Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Hová álljanak a belgák?

Torolt_felhasznalo_437432
Torolt_felhasznalo_437432
Létrehozva: 2011. július 11. 22:26

 

Ez a topik nem kíván pártpreferenciákról szólni, mint ahogy az alapítók sem képviselnek pártokat. Viszont szívesen elbeszélgetnénk azokkal, akik amellett, hogy  nem elkötelezettjei egyik politikai irányzatnak sem, értelmes és kulturált véleményt tudnak megfogalmazni úgy politikai, mint gazdasági kérdésekről. Úgy látjuk, van igény ilyen topikra is a politikai gumiszobában. Reméljük, sikerül ilyet létrehozni, noha évekkel ezelőtt több hasonló kezdeményezés bizonyult sikertelennek. Hátha most….

 

  1. Torolt_felhasznalo_228371
    Torolt_felhasznalo_228371
    2015. január 22. 00:278526.

    Vida ildiko pedig szepen maradt a helyen. 


    Par 5-od rangu afa ugyet bedobtak a sajtoba, olyanokat, akik azt hittek,hogy lemasolhatjak azt,amit a fidesz kozeli oligarchak - hat tevedtek. Amit lehet jupiternek.... 


     


    Egyebkent pedig az amerikaiak tudni fognak arrol,hogy mit beszelt Putyin es a pincsije , ennek fuggvenyeben jon/keszitik elo a kovetkezo kor ...

    előzmény:
    pannacotta (8525)
    2015-01-21  20:34
  2. 2015. január 21. 20:348525.

    Ma kiderült, hogy Goodfriend diplomáciai mentességét esze ágában sincs az USA-nak felfüggeszteni. 


    Vida Ildikó tehát hiába jelentette fel őt rágalmazásért. 


    Amúgy ezt volt, aki nem tudta előre? Az egész színjáték volt, amolyan orbánista módra, elég átlátszó, de nem is az IQ-bajnokoknak szólt. 


    Én - megmondom őszintén - annak drukkoltam, hogy függesszék fel Goodfriend mentességét (azaz adják ki), ő pedig szépen mesélgesse el a nagy nyilvánosság előtt (és persze, a bíróságon), hogy kit és miért tiltottak ki az USA-ból. Névvel, címmel, konkrétumokkal.


    Na ez volt az, amit Orbánék nem mertek kockáztatni, ezért eljátszották a nagy színjátékot a "feljelentéssel" (tudva, hogy nem lehet belőle semmi, a bécsi egyezmény miatt), mégpedig a TV kamerái előtt "utasítva" erre Vida Ildikót, most pedig szépen röhögnek a markukba.


    Pedig Amerika is akkor tette volna a legjobbat nekünk és a demokráciának, ha engedi nyilvánosságra hozni az egész maffiatörténetet.  

  3. 2015. január 21. 20:278524.

    "Az más kérdés ,hogy neki kell az állandó "harckészültség""


    Ilyen személyiség. Mi meg jól megszívtuk vele. 


    Bár nála is többnyire csak a blöff szintjén maradnak ezek a "harcias" dolgok (lásd az USA ellen vívott "háborúnkat" a közelmúltból, most épp rohannak hűségnyilatkozatot tenni és leborulni), mindenesetre a hívei számára mindig talál bűnbakot - aki persze sose ő maga -, akit lehet szidni, gyalázni. A legalantasabb ösztönökre hat ezzel és vannak, akik erre vevők.


    Egyébként érdekes, hogy milyen hasonló a véleményünk.


    Mi az a "nemzeti jelleg" vajon? Nem hinném, hogy lenne annyira kidomborítani való, olyan, amit annyira kéne itt félteni. 

    előzmény:
    Dapazso (8521)
    2015-01-21  17:50
  4. 2015. január 21. 19:498523.

    Sajnos az élet és a történések nem ugy zajlanak ahogyan látni szeretnénk vagy beleképzelünk  dolgokat ami valojaban nincs is ott.


    Sajnalom hogy nem ertetted meg amit  leirtam.vagyis ami mögötte van.Valszeg ott hibazok hogy hajlamos vagyok rébuszokban irni és ugy fogalmazni hogy minden mindennel összefüg

    előzmény:
    pannacotta (8520)
    2015-01-21  17:07
  5. 2015. január 21. 19:448522.

