Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Anya, itt alhat a barátom?

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. augusztus 26. 22:37
Amikor a tinédzser először mutatja be a családnak a barátját/barátnőjét, épp kitörni készül gyerekszerepéből. A szülőknek pedig egyszerre kézzelfoghatóan szembesülniük kell azzal, hogy gyermekük életében lett valaki, aki már fontosabb, mint ők. Főszereplőkből hirtelen mellékszereplők lesznek. Ritka az a család, ahol ezt az időszakot ne tarkítanák kisebb-nagyobb konfliktusok.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. augusztus 26. 23:4826.
    Ok, lelépek! Bántsatok nyuodtan, tényleg kár volt véleményt nyilvánítanom. Jó éjt mindenkinek!
    előzmény:
    white.angel (24)
    2011-08-26  23:39
  2. 2011. augusztus 26. 23:4325.

    A háborodásomat azért írtam le, mert a Nők lapja munkatársai nagyon nagyra tartják magukat, úgy érzik szakmailag nagyon ott vannak. Már többször előfordult, hogy felháborodtam néhány ostobaságukon, de ez a cikk kiverte a biztosítékot.

    Miért ne változtathatnám meg a véleményemet? Ha itt értelmes kommentet olvasnék, bizonyosan megtenném,de ez eddig nem igazán történt meg....

    Nem érzem, hogy a magánéletemet kiteregtném azzal, ha leírom azt, hogy fontos nekem az intimitás. Ezt a bugyirózsaszínű cikket egy pszichológus írta, nekem ez elég gáz, bocs. 

    És megint minden össze vissza van keveredve: 20 évesen már nagyjából az ember nem fekszik össze - vissza mindenkivel, komoly értelmes felnőtt, aki érzi döntése súlyát.  Ez ellen semmi kifogásom nincs / nem is lehet. Tinikről volt szó könyörgöm!!!!

     

    előzmény:
    bababetű (14)
    2011-08-26  23:33
  3. 2011. augusztus 26. 23:3924.
    Az elsö szempont a legfontosabb szämära ugy hiszem!
    előzmény:
    bababetű (22)
    2011-08-26  23:39
  4. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2011. augusztus 26. 23:3923.
    És nektek szokott a gyerek a szomszéd szobából drukkolni? Vagy megkérdezni, hogy volt-e hancúr este? Esetleg csak azt gondolja, hogy de jó lehet neked a férjeddel együtt összebújva egy takaró alatt együtt elaludni, és együtt ébredni, együtt reggelizni, és végig mosolyogni egymásra, mert boldogok vagytok?
    előzmény:
    mkata (16)
    2011-08-26  23:35
  5. 2011. augusztus 26. 23:3922.

    1. ő nem tud dugni a férjével

    2. nem flangálhat pucéran

    3. nem pukizhat, böföghet, stb. a férje

    4. nem káromkodhatnak kedvükre

    5. nem beszélgethetnek kedvükre, stb...

     

    pár alternatíva....

    előzmény:
    white.angel (17)
    2011-08-26  23:36
  6. 2011. augusztus 26. 23:3921.
    Hät na, most nem jutott hirtelen jobb az eszembe.
    előzmény:
    bababetű (15)
    2011-08-26  23:35
  7. 2011. augusztus 26. 23:3820.
    Ez lett volna a következö kerdesem...
    előzmény:
    bababetű (18)
    2011-08-26  23:37
  8. 2011. augusztus 26. 23:3719.
    Hja, az  nem gäz mikor a te/ti gyerekeitek asszisztäljäk vegig a ti päsztororäitokat?  Ja, az normälis.
    előzmény:
    mkata (16)
    2011-08-26  23:35
  9. 2011. augusztus 26. 23:3718.
    Miért gondolod, hogy dugni fognak, amikor otthon az egész család ? ALUDNI azt szeretnéenk együtt. Dugni bárhol, bármikor lehet....
    előzmény:
    mkata (16)
    2011-08-26  23:35
  10. 2011. augusztus 26. 23:3617.
    Van itt valami amit nem ertek. Mi köze az intimitäsnak ahoz, hogy a gyerekem barätja/nöje a lakäsomban alszik-e neha? Nem mellem fekszik be az agyba... (remelhetöleg)
    előzmény:
    bababetű (14)
    2011-08-26  23:33
  11. 2011. augusztus 26. 23:3516.

