Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kréta szeptemberben

Narancspart
Létrehozva: 2011. július 30. 17:52

Sziasztok!

Mivel úgy néz ki, hogy szeptemberben mégiscsak eljutunk nyaralni, úgy gondoltam olyan hely után kéne néznem, ahol még akkor is meleg van.

Kréta szigetére esett a választásom.

Kérem azokat akik már jártak ott, osszák meg velem a tapasztalataikat.

Valóban jó még ott az idő szeptember közepén?

Melyik részére érdemes menni, illetve melyik városba? Tényleg nem érdemes félpanziót befizetni?

És végül, Ti melyik utazási irodánál foglaltatok, elégedettek voltatok mindennel?

 

Nekem még minden újdonságnak számít ezzel kapcsolatban, így minden hozzászólásnak örülök. (Egyébként nagy Görögország rajongó vagyok, de távolabbi, repülős helyen még nem jártam.)

És olyan jó beszélgetni egy gyönyörű helyről. 

 

Köszönöm! 

Narancspart 

 

  1. 2011. július 30. 22:3926.

    Jujdemennék.

     

    4 éve voltunk Ibusszal (csak ajánlani tudom) egy apartmanba 2 hetet és októberbe! Az idő akkor is szuper volt, csak a hazaérkezéskor esett nagyon rosszul az itthoni 5 fok. Szerintem az időjárás miatt ne aggódj, tuti jó lesz. Nekünk csak egy napunk volt, ami rossz volt, akkor kellett egy hosszú nadrág, meg egy pulcsi. Én legközelebb is csak akkor mennék. Mi voltunk az utolsó turnus, ezért egy hét áráért kettőt lehettünk.

    A gyümölcsök pedig szerintem nem voltak drágábbak, mint itthon. Olyan finom, édes, mag nélküli szőlőt én máshol még nem ettem, mint ott. A helyi banánt úgy árulták az út szélén, mint nálunk a dinnyét. Ééés, rengeteg gránátalmát ettünk, isteni finomakat potom pénzért. (viszont kívülről csúnya volt, nem olyan, mint amit itthon veszel, de az íze, hmm....)

    Programot meg úgyis ajánl majd az utazási iroda kinti munkatársa minden napra, csak győzzetek válogatni. De kocsit mindenképp béreljetek, hogy magatok is felfedezhessétek a szigetnek legalább egy kis darabját.

     

    Jó utat!

    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52
  2. 2011. július 30. 22:3325.

    Ez annyira egyén/családfüggő.

    Mondjuk egy család,ahol van egy nagyétkű apuka,egy kétméteres kamasz,anyuka is jóétvágyú,akiknek mondjuk 3 szelet hús,dupla adag sültkrumpli sem kottyan meg,megéri a félpanzió(sok pasit ismerek,aki egy tál kajával nem lakik jól).

    Kisétkűeknek elég az egy tál étel étterem is.

    Görögországban egyébként későn vacsoráznak.Szállodákban is sokszor 9-ig lehet vacsizni,de kedvesek is.

    Egyszer késtünk és 3/4 9-kor estünk be(csoporttúrán voltunk)és mondták,hogy nyugalom,nem kell sietni,együnk nyugodtan

    Szerintem az egész Mediterrániumban a görögök a legkedvesebb vendéglátók,az olaszok  a legkevésbé azok (kivételek vannak)

    Apartmanokban lehet úgy is rendelni,hogy csak vacsora és reggelit nem kérsz.

    Mondjuk nekem kedvenc étkezésem a reggeli,fixa ideám,hogy reggel még megehetem azt a csokis psikótát,amit este már nem,hiszen úgyis lemozgom:))+,ha jól bereggelizem,egész nap nem vagyok éhes.

    De ez én vagyok.

    előzmény:
    Narancspart (22)
    2011-07-30  22:04
  3. 2011. július 30. 22:2124.

    Így igaz, az fp, stb, az egy kötött dolog azért, és nem éri meg ha csak úgy elszáll, mert én éppen késő éjjelig csavargok valahol egész nap.

    Én is ilyen vagyok.

    Pláne egy ilyen helyen, ahol mindent amit lehet meg kell nézni egy hét alatt.Plusz még a tengerparton fetrengés.. 

    előzmény:
    elsi1 (23)
    2011-07-30  22:10
  4. 2011. július 30. 22:1023.

    Ahogy szereted,van,aki élvezi,ha mindennap neki kell kikutatnia az étkezése helyszínét,más azt szereti,hogy nem kell mindennap a kaja után menni,mert tuti ,hogy a szállodában kap kaját.

    :)

    Meg az éttermi kaja hosszabb időben--nekem a nyaralás nagyon be van osztva,mert mindent akarok látni és menni,nekem jobban be van osztva időileg,mint a munka.

