Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anya, te lúzer vagy!

Torolt_felhasznalo_586479
Torolt_felhasznalo_586479
Létrehozva: 2011. szeptember 28. 10:52

Tegnap jó nagy csetepaté volt nálunk otthon. 21 éves főiskolás lányom bejelentette, hogy ő jövőre külföldi egyetemen szeretne tanulni angol nyelven mint a barátnője. És kitalálta, hogy ha nem sikerül ösztöndíjat kapni, vagy csak a tandíjra, akkor a többi pénzt fizessük mi. Férjemmel gyorsan kiszámoltuk, hogy ez 1,5-3 millió forint összeget jelentene.

 

Mondtam neki, hogy 6 milliós svájci frank alapú jelzálog van a házunkon. Van két testvére. Én most tanárként dolgozom, az apja fizetése meg erre nem elég.

 

Ugyan van egy zöldségtermelő kisvállalkozásunk is, de az hol bejön, hol nem.

 

Nem bírjuk már a lányom fizetős főiskoláját is fizetni, meg a két kisebb különóráit, stb.

 

Nagylányom elkezdett hisztizni, a végén közölte: "Anya, te egy lúzer vagy!" Mert a barátnőinek a szülei sikeres vállalkozók, Ausztriában síelnek, valami egzotikus helyre mennek nyáron, a lányok a ruhatárat csak Párizsból és Milánóból veszik, stb. és most mehetnek külföldre tanulni. Ő meg nem.

 

Kiszámoltam neki, hogy 21 évesen mennyibe kerül nekünk tandíjjal, kajával, ruhatárral, telefonszámláival stb. együtt. Ez olyan kb. 110 000 forint. (Másnak egy havi nettó fizetése ennyi).

 

Olyan csúnya veszekedés lett belőle a végén, hogy felszólítottam Őnagyságát, hogy fel is út, meg le is út, most boldoguljon egyedül. Vegyen fel diákhitelt, dolgozzon és menjen el levelezőre, mert én többé egy fillért sem adok neki, aztán nézze meg, hogy ő maga mire megy, ha már as "lúzer" anyja nem vitte semmire. 

 

Pedig nem élünk rosszul Síelni nem megyünk, de minden nyáron 10 napra vagy Balaton, vagy valamelyik tengerpart, a gyerekek Nike, Adidas, Puma és egyéb sportcuccokat kapnak, és minőségi ruhákat. Még hála Istennek soha nem volt gond, hogy elmenjenek fagyizni, mozizni, bulizni, osztálykirándulásra. De ennyit bírunk, többet nem. Luxusra nem telik. 

 

A férjem próbál csitítgatni, de nem  fogok hajlani. Igaz, a lányom sem kért bocsánatot.

  1. 2011. október 5. 21:35976.

    21 évesen felnőtt nő - menjen és gondoskodjon magáról, ha nem tetszik neki, amit otthon tudtok biztosítani a számára. Ha magának kell megteremtenie a megélhetési feltételeket, akkor majd jobban meg fogja becsülni.

     

    Teljesen egyetértek veled. Annyit tennék hozzá, hogy 16 évesen el kell menni min. nyári munkára, de simán lehet iskolaidőben is dolgozni délutánonként v. hétvégén és akkor megtudja, hogy mit jelent az, amikor ő teremti meg a pénzt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  2. Torolt_felhasznalo_117030
    Torolt_felhasznalo_117030
    2011. október 5. 21:11975.

    Nagyon jó írva látni ezeket az igaz példákat, és mégsincs szülő hibáztatva, sőt .....  igaz őszinte élethelyzetek melyeket mindketten a magatok módján megoldottatok!!!!

    Jó olvasni, közben pedig szivet szorító ....

     

    nekem 3das éves fiam, igaz nagyon nem dúskálunk az anyagi javakban, de szűkösen támogatjuk, a mindenünk, és ő ezzel nem él vissza, sőt ....

     

    nagyon bízom benne, és hiszem amit adtunk, valahol visszakaphatjuk - nem egyébben, mint ahogy te írod megbecsülésben!

     

    Gratulálok Nektek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823789 (972)
    2011-10-05  19:50
  3. 2011. október 5. 20:43974.

    Hajrá, hajrá próbáld meg feldolgozni amit láttál! Én éltem is ilyen helyen.

