Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2012 esküvő

Ronnie13
Létrehozva: 2011. augusztus 9. 17:25

Sziasztok,

 

várok mindenkit, akinek 2012-ben lesz az esküvője. Nekünk május 5. a dátum.

 

Beszélgessünk, hátha kialakul egy jó csapat :)

 

V. 

  1. 2012. szeptember 10. 11:292426.
    ja bocsi, bárányfelho vagyok, csak nick-et váltottam....
  2. 2012. szeptember 10. 11:282425.

    Sziasztok!

     

    Nekünk jövő hét szombaton lesz az esküvőnk! Igazából csak ma tudatosult bennem, ugyanis a kolléganőm rákérdezett, hogy izgulok-e. Akkor jöttem rá, hogy igen. :)

    Leginkább azon, hogy a fodrász mit fog kezdeni a hajammal, a körmös a körmömmel, a kozmetikus a sminkemmel, a ruhám jó lesz-e, nem híztam-e ki, a virágok szépek lesznek-e, a kaja finom lesz-e, a pia elég lesz-e, a koszorúslányok frizurája milyen lesz, az idő milyen lesz, a fényképek hogy fognak sikerülni, és legfőképpen azon aggódom, hogy meggyógyuljunk addigra, ugyanis nekem a fülem és a torkom fáj, a kisfiam pedig elkezdett enyhén náthásodni és köhögni, ami nála kruppos rohamban és asztmás köhögésben szokott végződni... Mondjuk inkább most betegeskedjen, mint jövő szombaton...

    Az altatását és a szertartás alatti felügyeletét még mindig nem tudom, hogy oldjuk meg... És hol. És kivel. Hát ennyi a bajom csak.

     

    Még rendelnem kell két tortát, beszélnem a polg.hivatallal, hogy szombat reggel kinyitja-e valaki nekünk a termet a szülőköszöntő csokrok miatt, beszélnem a fodrásszal, hogy jövő szerdán mennék hozzá vágatni, festetni, az éttermet is hívnom kell még pár apróság meg a szállás miatt, meg ilyenek.

     

    A héten küldök ki mindenkinek egy "menetrendet" az esküvő menetéről, aztán részemről ennyi.

     

     

    VEletek mi van? Már ennyire lement az esküvői szezon?

     

     

  3. 2012. szeptember 9. 22:412424.

    Sziasztok Lányok,

     

    Nálatok már mindenkinél lement az esküvő? nagyon eltűnt mindenki, pedig olyan jó volt olvasni a készülődéseteket :)

     

     

  4. Torolt_felhasznalo_301723
    Torolt_felhasznalo_301723
    2012. augusztus 30. 08:572423.

    köszi!

    hát, így első olvasásra nekem is nagyon soknak tűnik ez a mennyiség, főleg, hogy előtte kaja is lesz.

    Nekünk háromszintes tortánk lesz, kb. 50 szeletes, meg + 1 torta, amit kb. 30 szeletes, meg aprósütik. Utóbbit még mindig nem tudom, mennyi és hányféle. De majd kialakul, inkább több legyen, mint kevesebb.

     És mi is 45-50-en leszünk.

     

    előzmény:
    Weide (2422)
    2012-08-29  20:33
  5. 2012. augusztus 29. 20:332422.

    Szia!

     

    Nekünk azt mondta a cukrász, h. 3,5 szelet sütit számoljunk per fő. Nálunk ezen kívül lesz egy 4emeletes torta, a legfelső része egy négyszögletes torta, amit, majd felvágunk, a többi szinten pedig szögletes minitorták lesznek, összesen 50darab. Szintenként 3x3, 4x4 és 5x5 db.

    Ezen kívül rendeltünk még egy dobostortát, meg a cukorbetegeknek egy csokis és egy gyümölcsös tortát. Jaj, azt nem is mondtam, h. milyen ízű lesz a fő torta  pisztácia-narancsos trüffel-epres túrós. Remélem fincsi lesz.

    Mindezt 50 főre :) Sztem kicsit sok, anyukám szerint ennyi kell. Meglátjuk :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_301723 (2411)
    2012-08-27  14:07
  6. 2012. augusztus 29. 20:182421.