    Szeretem a rezgéseidet.Ugy értem a metafizikait.

    előzmény:
    Dapazso (8521)
    2015-01-21  17:50
  6. 2015. január 21. 17:508521.

    Nem gondolkodni kell azon hogy miért ( a hülyeségeket hagyjuk..kik+mik miatt?!)menekülnek a szír,afgán ,arab, albán stb .menekültek mert tudnivaló.


    Nem kellene a menekülteket meg a bevándorlókat összekeverni.Hozzánk nem bevándorolnak,( azok száma  elenyésző)hanem menekülnek.Tehát nem a bevándorlók problémáját kell megoldani,hanem a menekültekét.


    Azokét akik az életüket féltve érkeznek hozzánk,és mennek tovább a megélhetésükért más országokba,vagy az USA-ba.


    Izrael problémája nem a mi problémánk ,val.szeg azért nem veri ki a biztositékot nálunk.


    Mellesleg olyan régen fenyegeti Európát a széthullás,a csőd ..hogy már az idejét sem tudom mióta "döglődik" a fránya kapitalizmus..de valahogy mégis mi szívunk..fene se érti...:(


    Szóval Orbánnak nincs tennivalója a nemzeti jelleg megtartásában,..az meg van,..nincs is veszélyben.


    Az más kérdés ,hogy neki kell az állandó "harckészültség",mert akkor lehet rögtönözve kormányozni..lásd az útdíj körüli hajcihőt..kész röhej.


    Átgondolt,megfontolt,at érdekeltekkel megbeszélt ,ne adj Isten egyeztetett kormányzás egyenlőre ismeretlen Orbánnak.


     

    előzmény:
    Kundalini (8519)
    2015-01-21  14:08
  7. 2015. január 21. 17:078520.

    "A bevándorlók többsége nem akar es nem képes integrálodni."


    Minek is tenné, amikor csak tranzitútvonal vagyunk? Te letelepednél egy olyan országban, ahol milliók élnek a létminimum alatt? Ugyan náluk, a bevándorlóknál talán valamivel jobban, de azért a célországokhoz képest igencsak szegényesen élünk mi itt.


    Jönnek és átmennek. Mi ezzel a gondod?


    "Igen a magyar nem szereti az idegent"


    Csak a saját nevedben beszélj. Én is magyar vagyok és szeretem az idegent. Mint magyar, szintén közép-európai keverék vagyok, ahogyan itt mindenki. Nem lennék, ha nem lett volna ide-oda vándorlás, beházasodás, stb. És nem lennél talán te sem. A mi történelmünk vándorlásokról, ide-oda költözésekről szól.


    Az örökös Trianonozást meg abba kéne fejezni, annak nagyon-nagyon jelentős részben a magyar politika volt az oka.


    Egyébként mi közünk ahhoz, mi folyik Izraelben? Látom, téged állandóan ez izgat, valamiért nagyon kötődsz hozzájuk. Ez itt a mi hazánk, nem Izrael.  


    A mi nevünkben beszél ez a bunkó hülye, a mi miniszterelnökünk baromságokat. Persze, jól tudjuk, hogy ezt csak szlogennek szánja, ugyanolyan blöff, mint pl. a "munkaalapú társadalom". 


    Nem fog ő semmit tenni, mint ahogyan egyébként másban sem tesz semmit, nem is kormányoz, csak a szája nagy. 


    "Europa nagy bajban van."


    A szélsőjobbosoknak valamiért az az érdekük, hogy ezt elhitessék másokkal és félelmet keltsenek. Nem is véletlen, hogy elég sok szélsőjobbos nemcsak szimpatizál a dzsihádistákkal, de itt-ott be is állnak közéjük.


    Rokon szemléletmód. 


    Európa vigyáz magára, első lépésként most leszámolni kíván az ISIS-szel, remélem, sikeresen és minél előbb. 


     


     



    előzmény:
    Kundalini (8519)
    2015-01-21  14:08
  8. 2015. január 21. 14:088519.

    Azert elkellene gondolkodni mi és kik miatt ez az oriasi menekült hullám.


