Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Hová álljanak a belgák?

Torolt_felhasznalo_437432
Torolt_felhasznalo_437432
Létrehozva: 2011. július 11. 22:26

 

Ez a topik nem kíván pártpreferenciákról szólni, mint ahogy az alapítók sem képviselnek pártokat. Viszont szívesen elbeszélgetnénk azokkal, akik amellett, hogy  nem elkötelezettjei egyik politikai irányzatnak sem, értelmes és kulturált véleményt tudnak megfogalmazni úgy politikai, mint gazdasági kérdésekről. Úgy látjuk, van igény ilyen topikra is a politikai gumiszobában. Reméljük, sikerül ilyet létrehozni, noha évekkel ezelőtt több hasonló kezdeményezés bizonyult sikertelennek. Hátha most….

 

  1. 2015. január 5. 11:218401.

    De gondolom azért vannak komolyabb elképzeléseid az ország berendezkedését illetöen, mondjuk esetleg kiépitenéd a nemzeti kisebbségek jogait vagy helyet adnál esetleg a különféle moszlim vallási irányzatoknak mint bevett vallás. Vagy biztositanád, hogy az politikai menekültek munkát válalhassanak, továbbképzésben részesülhessenek és ne auschwitzi körülmények között kelljen  tengödniük. 


    De gondolom az elsö amit tennél, hogy bevezetnéd a progressziv direkt adózást, hogy az ilyen alakok mint pl. te is, tisztességesebben járuljanak hozzá a közös teherviseléshez, hogy nem kelljen esztelen adókat kivetni, s az adócsalást komolyan büntetnéd. 


    De azt is el tudom képzelni, hogy az áfát levinnéd mondjuk 15 %-ra, hogy ne kelljen a szegény magyar vállalkozónak (olvasd azorbáni seggnyalóknak) áfát csalni. 


    De azon sem csodálkoznék, ha a hetet nyolc napossá tennéd, hogy a magyar nyolc napon keresztül vásárolhasson. (ami engem egy kicsit felvidit, mert élelmiszert kb. két hetenként vásárolunk, ill. gyümölcsöt két-három naponként, ezt a déli munkaszünetben szoktam; de ezen felül mindent az interneten keresztül vásárolunk az alsónadrágtól a karóráig, a laptoptól a könyvig; itt nincs tolongás, s minden további nélkül visszaküldhetem a dolgokat, ha nem tetszik; az egyik ismerösöm, mondanom sem kell, hogy magyar, megrendeli a könyvet, elolvassa, majd visszaküldi; ehhez képést én már egy kicsit európais lettem, mert ez kifejezett disznóságnak tartom, de persze evvel egy kicsit a hegy mögött vagyok, mert még a piros lámpánál is megállok mint gyalogos).


    Különben kifejezetten örültem annak idején, hogy a fidesz gyözött, mert igy juthattam magyar útlevélhez (a gyurcsányi éra alatt szóba sem álltak velem, mindenhova küldözgettem, minden lett a dologból, csak útlevél nem).

    előzmény:
    pannacotta (8398)
    2015-01-05  06:50
  2. 2015. január 5. 09:118400.

    "Amit pedig a választási rendszerröl is regélsz, az is tök baromság.  "


     


    Ilyen fokú tájékozatlansággal, amit itt megeresztettél tegnap (és nemcsak a választási törvényben, de a választáson szavazókra is vonatkozik, stb., stb.) tényleg felesleges ide írnod.


    Ezek szerint a tények és a pontos adatok, számok ismerete nélkül isteníted a Fideszt és Orbánt és nyomatod a kormánypropagandát. Persze, úgy könnyű, ha valaki nem él a valóságban, hanem itt-ott összeolvasott anyagokat szajkóz, mint egy papagáj, és becsukja a szemét a valós tények előtt.  

    előzmény:
    belgien (8392)
    2015-01-05  00:13
  3. 2015. január 5. 06:518399.

