Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Társasház, megőrülök :(:(

encsilaci78
Létrehozva: 2011. szeptember 4. 10:19


Társasházi jogász, vagy közösképviselők segítségére lenne szükségem.
Az lenne a kérdésem, hogy egy társasházi lakás belső udvara, lényegében parkolója használható e arra, hogy a kisgyerekes családok játszótérnek használják.
A parkolóhelyeket 400 ezer forinttért értékesítették amikor megvettük a lakást(Új) . Egyes családok, kb 5 család a gyerekeket a parkolóba viszik le játszani, biciklizni.A kocsik között szaladgálnak, botokkal, biciklivel stb...
Ami igazán felháborított, az utóbbi időben nagy lavórt, plédeket, matracokat hordanak le a garázsok elé és mintha strandon lennének szórakoznak.Ezt mind a közlekedésre fenntartott úton.
Szóltam a közös képviselőnek, aki egy papírt rakott ki a lépcsőházba, ezt összerajzolták-karmolták, aztán következő nap le is tépték.
A legnagyobb bajkeverő hölgy fennhangon minősít az ablakom alatt, meg jelzi, hogy ő még a közös képviselőt is jól kiosztotta, mert ő nem azért vette a lakást, hogy ne használja.Nos, igen nem egy vadállat a közös képviselőnk, szóval a rend fenntartása nem tartozik az erősségei közé.Továbbá jeleztem a k.k-nek azt is, hogy a legnagyobb melegben kirakják a kukát, a kakis pelussal, meg háztartási maradékokkal a lépcsőházba.Kinyitom az ajtót és mindkét oldalról ott bűzlik .


Természetesen ez sem tetszett a hölgynek, ezen is fel van háborodva, hogy miért nem lehet?Visszatérve a parkolóra:

Én úgy gondolom, hogy a közös helyiségek nem az övé, tehát nem használhatja úgy ahogyan kedve tartja.
Az lenne a kérdésem, hogy törvényes úton, hogyan lehetséges ezeket a családokat kötelezni arra, hogy a parkolót parkolásra használják, mivel félő, hogy a kocsikat is megrongálják, továbbá elég balesetveszélyes is mikor egy 3 éves gyerek kis biciklin rohangál az autóbejáróban.
előre is köszönöm a választ

  1. 2011. szeptember 7. 09:14476.
    Értsd már meg, tök mindegy, hogy kinek a tulajdona. Ő használati díjat fizetett érte, tehát bérli. Innentől kezdve, addig, amíg bérli, az övé. Nem másé. Láttál már olyan társasházat, ahol alul üzletek vannak? Na, azok az üzletek is közös tulajdonúak, de valaki bérli őket. Ugye meg sem fordult még a fejedben, hogy a ház egyik lakójának, aki tehát egyben az üzlethelyiség egyik tulaja is, joga lenne éjszaka bemenni és az üzletben olvasgatni, mert otthon nagy a zaj, ott meg csönd van?
    előzmény:
    csutak51 (471)
    2011-09-07  09:09
  2. 2011. szeptember 7. 09:14475.

    Elárultam már, többször is, kisebb tsasházban.

    Parkoló nincs, csak füves kert.

     

    Vagyonnyilatkozatot hová küldhetem?

    előzmény:
    asztanaviszta (467)
    2011-09-07  09:07
  3. 2011. szeptember 7. 09:11474.
    Nem lesz ebéded Kivi. Menj vásárolni.
    előzmény:
    kivi39 (462)
    2011-09-07  09:05
  4. 2011. szeptember 7. 09:10473.
    Számomra meg az volt érthetetlen, hogy a gyerek hogyan tudja magát leforrázni mondjuk a forró húslevessel. Mégis tele vannak a kórházak égési sérült gyerekekkel. Nem ez a lényeg, hanem az, hogy az anyja azért van, hogy vigyázzon rá.
    előzmény:
    kysslina (468)
    2011-09-07  09:07
  5. 2011. szeptember 7. 09:10472.

    " Mi volna, ha inkább a játszótér helyén parkolót építenének, a ház előtt meg közvetlenül lenne mindenhol a füves, bekerített rész? "

     

    Nem, nem pampognánk, hanem fognánk a kocsit és elmennénk a legközelebbi parkolóba. Értelmes ember nem parkolna játszótérre vagy fűre.

    előzmény:
    kysslina (461)
    2011-09-07  09:05
  6. 2011. szeptember 7. 09:09471.

    Nem hiszem, hogy ennyire értetlen vagy!

     

    Olvass vissza, de, bizony.

