Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kréta szeptemberben

Narancspart
Létrehozva: 2011. július 30. 17:52

Sziasztok!

Mivel úgy néz ki, hogy szeptemberben mégiscsak eljutunk nyaralni, úgy gondoltam olyan hely után kéne néznem, ahol még akkor is meleg van.

Kréta szigetére esett a választásom.

Kérem azokat akik már jártak ott, osszák meg velem a tapasztalataikat.

Valóban jó még ott az idő szeptember közepén?

Melyik részére érdemes menni, illetve melyik városba? Tényleg nem érdemes félpanziót befizetni?

És végül, Ti melyik utazási irodánál foglaltatok, elégedettek voltatok mindennel?

 

Nekem még minden újdonságnak számít ezzel kapcsolatban, így minden hozzászólásnak örülök. (Egyébként nagy Görögország rajongó vagyok, de távolabbi, repülős helyen még nem jártam.)

És olyan jó beszélgetni egy gyönyörű helyről. 

 

Köszönöm! 

Narancspart 

 

  1. 2011. augusztus 14. 21:47176.
    fotók még
    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52
  2. 2011. augusztus 14. 21:43175.
    fotók
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. augusztus 14. 21:34174.

    Sziasztok, megjöttem.

     

    Látom Narancspart, közben már elkezdtél döntésre jutni, nagyjából átolvastam amiket írtatok.

     

    Stalisról sajnos nem tudok mit írni, ahogy visszagondolok kétszer mentünk kersztül rajta autóval, (amikor kirándulni mentünk) de nem fogott meg különösebben, szerintem elég kis falucska volt, mert csak arra emlékszem belőle, hogy átutaztunk.

     

    Hogy a fő kérdésre  válaszoljak: ALL INCLUSIVE vagy FÉLPANZIÓS ellátást eszedbe se jusson ha alacsonyabb kategóriás szállást keresel.. mondjuk így utólag belegondolva még 4 vagy 5*-nál sem választanék még egyszer.

    Hazafelé beszélgettünk egy férfival a repülőn aki egy 5*-osban volt ugyanabban a városban ahol mi és ott sem volt nagy szám az étel ital.

     

    A mi szállodánk: 3*. a reggeli egy héten át ugyanaz, semmi változatosság:

    Feta sajt és egy másik (szerintem trapista) sajt, egy féle "sonka" amit inkább löncshúsnak neveznék, egy fajta szerintem kukoricás kenyér és egy másik, tartós, szeletelt, pirítósnak. méz, lekvár, egy sima kakaós piskóta és gabonapehely, joghurt. 

    Az elmaradhatatlan narancslé (mondjuk ez máshol is mindig ilyen semmilyen ízű).

     

    az All Inclusive ellátásba alkoholok:

    -Ouzo (ami elég gagyi minőség volt),

    -RAKI (ez ihatatlan )

    -vörös és fehérbor (a fehér nagyon finom volt) .

    -sör

     

    Üdítő : cola, 7up,fanta,soda, és szénsavmentes ásványvíz. ezek csak kipoharazva, tehát éjszakára nem vihettél a szobádba kisüvegeset, erre a célra külön venned kellett.

    Snack: fagylalt. Csoki és vanília felváltva minden nap.  semmi más nem tartozott a snackbe.

    11,02 perckor már nem kaptál már egy pohár vizet sem, mert 11-ig tartott az All inclusive.

    Elég barátságtalan és mogorva volt a tulaj és egyben ő volt a pultos is.

    A hotel kívűlről olyan volt mint a fotókon viszont a szoba teljesen más, mint amilyen fotókkal az akciót hirdették és a fürdőszoba pedig egyenesen lepusztult, és koszos volt. Még jó hogy vittem fertőtlenítő kendőt.

    amikor teljesen nyugodt hangnemben reklamáltunk az idegenvezető (Kartago Tours) egyáltalán nem volt segítőkész, sőt  elég támadóan viselkedett, idézem : " pontosan tudja mit fizettünk ezért a szobákért, és mit csináljon ő, ha csúcsidőben a legrosszabb szobákat is kiadják?" 

