Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Hová álljanak a belgák?

Torolt_felhasznalo_437432
Torolt_felhasznalo_437432
Létrehozva: 2011. július 11. 22:26

 

Ez a topik nem kíván pártpreferenciákról szólni, mint ahogy az alapítók sem képviselnek pártokat. Viszont szívesen elbeszélgetnénk azokkal, akik amellett, hogy  nem elkötelezettjei egyik politikai irányzatnak sem, értelmes és kulturált véleményt tudnak megfogalmazni úgy politikai, mint gazdasági kérdésekről. Úgy látjuk, van igény ilyen topikra is a politikai gumiszobában. Reméljük, sikerül ilyet létrehozni, noha évekkel ezelőtt több hasonló kezdeményezés bizonyult sikertelennek. Hátha most….

 

  1. Torolt_felhasznalo_228371
    Torolt_felhasznalo_228371
    2014. október 28. 18:208301.

    Nyilvan valami durva korrupcio is all a dolog mogott es megcsinaljak valakinek a helyet - de en is osztom azt a nezetet,hogy egyreszt orbannak fogalma sincs az internetrol,  (mondhatni egy e-mailt sem tud elkuldeni)
    illetoleg,  valoszinuleg azt a nezetet vallja,hogy az internet a fideSS szamara karos / "mocskolodo trollok;)" / gyulekezete - hisz sokszor gyult meg a bajuk az ujsagok online valtozatanak kommentjeivel (ugye erre jon valaszkent a fideszes "censura",vagyis ize,kozpontositott sajto gondolata is). Talan ez egy ovatos terelgetes,hogy a magyarok ne akarjanak mar annyian szabadon informalodni... A fideSS vagyis orban tobbszor hivatkozott arra,hogy "ugyan mar kedves kulfoldiek,ne lenne szabad a media? a facebook koraban?"
    Igyekszem nem osszeeskuvest latni az ado mogott, de semmi erdemleges ostletem nincs,hogy miert jutott ez orban eszebe, hisz ponthogy az informatika lenne egy kitoresi pont M.o- szamara, hisz bizonyos reszpiacokon a kezdo - kis vagy kozepes cegek is tudnanak vilagpiacra termelni


     


     


     

    előzmény:
    Dapazso (8299)
    2014-10-28  08:08
  2. 2014. október 28. 08:558300.

    Az átkosban is voltak tüntetések és az is diktatúra volt. 

    előzmény:
    Kundalini (8298)
    2014-10-27  18:42
  3. 2014. október 28. 08:088299.

    Úgy néz ki,hogy nem lesz Békemenet..Rogán szerint :"nem akarják provokálni az internetadó miatt érzékeny fiatalokat"!


    Jó mi??Azért ehhez már pofa kell.


    Azt hiszem ma is mennek,és ha nem kéne unokáznom ,mennék én is.


    Azon gondolkodom,hogy vajh mikortól lesz Nemzeti Internetszolgáltató ..mert szerintem erre megy ki a játék.Ne legyen igazam!

    előzmény:
    pannacotta (8297)
    2014-10-27  08:51
  4. 2014. október 27. 18:428298.

    Lehetett menni tüntetni? Egy diktaturában?Mentem volna én is de féltem hogy kilövik a szemem.

    előzmény:
    pannacotta (8297)
    2014-10-27  08:51
  5. 2014. október 27. 08:518297.

    Az enyém is ott volt és én is nagyon  büszke vagyok :) Rengetegen voltak, ekkora tömeget már Orbán sem magyarázhat félre.


    Persze, jön a békemenet, hogy az ellenoldalt demonstrálja, nohiszen :) A bűnöző kormánytisztviselők mellett protestálnak. 

    előzmény:
    Dapazso (8296)
    2014-10-27  07:01
  6. 2014. október 27. 07:018296.

    Most néztem meg a képeket amiket a gyerekeim készítettek a tüntetésen.


    Nagyon sokan voltak,és én nagyon büszke vagyok rájuk.


    Ezért ma én is " jobban élek"..

    előzmény:
    pannacotta (8290)
    2014-10-25  22:07
  7. 2014. október 26. 20:308295.

    Hogy öszinte legyek és sohasem értettem ezt a csak annyi meg annyi nem szavazott a fideszre. 


    Ha megforditom, akkor azt is mondhatom, hogy a választók nyolcvan százaléka nem szavazott az un. "demokratikus" ellenzékre. 