    Az megvár:)

    előzmény:
    Narancspart (22)
    2011-07-30  22:04
  5. 2011. július 30. 22:0422.

    Kizárt dolog, hogy főzzek..

    Pusztán a tavernás kajálások érdekelnek, hogy ott mennyiből jön ki. Az előttem szóló azt mondta, hogy a bolt kizárt, mert drága, de az éttermek olcsóak, és a félpanzió árát akkor inkább ott leenném, akkor amikor én akarom, és azt ennék amit én akarnék. 

    előzmény:
    elsi1 (21)
    2011-07-30  21:56
  6. 2011. július 30. 21:5621.
    Nekem egy ismerősöm úgy akarta megoldani a krétai utat,hogy majd ott vásárol és főt,hát,totál ráfizetés volt és még strapálnia is kellett magát
    előzmény:
    Narancspart (20)
    2011-07-30  21:33
  7. 2011. július 30. 21:3320.

    Szia!

    Én is efelé tendálok, hogy apartmanos út, és ott oldjuk meg a kaját, igy annyival olcsóbb az út, és magunk választjuk ki mikor mit akarunk enni.

    (elég nagyevők vagyunk, ráadásul én finnyás is kicsit)

    Drágák a gyümölcsök? Na pedig nálam az létfontosságú egy nyaraláson, akkor a gyümikre kell spórolni.

     

    Nektek hol volt a szállásotok, és milyen irodával mentetek? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_190804 (18)
    2011-07-30  21:12
  8. 2011. július 30. 21:3119.

    Szia,

    szívesen fogadok minden véleményt. 

    Santorinire én is gondoltam, bár arról hallottam, hogy elég húzós az ára, majd meglátjuk, tulajdonképpen eléggé oda vagyok Santoriniért is, tehát ha belefér, akkor majd meglessük azt is.

     

    A hullámok minket nem zavarnak, sőt..imádom, bár nem tudom mekkora az igazán nagy, és az amiben még életveszély nélkül lehet fürdeni.

    Ezért kérdeztem, hogy melyik városnak milyen a partja, nálam ez döntő lenne, hiszen, imádok a tengert. Csak valamelyik fórumban olvastam, hogy sok helyre szinte folyamatosan ki vannak téve a piros zászlók, tehát ott tilos fürdeni.

     

    Gondolom, hogy visszamennél. Én még sosem voltam ilyen messze, Korfu volt a legtávolabbi, az is tetszett nagyon anno. 

    előzmény:
    germami (17)
    2011-07-30  21:10
  9. Torolt_felhasznalo_190804
    Torolt_felhasznalo_190804
    2011. július 30. 21:1218.
    Időjárásról nem tudok nyilatkozni, mert főszezonban voltunk, de a kajáról igen. A boltok tényleg elég drágák, főleg a szárazföldi görög részekhez képest. A gyümölcsök extra drágák voltak. Viszont az éttermek, pékségek szerintem teljesen megfizethetőek. Vicces volt, mert egyik este ,,közértből vacsiztunk", és többe került, mint a többi estén, amikor mindig étteremben ettünk. Mi nem kértünk reggelit a szállodában, mert sokáig alszunk, de akik kértek, azt mondták, egyhangú volt, nem érte meg. A mi reggelink útban a strandra, vagy kirándulásra egy gyros volt, vagy a pékségből valami. A befizetős félpanzió általában annyiba kerül, mintha étteremben eszel, csak akkor több a lehetőséged. Ehetsz az aktuális kiránduláson, séta közben a tengerparton, hangulatos tavernában, stb... Én nem fizetnék be semmire, de ez az én véleményem. (Itthoni utazásokon szoktunk kérni félpanziót, tehát nem vagyok ,,ellátás ellenes") Mondjuk kaját sem vinnék magammal soha sehova, max. ha egy tanyára mennék nyaralni. De gondolom, ez amúgy sem jönne szóba repülőn.
    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52
  10. 2011. július 30. 21:1017.

    Szia,

     

    2004-ben voltam, kicsit régen, de szívesen leírom a tapasztalataimat. 

     

    mi szállodában voltunk, FP-n, nekünk bőven elég volt, változatos volt, s mivel este 10ig volt vacsi, így nem volt gond a vissza rohanással. 

    Étteremben 1x ettünk, hangulatos volt, de kicsit drága, összeségében FP-vel árban jobban jártunk

     

    Szállásunk Heraklion mellett volt Amadaour, ha jól rémlik a neve. Bejárni Heraklionba egyszerű bkv busszal is lehetett, ez a parkolási káosz miatt kényelmes volt.