    "a szálloda tulajdonos hallani sem akar újabb cseréről, és különben is a standard típusú szobákban is lehetnek eltérések szállodán belül".

    Amúgy belestünk a szállodának már szobáiba, azok tényleg szépek voltak és olyanok mint amilyen fotóval hirdették az akciót.

    Ettől függetlenül nagyon jól éreztem magam Krétán, mert úgy döntöttem hogy nem teszem ez miatt tönkre a nyaralásomat.

     

    Kokkini Hani, ahol mi voltunk egy csendesebb kisváros, ettől függetlenül tetszett, találtunk egy nagyon jó kis tavernát,(persze volt több is, csak nekünk ez lett a favorit) helyi görögök is oda jártak, volt kiszállítása stb. ha esetleg erre a városra esik a választásod akkor majd részletesen leírom merre találjátok. Nagyon jó kávézók  mindenhol ILLY kávéval.

    A főváros Heraklion szerintem semmi extra, legközelebb ha elmennék és Hersonissosban keresnék szállást, szerintem nyaralók szempontjából az volt a legjobb város. Malia pl., sokkal kisebb és kevésbé felkapottnak tűnt szerintem, pedig azt írták inkább jobbnak.

     

    Két egész napos kirándulásra mentünk el.Első nap: Malia,Agios Nikolaos,Sitia és VAI . Agios Nikolaos és VAI nagyon tetszett, az előbbi egy gyönyörű kis kikötő város, nagyon hangulatos, utóbbi pedig a pálmafás beach miatt . 

    Ja, a víz mindenhol nagyon tiszta volt, viszont elég változatos strandok vannak.

    Másnap: Ierapetráig (ez is egy nagyon hangulatos és olyan igazi tradícionális görög város ) kocsival, majd hajóval át Chrissi szigetre, ott már a Líbiai tenger van, fehér homokkal gyönyörű türkíz vízzel, el voltam ájulva. Vainál és Chrissinél nem hullámzott olyan nagyon a tenger, de a többi helyen eléggé.

    a tenger általában 26 fokos volt szerintem, itt Chrissinél viszont 28. A hőmérséklet 30-32 fok, de mivel sokat (szinte mindig) fújt a szél, nem érzed annyinak, két nap lehűlt a levegő 26 fokra, akkor este már kellett a hosszú nadrág, egy este még fáztam is.

    Az egyik hűvösebb napon elmentünk megnézni a Knossosi palota maradványait.. utazási irodánál ne fizessetek be rá, 65 euro /fő volt , mi pedig kihoztuk 12,5 euroból /fő belépővel együtt. A buszok 20 percenként járnak (két főre 3,5 euro volt Kokkini Haniból Heraklionba a jegy, a buszon lehetett megvenni) és nagyon átlátható, információval teli kis buszpályaudvar volt Heraklionban szóval nem kellett nagyon megerőltetnünk magunkat hogy eltaláljunk Knossosba.

    Autót (Hundai  accent)45 euroért béreltünk/nap. Ezt is magunk és nem az utazási iroda által ajánlottat (ők 55-ért mondták). Benzinre figyelni kell, mert szinte kifogyott mire odaértünk az első kúthoz. Nem nagyon foglalkoznak vele hogy hogy viszed vissza meg sem nézték nekünk, de az általános íratlan szabály , hogy kb. annyival vidd vissza amennyivel kaptad.Benzin 1,8 euro/liter. 

    Santorinire a kirándulás 130 euro/fő, oda mi nem mentünk el.

    Árak: Pita gyros: 2,9 euro, Gyros tál (Gyros portion):  7 euro. Csirkemell souvlaki: 6 euro. Ebben két pálcika csirke volt, ha elég egy pálcika, akkor volt egy 3,8 euros változat is. Grillezett csirkemell (ez nagyon nagy adag volt) szintén hasábburgonyával 7 euro. Akkora pizza (normal méret) hogy ketten jóllaktunk belőle feltéttől függően 7-10 euroig.