    Pár éve még a magyar rasszista fasiszta meg nem tudom mik voltunk még kivülről nézve.Igen a magyar nem szereti az idegent.Csak egy dátum:1920.julius 4.Na ezert nem szereti többek között az idegent.


    A bevándorlók többsége nem akar es nem képes integrálodni.Vagyis azt szeretné létrehozni az ujhazában amiert szulőhazájábol éppen elmenekült.


    Orbán szeretné megtartani a nemzeti karaktert.Vagyis inkább visszaállitani mert elveszőben van.És ezzel egyetértek.


    Izraeli kormánytag kijelentette:Ellenzi a bevándorlást mert szeretné megtartani izrael zsido jellegét.


    Ez nem veri ki senkinek a biztositékot.Még az sem ha befagyasztanák a háborusbüncselekmények elkövetőit üldöző hágai törvényszék pénzügyi csapjait.


    Hiaba na minden rossznak okozoja ez a gaz zorbán.


    Europa nagy bajban van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228371 (8516)
    2015-01-21  10:22
  9. 2015. január 21. 13:488518.

    Nem szeretem a summázást.


    Milyen a"magyar"??


    A magyar ezerféle,és pont azért olyan amilyen mert annyiféle náció vére csörgedez az ereiben.


    Emlékszem ifjúkoromból,hogy az akkoriban nálunk egyetemre járó arab/afrikai diákok sok pénzt fizettek azért hogy itt tanulhassanak..mégis nehezen fogadták be a "barna bőrüeket" (direkt nem írtam feketét)az emberek.


    Ma sincs másképpen,de az a félelem és ez által kiváltott agresszió a déli határvidéken , nem orbáni manőver.


    Ez van az ott élőkben.


    Más kérdés,hogy bármit felhasznál a politika hogy tereljen..de erre is van "orvosság".


    Mellesleg én jártam Bicskén a "táborban"..Elképesztő,és akkor nem mondtam semmit..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228371 (8516)
    2015-01-21  10:22
  10. Torolt_felhasznalo_228371
    Torolt_felhasznalo_228371
    2015. január 21. 10:248517.

    off


    Mar onmagaban vicces ez a Charlie-zas:) 


    Nekem spec a vietkongot juttatja eszembe.

    előzmény:
    pannacotta (8515)
    2015-01-21  09:00
  11. Torolt_felhasznalo_228371
    Torolt_felhasznalo_228371
    2015. január 21. 10:228516.

    Szerintem ez a bevandorlas mizeria csak egy politikai huzas az orban kormanytol.


    Minden az orbani velemennyel szembe helyezkedo PART csak nepszeruseget veszithet azzal,hogy a liberalizmust es a szabad bevandorlas ERZETET erositi. A magyar alapvetoen nem szereti az idegent. Nem fasiszta, nem rasszista csak nem szokott hozza, nem annyira fejlett! kulturaju,hogy befogadja a nezetet.


     


    Tehat ez a kerdes, mar csak a politikai kozeletbe valo bedobasa is egy csapda. Nem kardinalis kerdes a bevandorlas - sokkal fontosabb hibak vannak. Ez egy konnyen vedheto, nepszeru orbani allaspont.

    előzmény:
    pannacotta (8515)
    2015-01-21  09:00
  12. 2015. január 21. 09:008515.

    Szia! 


    Nagyon sajnálom a bevándorlókat. Főleg ha még ezt a lehetőséget is megvonják tőlük. Úgy, ahogy írod, Magyarország nem dzsihádista célország, és ezek a szerencsétlenek nem is maradnak itt, nem azért jönnek. 


    Dehát ez Orbánisztán, pont olyan, mint Putyinisztán. Antidemokratikus. Miért pont ebben lenne európai?


    En Hongrie, on n'est pas Charlie. 


    Egyébként a dzsihádisták jelentős része nem is bevándorló (bár ez nem zavarja az orbáni csúsztatásokat), hanem többedik generációs letelepedett, de még genetikailag az adott államhoz (pl. német) tartozó fiatalok is beállnak az ISIS-hez vagy az al-Kaidához.


    Talán azt kellene megvizsgálni, mi is ennek az oka, miért teszik ezt, mivel elégedetlenek.


