Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

5 tiszteletteljes kérés a tv2-höz és az RTL Klubhoz

N?k Lapja Café
N?k Lapja Café
Létrehozva: 2011. június 26. 07:12
Jön a nyár és vele az uborkaszezon, a két nagy kereskedelmi tévé is visszavonulót fúj, lassú, megúszós műsorok jönnek, hogy őszre újra újult erővel induljon be a nézettségi harc. Arra gondoltam, segítsünk nekik, és fogalmazzuk meg, mit is szeretnénk – és mit nem.

Tovább a cikkre...
  1. 2011. június 26. 09:2626.
    Ponotsan, szerintem is azárt adják le ezeket a megbukott gagyi filmeket. A műsorelőzetesekben én mindig azon röhögök, hogy a felkonferáló olyan elánnal sorolja a zs kategóriás színészeket, mintha neked tudni kéne.
    előzmény:
    Lillaréka (23)
    2011-06-26  09:05
  2. 2011. június 26. 09:2525.
    nem nézek tv-t, előfizetésem sincs, nem is lesz. esetenként a BK-t megnézem, de az is fent van már a neten reklám nélkül!!! az összes sorozatom online is nézhető már a neten. nem kell tv. nem kell reklám. a Verdák-at tegnap a majdnem 10 évesem is nézte. a reklám alatt elment a tv elől.
    előzmény:
    Lillaréka (23)
    2011-06-26  09:05
  3. 2011. június 26. 09:2224.

    Én az említett csatornák híradóit nem nevezném értékelhetőnek a következők miatt:

    -a legtöbb hírt egy két nap késéssel közlik

    -állítólag újságírók szerkesztik, de nem is értem, hogy tudnak ennyire pongyolán fogalmazni.

    -Rendszeresen rosszul használják a "sokk" szót, illetve a "sokkot kapott" kifejezést.

    -Elcsépelten és helytelen szövegkörnyezetben használják az "ahogy mondják" kifejezést például.

    -hírnek, mint stílusnak, ismertetője a semleges és pártatlan fogalmazás. Ha egy balesetről adunk hírt, akkor az így hangzik: A balesteben senki nem sérült meg. Nem tesszük hozzá, hogy szerencsére, mert bár mindeki így érez, az már nem semleges, hanem érzelmi töltet ad.

    -nem alkalmaznak fordítót, de angolul sem tudnak. Például amikor Michael Jackson meghalt és megkérdeztek valakit, hogy miért ment valami emlékhelyre, a TV2 viccesen úgy fordította, hogy kifejezéék szimpátiájukat. Nos, amit az illettő angolul mondott az magyarra fordítva annyit tesz, hogy kifejezék részvétüket és nem a szimpátiájukat.

    -az, hogy valami B kategóriás színésznőcske meghalt, akiről annyit tudtak mondani, hogy szép kritikákat kapott, szerintem nem kell, hogy a magyar híradó része legyen. 

    Ez csak pár példa volt, tudnám folytatni.

     

    előzmény:
    Valaki* (19)
    2011-06-26  08:49
  4. 2011. június 26. 09:0523.

    Jó a cikk...

    szerintem is.

    De a legjobb nem nézni keradót.
    szerintem azért a sok carság, mert azokra nincs jogdij, vagy nem annyi mint egy esetlegesen normális filmre. Olcsóbb. A reklámbevétel meg nagy.  Ebből él a kertvévé.

