Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2012 esküvő

Ronnie13
Létrehozva: 2011. augusztus 9. 17:25

Sziasztok,

 

várok mindenkit, akinek 2012-ben lesz az esküvője. Nekünk május 5. a dátum.

 

Beszélgessünk, hátha kialakul egy jó csapat :)

 

V. 

  1. 2012. augusztus 1. 08:582351.

    Jaj, ami eszembe jutott, aki vitte a zenét, milyen formátumban és milyen  hordozón vitte?

     

    Mondjuk ez hivatal függő, de cd-n, mp3 formátumban elfogadják vajon?

    Fel kéne őket hívni... 

    előzmény:
    csilla18 (2350)
    2012-08-01  08:57
  2. 2012. augusztus 1. 08:572350.

    Sziasztok!

     

     

    Hova tűntek megint a menyasszonyok?

     

    Hétvégén megyünk haza és hétfőn megyek az AKV-höz, véglegesíteni a dolgokat.

     

    Kezd összeállni a zene listánk:

    Várakozó, vendégek helyfoglalása:

    - Yiruma: Kiss the rain

     

    Bevonuló:

    - Enya: tea house moon

     

    Gyűrű húzásra:

    - Enya: Relax

     

    Aláírásra:

    - Balázs F.: Évszakok

     

    Pezsgőzés: még keresem, valami szép, boldog dalt keresnék

     

    Gratuláció:

    - Bereczki Z és Szinetár D: Ez most más

     

    A gyűrű húzásra szöveg nélkülit választottam, mert nekem úgy rémlik hogy ilyenkor kérdezgeti az AKV hogy akarjuk-e, nem?

     

    A fejemben már a körmöm is meg van, ilyesmi lesz:

    http://www.mukorom.hu/mukorom-mintak/eskuvoi-mukoro m-mintak-58
    2.sor 2. kép.
    csak a gyűrűsre tenni több pöttyöt a csík mellé, arany színnel

    de persze ilyen fűzős téma nélkül,

    a gyűrűnk arany csíkjával szerintem szép lesz.

     

    A hajamról írtam?

    voltam próbán, elsőre sikerült.

    elöl fonva lesz, egyik oldalról átvisszük a másikra, letűzve a fülem mögött, a többi pedig sütővassal lesz bodorítva, de nem túl bodrira, kicsit meg lesz emelve a fejem tetején, hogy alá tudjuk tenni a fátylat.

    Az alapját ez a kép adta, csak nekem fültől fülig lesz fonva és már fent is bodorítva lesz 

    http://eskuvoifrizurak.hu/galeriak/fonassal-diszit ve/kep/12

     

    Már csak 24 napunk van hátra...

     

    Tessék jönni és írni!

     

    Cs. 

     

     

     

  3. 2012. július 27. 11:002349.

    Szia Sis!

     

    A töményekkel mi is gondban vagyunk, már olyan értelemben, hogy 80 főre mennyit számoljunk. Mivel nálunk sok lesz a fiatal/barátok, ezért szerintem 5 feles/fővel kell számolnunk. Az összetételt még nem tudjuk, pálinka biztos lesz sok, szerintem olyan 10-12 liter, meg 1-1 üveg unicum, jager, bacardi, csokilikős (lehet, h ebből 2 üveg is), martini.... bár a párommal ezt még nem egyeztettünk :)

    amúgy mi is kb úgy állunk, mint ti, torta, zene a szertartásra, virág, nyitótánc és a vőlegény ingei, ami még hátravan, de azt hiszem egész jól haladunk! :)

    Nektek mikor lesz a nagy nap? a miénk 5 hét múlva, szombaton :)

    előzmény:
    Sis (2348)
    2012-07-26  14:41
  4. Sis
    Sis
    2012. július 26. 14:412348.

    Hahó lányok,

    már én is ezer éve nem írtam, de közben pörögtek az esmények rendesen! :)

    Végre a last minutes nászút befoglalva, mediterrán melegbe, all incl. jó áron, szuper lesz, ennél jobban már csak a szertartást várom! AKV nővel is megvan beszélve az utolsó egyeztetős tali, de már mondtam neki, hogy szeretném, ha lenne rendes bevezető rész. Mert azt nem szeretném, hogy bevonulunk, épp hogy leülünk és akkor álljanak fel igen vagy nem..így nem hangulatos..

