.

    Nekem ez jön le a topikból:

    A gyerek egész életében azt szokta meg, hogy anya egy kihasználható kis cseléd, akinek nem jár tisztelet, megbecsülés, figyelem, normális élet.

    Ő mindent mindig megkapott, a hátsója is ki volt naylva, tenni semmit nem kellett érte. Megvolt minden, mert mindenki más hímtagjával verte a csalánt. Kitől kellett volna ebben a családban megtanulnia, hogy ez így nem jó?

    NAgyon csúnya dolog, amit a lány tett, de sajna abszolút beleillik ebbe a családba ez a cselekedet.

    A levesből sem tudjuk kivenni, amit nem teszünk bele, a gyerekből sem fog szólni az, ami nem került bele a nevelés során.

    előzmény:
    gipsy (1062)
    2011-10-11  12:48
  14. Torolt_felhasznalo_823789
    Torolt_felhasznalo_823789
    2011. október 11. 12:491063.
    Hát szerintem meg az acsarkodás (jól odamondok neki, hadd fájjon, majd abból tanul, akkor észbe kap) nem vezet jóra. Leülni és megbeszlni. Nyíltan, őszintén. Ilyen játszmákkal csak ront a helyzeten.
    előzmény:
    Sissi52 (1059)
    2011-10-11  10:43
  15. 2011. október 11. 12:481062.

    Szia!

    Tegnap óta nem megy ki a fejemből, amit írtál. Hogy merészel egy kis TAKNYOS ilyet mondani az anyjának? És a férjed még asszisztált is az egész cécóhoz!

    SOHA nem mertem volna ilyet mondani az anyámnak, vagy bármelyik hozzátartozómnak, ha megtettem volna, az apám a fogaimat verte volna ki, és bocs, hogy ezt mondom, de a lányodra is nagyon ráférne egy nagy  pofon. Végül is jobb később, mint soha.

    Nagyon szurkolok, hogy sikerüljön a tervedet véghezvinni, a "nagyságos asszony" meg húzzon el dolgozni, ha iskolába akar járni. Apropó, miért is fizetős iskolába jár? Járjon államilag finanszírozott képzésre.

    Ne hagyd magad tényleg!!!

    Szurkolok, kitartás!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  16. 2011. október 11. 10:541061.

    Ezt is meg lehetne probalni, persze. De ebben a csaladban semmi nem mukodik. Minden nagyon nehez. De csak ugy kellene tablazatosdizni, ha egy kulon rublikaban mindenki alairna, hogy en ezt vallalom. Kibuvo nem lehetne, csupan betegseg esetere. Pl cserelni is lehetne egymas kozott, ha valaki megsem er ra. Es mi van, ha egy vagy tobb csaladtag megsem csinalja meg? Mast kell kitalalni. Nem hiszem, hogy kulso segitseg nelkul ez menne, itt mar nagyon elszaladt a lo.

    Egyetlen egy dolog lehetne, nem kiszolgalni tobbe a csalad felnott tagjait, es esszeruen es nem rabszolgakent csinalni a kotelezo teendoket, de nem egyedul. Ha  valaki nem csinalja meg a dolgat, akkor az ugy maradt, es nem ugrani helyette.

    Ha valamit tervezunk, kell nem csak A, hanem B meg C meg D terv is, ha az egyik nem mukodik, helyebe lep a kovetkezo. Pl ha a csalad megsem veszi ki a reszet, akkor jon a kovetkezo megoldas, erre mondtam, vegyen fel takaritot, aki foz is (max 2 fogast), meg mos is,meg vasal is, ha szukseges. Akkor lehet pihenni meg kimozdulni otthonrol.

    Ez itt egy hatar, ahol veget ert a kanaan.

    előzmény:
    haptyú (1056)
    2011-10-11  08:55
  17. 2011. október 11. 10:441060.
    Nem hat, o tokeletes, neki jogai vannak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (1054)
    2011-10-11  08:50
  18. 2011. október 11. 10:431059.

    En nem mondtam csupant, meg a biro vagy ugyved is belemkotott, hogy valook, ha nem volt szerelmes, CSUPAN szerette a ferjet hazassagkoteskor.

    Masik, arra kerdesre, hogy van valakid? hat B-nek meg kellene mondani, hogy sajnos senkim sincs, de ebben a nagy szex helyzetben nyugodtan lehetne is, amit te teszel velem. Persze, ez haloszoba ugy, de fontos resze az egesznek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823789 (1058)
    2011-10-11  09:28
  19. Torolt_felhasznalo_823789
    Torolt_felhasznalo_823789
    2011. október 11. 09:281058.