    és ezért nem várok én onnan normális müsort.

    előzmény:
    judy22 (18)
    2011-06-26  08:46
  5. 2011. június 26. 09:0422.
    Végre, végre. Már azt hittem én vagyok annyira kretén, hogy nem tetszenek a TV műsorok, de most végre örülök, hogy nem vagyok egyedül. Tökéletesen egyet értek a cikkel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. június 26. 08:5821.
    az a gáz, hogy azok hiszik menőnek, akik el akarják velünk hitetni, hogy menő
    előzmény:
    business (13)
    2011-06-26  08:27
  7. 2011. június 26. 08:5420.
    hiányolom a sthol-os topikba beírást
    előzmény:
    Passenger (15)
    2011-06-26  08:32
  8. 2011. június 26. 08:4919.
    Végre egy cikk arról, ami naponta sok embernek okoz gondot! Mert amikor lezöttyen munka után az ember a "doboz" elé, vagy szórakozni szeretne, vagy kikapcsolódni. Biztos vannak, akiknek bejönnek az említett műsorok, de mi van azokkal (szerintem jóval többen vagyunk) akiknek nem? Időnként el lehet kapni egy hangversenyt a m2-n, egy színházi előadást m1-n, igazi szórakoztató vagy izgalmas filmet Viasat3-n, de az említett két adón már alig van normális adás a híradókon kívül. Miért gondolják azt a két csatornát vezetők, hogy egymást kell utánozniuk? Mintha nem is a nézőkkel törődnének! Mi lenne, ha kicsit bátrabb műsorpolitikát folytatnának és mernének más irányba is lépni?
    Arról már nem is beszélek, hogy milyen "népnevelés" folyik : a sok szex, a sok pia, cigi, stb propagálása a leadott sorozatokban. Igaz utána kifizetik a büntit néha, de attól még lement és sok gyerek utánozandónak tartja :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. június 26. 08:4618.

    Hát igen!

    Végre egy szuper cikk!

     

    A kedélyes kis magyar sorozatokból(Barátok közt,Jóban rosszban) lassan horror film lesz.

     

    Mindig ugyan azok a filmek,véletlenül sincs új a nap alatt.

    Bud spancer márényeg milliószor volt minden ünnepen.Csak azt nem értem,hogy jön az ünnepekhez?

     

    A sorozatokat nyújtják mint a rétest.

    Ha nem akkor olyan későre teszik,hogy az ember fia vagy lánya  alig bír ébren maradni(Grace klinika,Született feleségek).

    Ráadásul ha véletlenül van valami ami érdekelne,biztoshogy a két csatorna egymásra szervez.

     

    Túl sok az xfaktor és egyéb énekes dolgok is.Nem tudunk ennyi sztárt eltartani. De legalább nézhetőek.

    Táncos műsorok miért nincsenek?Apropó!

     

    Mese?Természetfilm?Hát az tényleg csak a mesében van.

    Régen hogy vártuk az esti macit.Most szegény gyerekek maximum szombat-vasárnap délelött nézhetik őket,de akkor is csak a normálatlan,öldöklős,verekedős meséket,amit biztos nem engednék a gyerekemnek.

    szmbaton például 18.00 körül miért nincs nagy mese?Mondjuk Verdák és hasonló?Utána meg jöhetne egy jó film,ami még nem 18 karika?

     

    A Valóság showkat meg könyörgök hagyják a francba inkább!!!Nemkérünk Alekoszt,Sazndikát,Pákót és Győzikét!

     

    A reklámok alatt az ember elalszik olyan hosszúak.De csak akkor ha nem riad fel a hangos ordibálásra!

     

    Így inkább olvasok.

    Kérdezik is hogyan tudok havi 15 könyvet kiolvasni!Hogy?Hát nem nézek tv-t!

    Férj meg inkább a tudományos és természetfilmeket nézi a másik csatornákon!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-06-26  07:12
  10. 2011. június 26. 08:3317.
    nana, és az esküvős topikok hol maradnak????:-)
    előzmény:
    Passenger (15)
    2011-06-26  08:32
  11. 2011. június 26. 08:3316.

    nem a fantáziájuk silány. tudnának ők jó műsort is csinálni, de a kertévé üzleti alapon működik, tehát a bevétel számít, nem az, hogy a tévénézőknek jó legyen.