     

    Mennyivel jobb a XX. század végén a XXI. század elején a "felvilágosult és fejlett világban" a házicselédnek használt topicindító helyzete? Vagy az éhbérért tescoban dolgozó pénztárosnőjé, aki még műszak után főzhet, moshat vagy akár vasalhat is a családjára? Vagy annak a gyökértelen lányé, akit 14 évesen kiállítanak a kocsisorra strichelni?  És még tudnám sorolni a példákat. Ezek mellett egy szavazati jognak nem tudom mennyi szerepe van.

     

    Az arab férfiak között is van normális és vadbarom, ugyanúgy, ahogy a világ többi részén. A nő helye más abban a társadalomban, mint a "fejlett nyugaton". De ez nem jelenti azt, hogy rosszabb.

     

    Afganisztán és Pakisztán pedig totális válságövezet, úgyhogy talán más elbírálás alá kellene, hogy essen, mint a békés muzulmán országok. Olvass kicsit utána, az interneten is találsz rengeteg infót erről.

     

    Amerika pedig sötét és kultúrálatlan. Nekem ez a véleményem róla. Ehhez nem kell a te engedélyed de egyet sem kell, hogy értsél velem. Nagy a világ elférünk benne totál különböző véleménnyel is.

    előzmény:
    Jyll (969)
    2011-10-05  19:36
  4. 2011. október 5. 19:57973.

    sziasztok. mult heten  volt az ujsagban, hogy saud arabiaban egy ladyt 40 korbacs utesre iteltek, mer autot mert vezetni. le is volt fenykepezve vezetes kozben.

    egyebkent ha nincsen kocsim  meg vagyok halva.

    előzmény:
    Sabirah (967)
    2011-10-05  19:18
  5. Torolt_felhasznalo_823789
    Torolt_felhasznalo_823789
    2011. október 5. 19:50972.

    Hm.. Amikor én leérettségiztem, anyám azt mondta, most elmegyek szépen dolgozni, mert kell az én fizetésem is. Elmentem, röhejesen kevés pénzért. Ennek a felét le kellett adnom otthon. Elvégre anyám etetett, ruházott, adott "szállást". Megmaradt annyi pénzem, amennyiből kinézhettem az ablakon. Majd elé álltam, hogy elmegyek egyetemre, hogy majd a diplomával több pénzt kereshessek. Azt mondta, ő egy fillért sem tud beleadni és a kiesett fizetésemmel ruházni sem tud. Szóval nem örült. Nagyon nem. Én meg nagyon menni akartam. Oda nem tudtam ahová szerettem volna. Elmentem a helyi egyetemre. Minden nyáron dolgozni jártam, volt, hogy vizsgaidőszakba nyúlóan. Suliból a melóba (100 km-rel arrébb, a Balcsira), estétől hajnalig meló, onnan föl a buszra, el suliba. (Mondjuk akkor még röhögve bírtam, most már ha nincs meg a 8 óra alvás, akkor pokróc vagyok :) )

     

    Felvettem a diákhitelt, majd pedig olyan jól tanultam, hogy ösztöndíjat is kaptam. Másképp nem ment. Meglett a diploma, elmentem dolgozni, és röhögve kifizettem a diákhiteltörlesztőket, a rezsit anyámnak, meg megvettem mindent ami tetszett. Még félre is tudtam tenni. Mondjuk nagy vágyaim sose voltak, nem akartam külföldön nyaralni (persze később megadatott), sem síelni, csak vígan élni a fiatalok életét.  A lényeg, hogy anyám közölte, hogy ő nem bírja anyagilag, ha meg tudom oldani, akkor mehetek egyetemre. Így lett. Kölcsönösen megértettük egymást. És nagyon örülök, hogy így alakult, mert megtanultam, hogy anyám csak addig tud adni amíg rászorulok, utána a magam lábára kell állni, valamint megtanított arra is, hogy ha van, akkor azt hogyan osszam be. Ehhez kevés lett volna anyám gondolkodása, ha én nem vagyok erre vevő és vica versa. Szóval két ember kell ehhez is. Nem hiszem, hogy B. hibája, hogy a lánya így gondolkodik. Elvégre egy 21 éves már felnőtt ember, nem gyerek. Márpedig ahogy ő viselkedik, úgy a gyerekek szoktak.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. hus
    hus
    2011. október 5. 19:42971.

    Nem mindenki vezet autot, neked akkor eppen jol fog jonni Szaud Arabia.  Nem lesz soha olyan erzesed, hogy pedig milyen jo lenne, ha meg vezetni is engednenek.