    Hű. Hát a pontos hátterét nem ismerem a dolgoknak, valószínűnek tartom, hogy volt több bejegyzésed is, mert itt már más dolgokhoz is látok hozzászólásokat (8 fogás vs. grillcsirke). Nekem úgy tűnik, hogy önkéntes rabszolgasorba állítottad magad és most próbálsz kitörni. Érthető, hogy a családod ezt nem érti. Eddig önszántadból tettél a szájukba mindent (nem csak kaját), most meg sztrájkolsz. Szerintem erősen hiányzik a kommunikáció a családból. A "kitombolás" ha megvolt, leültetném őket a nappaliba és elmondanám, hogy mit érzek, mi jó, mi nem jó, majd őket is meghallgatnám ugyanerről. Mindenki mondja el, hogy hogyan képzeli a dolgokat, aztán közös nevezőre jutni. Mindenki vállaljon részt a háztartásból például. Mennyi időt tölt együtt a család? Amikor nincs munka, házimunka, haverozás, hanem csak ti. Kirándulás, étterem, ilyesmi..?

    A férjed picit úgy tűnik, mintha beállt volna a gyereksorba. Nem igazán a férj szerepét tölti be, szóval valahol elvesztette a státuszát. Ezt is jó volna kikommunikálni. Kettesben. Az, hogy "szerintem ő azt gondolja, hogy én azt gondolom, hogy ő mit gondol.." - sosem vezet sehová. Tiszta, nyílt párbeszédben kell tisztázni mindent. A szexet is. Könnyű ujjal mutogatni a másikra, hogy ugat a kutya de nem harap.. Miért? Valaha mondtad neki, hogy mi okozna örömet? És ő neked?

     

    Azt meg egyenesen szörnyű olvasni itt többektől, hogy "csupán a szeretet maradt". CSUPÁÁÁN??? Hát mi a szeretet, ha nem e legtöbb, amit adhatsz és kaphatsz valakitől?? A szerelem egy nagy illúzió, ami arra jó, hogy jobb színben tüntesse fel a másik felet a kapcsolat elején. Aztán amikor ez elmúlik, akkor ott marad, a mindennél többet érő tiszta szeretet. Akkor derül ki, hogy valóban szereted-e minden hülyeségével és jóságával együtt. Ez A VALAMI. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. október 11. 09:131057.

    Jó ötlet :)

    Breydelle-éknél valószínűleg hasznos volna a táblázat.  

    előzmény:
    haptyú (1056)
    2011-10-11  08:55
  21. 2011. október 11. 08:551056.

    Mi lenne, ha kifüggesztenél egy NAGY táblázatot, amibe felírnád minden napra a teendőket, napi beosztással?

    Egyrészt szembesülnének azzal, hogy munka mellett eddig mennyi mindent csináltál otthon.

    Másrészt be lehetne osztani, mindenkinek a korának, szabadidejének megfelelően a teendőket, így mindenki látná, hogy ha vlki elmulaszt vlmit.

     

    Nyilván nem a kisfiad fog ezután vasalni, de a szemetet kiviheti,a  szobáját rendbe teheti, port törölhet.

    A középső vásárolhat, mosogathat, pucolhat zöldséget a vacsorához, felseperheti a konyhát, takaríthatja a saját szobáját.

     

    A nagy meg végképp sok mindent csinálhat. A férjed is.

     

    Jobb lenne minél előbb szembesíteni őket ezzel. 

    Persze a saját dolgaidat is írd bele, így látják, hogy bizony te továbbra is sokat dolgozol értük otthon is, és a munkában is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. október 11. 08:541055.

    Nincs a lányod egy kicsit elkényeztetve?

    Dolgozzon meg a tandijért,hogy megtudja mi az.21évesen áljon  a saját lábára.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. október 11. 08:501054.
    Sajnos annyira tipikus hogy a legtobb ferfinek meg se fordul a fejeben hogy o is hibas lehet valamiben.
    előzmény:
    Sissi52 (1051)
    2011-10-10  20:16
  24. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. október 11. 08:481053.

    Okos vagy. Jobb keson felebredni mint esetleg 65-70 evesen keseruen eszrevenni hogy elrohant feletted az elet es hiaba valo  volt amit tettel mert megcsak megsem  becsultek.

     

    Raadasul gondolj arra hogy egy ilyen kapcsolatban mi lesz veled ha a gyerekek elkerulnek hazulrol. Nem lesz egy kozos tema vagy barmi ami osszekotne benneteket.

     

    Tudod ha ilyen az elet a te helyedben attol se zarkoznek el idovel (ha mar te is ugy latod hogy javitani nem lehet) hogy legyen valakim aki megbecsul szeret ugy is mint embert es ugy is mint not. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1048)
    2011-10-10  16:17
  25. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. október 11. 08:441052.
    Teljesen egyetertek! Jo otlet, elobb utobb csak eszhez ternek, ha meg nem hat ugy jartak.
    előzmény:
    Sissi52 (1039)
    2011-10-10  14:46

Címlap

top