    Szia Csilla!

     

    Gratulálok!!!

    Nagyon szép menyasszony voltál! A lilavirágos kép nagyon tetszik, jól sikerült! 

    előzmény:
    csilla18 (2417)
    2012-08-28  12:19
  7. Torolt_felhasznalo_430465
    Torolt_felhasznalo_430465
    2012. augusztus 28. 17:122420.

    Csilla gratulálok nektek és sok boldogságot,örömöt kívánok !!!

     

    Nagyon szép voltál,és a tortátok is szuperül nézett ki,örülök,hogy minden jól sikerült!!

     

    Ez mondtam én is valamelyik régebbi hozzászólásomba,hogy bemész és pár perc és már kimondtad az igent. De nekem egy csomó minden be se ugrik,mert annyira extázisba voltam.

     

    Weide: Én voltam több esküvőn és volt olyan ahol lila volt a menyecskeruha,a lánnyal együtt vettük a westendbe,és nekem nagyon tetszett.Ja ez rövid ruha volt .Nem tudom neked milyen elképzelésed van,hagyományos vagy hosszú??De érdemes lenne oda benézned.

    előzmény:
    csilla18 (2418)
    2012-08-28  12:41
  8. 2012. augusztus 28. 15:422419.
    Nekem jöhet a link és persze gratulálok nektek!
    előzmény:
    kicsi_babóka (2410)
    2012-08-27  12:11
  9. 2012. augusztus 28. 12:412418.

    Próbáltam vissza olvasni.

     

    amint számoltam, nem is lett nagy alkohol fogyasztás, 16 félcentes, és 3 kicsi pia ment, pár sör és kávé...

    kajával együtt 102ezret fizettünk, a tortát ugye kaptam, a sütire 4000 ft-ot fizettem az alapanyagra.

     

    A szertartás zenére én sem nagyon emlékszem, hogy hallottam-e mind, amit összeválogattam.

    Kicsit meglepődtem, hogy a bevonulás után kb. 5 perccel már házasok voltunk, utána jött a nagy szövegelés, meg minden...szülőköszöntés pezsgőzés és már vége is. De tényleg...

    A fotózás jó volt, csak ne lett volna annyira meleg, a bodor fejem egyenesedett kifelé a végére, de én élveztem.

    amikor jöttek a vendégek, mindenkivel lett szinte fotózásunk.

    Elvileg a héten megkapjuk, kb. 70 lesz nyomtatva, a többi dvd, elég sok kép lett, 40ezer lesz majd. 

    Jah a városban fotózkodtunk, fáknál, bokroknál, szökőkútnál, semmi extra. 

     

     

    WEIDE: én egyből átöltöztem a vacsora előtt, nekem pink-fehér kockás ruhám volt, pink cipővel, kiegészítőkkel. Nem hinném hogy kötelező a piros, főleg ha nem is érzed benne jól magad, nem a te színed.

    MIért lenne gyászos a lila? ó istenem. világos lila?

    pl:

    http://www.adamevaszalon.hu/menyecske-ruhak/a nita-menyecske-ruha.php

     

    http://www.katiszalon.hu/index.php?page=3&kat=5&oldalszam=3&oldalszam=4&oldalszam=5&oldalszam=6&oldalszam=7&oldalszam=8&oldalszam=9&oldalszam=10&oldalszam=15&oldalszam=14

     

    http://www.galaeskuvoiruha.hu/reszletek.php?mid=ml-affairs722

     

     

    Egy ismerős narancssárga kis ruhában volt, a férjének meg ugyanolyan nyakkendője volt.

    De neked kell dönteni, ne hagyd magad befolyásolni!

    Nekem ilyen hajdíszem és ékszerem volt, a hajdísz csavarós és fixen megmaradt végig.

     

     

    Ágica: nekünk a fotózás pont ezért volt az esküvő előtt, hogy ne várjanak a vendégek. bár nekünk nem volt nagy lagzink, nem tartott sokáig a vacsora, így is majd éhen haltak 18 és 18.45 között 

    1 bunkó pincér nekünk is jutott  

     

     

    Bárányfelhő: tetszik a kinézett haj, biztos jól fog állni.