    Megvan a piros ruha, piros cipő(kényelmetlen, próbálom betörni), de fülit+nyakláncot még keresek hozzá. A menyaruhához is megvan minden, kivéve a kesztyűt. 2 nyaklánc is van, majd aznap eldöntöm melyik lesz az igazi :)

    Ingek nincsennek még meg a völinek, vagy szűk vagy bő volt mind. Ültetési rend kb kész, dekorációt kell még pontosítani a virágossal mégegyszer, zenéket válogatni, tortát rendelni. Köszönöajándék csokikat tesómék fogják csomagolni/díszíteni. Lesz egy meglepi a vendégeknek, annak szervezésével is egész jól állunk.

     

    Szeszes italokat kell még megrendelni a fiúknak, na ott még vannak gondok..
    70 főre 7L pálinkát tervezünk és 2*40L sört, de a többi tömény italt nem igazán tudjuk hogyan számoljuk.

    Mert legtöbben a társaságból szeretik a vodkát és a whiskyt, de a bacardit is megisszák, tehát ha pl mindhármat kérnek, vagy csak az egyiket isszák egész éjjel, akkor is kell hogy legyen elég mennyiség. Szinte mindenből annyit írtunk össze, hogy elég lenne 100 embernek is, persze úgy tervezzük, hogy zömét bontatlanul visszavisszük a lagzi után.

    Ti hogy számoltatok?

  5. TSE
    TSE
    2012. július 25. 18:452347.

    Sziasztok,

     

    Figyelgetem én is az eseményeket! 

    Csilla, nagyon szépek a gyűrűk. 

    ÁgicaT, mindennel kész lesztek ne izgulj! 

    Bárányfelhő, akkor nem volt nagy pihenés a nyaralás, de legalább kimozdultatok. Merre voltatok? 

    Mi idén "csak" Siófokon voltunk, de már nagyon vágyom ismét a tengerpartra is, de az esküvő meg a konyhafelújítás miatt nem maradt keret rá

     

    Izgalmas lesz az augusztus, várom nagyon a beszámolókat! 

     

    El sem hiszem, de holnap már 2 hónapos házasok leszünk, nemrég még aktívan készültem a nagy napra

  6. 2012. július 25. 18:202346.

    Kedves Lili!

     

    Köszönöm szépen a válaszod, meg is nézem a honlapot.

     

    Melcsi 

    előzmény:
    Lili222 (2343)
    2012-07-24  22:13
  7. 2012. július 25. 09:342345.

    Szia,

     

    Én tudok, vele varrattam a ruhát, és a menyecske ruhámon is igazított, nagyon kedves és nagyon ügyes lány egyébként.

     

    awakemyrdin@gmail.com Timinek hívják.

    előzmény:
    Lili222 (2343)
    2012-07-24  22:13
  8. 2012. július 25. 05:302344.

    Sziasztok!

     

    Képzeljétek, ma megyek ruhapróbára! Már annnnnyira várom! Egy hiba van csak  gépezetben - csak a párom tud kivinni kocsival. De nem baj, majd ül az autóban, míg mi bent a barátnőmmel örömködünk

     

    Már csak 24 nap.... sőt, a polgáriig már annyi se. Na most kezdem érezni, hogy úúúúristennemleszünkkészenaddigra

  9. 2012. július 24. 22:132343.

    Szia Melcsi!

     

    Én úgy emlékszem, az Almássy Éva szalonban láttam hasonlót...


    többiek :) : tudtok ajánlani egy jó varrónőt budapesten? kicst meg kéne igazíttatnom a menyecskeruhát. :) előre is köszi!

     

    Lili

    előzmény:
    sz.melcsi (2342)
    2012-07-24  19:43
  10. 2012. július 24. 19:432342.

    Kedves Fórumozók!

     

    Egy kis segítséget szeretnék kérni.