    Üdítők (dobozos) és soda 1,30 euro. Sörre nem emlékszem. Víz 0,7 euro.  Boltban a víz 0,20 euro. egy 0,7-es kiszerelés. Sör 2,5 euro, Ouzo 6 euro.

     

    Huhhh, egy szuszra egyelőre ennyi jut eszembe, teszek fel fotókat is. Várom a kérdéseket, ha van.

     

    Ja, a Travel Service-el mentünk, induláskor 40 percet ültünk a repülőn, mert nem tudott felszállni a légi folyosó zsúfoltsága miatt , viszont hazafelé mivel már mindenki a gépen volt kb. 15 percel hamarabb elindult.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52
  4. 2011. augusztus 12. 10:51173.

    Szia!

    Köszönöm a leírást, eddig nekem is Stalis a nyerő, ott van két szálloda is ami tetszik, Malias ajánlat kevés van, de ezek szerin nem is baj, ha Stalis lesz a végcél. A részeg angolokkal volt már Korfunk is tapasztalatom, hát nem igazán kérek belőlük...

    Egyébként Stalis és Malia messze van egymástól? Mármint legyalogolható távon belül?

    Esetleg képek? 

    előzmény:
    rekkan (172)
    2011-08-12  01:03
  5. 2011. augusztus 12. 01:03172.
    Hello, sajnos utazasi irodat nem tudok ajanlani mert kulfoldon elek, azelott meg szlovakiabol utaztunk mindig . Amugy asszem 3 evvel ezelott ruccantam le a baratnommel egy rovid hetre stalisba...nekem tetszett, semmi kulonos, nyugis hely de azert van hova menni este. Foleg oroszokat, szlovakokat, itt ott angolokat lehetett hallani. A tengerpart egesz jo, 2 agy napernyovel 3 euro korul, ami olaszorszaghoz kepest szinte egy alom. Malia sokkal vadabb, tele van diszkoval, barokkal stb, inkabb a britekre oszpontosul, szoval british pub, irish pub egymas hegyen hatan ahol megy az angol tv nagy plazmatvken azt bamuljak reggeltol estig, guinessel a kezben, tobbnyire orditva....bar szerintem szeptemberben lenyugszik a helyzet es inkabb csaladosok vannak, es a tok reszek angol tinilanyok nem fognak elhuzni melletted mezitlab este 10kor. 
    előzmény:
    Narancspart (171)
    2011-08-11  23:14
  6. 2011. augusztus 11. 23:14171.

    Na, majd holnap nekiülök, és megnézem részletesen, hogy melyik településre mi a jellemző, már csak azt kellene eldönteni. Kezdenek körvonalazódni  a dolgok.

     

    Hersonissosról, illetve Stalis/Maliáról tud mondani valaki valamit? Melyik a jobb vajon?

     

    Rethymno lenne szivem szerint a jó választás, de nagyon kevés ajánlat van oda, ami nekem árban megfelelne.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. augusztus 11. 19:56170.

    Aham, értem, bár a miérteket most sem igazán...csak mi arra a garancia, hogy két 3*

    Én nem szivesen futnék bele ilyenbe egyébént, a párom biztos balhézna, olyan fajta- ami neki jár az jár... Meg ez olyan faramuci helyzet, hogy ha én ülök a net előtt napokat, keresem a véleményeket, hogy melyik szállást válasszam, és döntök nagy nehezen, ott meg mégiscsak egy ismeretlen helyre kerülök.

    Most arra az elhatározra jutottam, hogy Rethymnon lenne a legnyerőbb hely, (NY-Kréta elvileg jobb hely)csak oda nagyon kevés ajánlata van az irodáknak, illetve ami van az már drágállom.

    Ami meg tetszik szállás az Stalisban, Maliaban, Hersonissosban, vagy Amoudaraban van, tehát Kelet-Krétán. 

