Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anya, te lúzer vagy!

Torolt_felhasznalo_586479
Torolt_felhasznalo_586479
Létrehozva: 2011. szeptember 28. 10:52

Tegnap jó nagy csetepaté volt nálunk otthon. 21 éves főiskolás lányom bejelentette, hogy ő jövőre külföldi egyetemen szeretne tanulni angol nyelven mint a barátnője. És kitalálta, hogy ha nem sikerül ösztöndíjat kapni, vagy csak a tandíjra, akkor a többi pénzt fizessük mi. Férjemmel gyorsan kiszámoltuk, hogy ez 1,5-3 millió forint összeget jelentene.

 

Mondtam neki, hogy 6 milliós svájci frank alapú jelzálog van a házunkon. Van két testvére. Én most tanárként dolgozom, az apja fizetése meg erre nem elég.

 

Ugyan van egy zöldségtermelő kisvállalkozásunk is, de az hol bejön, hol nem.

 

Nem bírjuk már a lányom fizetős főiskoláját is fizetni, meg a két kisebb különóráit, stb.

 

Nagylányom elkezdett hisztizni, a végén közölte: "Anya, te egy lúzer vagy!" Mert a barátnőinek a szülei sikeres vállalkozók, Ausztriában síelnek, valami egzotikus helyre mennek nyáron, a lányok a ruhatárat csak Párizsból és Milánóból veszik, stb. és most mehetnek külföldre tanulni. Ő meg nem.

 

Kiszámoltam neki, hogy 21 évesen mennyibe kerül nekünk tandíjjal, kajával, ruhatárral, telefonszámláival stb. együtt. Ez olyan kb. 110 000 forint. (Másnak egy havi nettó fizetése ennyi).

 

Olyan csúnya veszekedés lett belőle a végén, hogy felszólítottam Őnagyságát, hogy fel is út, meg le is út, most boldoguljon egyedül. Vegyen fel diákhitelt, dolgozzon és menjen el levelezőre, mert én többé egy fillért sem adok neki, aztán nézze meg, hogy ő maga mire megy, ha már as "lúzer" anyja nem vitte semmire. 

 

Pedig nem élünk rosszul Síelni nem megyünk, de minden nyáron 10 napra vagy Balaton, vagy valamelyik tengerpart, a gyerekek Nike, Adidas, Puma és egyéb sportcuccokat kapnak, és minőségi ruhákat. Még hála Istennek soha nem volt gond, hogy elmenjenek fagyizni, mozizni, bulizni, osztálykirándulásra. De ennyit bírunk, többet nem. Luxusra nem telik. 

 

A férjem próbál csitítgatni, de nem  fogok hajlani. Igaz, a lányom sem kért bocsánatot.

  1. 2011. szeptember 28. 14:32101.
    Félreértettél; ne hálás legyen. Ha otthon lakik és keresőképes, nagykorú, akkor dolgozzon és járuljon hozzá a háztartás költségeihez, vagy végezze a tanulmányait ahogyan az elvárható de semmi esetre se követelőzzön. Végül nem látom be, hogy egy felnőttet pusztán azért tartson el egy másik felnőtt, mert előbbi a gyermeke az utóbbinak.
    előzmény:
    krisztina914 (96)
    2011-09-28  14:25
  2. 2011. szeptember 28. 14:32100.
    Bocsanat, ezt a tulzast humornak szantam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_425455 (98)
    2011-09-28  14:30
  3. 2011. szeptember 28. 14:3099.

    a leányzó olyan fősulira jár ahova módosabb családok gyerekei.de lehet h félreértettem.

    nyílván vonzóbb lenne neki ha annyi mindent megengedhetne magának  mint  a többiek.

    mondjuk lehet hogy 21 évesen már reálisabban láthatná a dolgokat..ebben van valami.

    nem a világ nem annyira gonosz:) ezt én sem gondolom. 

    előzmény:
    anonimke (95)
    2011-09-28  14:22
  4. Torolt_felhasznalo_425455
    Torolt_felhasznalo_425455
    2011. szeptember 28. 14:3098.
    Ezt egy pozitiv IQ teszttel meg lehet szagolni.