    Egy bizonyos menyasszonyi ruhát keresek, de sajnos nem tudom a tervezőjét és, hogy valamelyik szalonban megtalálható-e.

    Kérem, amennyiben valaki felismeri, mely tervező ruhája, jelezze.

     

     

    Előre is köszönöm.

     

  11. Torolt_felhasznalo_301723
    Torolt_felhasznalo_301723
    2012. július 24. 10:172341.

    Sziasztok!

     

    Megjöttünk a nyaralásból, fárasztó volt, de jó. A kisfiam élvezte minden percét, és ez a lényeg. :))

    Én meg ugyanazt csináltam, mint itthon, csak napi 2x1 órát tudtam a tengerben ázni, ennyi volt a különbség. De annak ellenére, hogy nagyszülőkkel mentünk, nem volt könnyebb a dolgom a gyerekkel, mindent én csináltam a nyaralás alatt is, én etettem, pelenkáztam, öltöztettem, fürdettem, altattam, játszottam vele.. stb.

     

     

    Mi most kicsit leálltunk az esküvőszervezkedéssel, a köszönetajándék + ültetőkártya kombinációt majd megrendeljük, ezen kívül még a cipőm van hátra (még mindig csak 12 000 -ért találtam, olcsóbban nem), nyaklánc+fülbevaló, gyűrűk, pántnélküli melltartó, a kozmetikus, a virágkötő, stb.

    Ja, meg még nem mindenkinek szórtuk szét a meghívókat, így azt sem tudjuk, hányan jönnek, és kinek kell szobát foglalni. Az sem lesz olcsó, és ha jól számolom, legalább három szoba kell, péntek és szombat éjszakára is.

     

     

    Hát, nálunk ennyi a helyzet.

     

    Jó, hogy beszéltetek a zenékről, ha lesz időm, átnézem őket én is, aztán válogatunk, mert még nálunk is hiányzik.

    Sőt, a párom szeretne háttérzenének is majd az ebéd alatt valamit, azt is össze kell még szednünk, jó hosszú, legalább 3-4 órás CD-t kell készíteni.

     

     

     

  12. 2012. július 24. 08:412340.

    Sziasztok!

     

    Nekünk 4 nap múlva ( a mai napot is beleszámítva ) lesz az esküvőnk

    Most már kezdek izgulni

     

    Szép napot mindenkinek

  13. 2012. július 23. 14:012339.

    Sziasztok!

     

    Hű, már nincs egészen 4 hetünk se a nagy napig... tök izgi kezd lenni minden, felpörögnek az események.

     

    Ma hívott a varrónő, hogy elkészült a ruhám, illetve már csak apróságok vannak hátra, és szerdán mehetek próbálni. :))))) Húgom és a barátnőm kísérnek el, csak ők fogják látni a nagy nap előtt, senki más.

     

    És az imént hívtak a házasságkötő teremből, hogy menjünk be a CD-vel, meg ki kellene fizetni előre a gravírozott bort (apa ezt kapja). Vááá, már megint pénz....

     

    A meghívók nálunk is kiküldésre kerültek - már csak 1-2 olyan van, ami nem, de ők nem is jönnek el, ezt már telefonon jelezték, csak protokollból küldöm el.

     

    Lassan végleges lesz a vacsora létszáma is, most úgy tűnik, hogy zenésszekkel, fotóssal-videóssal, vőféllyel együtt 73-an leszünk (+/- 1-2 fő) +4-5-6 kisgyerek.

     

    Tegnap már szóba került az egyik baráti társaságban, hogy a lányok megszerveznék nekem a leánybúcsút - bár ezt nem tudom, hogy szokták. Nyilván nem ismeri egymást az összes barátnőm. De ilyenkor akkor én adok listát a szervezőnek, hogy kiket szeretnék ott látni?