      


     


     

    előzmény:
    Dapazso (8513)
    2015-01-21  08:37
  13. 2015. január 21. 08:508514.

    " te ezen a statisztikán úsztál, minden nap."


    Sose támogattam olyan mértékben a gyurcsányi gazdaságpolitikát - pusztán értelmezni próbáltam -, amennyire el vagy te ájulva az Orbánétól. Te hihetetlen szemellenzősen, elfogultan, mondhatni, teljes seggnyalással támogatsz és hirdetsz olyat, amiről mindenki tudja, hogy nem igaz, csak blöff és csúsztatás.


    Hazudnak éjjel-nappal, este és reggel.


    Mellárnak pedig a kisujja körmével sem érsz fel.


    Ha itthon élnél, te lennél a legnagyobb propagandista. Dehát persze, könnyű onnan máséval verni a csalánt.  

    előzmény:
    belgien (8507)
    2015-01-20  22:33
  14. 2015. január 21. 08:378513.

    Sziasztok!


    Megjöttem,kicsit visszaolvasgattam(:(...),kerestem mi a véleményetek Orbán párizsi kijelentéseiről a menekültekkel kapcsolatban.


    Természetesen felháborító amit mond,de ahonnan jövök...van fogadókészség a szavaira.


    Ott Toroczkai a polgármester,gondolhatjátok hogy  milyen a hangulat amúgyis.Nem mellesleg pont azon a szakaszon özönlenek be a menekültek..és mondhatom nem egy épületes látvány sem a számuk,sem a kinézetük.Az ott élők félnek,félnek kimenni ,és félnek a gyerekeiket kiengedni akárcsak az udvarra is.


    Van-e a félelmüknek alapja??


    Egyenlőre azt látni,hogy sötét bőrü,végsőkig elcsigázott emberek jönnek át a mezőkön csoportokban ,egymást bevárva,és alig várják hogy a határ  rendészet összeszedje őket..és végre fedél alá kerüljenek.Természetesen a több napi menetelés,meglátszik ,és nem beszélik a nyelvet sem,és természetesen a tanyákon élők sem beszélnek angolul.A félelem alapja (az egyik a sok közül) a kommunikáció hiánya.Az ott élők nem tudják honnan jönnek és miért,és miért pont ott jönnek..


    Akik itt élnek azt hiszik hogy az országban mindenütt ez van...ezért  a félelem.


    A közmédia sem foglalkozott evvel a témával eddig,pedig már hónapok óta ez a helyzet ezen a határszakaszon.


    Egyszóval,ezek az emberek akik sokszor gyerekestől jönnek nem Mo.-on akarnak letelepedni,hanem tovább akarnak menni,hiszen nálunk főleg azon a vidéken aztán igazán a szociális ellátás nem kecsegtető.


    Munka nincs,tehát marad a menekülttábor ami szintén színvonal alatti..több okból.


    Viszont a probléma valós,a menekültek özönlenek..és az ott élők Orbán szavait támogatják.


    Ja hogy nem eléggé tájékozottak??


    Igaz.Viszont a félelem nagy úr,és ott félnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437432 (1)
    2011-07-11  22:26
  15. 2015. január 21. 06:508512.

    Szánalmas vagy. Egyébként ezek idézetek, mégpedig egy akadémikustól (és nem egy kisstílű mérlegkurkásztól, aki közgazdásznak nevezi magát). 


    Persze, te becsukhatod a szemed és befoghatod a füled, teheted, mert nem élsz Magyarországon, csak outsider vagy. 


    Itt valóban az a helyzet, amit Mellár felvázolt. 

    előzmény:
    belgien (8510)
    2015-01-20  23:14
  16. 2015. január 20. 23:158511.

    JE SUIS CHARLIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    belgien (8510)
    2015-01-20  23:14
  17. 2015. január 20. 23:148510.