     

     

    előzmény:
    eperke68 (169)
    2011-08-11  19:22
  8. 2011. augusztus 11. 19:22169.
    Ez azért van, mert a hotelek néha több helyet adnak el, mint amennyi van nekik, számítva arra, hogy néhányan visszamondják. Vagy az irodáknál van valami kavarodás...ilyenkor az iroda vagy a telepített idegenvezető foglal gyorsan máshol, ami hasonló kategóriájú. Velünk ez Santorinin történt, nagyon belevaló idegenvezető volt akkor ott.
    előzmény:
    Narancspart (168)
    2011-08-11  18:46
  9. 2011. augusztus 11. 18:46168.

    Köszönöm az infot.

    A késés remélem, hogy csak pár óra erejéig lehetséges, mert nekünk annyira be van sűritve a munkába az a nyaralásra való hét. 

    Néztem mind a két utazái irodát, egy a baj, hogy mindenképp Pestről akarunk indulni charterel, átszállás nélkül (ha jól emlékszem Aeolusnál van máshonnan indulás), az Apollon tökéletes lenne, csak náluk vasárnapi indulás van Krétára, nekünk meg az indulási nap az fix szombat kellene, hogy legyen. Hát nem egyszerű. 

    Már alig várom, nem is baj, hogy később megyünk, igy nem telik el olyan gyorsan a nyaralás. (ezért nem szeretek nyár elején menni nyaralni, inkább a szeptember, az utószezon)

    Az hogy lehet, hogy mire odaértek betelik a szállás, ezt tényleg nem értem. Mikor lefoglaljátok az aktuális időpontra, akkor gondolom az irodából megy a mail vagy a telefon hogy pénz befizetve, arra az időpontra kérjük lefoglalni ezt meg ezt a szobát. A szállodának akkor kellene visszaigazolni, hogy van-e hely vagy nincs. Ha akkor azt mondják van, és le lehet foglalni, lefixálják, ez hogy változhat meg később...ilyet még csak repülős utaknál hallottam, és Görögországnál.  

    előzmény:
    eperke68 (167)
    2011-08-11  18:10
  10. 2011. augusztus 11. 18:10167.

    Szia.

    Olvasgatom a topikot, mert Krétára vísszahúz a szívem...

    Az utazási irodákról: Görögországba az Apollonnal és az Anubissal utaztunk, mindkettő korrekt volt. Az Apollónnál történt az, hogy leszállva a repülőről tudtuk meg, máshol lesz a szállásunk, mert amit foglaltunk, betelt.Eggyel többcsillagos, jobb szállodába kerültünk.Korrekt volt. Szóval, ilyen van, azt hiszem ez benne is van az utazási szerződésben, de csakis ugyan olyan,vagy jobb szállást ajánlhatnak fel. Ha rosszabb, nem szabad elfogadni.

    A charterek néha késnek, erről értesítenek időben. Mi induláskor még sosem késtünk, a visszaúton volt, hogy igen,egyszer 2 órát is, grátisz kaptunk egy vacsit a reptéren.

    előzmény:
    Narancspart (166)
    2011-08-11  17:09
  11. 2011. augusztus 11. 17:09166.

    Szia! De jó, még egy szeptemberi utazó!

    Köszi az infot, de sajna nekünk mindenképp csak egy hét fér bele, és tuti utazási irodás a dolog, mi ilyen lustább fajták vagyunk, hagy mintézzen mindent az iroda helyettünk.

    Jajj, akkor Te tudsz már sok mindent mesélni Krétáról!

    Itt a topictársammal (jelenleg most csak ő jár fel, a másikuk épp kint van Krétán,a többiek meg eltűntek:)) az utolsó pillanatig, legalábbis amig lehet, várni akarunk a foglalással, de még nem tudjuk melyik városba mennék.

    Te tudsz ajánlani valami jó helyet? (Mondjuk csak olyan jó, ahová az irodák szerveznek, nyilván)

     

    És egy kérdés: annyian mondják hogy Krétán nagyon nagy a szél..ez mit jelent?

    Már megnéztem egy csomó utifilmet, lassan készen állok az utazásra.

    Ha van fényképed, szivesen várjuk ám, hogy feltedd nekünk gyönyörködés gyanánt! 

     

     

    előzmény:
    rekkan (165)
    2011-08-11  14:31
  12. 2011. augusztus 11. 14:31165.