     

    Amit szerintem érdemes megnézni az Santorini, majd minden szállodában be lehet fizetni ilyen hajós útra, nagyon szép, szerintem. ha már a szigeten vagytok anno nekünk felajánlották, hogy különböző városokba még pluszban elvisznek, na ez kissé rohanós, lehet,jobban jársz, ha kiszállsz a kikötőben, s csak 1 városra koncentrálsz, legalábbis én most így csinálnám, ha újból mennék...és mennék

     

    Maga a tenger nagyon hullámzó volt akkor, mi inkább a medencét használtuk, esetleg ha szállást néztek, talán érdemes olyat választani, ahol van medence. 

     

    Jó utat nektek, biztos klassz nyaralás lesz.

    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52
  11. 2011. július 30. 20:3416.

    Autót mindenképpen bérelni kell majd, hiszen azzal jobban megéri bejárni a szigetet. Mint mondtam, nagy művészet/régészet rajongó vagyok, tehát bármi ami rom, az már megnézendő.Emiatt nekünk sem valószínű az AI, sokat leszünk úton.

     

    Ezért filozok, mert ha nem rendelek kaját, akkor ugye elég az apartman, ami ugye árban nagyságrendekkel olcsóbb. (két főnél kb 50-60 ezer ft-tal, vagy még többel is)

    És nagyon sok helyen irják, hogy még kint, helyben is meg lehet rendelni a félpanziót egy-egy étteremben.

    A Best Raisent én is néztem, a Questor csak azért volt szimpatikus, mert rengeteg szállásajánlata van Krétára.

    De mivel csak aug. végén, szept. elején fogok foglalni, akkor már szerintem lesznek tök jó last minute ajálnatok is.

     

     

    Köszönöm az élményeket, ti nosztalgiázhattok, én meg egyre jobban mennék már. 

     

    (főleg hogy itthon heteken át csak ez a szomorú idő van) 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_822629 (14)
    2011-07-30  19:45
  12. 2011. július 30. 20:2815.

    nem semmi ez a szobor, valóban szépségideál.

     

    Igen,én is így gondoltam, hgoy max reggelizni és utána megoldjuk valahol, valamilyen étteremben.

     

    előzmény:
    Lióra (13)
    2011-07-30  19:33
  13. Torolt_felhasznalo_822629
    Torolt_felhasznalo_822629
    2011. július 30. 19:4514.

    Kétszer voltam a szigeten, mindkétszer augusztusban, tizenx év különbséggel, nekem szívem csücske. Ahogy hallottam, szeptemberben is jó ai idő, nem hideg a víz, szóval szerintem nem lesz rossz.

     

    2009-ben voltam másodjára, a Best Reisennel, mi elégedettek voltunk teljes mértékben. Mindkétszer a fővárostól keletre szálltam meg, de különböző településeken (Gouves, Stalis-Malia), bármelyiket merem javasolni.

     

    Anno félpanzióval, most AI-val, hát én semmiféle egyhangúságot nem tapasztaltam, változatos volt és hatalmas választék, egyik gyerekem sem maradt éhet, sőt.

     

    Az egyik legszépségesebb rész Agios Nikolaos, ada menjetek át. Ha belefér, egy Santorini fakultatív utat is javaslok, az is óriási élmény lenne. Meg hát Knosszosz is alap.

     

    Hú, nosztalgiáztam egy kicsit, szóval én bármikor visszamennék.

     

    Jó nyaralást!

    előzmény:
    Narancspart (8)
    2011-07-30  18:32
  14. 2011. július 30. 19:3313.

    Ma pont ilyen a nőideál:nagy cici,vékony derék,magas termet:)

    http://hu.wikipedia.org/w/index.php?title=F%C3%A1jl:Snake_Goddess_Crete_1600BC.jpg&filetimestamp=20050617195631

     

     

    kígyóistennő a knosszoszi palotából

    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52
  15. 2011. július 30. 19:3212.

    Azt is megteheted,hogy jó bőséges büféreggelit kérsz és vacsorára mindig más helyre ültök be,így változatosabb képet kaptok a krétai konyháról,hiszen minden szálloda éttermének van egy profilja,ami már egy hét után unalmas, illetve nem kell besietni a strandról,hogy vacsora.

    Szerintem az AI felesleges,bőséges reggelizés után délben elég egy kis gyümölcs,fagyi,este hatkor meg már mehettek vacsizni,legalábbis mi így szoktuk.

    Meg AI-tól sehova nem lehet menni,mert ahhoz viszont túl drága,hogy az ember veszni hagyja.

    Remélhetőleg szeptember végén,októberben a tinik is már az iskolapadban ülnek és nem ott dorbézolnak Krétán.

    Szállodáknál,ami még jó lehet,ha saját strandja van.

    Térkép:ugye Heraklion(Iraklio) és Retymno a két fő pont,de ki mit szeret.

