Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kréta szeptemberben

Narancspart
Létrehozva: 2011. július 30. 17:52

Sziasztok!

Mivel úgy néz ki, hogy szeptemberben mégiscsak eljutunk nyaralni, úgy gondoltam olyan hely után kéne néznem, ahol még akkor is meleg van.

Kréta szigetére esett a választásom.

Kérem azokat akik már jártak ott, osszák meg velem a tapasztalataikat.

Valóban jó még ott az idő szeptember közepén?

Melyik részére érdemes menni, illetve melyik városba? Tényleg nem érdemes félpanziót befizetni?

És végül, Ti melyik utazási irodánál foglaltatok, elégedettek voltatok mindennel?

 

Nekem még minden újdonságnak számít ezzel kapcsolatban, így minden hozzászólásnak örülök. (Egyébként nagy Görögország rajongó vagyok, de távolabbi, repülős helyen még nem jártam.)

És olyan jó beszélgetni egy gyönyörű helyről. 

 

Köszönöm! 

Narancspart 

 

  1. 2011. július 31. 09:1151.

    ja, a képeken látom, 2010-ben

     

    De jó, örülök hogy végre valaki friss infokat tud mondani, mert olyan régi topicok vannak sajnos Krétáról.

    előzmény:
    annina. (50)
    2011-07-31  09:08
  2. 2011. július 31. 09:0850.

    Ti mikor voltatok?

     

    A tömegközlekedés milyen ott? Én arra gondoltam hogy a közeli kis városokba úgy mennénk át, és csak egész napos kirándulásra bérelnénk autót.

     

    Én kimondottan tengerpart imádó vagyok, ezért szeretném mindenképp megnézni VAI-t és Chrissit.

     

    VAI-tól el vagyok ájulva a fotók láttán, remélem életben is olyan szép lesz...

     

     

    előzmény:
    eperke68 (49)
    2011-07-31  08:33
  3. 2011. július 31. 08:3349.

    Már éppen javasolni akartam Chrissit, mert eddig ezt nem írták....csodaszép, és Vai is, ha szeretitek a szép strandokatSantorini is gyönyörű, itt régebben voltunk, ezért nem mentünk át,de sztem kevés rá egy nap.

    A többi város is nagyon szép,amiket javasoltak. A félpanzió bevált nekünk, mert lehet kirándulni is, a késői vacsorához azért vissza szoktunk érni.

    előzmény:
    annina. (47)
    2011-07-31  08:14
  4. 2011. július 31. 08:2548.
    kokkini hani partja
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. július 31. 08:1447.

    Szia!

     

    Most még nem, de augusztus közepén már tudok infoval szolgálni, ugyanis mi most megyünk Krétára!

     

    Én sem voltam még, ezért bújtam az internetet , google earth-t , hogy milyen, mit érdemes megnézni .

     

    A kérdésed nekem is megfordult a fejemben, hogy mi éri meg jobban, meg mihez van kedvem (mindig ugyanott enni , vagy járkálni ) és én is inkább az apartmanos változatban gondolkodtam, mert én is imádok beülni több helyre, de végül mi (4-en megyünk egyébként 2 pár) az AI ellátás mellett döntöttünk mert annyira olcsó last minute volt, hogy azt mondta a párom és a másik pár, hogy ha nem ízlik a kaja, vagy éppen másra vágyunk max elmegyünk máshova enni, de már az italok, kávé, fagyi, gyümölcs,snack miatt megéri ezt választani , mert ha azt számoljuk hogy külön meg kellene venni akkor már többet költenénk, ebben igazuk volt, ezért beadtam a derekam.

     

    Mi egyébként Kokkini Haniba megyünk, ez Gouves mellett van, és Heraklionhoz nagyon közel, a mi  tervünk, hogy egy napra bérelünk kocsit, akkor elmegyünk Agios Nikolaos-Sitia-Vai városnézésre , fürdésre. Egy nap mindenképp szeretnék átmenni Malia-ba, esténként pedig Heraklion vagy Hersonissos (ezek bulisabbak, sajnos későn vettük észre hogy a mi városunkra azt írják hogy csendes..., viszont ami jó benne hogy állítólag nagyon szép homokos parjai vannak!!  )

     

    Hajókirándulásra én inkább Chrissi szigetére mennék át, mint  Santorinire, keress rá a neten, csodaszép képek vannak róla!!!! próbálok csatolni párat..