    Nekünk 60 szeletes tortánk volt, 1-1 sütőtálca édes és 2 sós, de bőven maradt mindenből, pedig 35-36an voltunk.

    Van ahol van menyasszonyi és vőlegény torta, max. egy 20 szeleteset csináltatnék még, ha lesz apró süti.

    Azt úgy is vacsi után adjátok, nem? vagy éjfélkor?

    Mert ha kaja után, akkor tele lesznek azzal szeirntem.

    Nekünk volt krémes is, hűtőben volt, folyamatosan hozták, nem olvadt szét, pedig volt 35 fok.

     Nem volt menetrend nálunk, 3/4 5-re voltak invitálva a vendégek a városháza elé, a szülők korábbra a fotózás miatt.

    Esküvő után még volt pár kép, utána elmentünk a kaja helyre, gyorsan átöltöztem, gratulációk, ajándékok, majd vacsora volt, utána hozták a tortát és ennyi.

    Ha lesz vőfélyetek, ő tudja majd mit kell csinálni.

     

     

    Nah most így ennyi jutott eszembe, megyek ebédelni.

     

    Kinek lesz a következő esküvője?

     

    CS. 

     

     

     

     

     

  10. 2012. augusztus 28. 12:192417.

    Sziasztok!

     

    Megjöttem én is...

    Túl vagyunk a nagy napon, szombaton meg volt az esküvő.

    Mindenki azt várta hogy majd mennyire fogok parázni, de nem tudtam miért?

    Tudtam hogy a kaja finom lesz, a torta gyönyörű és finom, a virágról hogy szép, a ruhám jó volt...min kellett volna izgulni? 9 év után??

     

    3tól volt a fotózás, rohadt meleg volt, a loknijaim szépen kinyúltak, szerintem az összes fotón hunyorgunk.

    Csak sk képek vannak, azok sem túl jók, senkiben nincs fotós véna...

    Vacsora finom volt, este 10re már otthon is voltunk, a fiúk kidőltek  9 után, akkor már csak a tortát osztogattuk, szépen csurogtak haza, nem is bántam, tök hulla voltam már én is.

    A tortám gyönyörű volt, nem csak azért mert a miénk volt, hanem mert szerintem tényleg az volt. és finom is :D

     

    Az ékszerszettet, cipőt és a hajdíszeket már fel is tettem a teszveszre, többször úgy sem kell...

     

    Hoztam képet, az elsőn a fotósnak pózolok azzal a papír virággal, amit barátnőmtől kaptam, annyira tetszett, úgy örültem neki.

    A tortáról is hoztam képet.

    Illetve még egyet rólam, amit talán látszik a hajam és a virág is.

     

    Folyt köv. csak igyekszem nem elnyomni amit írtam már... 

  11. 2012. augusztus 27. 14:502416.
    Köszönöm szépen a tippet!
    előzmény:
    rien (2415)
    2012-08-27  14:35
  12. 2012. augusztus 27. 14:352415.
    Zenit hotel Vonyarcvashegy, gyönyörű balatoni panorámával.
    előzmény:
    alizsa (2384)
    2012-08-09  16:06
  13. 2012. augusztus 27. 14:182414.

    Köszönjük!

     

    Hát a nagy napon már tényleg nagyon higgadt voltam, de előtte maga a megtestesült menyaszörny

     

    A fűzésnél lehet variálni a ruhával, legfeljebb a mellrésznél jobban meghúzni, és lejjebb lazára hagyni. Nekem úgy csináltuk, hogy 6 "izé" volt a fűzőnek. Az első 3 befűzése után kötöttünk egy csomót a fűzőszálon, hogy a mellrésznél tartson nagyon durván, utána egy picit lazábbra fűztük. De én ettől függetlenül nem bírtam enni - pedig alaphelyzeten stressz-evő vagyok, tehát ha gáz van, akkor zabálok , aznap viszont mégsem. Sőt, a férjem sem evett, pedig rajta nem volt fűző

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_301723 (2412)
    2012-08-27  14:13
  14. 2012. augusztus 27. 14:132413.

    A sütikkel mi is bajban voltunk - nálunk anyukám sütötte az összes édes sütit.