    HA a tullapon a parkolós udvar össz m2-e ( területe) is osztatlan közös tulajdon.

     

    HA nem az, azok különtulajdonában van csak, akiknek garázsuk/parkolójuk van ott. KÜLÖN tulajdoni lapon.

     

    Ezesetben a tsasháznak van 3féle tullapja:

    1. különtulajdonú lakás

    2. osztatlan közös tulajdonú telek (a füves rész+amin a ház áll, annyi m2 terület)

    3. parkolók területe, ami csak azok osztatlan közös tulajdona, akik parkolási jogot vettek (parkolók, és az azokhoz vezető autóközlekedésre szolgáló utak össz m2-re)

     

    előzmény:
    asztanaviszta (452)
    2011-09-07  08:56
  7. Torolt_felhasznalo_476346
    Torolt_felhasznalo_476346
    2011. szeptember 7. 09:09470.
    ezt most miért nekem írod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_978174 (464)
    2011-09-07  09:05
  8. 2011. szeptember 7. 09:07469.

    Nem, hazajöttem. Kiszállok, kertkapu kinyit, hátratolat a többi parkoló autó között szlalomban a betonon (leghátsó hely az enyém!). Ezt nem is lehet gyorsan, mivel tolatva kell hol jobbról, hol balról megkerülnöm egy autót. Annyit látsz, hogy a helyed üres, pontosabban ott nem parkol senki. De arra nem számítasz, hogy bárki bármit odafektet, amit persze nem látsz szlalomban tolatva.

     

    Amikor indulok, biztosan nem megyek át biciklin, mivel akkor előre felé haladva megyek ki szlalomozva (ha mindenki bent áll), ráadásul gyalog is elmegyek a kocsi előtt, amikor beülök. Úgy meg már csak meglátnám a biciklit!:-)))

    előzmény:
    kysslina (457)
    2011-09-07  09:00
  9. 2011. szeptember 7. 09:07468.
    Számomra mindig érthetetlne, amikor egy gyerek csak úgy kimegy otthonról, és senki sem veszi észre. Már bocs. nekem is meghalt így valakim, a nagyanyja vigyázott rá mint látható sikeresen. Totyogó gyerekem soha nem tünt el a szemem elől. Biztosan mákom volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_476346 (459)
    2011-09-07  09:03
  10. 2011. szeptember 7. 09:07467.

    Elárulnád milyen házban laksz?

    Van kocsid, saját parkolód, garázsod?

    Mert, ha van, gondolom örömmel nézed, hogy gyerekek pkinikeznek a parkolódban, miközben te nem tudod használni.

    Vagy nem vagy közvetlenül érintett?

    előzmény:
    csutak51 (407)
    2011-09-06  21:59
  11. Torolt_felhasznalo_790770
    Torolt_felhasznalo_790770
    2011. szeptember 7. 09:07466.

    Ez is igaz mondjuk,h itthon amelyik kutya erősebb az b.szik elv van érvényben a közlekedésben.

    A biciklisek a járdán ezerrel,az autósok állatok (tisztelet a kivételnek),stb.

    előzmény:
    kysslina (440)
    2011-09-07  08:44
  12. Torolt_felhasznalo_476346
    Torolt_felhasznalo_476346
    2011. szeptember 7. 09:07465.

    Nem, a gyerek nem megtűrt egy parkolóban, főleg nem olyanban,amitől 20 méternyire ott van a füves terület, illetve a közelben park, játszótér. Semmi keresnivalója nincs ott. Ez nem közös megegyezés, megbeszélés kérdése.

    Egyszerűen csak bunkó szülő, akinek az agyára ment az otthonlét.

    előzmény:
    csutak51 (455)
    2011-09-07  08:59
  13. Torolt_felhasznalo_978174
    Torolt_felhasznalo_978174
    2011. szeptember 7. 09:05464.

    Nem kellene ezt agyondrámázni. Ilyen alapon az autójába sem ülhetne be senki sem, mert mindenféle híreket hallani, hogyan törte össze magát vétlenül az autójával. Átszaladhat előtte egy őz, áttérhetnek a sávjába, autópályán jöhet szembe valaki stb. stb.

     

    Mint írtam, kár rágni a kefét ezen. Mert encsinek NEM piknikeztek a parkolóhelyén. Ő csak azt írta, látta, hogy pokrócokkal és  takarókkal igyekeztek a gyerekesek le az udvarra és máris előre aggódik a szomszéd parkolóhely tulajdonosa iránt, hogy majd az ő helyén fognak piknikezni. Mi köze hozzá? Lehet, hogy azt nem zavarja, sőt, lehet,, hogy ő engedte meg nekik. Még az is lehet, hogy a gyerekes a SAJÁT parkolóhelyén akar piknikezni.

