Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Hová álljanak a belgák?

Torolt_felhasznalo_437432
Torolt_felhasznalo_437432
Létrehozva: 2011. július 11. 22:26

 

Ez a topik nem kíván pártpreferenciákról szólni, mint ahogy az alapítók sem képviselnek pártokat. Viszont szívesen elbeszélgetnénk azokkal, akik amellett, hogy  nem elkötelezettjei egyik politikai irányzatnak sem, értelmes és kulturált véleményt tudnak megfogalmazni úgy politikai, mint gazdasági kérdésekről. Úgy látjuk, van igény ilyen topikra is a politikai gumiszobában. Reméljük, sikerül ilyet létrehozni, noha évekkel ezelőtt több hasonló kezdeményezés bizonyult sikertelennek. Hátha most….

 

  1. 2014. november 2. 15:458351.

    Milyen szövetséges az aki lehallgatja miniszterek .üzletemberek magánemberek telefonját ?Milyen szövetséges az aki destabilizálja középkelet europát.Keveri a xart mindenhol a világon az érdekei mentén.Milyen demokrata az aki ellenzi palesztin állam létrejöttét.Milyen lekületű az aki tullép 500 gyerek lemészárlásán.?


    Neked ezek demokraták vagy ez a demokrácia?Mert ha ez nincs miről irogassunk egymásnak.

    előzmény:
    Catilina (8349)
    2014-11-01  20:50
  2. 2014. november 2. 15:098350.

    Jo lenne egy igazi ellenzék.De ne legyen az ország ellensége és ne tegyen javaslatokat Brüsszelnek hogy milyen büntető intézkedéseket alkalmazzanak  velünk szemben.

    idézet:
    Kundalini (8345)
    2014-11-01 12:55:32

    Az országnak orbán az ellensége. Az ellenzék csak Orbáné.

    idézet:
    Catilina (8348)
    2014-11-01 20:49:19

    Néha tényleg nem értelek téged vagy titeket.Szerinted van olyan kormányzo párt vagy erő aki most normálisan vezetné az országot?Tudom a szokásos:Mindegy hogy ki csak ne orbán.Szerinted ez normális hozzá állás ?Mit szeretnél káoszt?


    Orbán lehozhatná neked a csillagokat is akkor is fujjolnál.Mi  nem tetszik rajta ?Habitusa ,külseje?Mi?


    Vannak problémák ebben az országban kétség nem fér hozzá.De hogy nem antidemokratikus az egyszer biztos.Mitől nem az?Irj konkrétumokat.Nem üldöznek,szétlthet verni egy épuletet.Szidhatod reggel este.Mi a bajod?Mindenki bizonyos értelemben xarban van.ha másként nem akkor lelkileg.


    Az a kisebbség aki fikázza megerősiti abban a 18-as választokat hogy csak azért is rászavazzanak.

    előzmény:
    Catilina (8348)
    2014-11-01  20:49
  3. 2014. november 1. 20:508349.

    Megmagyarázom: Ellenség az, aki a szövetségeseidet ellened fordítja.

    előzmény:
    Catilina (8348)
    2014-11-01  20:49
  4. 2014. november 1. 20:498348.

    Jo lenne egy igazi ellenzék.De ne legyen az ország ellensége és ne tegyen javaslatokat Brüsszelnek hogy milyen büntető intézkedéseket alkalmazzanak  velünk szemben.

    idézet:
    Kundalini (8345)
    2014-11-01 12:55:32

    Az országnak orbán az ellensége. Az ellenzék csak Orbáné.

    előzmény:
    Kundalini (8345)
    2014-11-01  12:55
  5. 2014. november 1. 16:318347.

    Az ellenzék az ellenzék.Olyan amilyen.


    Amikor a Fidesz volt ellenzékben akkor is az Eu.-ba szaladgáltak..hogy az itthoni "megnyilvánulásairól" ne is beszéljünk.Ez a mostani  ellenzék a nyomába se ér,gyenge mint a lepkefing.


    Amúgy meg egy ellenzék mindíg a hatalom,a kormány   ellenzéke soha sem az országé.


    Tudod:az országnak van kormánya ,és nem a kormánynak van országa ....még ha most mást látunk ,...ez akkor is  így van.