    Én megkérdeztem az étteremben, hogy ha tőlük rendelik, akkor mennyit számolnak /fő. Azt mondta, hogy sós-édes vegyesen 25 dkg, de abból már pakolni is szokott maradni.

    Persze mondanom sem kell, hogy anyukám közölte: az kevés, és legalább 50 dkg-t (fél kilóóóóót!) számolt fejenként, és még 1 héttel az esküvő után is van a sütikből, pedig boldog-boldogtalannak vittünk már, még a hatodik szomszédba is.....

     

    Na szóval 25 dkg/fő elég szerintem. 

    Ezen kívül volt a tortánk (100 szeletes a 73 főre, de durván 50 szelet meg is maradt), egy 30 szeletes torta egy része elfogyott még, és volt +1 kísérő torta, azt meg sem vágtuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_301723 (2411)
    2012-08-27  14:07
  15. Torolt_felhasznalo_301723
    Torolt_felhasznalo_301723
    2012. augusztus 27. 14:132412.

    bocs,nem lagzit akartam írni, hanem esküvőt...

     

     

     

     

    Ágica, gratulálok!

    Hihetetlen, hogy ilyen higgadt tudtál maradni!

    Én tudjátok, mitől parázom nagyon? Hogy nagyon kényelmetlen a menyasszonyi ruhám, legalábbis a próbán alig kaptam benne levegőt, lehet,h ogy túlságosan meghúzták rajta a fűzőt. Szóval attól félek, hogy nem tudok majd enni, és az inzulinrezisztanciám miatt nekem 2-3 óránként ennem kell, mert különben összeesek.

     

    Megrendeltem a nászajándékgyűjtő dobozt, hát ne tudjátok meg, mekkora! Nincs pofám kitenni, mert azt hiszik, ilyen rengeteg borítékot várunk, hogy telelegyen a doboz. :)

     

     

    Ti olyasmivel foglalkoztatok, hogy "menetrend"? Mármint szóltatok előre mindenkinek, hogy mikor hova kell mennie?

    Én azt hiszem, mindenkinek megírom majd email-ben, hogy ne hívogassanak előző nap, amikor úgysem lesz időm ezzel foglalkozni..

  16. Torolt_felhasznalo_301723
    Torolt_felhasznalo_301723
    2012. augusztus 27. 14:072411.

    Sziasztok!

     

    Megálmodtam, mi lesz a hajamban, mivel nagyon rövid, és a fátyol nem áll jól. A mellékelt képen látható. :)

     

    Indítottam egy fórumot, és kaptam három elérhetőséget is,hogy honnan tudok ilyesmit szerezni (azaz készíttetni).

    Nem olcsó, 7-8000 Ft-ért csinálják, a legszimpatikusabb lánytól megrendeltem. Igaz, horgoltat nem tud, mondjuk ahhoz nem is ragaszkodtam, szóval meglepi lesz, hogy hogy fog kinézni, de nem érdekel, akkor sem akarom azt a rohadt fátylat felvenni.

    Teljesen hülye vagyok, egyik nap tetszik magamon, a másikon meg nem... :( Vettem hozzá egy szép hajráfot is, talán azzal fel tudom venni, ha esetleg ez az hajdísz nem tetszik magamon.

    Elég bonyolult vagyok... De tutira akarok menni.

     

    Kontaktlencsét is csináltattam, jövő héten érkezik meg. Már nyár eleje óta tervezem, nem feltétlenül az esküvő miatt, hanem mert napszemüveget akartam hordani. Most már mindegy, mindjárt szeptember... :)

     

     

    Még annyi apró teendőnk van, hogy hihetetlen.

     

     

    Egy kis segítségkérés: szerintetek egy 50 fős lagziba mennyi és milyen süti kéne? Lesz egy háromemeletes tortánk, azt mondták a cukrászdában, abból bő 50 szelet kijön. Anyósom akar rendelni még két tortát, de szerintem ennyire nincs szükség. Lesz még aprósüti, de csak édeset kértem eddig (anyum sógornője készíti), anyuékhoz is viszünk belőle, a gyülekezőre is, meg a rendezvényterembe is.