    a lényeg az, hogy olcsó műsort adjanak és nagy reklámbevételeket produkáljanak.  

    előzmény:
    business (13)
    2011-06-26  08:27
  12. 2011. június 26. 08:3215.

    nem értek egyet!

    az nlc fórumozó ne tv-t nézzen hanem fórumozzon:D

    szóval:

    18:30 - egy idióta topic nyitása

    18:31 - lelépés a topicból, nem válaszolni semmire

    19:00 - elsi1 idióta, johnny-s topicjában berini és fikázni

    20:00 - cikkre válaszolva, lehetőleg egyetln szóval egy újabb topic nyitása

    20:30 - a beérkezett privi üzenetekre válaszolás, horoszkóp olvasás, yneremény játék játszás

    21:00 - 2132. évi babatervező projectről topic nyitás

     

     

    előzmény:
    fórumozok (12)
    2011-06-26  08:18
  13. 2011. június 26. 08:3014.

    ejnye, Hivatalos Néző, a Rendőrakadémia akárhányadik részeinek ismétléseit kihagytad :-))

     

    mi már gondolkodtunk az előfizetés lemondásán, de az animal planetet sajnálnánk :-))

    a kercsatornákon össz két műsort néztünk: a dr. csontot és a gyilkos elméket. az egyiknek meg már vége is...  ja, a forma-1-et kihagytam :-)

     

    azt olvastam valahol, hogy július 1-től az rtl 19 órakor kezdi majd a híradót és ehhez képest csúsznak a műsorok. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-06-26  07:12
  14. 2011. június 26. 08:2713.
    Abszolút egyetértek, meglehetősen silány fantáziára vall a műsorkészítők részéről, hogy csak ennyire futja, mint ez az Alekoszos gusztustalanság és társai. Igazából nincs sem gyermekműsor, sem felnőtteknek való tartalmas műsor. Ha nem lennének a tudományos csatornák, akkor nem is tudom, talán le is mondhatnám a tv-szolgáltatást. A munkámnál fogva gyakran találkozom "ügyfelekkel" akik nem fizetnek elő semmilyen szolgáltatónál, mert undorítónak találják a a műsorkínálatot, én szerényen csak szürkeállomány sorvasztónak hívom. Szerintetek az Alekosz komolyan veszi magát? Tényleg azt hiszi, hogy menő?? Hú de gáz....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. június 26. 08:1812.

    az esti műsorsávot én így képzelném

    18.30 mese

    19.00 híradó 

    19.30 valami ismeretterjesztő film vagy játék (pl. legyen ön is milliomos)

    20.00 napi sorozat 

    20.30 film (ami még 12 karikás)

    22.30 film (12 karika feletti)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-06-26  07:12
  16. 2011. június 26. 08:1311.
    Ez nagyon jó!! Milye igaz!! Elég gáz, hogy amikor az ember itthon tudna lenni(nyáron, vagy az ünnepnapokon) akkor nem tudja megnézni a kedvenz filmjeit! Pl a Dr. csont és társai sosincsenek ilyenkor!! És hogy abbahagynak olyan filmeket, amiket az ember szívesen nézne, majd szeptemberben folytatjuk címmel, akkor aztán persze semmi, amikor meg 1 év múlva ismét van, már nem is emlékszem az előzőekre!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-06-26  07:12
  17. 2011. június 26. 08:1110.

    Csatlakozom.

    Gyerekkel tvben esti mozit nézni életveszély.

    Eleve fél órával hosszabb a beletoldott reklámok és ajánlók miatt ráadásul a milyen ajánlók.......

     

    Így ha esti gyerekmozi az nálunk dvdről megy, volt úgy hogy ugyanazt néztük mint ami az "esti Fillm" volt pl Apád anyád idejöjjön :)

    előzmény:
    Ditta73 (9)
    2011-06-26  08:03
  18. 2011. június 26. 08:039.

    Nálam tegnap este az a trágyadomb végképp kiverte a biztosítékot!

