Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anya, itt alhat a barátom?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. augusztus 26. 22:37
Amikor a tinédzser először mutatja be a családnak a barátját/barátnőjét, épp kitörni készül gyerekszerepéből. A szülőknek pedig egyszerre kézzelfoghatóan szembesülniük kell azzal, hogy gyermekük életében lett valaki, aki már fontosabb, mint ők. Főszereplőkből hirtelen mellékszereplők lesznek. Ritka az a család, ahol ezt az időszakot ne tarkítanák kisebb-nagyobb konfliktusok.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. augusztus 27. 17:3976.

    hát ha egyszer lány lesz nálunk, akkor a fiúk védeni fogják szerintem (mint most egymást)...bár nekem még van időm ilyeneken agyalni (a nagyobbik 7, a kisebbik 1,5 éves)

     

    a bizalom nagy kincs, amit nem szabad tönkretenni mindenféle félelmekkel, amit a szülő táplál magában... a nagyfiam pl a minap megkérdezte, hogy mire való a tampon... tiltsam meg neki ezeket a kérdéseket?

    nem... elbeszélgettünk a nőkről, a női testről és a női dolgokról... mi ketten... az apjával meg elbeszélgettek a férfiakról, hogy miben különböznek a nőktől és hasonlók...

    bár sokmindent már tudott, az óvodában a többi gyerek felvilágosította (pl. hogy a nőknek 3 lukuk van), meg már most játszottak meztelenkedős játékokat, doktorost, papás-mamást...stb. Az óvónő is jól kezelte szerintem, én is próbáltam... ők ebben a korban vannak most...

    majd jön a "pfuj lányok", aztán "hmmm lányok"

    a pici még csak most ismerkedik önmagával, felfedezte, hogy van kukija... éééédes  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (69)
    2011-08-27  13:59
  2. 2011. augusztus 27. 16:1975.

    Az én szüleim nagyon szigorúan fogtak minden téren. Iskola, barátok, barátnők, tv..stb. (csak fél 9-ig nézhettem a tv-t, akármi ment benne, de ha csókolózós jelenet volt, anyám már küldött is aludni). Ezt sose értettem meg. A szigoruknak és a túlzott erkölcsösségüknek az lett az eredménye, hogy utáltam otthon és minél előbb meg akartam szabadulni. Most visszagondolva, túlzásba vitték ezt a dolgot, mert őket is így nevelték és persze féltettek, ne hogy "rossz" társaságba keveredjek. Pedig pont ezzel taszítják a szülők a gyereket rossz körökbe. A szigorra, tiltásra hazugság, dac és engedelmetlenség a válasz. 

    Megfogadtam (sokan akiket így nevelnek), a sajátommal másképp lesz. Másképp lett, és így kaptam egy gyereket, egy barátnőt és óriási bizalmat. A beszélgetéseinknek köszönhetően már ő adott tanácsot az osztálytársnőinek, később pedig azt vettem észre, hogy sorba jönnek a lányok tanácsot kérni tőlem. Egyszer az egyik kislány azzal jött, hogy lehet, hogy terhes, de nem meri elmondani otthon, mert a szülei megölik. Vettünk egy tesztet, megnézte, szerencsére nem volt az. Elgondolkodtam és örültem annak, hogy ha a lányom került volna ebbe a helyzetbe, neki nem kellett volna idegentől segítséget kérnie.

    Azért az érdekes, hogy akiket szigorúan fognak, pont azoknál lesznek azok a problémák, amiktől alapból félnek a szülők.  

    Egyetlen egyet "tiltottam" kértem a lányomtól, hogy míg itthon lakik, ne legyen tetkója. A vőlegénye tetkóművész ugyanis. De megnyugtatott, hogy nem csináltat, ha lessz, akkor csak egy lepketündért a bokájára. Hát ebbe már nincs beleszólásom.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-08-26  22:37
  3. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2011. augusztus 27. 14:4074.