    De attól tartok, hogy ez alapjában lényegtelen, abból kell kiindulni, ami van. Mert innen szép a gyözelem. 


    De amit a példa is mutat: a lenyúlók azonnal a hatalmasokhoz csapódnak, mert tudják, hogyan és mire is megy a játék. 


    De a normális embereknek tele van a tökük a sok hülye szószártyárkodóval. Nem is foglalkoznak különösebben politikával, hanem a mindennapi túlélésért küzdenek.


    De alapjában ez egész Európában egy ált. jelenség. Söt egy világjelenség. 


    Az USA-ban nagyobb a politikusoktól való hányás mint Mo-on.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228371 (8294)
    2014-10-26  14:26
  8. Torolt_felhasznalo_228371
    Torolt_felhasznalo_228371
    2014. október 26. 14:268294.

    "Dehát nem nyerte meg, még az egyszerű többséget sem!


     


    Dacára a kreatív választási jogszabályainak, még akkor sem, kisebbségben maradt.


     


    Az sehol sincs a világon, hogy 50 % alatti eredménnyel kétharmados "győzelmet" arasson egy párt. "


     


    A korabbi valasztasi rendszer szerint atszamolva meg van nekik 60%koruli eredmeny. Kiindulopontnak azt a valasztasi rsz-t tekintettem - nem ezt a meg durvabban lejto, csalo rendszert. 


    Azt sem mondom,hogy a korabbi valasztasi rendszer jo volt, csak azt,hogy az alapjan megerdemlik, es szerintem jo kiindulopont. 


    Nyilvan az egesz feltetelezeseken alapul, es az elemzo intezet,aki ezt az eredmenyt kihozta az is kormany kozeli - viszont mastol,mas elemzotol is olvastam ezt a velemenyt. 


     


     


    Egyebekben a tobbi reszben egyetertek, tehat,hogy nincs meg nekik meg az egyszeru tobbseg sem -  es a korabbi kormanyoknak hasonlo eredmennyel koaliciora kellett lepni, nemhogy a ketharmad.


    Az is szegyen a magyarokra nezve,hogy az EU-ban nincs megegy ilyen part,amelyik ilyen kis bazison birtokolna (bitorolna) ekkora hatalmat. 


    Ellenben a masik ervemet tartom. A bizonytalankodok kozt is sok fideszes volt,aki nem ment el - latva,hogy a jobbik milyen ertekeket vall, es a baloldal meg toketlen. 


    Mostanra leginkabb amondo vagyok Magyarorszagnak az lenne a legjobb,ha hasonloan a korabbi eltunt partokhoz az MSZP-nek (es a DK-nak,vagyis Gyurcsanynak) is ki kene pusztulnia,mert totalisan alkalmatlan volt 4 ev alatt felepiteni magat, kinevelni egy miniszterelnok jeloltet.


    Aki ilyen szinten nem tud kompromisszumokat kotni,mint az MSZP/DK, attol mit varjon a nep? Nem fogja tudni megszervezni, ellatni az orszag kormanyzasat sem.


    Most komolyan Panna, szerinted ennek az orvosnak kellett volna legyoznie Tarlost? Es ezt komolyan is gondoltak??


     

    előzmény:
    pannacotta (8283)
    2014-10-25  19:49
  9. Torolt_felhasznalo_228371
    Torolt_felhasznalo_228371
    2014. október 26. 14:078293.

    Arra jo,hogy rohogjenek a magyarokon,mert meg az egyszeri alap kommentelo is tudja,hogy ez visszaveti a fejlodest.


    CSak orbanek nem tudjak. :D

    előzmény:
    belgien (8291)
    2014-10-26  09:54
  10. 2014. október 26. 10:218292.

    New York    lemaradt!

    előzmény:
    belgien (8291)
    2014-10-26  09:54
  11. 2014. október 26. 09:548291.

    Ajánlom olvass, francia és olasz posztokat, hogy ök mit mondanak Németországról, akkor majd nem jöhetsz abba a kisértésbe, hogy németnek mondd magad. De ezt mondhatod el Lengyelországról is. 


    Az anyámat egy közlekedési lámpánál, mert németül beszélt.


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228371 (8282)
    2014-10-25  19:22
  12. 2014. október 25. 22:078290.