    Van,aki azt szereti,ha 4 diszkó van  a

    közelében,van,aki azt szereti,ha 5 km-re tőle van a szomszéd .

    Térkép

    http://greekland.hu/nyaralohelyek/index.php?oldal=kreta

     

    előzmény:
    Narancspart (7)
    2011-07-30  18:30
  16. 2011. július 30. 19:0411.

    A kajával én is igy lennék, mert elég finnyás vagyok.

    Ha ki lehet jönni egész normális áron az étkezésekkel, akkor nem mennék szállodába, elég lenne az apartman.

    Mondjuk szerintem AI-val kapcsolatban az sem mindegy, hogy melyik szállodába megy az ember. (tényleg annyiféle véleményt lehet erről olvasni.) 

    előzmény:
    LuluBelle (10)
    2011-07-30  18:57
  17. 2011. július 30. 18:5710.

    szia!

     

    mi főszezonban voltunk eddig csak, így szeptemberi időjárásról nem tudok nyilatkozni.

     

    voltunk apartmanban, reggelit megoldottuk az ottlevő pékségből, vacsora pedig fejenként 7-10 euróból jött ki.

     

    AI ellátással is voltunk, túl változatos nem volt a választék (mondjuk én kevés dolgot eszem meg, így egy hétig görögsalátán éltem, de ez az én bajom),  de minden nap volt valami különlegesség, és senki sem maradt éhen, mert finom volt a kaja. 

     

    mind a kétszer Stalis-ban voltunk 

    előzmény:
    Narancspart (7)
    2011-07-30  18:30
  18. 2011. július 30. 18:449.

    Később még benézek, addig még hátha tud valaki tanácsot adni.

    Nem tudom melyik város legyen a nyerő.

    Utazási irodák közül eddig a Questor és az Ibusz a nyerő, bár még egyikkel sem utaztam soha. 

    előzmény:
    Narancspart (8)
    2011-07-30  18:32
  19. 2011. július 30. 18:328.

    Köszi a linket!

    Eszerint 26 fokos a tenger szeptemberben, akkor már nagy baj nem lehet. 

    előzmény:
    Lióra (6)
    2011-07-30  18:30
  20. 2011. július 30. 18:307.

    Szia!

    A Knosszoszi palota nálam alap lesz, mivel imádok mindent, ami az ókorral kapcsolatos.

    A szeptember közepi időpontunk már tutinak látszik, és szerintem is jól válaszottunk, hogy ekkor megyünk.

    Hát igen, repülőn nehézkes lenne vinnia jó kis fagyasztott töltött káposztát!

    Csak attól félek, mert más fórumokon írták, hogy a félpanziós és AI ellátásokban eléggé érdekes kajákat adnak, esetleg majdnem ugyanazt minden nap.

    Végül is én gyroson is elvagyok egy hétig. 

    előzmény:
    Lióra (5)
    2011-07-30  18:25
  21. 2011. július 30. 18:306.
  22. 2011. július 30. 18:255.

    A knosszoszi palota alapcél.

    Tele van Kréta részeg angol fiatalokkal.

    Drágább,mint a százrazföld és észak.

    Megéri befizetni félpanzióra.Mert a helyi kaja drága,az meg,hogy Mo-ról vinni: hát ugye repülőn nem biztos,hogy lehetséges,vagy lehet.

    Ha nem szereted a hatalmas kánikulát,akkor szuper az október.

    Kevesen vannak,nincs zsúfoltság,jobban örülnek a turistának.

    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52
  23. 2011. július 30. 18:214.

    Szia, 

    azt elhiszem, hogy nagyon tetszett nekik, én sem birok betelni a képekkel a neten.

    Az én anyukám is volt, mondjuk ő jó régen már, de ő is nagyon el volt ájulva tőle.

    Én is ebben reménykedtem, hogy mivel az a legdélebbi része az országnak, emiatt tuti fürdős idő lesz még.

    Azt tudod, hogy melyik városban volt a szállásuk? 

    előzmény:
    mahorka (2)
    2011-07-30  18:15
  24. 2011. július 30. 18:183.

    Remélem jön majd erre valami tapasztalt utazó.

    Fogalmam sincs melyik város lenne a nyerő, találtam pár Krétás fórumot a neten, de annyi az ellentmondásos vélemény 1-1 várostól, és szállásról. 

    előzmény:
    Narancspart (1)
    2011-07-30  17:52
  25. 2011. július 30. 18:152.

    Szia!

     

    Nekem saját tapasztalatom sajnos nincs, de a szüleim tavaly voltak Krétán, szeptember végén és nagyon jó idő volt, fürödni is tudtak simán.

    Amúgy nagyon tetszett nekik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top