    Jó, akkor majd drukkolok neki a szomszéd szobából, jó?

    Az tényleg biztosan romantikusabb, mint a szántáson a pokrócon.

     

     

    előzmény:
    white.angel (12)
    2011-08-26  23:29
  12. 2011. augusztus 26. 23:3515.
    Túl optimista vagy te azzal a szántással és a pokróccal....az lenne még  a jobbik eset....
    előzmény:
    white.angel (12)
    2011-08-26  23:29
  13. 2011. augusztus 26. 23:3314.

    A cikk írója nem fog itt veled kokettálni.

     

    Ha meg fontos neked az intimitás, akkor ne tárd fel itt a magánéleted részleteit. 

     

    Mi a fenének kellene neked átgondolnod az álláspontodat ?? Egy bugyirózsaszíngagyi cikkecske miatt ??

     

    Eleve miért kell felháborodni BÁRMIN is, amit akárki leír a neten ? 

     

    Ez új nicked, vagy te új vagy itt ?

    előzmény:
    mkata (11)
    2011-08-26  23:25
  14. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2011. augusztus 26. 23:3013.

    Nekem nem volt barátom egészen a mostani páromig ( aki pár hét múlva férjemmé lesz). Kemény harcok, idegösszeroppanás árán kellett elfogadtatnom őt. Nagyon különbözik tőlünk, tőlem. Ilyesztő a cikkben az a rész, amely azt mondja, hogy az első olyan emberrel, aki bátorít, egészen az oltárig jutunk. Nálunk is így van, de nem érzem, hogy rossz lenne.

     

    Én arra bíztatok mindenkit, hogy engedje a gyerekét - nem túl korán - együtt aludni a kedvesével, mert ez igenis bizalom kérdése, egyúttal elismerése annak, hogy a párválasztása jó volt. Nekem még eljegyzés után, 20 évesen is szégyellnem kellett és titokban tartani, hogy a kedvesemmel a nagymamám házában együtt alszunk. Megalázó volt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-08-26  22:37
  15. 2011. augusztus 26. 23:2912.
    Äh, akkor sem. Hät nehogymääääär ätjärohäzat csinäljon a szülei lakäsäbol!!!! Hät hogyan is merne ilyet???  A szüzesseget is egy pokrocon, a szäntäsban fogja elvesziteni szegeny pära. De legaläbb a szülei nyugodtak lesznek...
    előzmény:
    Lightgrey (9)
    2011-08-26  23:13
  16. 2011. augusztus 26. 23:2511.

    Sajnos, vártam, hogy szarozzatok, már megszoktam, hogy jobbhíján vaskalaposnak hívnak, ez még enyhe kifejezés...

    Én tiszteletben tartom mindenki álláspontját, nem ítélkezem, de ezt mástól is elvárom /elvárnám. 

    A cikk írójának véleménye érdekelne igazán, mert maga a cikk összefüggéstelen, logikátlan felépítésű. Várnám, hogy ép ésszel meggyőzzenek arról, hogy érdemes átgondolnom hozzáállásomat a témához. 

    Van egy olyan dolog az életben, amit úgy hívnak: intimitás. Nem tudom, ezt Ti hogyan oldjátok meg bartánőkkel / barátokkal. Nekem fontos, és hála Istennek a páromnak is. Mi erre (is) neveljük a gyermekeinket.