    Lehetséges, hogy te nem tudod: a NAV-osok kormányzati tisztviselők? Pedig igen, azok.


    Kormányhoz közeli üzletember pedig Habony Árpád, aki szintén nem cáfolta a kitiltás tényét.  

    előzmény:
    pannacotta (8289)
    2014-10-25  22:06
  13. 2014. október 25. 22:068289.

    Tegnap a másik topikba belinkeltem egy csomó hírt, amelyekben Goodfriend azt állította, hogy kormányzati tisztviselőkről van szó (vagy róluk is, továbbá kormányhoz közeli emberekről).


    Tegnap Orbán maga riporteri kérdésre azt mondta, hogy "is-is".


    Te tipikus példája vagy annak, aki nem olvas, csak ír és eközben feleslegesen fröcsög.


    Ez így nagyon fárasztó és unalmas is. 


     

    előzmény:
    fiú50 (8288)
    2014-10-25  21:16
  14. 2014. október 25. 21:168288.

    Nem is várta senki, hogy neked ne legyen büdös ez az ügy - a szavaiddal élve -, sőt, magam jósoltam meg a másik topikban, ti hogy fogtok reagálni.


    Hozzátok a papírformát. 


    Ettől még ez az ügy olyan, amilyen: szégyen, gyalázat, és bizony, egyre inkább szégyelli az ember, hogy Orbánisztánban kell élnie. 

    idézet:
    pannacotta (8267)
    2014-10-24 20:13:06

    panna, panna! mi is történt?  az amerikai nagykövetség kiszivárogtatta valamelyik magyar ujságnak, hogy az usa kitiltott magyar embereket az usá-ból, és utána az ideiglenes ügyvivő elment az atv-be, ahol azt mindta, hogy kormányzati személyekről van szó.


    A ballib médiának más se kellett, lecsapott a témára, és televisítozta az országot azzal, hogy az orbán kormány annyira korrupt, hogy már az usa sem tudta ezt tétlenül nézni, stb. stb. és lenyomták az ilyenkor szokásos orbán és fideszellenes sablondumájukat, amiért a pénzt kapják.


    Amikor a kormány részéről hivatalosan rákérdeztek, hogy miről és kikről van szó, akkor ez a sunyiképű ideiglenes ügyvivő elkezdett sumákolni, hogy ők nem mondhatnak semmit, neveket sem, ügyet sem amiért a kitiltás történt, de korrupcióról van szó.


    Amikor látták, hogy egyre nagyobb blamázs lehet ebből és kilóg a lóláb, hogy itt a magyar ellenzék politikai megtámogatásáról van szó, akkor ez a sunyiképű ideiglenes ügyvivő gyorsan összehívott egy sajtótájékoztatót és kijelentette, hogy szó sincs arról, hogy az usa magyar kormányzati korrupcióról beszélt volna, semmi ilyenről nincs szó, az egész ügy magánszemélyeket érint, és az usa nem tartja korruptnak a magyar kormányt, és nem kormányzati tisztviselőket tiltottak ki csak fordítási és értelmezési hiba volt ami erre utalhatott, és mivel nem kormányzati korrupcióról van szó, semmilyen intézkedést nem várnak a kormánytól.


    Ennek ellenére már a "demokratikus" baloldal nagyhangon követelte, hogy az Orbán azonnal intézkedjen, a Polt Péter ne a pártpolitikai érdekeket képviselje hanem azonnal indítson vizsgálatot az ügyben, és amit te is itt írtál, hogy szégyen az országra, hogy ilyen korrupciós ügybe keveredett.


    Hogy az usa mindeféle országokból számtalan esetben tilt ki embereket, és hogy az ügynek mindeféle nyomásgyakorlási célja van és semmi köze nincs semmiféle kormányzati korrupcióról, az ezt a ballib bandát nem érdekelte, csak szajkózták a hazugságaikat meg a hülyeségeiket!


    Nem veszed észre, hogy téged is megvezettek ezzel a dologgal? Téges nem érdekel, hogy itt nincs semmiféle kormányzati korrupciós ügy, csak ilyen sunyi módon akarnak az országra valamilyen általad, általam és gyakorlatilag az ország népe által ismeretlen ügyben nyomást gyakorolni? Téged nem érdekel, hogy a hazádat igaztalanul olyen kényelmetlen helyzetbe hozzák, hogy utána a külföldi "jóakaróink" telekürtöljék azzal a hazai médiájukat hogy Magyarországon már az usa szerint is kormányzati szintű a korrupció? És tegyék ezt úgy, hogy ezt senki nem bizonyította, az usa sem, és nem is mondta, hogy erre vannak bizonyítékai?


