Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ezotériával parasztvakítan

Torolt_felhasznalo_807121
Torolt_felhasznalo_807121
Létrehozva: 2011. július 13. 08:23
Ezotériával parasztvakítanak
a magyar celebek

http://velvet.hu/celeb/2011/07/12/gyogycelebek/

 

 

  1. Torolt_felhasznalo_872096
    Torolt_felhasznalo_872096
    2012. október 24. 15:21626.
    Ezen a fórumon jöttem rá hogy a diplomás nem = az okoságal .
    Ha még sokat kötekszel akkor itt fogják lobogtatni
  2. 2012. október 24. 11:47625.

    Értem mire célzol, és meg is értem. Ám, nagyon fontos lenne, hogy az ezo, ezoterikus, ezotéria kifejezéseket úgy használjuk, ahogy kell. Az ezoteria görög szó, jelentése: belső.

    Ebből adódóan az ezoterikusok, ezotériával foglalkozók nem kifelé "dolgoznak" hanem befelé. Tehát minden ember ezos, ezoterikus, ezotériával foglalkozik, ha önmagával foglalkozik.

    Akik ezoterikusokként működnek, így elsősorban nem az lenne a feladatuk, hogy gyógyítsanak, mint egy orvos, hanem abban segítsenek az embernek, hogy visszataláljon önmagához. Kezdjen újra beszélgetni önmagával, és értse meg mi miért van az életében. Múködhet egy természetgyógyász is így, bár ott tüneti "kezelések" is vannak...... 

    előzmény:
    somdere (607)
    2012-10-22  17:32
  3. Torolt_felhasznalo_419633
    Torolt_felhasznalo_419633
    2012. október 23. 22:55624.
    Nem? Pedig de. Én emlékszem rá. Nem is olyan régen volt. És hamarosan megint lesz.
    előzmény:
    -1- (623)
    2012-10-23  22:47
  4. -1-
    -1-
    2012. október 23. 22:47623.
    Tényleg? Erről én nem is tudok?
  5. Torolt_felhasznalo_872096
    Torolt_felhasznalo_872096
    2012. október 23. 22:02622.
    ezos válasz: Mert elhitted az illetőnek ,hogy rajtad segíthet . Vagyis csak rajtad múlott . Mindenkinek van képessége öngyógyításra ... saját elvei meg hite alapján . Ez olyan mint egy matek függvény .
    Ha orvoshoz mész és hiszed meggyógyíthat akkor van esélye ,hogy megtegye és 100 % csak akkor ha ezt ő is úgy tudja .
    Az hogy ki milyen mértékbe használhatja ez irányú képességeit az egyenesen arányos kellemes és kellemetlen gondolataival napi szinten ... olyan jedi módra .
    Félelmek kiiktatását meg már profit erre épül egy rakás gyórstalpaló tanfolyam meg erről szólnak a befutott ezos könyvek meg ...
    Az ijesztgetés , megfélemlítés még ennél is nagyobb  profit és ez megy a híradókba .
    előzmény:
    somdere (607)
    2012-10-22  17:32
  6. 2012. október 23. 19:41621.

    Nem adják könnyen.

    Marha nagy pénzekről van szó, nem mondanak le róla.

    A sok hülyéje viszi nekik, ezek meg dőzsölnek belőle.

  7. Torolt_felhasznalo_776746
    Torolt_felhasznalo_776746
    2012. október 23. 19:35620.

    Magacska vegye ezt halal komolyan es ne loje ki alolam a ponit

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878315 (619)
    2012-10-23  19:34
  8. Torolt_felhasznalo_878315
    Torolt_felhasznalo_878315
    2012. október 23. 19:34619.

    Amig fogalmazom a kovetkezo hozzaszolasomat , itt van egy tanmese. Gondolkozzatok  el rajta.

     

     

     

     

    A sánta és a pösze elmennek egy hires mágushoz.

    Elöször a sánta megy be.

    Megszólitja a mágus:

    -Sánta,nézz mélyen a szemembe,majd menj ki,dobd el a mankóidat és járj!

