Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Társasház, megőrülök :(:(

encsilaci78
Létrehozva: 2011. szeptember 4. 10:19


Társasházi jogász, vagy közösképviselők segítségére lenne szükségem.
Az lenne a kérdésem, hogy egy társasházi lakás belső udvara, lényegében parkolója használható e arra, hogy a kisgyerekes családok játszótérnek használják.
A parkolóhelyeket 400 ezer forinttért értékesítették amikor megvettük a lakást(Új) . Egyes családok, kb 5 család a gyerekeket a parkolóba viszik le játszani, biciklizni.A kocsik között szaladgálnak, botokkal, biciklivel stb...
Ami igazán felháborított, az utóbbi időben nagy lavórt, plédeket, matracokat hordanak le a garázsok elé és mintha strandon lennének szórakoznak.Ezt mind a közlekedésre fenntartott úton.
Szóltam a közös képviselőnek, aki egy papírt rakott ki a lépcsőházba, ezt összerajzolták-karmolták, aztán következő nap le is tépték.
A legnagyobb bajkeverő hölgy fennhangon minősít az ablakom alatt, meg jelzi, hogy ő még a közös képviselőt is jól kiosztotta, mert ő nem azért vette a lakást, hogy ne használja.Nos, igen nem egy vadállat a közös képviselőnk, szóval a rend fenntartása nem tartozik az erősségei közé.Továbbá jeleztem a k.k-nek azt is, hogy a legnagyobb melegben kirakják a kukát, a kakis pelussal, meg háztartási maradékokkal a lépcsőházba.Kinyitom az ajtót és mindkét oldalról ott bűzlik .


Természetesen ez sem tetszett a hölgynek, ezen is fel van háborodva, hogy miért nem lehet?Visszatérve a parkolóra:

Én úgy gondolom, hogy a közös helyiségek nem az övé, tehát nem használhatja úgy ahogyan kedve tartja.
Az lenne a kérdésem, hogy törvényes úton, hogyan lehetséges ezeket a családokat kötelezni arra, hogy a parkolót parkolásra használják, mivel félő, hogy a kocsikat is megrongálják, továbbá elég balesetveszélyes is mikor egy 3 éves gyerek kis biciklin rohangál az autóbejáróban.
előre is köszönöm a választ

  1. Torolt_felhasznalo_918489
    Torolt_felhasznalo_918489
    2011. szeptember 4. 12:5251.
    Nálunk is felmerült, hogy mi lenne ha mindenki takarítana. Inkább fizetek, mint bosszankodjak, hogy más már megint nem mosott fel. Pezsgőt bontottam, amikor tavaly bajkeverőék elköltöztek. Azóta patyolattiszta a lépcsőház, nincsenek szétdobált játékok, rohadt hagyma, krumpli... És végre csend van, pedig lakik itt még egy kisgyermekes család. De azok is szeretik a rendet és a nyugalmat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133456 (46)
    2011-09-04  12:45
  2. Torolt_felhasznalo_133456
    Torolt_felhasznalo_133456
    2011. szeptember 4. 12:5050.

    "ha meg az út túloldalán játszik a gyerek, a gyereknek át kell kelnie az úton, ráadásul a szülő nem is látja a túloldalon, mit csinál"

     

    te elengednéd a mondjuk 4-5 éves gyerekedet egyedül az út másik oldalára játszani felügyelet nélkül???

    talán neked kellene belátni, hogy sokszor még egy 8-10 éves gyerek is felügyeletet igényel...nem csupán annyit, hogy néha kinézek rá 

    előzmény:
    csutak51 (32)
    2011-09-04  12:18
  3. 2011. szeptember 4. 12:5049.

    Nem,az autós csak akkor mondhatja, hogy megvásárolta az udvar egy bizonyos részét, ha a tulajdoni lapján is így szerepel ez!

     

    Ha nem, CSAK A JOGOT vette meg, hogy beállhasson a KÖZÖS udvarra az autójával.

     

    Ennek annyiban van jelentősége a gyakorlatban, hogy az építési törvény szerint minden lakáshoz biztosítani kell saját udvaron lakásonként egy db parkolóhelyet. De általában ezt nem lehet biztosítani, mert kisebb az udvar. Kellene 10 parkoló pl, de csak 5 fér el. A további 5 parkolóhely árát a tsasházépítőnek be kell fizetnie az önkormányzatnál, ahhoz, hogy építési engedélyt kapjon a házra. Ez nem kis pénz, és ez persze, benne van a lakásárban!

     

    Az, aki a parkolóját "megvette", mint írod, JOGOT vett magának, és NEM az udvar egy darabkáját!

    Ha X kifizette, ő beállhat, ha Y meg nem, ő nem állhat be az udvarra.