    Tudod ez a szégyen és gyalázat!


     


     

    előzmény:
    pannacotta (8267)
    2014-10-24  20:13
  15. 2014. október 25. 20:298287.

    Vicces:-) Mint minden normális jogállam.Irj egy párat.Van ilyen?Szlovákia?Vagy ahol demokratikusan kötelezővé teszik a szavazást.?


    Mert én várom el....Ki az az ÉN?:-))

    előzmény:
    Az élet értelme (8285)
    2014-10-25  20:18
  16. 2014. október 25. 20:238286.

    Nem kell újraszavazás, maradjon a Fidesz, csak a "kétharmad" erős egy kicsit, nem gondolod?


    Amellett ne hivatkozzanak többségre, mert az nincs. És legyenek olyan bájosak más szempontokat is figyelembe venni, hiszen nem nyertek többséggel, amire hivatkozhatnának.


    Ennyi az egész. 

    előzmény:
    unger (8284)
    2014-10-25  20:16
  17. 2014. október 25. 20:188285.

    Egyébként - megsúgom -, nem akarom, hogy más legyen kormányon, mert nincs más. Ebben egyetértünk.


    Azt szeretném, hogy Orbánék végre vegyék figyelembe a demokratikus elvárásokat, csinálják vissza az ellenkező folyamatokat, viselkedjenek úgy, ahogy  minden normális, demokrata és jogállami elvárás szerint kell.


    És nem azért, mert mások várják el, hanem azért, mert ÉN várom el. 


    Meg még nagyon sokan, ugyanis többmillió ember elvárása ez.


    És azt is szeretném, hogy mindezt még a kormányrúdnál tegyék meg, ugyanis ennél nagyobb pofon nekik az arroganciájukért, a pancserságukért, az önteltségükért és persze, a kormányzati hibáikért nem is kell.


    Nem akarom tehát megbuktatni az Orbán-kormányt, elég nekem annyi, hogy rálépnek a helyes útra.  

    idézet:
    pannacotta (8262)
    2014-10-24 17:37:49

    Igen.

    előzmény:
    pannacotta (8262)
    2014-10-24  17:37
  18. 2014. október 25. 20:168284.

    teljesen igazad van..szerintem is a többség 50..plusz 1 szavazatnál kezdödik....demost akkor mi is lesz a nato-val meg az eu-vel?? ugyanis azok 49---45 %-os szavazattal lettek...ezek tények..el lehet mondani hogy akkor a kisebbség szavazatai alapján lett mindkét dolog ráeröltetve  az országra...legyen ujraszavazás ?? szerintem legyen minden ilyen dologban..!!

    előzmény:
    pannacotta (8283)
    2014-10-25  19:49
  19. 2014. október 25. 19:498283.

    Dehát nem nyerte meg, még az egyszerű többséget sem!


    Dacára a kreatív választási jogszabályainak, még akkor sem, kisebbségben maradt.


    Az sehol sincs a világon, hogy 50 % alatti eredménnyel kétharmados "győzelmet" arasson egy párt. Annak ellenére - hangsúlyozom -, hogy meghekkelte a választási szabályokat.


    Épp ez az, ami reménykeltő, még így sem volt képes egy egyszerű többséget sem összehozni. 


    Ez jelenleg a kisebbség diktatúrája a többség felett.


    Ne haragudj, de nagyon csodálkozom, hogy ezt nem tudod. A magyar nép épp azért nem adott nekik többséget, mert nem volt velük elégedett - csak a már említett biorobotjaik -, a többség másokra szavazott.   


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_228371 (8280)
    2014-10-25  18:20
  20. Torolt_felhasznalo_228371
    Torolt_felhasznalo_228371
    2014. október 25. 19:228282.

    "az egész világ Mo.-n röhög - 9GAG poszt sokezer kommetárral,pl


    "Apparently, Hungarian government is even more retarded than the Romanian one (which I thought impossible)"


    "I would be in million dollar debt by now if I was in Hungary."