    Bemegy a pösze,a mágus már várja :

    -Pösze,nézz mélyen a szemembe,majd szépen tisztán mondjál egy mondatot!

    Mire a pösze: -Mágusz,eleszett a szánta!

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    idézet:
    Mozdonj (624)
    2012-10-23 19:02:07

    Itt kerem szabad nevetni ?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_776746 (617)
    2012-10-23  19:02
  9. Torolt_felhasznalo_776746
    Torolt_felhasznalo_776746
    2012. október 23. 19:21618.

    Kihasznalom az alkalmat , hogy orulhetunk kedves jelenletednek , Vito P.M.D.

     

    Nemregiben talalkoztam ezzel a beirassal a Neten.

     

    Ez a projekt tavaly ilyenkor lett elkepzelve es szeretnem , ha elmondanad , hol tartotok a projekt megvalositasaban .

     

    Reszlet illetve izelito , hogy mindenki kedvet kapjon  a parasztvakitok elleni harcra :

     

     ....rengeteg szemét van a TV műsorokban ezotéria és spiritualitás szintjén ( és a neten is sajnos ebbe a bulvár irányba ment el mindegyik kezdeményezés… ), és hiteltelen vagy nevetséges, esetleg a kókler kategóriába tartozó embereket szólaltatnak meg. Persze tisztelet a kevés kitételnek, de ebbe a kivételbe nem tartoznak bele a TV-s jósok, magukat istenek neveiben feltűntető ( Oden, Zeusz, stb… ami részemről istenkáromlás ezen a szinten ) embereket maximálisan becsapó réteg. Akit érdekel miért, azt kifejtem videóban is és írásban is itt az egyik bejegyzésemben, most nem részletezném. Ezeknek i s megvan a helye nem tagadom, a bosszantó csak az, hogy ezek a jelenségek okozzák a legtöbb kárt a spiritualitásnak. Nincs egyensúly.

     

    És pont ezért fogalmazódott meg bennem/bennünk ez a gondolat Vito barátommal, hogy az egyensúly felé lépve csináljuk meg az általunk hitelesnek tartott ellen pólust.

    Mivel a gagyit megszüntetni nem lehet, csak adni egy lehetőséget azok számára is, akik nem a gagyi színvonalat képviselik és ezáltal létrehozni egy egyensúlyt, ami alapján mindenki maga tudja eldönteni, hogy melyik irányba lép.

     

     

    **************

     

    Ez mar valami , /Cornix cornici oculos non effodit ?/, de szerintem gorcso ala kell tenni az altaluk hitelesnek tartott ellenpolust is.

     

     

    előzmény:
    vitopmd (615)
    2012-10-23  17:48
  10. Torolt_felhasznalo_776746
    Torolt_felhasznalo_776746
    2012. október 23. 19:02617.

    Amig fogalmazom a kovetkezo hozzaszolasomat , itt van egy tanmese. Gondolkozzatok  el rajta.

     

     

     

     

    A sánta és a pösze elmennek egy hires mágushoz.

    Elöször a sánta megy be.

    Megszólitja a mágus:

    -Sánta,nézz mélyen a szemembe,majd menj ki,dobd el a mankóidat és járj!

    Bemegy a pösze,a mágus már várja :

    -Pösze,nézz mélyen a szemembe,majd szépen tisztán mondjál egy mondatot!

    Mire a pösze: -Mágusz,eleszett a szánta!

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

  11. Torolt_felhasznalo_776746
    Torolt_felhasznalo_776746
    2012. október 23. 18:51616.

    Ezt a temat befejeztem : valaszom es velemenyem ki lett nyilatkoztatva :  PONT

     

    " Valami megmoccant , valami  indul..."

    Szabadsolyom .....

     

     

    Ez mond Neked valamit ?

     

    előzmény:
    vitopmd (615)
    2012-10-23  17:48
  12. 2012. október 23. 17:48615.

    Hai!

     

     

     Ja és még valami......

     

    Az említett nick  beteg gyerekek kapcsán vetette fel, hogy miért nem gyógyítják meg ha már idézem...varázserejük van.