     

    előzmény:
    Kundalini (8345)
    2014-11-01  12:55
  6. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2014. november 1. 15:208346.

    Nem! Én  is hallottam a hírtv félrevezető hírét erről. Nem arról döntenek az USA-ban, hogy bevezetik a netadót, hanem eddig volt hatályban egy törvény, ami ezt tiltotta, és ezt a törvényt helyezik hatályon kívül. De arról szó sem volt, hogy ezután be is vezetnék automatikusan bármilyen adót ott a netre.


    De ha be is vezetnék, az ő dolguk, majd ott is felháborodnak ezen, vagy nem, ez nem a mi dolgunk. Ami a mi dolgunk, az az, hogy itthon ezzel ne lehessen bárkit korlátozni, a fejlődést megakasztani, vagy lassítani egy ilyen lépéssel.

    előzmény:
    Kundalini (8344)
    2014-11-01  12:53
  7. 2014. november 1. 12:558345.

    Jo lenne egy igazi ellenzék.De ne legyen az ország ellensége és ne tegyen javaslatokat Brüsszelnek hogy milyen büntető intézkedéseket alkalmazzanak  velünk szemben.

    előzmény:
    Dapazso (8335)
    2014-10-31  17:09
  8. 2014. november 1. 12:538344.

    Lehet hogy nem fizettségért.Vagyis ugy gondolom elég vegyes a köret.


    Érdekes a helyzet.Amerika ugy viselkedik mint a Brezsnyevi Moszkva.Csak éppen nem huznak drotkeritést.Még szövetségesek vagyunk.Ami nem azt jelenti ha ők haragban vannak vagy bizalmatlanok az oroszokkal akkor nekünk is ellenségesen kellene viselkednünk.Persze egy egészséges távolságtartás szükséges és most már az usa-val szemben is.Ne viselkedjenek ugy az amerikaiak mint régebben Moszkva.Szerintem épp elég vaj van a fülük mögött ,/több mint nekünk/ugy hogy ne diktáljanak és sepregessenek a maguk háza táján.Természetesen mint jobarát javaslatokat tehetnek nekünk amit megvizsgálhatunk,és alkalmazhatunk.Na ezt nevezik demokráciának


    Ami meg az internet adot illeti,épp most vezetik be az usa-ban.Csak Obama elnöknek kell rábolintania.Kiváncsi vagyok hogyan tiltakoznak majd ellene.

    előzmény:
    pannacotta (8337)
    2014-10-31  17:51
  9. 2014. november 1. 12:288343.

    Szerintem egyikkel sem tesz semmit.Szép csöndben elsumákol mint eddig is.A "vizsgálatok" tartanak a korrupcióügyben,s majd ha nagyon muszáj prezentálnak is valamit.Egyébként meg kuss lesz.


    Az Eu,eddig is benyelte Orbánt.(max.nem kedveli,ignorálja ahol lehet..lásd az EU-s a fotók is),de retorziókat nem fog bevezetni,ha a gazdaság elsántikál.Nos ha nem ,akkor borul a bili .


    Valamint akkor is,ha az itthoni civilek "lábra kapnak" és nem hagyják Őkelmét szép csöndben altatni az ügyeket.


    Ha kikényszerítik belőle hogy nyíltan beszéljen ( amihez nem fűlik a foga egyáltalán).


    Vagy  ha rákényszerül hogy Á-vagy B-t mondjon akár az EU.,akár az USA irányába..akkor tudnak tenni  bármit is.


    Azt gondolom,egy hülye kis zsarnok miatt nem büntetnek egy országot.Annyira nem fontos Ő sehol.


    Nekünk igen,mert simán tönkre vághat minket...de nagyon sok kell ahhoz hogy érdemben lépjen egy külső hatalom.

    előzmény:
    pannacotta (8342)
    2014-11-01  10:25
  10. 2014. november 1. 10:258342.

    Mindenesetre az ügy kapcsán megint jól bemutatkoztak :) Szembemenve a jobboldali táborral is. Ennyire sötétek, hihetetlen.


    Sokkal fontosabb kérdés a netadónál - ami szerintem nem lesz egyhamar - az, hogy Orbán mihez kezd Amerikával, illetve az EU-val, miután mindkettő ki van rá rúgva. Ez a székébe kerülhet.