     

    Ha ott áll X autója a parkolóban, azt a területet, ugye, más nem használhatja. Ha nem áll ott, akkor az közös tulajdon, mindenkinek egyforma joga van ott tartózkodni. Ugyanez vonatkozik a beközlekedő útra is.

     

    Ez ennyire egyszerű! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_567762 (33)
    2011-09-04  12:22
  4. Torolt_felhasznalo_918489
    Torolt_felhasznalo_918489
    2011. szeptember 4. 12:4848.
    Á, szerintem a lakásukban rend van, csak a közösben olyanok mint a disznók.  Télen nálunk a férjem és egy házban lakós idős úr takarítja a havat. A többi férfi meg nézi... Van hólapát elég, de nehogy már!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_133456 (46)
    2011-09-04  12:45
  5. 2011. szeptember 4. 12:4747.

    szia.

     

    a tulajdonostársak 2/3-nak kell az új szabályozás szerint hozzájárulni a kamerák felszereléséhez. megszűnt az, hogy 100%-os szavazati arány kell.

    előzmény:
    csutak51 (36)
    2011-09-04  12:29
  6. Torolt_felhasznalo_133456
    Torolt_felhasznalo_133456
    2011. szeptember 4. 12:4546.

    jaj hát ez a nagy gond...

    az út túloldalára születni kell...

    ne gondold már, hogy anyuka kettőt lép majd csak azért, hogy a gyereke biztonságban legyen...

    bezzeg ha majd valamelyik autó véletlenül átsétál rajta (me kerüljön rá sor!), ki lesz a hibás? ugyehogyugye?

     

    sajnos rengeteg bunkó él közösségben...

    ha közös terület, helyiség kerül szóba, egyértelmű, hogy ott azt csinálnak, amit akarnak

    nálunk (vidéki kisváros) általában a környező falvakból bekerült "kapaszkodó" emberkékkel van gond - volt pl. olyan egy télen, amikor sok hó esett, hogy a bejárat előtti cirka félméteres havon átlábalt az autójához, ott nekiállt seperni, de amikor a meglehetősen koros szomszéd nekiállt lapátolni a bejárat elől a havat, inkább másfelé nézett

    azt hiszik, ha már közös, akkor az nem az övék

    mi pl. leszavaztuk a lakásszöv. általi lépcsőháztakarítást - minden emeleten felvállalták a lakók szintenként megbeszélve, mikor ki a soros

    nos azóta cserélődött jópár lakó, mostanra úgy néz ki a lépcsőházunk egy része, mint a disznóól...

    gondolom, az ilyen emberek a szűkebb környezetükben (lakás) is csupán hasonló produkciókra képesek 

    előzmény:
    encsilaci78 (21)
    2011-09-04  11:45
  7. Torolt_felhasznalo_918489
    Torolt_felhasznalo_918489
    2011. szeptember 4. 12:4145.
    Miért ne engedné, és miért ne fizetné az esetleges kárt? Normális emberben fel sem merül az ellenkezője. 
    előzmény:
    csutak51 (36)
    2011-09-04  12:29
  8. Torolt_felhasznalo_918489
    Torolt_felhasznalo_918489
    2011. szeptember 4. 12:3944.
    Bocsánat, 6 külön parkolóhely +  8 a garázsok előtt. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918489 (42)
    2011-09-04  12:37
  9. 2011. szeptember 4. 12:3943.
    Engedném, mert az én gyerekem nem "olyan", és sérelmezném, ha az én gyerekemre akarnák ráverni más (akár felnőtt, akár gyerek) garázdaságát.
    előzmény:
    csutak51 (36)
    2011-09-04  12:29
  10. Torolt_felhasznalo_918489
    Torolt_felhasznalo_918489
    2011. szeptember 4. 12:3742.
    Nem lehet, sajnos, mert akkor a mellettünk lévő nem tudna beállni a parkolóhelyére. Szűk belső udvar, 8 garázs van és 6 parkolóval.  De a garázsok előtt eltérő színű téglával vannak jelölve a kocsihelyek, fiom célzásként. Mi elméletileg 2 autót tarthatnánk, a garázsban az egyiket, és miénk a garázs előtti parkoló is. De némelyik szomszéd színvak, úgy látszik.  Tesómtól kaptam egy privát parkoló feliratú táblát, viccből. Egyszer kirakom, kíváncsi vagyok mit szólnak.
    előzmény:
    Kristine (37)
    2011-09-04  12:29
  11. 2011. szeptember 4. 12:3641.

    "Soha nem zavarnék másokat a társasházban, bár biztos volt már erre példa, de nem szándékosan."