    Még mi kell szerintetek? És aprósütiből milyet érdemes vinni? Gondolom, szárazat, nem krémest.

  17. 2012. augusztus 27. 12:112410.

    Szia!

     

    Nekünk 200 fős falusi esküvőnk volt, a fotózás a tájházban volt, egy romos falnál és a focipályán. Mi nem szerettünk volna kastélyos képeket, mert azt túl elcsépeltnek találtuk, meg annyira nem ránk vall, sokkal inkább bejött ez a vidéki ganulat. Így viszont olyan jó képek lettek, hogy a fotós azóta ezekkel reklámozza magát. Aki szeretné, annak küldök linket priviben, csak nem akarom így kirakni :)

    előzmény:
    pirosmánia (2407)
    2012-08-25  19:30
  18. 2012. augusztus 27. 09:212409.

    Nem kellett - ingyenes helyet kerestünk, amit belinkeltem, az ingyenes volt.

    De első körben a gödöllői kastélyt szerettük volna, de mostanra már fizetőssé tették (kb. 20-25 ezer forint!!!!). Hát nekünk meg annyit nem ért....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_301723 (2408)
    2012-08-27  08:46
  19. Torolt_felhasznalo_301723
    Torolt_felhasznalo_301723
    2012. augusztus 27. 08:462408.

    fizetni kell azért, hogy fényképeszkedhessetek? :(

    Nekünk nem kell, igaz, nem is puccos helyen leszünk, csak a csákvári Eszterházy kastélyban, ami most kórház. Van egy nagyon szép kertje, meg az épület is nagyon szép kívül-belül.

    Ott azt mondták, hogy telefonáljuk oda, amikor megyünk, csak hogy tudjon róla a vezetőség (mert kocsival be kell állnunk hátra a parkba).

     

     

     

     

    előzmény:
    ÁgicaT (2406)
    2012-08-25  19:17
  20. 2012. augusztus 25. 19:302407.

    Köszönöm a gyors választ!

     

    Gödöllő nálam is lekerült a lehetséges helyszínek listájáról. Nem a mi pénztárcánkhoz van szabva.

    előzmény:
    ÁgicaT (2406)
    2012-08-25  19:17
  21. 2012. augusztus 25. 19:172406.

    A vacsora a Diófa Rendezvényházban volt, a szállás pedig a Bocskai Panzióban.

    Fotózásra mi a gödöllői kastélyt szerettük volna első körben, de mikor  megláttam az árát na akkor újratervezés.

    Ez az éppen megújuló kastély a kerületben van, szeptembertől már esküvőket is vállalnak, vacsora, éjféli menü, italfogyasztás nagyjából 12-14ezer Ft/fő (megkérdeztük azért, összehasonlítás végett - nálunk ez 8100 Ft/fő volt + röviditalok).

    előzmény:
    pirosmánia (2405)
    2012-08-25  19:09
  22. 2012. augusztus 25. 19:092405.

    Gratulálok nektek és sok boldogságot!

     

    Én jövőre tervezem a nagy napot és megkérdezném, nektek hol volt a vacsora? Egy helyen volt a szállással?

    Nagyon szép a fotózási helyszínetek, megindította a fantáziámat. :) 

    előzmény:
    ÁgicaT (2404)
    2012-08-25  18:51
  23. 2012. augusztus 25. 18:512404.

    Azt nem tudom, de múlt héten volt nekünk, meg még valakinek (a névre már nem emlékszem).

     

    Nekünk minden nagyon jól sikerült. A polgáriról már asszem írtam, az 10-én volt.

    18-án minde messze a tervek szerint alakult.

    Reggel idegbaj nélkül készülődtünk, nekem fél 11-kor kellett kezdenem a fodrásznál. Addig még itthon folytak az előkészületek - anyukám sütötte az ÖSSZES édessütit a lagzira (73 főre....).

    Fodrásznál voltam fél 11-kor, fél 12-re megérkeztem a kozmetikushoz is (12-re volt időpontom). Banánkontyom lett végül. A sminkből 12.22-kor léptem ki, barátnőm fuvarozott a virágoshoz. Nagyon szép virágaink lettek Hazavittem a csokrokat, kitűzőket, kardíszeket, majd mentem a barátnőmhöz öltözni.