     

    Ezt írod te is csak már másképp....

     

     """ Embersegbol  kellene segiteniuk azoknak akikben annyira zubog a varazsero ....""""

     

     

    Nos....

     

    A varázslást vagy varázserőt még véletlenül sem keverném össze a természetgyógyászattal, vagy a gyógyítással. 

     

    Az emberségről meg már tettem említést....a példáimmal.

     

    Az emberséghez nem kell varázslónak lenni vagy természetgyógyásznak, csak EMBERNEK. Ezen belül soroltam néhány szakmát......orvost péket stb stb.....akik emberségből tehetnének. Plusszt. Erről írtam.

    Vagyis.....ha netén még mindig nem akarod érteni.....

     

    Bárki tehet embertársáért.....úgy hogy ne kérdezzen ne másra várjon hanem önmaga tegyen.

     

     

  13. 2012. október 23. 14:39614.

    Hai!

     

    Érdekes kérdés, de kissé álszent.

     

     

    Ezen tematika alapján én is kérdezhetnék száz ilyet, most csak néhányat teszek meg..........

     

    -A hivatásos orvosok a fizetett munkaidő után miért nem gyógyítanak karitatív alapon? Ingyen. Plusszban. Volna kit....

    -Az említett gyűjtés helyett miért nem a TB fizet vagy a súlyos milliárdokat kaszírozó gyógyszergyárak állják a számlát?

    -De mi van az éhezőkkel, a nyomorgókkal, azokkal akik létminimumon élnek, mi van a fogyatékosokkal a nyomorékokkal a vakokkal...soroljam? Rajtuk KI segít? Hathatósan?

     

    -A pékek miért nem osztják szét a megmaradt pékárut a rászorúlok között?

    -A konyhákon miért nem adják ki a megmaradt ételt az éhezőknek?

    -Az elkobzott édességet gyümölcsöt miért nem osztják szét a rászorulók között és miért égetik el, semmisítik meg?

     

    SOROLJAM MÉG?

     

    Jó lenne, ha az ilyen kérdéseket, mint amit feltettél, egy irányban, elfogultan, nem kis dogmával.....máshová is címeznéd.

    Úgy lenne igazságos.

    Emberi.

     

    Így, csak elfogult kötekedés vagy dogmatikus kilengés valami irányába, amit nem is értesz. Vagy kedvelsz. 

    előzmény:
    somdere (607)
    2012-10-22  17:32
  14. Torolt_felhasznalo_419633
    Torolt_felhasznalo_419633
    2012. október 23. 13:20613.
    Egyetértek.
    előzmény:
    -1- (610)
    2012-10-23  10:14
  15. -1-
    -1-
    2012. október 23. 12:20612.

    Igen, ez az én véleményem, és nekem ez rendben is van.

     

    De feltettem a kérdést, amire nem kaptam meg a választ, 

    Van rá válasz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_776746 (611)
    2012-10-23  12:15
  16. Torolt_felhasznalo_776746
    Torolt_felhasznalo_776746
    2012. október 23. 12:15611.
    Ez a Te velemenyed. Nem tudom , melyik galaxiara ervenyes : itt a Foldon ez nem igy van.
    előzmény:
    -1- (610)
    2012-10-23  10:14
  17. -1-
    -1-
    2012. október 23. 10:14610.

    Valóban nagyon jó a hsz, és valóban magáért beszél. Pardon, magához beszél.

     

    Senkinek nem a dolga, hogy másokat meggyógyítson, ezt neked is pontosan tudnod kellene.

    Mindenki a maga dolga, és ott kezdődik, hogy úgy kellene élni, hogy már eleve ne legyenek betegségek. Ez az egyik kategória.

     

    A másik kategória, ahol éppen valakinek valamire rá kell ismernie egy betegség által.

     

    Az orvosok nem tudnak betegeket, betegségeket gyógyítani? Miért? 