    De ha belefér a keretbe, akkor megnézzük Santorinit is. 

    Ja, és Knossost én szeretném megnézni, de ehhez még meg kell győznöm a többieket . nem akarnak romokat nézni... de egyet csak "illik" ha már ott vagyunk, és ez még közel is van Kokkini Hanihoz tehát oda azért csak elmegyünk remélhetőleg.

    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52
  6. 2011. július 31. 05:5246.

    Mi a BR-nel voltunk néháy éve a Gouves Garden szállodában GOUVES településen, ez Heraklionhoz közel van. Igaz, itt AI ellátás volt, de nagyon szuper. Nem igaz, hogy nincs választék! Ha valaki ennyiféle ételből nem tud választani, az menjen apartmanba és étkezzen étteremben.

    Autót béreltünk és azzal jártuk be a számunkra érdekes látnivalókat. Sajnos Szantorini kimaradt, mert akkor volt az összeütközéses baleset és már nem tudtunk átfoglalni a másik hajóra, mert hirtelen megtelt. Ezt azért ne hagyjátok ki, ha lehet! 

    Ha mindig menni, látni akartok, akkor szerintem is az apartman a legjobb, mert nem vagytok időhöz kötve. Ha autót béreltek, akkor Heraklion nagy bevásárló központjaiban be tudtok vásárolni a reggelikhez, a többi étkezést meg útközben is meg tudjátok oldani. 

    Ilyen szempontból(kirándulások) még jobb is az ősz, mert nincs már annyira meleg, de a tenger még nem hűl le. Arról már nem is beszélve, hogy nincs az a nagy tömeg se. 

    Kellemes, szép utat nektek!

    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52
  7. 2011. július 31. 02:4445.

    A görög nők nagyon rondák ám.

     

    előzmény:
    Anitadeak (44)
    2011-07-31  02:06
  8. 2011. július 31. 02:0644.

    szai, en is imadom Gorogorszagot, mar negyszer voltam. Utoljara Kretan, 5 hos terhesen:-) Sajna a varos nevere nem emlekszem, de apartmanban voltunk 1 hetre, ellatas nelkul, reggelire es vacsira vettunk eleg kajat, sok gyumolcsot, betettuk a hutobe, ebedre mindig gyrost ettunk a varosban vagy a kirandulason. Sokat setaltunk, Knosszosz megvolt, es egy erod a varos mellett, de hosszabb turara nem fizettunk be, pedig unszoltam a parom, hogy menjen a Szamaria szurdokba(asszem, ez volt a neve), de mert ott  sokat kell gyalogolni, en nem mentem, o meg nem akart egyedul. A szigetek mindig dragabbak egy picit a szarazfoldnel, de megeri, megeri, megeri! Santorini tenyleg kihagyhatatlan, mi ott voltunk naszuton.

    szep nyaralast!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. július 31. 00:1643.

    Köszönöm, aranyos vagy.

    Igen, imádom az antik kultúrát, nekem az mindig nagy élmény. (voltam már Rómában pár éve, na ott aztán teljesen meg voltam kergülve a sok rom láttán

    Valójában nincs már olyan messze, másfél hónap úgy, hogy dolgozik az ember, hamar elmegy.

    De majd akkor fogok igazán örülni, ha sikerült lefoglalni valami jó utat.

    Azt hiszem elteszem magam, már fáj a hátam a sok üléstől.

    De holnap még jövök, és megvitathatjuk Kréta legapróbb részleteit is!

    Jó éjszakát! 

    előzmény:
    Mismo (42)
    2011-07-31  00:11
  10. 2011. július 31. 00:1142.

    Fura egyébként, hogy mindenről olvashatsz pozitív és negatív véleményt is...aztán eldöntöd majd személyesen, hogy kinek volt igaza.

    Mi kihagytuk Knosszoszt...bevallom, az engem annyira nem mozgatott meg, meg idő se maradt rá. Ha 2 hétre mentünk volna...akkor talán.

