Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kréta szeptemberben

Narancspart
Létrehozva: 2011. július 30. 17:52

Sziasztok!

Mivel úgy néz ki, hogy szeptemberben mégiscsak eljutunk nyaralni, úgy gondoltam olyan hely után kéne néznem, ahol még akkor is meleg van.

Kréta szigetére esett a választásom.

Kérem azokat akik már jártak ott, osszák meg velem a tapasztalataikat.

Valóban jó még ott az idő szeptember közepén?

Melyik részére érdemes menni, illetve melyik városba? Tényleg nem érdemes félpanziót befizetni?

És végül, Ti melyik utazási irodánál foglaltatok, elégedettek voltatok mindennel?

 

Nekem még minden újdonságnak számít ezzel kapcsolatban, így minden hozzászólásnak örülök. (Egyébként nagy Görögország rajongó vagyok, de távolabbi, repülős helyen még nem jártam.)

És olyan jó beszélgetni egy gyönyörű helyről. 

 

Köszönöm! 

Narancspart 

 

  1. 2011. július 31. 10:1476.
    Nagyon sajnálom hogy pont Sidarira nem jutottunk el, de én egyszer még úgyis elmegyek Korfura.
    előzmény:
    totyogoka (73)
    2011-07-31  10:09
  2. 2011. július 31. 10:1075.

    Narancspart, amúgy nekem mint fürdés, strandolás nem jött be a Narancspart, de nem bánom, hogy elmentünk oda, mert nagyon szép, klassz fotókat csináltunk:).

    Tavaly voltunk Sartin egyénileg kocsival, olcsó apartmanban barátokkal. De az apartman 4 fős, kocsival is 4-en éri meg menni, ha érdekel, megadom az elérhetőségét.

     

    Mediterrán tombola: tőlünk is kérdezték hova mennénk legszívesebben, remélem bejön, igaz nem Krétát mondtam, de oda is elmennék valamikor. Olyan jó, hogy sok hely van Görögországban:).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. július 31. 10:1074.

    Mi Korfun anno pont Sidariban voltunk, jó kis bulizós hely, nagy élettel.

     

    Olaszt is néztük, hát ledöbbentem az áraikon én is, de hogy mirefel ilyen drága azt nem tudom.

    Nehéz lehet így melózni. Én még nem dolgozom, majd nemsokára, de úgy szerintem sokkal jobban telik is az idő. 

    előzmény:
    annina. (69)
    2011-07-31  10:04
  4. 2011. július 31. 10:0973.

     

    Mi Sidariban voltunk , gyönyörű a tenger ott.

    Robogóval viszont az egész szigetet bejártuk.

    Nekem a legeslegjobban a nyugati oldalon lévő Agios Stefanos partja tetszett

    ( kettő van belőle van egy a keleti oldalon is)

     

    Igaz egy egy ilyen robogós nap után alig tudtunk már a fenekünkön is ülni. 150 km egy kis motorral egy nap alatt már sok volt de megérte mert robogóval olyan kis öblökbe is el lehet jutni ahova kocsival nem

     

    előzmény:
    annina. (69)
    2011-07-31  10:04
  5. 2011. július 31. 10:0872.
    De jó ránézni a képekre!!!! Köszi :)
    előzmény:
    eperke68 (66)
    2011-07-31  09:59
  6. 2011. július 31. 10:0771.

    Jártam már az oldalon, és elképzelhető, hogy pont a Te beszámolódat olvastam is!

    Rémlik ez az október eleji nagy társaságos Makrigialosos írás..

    Jó kis írás, részletes, tetszett.

    Örülök, hogy erre is jársz. 

    előzmény:
    totyogoka (68)
    2011-07-31  10:02
  7. 2011. július 31. 10:0570.

    Santorinin csak kirándulni voltunk, így a szállodai árakat nem tudom, de gyönyörű, nem szabad kihagyni. Krétáról egy egész napos kirándulás volt.

     

    előzmény:
    Narancspart (64)
    2011-07-31  09:54
  8. 2011. július 31. 10:0469.

    Korfun mi is voltunk egy nagyobb csapattal, tetszett, meg jól éreztük magunkat, de a tengerparttól kicsit többet vártam. Mi Moraitika-Messonghin voltunk.

    Körbejártuk voltak szebb partok is (Paleokastritsa, Agios Giordios) Sidarira nagy bánatomra nem mentünk el. De többen voltunk, alkalmazkodni kellett..

     

    nekünk is nagyon hirtelen jött egyébként most Kréta és még szinte fel sem fogtam hogy megyünk, közben én is melózok még, de már lélekben ott vagyok.

     

    Érdekes mert mi is máshova terveztük, inkább Olaszország volt a cél, de az nagyon drága volt akármit is néztünk..

    előzmény:
    Narancspart (59)
    2011-07-31  09:46
  9. 2011. július 31. 10:0268.