    Ha nincsenek érvek és még a számokat is letagadod, akkor jön a személyeskedés, meg a hülyézés.


    Ezért felesleges veled egyáltalán vitába szállni, mert nem vagy képes elviselni a más véleményt, csak a magadét szajkózod, amit betanultál a kormányzati propagandából.


    Még jó, hogy nem is élsz itthon, csak egy szánalmas outsider vagy, aki nem tartozik sem a választott hazájába, sem ide. 

    előzmény:
    belgien (8392)
    2015-01-05  00:13
  4. 2015. január 5. 06:508398.

    "A fidesz semmiféle szavazót nem veszitett el, mert amikor szavazás volt, akkor mindent megnyert."


    Talán tekintsd meg a számokat, felesleges tényeken vitatkozni. Közel egymillióval kevesebb ember szavazott a Fideszre 2014-ben, mint 2010-ben (és még azóta is jócskán leapadt a tábor).


    Hogy mégis megnyerték és mégis "kétharmaddal", az annak köszönhető, hogy megváltoztatták - a javukra, persze - a választási törvényt. 


    Még abszolút többséget sem kaptak, 44 %-kal "nyertek". 


    De ez is a múlt, ha most lenne a szavazás, már ennyi sem lenne. 


    "Ami azonban lejátszódik az országban, az az, hogy az általad favorizált tömegek elöbb-utóbb megrohamozzák a Parlamentet, és kikiáltják a Tanácsköztársaságot. "


    Nekem nincsenek favoritjaim, és nem is szeretném, ha itt kitörne bármi, nem a vágyaimról írtam az imént.


    Egyébként sem balos a fiatalok tömege, bár tény, hogy minden tüntetésen ott van egyetlenegy Che-zászló és persze, a HírTV és társai mindig azt az egyet, ugyanazt fotózzák. Hogy azt ki viszi ki, azt nem tudom.


    " tehát a fidesz azt tesz amit akar. "


    Nagyjából ez a helyzet Magyarországon, igen. Mert az is csak itthon történhetett meg, hogy az ogy. választások másnapján, az eredmény ismeretében (miszerint erősen gyengültek a fővárosban) máris és azonnal megváltoztatták a pár hónap múlva hátralévő önkormányzati választás szabályait, a Fővárosi Közgyűlés összetételét. Mégpedig gyökeresen.


    Ez itt így működik.


     


     

    előzmény:
    belgien (8394)
    2015-01-05  00:29
  5. 2015. január 5. 06:458397.

    "Feri elöbb-utóbb zászlót bont, a nagy öregek majd beállnak mögé, oszt lesz itt nagy demokrácia. "


    Egy 3 %-os pártról írsz. Az aztán igen, annyira félelmetes, hogy állandóan vele kell foglalkozni.  Nektek Gyurcsány a mumusotok, kár, hogy mi itthon tudjuk, mennyire jelentéktelen. 

    előzmény:
    belgien (8396)
    2015-01-05  01:06
  6. 2015. január 5. 01:068396.

    Még valamit: ha emlékszel arra, hogy a panna-féle matracok korábban azt kiabálták, hogy a Jobbik, az nem civil, az voltaképpen egy fideszes függelék. Persze, ha igy nézzük a Parlamentben jelenleg nem 2/3-os, hanem 3/4-es többségük van. 


    Most amikor egyértelmü, hogy a civilek milyen pályán futkosnak, honnan osztják a pénzt nekik (Ökotárs nem véletlenül osztott oda, ahova osztott), mi a lózung, akkor persze ezek mind igen nagy civilek.


    Most még nem kellenek a zászlók (hülyére röhögtem magam ezen a komoly vitán), de Feri elöbb-utóbb zászlót bont, a nagy öregek majd beállnak mögé, oszt lesz itt nagy demokrácia. 


    Csak azt nem tudom, mi a túrót is akarnak csinálni? Mert eddig semmiféle ötletet nem hallottam tölük, mármint valami komolyabbat.