    De ha neked fontos, és érdekel, akkor mindenképp menj el!!!

     

    Remélem jól fog sikerülni!!! Élvezzétek ki!!!

    előzmény:
    Narancspart (39)
    2011-07-31  00:00
  11. 2011. július 31. 00:0841.

    Anyukám is volt Krétán még a 90-es években, és neki is nagyon szép emlékei vannak. Emlegetett valamit, hogy ott van egy hely, ahol fenn tudsz maradni a víz(tenger) tetején valami miatt. Én úgy tudtam, hogy ilyen a Holt-tengernél van, de az ott nincsen. 

    Pedig Anya állítja, hogy őt Krétán találkozott ilyen hellyel. 

    előzmény:
    Narancspart (39)
    2011-07-31  00:00
  12. 2011. július 31. 00:0340.

    Ugyanezt lementettem én is, ezt a helyet nem is hallottam még, vagyis a városét. És tényleg, ez nem Rethymno, úgy emlékeztem, hogy az Ibusznak csak ott vannak szállásai.

     

    Egy Ibusz irodába biztosan be fogok térni!

    Köszi! 

    előzmény:
    Lióra (38)
    2011-07-30  23:57
  13. 2011. július 31. 00:0039.

    Igen arról hallottam, hogy az gyönyörű, bár Vai is az a képek alapján.

    Majd ott eldöntjük, hogy mire szánunk időt.

    Ugye Knosszosz meg Héreklion alap, nálam legalábbis. Imádom az ilyen dolgokat, és a szakmámhoz is kötődik valamennyire. 

     

    Na az biztos, hogy én is rengeteg képet fogok csinálni, nagyon felcsigáztál ám! 

    előzmény:
    Mismo (37)
    2011-07-30  23:48
  14. 2011. július 30. 23:4837.

    Az én képeim tuti igaziak, mi csináltuk őket, ott jártunk személyesen!!! Maga a szárazföld elég kopár, de a szurdok gyönyörű, meg a tengerpartok.

    A legkeletibb részen van Vai, ott van egy tök jó pálmafás strand!!!

    A nyugati oldalon meg az a rózsaszín homokos lagúna...mi oda már nem jutottunk el, sajnos!!! De vannak arról is képek abban a topicban. Ismerősök szerint oda is érdemes elmenni.

    előzmény:
    Narancspart (35)
    2011-07-30  23:39
  15. 2011. július 30. 23:4436.

    Főzni-mosogatni én is kizárt hogy fogok. 

    Az hites uram majd szépen romantikázva visz engem tavernáról tavernára..

    Ha annyival kevesebbet fizetünk az aparmanért, akkor azt ott leeszem majd!

    Nálam a napozás meg a pihenés alapfelététel, ránk fog férni, szinte egész évben sehol nem voltunk. (nem vagyunk el eljárósok, szórakozósok, ezért megérdemeljük azt az egy hetet.)

     

    Pár napja még vaciláltam, hogy melyik görög sziget legyen, de teljes mértékben leragadtam Krétánál. 

    előzmény:
    Mismo (34)
    2011-07-30  23:31
  16. 2011. július 30. 23:3935.

    Néztem a topicban a képeket, le is mentettem párat, hogy mutogathassam a kedvesemnek, hogy na nézd ide megyünk, én választottam. 

     

    Beleolvastam most tüzetesebben abba is, és Rethymnorol ott csupa jót irnak, homokos part stb.. Az Ibusznak oda vannak nagyon jó áron útjai.

     

    Jajj ezek a képek de gyönyörűek..ez valóban ilyen szép hely?  

    előzmény:
    Mismo (33)
    2011-07-30  23:26
  17. 2011. július 30. 23:3134.

    Már nem emlékszem pontosan, hogy mennyi volt Santorini, de kibírható, az tuti.

    Mi egy nagy tengerjáró hajóval mentünk, és kaptunk vacsorát (vagy ebédet?), de hajnalban indult és késő este érkezett, úgyhogy nem kaptunk kaját már a szállodában.