    Az a bizonyos tusnádi beszéd volt az utolsó csepp a pohárban.


    Itt kell igazán visszakoznia, ha megteszi, e kérdésben fog megrendülni  a vezérbe vetett hit. 


    Ha meg nem teszi, akkor egyszerűen vége az uralmának, gondolom, ő is tudja.


    Nekem, aki nem kedvelem Orbánt, mindkét lehetőség jó,  csak hátradőlök és reszelgetem a körmeimet :)


    Ebben is nagyon megosztott a tábora, sőt, a Fidesz tagságának nagyobbik része oroszellenes, mint ahogy az országunk is. Nem pártolja itt senki, hogy kilépjünk az EU-ból emiatt. A Fidesz jó része is "atlantista" (így hívják a nyugati orientációjúakat).


    Ez lesz a valódi erőpróba, itt Orbán nem tud jó lapot húzni.


     

    előzmény:
    Dapazso (8341)
    2014-11-01  08:44
  11. 2014. november 1. 08:448341.

    Ezért nem is reagálok a hülyeségekre.


    Nem érdekel olyanok véleménye akik "tájékozódnak" az itthoni eseményekről,mert én egy szubjektív ember vagyok és ezt soha sem titkoltam.


    Nincs időm olvasgatni,én megélem a történéseket.Megéltem a Kádár korszakot és soha sem fogom megtagadni azt az életem.Mint mindíg -minden kornak vannak haszonélvezői,vannak károsultjai,vannak elszenvedői,és sorolhatnám.Kicsit valamennyien minden "kategóriát" megéltünk már.Én legalábbis.


    De az is az én életem,és semmit sem bántam meg amit tettem.Akkor annak volt ideje,most megint más van.Most a gyerekeim,sőt unokáim ideje van,és örömmel látom,hogy embereket neveltem,és nem seggnyalókat,egyenes gerincüeket akik amikor idejét látják tesznek is.


    Ennyi az egész.Lepereg rólam minden mocsok és hülyeség,én itt vagyok ebben a hazában,teszem a dolgom ahogyan tudom,megélem a jót és rosszat is.


    Más.


    Amúgy nem vagyon én abban biztos hogy Orbán elállt a hagymázos álmától...valamilyen formában megcsinálja,de nem most és nem ebben a külsőben..Makacs .

    előzmény:
    pannacotta (8340)
    2014-10-31  18:01
  12. 2014. október 31. 18:018340.

    Hogy a király egyre meztelenebb a saját tábora körében is, azt ha más nem, az mutatja meg egyértelműen, hogy kivétel nélkül valamennyi jobbos média a netadó ellen volt. És - ki más - a jobbos média cincálgatta itt az oroszkérdést is, meg a korrupciót is.


    Vannak dolgok, amelyek pártokon is átívelnek, illetve teljesen pártfüggetlenek.


    Épp ezért nincs vége a történetnek, még a végén megérjük, hogy Orbán rá lesz szorítva bizonyos dolgokra, a saját szavazótábora igényeinek megfelelően. 


    Az itteniek pedig vak, szemellenzős és sötét elfogultak, hadd mondják a maguk szánalmas és röhejes dolgait, szerintem inkább mulatságos, hogy a Fidesz-táborral is szembekerültek.  

    előzmény:
    Dapazso (8334)
    2014-10-31  17:07
  13. 2014. október 31. 17:588339.

    "Nálam a Békemenet,színtiszta seggnyalás,és "pofavizit"."


    Az hát, mi más lenne, a végletes szervilizmus megjelenési formája. A CÖF is fidesznyikekből áll, kezet foghatnak az itteniekkel.


    De látod, most ebben a témában őket is lenyomta a Fidesz, amelynek tagsága teljesen normálisan állt a dologhoz (és áll a többihez is, a korrupcióhoz, az oroszbarátsághoz, stb.).


    Már régen mondjuk itt - pl. Catilinával -, a fidesznyikek nem azonosak a Fidesz táborával.


    "Rákényszeríteni,hogy konzultáljon,és  legalább szakértőket hallgasson meg, készítessen előzetesen tanulmányokat arról,hogy mi lenne a tettei,döntései következménye." 


    Ez most pont folyamatban van, és ezért óriási dolog ez az egész. Most már Orbán sem érinthetetlen többé. 