     

    A virágokról is kell egyeztetnem azzal a párral, akiknek szintén aznak lesz a templomi esküvője, mint nekünk, mert praktikusan közös költségvetéssel díszítjük a templomot, csak jó lenne tudni, ők mennyit szánnak erre a történetre, hogy úgy kalkuláljunk. Illetve részemről ez annyiban érdekes, hogy nem magunknak csináljuk a díszítést, hanem - mivel vezetünk egy csoportot a gyülekezetben - ajándékba kapjuk a fiataloktól a virágdíszítést. Abban sikerült már megállapodni a másik párral, hogy csupa fehér virágok lesznek, mert nálunk bordó, náluk barack a második szín, és azt nehéz lenne kombinálni úgy, hogy mindkettőnknek jó legyen.

     

    Atyaég... mindjárt itt van aug. 18!!!!!

  14. 2012. július 20. 12:352338.

    Szia!

     

    Nálunk a vidéki vendégek szállását mi álltuk (kb 40 fő). Volt egy pár is köztük, akiknek most szombaton voltunk az esküvőjén. Ők már nem fizették a vendégek szállását, mindenki maga oldotta meg. Viszont szóltak mindenkinek, hogy a nászajándékot úgy adják, hogy ők sajnos nem tudják állni a szállást.

    előzmény:
    Lili222 (2334)
    2012-07-20  11:18
  15. 2012. július 20. 12:232337.

    Nah, de jó, előkerültek a menyasszonyok...

    Nekünk még 35 nap van hátra augusztus 25-ig,.

    Már várom nagyon, de nem izgulásos szinten, hanem csak úgy.

     

    Szerintem hétfőn megvesszük az inget és nyakkendőt a páromnak, szabadságon lesz.

    Holnap csinálunk próbahajat, a smink majd élesben lesz, megbízom a választott kozmetikusban.

    Szerintem a virágra is keresek majd embert, hogy milyen legyen, elképzelésem ugye van, csak kérdés, hogy lesz-e akkor olyan virág, mennyibe fog kerülni.

    A szertartásra a szülői virágot is megkérem majd, pezsgőt kell még venni még.

    Ha megyünk haza, szeretném fixálni a menüt, meg megnézni, hogy férnek el az asztalok, székek, hogy tudjak ülésrendet csinálni.

    Most a T elhelyezés van a fejemben, csak kérdés, hogy hány embert tudok egymás mellé ültetni.

    Nem sok a 40 fő, de ha nincs olyan hosszú a terasz, akkor bukta, akkor U alakban lesz szerintem.

     

    Köszike a gyűrű dicséretet 

    Túl csicsásat nem akartunk, nem minket türközne, ez így egy egyszerű gyűrű.

     

    LILI:

    Én is sok mindent vettem már, mondjuk a teszveszről, minden rendben megérkezett eddig.

    Még nem voltam ottalvós esküvőn, de szerintem a házaspárnak kellene fizetni, ok hogy plusz költség, de nekem mint vendégnek elég cikin érezném magam, hogy meghívnak, viszek ajándékot, pénzt, de még a szállást is nekem kell fizetni, úgy hogy X km-t utaztam előtte, nem kevés benzinpénzen.

    De ezt nektek kell eldönteni.

    Esetleg felesben? bár az is elég furcsa... 

     

    MAPE

    milyen dobozos meghívóra gondoltál?

    Mint itt a lila, a 4. képen?doboz alakúra

    http://www.dreamflowers.sokoldal.hu/dobozosmeghi vo 

     vagy dobozból kivehető papírokra? 

    vagy ilyesmit? http://www.dreamflowers.sokoldal.hu/ujdonsag

     

    Ezen az oldalon amúgy nagyon szép meghívók vannak.

     

     

     

    előzmény:
    Lili222 (2336)
    2012-07-20  11:28
  16. 2012. július 20. 11:282336.

    Köszi!

    valószínűleg mi is álljuk a vendégek szállását, igazából az esküvő költségeihez képest nem az a nagy pénz :)

    előzmény:
    artismaya (2335)
    2012-07-20  11:21
  17. 2012. július 20. 11:212335.

    Nekünk is vidéken lesz az esküvő, minden egy helyen lesz: ceremónia, vacsora, lagzi, szállás. Nekünk mindenkit el kell szálláson, de szerencsére a helyszínen meg tudjuk oldani mindenkinek.