    Még az jutott eszembe hogy a Hellasz.hu-n is rengeteg információhoz juthatsz. ott is vannak friss élménybeszámolok a most haza érkezőktől.

    annó én is írtam egy beszámolót 

    . valóban nagy buli barátokkal utazni. pedig már az 50-es korosztályhoz tartozunk.

    voltunk ugy Görögországban , hogy 27-en mentünk barátok ismerősök. na az igazai bazi nagy Görög buli volt!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    Narancspart (64)
    2011-07-31  09:54
  10. 2011. július 31. 10:0167.

    Szia Arcsi!

    Képzeld, nem voltam még Sartin.., de annyira agyalnom kellett a nicken, gondoltam, akkor már ha görög topic, legyen valami görögös a név is.

    Egyébként még nyár elején vacilálás volt hová menjünk, és autóval Sartira mentünk volna. Csak mégsem úgy jött össze.

    De ami késik nem múlik.

    Paralia és ott az Északi rész volt már többször is, illetve Korfun is jártam.

    Most bővül a repertoár.

     

    Az Ibuszos tombolát én is néztem, bár nem tudom van e még belőle.Mármint hogy lehet e még foglalni rá.

     

    Viszont egyértelmű, hogy a legdélebbi rész Kréta, ezért akartam oda menni, pl Korfun szeptember közepén/végén már jellemző az eső.

     

    Viszont beleraktad a bogarat a fülembe, mert egy másik fórumon mondták, hogy azért ha az Ibusznál ennél a mediterrán tombolánál mondogatták, hogy melyik hely nekik  legszimpibb, akkor nagy eséllyel azt kapták.. 

    előzmény:
    t.arcsi (63)
    2011-07-31  09:54
  11. 2011. július 31. 09:5966.

    Úgy, hogy nem mondod meg neki, milyen messze van aztán már örül majd ő is, ha már ott vagytok.

    Santorini nem drágább, ha a keleti parton szálltok meg, a lávaköves parton, mi egy kis szállodában voltunk Kamariban.

    Ott jó a tömegközlekedés, egyrészt nagyon kicsik a távolságok, és pontosak a buszok. Robogót érdemes Santorinin bérelni, vagy quadot.

    előzmény:
    Narancspart (57)
    2011-07-31  09:41
  12. 2011. július 31. 09:5865.

    Santorinire én is nagyon mennék (Hellasz.hu-t bizti ismered, idén volt ott egy csajszi, irigyeltem:))), first minute foglalva nem olyan vészes, de drágábbak ott az árak. Most rákerestem, vmelyik iroda 93 euro-ért kínálja a fakultatív útját oda, elég húzós:(

    Az álmom meg Mykonos, de az végképp drága, de remélem eljutok oda.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. 2011. július 31. 09:5464.

    Szia!

    Santorinire árban Te sem emlékszel? Tényleg annyira drága, mint ahogy hallottam?

    Ennél a honlapnál viszont külön kellett repjegyet foglalnotok ugye?

     

    Örülök, hogy ennyi mindenki hozza kis élménybeszámolóját! 

    előzmény:
    nekezd (60)
    2011-07-31  09:47
  14. 2011. július 31. 09:5463.

    Sziasztok!

     

    Narancspart, gondolom a nevedből, voltál Sartin is:).

    Mi lehet, hogy Krétára megyünk, de nem biztos. IBUSZ Mediterrán tombolájára foglaltunk, ami árban nagyon jó, eddig nem találtam olcsóbb repülős utat, még last minute-et se, bár szept-ben bizti olcsóbb lesz.

    Szept. legelején fogunk menni.  Csak ugye nem tudjuk még az úticélt vagy Kréta vagy Korfu vagy Zakynthos vagy Rodosz lesz.

    Mi nászúton voltunk AI-vel (Rodosz), félpanziót sose választottunk (Paralián, Sartin voltunk még). 

    Mi isnagy Görögország imádók vagyunk:) Még az idei úticél sincs meg, de már a jövő évit tervezem:).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. július 31. 09:5262.

    Egy napnál többet nem biztos hogy rá tudom venni a társaságot az egész napos kirándulásra, de megbeszélés kérdése..azért ha úgy olcsóbb, akkor majd két vagy három napra bérlünk és egy más utánra tervezzük be az "elmenős" programokat.

    legalább Ierapetrára is kényelmesen el tudunk jutni a kikötőbe.

     

    Narancspart: én úgy terveztem be VAI-t hogy útba esik Agios nikolaos , meg Sitia és akkor egész napos kirándulásként mennénk és így nem egy huzamban autózunk 2,5 órát.

    előzmény:
    eperke68 (52)
    2011-07-31  09:24
  16. 2011. július 31. 09:5261.

    Köszi a privit!

     

    Közben nekem munka stb lesz, de nagyon be leszek én is sózva, hogy a túróba fogok én a melóra koncentrálni, nem tudom.

     

    Nálunk nagyon hirtelen jött az ötlet, nem ide akartunk menni, és még aug-i nyaralást terveztünk, de közbejöttek dolgok, és csak a szeptember lett a jó. Így meg igyekeztünk (vagyis én, ilyenekben én vagyok a főnök) olyan helyet keresni, ahol még akkor is tuti meleg van.

     

     

     

    előzmény:
    annina. (58)
    2011-07-31  09:44
  17. 2011. július 31. 09:4760.