     

    Azért érdekes, hogy ezt mindenki úgy érti egy tsasházban, ahogy a SAJÁT ÉRDEKE épp diktálja!

     

    Ha az udvarotok közös tulajdon, minden tulajdonosnak tulajdonuk hányadában egyaránt joga van használni.

    Akkor is, ha az egész udvaron autók parkolnak/járkálnak!

     

    "Próbálunk figyelni a másikra."

    IGEN, EZ a megoldás!

    előzmény:
    encsilaci78 (25)
    2011-09-04  11:58
  12. Torolt_felhasznalo_325942
    Torolt_felhasznalo_325942
    2011. szeptember 4. 12:3440.

    Igen, és még ő ütni meg a bokáját azért mert eszébe jutott az ami az "anyának" nem.

     

     

    előzmény:
    Kristine (37)
    2011-09-04  12:29
  13. 2011. szeptember 4. 12:3239.
    ugyan hagyjuk már ezt, és mit csinál aki a panel sokadik emeletén lakik? Elárulom szépen lemegy a gyerekkel, és nem engedi el egyedül, hogy ott legyen ha éhes, ha sír stb. Nem pedig kiengedi a parkba és az ablakból les utána. Nehezen oldanám meg én is pl. a 4. emeletről. Bizony sok millióan így csinálják, kevesen engedik meg maguknak a saját kertes házat, vagy zöld gyepet. Igenis, ez a parkoló magántulajdon, fizettek érte. A kedves szülő meg fogja szépen kézen a gyerekét és ballagjon vele pár métert a parkba, nem fog belehalni. Bár aláírom kényelmesebb csak ki-ki lesni a gyrekre az ablakból. 
    előzmény:
    csutak51 (32)
    2011-09-04  12:18
  14. 2011. szeptember 4. 12:3138.
    nem így kell előadni a kamera ötletet. hanem, hogy a betörőket távol tartandó felszerelnénk x mennyiségű kamerát. ennyi. az, hogy a károkozókat is felveszi, hát bocs! vegye is, aki kárt okozott, igenis térítse meg!
    előzmény:
    csutak51 (36)
    2011-09-04  12:29
  15. 2011. szeptember 4. 12:2937.

    csak azt ne, mert még beperelnek molesztálásért!!!!

     

    nem lehetne valahogy elkeríteni a garázs előtti részt? nekem nincs autóm, de ha lenne, és valaki jóóól megkaristolná, nem lennék úrinő. tudok drasztikus módszereket is, csak sajnos itt nem a gyerek  a hunyó(akin csattanna) hanem a hülye anyja. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918489 (35)
    2011-09-04  12:27
  16. 2011. szeptember 4. 12:2936.

    A kamera felszerelése lehet jó ötlet, de azt NEM a közgyűlésnek kell megszavazni egy tsasházban. Ahhoz, bizony, minden lakónak, 100%-nak tehát, hozzá kell járulnia, mind a beleegyezésével, mind a pénzével!

     

    Kamera felszerelése rendkívüli kiadás, ahhoz MINDEN lakóbeleegyezése kell!

     

    Kérdés:

    ha nincs autód, így parkolóhelyed sem ebben a tsasházban, de gyereked van, és tudod, hogy a kamerával a gyereked károkozását akarják "tettenérni", hogyan szavaznál???Engednéd, és fizetnéd? Kétlem!

    előzmény:
    kacsa76 (18)
    2011-09-04  11:37
  17. Torolt_felhasznalo_918489
    Torolt_felhasznalo_918489
    2011. szeptember 4. 12:2735.

    Alkalmazkodás? Úgy érted, a gyerekes szülők részéről is?  És áruld már el, akkor az én esetemben mi a megoldás? Biztonságos, füves terasz, tökéletes a gyerekeknek. De most is a forró aszfalton ül az egyik 1 év körüli, a napon. Vajon miért nem viszi fel az anyja az árnyékos, hűvösebb, védett teraszra? Elárulom: a mai anyák jórésze ahogy régen nagyanyám mondta: tunya. 

    Olyan meg nincs hogy a ház gyerekei. A házban lakók gyerekei azok.  Nem kommuna egy társasház sem, hogy minden közös legyen... Vagy menjek le, és vigyem én árnyékba?

    előzmény:
    csutak51 (32)
    2011-09-04  12:18
  18. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. szeptember 4. 12:2334.

    A parkolóhelyeket 400 ezer forinttért értékesítették amikor megvettük a lakást

     

    Ez pedig azt jelzi, az a parkolóhely nem közös tulajdon. 

    előzmény:
    csutak51 (32)
    2011-09-04  12:18
  19. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. szeptember 4. 12:2233.
    Bocsi, de ha az autós kemény pénzért megvásárolta az udvar ráeső részét, akkor az ott csak az övé. magyarán, magánterület. A társasházban lakó szülő pedig ne csapja ki a gyereket sehova.
    előzmény:
    csutak51 (32)
    2011-09-04  12:18
  20. 2011. szeptember 4. 12:1832.