     

    előzmény:
    Dapazso (8334)
    2014-10-31  17:07
  14. 2014. október 31. 17:558338.

    Hagyd rájuk, persze, hogy nem értik, ezen a fórumon olyan a jobbos összetétel, hogy azt még Orbán is szégyellné.


    Gondolom, olvastad, köztudott, hogy Orbán a netadót azért - és csak azért - vonta vissza, mert a saját szavazóbázisa és a Fidesz maga is ellene volt.


    Ezt nem is titkolta, az ellenzék kedvéért esze ágában sem lett volna visszavonni.


    Bizony, a jobboldaliak (de nem a fidesznyikek, akik itt találhatók) számára is elfogadhatatlan volt ez az adónem. És nem mellesleg, szintén a jobboldaliak (de nem az itteni fidesznyikek) körében egyre erősebb a sürgetés, hogy tisztázzák a korrupciós eseteket is.


    Úgyhogy Orbánt a saját tábora bírálja és ez így van jól.


    Nem lesz netadó, épp ezért, csak nem gondolod? Nem lesz probléma, mert ha valaki meghekkelte ezt a témát, az maga a Fidesz volt.  


     

    előzmény:
    Dapazso (8333)
    2014-10-31  16:52
  15. 2014. október 31. 17:518337.

    Orbán személyesen is, de Szájer is, meg mások is pontosan ugyanezt tették, amikor ellenzékben voltak.


    Én nem hiszem, hogy bárki fizetségért lett volna ott. Ez nem "pártrendezvény" volt - sőt, nagyon helyesen egyik párt sem hekkelte meg a tüntetést -, hanem az internetgeneráció őszinte tiltakozása.


    És ahogy már lenni szokott, más kérdések is felmerültek, pl. az oroszbarátság, amit a fiatalok sem támogatnak, a korrupció éppen az adóval összefüggésben (bűnözőknek nem adóznak, mondták ők és igazuk is van), stb.  

    előzmény:
    Kundalini (8332)
    2014-10-31  15:54
  16. 2014. október 31. 17:288336.

    Röviditve..: CIA ellenzék...

    előzmény:
    Dapazso (8335)
    2014-10-31  17:09
  17. 2014. október 31. 17:098335.

    Az a baj,hogy te  pártokban gondolkodol.


    Nem veszed észre,hogy készülőben az új civil ellenzék.

    előzmény:
    Kundalini (8332)
    2014-10-31  15:54
  18. 2014. október 31. 17:078334.

    Nálam a Békemenet,színtiszta seggnyalás,és "pofavizit".


    Ennyi.Mert valaki mellett sétálni csak azért mert nem elég hangosan dícsérik,számomra nevetséges.


    Nem bántja senki,ő harcol a világ ellen,sajnos a mi bőrünkre.Hiába tudjuk mi ,hogy nem a kormánynak van országa,hanem fordítva...nem jut el az agyukig.


    Orbán teljhatalma világos és az is ,hogy ebben nem támogatni kell,hanem akadályozni.


    Mert nem voksokkal szerezte meg ezt a teljhatalmat az ország lakosaitól,hanem számtani alapműveletekkel.


    Ezért kellene szélesebb körben ismertetni,hogy mit ,és főleg MIÉRT csinál.


    Rákényszeríteni,hogy konzultáljon,és  legalább szakértőket hallgasson meg, készítessen előzetesen tanulmányokat arról,hogy mi lenne a tettei,döntései következménye.


    Azután döntsön ,oké,De az a Nemzeti Konzultáció amire hivatkozik az lepkefing, mert mit ér ha kapok egy levelet ,de nem tudok válaszolni rá.


    Vagy miért  nem áll ki egy nyílt vitára..nem a pártokkal,hanem azok a témában szakértő prominenseivel(legalább olyanokkal akik a parlamentben is képviselnek bennünket),és civilekkel akik nem függnek sem a pártfegyelemtől sem egzisztenciálisan a hatalomtól .


    Bár kevesen ,de vannak még ilyenek.


    Nagyon kényelmes dolog egy hatalom mellett sétafikálni,meg kéne próbálni a másik oldalt is képviselni legalább egy séta erejéig.