     

     

    Nem téveszted össze ezt a "tesztféleséget" a terhességi teszttel?

    előzmény:
    anonimke (95)
    2011-09-28  14:22
  5. 2011. szeptember 28. 14:2997.

    Hát igaz, ami igaz, ritkán lehet ilyen egyöntetű véleményeket hallani egy fórumon.

    Ebből is láthatja már a topicindító, mit is célszerű tennie.

    Neki lehiggadni és maradni a kimondott szavainál. Különben semmit nem ér az egész és legközelebb ismétlődik minden. Már pedig luxus-kívánságra mindig lesz alkalom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  6. 2011. szeptember 28. 14:2596.

    remélem soha nem fogok így gondolkozni...

    köszönje meg a lányom h itthon lakhat?? valahogy soha nem jutna eszembe elvárni ilyen fajta hálát.

     

    előzmény:
    bucimanci (88)
    2011-09-28  14:11
  7. 2011. szeptember 28. 14:2295.

    Nem hinnem hogy a fiatalok többsege igy viselkedik. Na jo, inkabb ugy irom, hogy en nem forogtam ilyen körökben. Azaltal hogy dolgoztam, mas dolgos fiatalokat lattam.

    Mas lehet egy föiskola, ahol a felsö tizezer gyerekei jarnak melegedni, ott nyilvan rosszul erzi magat. Na de hat az nem egy tul realis tarsadalmi minta.  Ezt egy pozitiv IQ teszttel meg lehet szagolni.

     

    Igen, a kamaszkor feladata eszrevenni hogy a szüleink nem tökeletesek, meg azt is szabad gondolni hogy nem menök, szabad rajuk mergesnek lenni, szabad haragudni rajuk hogy nem elünk meg jobban... Na de ezen azert valamikor tul kell lepni, nemdebar.  21 evesen ki van törölve a feneke, KIMELIK a szülei a gonosz vilagtol. Na de miert? Az tenyleg annyira gonosz es szomoru, kegyetlen es nehez hogy meg kelljen ovni? Ugyan...

    előzmény:
    krisztina914 (90)
    2011-09-28  14:15
  8. 2011. szeptember 28. 14:2194.
    Nem tudom, ki mennyire figyelte meg, de itt, az enelcén is jelenség; 30 körüli felnőtteket gyereknek aposztrofálnak. Azt hiszem itt van az eb hantja...
    előzmény:
    Miknor (69)
    2011-09-28  13:44
  9. 2011. szeptember 28. 14:2093.

    Jujj. Most egy hatalmaskodó, hidegszívű apa képe jelent meg előttem, aki a lánya doktoriját sem fogja elismerő mosollyal nyugtázni, mert a gyerek annakidején mégse azt a szakmát választotta, amit ő szánt neki.

    Nem kell a gyerek seggét kinyalni, de azért az érdemeit elismerni lehet. Több jó származik belőle, mint a ridegtartásból.

     

    Lehet, hogy félreértelek, de ennek a hozzászólásnak a stílusa a frászt hozta rám.

    előzmény:
    kukacapja (61)
    2011-09-28  12:49
  10. 2011. szeptember 28. 14:1992.

    szomorú ami veled történt de az emeber igyekszi a gyermekének a legjobbat biztosítani.

    valszeg korábban lettél érett felnőtt mint  a szóban forgó lány de azért nem ez az etalon..

    előzmény:
    irenehavas (91)
    2011-09-28  14:16
  11. 2011. szeptember 28. 14:1691.

    szia. en 16 ves koromban ott kelet hagynom a szakkozep iskolat, mer en voltam egyedul videki, es a tobbiek meg allandoan csufoltak a ruham miatt. ja, magasszaru cipo, meg macko gatya. dolgoztam es estin vegeztem el a noverkepzot, plusz a fogaszati aszisztensi iskolat. es itt vagyok oregen  semmi bajom sem lett.

    igenis dolgozzon a lanyod, es estin tanuljon.

