Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anya, te lúzer vagy!

Torolt_felhasznalo_586479
Torolt_felhasznalo_586479
Létrehozva: 2011. szeptember 28. 10:52

Tegnap jó nagy csetepaté volt nálunk otthon. 21 éves főiskolás lányom bejelentette, hogy ő jövőre külföldi egyetemen szeretne tanulni angol nyelven mint a barátnője. És kitalálta, hogy ha nem sikerül ösztöndíjat kapni, vagy csak a tandíjra, akkor a többi pénzt fizessük mi. Férjemmel gyorsan kiszámoltuk, hogy ez 1,5-3 millió forint összeget jelentene.

 

Mondtam neki, hogy 6 milliós svájci frank alapú jelzálog van a házunkon. Van két testvére. Én most tanárként dolgozom, az apja fizetése meg erre nem elég.

 

Ugyan van egy zöldségtermelő kisvállalkozásunk is, de az hol bejön, hol nem.

 

Nem bírjuk már a lányom fizetős főiskoláját is fizetni, meg a két kisebb különóráit, stb.

 

Nagylányom elkezdett hisztizni, a végén közölte: "Anya, te egy lúzer vagy!" Mert a barátnőinek a szülei sikeres vállalkozók, Ausztriában síelnek, valami egzotikus helyre mennek nyáron, a lányok a ruhatárat csak Párizsból és Milánóból veszik, stb. és most mehetnek külföldre tanulni. Ő meg nem.

 

Kiszámoltam neki, hogy 21 évesen mennyibe kerül nekünk tandíjjal, kajával, ruhatárral, telefonszámláival stb. együtt. Ez olyan kb. 110 000 forint. (Másnak egy havi nettó fizetése ennyi).

 

Olyan csúnya veszekedés lett belőle a végén, hogy felszólítottam Őnagyságát, hogy fel is út, meg le is út, most boldoguljon egyedül. Vegyen fel diákhitelt, dolgozzon és menjen el levelezőre, mert én többé egy fillért sem adok neki, aztán nézze meg, hogy ő maga mire megy, ha már as "lúzer" anyja nem vitte semmire. 

 

Pedig nem élünk rosszul Síelni nem megyünk, de minden nyáron 10 napra vagy Balaton, vagy valamelyik tengerpart, a gyerekek Nike, Adidas, Puma és egyéb sportcuccokat kapnak, és minőségi ruhákat. Még hála Istennek soha nem volt gond, hogy elmenjenek fagyizni, mozizni, bulizni, osztálykirándulásra. De ennyit bírunk, többet nem. Luxusra nem telik. 

 

A férjem próbál csitítgatni, de nem  fogok hajlani. Igaz, a lányom sem kért bocsánatot.

  1. 2011. szeptember 28. 11:3026.

    Nem feltétlenül jön be az sem. Engem úgy neveltek a szüeim, hogy fogalmam sem volt a dolgokról. Hogy van villanyszámla, meg lakbér meg ilyenek. Úgyhogy én szépen mindent mindig hangsúlyozok a gyerekeimnek. Meg azt is, hogy a fizetés egy határozott összeg. Annyi van, annyit kell beosztani. Ha valaki vágyik valamire, azt meg kell spórolni valahol.

    De mintha a falnak beszélnék. Mert ott van anya, aki csak mondja, de ott van az iskolában az a másik 30, akinek mindig megvan a legújabb mobilja, a legjobb farmere és New Yorkban szilveszterezik, meg minden évben síel. Na ezekhez képest én is csak lúzer vagyok.

    előzmény:
    daya01 (23)
    2011-09-28  11:20
  2. 2011. szeptember 28. 11:3025.

    Szerintem nagyon jól áltál a dologhoz. Ez nem nevelés kérdése , jól neveltétek csak a mai fiatalok könyen elfelejtik azt hogy a szülőnek nem kötelesége bele rokani abba hogy nekik jó legyen. Igen menjen külföldre tanulni , dolgozon melette , tartsa el magát, vegyen önáloan najki cipőt és divatos ruhát és biztositlak ,mmegtanulja a szüleit tisztelni. Mikor megkapja külföldön az első "bevándorló " megjegyzést majd elgondolkodik azon hogy volt-e joga luzernek nevezni azt aki edigi jolétét finanszirozta.  Ne te hátrálj me , ne te kérd hogy beszéljétek újra mert akkor soha nem tanulja meg azt hogy egy bocsánat kérésel nem lehet eltörölni azt hogy nem tiszteli az édesanyját.

    Kivánok neked kitartást és nyugodj meg , tul jó voltál eddig a lányodhoz... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  3. 2011. szeptember 28. 11:2724.