    Utólag derült ki, hogy megy át szárnyashajó is Santorinire, aminek fele annyi a menetideje, szóval később indul, korábban érkezik Krétára, de behozza azt az időt, úgyhogy egyszerre érkeztünk meg velük. Utólag lehet, hogy azzal mentem volna, és nem kelek hajnali fél 5 körül a nyaralás alatt!!!

     

    Apartmanról nem tudok nyilatkozni, mi azt kilőttük, én nem akarok főzni-mosogatni a nyaralás alatt.

     

    Nekünk a napon süttetés szinte kimaradt...első és utolsó nap sikerült, de utolsó nap olyan fáradtak voltunk, hogy elaludtunk a napon, és rák vörösre égtünk!!!

    előzmény:
    Narancspart (32)
    2011-07-30  23:23
  18. 2011. július 30. 23:2633.

    http://www.nlcafe.hu/forum/index.php?id=1057&fid=441&topicid=155970&bw=&forumuser=&forumuserid=&step=1&page=2

     

    Ez egy korábbi topic, nézz be oda, vannak fent képek...köztük az enyémek is!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. július 30. 23:2332.

    Szia,

    örülök, hogy mindenkinek llyen szép élményei vannak Krétáról. Bár milyenek is lehetnének?

    A Neckremannt néztem, fel is irogattam magamnak, bár a többi irodához képest én drágálltam, és apartmanjaik nem nagyon voltak, csak szállodák. Ezért akarom megvárni, hogy kb. indulás előtt 2-3 héttel foglalnék, akkor tuti hogy lesznek akciók. (bár nem tudom a last minute, mikortól számit last minutenak?)

     

    Mi is szándékozunk szétnézni, de azért két napnál nem többet, hiszen passziv pihenést is szeretnénk azért, én ráadásul imádom a parton süttetni magam. :)

     

    Santorinire nagyon kiváncsi lennék, nem volt túl drága áthajózni oda? Lehet hogy egyéni foglalással  az is olcsóbb ott. 

    Találtam már Krétás topicocat,csak nem mindenhol ilyen segítőkészek a fórumozók. Tudom, hogy itt mindig kapok néhány jó tanácsot, élménybeszámolót.

     

    Jó lenne két hétre menni, de nem tudunk sajnos több szabit kivenni. 

    előzmény:
    Mismo (31)
    2011-07-30  23:16
  20. 2011. július 30. 23:1631.

    Sziasztok!!

     

    Mi 2006-ban voltunk ott szeptember közepén (pont ott láttuk a Duna tv-n a TV székház ostromát, de ez mellékes!! )

     

    Teljesen jó idő volt, lehetett fürdeni, napozni, nem volt tumultus.

    Mi félpanzióval voltunk, de 2 nap csak hideg kaját kaptunk, mert hajnalban indult a busz az 1 napos kirándulásra, és még nem volt nyitva az étterem. Úgyhogy így nem volt túl gazdaságos.

    Mi elmentünk Santorinire hajóval-ennyi elég belőle, szerintem, 1 hetet nem érdemes ott tölteni, de látni megéri

    Másik nap meg végigjártuk a Samaria szurdokot-ha ilyen terv van, akkor túracipő kötelező, de legalább egy kényelmes sportcipő!!!

    2 napot meg béreltünk autót, 1x keletre mentünk, 1x nyugatra, a szállásunk a fővárostól nem messze volt, kb. a sziget közepén (Gouves)

    Mi a Neckermann-nal voltunk, és teljesen meg voltunk velük elégedve. Sok helyen olvashatsz negatívat róluk, de a mi családunkban sose volt velük gond, pedig anyukámék sokszor voltak velük. Vártak a reptéren, a szervezett utak is rendben voltak.

     

    Amit megbántunk: hogy csak 1 hétre mentünk, alig maradt idő az igazi pihenésre, annyit rohantunk, hogy sokat lássunk...és így se láttunk mindent!!! Minimum 2 hét kell oda!!!

     

    Most hirtelen ennyi, remélem tudtam segíteni. Amúgy tényleg vannak Krétás topicok, talán még képek is vannak.

     

    Jó nyaralást!!! nagyon irigyellek!!!