     ettul erosodik az ember.  szep napot..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  12. 2011. szeptember 28. 14:1590.

    na meg arról sem szabad megfeledkezni hogy 21 évesen a fiatalok nagyrésze így viselkedik.mármint nem arról van szó hogy azt mondja az anyjának h lúzer,hanem arról hogy szeretne olyan lenni mint a többiek..akinek jobb autója van ,aki többször megy nyaralni aki külföldön tud tanulni stb. életkori sajátosságnak hívnám

    na nem mentegtni akarom a kisasszonyt mert az anya te egy lúer vagy azért nekem egy kicsit sok.. 

    előzmény:
    anonimke (85)
    2011-09-28  14:08
  13. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2011. szeptember 28. 14:1489.

    Kicsit hasonló helyzetben vagyok, bár én nem kaptam meg, hogy lúzer vagyok, de majdnem ennyi idős a lányom, és volt pár érdekes beszélgetésünk az utóbbi időben.

     

    Az biztos, hogy ezek a gyerekek valójában nem tudják, hogy mi mennyi. Vonatkozik ez mindenre az életben. Fogalmuk sincs, hogy mennyibe kerül az élet egy hónapban, hogy azok a dolgok, amiket ők természetesnek vesznek (tévé, telefon, utazás), az bizony pénzbe kerül. A kaja sem kerül be csak úgy a hűtőszekrénybe, stb.

     

    Szerintem jól állsz a dolgokhoz, csak ugyanezt indulatmentesen is át kellene beszélni vele. Próbálja ki maga, hogy mire jut, akkor fog rájönni, hogy valójában mennyire nem vagy lúzer.

     

     

    idézet:
    Sharan (10)
    2011-09-28 11:06:01

    igen, de ezeket amiket írsz, nekünk szülőknek kell megtanítani. senki se úgy születik, hogy tudja mi mennyibe kerül, vagy mi honnan lesz. ezt úgy tanuljuk meg. jóesetben a szüleinktől kapott kis pofonok által, és nem az élkettől kapott nagy gáncsok révén.

     

    topikindító: ha mots ébredtél rá, hogy valami nem kóser, hát most. a lányod felnőtt ember, ha tetszik ha nem. ezt nektek is, neki is be kell látnia. 

    ok, persze tanulásban segíti az ember a gyerekeit. de ennyi. ha a családi kasszán túl akar nőni, hát felnőtt, uzsgyi. főleg külföldön, ha jóltanul remek ösztöndíjak vannak. felnőttként nem járnak dolgok alanyi jogon. nektek meg kicsit el kell engedni a kezét végre. mozira, stb 21 évesen pénz???? kőgazdagéknál sincs. muinka van, különben elveszik az a vagyon, emrt egy gyerek eltapsolja amit generációk összeszedtek...

    menjen szépen dolgozni. a felnőttséggel nem csak a buli jár...

    előzmény:
    Sharan (10)
    2011-09-28  11:06
  14. 2011. szeptember 28. 14:1188.
    Pontosan miért is kellene bármit finanszíroznia a felnőtt gyermekének? Köszönje meg, hogy ott lakhatott eddig is, és sem rezsit, sem semmilyen költségét nem kellett fizetnie. Nem óvodás vagy általános iskolás gyerek, hanem 21 éves FELNŐTT.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989697 (57)
    2011-09-28  12:39
  15. 2011. szeptember 28. 14:1087.

    Tökéletesen igazad van.

     

    Nem ez az első eset, hogy egyformán gondoljuk a dolgokat.

    előzmény:
    eda-1952 (59)
    2011-09-28  12:41
  16. 2011. szeptember 28. 14:0986.
    Igen, úgy viselkedik, mint egy éretlen kamasz, de nem az: felnőtt nő, aki 3 éve nagykorú, már azért is köszönettel kell tartoznia, hogy otthon lakhat és gyakorlatilag erejük határán fizetnek érte!
    előzmény:
    vérmatska (73)
    2011-09-28  13:49
  17. 2011. szeptember 28. 14:0885.