    Attól tartok, ti nem éltek, hanem esetleg répán és céklán élve vegetáltok. Hogy élsz, ezt gondolom azért mondod, hogy bátorits magad. Már régen nem élsz, enni meg ritkán eszel, ez látható lázálmos nyilakozataidból, lassan oswiecemi szindrómák jelentkeznek nálad, azorbáni nyomor egyértelmü jelenségei. Már nem is hordasz bugyit, mert a betétre már régen nem telik. Tudod egyáltalán még füteni, a lakásod, amit azorbáni önkény miatt már hónapok óta em tudsz fizetni. Szerintem csak felvágsz, hisz a török már többször kidobott az internetes kávéházból, mert nem tudtál fizetni, mert állandóan csak rejmolsz. Elöbb-utóbb meg kell gondolnod egy kivándorlást egy demokratikus országba. Szerintem a svédeknél minden esélyed megvan egy politikai menekült-státuszra, de alapjában Mo-on is megkérvényezhetnéd, hisz itt tavaly több mit 11 ezren megpróbálták. De ök hülyék, te pedig okos vagy. 


    De szerintem menny el a godfriedhez, az amik biztos befogadnak, hisz godfried is azt mondja, hogy itt fasizmus, elnyomás, diktatúra, Putyin van. Terrible sorry azorbán, fucking bullshit. 

    előzmény:
    pannacotta (8502)
    2015-01-19  20:23
  18. 2015. január 20. 22:518509.

    Te megint hülye vagy. 


    Azorbánnal egy wellnesz-paradicsomot épitünk a volt a szülöiház telkén. Ezt mi már 25 éve megvettük, mert tudtuk, hogy azorbán Putyin jó barátja lesz, és hogy oda stadiont épit, amit a Mészárossal közösen 350 %-os felárral épitettünk meg. A hülye magyar meg fizet. 


    De persze a fasiszta németek (Bayern München) belejátszott  a dologba, mert ifjúsági fociképzöt épitette Felcsúton, aminek a lényege az volt, hogy a gyerekek nem menjenek Izraelbe, hanem németbérencként adják el lelküket, mert azorbán alapjában cigány, aki a magyarnak csak rosszat akar. 

    előzmény:
    pannacotta (8502)
    2015-01-19  20:23
  19. 2015. január 20. 22:438508.

    Minden manipulált, az államadóság 93 %-os, hisz azorbán és bandája zsákban hordja ki a pénzt az országból; most amikor Zürichben volt, és az elsö sorban ült a velejéig korrupt Blatter mellett, akkor elötte kiszakadt az a zsák, amiben a pénzt viszik állandóan Genfbe, meg Lausanne-ba, hogy a lányát finanszirozza, söt már az áfás pénzeket is viszi, de állitólag nem Zürichbe (ott a Vontobel már nem elég neki), hanem Baselba, mert ott éjszaka is lehet repülni, igy gyórsabban menekitheti a pénzt Luxemburgba, mert ott közelebbi kapcsolatban áll a Hodorkovszkijjal, aki a 300 millió egyéni zsószó mellett a putyini pénzt is kezeli. Azorbán különben ide viszi ki majd a paksi erömüböl származó dohány legnagyobb részét. A paksi erömöbövités lenyege, hogy atombomba alkalmas anyagot szállitson az iráni atombobához. Azorbán Izraelt is meg akarja semmisiteni. 

    előzmény:
    pannacotta (8506)
    2015-01-20  20:41
  20. 2015. január 20. 22:338507.

    Igen, ö mondta, hogy gyurcsányiék teljesen szétbaszták a magyar statisztikát, gyakorlatilag mindent meghamisitottak. 


    De persze ez volt a reggeltöl-estig hazudtunk lényege, te ezen a statisztikán úsztál, minden nap. 


    Ebböl következik, hogy neked azt nem hiszem el, hogy Angienek hivnak. Gondolom, ezt is hazudtad. 

    előzmény:
    pannacotta (8504)
    2015-01-20  20:33
  21. 2015. január 20. 20:418506.

    Szívesen idézem tovább Mellárt, mert nemcsak ezekkel a kérdésekkel foglalkozik, hanem az államadóssággal is, többek között, imígyen:


    "Kezdetben, 2010-ben még kiemelt célként szerepelt az Orbán-kormány politikájában az államadósság csökkentése. Nos, e tekintetben sem számolhatunk be komoly sikerekről, hiszen az államadósság GDP-hez viszonyított aránya 2014 harmadik negyedévében ugyanúgy 83 százalék, mint volt 2010 ugyanezen negyedévében. S ha ehhez hozzávesszük, hogy közben a magánnyugdíjvagyont is elköltötték, akkor nincs semmi okunk azt feltételezni, hogy pozitív irányú elmozdulás történt ezen a területen.