    Morcoskata

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-08-26  22:37
  17. 2011. augusztus 26. 23:1710.

    nálunk pl barátnő aludhatott simán mikor kb 16 éves voltam

    amikor tini discoba jártam volt hogy nálunk volt barátnőm aludni,mert reggel hozzánk mentünk haza,de volt hogy én aludtam náluk a 11 ker.ben

    mi a 16 ban laktunk

    a tini disco két heszin volt mindkettő budán..azt hiszem én többet aludtam náluk,mert ők közelebb laktak

    de más lány barátnőmhöz is mehettem aludni

    ilyen téren én örülök hogy a szüleim a szabadságomat tiszteletben tartották

    hozzánk mindíg feljöhettek barátnők,pedig tesómmal közös szobánk volt

     

    az első pasim 19 évesen lett,őt is elhívtam hozzánk,pedig idősebb volt..aludt nálunk,de aztán már több balhé is volt..amiben most már igazat adok a szüleimnek hogy pontosan mi volt a bajuk az illetővel

    bár akkor még nem tudtam,hisz gyerek-fej..19 évesen nem látja a dolgokat rendesen

    azt hittem csak ki akarnak szúrni velem

    ma már tudom hogy,a pasi egy hülye volt,és a szüleimnek volt igazuk

     

    én biztos inkább hagyom majd nálam aludni eleinte ha lesz ismerős,vagy fiú..mert inkább hívja el,és legalább látom,megismerem,minthogy titokban ki tudja kikkel mit csináljon,vagy hová menjen..legyen az barátnő,haver,vagy pasi..

     

    nem szeretném ha hazudozásra kényszerülne,vagy titokban hülyeségeket csinálna

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. augusztus 26. 23:139.
    Szegény gyerek majd csak a házassági anyakönyvi kivonattal együtt meri hazavinni a barátját/barátnőjét... 
    előzmény:
    white.angel (6)
    2011-08-26  23:08
  19. 2011. augusztus 26. 23:108.

    Jajj, nem kell ebből drámát csinálni. Az nlc cikkeit meg el se kell olvasni, nemhogy komolyan venni. Kár ezen felspiláznod magad.

     

     