     

    előzmény:
    unger (8391)
    2015-01-04  22:32
  7. 2015. január 5. 00:528395.

    Olvasnád a FAZ-t (nekem  a vasárnapi kiadása jár), ott nagyon csodálkoznál, mert ezen újság szerint holnap ott már kitör a második októberi forradalom, mert Putyin népszerüsége 89 %-ról mondjuk 82 %-ra csökkent. 


    Ott minden héten ir egy zsídó csaj, hogy milyen borzalmas is ott minden, nem is beszélve az antiszemitizmusról.


    Az orosz oligarchák 70 %-a zsidó, az európai zsidó fönök egy Kantor nevü oroszországi milliárdos puszi pajtása Putyinnak. 


    A szocik meg most választottak meg egy a KGB által kiképzett vén faszt. A másik érdekesség, hogy a különbözö fórumokat a Szovjetunióban végzett nagy öregek reggeltöl-estig azorbánt szidják. 


    De különben az esztelenség magas fokát kinálja az ellenzék. A múltkor megnéztem a legkomolyabb magyar szélsöséggel a liberalizmus bátyájával készül interjút (Fodor et.-val). Még szerencse hogy ültem, mert dobtam volna egy hátast. Ekkora baromságokat régen hallottam magát komolyabbnak tartó politikus szájából. 


    De Tobi is valami nagyot adott magából: azt mondta, hogy a húsz éves fia, személyi szabadság jogaiban lesz korlátozva, ha nem vásárolhat vasárnap. Sic!!! Ez a Tobi nevü ember állitólag egy magát szociáldemokratának tituláló (gondolom ez a kifejezés tetszett nekik a legjobban, és nem a népi dolgozók demokratikus szövetsége, de ez talán mégiscsak jobb mint a DK elnevezés, ami ugye minden csak nem koalició, a demokratikus jelzö meg kifejezetten röhej).


     

    előzmény:
    unger (8389)
    2015-01-04  18:31
  8. 2015. január 5. 00:298394.

    Eltekintve a zagyvaságoktól, csak egyetlen dolgoz szeretnék: mindezt facts and figures-rel alátámasztani. 


    Mert eddig semmiféle számmal alá nem támasztott ökörségeket löksz.


    A fidesz semmiféle szavazót nem veszitett el, mert amikor szavazás volt, akkor mindent megnyert. Mint ahogy az ellenzék, vagy a fenetudja micsoda sem nyert egyetlent sem, mert mint mondottam szavazás nem volt.


    De ez különben sem játszik szerepet, mert a fidesz olyan szavazási rendszert hozott létre, amivel úgy is mindent megnyer, söt nem is kell szavazni, mert az országnak nincs alkotmánya, tehát a fidesz azt tesz amit akar. 


    Ami azonban lejátszódik az országban, az az, hogy az általad favorizált tömegek elöbb-utóbb megrohamozzák a Parlamentet, és kikiáltják a Tanácsköztársaságot. 


     


     


     

    előzmény:
    pannacotta (8386)
    2015-01-04  17:00
  9. 2015. január 5. 00:188393.

    Putyin korrupt. Meg azorbán korrupt. Miben te szerencsétlen?


    Kiváncsi lennék milyen gittegylet ez a occ mi a fene. Mert gondolom, nem egy vatikáni vagy egy svájci szervezet.


    Azt ugy kell irni, hogy vö. (vesd össze).  

    előzmény:
    pannacotta (8388)
    2015-01-04  18:17
  10. 2015. január 5. 00:138392.

    Szerintem hagyjuk abba, mert ennek semmi értelme.


    Megrögzött, elvakult ideólogistákkal nem lehet mit kezdeni. 


    Tök hülye vagy, midenféle baromságot hordasz össze, már csak a cionista-antiszemitizmus meg a putyini kommunizmus hiányzik a dologból.


    Szerintem egyszerüen tájékozodj egy kicsit és ne csak hülye ami propagandát olvass.