    Eleve az a kérdés, hogy miért kell elmennie a természetgyógyászhoz egy betegnek, akin az orvostudomány nem tud segíteni, akik nem tud meggyógyítani?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_776746 (609)
    2012-10-23  09:43
  18. Torolt_felhasznalo_776746
    Torolt_felhasznalo_776746
    2012. október 23. 09:43609.

    Továbbra sem értem, hogy amikor a tévében mutatják, hogy X gyerek műtétjéhez rengeteg pénz kell, hogy életben maradjon, akkor a csodás képességű emberek miért nem gyógyítják meg. Nekem kb. 10 éve a látásomon javított egy természetgyógyász, ezért hiszek a gyógyító energiában, és csodálkozom, hogy miért nincs több egészséges ember a világon, amikor egyesekben buzog a varázserő.

     

     

     nagyon okos eszrevetel es nagyon jo hozzaszolas. Magaert beszel.

     

    előzmény:
    somdere (607)
    2012-10-22  17:32
  19. 2012. október 22. 21:50608.

    A zongorázó kissrác hogy jött a témához?

    Egyébként nagyon aranyos volt. Csak OFFFFF

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_776746 (602)
    2012-10-22  14:13
  20. 2012. október 22. 17:32607.

    Minden ember, tudattalanul vagy tudatosan, azzal, hogy él, azon dolgozik, hogy magasabb tudati szintre jusson. Mindig jön új nehézség, megoldandó feladat, aminek hatására kisebb vagy nagyobb mértékben változnunk kell, hogy túljussunk rajta. Ha valaki sületlennek látszó ezo-szöveggel nyomul, az többnyire csak elriaszt magától másokat, még akkor is, ha a bizonyosság birtokában van. Más úton, más témában is lehet ismereteket szerezni, és azzal segíteni, sokszor az hatásosabb is. Lehet akármi a szakmája, ha jó ember, és van benne lelki erő, és ezt másokra is átsugározza. Ha valaki a többi ember számára nem elfogadható módon foglalkozik az ezotériával, mégis segíteni szeretne, akkor módosítania kell a szóhasználatán és a külvilághoz való viszonyulásán, hogy elérje azt, ami eredetileg a célja.

     

    Továbbra sem értem, hogy amikor a tévében mutatják, hogy X gyerek műtétjéhez rengeteg pénz kell, hogy életben maradjon, akkor a csodás képességű emberek miért nem gyógyítják meg. Nekem kb. 10 éve a látásomon javított egy természetgyógyász, ezért hiszek a gyógyító energiában, és csodálkozom, hogy miért nincs több egészséges ember a világon, amikor egyesekben buzog a varázserő.

  21. Torolt_felhasznalo_924713
    Torolt_felhasznalo_924713
    2012. október 22. 17:17606.

    ez halali. 

     

    köszönöm.  

    idézet:
    semiramis (587)
    2012-10-21 15:05:22

    hat ez szomszerint halali  vagy inkabb patologias eset 

     

    Vágó István vs Tihanyi Tamás 1.rész

     

     

    http://www.youtube.com/watch?v=17qSPqgcpKY

     

    http://www.youtube.com/watch?v=o5P2kHG5U3c&feature=relmfu

     

     

     http://www.youtube.com/watch?v=q0jltAYbenk&feature=relmfu

     

    előzmény:
    semiramis (584)
    2012-10-21  15:05
  22. 2012. október 22. 17:05605.

    szerintem ezeknek az embereknek fogalmuk sincs erröl a "megtisztelesröl". en sem kedvelem joreszüket, de nem gondolnam, hoyg - jozan szakmai hirnev-feltes okan - ennyire mindent elvallalnanak...

     

     

     

    zöldike, a csillagozast REMEKNEK tartom, abszolut tamogatom!  (mar persze, ha valoban olvassak az illetekesek a forumot.) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_878315 (603)
    2012-10-22  16:05
  23. 2012. október 22. 16:52604.

    Egyik barátunk felesége addig szekálta a férjét amíg kihívtak egy ilyesmihez értő ezotéria vizér, stb stb. Manusz járkált a lakásban, majd közölte, rossz helyen van az ágy át kell tolni, stb stb. Mindent átrendeztek, 40.000 Ft kifizetve.