    Tudod, mi a baja a mostani fiataloknak: tul jo dolguk van. Nem szegenyebbek az emberek, mint regen, de nagyobb a letbizonytalansag.

    Hiaba keresnek a szükös megelheteshez eleget, mar masok lettek a prioritasok.

    Ha olvasom, mi mindent akarnak a születendö gyereknek megvenni, megadni, hat elszörnyülködök!

    Regebben boldogok voltak, ha sokadmagukkal egy kis lyukban eltek, ha apos-anyosnal meghuzhattak magukat.

    Manapsag meg? Sajat lakas, kocsi, mert a bkv mar nem jo , ilyen ruha, olyan cipö, draga taborok, nyelvleckek stb.

    Nem arrol van szo, hogy tud-e hust tenni az asztalra, hanem, hogy ilyen meg olyan extrakat tud-e biztositani, s ettöl teszi a gyerekvallalast függöve.

    Hiszek benne, hogy a topicindito nem egyedi jelenseg, s egyre több lesz belölük. 

     

    Hallo, emberek, most tegye fel a kezet az, akit anno dazumal az asztal körül kergettek, ha nem markas edzöcipö volt a laban, s nem a gimnaziumban biflazta a present perfectet !! 

     

    S a szethuzas, az utalat az emberek között, mind a joletnek köszönhetö. Szegenysegben összetartanak az emberek, a joletben nö az individualizmus. 

    előzmény:
    Sharan (20)
    2011-09-28  11:16
  4. 2011. szeptember 28. 11:2023.

    Elég baj, hogy nem tudják, hogy mi mennyibe kerül, meg hogy hol él a család. Lehet, hogy egy kicsit hagyni kellett volna belefolyni a gyereket a pénzügyi dolgokba és akkor eszébe nem jutott volna ilyet kérni...

    Ez azért elég nagy nevelési hiba. 

    előzmény:
    Sharan (10)
    2011-09-28  11:06
  5. 2011. szeptember 28. 11:1922.
    Szia!Azért azt hadd jegyezzem meg,hogy sajnos nem-mert ezeknek a fiataloknak már legtöbbször dolgozó szülő/nagyszülő jutott,többnyire városban szocializálódott gyerekek,akik sajnos több időt töltöttek a haverokkal meg a tévé előtt. És nem bántásból mondom,én is ilyen gyerek voltam...
    előzmény:
    ÖregecskeFeleség (17)
    2011-09-28  11:09
  6. Torolt_felhasznalo_401818
    Torolt_felhasznalo_401818
    2011. szeptember 28. 11:1721.

    De miért nem tudják?:-O

     

    Mert mi szülők nem jól neveljük őket!!!!!!

     

    Én is imádom őket de észbe kaptam még időben kisgyerekkorukban.

     Nagyon sok mindent megkaphatnának, de engem a szüleim rángatnak le a földre,hogy Na de lányom minek is???

     

    . Mi szegények voltunk talán ezért kap el a gépszíj, és vettem meg minden szir-szar legújabb ruhát, játékot nekik.

    Nekem szerencsém volt, külföldön tanultam/dolgoztam anyagilag topon vagyunk.

     

    Ma már mérlegelek, mert tudom hogy ha minden az ölükbe hullik, ha nem tanulnak meg küzdeni, akarni, tenni, lemondani az életbe később marha nagy baj, csalódás fájdalom éri őket.

     

    előzmény:
    Sharan (10)
    2011-09-28  11:06
  7. 2011. szeptember 28. 11:1620.

    De, nyilván mi csesztük el, én tudom is, hogy a sajátomat hogyan.

    A mai gyerekeket arra értettem, hogy az én korosztályomra még nem volt ennyire jellemző ez a fajta gondolkodás. 

    Mondjuk meggyőződésem, hogy nem csak a szülők hibája, nagyon sok külső inger is éri őket, ami nem jó irányba befolyásol.

     

    És természetesen nem minden 20 év körüli fiatalra igaz ez, de sajnos elég gyakori. 

    előzmény:
    ÖregecskeFeleség (17)
    2011-09-28  11:09
  8. Torolt_felhasznalo_918489
    Torolt_felhasznalo_918489
    2011. szeptember 28. 11:1519.
    Te mindent megtettél amit egy normális szülő megtehet. Még a fizetős főiskoláját is álltátok. A lányod felnőtt, most már dolgozzon, (ha akar külföldön), és fizesse ő a továbbiakat.  Ennyi, fel kell nőni. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  9. 2011. szeptember 28. 11:1118.
    Tedd ki önagysaga s*gget es boldoguljon egyedül. Hadd menjen tanulni külföldre, de keresse is meg ra a penzt mellekesben :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  10. 2011. szeptember 28. 11:0917.

    "ezek a gyerekek... "

    "a mai gyerekek..."