    Az a fene nagy aggódás is furcsa, mert csupán arról van szó, hogy egyszer kellett pár percet várnia, míg a közös közlekedő útról elpakoltak. Nem tudom, mit szólna egy kellemes kis pesti dugóban való "kis" várakozáshoz.

     

    Egyébként abban sem vagyok biztos, hogy az egész udvar egy merő nagy betonplacc lenne. Ma már ilyent nem készítenek, márpedig ez új ház, a pakolóhelyeken is olyan követ raknak le, ami között kinőhet a fű. 

    Úgyhogy az egész "probléma" csak műbalhé. "Aggódás" a többi autós és a többi gyerek miatt, akiknek lehet hogy fel sem tűnt ez a heélyzet, hogy ebből bármi probléma is származhasson.

     

    Autós reggel elhúz dolgozni, gyerekesek jól elvannak az udvaron, délután érkezéskor meg elcuccolnak az autósok elől. Ja, hogy esetleg kell várni egy-két percet, amíg végeznek? Udvarias embernek fel sem tűnik.

     

    Úgyhogy szerintem a probléma c sak álprobléma, a valódi okot egy szóval lehet leírni: "ENYIM". :-D

    Erre is van megoldás. Egyszer oda kell fáradni az -egyébként máshol piknikező - csaádokhoz és udvariasan meg kell kérni őket, hogy "Ez a parkolóhely az én tulajdonom és azt szeretném kérni, ne használják az udvarnak ezt a részét." Ennyi.

    Az meg hogy mások máshol mit csinálnak, az az ő dolguk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_476346 (442)
    2011-09-07  08:47
  14. 2011. szeptember 7. 09:05463.
    Hát pedig az. Akinek nem elég háromszori felszólítás, hogy ne dohányozzon a lépcsőházban (mikor ott a jel az orra előtt), az számomra az. Akár tetszik neked, akár nem. De én ismerem a szomszédom. Ez a nő idióta. Úgyhogy ezt nyeld be.
    előzmény:
    kysslina (454)
    2011-09-07  08:57
  15. 2011. szeptember 7. 09:05462.

    Tudod, ha ez ilyen egyszerű lenne, ahogy a 2. pontban leírod, nem lenne topik. Akkor ugyanis mindenki elolvasná és betartaná a házirendet. Ha esetleg még nem láttad volna, újra idemásolom.

     

     

    8.)

    Parkolni csak a külön tulajdonú gépkocsitárolókban és a belső parkolóban lévő, saját használati joggal az egyes örök egységek által megvásárolt parkolóhelyeken lehet.Más személy a parkolóhelyeket csak a használati joggal rendelkező engedélyével használhatja.

    Más parkolóhelyét elzárni, elfoglalni, áthajtó és garázs elé állni, a biztonságos autókijárást-közlekedést korlátozni Tilos!

     

     

     

    Mégis te minek neveznéd azt, ami a parkolóban történik? Mert szerintem ez kimeríti a korlátozás fogalmát. Innentől kezdve...

    előzmény:
    csutak51 (455)
    2011-09-07  08:59
  16. 2011. szeptember 7. 09:05461.

    A gyereknek ugyanannyi joga van a saját otthona előtt lenni mint a kocsinak. Mi volna, ha inkább a játszótér helyén parkolót építenének, a ház előtt meg közvetlenül lenne mindenhol a füves, bekerített rész? 

     

    Akkor hogy pampognátok! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_476346 (456)
    2011-09-07  08:59
  17. Torolt_felhasznalo_790770
    Torolt_felhasznalo_790770
    2011. szeptember 7. 09:04460.

    Én egyszer vendégségben voltam egy nagy alapterületű belső kerttel (külön utcák voltak szinte) rendelkező nagyobb lakóparkban.

    A gyerekek ott bicikliztek az úttesten, ha jött autó vagy meghallották,h menjenek le vagy nem.

    Az enyém is cangával volt de nem engedtem addig se az útra, ráadásul ott mélygarázs rendszer IS van és garázs is sok, igy azt se tudod honnan jön a kocsi,beláthatatlan.

    Sokan vannak úgy vele,h az ő gyereküknek mindent mindenhol szabad és nem fogják fel,hogy egyrészt nem, másrészt nekik veszélyes.

     

    Amig a játszótéren nincsenek autók addig a parkoló sem játszótér,be is sz@rnék,hogy meghúzza a cangával az egyik kocsit aztán fizethetek.