    Sziasztok!

    Október elején voltunk, velünk zárták a szezont és még így is sikerült egy enyhe napszúrást kapnom. Két hétig voltunk, bejártuk még a távolabbi helyeket is, elmentünk a csodálatos Santorinire is. Nagyon kellemes volt az egész.

    A   kulfoldiszallodak.hu  -n érdeklődj,  nagyon profik. 

     

     

    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52
  18. 2011. július 31. 09:4659.

    Üdv Neked is!

    Az utazási irodáknál az a baj, hogy a déli partra nagyon kevés a szállásuk. Bár bevallottam már, hogy főleg a nagyobb irodák ajánlatait néztem inkább.Ők olyan megbízhatónak tűnnek..Bár kérdés,  hogy kinek mi számít nagy irodának.

     

    Korfu el is hiszem, hogy tetszett, annak is megvan a maga kis hangulata, én is imádtam (azt is)!

    12 fővel mekkora buli lehet egy ilyen nyaralás! 

    előzmény:
    totyogoka (53)
    2011-07-31  09:33
  19. 2011. július 31. 09:4458.

    Igen már nincs sok, már nagyon várom.

     

    az árakat meg fogom figyelni és megírom neked szívesen.  

    Startutazás. A Kartago Tourssal kötöttük a szerződést.

     

     

     

     

    előzmény:
    Narancspart (56)
    2011-07-31  09:38
  20. 2011. július 31. 09:4157.

    Eperke, tényleg gyönyörű Vai meg Chrissi is.

    Vai olyan messze van? Hogy fogom én erre rávenni a párom. 

     Az autóbérlés állítólag tényleg nem drága.

     

    Ott lehet inni vizet a csapból, vagy flakonost érdemes venni?

    (Anno Korfun már nem emlékszem hogy volt..) 

    előzmény:
    eperke68 (52)
    2011-07-31  09:24
  21. 2011. július 31. 09:3856.

    Szia!

    Jajj de jó, valakivel együtt várakozhatok, és még friss infokat is kaphatok, ha hazaértél.

    Az ellátás még kérdéses, ajánlat függő, majd ha foglalok meglájuk.

    Megkérdezhetem melyik irodától mentek?

    És ha nem titok priviben megirod, hogy mit jelent árban a last minute-os AI ajánlat? Megköszönném, lenne viszonyítási alapom.

    Nektek már akkor nincs sok!  

    előzmény:
    annina. (47)
    2011-07-31  08:14
  22. 2011. július 31. 09:3455.

    Autót mindenképp fogunk bérelni, ha szét akar ott nézni az ember, akkor másképp nem is lehet ott szerintem.

    Santorini tervben van, az akkora élmény lehet!

    (mert egyébként nyaralni meg iszonyú drága lehet ott) 

    előzmény:
    margo1958 (46)
    2011-07-31  05:52
  23. 2011. július 31. 09:3354.

    Szió,

    megnyugtattál, hogy ellátás nélkül is el lehet lenni.

    Nagyobb túrákat én sem tervezek, az én párom se egy nagy túrázós, bár ilyen jellegzetes helyeket szeret megnézni (ahol nem kell sokat gyalogolni).

    Nekem a tenger a lényeg. 

    előzmény:
    Anitadeak (44)
    2011-07-31  02:06
  24. 2011. július 31. 09:3353.

    Szia Narancspart!

     

    Mi 2009-ben voltunk szeptember végén október elején az Aeolus iroda kombinált utjával ami azt jelenti , hogy oda repülővel vissza pedig hajóval és busszal jöttünk.

    Kréta legdélebbi csücskében makrigialoson voltunk ez Lerapetrához  kb 30 km-re van.

    csodálatos a tengerpart , lassan mélyülő de délutánra mindig fantasztikus hullámokkal kényeztetett el bennünket a tenger. 

     

    mi egyébként is az elő illetve utószezon hívei vagyunk.

    Kocsit 3 napra béreltünk, de azt hogy mennyiért azt most nem tudnám megmondani ugyan is 12 fős baráti csapattal mentünk így két autót kellett bérelni. Az egyik egy kis busz volt de a végösszeget leosztottuk 12 főre.

     

    Érdemes néha a főutakról letérni mert olyan gyönyörű kis hegyi falvakon haladhattok át ami egyszerűen lenyűgöző.

     

    Jó utat! csodás nyaralást nektek!

     

    Az idén Korfun voltunk az is fantasztikus élmény volt.

    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52
  25. 2011. július 31. 09:2452.

    Autót bérelni több napra érdemes, mert úgy olcsóbb, és úgyis fogtok csavarogni sokat. Mi csak kocsival közlekedtünk.Már 20 eurótól lehet bérelni egy alsó kategóriás autót, Suzukit vagy Daevot, ami teljesen megfelel.

    Vai tényleg szép, kb 3 órányi autóútra van Gouvestől,de megéri. Chrissire Ierapetrából lehet menni hajóval, arra kell figyelni, hogy az utolsó hajóval mindenképpen vissza kell menni, különben ottragadtok.

    előzmény:
    annina. (50)
    2011-07-31  09:08

Címlap

top