    Voltam már olyan esküvőn, ahol nekünk kellett fizetni a szállásért vendégként, de pl. mi fizetjük mindenkiét most.

    Én sokszor vásároltam már vaterán és ebayen is, és mindig előre kell utalni (kivéve ha személyes átvétel lesz), nekem eddig mindig megérkezett, amit rendeltem, de ha nem küldenék az utalásod ellenére, akkor lehet jelenteni a vaterának és behajtják.

    előzmény:
    Lili222 (2334)
    2012-07-20  11:18
  18. 2012. július 20. 11:182334.

    gyönyörű a gyűrű! :)

     

    a zenékről még mi sem döntöttünk, lehet, hogy egyszerűen csak valami könnyed, halk zene szól majd a háttérben, mert nem akarunk sírás-rívást! :)

     

    nekünk még 6 hetünk van, meghívók 90%a kiosztva, már csak a vőlegény ruhája, dekoráció, virág, torta, zene :) van vissza, szóval azt hiszem jól állunk! ja és még a szállásfoglalás a vendégeknek.... tényleg, van közöttetek olyan, aki vidéken tartja az esküvőt? mert nálunk a násznép felét, azaz 40 főt kell elszállásolnunk, közülük kb 15 főét tudjuk megoldani, a többieket vhol el kell helyezni...az ilyenkor a szállás árát a pár állja vagy a vendégek? 

     

    és még egy kérdés :) szerintetek megbízzak a vaterában? fátylat szeretnék rendelni (jóval lcsóbb, mint a boltban), de előre kell utalni.... szerintetek megérkezik valaha?? :) rendelt már valaki így? 

    előre is köszi!

    Lili

    előzmény:
    csilla18 (2329)
    2012-07-18  13:09
  19. 2012. július 20. 10:572333.

    Csilla! Itt vagyunk! Nálunk kicsit most megtorpant a szervezés, csak a meghívóban van előrelépés. Eldöntöttük, doboos meghívónk lesz!Színvilágban ekrü-lilára gondoltunk!

     

    A gyűrütök nagyon szép lett, nem túl csicsás, pont annyi amennyi kell!

    előzmény:
    csilla18 (2331)
    2012-07-20  08:46
  20. 2012. július 20. 10:552332.

    Sziasztok,

     Nekünk két hét múlva lesz az esküvőnk, most kezdek izgulni :)

    A szülőköszöntő alatt nálunk ez a zene fog szólni:

    http://www.youtube.com/watch?v=jZxvexL6yZg

     

    előzmény:
    ÁgicaT (2325)
    2012-07-18  11:30
  21. 2012. július 20. 08:462331.

    Köszie Weide.

     

    a karikagyurugyarto.hu oldalon biztos találtok ti is, kategóriára le lehet bontani, hogy milyet akartok, mármint hogy aranyból fehéret, színeset, csak sárgát, köveset, stb.

    De alsóhangon 200 örül van egy pár arany gyűrű, talán 1-2 olcsóbb van, de nem sokkal.

    A miénk aranyozott, ródiumozott ezüst gyűrű, imádom nagyon 

     

     

    Többiek hova lettek??? 

    előzmény:
    Weide (2330)
    2012-07-19  22:50
  22. 2012. július 19. 22:502330.

    Nagyon szépek a gyűrűk!! Olyan finom, és elegáns 

     

    Nekünk még mindig nincs gyűrűnk...   

    előzmény:
    csilla18 (2329)
    2012-07-18  13:09
  23. 2012. július 18. 13:092329.

    Megérkeztek a gyűrűk...

    Imádom 

    előzmény:
    csilla18 (2328)
    2012-07-18  12:25
  24. 2012. július 18. 12:252328.
  25. 2012. július 18. 12:192327.

    Nah, ezért kérdeztem, hogy mit gondoltok ezekről a zenékről?

    Amiket kicsi babóka írt, azok is jók...

     

    én most ezeket nézegettem, de nem tudom mennyire illik egyik másik esküvőre...

     

     

     

    most mondjuk Ágnes - Titkaid megy a háttérben.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     

Címlap

top