    Lazán felöltöztem 14.10-re, de azért nem mondom, hogy nem kellett a majdnem 1 óra!

     

    Egy X6-os BMW volt az autónk, igazán impozáns volt azzal érkezni a templom elé. De mielőtt kiszálltam volna, be kellett zavarni a vőlegényt, mert ő nem láthatott. Érdekes volt így a bevonulás, amolyan zsilip-rendszerben. Én csak akkor léptem be a főbejárati ajtón, amikor a vőlegény már elhagyta a csapóajtót (az egy pillanatra bezárult mögötte), és amikor újra kinyílt, vonultam én apával és a koszorúslánykával. Aki nagyon édes volt, mert utolsó percben megkérdezte (5éves), hogy akkor most mit kell csinálni? Nagyon lassan vonult, úgyhogy én sírás helyett végig azt motyogtam a fátyol alatt, hogy lépkedjél-szórjad-lépkedjél-szórjad.

    Nagyon megható volt a templomi szertartás, 200-an voltunk (megszámolták nekünk!). De kibírtuk sírás nélkül, ami azért volt fontos, mert még utána mentünk fotózásra, IDE. Még nincsenek készen a képek, de már nagyon kíváncsi vagyok.

    Ez volt egyébként az est neuralgikus pontja, mert attól féltem, hogy nagyon bénán jön ki a távollétünk, és kínos lesz a vendégeknek várakozni a vacsora helyszínén. Ja mert úgy volt, hogy a templomi után volt egy fogadás, mi onnan eljöttünk fél 5-kor fotózásra, és legközelebb az étteremben találkoztunk a vendégekkel, elvileg 6 után. Hát ehhez képest olyan jól érezték magukat a fogadás helyszínén, hogy velünk együtt érkeztek (sőt később!) a vacsora helyszínére, és egyáltalán nem volt gond.

    A vacsora, az ételek, a hangulat teljesen kifogástalan volt (egy bunkó pincért leszámítva..... de ez mindenhol előfordulhat, azért a férjemtől megkapta a magáét ). Csak annyi volt a baj, hogy viszonylag sok volt a kisgyerekes, akik este 9-10 óra körül elszállingóztak. 10kor a tortára már csak 50 körül voltunk, az éjféli vacsira meg jó, ha 25-30-an  maradtunk.

    Végül hajnal 2-kor bezártuk a bazárt, fél 4-re sikerült kipakolni az étteremből a maradék sütiket, szóval 4 után kerültünk ágyba. 

    Reggel meg 8 körül már jöttek a szállásról a rokonok, hogy indulnak haza. Na nem mintha álmosak lettünk volna  

     

    Szóval összességében nagyon jó volt, nem volt luxus, nem volt proli, pont olyan, amilyet szerettünk volna.

     

    És mi ugye pénzt kértünk ajándékok helyett, így "csak" 1 étkészletet, 1 fondu készletet és egy párnahuzat-garnitúrát (ez az egy előre egyeztetett ajándék volt) kaptunk, és pénzben majdnem visszajött a befektetett összeg. 

    előzmény:
    TSE (2402)
    2012-08-25  18:36
  24. TSE
    TSE
    2012. augusztus 25. 18:382403.

    Szerintem nem fontos pirosnak lennie a menyecskeruhának. 2 esküvőn is voltam, ahol lila volt, a férj inge is, az ifjú feleség ruhája is.

    A fekete-fehér-piros is jó szerintem. Amiben jól érzed magad, olyat válassz, ha nem hiszel a babonákban, ne is foglalkozz velük

    előzmény:
    Weide (2397)
    2012-08-23  23:10
  25. TSE
    TSE
    2012. augusztus 25. 18:362402.

     

    Ma pont hétvége van, iszonyat meleg. Nem fáznak, akik ma tartják az esküvőjüket, az biztos! 

    Várom majd a beszámolót, Csilláéknak ma van, de van másvalakinek is? 

     

    Sok boldogságot nekik!

    előzmény:
    ÁgicaT (2400)
    2012-08-24  10:49

Címlap

top