Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajegyenesítés-keratinnal

Bubimano
Létrehozva: 2011. június 21. 19:00

Brazil keratinos tartós hajegyenesítés röviden: ez egy olyan eljárás, melynek során keratint juttatnak a hajba, az eredmény pedig sima, egyenes egészségesen fénylő haj 3 hónapon át... Jól hangzik, nem?

 

Ha van köztetek olyan, aki már csináltatott magának ilyen kezelést, kérem, hogy ossza meg tapasztalatait. Elsősorban a végeredmény és a tartósság érdekelne.

 

Köszi 

  1. 2016. július 5. 21:38104.

    Sziasztok!


    Én kb három hete csináltattam meg a brazil hajpakolást/hajegyenesítést. Az eddigi hatással többé-kevésbé elégedett vagyok. Azért csak többé-kevésbé, mert a hajpakolás utáni második hajmosásnál úgy tűnt, mintha kezdene máris kimenni a hajamból. Nekem alapból enyhén hullámos a hajam, és festem több éve. El kezdtem növeszteni, és azért csináltattam meg a hajpakolást, hogy ne kelljen vasalnom, de mégis nézzen ki valahogy.


    A második hajmosás után rendeltem egy szulfátmentes sampont és mellé egy szulfátmentes hajkondicionálót ( mindkettő 4105 Ft volt és 350 ml), amit a fodrászom ajánlott. Miután elkezdtem használni a sampont, teljesen elégedett vagyok a pakolással, hiszen a sampon és a kondicionáló jobban tartja a hajamban az egyenest, mint gondoltam. Emellett nagyon fényes és puha lett tőle a hajam. (Itt azért megjegyzem, hogy a revalidot is szedtem egy hónapig az egyenesítés előtt, ami szintén előnyömre vált.)


    Azért mertem belevágni ebbe az egyenesítédbe, mert barátnőmnek, akinek alapból ki volt szőkítve a haja és a lehető leggöndörebb volt, teljesen rendbe hozta és egyenessé varázsolta ez a "csodabogár".


    Az eljárás során a fejbőrt valóban nem érinti a kezelés, így a ráktól és az esetleg felmerülő vegyi anyagoktól nem félek. Enyhén csípte a szememet az anyag, amikor belevasalta a fodrászom, de ezt ki lehetett bírni. 


    Még nem tudom, nálam meddig tart a hatása, mindenesetre remélem a legjobbakat, mivel, barátnőm haja 6 hónapig maradt tőle majdnem ugyanolyan egyenes, mint amikor elvégezték a kezelését.


    Egyébként mindez egyéntől függ, ahogyan az is, hogy lehet-e közben göndöríteni, vagy sem. Én, konkrétan felfogott hajjal járok nap, mint nap dolgozni, és örömmel tölt el, amikor látom, hogy egyáltalán nem látszik meg a hajgumi nyoma a hajamban, miután egész napok után kiveszem belőle.


    Göndöríteni még nem próbáltam, mert a célom, hogy a lehető legtovább egyenes maradjon.


    Csak ajánlani tudom mindenkinek ezt a kezelést, aki hosszantartó, egyenes, selymes hajra vágyakozik, és a pénztárcája megengedi.


    Nekem szerencsém volt e tekintetben is, hiszen a fodrászommal jó kapcsolatban állok, így a hátam közepéig érő hajamat 9500 Ft-ért vállalta el.


    Ugyanakkor kezdő, brazil kakaós hajpakolást végző fodrászhoz csak az menjen, aki bízik a fodrászában és elég bevállalós! ;)


     


    További szép estét Nektek és jó olvasgatást! :)


     


     

  2. 2016. június 5. 18:41103.

    5 napja volt a brazil egyenesítésem. Okulásként, egy még általam nem olvasott tapasztalat. Kedd után csütörtök reggelre mindkét, de főleg a jobb fülem bedagadt, piros volt. Allergia gyógyszer, kalcium pezsgőtabletta, fenistil gél alkalmazása után két nappal, szombat reggelre kicsit az öedema visszahúzódott, elkezdett sebesedni ugyanúgy mindkét fülem, de főként a jobb. Most a második nap, kenegetem bepanthen-el, ragad hozzá a hajam. Nagyon fájnak a füleim, kellemetlen a látvány is, 46 éves vagyok, soha nem voltam allergiás semmire, ezt most nagyon benyeltem. A hajamat ma mostam meg először.Életemben először nem kellett kefével szárítanom, csak az ujjaimmal igazgattam szárítás közben, ennek örülök,viszont nem fényes és szöszös is, ezért le kell majd olajoznom, a jó minőségű olaj 9 ezer forint, ami nem zsírosít, ezt most nem tudom megvenni. Ha tud valaki hasonló tapasztalatról szeretnék segítséget kérni, hogy valóban allergia lehet-e, vagy esetleg nem szakszerű munka.


     


     

  3. 2015. május 15. 18:16102.

    Szia! Én is így jártam sajnos:( Azóta sikerült kideríteni, mitől lett seprűs a hajszálad?

    előzmény:
    zsofesz (97)
    2013-07-16  22:32

Címlap

top