    A „divatleszbikusság” az más kategória… mint ahogyan a fogak próbálgatása, a nemi identitás keresése, kialakulása is.  Ezek szerintem nem igazán bírnak jelentőséggel, bár, mint írtam, nem szeretnék tudni róla. Zárójelben jegyezném meg, más a tudás, és más a sejtés. :)

    Szerintem többen próbálják ki később, érettebben, amikor már értik a testük működését, amikor már tudják mit akarnak, várnak el a szextől, a partnerüktől, magától az élettől.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572064 (73)
    2011-08-27  14:32
  4. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2011. augusztus 27. 14:3273.
    Sok lány kipróbálja lánnyal tizenévesen, aztán felnőttként mégis a férfiaknál köt ki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254605 (72)
    2011-08-27  14:08
  5. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2011. augusztus 27. 14:0872.

    Jó a kérdés. Egy jó darabig inkább csak azt szeretném tudni, hogy csak mint haver-barátnők alszanak együtt. Ha végleg a nők irányába fordulna, akkor azt igen nehezen emészteném meg, azért is, hogy felőle nem számíthatok unokákra… Ám kénytelen lennék elfogadni a döntését. De elfogadnám! Hiszen akkor is az én gyermekem, akkor is szeretem.

    De tudomásom szerint a leányok többségénél az ilyesfajta kíváncsiság kielégítésének igénye inkább a szüzesség elvesztése, a nagykorúvá válás után következik be, és nem tizenévesként… hiszen kell egy bizony szintű érettség és tapasztalat ahhoz, hogy tudja, mit szeretne. Ez a fiúknál sincs másképpen. Szerintem.

    előzmény:
    elsi1 (67)
    2011-08-27  13:48
  6. 2011. augusztus 27. 14:0271.
    Na ettől a kortól tartok én is, a húgom gyerekei eléri ezt a kort jönnek hozzám mert náluk nincsen hely. Majd kell vennem egy gumiautomatát nekik, felszerelem a fürdő falára
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-08-26  22:37
  7. Torolt_felhasznalo_380015
    Torolt_felhasznalo_380015
    2011. augusztus 27. 14:0070.

    Most eszebe jutott egy félig vicces dolog...

     

    Gondolom, lányos szülők minden további nélkül megengedik, hogy lányuk a barátnőjénél aludjon, vagy fordítva. Nem gondolnak arra (vagy igen?), hogy a két lány között is lehet szexuális kapcsolat (bár az nem fenyeget terhességgel), még akkor is, ha egyébként nem leszbikusok.

    idézet:
    Mondjuk Béla (37)
    2011-08-27 06:32:36

     Mas felig-meddig vicces dolog :

    Arra is gondolhatnanak , kintalvo fiuk-lanyok szulei , hogy a pajtas szuloje  hozzanyulhat a gyerekhez

     

    Ugye ? Errol mi a velemenyed ?

     

    Egy pedofil hozzanyul  a gyerekedhez ?

    idézet:
    Mozdonj (44)
    2011-08-27 07:55:57
    elsinek is felteszem ezt a kerdest
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_749467 (44)
    2011-08-27  07:55
  8. Torolt_felhasznalo_254605
    Torolt_felhasznalo_254605
    2011. augusztus 27. 13:5969.

    Nálunk is van két fiú is. A feleségem hasonló „aggodalmakat” említett, ami nálad is meg van. Természetesen férfiként én is jól szórakoztam azokon…

    Ők 14 illetve 15 évesek, és bár egyenlőre még inkább az online gépezéses-játékok érdekli őket, de kamaszkorban gyorsan változnak, fejlődnek, bármikor jöhet az az eset, hogy bemutatnak egy leányt, mint szerelmüket. Ettől még távol van az ott alvás kérdésköre, de számítani kell majdan arra is.

    Nincs értelme egy szülőnek sem struccpolitikát folytatni. Az megbosszulja magát. Jobb előre gondolkodni, sőt, megbarátkozni a gondolattal, mintsem döntési helyzetben hirtelenjében puszta daccból, féltésből, felkészületlenségből rögtön tiltani. De nagyon sok tényező lesz, ami úgyis alakítja, befolyásolja a döntés milyenségét.