    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52
  21. 2011. július 30. 23:1330.

    Én is azt a területet néztem ki, kár hogy az Ibusznál nincs oda apartman, max. hotel. Ha valóban oda akarunk menni, akkor tovább kell nézelődnöm.

     

    Az én másik felem is nagyétkű, szóval nekünk sem elég egy-egy szelet rántott husi.

    Az nem lesz baj, ha nem közvetlen parti a szállás, annyi séta kell.

    Én imádom Görögországot ( mindig mondom, hogy előző életemben ott élhettem), a kultúráját, az ókori civilizációját, mindent. 

    Tudom Európában sok szép hely van, de állitóm, hogy olyan hangulata egyiknek sincs mint Göröghonnak. Van benne valami egyedi, ahol máshol nem található meg, szerintem. 

    előzmény:
    jogri (29)
    2011-07-30  23:02
  22. 2011. július 30. 23:0229.

    Nem emlékszem már a város nevére, de most a google earthön ahogy néztem, úgy chersonisos és malia körül voltunk. Nem tengerparti apartman volt, de nem volt messze a parttól. A tengerbe lehetett fürdeni ott mindenhol, és talán apró kavicsos volt, de már arra sem emlékszem pontosan. De arra igen, hogy az volt a legjobb nyaralásunk. (pedig már sokat voltunk sokfelé)

    Ja, meg a pizzázóba egy pizzát kértünk csak, mert ha sz.r, akkor elég azt megenni, de finom volt, és akkora, hogy ketten a férjemmel (pedig nagyétkű) csak a 3/4-ét bírtuk megenni.

    előzmény:
    Narancspart (28)
    2011-07-30  22:50
  23. 2011. július 30. 22:5028.

    Mivel most mennék először repülővel nyaralni, úgy gondolom, hogy ilyen nevenincs irodával nem kelnék útra. Ne gondoljátok sznobságnak, természetesen lehet, hogy van olyan iroda, amit pl Ti nagyon jó ismertek, és szuper, csak én nem hallottam még róla...

     

    Nekem mindegy milyen gyümölcs, bármi jöhet.

    Nekünk tuti a szept közepe, talán 17.-e, az ha minden igaz szombat. Sok irodának van szombati turnusváltása ugye. 

     

    Az Ibusznál apartman csak Rethymnoban van ha jól láttam. Ti is ott voltatok?

    Ott milyen a part? Ez érdekelne a legjobban, hogy közel van e, mennyire veszélyes (kövek, sziklák, hullámok) és engedélyezett e az ottani partokon a fürdés.

     

    Megnyugtattál, az idő miatt akkor már nem aggódom.

    Csak a repülő miatt. Tuti valamit innom kell majd előtte, mert már a reptér látványa is ki fog készíteni. 

     

    előzmény:
    jogri (26)
    2011-07-30  22:39
  24. 2011. július 30. 22:4527.

    Nem hülyeség amit amit mondasz.

    Mi is nagyétkéűek vagyunk, főleg apa, mondjuk mi csak ketten megyünk (nincs gyerek még).

    Az a baj, hogy én abszolút nem ragaszkodom a szállodához, főleg mert hogy alig szoktunk bent tartózkodni, de nagyon kevés iroda van, aki apartmanhoz is kinál félpanziót, illetve csak reggelit vagy vacsit.

    (én legalábbis a nagyobb irodáknál apartmanos utaknál nem láttam ilyet). Illetve az van odaírva, hogy kint a szomszédos ilyen-olyan étteremben lehet befizetni.

     

    A tengerparton nem nagyon izgat a mennyit eszek és mikor kérdés - vagy leúszom (főleg ha hullm is van, az plusz megdolgoztat), vagy lekirándulom úgyis. 

    Egyébként tuti, hogy a last minute árak fognak dönteni, attól függ milyen ajánlatok lesznek.

    Neckermannt, Ibuszt, Vistát, Tuit, Best Raisent, Questort néztem. Nem tudom milyen iroda van még ami megbízható és jók az árai? 

    Ibusz és Questor ami jó számomra ezek közül.

     

    előzmény:
    Lióra (25)
    2011-07-30  22:33

Címlap

top