    Ah, kitenni nem kell, persze. Akarmilye hülyen viselkedjen is a gyerekem, az en gyerekem marad. Akarmilyen hülyen is viselkedjen, akkoris szeretem.

    Azt hiszem en csak hidegen megvonnam töle az apanazst vagy annak egy reszet.

    Most mar en is anya vagyok, es erzem/tudom, milyen fontos hatarokat szabni. A szeretet nem arrol szol hogy mindent megveszek neki, hiaba hisztizik egy uj cukorkaert. Kicsiben kezdödik, aztan külföldi tanulas lesz belöle...

    előzmény:
    krisztina914 (79)
    2011-09-28  14:01
  18. 2011. szeptember 28. 14:0684.

    Szerintem nagyon jól tetted, hogy ezt mondtad neki. Túl jó dolga volt eddig a lányodnak, nem árt neki ha felébred.

     

    Én 19 évesen kezdtem el dolgozni, az egész főiskolát magamnak fizettem, mert a szüleimnek nem tellett volna rá. Megállapodtunk, hogy mivel együtt éltünk a lakásktg-be és a kajába nem kell adnom, de a főiskolát, és az egyéb szükségleteimet magamnak fizetem. Szerintem ez tök korrekt dolog volt, és meg is tanultam nagyon hamar megbecsülni a pénzt és beosztani.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  19. 2011. szeptember 28. 14:0583.

    na ez kimaradt:-)

    a körülményeket,a családi viszonyokat és a lányod temperamentumát te ismered. az is lehet h már régen bánja amit mondott neked.

    "kintről okoskodni" könnyű 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  20. Torolt_felhasznalo_586479
    Torolt_felhasznalo_586479
    2011. szeptember 28. 14:0482.

    Középiskolásan még sokat segített nekünk a férjemmel. Rendes gyerek volt.  Aztán elkerült a fővárosi főiskolába. Nem vették fel államilag támogatott képzésre, csak költségtérítésesre, de mi a férjemmel úgy láttuk, hogy rendes gyerek, ne kelljen szegénynek élete első 15 évében törlesztenie a tandíjat, majd kigazdálkodjuk valahogyan.

     

    Aztán első évben már nem segített. Elvileg azért, hogy jó átlaga legyen és államilag térítésesbe kerüljön. Aztán a bolognai képzés miatt.

     

    De szerintem nem ez a gond. Elkapta a gépszíj, és azokhoz a felső tízezerhez tartozó rózsadombi gyerekekhez akar hasonlítani, akikhez sohasem fog.

     

    A másik oldalát már nem nézi, azaz, hogy nem kell bejárnia, az apja minden nap kocsival hozza, alkalomadtán viszi is. Nem kell tandíjat fizetnie. Mozi, ruha, stb. még soha nem volt gond.

     

    hányan lennének az ő helyében, akik vidéken laknak, még messze is a sulitól és a szülők a szerény béreikből - hiába rendes dolgos, emberek, nem tudják kigazdálkodni a tandíjat meg a reszit és egyebet.

     

    De ő csak feljebb néz. Aki nem menő- az lúzer.

     

    Nem érdekel, ha tanévet kell halasztania. Már a bocsánatkérése sem kell.

     

    Valamiért csak kiszaladt belőle a "lúzer" szó. Vagyis minket az apjával ennyire becsül. Megmondtam a férjemnek is, hogy ne merje helyette kifizetni a tandíjat mert nem tudom, hogy mit csinálok vele, ha meg meri tenni.

     

    Dolgozzon a kisasszony. Otthon nem engedem, hogy besegítsen. A férjem úgyis elengedné neki.

     

    Csak nézze meg, hogy az általa "lúzernek" tekintett szerény, dolgos, szorgalmas emberek mennyi munkával milyen keveset keresnek, és abból hogy lehet megélni. Addig úgysem fogja értékelni a pénzt.

     

    Felnőtt. Innen az ő élete és ő döntése.

    előzmény:
    gerbera24 (54)
    2011-09-28  12:36
  21. Aaa
    Aaa
    2011. szeptember 28. 14:0381.