    A leányunk még csak 10 éves, de ha (remélhetőleg még nagyon) sok-sok év múlva oda kerül a sor, hogy Ő kérdez, akkor igyekszünk majdan nem nagyobb féltéssel és nagyobb szigorral elbírálni az Ő „esetét”, mint a fiúkét. Nehéz lesz…

     

     

    A hatalmas termetű bátyjai miatt meg úgyis jobb, ha vigyáz reá az udvarló…

    előzmény:
    hoviraeg (42)
    2011-08-27  07:43
  9. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2011. augusztus 27. 13:5368.
    Én csak azt emelném ki, hogy annak jóval kevesebb és kisebb súlyú az esetleges következménye. Nem lehet belőle gyerek.
    előzmény:
    elsi1 (67)
    2011-08-27  13:48
  10. 2011. augusztus 27. 13:4867.

    én nem vagyok férfi,mégis egyből arra gondolok.

    mi van,ha a lányotok lánnyal akar együtt aludni szexelni?

    előzmény:
    dani zsuzsanna (62)
    2011-08-27  11:57
  11. 2011. augusztus 27. 13:3866.
    Johnny 19 évesen vesztette el a szüzességét
    előzmény:
    eperke68 (65)
    2011-08-27  12:23
  12. 2011. augusztus 27. 12:2365.

    Nekem nem rémlik, hogy valaki ilyet írt, 12-14 éves korban buzdítani kellene....a későbbiekben pedig nem csak a kortól függ az érettség, lehet egy 17 éves éretlen, és lehet rá érett is, komoly kapcsolattal.

    Ha meg le akarnak feküdni egymással, azt úgyis megteszik, nem kell ahhoz ottalvás. Ha jó kapcsolatban vagytok, megbeszélitek.

    előzmény:
    Anda39 (57)
    2011-08-27  11:22
  13. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. augusztus 27. 12:0464.

    Szerintem is mas jellegu a baratnal vagy havernal valo ottalvas ezeknek legtobbszor semmifele sexualis toltete nincs.

     

    Mas kerdes amikor a ket fiatal egyutt jar vagy talalkozgatnak azert mert erdeklik egymast . Ebbe legtobbszor a sexualis toltet is benne van.

     

    Lehet hogy az elso ottalvasnal tenyleg csak halalra csokolozzak meg izgatjak egymast (az is aranyos es kellemes elmeny), de lehet hogy sexelnek is, ez a korulmenyektol es az adott szemelyektol fugg.

     

    En ugy latom hogy sok szulo nem akarja tudomasul venni hogy egy szep biologiailag erett fiu vagy lany meg lehet hogy agyilag sokszor nagyon gyerek de bizony a testuk mar nem az.

    Ezert nem a tiltas meg a predikacio a lenyeg hanem hogy ha odakerul a sor akkor felelosen keruljon sor ra. 

    előzmény:
    dani zsuzsanna (62)
    2011-08-27  11:57
  14. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. augusztus 27. 12:0263.
    Én nem bizonygattam, hogy az együttalvás nem torkollik szexbe, csak azt, hogy mást jelent az alvás meg a szex szó. :)) A férjemmel mikor összejöttünk, igaz, akkor nagykorúak voltunk, tehát szabadon ott alhattunk, ahol akartunk, de ez az alvás dolog még elég sokáig nem működött, mert akkora volt köztünk a szexuális vonzalom, hogy max. egy fél órát tudtunk szenderegni egymás karjában két együttlét között, szóval néhány nap "együttalvás" után valóban ki-ki hazament valóban aludni egyet, mert már meghaltunk volna másképp a kialvatlanságtól. :) Ezért mondom, hogy a békés egymás mellett alvás már egy tartós, kiegyensúlyozott kapcsolat kiváltsága, nem egy hormonoktól feszített tinikapcsolaté. Ott jobb, ha nyíltan kimondják, elmegyünk most egy pár órára egyikünk szobájába... nem aludni. :) Ezért nem is értem, hogy miért pont ezen az együttalvás dolgon rugóznak a szülők. Az első pasimmal nem is aludtunk együtt soha, de ez nem jelenti azt, hogy nem is szexeltünk. Persze a szülők úgy tudták, hogy nem. Most jövök rá, el kellett volna mennem filmforgatókönyvírónak mellékállásban: ne tudjátok meg, hány művészfilm tartalmát rögtönöztem fejből a cím alapján, mert anyám "cseles" volt, és "mozi" után elmeséltette a filmet...
    előzmény:
    elsi1 (61)
    2011-08-27  11:54
  15. 2011. augusztus 27. 11:5762.