    Birtokvédelmet????

    De hát a gyerekek is a ház gyerekei, ők is "birtokon belül" vannak!

     

    Nagyon szomorú, ha az építésnél csak a parkolóhelyekre gondoltak, zöldterületre meg nem.

     

    Encsilaci,

    az út túloldalán lévő játszótér, park NEM megoldás egy kisgyerekes szülőnek!

    Mert a saját udvarra csak lenéz az ablakából, biztonságban tudja a gyerekét, ha meg az út túloldalán játszik a gyerek, a gyereknek át kell kelnie az úton, ráadásul a szülő nem is látja a túloldalon, mit csinál. Ha lesz gyereked, belátod ezt!

    Gondold el, vagy figyeld meg inkább!Egy kisgyerek napi többször, sőt óránként többször éhes, szomjas, sírvafakad, mert elesett, és folytathatnám, ezért ki-be rohangál, akkor is, ha csház udvarán játszik, és akkor is, ha tsasházén. Na és akkor is, ha jólnevelt!A gyerek gyerek.

     

    Ha nincs az udvaron olyan terület, ahol játszhatnának, mert csak parkolók vannak, a helyedben kompromisszumot javasolnék!

    Egyik héten egyik fele, másik héten másik fele AUTÓS alkalmazkodjon a gyerekekhez! Egyszer egyik fele parkolóterületet, máskor másik felét hagynám szabadon játékterületnek.

     

    Hogy ez hátrány az autósoknak?? Az! De ha a gyerek nem játszhat az udvaron, -merthogy az udvar arányos része, ha a buta felnőttek lebetonozták is, jár neki!- az meg a gyerekes szülőnek/gyereknek az!

     

    Szóval, ha ez a helyzet, nincs füves rész, marad a kompromisszum, az alkalmazkodás egymáshoz.

     

     

     

     

    előzmény:
    regan (17)
    2011-09-04  11:33
  21. 2011. szeptember 4. 12:1631.

    Az a ritkább ha megértik. A válasz általában: Magának biztos nincs gyereke.

     

    Olyankor úgy tudnám pofánvágni az ilyet!

     

    Miből gondolja, hogy nekem nincs? Mert nem vagyok hajlandó a rendetlen-neveletlen kölkének elnézni amit csinál?

     

    Csak rá kell nézni némelyik babakocsira. Olyan szutykos koszos, hogy az már szégyen, de anyuka ki van littyentve. 

     

    Én állandóan suvickoltam a babakocsit, hogy nehogy azt gondolják rólam, hogy koszos, rendetlen vagyok. Szégyelltem volna magam.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_918489 (23)
    2011-09-04  11:53
  22. Torolt_felhasznalo_567762
    Torolt_felhasznalo_567762
    2011. szeptember 4. 12:0930.
    Engem azért érdekelne, ha mondjuk a ház füvezett parkjába állna be valaki autóval, mekkora rikácsot csapnának le a most a parkolóból játszóteret avanzsáló véranyák?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978174 (2)
    2011-09-04  10:29
  23. Torolt_felhasznalo_918489
    Torolt_felhasznalo_918489
    2011. szeptember 4. 12:0929.
    Én sem zavarnák másokat. Ha mégis ritkán előfordult (de akaratlanul) és jelezték, azonnal változtattam a dolgon. Pl. az alsó szomszédom jelezte az első nyáron amikor ide költöztünk, hogy  a muskátlim lehulló szirma befoghatja az erkélyén szárított ruháit. A panasz jogos volt, azonnal megoldottam. Azóta oda csak olyan virágot teszek, aminek nem hullik a szirma. És nem kezdtem el pofákat vágni, őrjöngeni, hogy mi köze hozzá a szomszédnak. Ilyen egyszerű sokszor.
    előzmény:
    encsilaci78 (25)
    2011-09-04  11:58
  24. 2011. szeptember 4. 12:0228.

    Ez az udvar be van kerítve? Mert ha nem, akkor a térfigyelő kamerákkal együtt azt is fel lehet vetni, hogy oda meg kerítést, és akkor az is biztonságos a gyerekeknek.

    előzmény:
    encsilaci78 (21)
    2011-09-04  11:45
  25. 2011. szeptember 4. 12:0027.
    Éppen főzök, szval ritkábban válaszolok, de nagyon érdekelnek a tapasztalatok és az, hogyan oldottátok meg.
    előzmény:
    encsilaci78 (1)
    2011-09-04  10:19

Címlap

top