     

    Emberi időben elkezdték a Verdák című MESEFILMET. Már láttuk, de annyira aranyos, humoros, kedves, hogy a gyerekekkel együtt leültünk, hogy újra megnézzük.

     

    10 perc mese után reklám. Még valahogy lenyeltem. De! A reklámban az ajánlóban kibelezett, feltrancsírozott, véres késsel rohangáló elmebetegek, akik robbantgatták egymást és ezek tömkelegét mutatta be.

    Hát ehhez csak gratulálni tudok! Mit gondoltak, hogy kik fogják nézni a mesét? Felnőttek IS és gyermekek IS! Annyi esze nem volt egyik okos magasan képzett médiaszakos himi-humi iskolát végzett embernek, hogy VÁLOGASSON - legalább ekkor - a reklámokból és filmelőzetesekből? Vagy a nagy állandóan mindent megbeszélünk mítingen senki nem mert szólni, hogy LEGALÁBB MOST változtassunk rajta?

    Szerintem ott minden ember az eszét és a száját a feneke helyén viseli.

     

    A másik...

    Miből gondolják, hogy az emberek nagy része, mondjuk munka után csak hasonló kategóriájú filmekre kíváncsi nap, mint nap?

    Egy ujjamon össze tudom számolni, hogy főműsoridőben a rohadt sorozatuk után (amit szerintem már lassan a kutya sem néz) hányszor van vígjáték, vagy nem direktbe gyártott, percenként 80 halottat termelő, elgondolkodtató film.

    Az egy ujjam a középső...

    Ez ténylegesen az a kategória: nézze az, aki rá van szorulva...

     

    Tegnap 20%-os akció volt a könyvesboltokban, vettem bőven olvasnivalót nyárra. De a könyvtár éves díja sem sok a műsoraik színvonalához képest, ami két fillért nem ér.

     

    A nagy nézettségi harcban elérték, hogy a tv műsorokból a zenecsatorna megy a legtöbbet, az is a takarítás alatt.

     

    Csak így tovább kereskedelmi csatornák! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_169250
    Torolt_felhasznalo_169250
    2011. június 26. 08:018.

    Én is egyet értek az összes ponttal...(főleg a 2. áll közel a szívemhez!)

    ESTI MESE! Imádnánk/imádtam!!!

    Még annyit fűznék hozzá a gyerekekkel kapcsolatos részhez, hogy valaki azt is észre vehetné, hogy a mesefilmeknek NEM 20.00-kor kellene kezdődniük! Az én gyerekeim nem fekszenek korán, de azt gondolom, hogy 1/2 10-10 körül már ágyban a helyük, de akkor nem látják a mesefilm végét. Egész délután nem nekik való műsorok vannak a TV-ben, ezért nem is nagyon engedem, hogy TV-t nézzenek. De amikor végre valami nekik való lenne, akkor vagy meg kell engednem, hogy sokáig maradjanak fent, vagy lemaradnak a film végéről. (arról nem is beszélve, hogy nem minden családban van 2 vagy több TV, így vagy a gyerekek nézik este a filmet, vagy a szülők)

    Ezt olyan nehéz ép ésszel felfogni, és figyelembe venni a műsor tervezésekor? Gondolom, akinek nincs gyereke, az is átlátja ezt a helyzetet, akkor hol a hiba?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-06-26  07:12
  20. Torolt_felhasznalo_276311
    Torolt_felhasznalo_276311
    2011. június 26. 08:017.