     

    Az autovezetes az csak egyik pelda volt a sok kozul, mivel bizonyitekot kertel. Mivel most lattam epp a filmet, hirtelen erre a temara kerestem ra.

     

       Nem lesz soha olyan erzesed, hogy pedig milyen jo lenne, ha meg vezetni is engednenek.

     

     

     Remelem azert masnak hiszel, ha nekem  nem is.  

    előzmény:
    Sabirah (967)
    2011-10-05  19:18
  7. hus
    hus
    2011. október 5. 19:36970.

    Ne erezd ezt cikinek, mert lattam a musort egyenes adasban a Szaudi hercegnovel, aki el szeretne erni a ferjenel azt, hogy o is vezethessen autot.  Viszont elobb torvenybe kellene hozniuk.

     

    Az a ciki, hogy a szaudi nok tamadasakent veszed ezt a videot. 

     

    Igaz, ha kijutsz majd meglatod. Remelem nyitott szemmel fogsz jarni ott.

    előzmény:
    Sabirah (968)
    2011-10-05  19:19
  8. 2011. október 5. 19:36969.

    Legalább következetes lennél a gondolatmenetedben (akkor a pakisztáni és afganisztáni nők helyzetét se tartanád "totál gáznak").

     

    Méghogy semmivel sem jobb vagy rosszabb a nők helyzete Szaud-Arábiában, mint Európában, a "sötét és kultúrálatlan" amerikaiakról már nem is beszélve. Na ekkora általánosító esztelenséget sem olvastam még magyar nőtől magyar fórumon már ne is haragudj. Amúgy nem elég informálódni, utazgatni - amiben nekem is volt részem jónéhányszor -, fel is kell tudni dolgozni fanatizmus-mentesen  - szerintem.

     

     

    előzmény:
    Tulipáncsokor (966)
    2011-10-05  19:16
  9. 2011. október 5. 19:19968.
    kicsit cikis a youtube-ot mint 'bizonyítékot' belinkelni...
    előzmény:
    hus (965)
    2011-10-05  18:43
  10. 2011. október 5. 19:18967.
    muszlima vagyok, szaúdi-arábiába szeretnék menni és nekem sosem hiányzott a vezetés, sőt...
    előzmény:
    hus (965)
    2011-10-05  18:43
  11. 2011. október 5. 19:16966.

    Fogalmad sincs az arab kultúráról! Előbb tájékozódjál, aztán beszélj ilyen butaságot.

     

    Egy másik kultúrát nem a saját szemszögedből kell "kritizálni", hanem a másik kultúra mércéjével mérni. Azt nem mondom, hogy nagyon, de az átlagnál jobban ismerem az arab társadalmi és családi szemléletet közvetlen és helyben szerzett tapasztalat alapján. Hidd el semmivel sem rosszabb vagy jobb a nők helyzete, mint az európai nőknek az európai kultúrában. Csak azok a sötét és kultúrálatlan amerikaiak terjesztik és hitetik el ezt a világgal, mert az gondolják, hogy ami az ő sötétségükön túl van, az már nem is lehet jó.

     

    Nyilván a környezet befolyásolja az emberek szemléletét, de nagyon kicsit. A személy karaktere sokkal többet nyom a latba.

     

    Ja és még egy gondolat: Afganisztánban és Pakisztánban totál más a helyzet, mert az a két ország úgy totál gáz, ahogy van. Hidd el, ott nemcsak a nők helyzete borzalmas, hanem a férfiaké is. Csak máshogy.

    előzmény:
    Jyll (961)
    2011-10-05  18:24
  12. hus
    hus
    2011. október 5. 18:43965.

    Nem en-ge-dik oket meg vezetni sem.

     

    http://www.youtube.com/watch?v=tB8vP3XW_oM

     

    Igaz, nincsenek elnyomva, sajat erdekukbol mondanak le dolgokrol.

    előzmény:
    Sabirah (962)
    2011-10-05  18:30
  13. 2011. október 5. 18:37964.

    Még választójoguk sincs a nőknek, bár az uralkodó pont múlt hónapban ígérte meg, hogy majd 4 év múlva lesz nekik... Nem utazhatnak, nem műttethetik meg magukat, nem vállalhatnak munkát stb. csak férfi rokon beleegyezésével stb.stb. Ezek tények. Az emberjogi aktivisták pedig nem viccből követelik régóta, hogy szüntessék meg Szaud-Arábiában a nőelnyomást, hogy ne másodrangú állampolgárok legyenek a nők... Egyébként mennyi szaudi nő vezethet gépkocsit Szaud-Arábiában....?

    előzmény:
    Sabirah (962)
    2011-10-05  18:30
  14. 2011. október 5. 18:35963.

    elég gonosz a posztoló, ha hajléktalanná teszi a saját lányát, akit szeret...