     

    De ezeket a mai gyerekeket ki nevelte? Nem a mai szülők? Nem maguktól lettek ilyenek...

    előzmény:
    Sharan (10)
    2011-09-28  11:06
  11. Torolt_felhasznalo_401818
    Torolt_felhasznalo_401818
    2011. szeptember 28. 11:0816.

    Ne hagyd magad eltéríteni, maximálisan igazad van.

    Még van esélyed, hogy a lányodból normális, földön járó embert faragni.

     

    21 évesen igazán oda teheti magát. Mutassa meg mit tud.

     

    Ha minden csak az ölébe hullik az majd az ő vesztét okozza majd. Nekem is van egy ilyen unokatesom 18 évesen saját lakás , saját kocsi érettségi ajándék gyanánt...most 36 éves és egy igazi lúzer. Az apukája és anyukája tartja fent a lakását, kocsiját, meg őt is...mert sorra viszi csődbe a vállalkozásait.... 9 évet  nappalin tanult de sehol diplomát nem kapott, kibukott, kicsapták. Most lakberendezői tanfolyamra jár. Mert belső építész akar lenni. Már mondani se merem neki, hogy azokat nem ott képezik. :-)

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  12. 2011. szeptember 28. 11:0715.

    Kicsit el van kényeztetve....és gôze sincs a világról. Mennyen külföldre dolgozni, mint felszolgáló és abból próbálja fizetni a külföldi tandíját. Londonban sokan csinálták ezt, bár most 3x-ra felmentek a tandíjak, de ott is van diákhitel.

     

    Amúgy szerintem bocsánatot fog majd kérni.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  13. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2011. szeptember 28. 11:0714.

    Neked van igazad és pont.

    Nálunk is van egy ilyen (éncsak így hívom) Őfelsége, aki a világ közepének hiszi magát...A lányod felveheti a diákhitelt és megpályázhat ösztöndíjat (Erasmus?), és külföldön még dolgozhat is a tanulás mellett. Ezeket ő nem gondolta végig? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  14. 2011. szeptember 28. 11:0713.
    Egyetértek, el van kényeztetve a lány. Nem kicsit, nagyon.
    előzmény:
    gabi1971 (6)
    2011-09-28  11:03
  15. 2011. szeptember 28. 11:0712.

    21évesen több esze lehetne a lányodnak :( Hasonló körülmények között éltünk, de eszembe nem jutott volna, hogy ilyesmit követeljek a szüleimtől, sőt az egyetem mellett dolgoztam. De nem azért mert a szüleim köteleztek erre, vagy valamit nem fizettek volna ki, hanem mert számomra így volt természetes...

    Azért a 21éves már nem kislány. Eddig nem tűnt fel neki, hogy mások az anyagi körülményeitek, mint a barátnőinek? Olyan barátnője nincs, aki nálatok szerényebb körülmények között él?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  16. Torolt_felhasznalo_823825
    Torolt_felhasznalo_823825
    2011. szeptember 28. 11:0611.
    külföldön - bocs
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_823825 (9)
    2011-09-28  11:05
  17. 2011. szeptember 28. 11:0610.

    Kicsit hasonló helyzetben vagyok, bár én nem kaptam meg, hogy lúzer vagyok, de majdnem ennyi idős a lányom, és volt pár érdekes beszélgetésünk az utóbbi időben.

     

    Az biztos, hogy ezek a gyerekek valójában nem tudják, hogy mi mennyi. Vonatkozik ez mindenre az életben. Fogalmuk sincs, hogy mennyibe kerül az élet egy hónapban, hogy azok a dolgok, amiket ők természetesnek vesznek (tévé, telefon, utazás), az bizony pénzbe kerül. A kaja sem kerül be csak úgy a hűtőszekrénybe, stb.

     

    Szerintem jól állsz a dolgokhoz, csak ugyanezt indulatmentesen is át kellene beszélni vele. Próbálja ki maga, hogy mire jut, akkor fog rájönni, hogy valójában mennyire nem vagy lúzer.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_823825
    Torolt_felhasznalo_823825
    2011. szeptember 28. 11:059.

    nagykorú a lányod, önállósítsa magát és mutassa meg, ő mire képes egyedül

    könnyű más f...val a csalánt verni

    ha akar valamit, teremtse meg a feltételeket

    21 évesen csak ennyire nőtt fel, hogy csak azt látja, a másiknak mi van, azt nem, hogy ő mire képes?

    eddig jó volt a lúzer anyja? 

    állítsd a tükör elé, ismerkedjen kicsit magával

     

    (én még fel is pofoztam volna azt hiszem...csak úgy első felindulásból - hogy akar küldöldön tanulni, ha itt fizetős hallgató?) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  19. 2011. szeptember 28. 11:048.