    Ja,arra persze nincs pénz,azt ingyen kéne.

    előzmény:
    pannacotta (8331)
    2014-10-31  15:03
  19. 2014. október 31. 16:528333.

    Nekem az az iszonyú,hogy bárhol olvasgatok az nlc-n azt látom,hogy nem értik.


    Azt hiszik,hogy  csupán a netadóról szól ez az ellenállás,és ha nem lesz netadó..(bár ezt nem mondta Orbán)..akkor minden oké.


    Nem,nem oké,és az a helyzet,hogy ha valóban Dajcstomira bízza a netkérdést Orbán..akkor attól is nagyobb a baj ,mint gondoljuk.


    Ha nincs egy szakembere aki a távközlési adót "rendbe tegye" és megfelelően kidolgozva a t.ház elé vigye akkor valóban le kell váltani ezt az elmeháborodottat.


    Nem érti,és azt látom hogy evvel nincs egyedül..

    előzmény:
    pannacotta (8328)
    2014-10-31  08:41
  20. 2014. október 31. 15:548332.

    Azért egy pár liberális honfitársamat csipőből drogtesztnek vetettem volna alá.


    Biztos hogy voltak lesznek is olyanok akik fizettségért tesznek meg dolgokat.Sőtt olyanok is akik ingyen vagy párt érdekből áztatják el külföldön a saját hazájukat.


    És ilyen a világon sehol sincs csak magyarországon.Számomra a mai ellenzék halott .Nem tudom ezt nekik megbocsájtani

    előzmény:
    pannacotta (8331)
    2014-10-31  15:03
  21. 2014. október 31. 15:038331.

    Bár nekem (vagy nemcsak nekem) disszonáns, hogy regnáló hatalom mellett "tüntetnek" a békemeneten, nem ez az elsődleges probléma azzal kapcsolatban. 


    Hanem az, hogy közmunkásokat rendelnek ki - azzal, hogy ha nem mennek, akkor nem kapnak munkát és felkopik az álluk -, buszokat állítanak be (az állítólagos érdeklődők tömege miatt), sőt, még az is kiderült, hogy volt, amikor fizetségért vettek részt emberek. 


    Míg a netadós (vagy nem netadós, mindegy) tüntetésnél semmi ilyenről nem volt szó. Ezért volt az őszinte és nem megrendezett. 

    előzmény:
    Kundalini (8330)
    2014-10-31  13:32
  22. 2014. október 31. 13:328330.

    Ha közbelépnek és rendet tesznek,akkor rendőr állam meg nincs demokrácia.Most hogy hagyták őket tombolni gyengék és nem alkalmasak kormányozni az országot stb....


    Ez az egész egy vicc és tragikomikus. Tüntetni szabad és allampolgári jog.Békemenet is az!

    előzmény:
    Dapazso (8325)
    2014-10-31  07:35
  23. Torolt_felhasznalo_228371
    Torolt_felhasznalo_228371
    2014. október 31. 10:278329.

    http://nol.hu/belfold/a-szazadveg-csak-egy-penzmosoda-1495 681


     


    "a pártokhoz kötődő emberek érzelmi alapon döntenek, ezért ha a vezetőjük közéjük lövetne, akkor is rá szavaznának."


     


    Latjuk is. Tok mindegy mit irunk a lenyeg,hogy orban a kiraly es sosem hibazik.


    vagy ahogy a fideSSek mondjak:


    "orban viktor arra szuletett,hogy a magyar nemzetet kiemelje a sarbol. A verbeli magyarok ezt tudjak,erzik!"


     


     


     

  24. 2014. október 31. 08:418328.

    Az első olyan dolog, amit - igaz, nagyon nagy nyomásra és igaz, a jobboldal (Fidesz) nyomására is, többek között  - Orbán visszavont.


    Ez amúgy nagyon is ésszerű döntés volt, minden szempontból, de mégiscsak rákényszerítették, tehát csak így tovább. 

    előzmény:
    Dapazso (8327)
    2014-10-31  08:21
  25. 2014. október 31. 08:218327.

    Csak "visszapillantottam":Orbán retirált...az internetadó ügyében.


    Nna,mégsem hiába tüntettek..

    előzmény:
    Dapazso (8325)
    2014-10-31  07:35

Címlap

top