    ebből is látszik miért más egy férfi

    egyből a sexen jár az eszük,ha ott alvás

    azért nem minden férfi ilyen

     

    van olyan haver akinél rendszeresen alszanak mások,fiatalok közt ez tök normális,és nincs sex..

    csak ott alvás..

     

    ha a lányodban,vagy fiadban,homosexualitásra való hajlam van,az úgyis elő fog bújni előbb utóbb

    erre fel készülhet szerintem ma már minden szülő

    pont néha a legprűdebbeket éri a legnagyobb sokk amúgy

    az ő kisfia,vagy kislánya a super gyerek aki soha semmi,rosszat nem csinál,kitűnő tanuló,vagy jó gyerek..

    aztán egyszer jön egy hideg zuhany a szülőknek..

     

     

    ha barátnők alszanak ott,vagy a gyerek máshol,biztos nem a leszbikusság lesz az első gondolatom

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572064 (37)
    2011-08-27  06:32
  16. 2011. augusztus 27. 11:5461.

    Senki nem pártolja. De be kell azt látni, hogy nem tehetünk ellene semmit.

     

    Amit igen, az a rengeteg beszélgetés, és az értékrend kialakítás. A többi már a gyerek kezében van. 

    idézet:
    bababetű (60)
    2011-08-27 11:42:28

    Ha  a szülő nem tehet semmit,akkor minek van?Ingyenbanknak?

    Olyan aranyos,ahogy bizonygatják itt egyesek,hogy az együttalvás az nem feltétlen torkollik szexbe.

    Én nem aludtam együtt úgy fiúval,hogy ne lett volna sex.Akkor én vagyok rosszul összerakva?

    Ja,két kivétel volt:unokatesóm és egy meleg fiúbarátom.

    Egyébként persze,nagyon fontos,hogy 14 évesen együtt aludjanak a gyerekek, statisztikák szerint minden második 14 éveskori kapcsolat házasságba torkollik:))

    Egyébként nem tudom,mit kell prüszkölni, 16-tól csak egy ugrás 18,amikor is a gyerek már oda megy és azzal alszik,akivel akar.

    Valaki írta,hogy még 19 évesen is bújkálnia kellett a hapsijával,hát egy 19 éves azért már  nyugodtan meg tudja találni az anyagi függetlenedés módját(akkor is,ha még egyetemista)

    előzmény:
    bababetű (60)
    2011-08-27  11:42
  17. 2011. augusztus 27. 11:4260.

    Senki nem pártolja. De be kell azt látni, hogy nem tehetünk ellene semmit.

     

    Amit igen, az a rengeteg beszélgetés, és az értékrend kialakítás. A többi már a gyerek kezében van. 

    előzmény:
    Anda39 (57)
    2011-08-27  11:22
  18. 2011. augusztus 27. 11:4259.

    mi az egy éves évfordulónk után aludhattunk együtt:) előtte nem is igazán akartam kezdeményezni és eröltetni az ottalvást volt páromnak külön lakása nem is lakott olyan messze így ha együtt is voltunk egész nap estére azért haza ért mindig (ritkán az utolsó busszal ugyan:D )

     

    15 voltam amikor megismerkedtünk ő 21:)

     

    nem akarom leírni hogy mikor is vesztettem el azt a bizonyos ártatlanságomat de nem akkor és ott az első együtt alvásnál mi tényleg vágytunk már arra hogy együtt aludhassunk és reggel együtt ébredhessünk:)

     

    nem tudom miért félnek a szülők ettől az ottalvás dologtól ha két fiatal szexelni akar azt akármikor akárhol megtehetik ha nagyon akarják...


