Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Végbélrepedés - Dr Regőczi

Torolt_felhasznalo_419781
Torolt_felhasznalo_419781
Létrehozva: 2011. június 21. 11:45

Sziasztok!

 

2 hónapja szültem, utána alakult ki végbélrepedésem (plusz vérrögös aranyér is, de az már hálistennek elmúlt), amihez záróizom görcs is hozzájárult, a sok fájdalom miatt.

Voltam már orvosnál, aki megállapította ezeket a diagnózisokat, és megbeszéltük, hogy kenegetem körömvirág-krémmel, ill. napi 2x feszítő-lazító intimtornát csinálok.

 

Sajnos 1 hónap alatt sem változott a helyzet.:(

A neten találtam Dr Regőczi Tamás nevét, Istenhegyi Klinikán rendel - esetleg valaki járt már nála? Vélemények?

 

Azt is szívesen veszem, ha valaki az enyémhez hasonló panaszokkal meggyógyult - hogyan és mennyi idő alatt?

LÉgyszi, ne írjatok olyanokat, hogy először a székletet rendezzem, mert ezen már régesrégen túlvagyok, minden OK. Literszám iszok folyadékot, rostokat eszek, nem használok druva wc-papírt, stb. stb. - és teljesen normális a székletem, nem ez a baj!

Simán megy a wc-zés, de utána pár órán belül bekövetkezik az izomgörcs (én ezt nem is érzem, és hiába koncentrálok a lazításra, nem múlik), és egész nap fájdalmaim vannak.

Nagyon nehéz így mosolyogva ellátni a babámat...

 

Előre is köszönök minden hozzászólást!

  1. 2011. július 12. 11:4051.
    Bánfalvi neked közelebbi időpontot adott? Vagy ennyit kellett várni rá is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_419781 (49)
    2011-07-11  19:36
  2. 2011. július 12. 11:0750.

    Képzeld rászántam magam, hogy felhívom az orvost, azt képzeltem én naív, hogy már ma elmegyek, és ma meglesznek a válaszok, a hatékony gyógymódok. Kb. két hét múlvára kaptam időpontot, ez a legközelebbi. Kérdés, hogy kivárjam? Elmenjek máshoz? Nem tudom :(.

     

    Remélem nálad ma minden oké!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_419781 (49)
    2011-07-11  19:36
  3. Torolt_felhasznalo_419781
    Torolt_felhasznalo_419781
    2011. július 11. 19:3649.

    Jaj, szegénykém.:(

    Lehet hogy érdemes lenne esetleg paraffin olajat is bevetni arra az időszakra, amíg teljesen meggyógyulsz - hogy addig is biztosan rendezett legyen a széklet, nem?

    Bár valóban egy jó orvos lenne a legjobb, aki szépen tisztázza, hogy egyáltalán tényleg hogy állsz most. (erre mondjuk én magam is kíváncsi lennék magammal kapcsolatban... és Csatár Évát egyre szimpatikusabbnak találom. A videoklinikás oldalon olyan reménytkeltően hihetően beszél arról, hogy ugyan borzasztó a végbélrepedés, de van végleges megoldás - hogy ha nem segítene a Reparon-kúra, hozzá mennék.

    Illetve a Kriston-tornának is utána fogok járni.

     

    Egy másik oldalon egy proktológus azt javasolta, hogy záróizom-görcs esetén naponta annyiszor csináljunk feszítés-lazítást, amennyiszer csak eszünkbe jut. Jónak érzem a dolgot. De persze, nyugtával dícsérjük a napot...

     

    Nálam meg az a baj, hogy reggel elmegyek wc-re, tök jó, minden rendben, utána zuhi, krém, kúp - 1 órán belül el is felejtettem ma is, hogy van egyáltalán végbelem:) DE: dél körül ismét wc-re kellett mennem, akkor is normális volt, de éreztem, hogy sok így egymás után.:O

    De most per pillanat jó, örülök neki.

     

     

    előzmény:
    Bbohar (48)
    2011-07-11  17:40
  4. 2011. július 11. 17:4048.

    Hááát sajnos nem jól. Kissé változott a probléma, szerintem most repedés nincs, mert nincs az egész délelőtti iszonyú fájdalom, hanem..kb. 3 napig iszonyú kemény volt..fogalmam sincs miért, pedig nagyon odafigyelek :(. Tehát iszonyú erölködés,fájdalom, majd mára vérzés is. Remélhetőleg aranyér, de azért újra azt érzem, hogy el kell mennem orvoshoz. 

    Szerettem volna békéscsabára ahhoz, aki tényleg nagyon szimpatikus. Csak sajnos az szervezést ígényel, és ez talán most sűrgősebb. Most Csatár Éván gondolkozom, lehet hogy hozzá fogok elmenni.