    Csak egy kérdés: mi szerinted a baloldali sajtó? A népszabi, miután a Rigier eladta? A népszabi amióta megvan csak hazudott.


    Mo-ra óriási reformok várnak még. Habár szerintem reménytelen este azorbáni vállalkozás, melyben az országot rá akarja vezetni egy munkaalapú társadalomra.


    Mert az elmúlt nyóc év legalább 20 évig fog tartani.


    Amit pedig a választási rendszerröl is regélsz, az is tök baromság.  


     

    előzmény:
    pannacotta (8385)
    2015-01-04  16:50
  11. 2015. január 4. 22:328391.

    Nem megyen ez még neked ...


     


    Elfelejted hogy régebb ota élek parlamentáris demokráciában mint te ??? Te még vigan a komcsi jogot használtad amikor én már igazi demokráciában éltem..


     

    előzmény:
    pannacotta (8390)
    2015-01-04  18:55
  12. 2015. január 4. 18:558390.

    Milyen ismerős, tisztára Rákosi-korszak: a gaz nyugati imperializmus szítja a harcot az igaz, szeplőtelen putyinizmus és orbánizmus ellen, de ők kitartanak ám a végsőkig!


    Le se tudnátok tagadni, hogy Rákosiék gyermekei vagytok, igazi komcsik.


    Szerintem inkább annak a véleménye nem számít, aki maffia-kormányokat támogat, tolvajokat, másokon élősködőket. 


    Magyarországon nem választotta semmiféle nép a miniszterelnököt, nem baj? Már megírtam egyszer, de láthatóan még mindig nem vagy képes felfogni: Magyarországon a parlament választja a miniszterelnököt és nem a nép.


    Közvetlenül csak a fő- és polgármestereket választják Magyarországon, a köztársasági elnököt sem (ezt anno a négyigenes népszavazással elintéztük). 


     

    előzmény:
    unger (8389)
    2015-01-04  18:31
  13. 2015. január 4. 18:318389.

    senki nincsen meglepve..Putyint most "demonizálni" kell mindenáron..ez az az ut amelyik "megyen" a 3. világháboru felé...hamarosan jön a hitleri  ok is..megtámadni mert hamarosan ö akar majd támadni minket..un. megelözö csapás..


    Mi igenis tiszteljük a demokrácia alapján a népek önrendelkezését valamint azt hogy minden népnek joga van olyan vezetöt választani amilyet akar..


    A te véleményed mirolunk nem mérvado mert hazudosok nemszámitanak..

    előzmény:
    pannacotta (8388)
    2015-01-04  18:17
  14. 2015. január 4. 18:178388.

    És hogy el ne felejtsem, a korrupcióellenes OCCRP szervezet (Organized Crime and Corruption Reporting Project) megnevezte a legkorruptabb politikusokat a világon.


    Az "Év embere" kitüntető címet Putyin kapta, őt követte másodikként Orbán Viktor. 


    Ezt a címet magyar politikus még soha nem kapta meg, most aztán már elismerten Orbán a világ legkorruptabb politikusa, Putyin után.


    forrás (látod, belgien? Nem idéztem, mégis odaírtam a forrást, nahát)


    Ezeket a politikusokat tisztelitek és fényezitek itt ti, belgien és unger. 


    Mást nem is kell mondjatok, bőven elég ez is a ti hitelességetekhez. 


     

  15. 2015. január 4. 17:008387.

    Gyülekezési törvényről van szó, természetesen (javítva).  

    előzmény:
    pannacotta (8386)
    2015-01-04  17:00
  16. 2015. január 4. 17:008386.

    Jut is eszembe, Orbánék annyira rettegnek ettől a folyamatos tüntetéshullámtól, hogy hamarosan meg akarják változtatni a gyülekedési törvényt.


    Az utolsó, 1989-es törvényt, amely egyébként is utolsó annak szellemében (a többit már mind a saját javukra megváltoztatták, egyoldalúan, elfogultan, aránytalanul, autokratikusan).