    messze egyetértek a cikk írójával...a mai tv-k műsorkínálata (szándékosan nem írom, hogy ker.tv, mert gyakorlatilag a többi is ugyanazt csinálja) kritikán aluli

    kevés kivétel van, ezek - legalábbis nálam - az ismeretterjesztő csatornáknál lelhetők fel

    tulajdonképpen ugyanazt tudnám leírni, amit már előttem kata0603, drfata is leírt - ehhez kapcsolódva csak annyit, hogy vagy 100 %-ban meggyőződése a csatornák irányítóinak, hogy ilyen műsorokra van igény, vagy valamiért ezt akarják elhitetni a (esetleges) nézőközönséggel - hogy ez igénytelenség, pénztelenség, ötlettelenség vagy mi, az gyakorlatilag teljesen mindegy 

    mindezek következménye, hogy tv-t mi is igen ritkán nézünk - nem is kell tulajdonképpen nézni ahhoz, hogy tudjuk, milyen műsorok vannak, hisz úton-útfélen a reklámjaikba botlunk, halljuk útközben, munkahelyen...

    ...siralmas, szomorú, szánalmas...hisz sokaknak ez lenne a napi kikapcsolódás, de ilyen színvonallal... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-06-26  07:12
  21. Torolt_felhasznalo_157411
    Torolt_felhasznalo_157411
    2011. június 26. 07:516.
    Ritkán van ilyen, de ez egy olyan cikk, amelynek minden sora tetszik nekem,sőt maximálisan egyetértek. Kedves Zoli, ki ezt írtad,az lenne a kérésem: a nap végén a kommentekkel együtt, juttasd már el a két agymosó csatornának is ezt. Mert egyet biztosan tudok, BOJKOTTÁLOM mind a két csatornát 100%.ban,( bár most is többet nem nézem, mint igen) ha összel beindulnak a beígért "valóságsók"....kiköttetem,letiltatom....Rájöttem szép lassan, nem kell tv-t nézni, annyi értelmes dolog van az életben.(Nem nézem titokban, nem tudom ki mit csinál kivel, és a lényeg NEM ÉRDEKEL. )Nosztalgiázom néha, amikor még normális műsorok voltak a tv-ben. Tegnap letöltöttem és megnéztem gyermekkorom kedvencét: a Keménykalap és Krumpliorr-ot! Háát régen szórakoztam ilyenjól. Imádom!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-06-26  07:12
  22. 2011. június 26. 07:405.

    és azt lehet, hgy ne nézz tv-t?

    én már évek óta ezt teszem, csak 1-2 érdekesebb műsort nézek meg, pl. tények, amit online a neten is lehet.

    ami meg érdekel azt utólag a honlapjukon megnézem.ennyi a trükk.és nincsenek reklámok, nincsenek hülye műsorok;)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686442 (1)
    2011-06-26  07:12
  23. 2011. június 26. 07:324.
    Hmmm, és arra emlékszik valaki, amikor a "két nagy" indulásakor egymást másolva és egymással versengve gyártották az azonos műsorokat? Ami egy helyen a Kölyökklub volt, a másikon Homokvár, és ez csak folytatódott... Ráadásul akkoriban a két műsorigazgató apja és fia voltak (mára változott a helyzet), ám a családon belüli rivalizálást átörökölték az utódok is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_256143
    Torolt_felhasznalo_256143
    2011. június 26. 07:303.
    Az én " kedvencem" a főzős műsor előtti 12-es karika.Meg a 10 perc film, 15 perc reklám+hírek+előzetes, aztán már gőzöm sincs hol is hagyták abba a filmet.No meg a film utáni reklám hangereje fület sértő, / bár ez szeptembertől halkulni fog/ addig még kitartás kell a napi tévézéshez.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. június 26. 07:122.
    Messzemenően egyetértek a cikk minden sorával.Azzal a megjegyzéssel,hogy "ezeknek" beszélhet az ember.Akkor is az idétlen félanalfabétáknak szóló müsorokat nyomják,mert tudják,hogy zömében ők a nézőközönségük.Kár,lehetne jó műsorokkal is versenyezni.Mikor v.ki bekerül ezekhez a kertévékhez,rögtön hajlandó magából komplett hülyét csinálni.Ld.celebműsorok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top