    Bocs, előre bocsátom most személyeskedni fogok. A felelős anyák topikban olyan karakánul kijelentettél dolgokat, nos látom az élet gyorsan reagált..:-)

     

    Üdv: Debil 3 

     

    Ettől függetlenül kívánom, hogy érts szót a nagylánnyal... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  20. 2011. szeptember 28. 11:047.

    Szia!

    Ha, lehiggadtok, tárgyaljátok újra a dolgot.

    A fiatalok hírtelen meggondolatlanúl beszélnek.

    Nekem 30 éves ikreim vannak. A lányom, ép nyelvvizsgát igyekszik tenni (nem ezerrel), addig nincs diploma!!!

    40 rongyot kapott rá, a többit már csak a vizsgára adom.

    Ne aszald a haragodat.

    Persze totál igazad van. Ők meg sokx megbántják az embert, mert bizony élettapasztalatuk nincs.

    Ezt az évet ezerrel teljesítse, mert külföldön is lehet továbbtanulni, tandíjmentesen.

    Nézzen utána, és pályázzon!!!

    Szóval újratárgyalás családdal együtt.

    Mondjon a lányod javaslatot. Hogyan képzeli el, ő, hogyan csinálná.

    Ha, verbálisan nem megy, akkor írj neki levelet. Az elolvassa, és nem kapja fel a vizet, nem rohan el stb.

    Én ezt a modszert alkalmazom esetenként.

    Szép napot.

    Tudod, mikor konfliktusba kerülök a lányommal, akkor elgondolom, hogy mindkettőt én neveltem.

    Azért valahogy az ősök is kibuknak belőlük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  21. 2011. szeptember 28. 11:036.

    Szia!

     

    A lanyodnak egy baja van: tudod, az ami a kutyanak. A joletben bolondult meg.

    El van kenyeztetve a kisasszony, ez a gond.

     

    En mar 18 evesen külön eltem a szüleimtöl, s nem szorultam rajuk. 

     

    Menjen külföldi egyetemre, de akkor dolgozzon mellette. Ha minden kivansaga teljesül, sosem tanulja meg, hogy mindennek ara van.

     

    Nekem egy ismerösöm van, aki a fiainak mindent megadott, lakas, külföldi tanulmanyut, de lett is belölük valaki, s enm nevezik a szüleiket luzernek.

    Az egyik neves plasztikai sebesz,  masik müszaki menedzser. 

     

    Atyavilag! Luzerek a szülök.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  22. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. szeptember 28. 11:015.

    Nagyon sajnalom hogy jo szulok letetekre ilyet kaptatok a lanyodtol.

    Sajnos a mai gyerekek sokszor nagyon elengedik magukat, pedig ahogy leirtad a lanyodnak atlagon feluli elete van.

     

    Igazat adok neked teljesen. Ha meg is valtoztatod esetleg kesobb a dontesedet (hiszen sokszor gyoz az anyai szeretet) semmikeppen  ne ugy hogy a lanyod komolyan be ne lassa es OSZINTEN bocsanatot kerjen a tortentekert.

     

    Ha pedig el kell mennie hazulrol igen hamar ra fog dobbenni hogy az elet messze nem fenekig tejfol.

     

    Mindenesetre sok sikert es kitartast hogy megoldjatok a problemat! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  23. TCS
    TCS
    2011. szeptember 28. 10:574.

    Én nagyon megértelek. Sok mindent lehetne írni neked, de én azt gondolom, hasonló helyzetben én is ezt tettem volna. Mindegy most az, hogyan és miért jutott ez ide, számos oka lehet, de most más okos, a jövőre nézve jobb döntést én sem látnék. Próbálja ki magát, aztán be fogja látni.

    Még valami: amit leírtál, az alapján nem vagy lúzer. Dolgozó emberek vagytok, akik igyekeznek megteremteni a családjuknak, amit lehet ebből. Hát, ennyit lehet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  24. Torolt_felhasznalo_868256
    Torolt_felhasznalo_868256
    2011. szeptember 28. 10:553.

    21 évesen már csinálhat azt, amit akar, és nem a szülei kontójára. 

    Mutassa meg, ő mennyire nem lúzer, ha tudja! :-)

    Te meg akkor lennél az, ha finanszíroznál neki mindent. Szerintem. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52
  25. Torolt_felhasznalo_199687
    Torolt_felhasznalo_199687
    2011. szeptember 28. 10:552.

    ha elmegy dolgozni talán megváltozik a véleménye. 

    Sztem jól tetted hogy felvetetted a lehetőségét...reméljük meg is teszi, és elmegy dolgozni vhová.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_586479 (1)
    2011-09-28  10:52

Címlap

top