    Nem olvastam az előző hozzászólásokat, csak a topikindítót. Nem szeretném minősíteni a nagylányt, mert nekem is vannak gyerekeim (21 és 18 évesek)

     

    A helyedben csak annyit mondanék a gyereknek, hogy ha rendesen odatenné magát, akkor nem kellene most fizetős főiskolára járnia és akkor itt a nagy lehetőség, mutassa meg, hogy kell önerőből boldogulni! Lehet a felnőtteket bírálni, de egy 21 éves már viszonylag nagy és elvileg felnőtt, úh mutassa meg, hogy kell máshogy csinálni? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  22. Torolt_felhasznalo_437258
    Torolt_felhasznalo_437258
    2011. szeptember 28. 14:0280.

    Egyrészt teljesen igazad van, megengedhetetlen, hogy ilyen stílusban beszéljen veled, tovább bátran kereshet munkát, szálljon csak be a saját elteartásába.

     

    Az viszont nekem nem fér bele, hogy a fejéhez vágod, hogy a te pénzedből tanul. Nyilván, amikor jelentkezett, tisztában voltatok azzal, hogy a ktg a ti zsebetekből megy, miért nem mondtátok, hogy nem, arra nem jelentkezhet?  Nyilván középsiskolában nem tanult úgy, hogy bekerüljön államira. Miért nem mondtátok, hogy nincs ktg, keress munkát, tanulj levelezőn?

     

    És arról nem ő tehet, hogy nehezen fizetitek a tandíját meg a kicsik különóráit. Nem ők akartak megszületni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. szeptember 28. 14:0179.

    21 évesen dolgoztam h kifizethessem az iskolát..ha anyunak azt mondtam volna h egy lúzer vagy,lehet h megkaptam volna életem első pofonját.(soha nem ütött meg,anélkül is tudtam hol a helyem).

    én nem tenném ki emiatt mert kb 14 éves szinten van(a viselkedéséből gondolom et) de ennek a mondatnak mindenképp következménye lenne. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  24. 2011. szeptember 28. 13:5978.

    Amikor annyi voltam mint a lányod, akkor nekem is volt kiakadásom az én neveltetésemről, amit elmondtam a szüleimnek.

     

    Aztán teltek-múltak az éveg és egyszer csak elémtoppant a lányom és elkezdett perlekedni. Az első mondat után már elmosolyodtam, mert szinte tudtam előre, mi lesz a következő mondat. Emlékeztem a huszonX évvel azelőtt általam mondottakra.

     

    A lányod meggondolatlan kijelentést tett, ami vérforraló és bicskanyitogató. De mint bármi indulati kijelentést nem szabad komolyan venni.  Húzd magadhoz, meséld el neki amit itt leírtál, sírjatok egy nagyot egymásra borulva.

     

    Persze az elköltözést és az öngondoskodást azért veheti komolyan, hadd szembesüljön az ismerethiánnyal.

     

    Ő még nem tudja, hogy a jövője, a karrierje már jórészt lefektetődött, pedig még egy napot nem dolgozott. Még nem tudja, hogy nem az iskola számít, hanem csupa olyan dolog, amikkel az iskola nem foglalkozik.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  25. Torolt_felhasznalo_979457
    Torolt_felhasznalo_979457
    2011. szeptember 28. 13:5977.

    Amikor az edesanyam ennyi idos volt, mint most ezek a lanyok es en, volt egy 12 eves lanya es egy 9 eves fia, javaban segitette a nagymamankat.

    En 11 eve elek sajat haztartasban, sajat jovedelemmel, igy szereztem diplomat is. Amikor igy vegiggondolom, azt erzem, hogy szamomra ez termeszetes, ez a minimum. Viszont neha kezdem azt erezni, hogy igen f@a gyerek vagyok! :) :) :)

     

    (Csak vicc volt, keretik nem reagalni ra!)

    előzmény:
    kivi39 (75)
    2011-09-28  13:50

Címlap

top