    Férj gondolt egyet, hívott egy másik mindentudót, szintén 40.000 Ft -ért.   Ez a pasas is járkált a lakásban és visszatolatta az ágyat az eredeti helyére, szerinte máshol vannak az erővonalak bla bla bla...

    Őt is kifizették.....

    Azóta a feleség csendben van, szerintem megtanulta.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_807121 (1)
    2011-07-13  08:23
  24. Torolt_felhasznalo_878315
    Torolt_felhasznalo_878315
    2012. október 22. 16:05603.

    Ez egy nagyon jó tabló. Köszi a linket.

    Tizenkét emberből hétnek van doktori címe, és a többiek is képzett, tanult emberek.

    idézet:
    -1- (598)
    2012-10-21 20:11:18

    Egy rajongo "dream-team"je - sarlatan modon annak a latszatat keltik , hogy ez a csapat naluk tanit - hogy is irod ?

    Tizenkét emberből hétnek van doktori címe, és a többiek is képzett, tanult emberek.

     /Ha tudos is reszt venne a buliban , akkor jobb lenne , ugye? Akkor lenne igaz ez az ezos buli , nem ?/

     

    Milyen jol kalkulalnak : elo pelda vagy arra , edes kis egykem ,  hogy be lehet dolni ilyen  dolognak. 

    Ott van a hiszekeny orra elott a kepre irva , hogy :

     

    Velemenyek szerint az orszag legprofesszionalisabb eloado-oktato szakemberei kozul kerulnenek ki a "DreamTeam" - Alomcsapat tagjai egy elkepzelt europai szintu iskola oktatoikent.

     

    Itt lathato az igazi "csapat" A szoveg telis-tele helyesirasi hibakkal... Bele kell nezni a programokba : szegyen ennyi hulyeseget osszehordani. En nem tudom, hogy mit valtoztattak a Gazdasagi Versenyhivatal itelete ota...a III. pontot erdemes elolvasni : mi valtozott?

    Egyetemnek, akademianak nevezik magukat . A  szinvonal valoban melto a Tihanyi Tamas doktor urhoz .

     

    Es legalul olvashato ez : 

    FELKÉRÉSRE TERVEZETT ELŐADÓK:

    /Kérjük figyelembe venni !A tervezett előadók megjelenésére garanciát nem tudunk vállalni. Függhet elsősorban anyagi helyzetünkön, hogy kitudjuk e fizetni az előadói dijat,lehetnek időpont ütközések, időhiánya stb. /

     

    Dr.Steiger Kornél- egyetemi docens, egyetemi tanár (ELTE)
    Prof.Dr.Török Szilveszter  orvos-természetgyógyász Paulinyi Tamás  előadó Dr.Bíró Dénes orvos Béki László természetgyógyász-tanárDr.Taraczközi István  orvosDr.Csernus Imre  pszichiáterMüller PéterLaár András

    En csak az ingyenes reszbe neztem bele , mert bety csak ugy beul es elvezi.... epp eleg volt

     

    idézet:
    Mozdonj (595)
    2012-10-22 00:15:58

    En mar ezeknel semmin nem csodalkozom. Se gerincuk se szakmai tartasuk nincs .

    Valamirevalo szakember azt mondja ha mindenki en akkor sem.

     

    Persze kerdes hogy valoban tudnak e arrol hogy a tablora kerultek.

     

    A romanoknal Nagyvaradon vagy hol voltam egyszer  egy konferencian. Valaki elvitt a Bojte Csabahoz. Nem mondom hogy nem lattam mar nala nagyobb eszet de az amit akkor csinalt az tetszett.

     

    Gondoltam irok annak aki elvitt hogy kerdezze mar meg O is tud errol a tablorol?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_776746 (592)
    2012-10-22  00:15
  25. Torolt_felhasznalo_776746
    Torolt_felhasznalo_776746
    2012. október 22. 14:13602.

    off :  599 600 601 602 603

     

    Temahoz szolunk , kislanyok

Címlap

top