     

    a lánynak 120ezres csak a tandíja, plusz kellene neki egy lakás is, de nincsen jelenleg érettséginél magasabb végzettsége.

     

    ha jól számolok, akkor ennek a végzettség nélküli és tapasztalatlan lánynak most a hajléktalanságból kellene magát egy hónapon belül felküzdenie, hogy legyen egy negyedmillás állása (mert ugye csak ebből tudna tandíjat fizetni és lakást és rezsit is).

     

    ezt az anyja sem gondolhatja komolyan... 

     

    sajnálom a lányt, hogy az anyja itt ekézteti a lányát minden más posztolóval, közben saját magát sajnáltatja, de éppen hajléktalant készül csinálni a lányából. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. október 5. 18:30962.

    Szaúd-Arábiában nem nyomnak el nőket!!

     

    (bizonyítékod az van-e?) 

    előzmény:
    Jyll (961)
    2011-10-05  18:24
  16. 2011. október 5. 18:24961.
    Nem osztom a véleményed, mivel a dominancia kialakulásához "táptalaj" kell. Amennyiben egy leánygyermeket arra kondícionálnak, azt a mintát látja otthon, a környezetében, hogy tűrni kell stb. kevesebb az esély rá, bár kétségkívül nem lehetetlen - mindig is voltak és lesznek lázadók -, hogy felnőttként kiáll, ki mer állni magáért. Elég megnézni a nőelnyomásban élenjáró országokat (Szaud-Arábia, Afganisztán, Pakisztán stb.stb.).
    előzmény:
    Tulipáncsokor (960)
    2011-10-05  18:12
  17. 2011. október 5. 18:12960.

    Már ne haragudjatok, de ez megint hülyeség amit írtok. Nem elsősorban kortól és társadalmi elvárásoktól függ, hogy ki viseli a nadrágot a családban vagy éppen kié az utolsó szó, sokkal inkább a házastársak temperamentumától éljenek bármelyik korban is.

     

    Mindig is voltak, vannak és lesznek domináns emberek és "behódolók" (ezt most nem rossz értelemben írom). Ha két domináns ember találkozik, akkor hangos a ház, ha két behódoló, akkor töketlenkednek egy életen keresztül, hogy rossz nézni. Ha pedig egy domináns és egy behódoló, akkor alakul ki az a helyzet, ami a topicindítóéknál. Ennek semmi köze az anyához vagy az anyóshoz. Egy nagyp...fájú nőt oszthat az anyja vagy az anyósa, magasról sz..rja le, ahogy a férjét is. Egy behódolót meg basztat anya és anyós, mert tudják, hogy végre van egy gyenge láncszem, akit le lehet dirigálni.

    előzmény:
    Jyll (958)
    2011-10-05  17:28
  18. 2011. október 5. 17:43959.
    Tudod hányan büszkék rá a mai napig, hogy náluk soha nem volt vita, veszekedés? Mintha az lenne a jó/boldog házasság titka...
    előzmény:
    Jyll (958)
    2011-10-05  17:28
  19. 2011. október 5. 17:28958.
    Az én környezetemben/ismerőseim között nem - szerencsére. Persze ettől még - félre ne érts - nem vonom kétségbe a tapasztalataid/meglátásaid. Sőt ,nagyon szomorúnak tartom, hogy még mindig el tudják hitetni nőkkel (a férjük, anyjuk, anyósuk stb,), hogy nincs választási lehetőségük, tűrni kell.
    előzmény:
    kivi39 (956)
    2011-10-05  17:13
  20. 2011. október 5. 17:24957.
    Olvasom, és eddig azt is leszűrtem, hogy bár Breydelle szólt a férjének x dologról, de nem olyan nyomatékosan, hogy komolyan vegyék. Egyébként van, hogy beszéd helyett jobb a tett. ;)
    előzmény:
    kivi39 (955)
    2011-10-05  17:10
  21. 2011. október 5. 17:13956.
    Muszájnak nem volt muszáj, de azért illő volt. Legalábbis az én környezetemben, ismerőseim között nem igazán volt divat a vita a családban.
    előzmény:
    Jyll (951)
    2011-10-05  16:39
  22. 2011. október 5. 17:10955.
    Te nem olvasod a topikot? B. többször szólt, hogy nem jó neki a szexualitás, de a férjét nem érdekli. Akkor mi is a férj vágya?
    előzmény:
    Jyll (952)
    2011-10-05  16:52
  23. 2011. október 5. 17:09954.