    "Hungary is now the headquarters of generally all bad things in my eyes." "I live in the UK and I'm Hungarian...


    "The next time someone gonna ask me about my nationality I'm gonna say I'm German." stb. "


     


    https://www.facebook.com/9gag/photos/a.109041001839.105 995.21785951839/10152834168461840/?type=1

  21. Torolt_felhasznalo_228371
    Torolt_felhasznalo_228371
    2014. október 25. 18:328281.

    "a saját törekvéseit támogatók szedjék meg magukat minden téren."


     


    Ha megengedsz egy szemelyes tapasztalaton alapulo megjegyzest: Botka varosaban is megy a tisztogatas, a pirosak is kirugdaljak a 20-30 eve szakmailag hozzaerto ott dolgozokat , csak azert,mert a kampanyban narancssarga volt.
    Tehat ebben nincs kulonbseg.


    Abban van,hogy az orbani rendszer a szervezett tolvajlast (Orbanbaba es a 40 rablo) hozta magaval, es a sima korrupcion tulmutato , barati oligarchakra szabott torvenyeket.


     


    "nem teszünk.....semmit."


    De,a magyarok szavaztak a maradasra, es ahogy azt hiszem a magyar jog is mondana: a jelen esetben a nem teves is teves - a nem teves nem mentesit a kovetkezmenyek alol. Vagy valahogy igy mondjak.


     


    "Ez az Orbán már régen nem azért az eszméért harcol amiért megkedveltük,és támogattuk."


    orban mar az elso kormanya alatt sem az eszmeert harcolt, ellenzekben sem konzekvensen a rendszervalto eszmei mellett alt.

    előzmény:
    Dapazso (8271)
    2014-10-25  08:58
  22. Torolt_felhasznalo_228371
    Torolt_felhasznalo_228371
    2014. október 25. 18:208280.

    Azt beszeltuk itt,hogy az egyszeru tobbseget amugy is megnyerte volna a fideSS.


    A nem tiszta valasztas kovetkezteben kulonbseg a jelenlegi allapot es a korabbi valasztasi rendszer kozt "csak" annyi,hogy sarkalatos torvenyeket nem tudnanak hozni.


    Magyaran a magyar nep nem adott volna ekkora hatalmat,ekkora iranyitasi jogot a magyar kormanynak,mert nem tetszett neki,amit az elozo 4 evben muveltek. Annyira viszont azert tetszett az "elmult 4 ev" intezkedessorozata,hogy tovabbra is oket akartak kormanyon (egy szukebb jogkorrel).


     


    A valasztasi eredmenyrol az en velemenyem az,hogy ugyan igazad van, tehat a politikai erdektelenseg (ami nagyban koszonheto a baloldal marakodasanak is!) kedvezett a fideSS-nek.


    Ellenben viszont azt gondolom,hogy a tavol maradottak kozt is volt jopar fidesz hivo,tehat mondjuk ugy a velemenyem: Reprezentativ mintat kaptunk arrol,amit a magyar nep gondol - es az otthon maradottak velemenye csak marginalisan valtoztatta volna meg az eredmenyeket.  Tehat en kimondottan azt gondolom,hogy nem sok, talan par szazalek 
    tartalek volt az otthon maradott szavazok kozt. 


    A bizonytalan szavazok egyaltalan nem biztos,hogy baloldaliak vagy EU partiak lennenek. Kulonben is, azt lehetett tudni,hogy az otthon maradas a jelen kormanynak kedvez,mert a biztos SS szavazok (droidok) elmennek.

    előzmény:
    pannacotta (8270)
    2014-10-25  08:00
  23. 2014. október 25. 13:388279.

    Tudok a tüntetésről persze.


    Arról is hogy kitiltották a Facebookról a szervezőket,bár  nyitottak egy másik  site-t ahonnan tovább dolgoznak.Piszok egy banda..sajtószabadság..piha.


    Az internetadóból nem lesz semmi,ez is egy gumicsont  jelenleg ezt is lehet rágogatni..a korrupció ügy helyett/mellett.Orbán már egy ideje tudhatja/tudhatná a neveket,hiszen ha csak a Horváth-dossziét  tanulmányoznák..tudható lenne bárkinek.


    Hogy mekkora kuss van abban is ..erre bedobják hogy 400 házkutatás történt a NAV ügyében..te elhiszed??Mikor?? S ilyen csendben?,Máskor fele ennyiért már 40 -en mennek  lakásra/irodára a TEk-től!!!