    Látszik, hogy sem belgien, sem Orbán nem értik a folyamatokat, sőt, le is becsülik a jelentőségét (Orbán teljesen más világban él, már egy-két éve, teljesen fantazmagóriáknak is beillő hülye nyilatkozatokat tesz és elszállt a valóságtól), de nem valódi politikushoz illő gondolat ez: a helyzet forrponton van, és akár ezt is bármikor értékelhetik  úgy az emberek, hogy kezükbe kell venniük az irányítást.


    Én szóltam, uff. Már a választás után is szóltam, hogy intő jel kellene legyen a szavazók nagyarányú megfogyatkozása (közel egymillió szavazót veszített a Fidesz a 2010-es választáshoz képest), és ebből további 900 ezer szavazó távozott most az idén, ősszel. Már csak a kb. egymilliós keménymag maradt, akik akkor is oda szavaznak, ha a hátukon szíjat hasítanak.


     


    Másrészt, belgien, látszik, hogy nem élsz itthon, és megeszed a rizsát, hogy bármit is kaptunk volna a Fidesztől (pl. rezsicsökkentést).


    Az az összeg roppantmód alacsony, a másik oldalon viszont többszörösét vették el tőlünk: bank- és telefonköltségek, felemelt ÁFA (azért ne felejtsd már el, hogy Európa legmagasabb ÁFÁ-ját fizetjük a Fidesz jóvoltából), felemelt nyugdíjjárulék a bérünkből, és millió egyéb adó.


    Mínuszban vagyunk így is. Nem, nem kaptunk, hanem sanyargatnak bennünket és közben ellopják, amit befizetünk nekik: soha nem látott méretű állami költségekre (azelőtt elképzelhetetlen lett volna ennyi miniszter, államtitkár és államtitkár-helyettes, akiknek olyan összegű bérük van, ami többszöröse a régebbi kormányokénak), normális közbeszerzési eljárás nélküli pénzszórásra a haveroknak és klientúrának, a politikusok urizálására.


    Úgyhogy senki se csodálkozzon, ha forrponton van a hangulat. 


     

    előzmény:
    pannacotta (8385)
    2015-01-04  16:50
  17. 2015. január 4. 16:508385.

    "Ez a piszkos munka most erre a kormányra vár. "


    Még csak az kéne, amit ezek elkúrtak, azt is másoknak kell majd rendbetenniük. Ilyen rossz kormányunk még sose volt. Az a piszkos munka másokra vár. 


    De persze, ezt pont te nem tudhatod, aki jobbos sajtóból tájékozódsz csak.


    "A választásokat a Fidesz a rezsicsökkentés meg egyéb maszlagokkal nyerte, "


    Csudát. A saját maga által egyoldalúan megváltoztatott választási törvénnyel nyerte (lásd erről pl. az EBESZ megállapításait). Na meg azzal, hogy rengeteg ember közömbös lett a sok szemétség miatt, amit csináltak, akik csak most kezdenek újra ébredezni. 


    Tudod, mindennek van határa.


    "nem kell abba az illúzióba esni, hogy ez az egész micisapkás bölcsészhallgatók bulija csak"


    Jaja, jól bemagoltad a kormányzati dumát.  Rajtad kívül nem is hiszi el senki, dehát te külföldi vagy.


    "nem fog sokáig tartani"


    Te aztán tudod. Inkább annak drukkolj, hogy ne legyen erőszak a vége, mert még ez is benne van a pakliban. Rég volt ilyen forradalmi hangulat az országban, köszönhetően az általad tisztelt Fidesznek és Orbánnak.


    "Mert a jelenlegi alkotmányos felállásban csak pártoknak van lehetöségük "


    Jelenleg nincs érvényes, legitim alkotmánya az országnak. Az 1989-91-es alkotmány volt az utolsó ilyen.