    Nem jelenthet vigaszt, hogy a nyugdíjmegtakarításokból a kormány az állami tulajdont gyarapította (Mol-tulajdonrész, gáztározók stb.), mert ezek a beruházások nem jelentenek garanciát arra, hogy a későbbi megnövekedő nyugdíjjáradék kifizetésének meglesz a fedezete. Ennek hiányában viszont ezeket az akciókat a jövő felélésének kell tekintenünk. A jövedelmi viszonyok tekintetében igen lesújtó kép tárul elénk. Nem véletlen, hogy a KSH nem publikálta az adatokat az önkormányzati választások előtt."


    És most jöjjenek a jövedelmek:


    "A statisztikák szerint 2010 és 2013 között jelentősen növekedtek a jövedelmi különbségek. A Gini-index 24-ről 28-ra nőtt, a legfelső és legalsó jövedelemtized aránya 7,3-ról 9-re emelkedett. 2013-ban a legalsó jövedelmi tizedbe tartozók bruttó munkajövedelme 141 ezer Ft/fő volt, miközben a legfelső tizedbe tartozóknál ez az érték 2 millió 318 ezer Ft (vagyis 16-szor magasabb). Jellemző, hogy a leggazdagabbak a társadalmi juttatásokból is többet kaptak (652 ezer Ft/fő) mint a legszegényebb jövedelmi tizedbe tartozók (192 ezer Ft/fő).


    A jövedelmi szegénység aránya is nőtt hazánkban az elmúlt években: míg 2010-ben ez az arány 12,3 százalék volt, addig 2013-ban már 14,3 százalék. Ugyanezek a számok Csehországban 9 százalék és 8,6 százalék, Szlovákiában pedig 12 százalék és 12,8 százalék az Eurostat számai szerint. A szóba jöhető létminimum-számítások közül bármelyiket is alapul véve, legalább hárommillióan vannak a halmozottan hátrányos helyzetűek, azok, akik végzetesen leszakadtak és önerőből nem képesek fenntartani magukat.


    Számuk napról napra növekszik és az Orbán-kormánynak láthatóan nincs programja arra, hogy miként lehetne ezt a súlyos társadalmi problémát megnyugtatóan rendezni. (A rezsicsökkentés nem tekinthető ilyennek, mert nem a legelesettebbeken segített, hanem a középrétegek számára jelentett csak némi könnyítést.) 


    A velünk élő és egyre növekvő szegénység nemcsak kellemetlen mellékhatás, amely kedvezőtlen esetben átmenetileg némi társadalmi feszültséget is gerjeszthet, de majd idővel kinőjük. Sokkal inkább olyan súlyos társadalmi defektus, amely megakasztja a növekedést is, mert leszorítja a keresletet, a kínálati oldalon pedig távol tart attól, hogy elegendő képzett munkaerővel, megfelelő minőségű humán tőkével rendelkezzen az ország."

    előzmény:
    pannacotta (8505)
    2015-01-20  20:37
  22. 2015. január 20. 20:378505.

    folytatás (még mindig Mellár, most megint a foglalkoztatottságról):


    "A kormányzati propaganda ugyancsak bőségesen taglalja a foglalkoztatás növelése, a munkaalapú társadalom felépítése terén elért sikereket. A közkézen forgó számok első látásra itt is pozitív változásokat sejtetnek. Hiszen ez év harmadik negyedévében a foglalkoztatottak száma elérte a 4 millió 160 ezret, és a munkanélküliségi ráta 8 százalék alá csökkent.


    A foglalkoztatás bővülése 361 ezer, ha 2010 harmadik negyedévéhez, és 279 ezer, ha 2008 első negyedévéhez hasonlítjuk. Nagy örömre azonban nincs különösebb okunk, mert ha alaposabban szemügyre vesszük a statisztikai adatokat, akkor kiderül, hogy az utolsó negyedév impozáns növekedéséből 101 ezer a külföldi munkavállalásnak,míg 166 ezer pedig a közmunkának tudható be. Az ezektől megtisztított tényleges foglalkoztatás mindössze 3 millió 892 ezer volt, ami csak 67 ezer fővel több mint a válság előtti, 2008 első negyedévi létszám."