    Áder miért hallgat???


    Orbán meg sunnyog Brüsszelben,ahogy szólnak a hírek, eléggé negligálják..majd mehet a Békemenet hogy megvédje..

    előzmény:
    pannacotta (8276)
    2014-10-25  12:43
  24. 2014. október 25. 13:278278.

    ez másik idézet, ugyan ebböl a recenzióból: 


    "Gerade beim Thema Russlandberichterstattung wurde die Gleichschaltung der Medien für viele ziemlich offensichtlich, da sich die gleichgeschalteten Medien stark in die Kriegshetze einbinden haben lassen. Aus meiner Sicht kommt das hier vorliegende Buch genau zum Richtigen Zeitpunkt – in dem in der EU über Berufsverbote von russischen und russisch sprachigen Journalisten diskutiert wird (geleakt von dem Bundestagsabgeordneten Wolfgang Gehrcke, DIE LINKE), um bestimmte Sachverhalte nicht an die Öffentlichkeit dringen zu lassen. In dem Papier steht "Die EU dürfe nicht den Anschein erwecken, die Meinungsfreiheit einzuschränken.". Den Anschein nicht erwecken aber es tatsächlich tun. Es wird also von allen Richtungen versucht eine tatsächliche Meinungsvielfalt bzw. eigene objektive Meinungsbildung immer weiter einzuschränken. Medien wie z.B. die FAZ führen aber den Rückgang Ihrer Auflage auf das Internet zurück, da sich die potentiellen Kunden lieber kostenlos im Internet informieren. Die Verantwortung für den Rückgang der Auflage wird aber nicht bei sich selbst (FAZ) gesucht und hat natürlich auch nichts mit der Bevormundung und Manipulation des Lesers zu tun! ;o). Das den Bürgern die Gleichschaltung der Medien und die massive Meinungsbeeinflussung massiv stinkt, kommt den Journalisten eines dort veröffentlichen Artikels bezüglich „Auflagenrückgang“ nicht in den Sinn."

    előzmény:
    belgien (8277)
    2014-10-25  13:24
  25. 2014. október 25. 13:248277.

    De saját forrásból is megtudtam egy-két dolgot. Ez egyik ismerösöm Gyurcsány idejében dolgozott Kiss Péter mellett, sajtós volt. Megszokott dolog volt, hogy csak "baráti" médiumoknak nyilatkoztak, a kérdéseket elöre be kellett adni, a nem megfelelöket kihúzták, ezt volt a gyakorlat a live-intejúk esetében (pl. Gyurcsány Zalaegerszegen vagy máshol). Ha egy újságiró nem az kérdést tette fel, ami nem volt megbeszélve, az elbúcsúztott a további kérdezési lehetöségektöl. 


    De visszatérve a német médiákra. Most jelent meg egy könyv (igaz Ulfkotte már több ilyen dolgot jelentett meg ebben a témában), amelynek egyik recenziójából idézek (ez sajna csak németül van): "Eine eigene Recherche kann aus Zeit und Geldgründen meistens gar nicht mehr durchgeführt werden – das liegt aber nicht unbedingt an den Journalisten, sondern das ist eben vom System so gewollt. Hinzu kommt eben noch die Befangenheit einiger einflussreicher Journalisten, durch „Vorgaben“ … wo immer diese auch herkommen, oder ob sich die Journalisten dessen auch bewusst sind (einige sicherlich – aber nicht alle handeln hier absichtlich bewusst!). Interessant ist auch die Äusserung von Willy Wimmer (Willy Wimmer war 33 Jahre lang Teil des deutschen Bundestags. Von 1985 bis 1992 war er verteidigungspolitischer Sprecher der CDU/CSU und anschließend parlamentarischer Staatssekretär beim Bundesminister der Verteidigung) in einem aktuellen Artikel in dem er schreibt: " Ich kann mich sehr gut an ein langes Gespräch mit einem mir seit Jahrzehnten bekannten führenden FAZ-Mitarbeiter erinnern. Der machte deutlich, wenn das State Department noch rechtzeitig vor Drucklegung nachts anruft, dann kommt der gewünschte Artikel am nächsten Morgen in die Zeitung.".

     

    előzmény:
    belgien (8274)
    2014-10-25  10:03

Címlap

top