    És most nyílik meg a lehetőség, hogy az országban véget vessünk ennek a pártoskodásnak. 


    "Az alapvetö probléma az, hogy Mo-on választást csak ingyen sör és 25 órás munkahét igéretével lehet nyerni. "


    Egy túrót! Mint ahogy a "szociális" népszavazás se a 300 Ft-ról szólt, hanem az akkori kormányról, így a netadó is ugyanígy volt. De már a netadón is túl vagyunk, régesrégen, mégsem csökkent a lendület, sőt. 


    Fogsz te még csodálkozni, de addig is nevetséges az outsiderkodásod, látható, hogy semmit sem értesz a helyzetből.  


    Az idézőjel pedig egy alapvető dolog azoknál, akik könyveket is olvasnak, a forrás megjelölése nélkül is. Azt jelzi, hogy nem saját gondolatokról van szó.


    Egyébként pusztán plágium.


     

    előzmény:
    belgien (8383)
    2015-01-04  14:24
  18. 2015. január 4. 14:288384.

    Látom kevés tudományosabb dolgozaton fáradoztál eddig.  


    Az idézöjel önmagában még semmit sem jelent; a lényeg a szerzö és a forrás elérhetösége, hogy ellenörizhetö legyen. 

    előzmény:
    pannacotta (8382)
    2015-01-04  12:21
  19. 2015. január 4. 14:248383.

    Persze, hogy unalmas, mert a jelenlegi kormánynak semmiféle alternativája nincs. 


    Egy csomó mindent el kéne intézni még ebben az országban, nagyon sok mindent kéne még rendbe tenni. Ez a piszkos munka most erre a kormányra vár. 


    A választásokat a Fidesz a rezsicsökkentés meg egyéb maszlagokkal nyerte, de tisztában voltak avval, hogy már nem lehet többet úgy ajándékozni, hogy mindig valami külsös (tehát budget-neutrálisan) fizessen. Most lassan a fogyasztónak is fizetni kell. 


    Ami pedig a civil bóhockodást illeti (mert nem kell abba az illúzióba esni, hogy ez az egész micisapkás bölcsészhallgatók bulija csak) nem fog sokáig tartani, elöbb-utóbb elöbújik valamilyen pártocska, valamilyen, már lejáratott fizimiskáju figurával. Szerintem Feri elöbb-utóbb kikiállja magát II. Istvánnak, nem hiába sertepertéskedik állandóan Mostfriend körül.


    Mert a jelenlegi alkotmányos felállásban csak pártoknak van lehetöségük arra, hogy egy másik pártot megdöntsenek. Itt pedig igen halvány a kinálat. De on verra.


    Az alapvetö probléma az, hogy Mo-on választást csak ingyen sör és 25 órás munkahét igéretével lehet nyerni. Ezt pedig még Mostfriend-ék sem tudják szállitani, ök inkább a heti 48 órás munkahetet szorgalmaznák. 


     


     

    előzmény:
    pannacotta (8382)
    2015-01-04  12:21
  20. 2015. január 4. 12:218382.

    Nem kell a szerzőt megjegyezni, idézőjelbe kell tenni. Ez komoly hiba. 


    Persze, hogy tudjuk, bemásoltad, naná. Nem is gondolta senki, hogy pont te lettél volna ott a tüntetésen.


    Egyébként - ha már itt tartunk - elég érdekes ennek a minapi tüntetésnek a fogadtatása, ahány ember, annyiféle vélemény róla. Sokan radikálisabbak lennének - és unalmasnak tartották az egészet -, mások azért kritizálják ezeket a civileket, mert kitiltották a pártzászlókat, egyesek szerint semmitmondó az egész, néhányan viszont előrehaladást érzékelnek, amit a beszédek is alátámasztottak.


    Úgyhogy ahány ház, annyiféle gondolat erről.


    Én afelé hajlok, hogy jól volt ez így, ahogy volt, és idő kell, hogy kiforrjon valami komolyabb dolog. 