    Beszéltél vele ezekről a dolgokról?

     

    Neked is kellene az izgalmas szexért valamit tenni. Mondjuk:jó vacsora kettesben,1 npohár finom borral, a hálószobában gyertyafény, stb.

     

    Esetleg wellness hétvége?

    Szóval kommunikálni egymással, az még megmentheti  a közös életeteket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (950)
    2011-10-05  16:29
  24. hus
    hus
    2011. október 5. 17:02953.

     

    Olvasom a topikodat es nem ertelek meg. Minden, amit itt panaszkent mondasz el az sajnos a te hianyossagod is. Ne haragudj a lanyodra es a csaladodra, ok addig mentek el veled, ameddig megengedted nekik.

     

    Allitolag tanitasz. Kovetkezetesseg az egyik eszkoz a gyerekeknel, amit alkalmaznod kell.  Nem bort inni kell es vizet predikalni, hanem magadat is nezni es nem lenezetni hagyni.

    Nem csak te elsz ugy, hogy beletorodsz inkabb, mint kiharcolj magadert is dolgokat. Alapvetoeket. Pl. a tiszteletet. Pl. azt, amit adsz, annak egy kis reszet vissza is kapj.

    Ami miatt  idaig jutottal  annak reszese voltal. Meg csak a szexualis eleteden sem probaltal javitani, hogy "csekely" kis igenyedet kielegitsd.

     

    Elluzereskedted sajat lenyeged. 

     

    Ne haragudj a lanyodra, ne utald, eszhez teritett. Koszond meg neki inkabb. Ne mondd ki, csak gondolatodban.

     

    A ferjed is keres penzt?  

     

    Ulj le szepen es probald osszeirni a csaladod jo tulajdonsagait szemely szerint. Mit tudnal megvaltoztatni rajtuk ezek utan.

    Anyodsodnak igaza van-e? Talalnal-e jobb partnert magadnak, vagy abban a kapcsolatban  is magad alatt vagnad a fat?

     

    Nem itellek el, nagyon is szoritok neked. Allj ki magadert, allj ki a csaladodert meg akkor is, ha ugy dontesz, hogy befejezted veluk, maskepp akarsz elni es nem veluk.

     

    De most oriasi kritikusod akarok lenni.

    Hogy engeded meg azt masoknak, hogy a gyerekedet csunyan elmondjak mindennek?  Nem fajt neked? Nem erezted azt, hogy ez tulzas es nem is akartad kikerni magadnak?

     

    A lanyod ebresztoje idoben jott. Az apjanak meg engedd meg, hogy fizesse a gyereke tanulasat, hiszen neki is joga van hozza. Neked nem kell hozzajarulni.

     

    Te kis aldozat, a magad aldozata vagy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (950)
    2011-10-05  16:29
  25. 2011. október 5. 16:52952.

    Ez jó hír, mármint, ha tényleg szereted a férjed. Te "apának" szólítod egyébként (a gyermekek előtt)?

     

    Egyetértek azzal, hogy igényesebb (és minél sűrűbb) szexuális élet, több intimitás, ha ezt össze tudjátok hozni (és miért is ne), az biztos, hogy sok minden egyéb, jelenleg nem működő/akadozó dolog is sínre kerül. ;) Simán el tudom képzelni, hogy a férjednek is az a vágya, mint neked, hogy többet legyetek együtt. Költözz a vendégszobába, de vidd oda magaddal a férjed is... ;)

     

    Hidd el minden megoldható, nem a gyerkőcök számától függ a klassz szerelmi élet, a huncutkodás gyakorisága - írom ezt immán majdnem 4 gyerkőcös anyaként (a legnagyobb gyermek 20! éves). :)))) A válság pedig nem feltétlenül rossz, hanem egy lehetőség, hogy ami volt, az jó/jobb legyen. Fordítsd előnyötökre, ami történt, ne fogd vissza magad, ha igényed, kedved, vágyad van (ami nagyon jó), kapd el azt a jóembert alsópapagáj-fogásban mindkettőtök örömére. ;)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (950)
    2011-10-05  16:29

Címlap

top