    -

    hogy én mikor engedném meg a gyerekemnek? akkor amikor én már megbízom a fiúban/lányban és úgy vagyok vele hogy képes vagyok befogadni a családunkba is ha arról lenne szó...  

    -

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2011. augusztus 27. 11:3958.
    És hogyan tervezed fizikailag kivitelezni, hogy ne bújjon ágyba a 15 éves lányod a fiújával, ha akar? Vagy tételezzük fel, hogy tényleg annyira tudtál rá hatni az év-elvekkel, hogy a legerotikusabb pillanatban képes lesz megálljt parancsolni a fiúnak meg magának is a fiú szobájában, ahol úgy kötöttek ki, hogy neked azt hazudták, moziban vannak. Akkor viszont stopperórával fogja figyelni, mikor tölti be végre a 16-ot, mert 15 évesen azért mégis csak helytelen az ágyba bújás, de 16 évesen már mehet? Igen, kicsit ironikus vagyok, de ha testileg és lelkileg is érett egy lány 15 évesen, a barátja meg kicsit idősebb, és ő is az, akkor mire kéne várniuk? Jó, talán az egymásnál alvásra igen, de hangsúlyozom, alvásra. A szexre viszont miért? (nem azt mondom, ismerek olyan nőt, aki 18 évesen érett meg rá, de ő maga sem akarta előbb...)
    előzmény:
    Anda39 (57)
    2011-08-27  11:22
  20. 2011. augusztus 27. 11:2257.

    Na, sokaknak nem fog tetszeni, amit írok...én sem pártolom a 15 évesen elkezdett szexuális életet. Nem is fogom a lányomat erre buzdítani, az tuti, sőt, nem fogom ennyi idősen megengedni, hogy egy fiúnál ott aludjon. Ahogy azt sem fogom megengedni, hogy egy kis fruska ide költözzön a fiamhoz (akármelyikhez), amíg még a tojáshéj a seggén van. Lehetnek együtt, lehetnek szerelmesek, de nem kötelező és előírt, hogy ez azzal végződjön minden találkozáskor, hogy ágyba bújnak. 

    Megelőzendő a felmerülő kérdéseket: a gyerekeimmel jó a kapcsolatom, fel vannak világosítva, nem tabu semmi nemiséggel kapcsolatos téma, de akkor is azt mondom, hogy mindennek megvan az ideje. Jó, hogy nem 12-14 évesen (amikor elkezdenek érdeklődni igazán a másik nem iránt) akarjátok elnézni, hogy a gyerekeitek az éppen aktuális baráttal ágyba bújjon?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. augusztus 27. 11:0556.

    Latod ilyen is van

     

    a sex egy nagyon jo dolog es fontos resze a zeletnek.

    A fiatalokat arra kell megtanitani hogy vedekezzenek a betegsegek, nem kivant terhesseg ellen es nem arra hogy orizgessek az oltarig a szuzesseget.

     

    mert ugye mi van ha nem is megy ferjhez csak egyutt el valakivel?

     

    Az is mindenkinel mas mikor jon el az ideje annak hogy a sexualis eletet elkezdje. En erett voltam ra, de erett voltam arra is hogy 15 eves koromtol eltartsam magam. A mai vilag mas ez maskeppen mukodik, de nem szabad a gyerekeinkbe felesleges szorongasokat taplalni.