     

    előzmény:
    belgien (8381)
    2015-01-04  12:05
  21. 2015. január 4. 12:058381.

    Te szimplán hülye vagy. 


    Minden normális ember tudja, hogy valahonnan bemásoltam. Csak nem akartam a szerzöt megnevezni, mert nem jogositott fel. 


    Különben egy magyar föiskola rektorhelyettesének blogjából származik. 


     

    előzmény:
    pannacotta (8380)
    2015-01-04  11:23
  22. 2015. január 4. 11:238380.

    Miért nem használsz idézőjelet az idézeteidhez? Vagy plagizálni akarsz? Nem vagy te Schmitt Pál. 


    Ezzel az idézőjellel neked mindig is problémád volt, van. 

    előzmény:
    belgien (8377)
    2015-01-04  09:25
  23. 2015. január 4. 09:308379.

    Okfejtésed, gondolkodásod (?????) szerint a magyarok többsége hazaáruló?? Mert azorbán egy kicsit rendbe tette az országot!


    Vagy csak a magukat valami miatt isteni kiválasztottaknak tartók megszokott hülyesége? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228371 (8375)
    2015-01-03  22:28
  24. 2015. január 4. 09:268378.

    Nagyon, de nagyon megszivlelendö szöveg. 


    Talpra magyar!!!!

    előzmény:
    belgien (8377)
    2015-01-04  09:25
  25. 2015. január 4. 09:258377.

    És átérve, most mégis itt állunk magunkban. Nincsenek néptanítóink, pedig nagyon kellenének. Akik voltak, azokat elvitte a politika, a halál vagy az állami megbíz(at)ás. Maradt néhány nagy koponyánk, de ők külföldön vagy a piacról élnek. Valahol érthető is, miért nem vágynak a takarodjba. A fentiek miatt ma ebben az országban mindenkinek vaj van a fején , az adórendszerünk már csak ilyen, így nem állnak ki a napra. Retteg a szegénytől a gazdag, és a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat, s nem csalóka remény.


     


    Mit tehetünk most? Szerintem rá kell jönni, hogy nem csak magunk vagyunk. Hogy ez egy nemzet, egy város, egy falu, egy utca, egy szakma, egy család, ésatöbbi', és messzebb jutunk közösen, mint külön. Ha gyengül is a gravitáció, és be is indulnak a dolgaink, ez az ország visszahúz egészen addig, ameddig el nem kezdjük mi húzni. Végül a legfájdalmasabb, amit még soha el nem fogadott tőlem senki, mert ez elsőre és ebben az állapotunkban elfogadhatatlan... Nem biztos, hogy a mi életünkben lesz sokkal jobb, viszont lehet jobb a gyerekeinknek. De csak akkor, ha kikapcsolva a megszerzett lapostévét, először végre magunknak valljuk be, majd elmagyarázzuk nekik is hogy mit rontottunk el, mit tegyenek másképp. Ha van felismerés, akad tanulság is bőven, és akkor nem lesznek a gyerekeink az újabb, még inkább elveszett generáció.  El kell magyarázni nekik, milyen szerencsések hogy szavazhatnak,  szerveződhetnek az utcájukért, a városukért, a bicikliutakért, a szegényekért, betegekért, vagy csak egymásért, mert a mi szüleink ezt nem tehették. A mi hibánk így bölcsességgé válhat bennük, és nekünk ez is lehet megélhető, igazi boldogság. Szóval bármilyen bárgyún hangzik, beszélgetni kell. Nem Orbánnal vagy Gyurcsánnyal van harcunk, sőt, inkább az összes politikusunk mi magunk vagyunk. Épp úgy fognak változni is, ahogy mi. Úgy lesz diktatúra vagy szabadság. Ha félünk bármelyiktől, akkor magunktól félünk. Minden rendszert a nép termel ki, akkor is ha később nem tetszik.


     

    előzmény:
    belgien (8376)
    2015-01-04  09:24

Címlap

top