    Hello mindenkinek, bocs, hogy igy kozbeszolok de en is a szeptemberi Kretara utazok tagja lettem :) En is elore felek az idotol, en lelkemen fog szaradni mert en beszeltem ra a paromat europara  Sokszor voltam kretan meg anno gyerekkent a szuleimmel, es bar rengeteg mas helyen jartam, sirni tudnek az izgatottsagtol hogy megyek vissza kretara, egyszeruen imadom! Ahogy sokan mondtak knossos alapveto dolog, elafonissi gyonyoru, de ahogy hallottam mar eleg turistas lett (tele van minden bizbasszal), nem messze tole van falassarna beach (szinten rozsaszin homok) csak ajanlani tudom. Az eszaknyugati csucsoknel van Balos bay- hajoval lehet oda menni, meg lehet nezni a google keresoben, gyonyoru (en most keszulok eloszor). Aztan persze ott van Chania, Agios Nikolaos (romantikus), Spinalonga szigete, snorkel Eloundanal, a hippi Matala (egyszer eleg megnezni). Mink 2 hetre megyunk, sajat szallassal, kivettunk egy hazat, mivel mink szeretunk szabadak lenni, egyedul, csak elvezni a nyugalmat az egesz ev utan. Ha valakit amugy erdekel, ma jott meg nekem ket email (ugye keson) ket masik hazrol ami meg kiado szeptemberben, mindketto medencevel, chania kozelben. Ha erdekel elkuldom a linket, meg az arat amit ajanlottak...szerintem nagyon jo ar 2 hetre. Puszi mindenkinek

     

    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52
  13. 2011. augusztus 10. 23:14164.

    Én is írtam privit!

    Azért mindenképpen nézzünk majd be ide is, hátha jön még valaki dumcsizni. Annina. meg jön haza szombaton várjuk tőle is a beszámolót, ó de jó lehet most neki! 

    Akkor nem aggódom túl..igazad van. Anyósom mondja mindig ezt a bevonzás dolgod, és lehet benne valami. Nem lett volna szabad ennyi vackot összeolvasnom. 

     

    Viszont, ha nem aggódom túl, akkor mégiscsak benne marad a kalapban a Neckermann is, mert jó kis ajánlatai vannak.

    Na, az euro árfolyam nem is jutott eszembe.

    Aug végén szándékozom csak foglalni, vagy szept. elején.

     

    előzmény:
    1963* (162)
    2011-08-10  22:48
  14. 2011. augusztus 10. 22:49163.
    Írtam Neked privit!
    előzmény:
    Narancspart (161)
    2011-08-10  22:29
  15. 2011. augusztus 10. 22:48162.

    Szia! Malév menetrend-szerinti járatával már nagyon sokszor repültem, semmi probléma nem volt. TS géppel most mentünk nyáron, percre pontosan indult. Visszafelé 40 perces késés volt, de nem miattuk, hanem a reptér zsúfoltssága miatt nem kaptunk felszállási engedélyt.

    Szerintem ne aggódd túl, mert tudod, állítólag bevonzod a problémát, ha sokat dilemmázol, bár én ebben nem igazán hiszek :).

    Ha minden jól alakul, akkor én már meg tudom majd osztani Veled a tapasztalataimat, már ha összejön ez az utazásunk. A foglalást ne kapkodd el, ráérsz még arra. Látod, én se foglaltam még, várok vele akár az utolsó hétig is. Ami nem igazán tetszik nekem, az az euro árfolyama, mert így nem igazán lesz jó áron last minute:)

    előzmény:
    Narancspart (160)
    2011-08-10  22:28
  16. 2011. augusztus 10. 22:29161.
    Tehát várjuk szeretettel azokat, akik már jártak Krétán- pláne akiknek friss élményei vannak, akár utazásról akár szállásról, akármiről!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. augusztus 10. 22:28160.

    Szió!

    A dátum nálunk is fix, szept. 17.