     

    Mellesleg vicces hogy a morcoskata ugy gondolja hogy az o gyerekei nem tudjak vagy gondoljak hogy ok is elnek sexualis eletet. Dehogynem. Sot egy egy olyan napon amikor  a szulokbol reggel sugarzik a boldogsag es jokedv (ha sugarzik?) egesz pontosan tudjak az okat. Csak nem teszik szova 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_244470 (55)
    2011-08-27  10:58
  22. Torolt_felhasznalo_244470
    Torolt_felhasznalo_244470
    2011. augusztus 27. 10:5855.

    Szia Amarynda!

     

    Most először véletlenül tökéletesen egyetértünk

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_552514 (54)
    2011-08-27  10:53
  23. Torolt_felhasznalo_552514
    Torolt_felhasznalo_552514
    2011. augusztus 27. 10:5354.

    Jezus uristen.....

    Hat en 50 felett vagyok de ha ilyen prud lennek elsirnam magam

     

    Hogy miert akarnak egymassal aludni?

    Mert a sex fantasztikusan jo dolog es mert tinikorban mar igencsak mukodnek az osztonok. Miert kellene ezeket visszafogni teljesen es csak a "komoly" fiuval lefekudni? Honnet fogja tudni hogy komoly amikor meg csak most fedezik fel egymast es a sexualitast?

     

    Ne haragudj de te vagy az a fajta szulo akinek a tini nem fogja elmondani a sexualis elete reszleteit. Egyszeruen az elveid akkora falat kepeznek hogy el se tudod kepzelni.

     

    En 15 evesen vesztettem el a szuzessegemet ( otthon a lakasban amig nem volt otthon senki) es sosem bantam meg. Elveztem a fiatalsagomat nem hianyzik az eletembol az a korszak amikor meg csak gondtalanul lehetett elni a sex oromeinek, nem volt csalad meg gyerek meg kotelessegek a hatam mogott.

     

    A sex nem bunos dolog es nem akkora ugy hogy osszedoljon a vilag tole. Helyen kell kezelni a dolgokat es nem tuldramatizalni.

     

    Szerintem te ugyanannyira megdobbennel ha a lanyod holmija kozott vibratort talalnal mintha egy fiuval talalod az agyban.

     

    Pedig mindketto teljesen normalis dolog. 

    előzmény:
    mkata (4)
    2011-08-26  22:39
  24. Torolt_felhasznalo_757314
    Torolt_felhasznalo_757314
    2011. augusztus 27. 10:2053.

    A történeted első felét én is írhattam volna.

     Én is bújkáltam és szószerint a bokorban vesztettem el amit el kellett.

    Soha nem engedtek vele sehova, és szóba sem jöhetett semmi más.

    Két év után vetemedtem arra, hogy a kapuajban csókolóztunk, gondoltam valahogy azért a szüleim tudtára adom- hamár elmondani nem lehetett.

     

    Az anyám volt az első aki, miután beléptem az ajtón lekurvázott.

     

    Csak nekem elegem lett. és 17 évesen elköltöztem otthonról.

    Nem éreztem magam kurvának, olyannak adtam magam akit szerettem, és viszont szerettek.

    Fájt, hogy ezt a szüleim nem értékelték.

    De annyira nem fájt, hogy figyelembe vegyem, nem érdemelték meg hogy a véleményükre adjak.

     

    Jelenleg 3 fiam van. a legidősebbnek 2 éve van barátnője, és igen itt alszik.

    előzmény:
    mesi04 (48)
    2011-08-27  10:03
  25. 2011. augusztus 27. 10:1852.

    Jaja, mkata néni cseppet control freak. :))))))))))))

     

    Nem lehet könnyű az élete, ha valaki ragaszkodik a totális irányításhoz, akkor személyes sértésnek éli meg, ha mások ennek nem örülnek. Ráadásul ennek az attitűdnek az ég világon semmi köze az erkölcshöz, a lényege az a világ bonyolultságától való végtelen szorongás. Ez készteti arra, hogy mindent az ellenőrzése (uralma) alá hajtson. Ettől reméli kialakulni a Rend illúzióját, a létbe vetettség érzésének mérséklődését.

    előzmény:
    bababetű (30)
    2011-08-26  23:59

Címlap

top