     

    Nekem is 2 gyerekem van, de nem tolom mások arcába őket fennhangon.

     

    előzmény:
    encsilaci78 (1)
    2011-09-04  10:19
  18. Torolt_felhasznalo_476346
    Torolt_felhasznalo_476346
    2011. szeptember 7. 09:03459.

    A gyerek a lakásban volt, kitotyogott oda, és nem nem vette észre, mert nincs tolatóradarja. Eszébe sem jutott hogy ott lehet a gyerek. Bár ez most már teljesen mindegy, ami történt, meg történt. A szülők sem hibáztatták soha egymást, sem a két nagyobb testvért.

    Ja, és teljesen mindegy hogy lépésben tolatott volna, a gyerek fején ment át az autó....

    előzmény:
    kysslina (451)
    2011-09-07  08:55
  19. 2011. szeptember 7. 09:03458.

    Kíváncsi lennék, ha a betonra kidobott gyerekeden hajtana át valaki, akkor is magadat okolnád-e, mert hogy nem tudtad merre van a gyereked.

     

    Kysslina: láttál már gyereket?

    előzmény:
    kysslina (451)
    2011-09-07  08:55
  20. 2011. szeptember 7. 09:00457.

    Gondolom bepattantál a kocsiba, és előtte nem nézted meg. Ha gyerek kint játszik, akkor valszeg nem így tetted volna. Tudom, mert az előző házunknál állandóan gyereksereg volt kint, mindig figyelni kellett. Ha otthon vagy, mindenki bent a házban rajtad kívül, akkor kevésbé vagy körültekintő, akkor a bicaj felett elsiklik az ember. Én szemből gondoltam..

     

    Volt, hogy úgy tolattunk ki, hogy ajtó nyitva, és úgy néztünk hátra a kicsik miatt... megoldható. Ja, tovább tart. Úgy 3-4 perccel tovább. 

    előzmény:
    Werbunga (453)
    2011-09-07  08:57
  21. Torolt_felhasznalo_476346
    Torolt_felhasznalo_476346
    2011. szeptember 7. 08:59456.

    Hihetetlen, hogy egy ilyen dolgon megy a vita...

    Gyerek a játszótérre való, autó meg a parkolóba és kész!!! Fordított helyzet nem lenne szabad, hogy előforduljon.

    Csak van néhány hülye, aki úgy gondolja igen, de arra kiváncsi lennék mit szólna, ha a kocsival beparkolna valaki a homokozóba.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  22. 2011. szeptember 7. 08:59455.

    Gyogyós, Te hímnemű vagy?

     

    Ha igen:

    ott a HÁROM megoldás -ami a gyakorlatban ugyan csak kettő-, leírtam többször is.

     

    1. autós-gyerek, mindkettő megtűrt a parkolóban

    2. közösen megbeszélik, eldöntik, betartatják, autók itt, gyerekek ott

    3. ha a 2. a 22-es csapdája, marad az első.

     

    Ha nőnemű:

    folyhat tovább a topik, jogok emlegetése mindkét oldalé, meg anyukák lehülyézése.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_476346 (442)
    2011-09-07  08:47
  23. 2011. szeptember 7. 08:57454.
    Ja, persze idióta. Még szerencse, hogy te nem vagy az. Te vagy aki bárkire rámondja.  Azért orca az van látom.
    előzmény:
    Liimo (445)
    2011-09-07  08:49
  24. 2011. szeptember 7. 08:57453.

    Van az a magasság, amit nem látsz (be) rendesen.

    Elfektetett gyerekbiciklin én is hajtottam már majdnem át (szintén saját parkolóban!). Szentségeltem is, mert gyerek se közel, se távol egy sem, de az elfektetett bringa bizony az én helyemen volt. 

     

    Ugyanígy mentem már neki útszéli olyan betonoszlopnak hátrafelé parkolásnál, ami mindössze kábé 25-35 centire emelkedett ki az útból úgy, hogy én abból bizony semmit sem láttam. (S mivel nem ilyenekkel volt szegélyezve az út, erre az egyre nem is számítottam ott.)

    előzmény:
    kysslina (430)
    2011-09-07  08:25
  25. 2011. szeptember 7. 08:56452.

    Nem hiszem el, hogy ennyire érthetetlen vagy!

    Parkolóhelyért nem fizet mindenki, csak az aki külön saját magának megveszi. Ergo neki van joga használni.

    Komolyanmondom egyre nevetségesebbé teszed magad.

    előzmény:
    csutak51 (433)
    2011-09-07  08:31

Címlap

top