    Na nem tesz jót nekem ez a sok neten lógás...most azon variálok, hogy melyik iroda melyik charterrel utaztat, Malév, vagy Travel Service.

    Nem is a Neckermannal van akkor a hiba,hanem ezze kapcsolatban a Travel Service-szel,- mivel a Necki velük utaztat - az ő chartereikről mondják, hogy folyamatosan késnek, emiatt nem is nagyon van ki a 8 nap nyaralás..fogalmam sincs mi igaz ebből. (Nyilván nem mindegy, hogy szombaton de.,vagy kora du., vagy éjjel indulsz...a Malév állitólag fix kora délutáni indulású)

    Az Ibusz Malévval utaztat az tuti, meg a Vista, viszont a Necki meg a Questor tudtommal Traveles.

    Vagy ilyenekkel ne foglalkozzak, mindkettő légitársaság megbizható és jó?

    (Valószínű az aggódásom amiatt van, hogy először repülök.)

     

    Ti melyikkel utaztatok már? És a késésekkel mi a helyzet?

     

    Jajjjjjjj hát kisregény lett.

    Kár hogy csak ketten vagyunk a topicban, jöhenének még frissen utazottak erre. 

     

     

    előzmény:
    1963* (159)
    2011-08-10  21:09
  18. 2011. augusztus 10. 21:09159.
    Szia! Szerintem a Questor is rendben van. Ha először repülsz, akkor Neked nagyon izgi lesz, ugye? Én is a szombati indulást preferálom. Azt már eldöntöttem, hogy szeptember 3-i indulás lenne nekünk jó.
    előzmény:
    Narancspart (157)
    2011-08-09  21:40
  19. 2011. augusztus 10. 10:08158.

    Van még kérdésem:

    Ha kis irodán keresztül intézem a dolgot, az semmivel sem rosszab ugye? Hiszen ugyanugy a nagyobb irodákat közvetitik. Van egy ismerős iroda, akikkel eddig mindig mentünk, csak épp egyéni útra.  

    Vagy igy jobban lehúznak vajon? (rárakja-e a kis iroda a saját hasznát...anno a horvát útjainknál ezt nem vettem észre, ugyanannyit kértek ami a nagyobb iroda katalósában volt)

     

    Jajj már úgy érzem, hogy teljesen besokallok ettől a sok kérdéstől, ami bennem van. 

     

    Első repülős útjánál más is így parázott mindentől? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. augusztus 9. 21:40157.

    Akkor Neked már volt egy jó kis pihid szép helyen!

     

    Egyfolytában az utazási irodákkal kapcsolatos véleményeket keresem, nézem, és egyre több rosszat hallok a Neckermanról. Főleg azt, hogy előszeretettel változtatgatják az indulási időpontokat, előrébb, vagy később teszik a repülő indulását, nem tudom mi igaz belőle.

     

    Az Ibuszhoz húzna a szivem,de elég kevés az ajánlatuk Krétára, illetve az olyan ami ár-érték arányban megfelelne nekünk.

    A Questorról meg semmit nem tudok, de a neten sem találtam róluk szinte semmit. Nekik rengeteg ajánlatuk van, ezért szimpik, lehetne válogatni.

     

    Sok iroda nem szombati indulással van (repülő), nekünk meg csak a szombat a jó.

     

     

    előzmény:
    1963* (156)
    2011-08-09  21:27
  21. 2011. augusztus 9. 21:27156.

    Mi nem igazán szoktunk utazási irodával utazni (kivétel az idei év), de ami biztos, hogy a kissebb irodáktól óvakodni kell már ilyenkor, a szezon végén, mert ha visszaemlékszel, minden évben iylenkor halljuk, hogy itt-ott maradtak utasok, mert nem tudták már hazahozatni sem őket a bedőlt irodák. Mindig a végén csattan az ostor, mert akkor már nincsenek újabb palimadarak, akik megfinanszírozzák az előttük lévő turnus útjait és egyszerre elfogy a pénz.

    A Neckermann, Best Reisen, Karthago irodák szerintem biztonsággal választhatók, de biztos van még sok, amelyik megbízható.

    előzmény:
    Narancspart (154)
    2011-08-09  19:16
  22. 2011. augusztus 9. 21:22155.