    (közbevetőleg: na ugye, ugye, ugyanezt számolta ki a portfolio.hu és egyéb gazdasági médiumok is)


    "Évenként tehát kevesebb, mint 20 ezer munkahely teremtődött, jobbára az sem a versenyszférában. A foglalkoztatás ilyen mesterséges felhígításának a következménye az, hogy a termelékenység folyamatosan csökken, még a válság után öt évvel is. Ha a 2008-as átlagos munkatermelékenységet 100 százaléknak vesszük, akkor ez 2014 végén már csak 91,4 százalék. Vagyis a vizsgált időszakban a GDP növekedése rendre elmaradt a foglalkoztatás növekedése mögött, a rés mára már majdnem 10 százalékra nyílott.


    Valamivel vigasztalóbb a termelékenységi helyzetkép, ha megtisztítjuk a foglalkoztatási adatokat a külföldi munkavállalóktól és a közmunkásoktól. Ekkor már „csak” 4,5 százalékos az átlagtermelékenység romlása 2008 és 2014 között. Mindez azt mutatja, hogy főként olyan munkaerőt sikerült bevonni a foglalkoztatásba, amelynek a termelékenysége átlag alatti, vagy olyan területen tudták csak alkalmazni, amely igen alacsony hozzáadott értéket termelt. Kicsit másként fogalmazva: ha az elmúlt években volt valamilyen szerkezeti átalakulás Magyarországon, az éppen a gyenge hatékonyságú, alacsony termelékenységű szektorokat bővítette. A hosszú távú fejlődés szempontjából ez nem igazán biztató.


    A kormány által kiemelten támogatott közmunkának a foglalkoztatás növelésén túl van még egy számukra pozitív hozadéka. Nevezetesen, hogy az adott nemzeti elszámolási rend szerint az erre fordított kormányzati kiadás egy az egyben, automatikusan növeli a GDP-t. A jövő évi költségvetésbe beállított 250 milliárdos közmunkakiadás tehát nemcsak a foglalkoztatást fogja több ezerrel növelni, hanem a növekedési ütemet is meg fogja emelni, majdnem 1 százalékponttal. A „minél több közmunkakiadás, annál magasabb foglalkoztatás és GDP”mechanizmusa könnyen érthető a politikusok számára és egyszerűen meg is valósítható. Csak egy baja van: hosszabb távon fenntarthatatlan."


    No, így alakul nálunk a statisztika. És ilyen az orbánista "munkaalapú társadalom".


     


     

    előzmény:
    pannacotta (8504)
    2015-01-20  20:33
  23. 2015. január 20. 20:338504.

    Még rágjuk kicsit a foglalkoztatottság-csontot (a "munkaalapú" társadalom blöffjét), most Mellár Tamást intézem, aki ugyan nem éppen autóhitelek folyósítása miatt kurkássza a vállalkozások mérlegeit, hanem az MTA doktora, a Pécsi Tudományegyetem professzora, ismert szaktekintély Magyarországon (és tőle származik az a beismerés is, miszerint a Századvég egy kamu szervezet, valójában egy pénzmosoda csupán, ő már csak jól tudja, hiszen ő volt a kutatási igazgatójuk).


    Idézem:


    "A KSH volt elnöke azt is elmondta, a Statisztikai Hivatalnál a közfoglalkoztatottakkal, illetve a külföldön dolgozókkal együtt nagyjából háromszázezer olyan embert tüntetnek fel foglalkoztatottnak, akik valójában nem azok, hiszen nem a hazai GDP-t termelik. Ez a másik oldalon ki is derül, ugyanis az elmúlt tíz évben a termelékenység, vagyis az élő munkára jutó hozam mértéke majdnem tíz százalékot csökkent. Ez pedig azt jelenti, hogy egyre alacsonyabb termelékenységű embereket vonunk be a gazdaságba, vagyis ezek szerint a gazdaságban szerkezetváltás nem történt – véli Mellár, aki szerint a szerkezetváltás lényege éppen az lenne, hogy magasabb termelékenységű helyekre próbáljuk meg a meglévő munkaerőt átcsoportosítani."