    előzmény:
    mkata (5)
    2011-08-26  22:40
  20. 2011. augusztus 26. 23:097.
    Pedig a tinikor nälam azert mär joocskän elmult.....
    előzmény:
    white.angel (6)
    2011-08-26  23:08
  21. 2011. augusztus 26. 23:086.
    Uristen. De jo hogy nem hozzäd hasonlo vaskalapos, prüd szülövel vert meg a joisten.
    előzmény:
    mkata (4)
    2011-08-26  22:39
  22. 2011. augusztus 26. 22:405.
    4.Én nem szeretnék odáig eljutni, hogy egy idegen törölközőből derüljön ki számomra, hogy a gyermekemnek van valakije. Világosan a tudtára adom, hogy mik az elvárásaim, nem hiszem, hogy ezeket a kérdéseket demokratikus úton kellene eldönteni egy családnak. Ez nem olyan kérdés, mint pl az, hogy mi legyen ma az ebéd.
    Nem tudom, hova fog vezetni ez a világ. A gyerek jogairól beszélnek, miközben olyan dolgokhoz engednének szabad folyvást, amelyek felnőtt / érett emberek szükségletei kell, hogy legyenek.
    Rómeó és Júliát emlegeti? Te jó Isten! Abban a korban már össze is házasodtak annyi évesen és szülték a gyerekeket! Hogyan lehet a mai korral párhuzamot vonni belőle?
    Sajnálattal: Morcoskata
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. augusztus 26. 22:394.
    3. A cikk mellé közölt képen nagyjából 15 - 16 éves fiatalokat látni, ami szintén megbotránkoztató számomra. mert úgy gondolom egy ilyen korú fiatalnak még egyáltalán nincs szüksége arra, hogy szexuális kapcsolatot létesítsen. Bár ez a cikkből nem derül ki pontosan, de ugyan mégis miért szeretnének a fiatalok egymással aludni? Ez is olyan álszent hallgatás, mismásolás ami szintén felháborít. Hogy miért is? Hát azért, mert ha jövőhéten egy másik fiú / lány szeme, popsija, melle stb tetszik meg, akkor őt is felhozza majd a gyermekem a lakásomra?! Vagy Önök esetleg nem emlékeznek a tiniszerelmekre, ami általában elég tiszavirág életű? Én úgy gondolom, és szerintem Ön is, hogy egy tiniszerelem nem feltétlenül a családalapításról szól, akkor hogyan is kezelhetném a barátot / barátnőt családtagnak/ jó barátnak?! Ha nem családtagom / jó barátom, akkor hogyan tűrhetem el, azt hogy az én fürdőszobámat, az én konyhámat és ágyneműhuzatomat használja? Én kiteszem a gyermekemet annak, hogy mindenféle tök jó fej kollégámat / haveromat meghívom és együtt alszom vele?! NEM! És én is elvárom ugyanezen szabályok betartását. A gyermekem joggal várja el tőlem, hogy ha már tudtán kívül belecsöppent a családunkba, akkor viselkedjünk családként, tiszteljük, szeressük egymást. Kezeljük egymást családtagként. És ha majd felnőtt, érett emberként rájön arra, hogy szerelembe esett egy másik emberrel, és ÚGY ÉRZI, HOGY CSAK VELE TUDJA ELKÉPZELNI ÉLETE FOLYTATÁSÁT, akkor kell nekem családtagként gondolnom erre az emberre, és megbeszélni azokat a dolgokat, amelyek fontosak ahhoz, hogy a 2 fiatal tudjon együtt egymásnak örülni, és közben ne menjen idegeire a többi családtagnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. augusztus 26. 22:383.
    2. Nem értek egyet azzal, hogy a gyermek bizony hamar kirepül a családi fészekből. Hátha lehet, ne repüljön ki 18 évesen. Én ugyan híve vagyok a hamar önállósodásnak, magam is ezen az úton jártam, de úgy gondolom, hogy a mai világban 18 évesen csak nagyon kevesen érnek el olyan fejlettségi / érettségi szintre, hogy a kirepülésen gondolkodhassanak. Nem is igazából az ő hibájuk, hiszen a társadalom, az oktatás is vissza- visszarángatja őket az iskolapadba, még akkor is, ha ez teljesen felesleges és csak pénzkidobás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. augusztus 26. 22:372.
    Kedves Cikkíró!
    Mély felháborodással olvastam cikkét. Megmutatva férjemnek is, akiből szintén kitört, hogy ekkora sületlenséget már régen nem olvasott. Vagy esetleg a szerkesztő vághatta meg és ezért tűnt annak. Önnel teljesen nem értek egyet, és szeretnék ennek hangot is adni, mivel úgy gondolom meg kell védenem azokat a szülőtársaimat, akik mélyen elítélik az ilyen itt alszom - ott alszom "jó szokásokat" csak hallgatnak, mert sajnos egyre kevesebben vagyunk "előítéletünkkel".
    Kezdjük akkor szép sorjában:
    1. Az evési igényt és a fiatalkori együtt alvást hogyan is lehetne összehasonlítani? Az evés egy fiziológiai szükséglet. Az igény szerinti szoptatás / etetés manapság egy divathullám, elvben tudja a baba/gyermek, hogy mennyi ételre van szüksége, de úgy gondolom célszerű idejekorán megtanulnia, hogy a családnak, amelyben él, vannak bizonyos időkeretei, amelyek köthetők az étkezéshez, és nem eszünk csak akkor, amikor éppen kedvünk tartja. Mivel ezek családi normák/szabályok, ezekre meg kell tanítani a gyermeket, természetesen az életkorának / érettségének megfelelően várható el Tőle, hogy alkalmazkodjon a családi életvitelhez. Tehát a gyengébbek kedvéért: Egy 6 hetes gyermek természetesen, ha éhes kapjon enni azonnal, de egy 1.5 - 2 éves gyermeknek elmondható az, hogy nem kapod meg azonnal a kiflit a boltban, először kifizetjük és utána eheted csak meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top