    Szia!

    Mallorca volt:)

    Most viszont teljesen tanácstalan vagyok. Ami biztos, hogy tuti jó időt szeretnék, ezért Krétán, Alanya környékén és most újabban Rodoszon filozofálok. Egyszerűen nem tudok dönteni. Szerintem én most már kivárok az utolsó pillanatig, aztán lesz ami lesz.Ahová a legjobb ár-érték arányú ajánlat lesz, oda megyünk. Kifejezetten pihenős, semmittevős hetet tervezünk, ezért talán most kivételesen az ellátás színvonala alapján fogok dönteni.

    Változatlanul: megírom, ha valamit találok, de már napok óta nincs időm foglalkozni a dologgal, meg egy kicsit bele is fáradtam, hogy nincs elég információm azokról a hotelekről, amiket itt-ott olvasok és esetleg számításba jöhetnének.

    előzmény:
    Narancspart (150)
    2011-08-08  09:45
  23. 2011. augusztus 9. 19:16154.

    Kérnék szépen véleményeket utazási irodákról is kedves fórumozók!

    Mert okés, hogy már tudom az uticélt, az időpontot, de mivel első repülőutam, (bár akárhanyadik is lehetne, akkor is igy lenne)szeretnék megbízható utazási irodával menni.

    Eddig Neckermanosat néztem, de most olvastam jó pár negatív vélményt róluk.

    Ibusz lenne még, csak ott elég kevés az ajánlat.

    A Questor állítólag szintén csak közveti más útjait. 

    Egy pár negativ tapasztalat megdöbbentett: van ilyen hogy abba a szállodába végül nincs hely, és előtte egy-két nappal szólnak, hogy máshol leszel elszállásolva? Vagy hogy a repülőgép indulását előrébb teszik, stb.. 

    Ha már ennyi időt töltök a gép előtt, és nézem a szállásokról a véleményeket stb, annyira szeretném hogy azt kapjam, amit befizetek. 

     

    Aki már volt Krétán, melyik irodával volt, és hogyan sikerült? 

    Teljesen tanácstalan vagyok.

    Segitség! 

      

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. augusztus 8. 21:49153.

    Köszönöm, nagyon aranyos vagy!

    Szerintem is jól választottam. (a páromnak mindegy volt, én lehettem a főnök)

    Imádom Görögországot, pedig néztünk más országot is, de tudtam, hogy úgyis ez marad.

     

    Már nagyon foglalnék, de egyelőre kivárok, hátha lesz akció valahol.

     

    Csak azon filozok még mindig, hogy az önellátós nem kerül e többe, mintha félpanziót kérnék...

     

    Remélem is, hogy jó idő lesz, ebből a vacak esős dologból már nagyon elegem van.  

    előzmény:
    Bocica (152)
    2011-08-08  21:04
  25. 2011. augusztus 8. 21:04152.

    Szia!

    Nem olvastam végig a korábbi hozzászólásokat...viszont 1999-ben (nem tegnap) voltam Krétán és Santorinin  1-1 hetet. Október 1-én (!) indultunk Budapestről, és azért kellett Krétáról tovább mennünk, mert ott véget ért a szezon. Santorinin még egy hetet el tudtunk tölteni, de az elutazásunkkor ott is zártak.

    Krétán összesen 1 nap volt szeles idő, ami csak azért volt kellemetlen, mert nagyon hullámzott a tenger és telement a szánk homokkal :-) Santorinin végig jó idő volt. Életem egyik legszebb utazása az a két hét :-) A ma már más néven működő  "Yorgosz" irodával utaztunk, csak apartman, amúgy öellátás. Az autóbérlés fillérek, ugyanis nehezen tudod a szigetről levinni a kocsit...

    Nem tudom, hogy ma milyen a helyzet, turnus, repülő, autóbérlés, de szívből kívánom, hogy sikerüljön Krétán nyaralni...nagyon JÓÓÓÓÓ hely !!!

    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52

Címlap

top