    De mondott ő mást is, mielőtt szentté avatjuk Orbánt és Matolcsyt a "kiemelkedő" gazdasági növekedésért:


    "Ha azonban felidézzük, hogy 2010 és 2013 között összességében csak 2,7 százalékkal bővült a magyar GDP, ami éves szinten alig haladta meg a fél százalékot, akkor már nem lehetünk olyan felhőtlenül boldogok. Különösen akkor nem, ha beszámítjuk azt a tényt is, hogy az adott időszakban az Európai Unió nettó támogatása összességében a GDP-nk 15-18 százalékát tette ki. Ez a hatalmas többletkereslet mindössze 6 százalékos növekedést tudott generálni (beszámítva a 2014-es várható 3,2 százalékos növekedést is). Vagyis a sokat emlegetett és várt multiplikátor hatás egyáltalán nem érvényesült.


    Hogy miért nem, annak több oka is van. Az egyik az, hogy a háztartások súlyos eladósodottságát még mindig nem rendezte a kormány, ezért az adósságdeflációs spirál tovább működik. A másik ok az, hogy a kormányzat voluntarista gazdaságpolitikája olyan bizonytalan környezetet teremtett, amelyben a vállalkozások nem akarnak befektetni. Így aztán a külső keresletélénkítés nem többletként, hanem a hiányok pótlásaként jöhetett csak számításba."


    "Mert ne feledjük: az elmúlt években az exporttöbblet nem azért halmozódott fel, mert a versenyképességünk növekedett volna (ellenkezőleg, jelentősen romlott), hanem a drasztikus keresletcsökkenés miatt, ami a válság következtében állt elő. "


    (egyébként korábban ezt írtam, nagy lehurrogás mellett, a külker. mérleg javulásának oka nem az export növekedése, hanem a belföldi importkereslet csökkenése)


    folyt. köv.


     


     


     

  24. Torolt_felhasznalo_228371
    Torolt_felhasznalo_228371
    2015. január 19. 22:298503.

    Mert ez az egesz orban munkassaga: Kiturta az os fidszeseket, alapitokat, vagy mondjuk ugy a fideszen beluli ellenzeket,azokat akiknek markans ellenvelemenye lehet - mara csupa "szavazogep" ul a parlamentben , olyanok akik vagy a (szigoruan orbanhoz kotheto) oligarchak marionett babui vagy eppenseggel orban elkepzelesei szerint szavaznak. Akiket nem kiturt,kifurt azt pedig odarakta olyan pozicioba,amivel boldog lehet es eszebe nem jut orban ellen lenni.


    Orban ezt az egyet tudja jol - kifurni-kiturni az ellenfeleket, legyen az belso vagy kulso ellenfel. Illetoleg buntetni/jutalmazni tud jol. Ebben tehetseges - de nem egy orszag vezeteseben, nem meglatasaiban ,nem jogrendszerben stbstb. Semmi masban nem tehetseg ,csak a jutalamazasban - buntetesben.


    Meg csak szonoklasban sem az. A kezdeti idokben azt gondoltam,hgoy jo szonok,de idovel meggondoltam magam, mostanra szamomra vilagossa valt,hogy ezekkel a himi-humi latszolag ertelmetlen mondataival,peldaival burkoltan uzen a szavazoinak. 
    Azoknak tetszik ez a beszed, akik az os kommunizmusban eltek,azok ertik, mert akkor "nem volt divat" kimondani vilagosan es nyiltan,hogy mit is akar az ember. Akkor kellett titkon osszebeszelni a kozos ellenseg ellen, fel mondatokbol uzenni a masiknak. 


     


    A mostani (egyeni listas) kepviselok akik ott ulnek a parlamentben, pedig nem a nepet, nem azt a teruletet kepviselik,akik oket megszavaztak,hanem kifejezetten az egyseg neveben a fentebbiek szerint szavaznak.


     

    előzmény:
    belgien (8500)
    2015-01-19  19:06
  25. 2015. január 19. 20:238502.

    Mi, akik itt élünk, tudjuk, mi a problémánk vele. 


    Téged nem érint, úgyhogy ne is figyelj oda. 

    előzmény:
    belgien (8500)
    2015-01-19  19:06

Címlap

top