    Miközben azt érzem, hogy talán gyógyulok, talán a repedés is gyógyult, ha erre a kínlódásra nem jött elő, de most meg tulajdonképpen módosult a probléma. Most érzem azt, (a vérzést leszámítva) amit te szoktál írni, hogy olyan tompán fáj a hátsóm. Tehát szervezem az orvoshoz menést, újra, és kezdem a te kúrádat :) reparon kúp, stb.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_419781 (46)
    2011-07-10  17:05
  5. Torolt_felhasznalo_419781
    Torolt_felhasznalo_419781
    2011. július 10. 17:1547.

    Találtam egy videót, a Kriston Andrea beszél helyes székelési szokásokról, a 4. perc körül megemlíti a végbélrepedés - záróizomszorítás összefüggését is:

     

    http://www.youtube.com/watch?v=TRv-KWv9xtc&feature=grec_index

     

    Gondoltam, érdekel téged is.

    előzmény:
    Bbohar (42)
    2011-07-08  16:23
  6. Torolt_felhasznalo_419781
    Torolt_felhasznalo_419781
    2011. július 10. 17:0546.

    Hogy vagy Bohar?

     

    Én továbbra sem olyan fényesen, mint a babakocsi-cipelgetés előtt.

    Feszül az izmom, néha belenyilalgat. A korábbi durva időkben ez a fajta érzés előzte meg a komoly fájdalmat, ezért ez megrémiszt.

     

    Gondolkodom a Kriston-féle tornán. Azt írják a záróizmok állapotán is segít. Nem tudom, mennyiben különbözhet azoktól az egyszerű gyakorlatoktól, amiket a Bánfalvi írt össze.

    Te ismered a Kriston-tornát?

    Tanfolyamra biztosan nincs pénzem, meg a pici mellett nem is tudnék járni, de gondolkozom a dvd-n, illetve a könyvön. Utolsó szalmaszál...

    előzmény:
    Bbohar (42)
    2011-07-08  16:23
  7. Torolt_felhasznalo_419781
    Torolt_felhasznalo_419781
    2011. július 9. 14:5045.

    Szerintem a nagyobb súlyok hirtelen megemelésével is érdemes vigyázni.:(

    A tegnapi nagy babakocsi emelgetésemnek tudom be, hogy ma már nincs az a felhőtlen "nem is érzem azt a tájékot" - érzésem. Nem szúr vagy fáj, de úgy érzem, nagyon kell figyelnem, hogy lazítsam a záróizmot.

     

    Azt a sunyi hétszázát ennek a repedés-záróizomgörcs párosnak basszus...

    előzmény:
    Bbohar (42)
    2011-07-08  16:23
  8. 2011. július 9. 00:1444.

    A hagyományos dolgokkal, mint sok-sok rostos étel, sok víz.

    Emellett ami nekem nagyon bejött, hogy reggel felkelek 15 perccel hamarabb, iszok egy pohár langyos vizet és várok. Addig nem kezdek semmibe, amíg "meg nem születik " az eredmény.... Mert ha beindítom a reggeli tevékenységeket, akkor már nem figyelek oda az ingerre. Egyszerűen rászoktattam magam erre. ha netán mégis fennakadás van, pl beteg vagyok, vagy utazok valahova, akkor veszek be tejcukrot (laktoz szirup) és az segít.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_419781 (39)
    2011-07-08  12:33
  9. Torolt_felhasznalo_419781
    Torolt_felhasznalo_419781
    2011. július 8. 18:5143.

    El is küldtem neked a leírást, és szívből remélem, hogy segíteni fog hosszú távon!

     

    Látod, nekem maga a repedés nem is fájt már az elmúlt 2 hónapban, és mégis iszonyú fájdalom gyötört az egész tájékon, nálam már valószínűleg "csak" a záróizom-görcs lehetett a ludas. Viszont fura, hogy mégis a Reparontól lettem jobban. Persze, doki lehet azt mondaná: most ért be a torna gyümölcse.:)

    Akárhogyan is: remélem, ennél rosszabb már sosem lesz, mint most.

    előzmény:
    Bbohar (42)
    2011-07-08  16:23
  10. 2011. július 8. 16:2342.

    Elküldtem priviben az emaílcímet, és várom és köszönöm a csodamódszert.

    Én nem szerettem kúpot használni.

    Egyébként úgy érzem hogy úgy tér vissza, hogy újra sérül valahogy, de ezt már írtam, székrekedés, kevesebb folyadék, vagy amit szintén írtam, hogy mogyoródarabka, lehet hogy hülyeség, most ribizlimagra gyanakszom.

    Tényleg jó, hogy te még az út elején megállíthatod az egészet, én meg ki tudja, vagy még helyrejövök, vagy már ott tartok lassan, mint  netuddki 990 hogy lassan a műtét következik. Bizakodom, hogy a csodatorna segít rajtam, vagy hogy összejön egy problémamentes szakasz amikor lesz ideje úgy begyógyulni a repedésnek, hogy már ne legyen ilyen sérülékeny.

    netuddki990,

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_419781 (41)
    2011-07-08  15:41
  11. Torolt_felhasznalo_419781
    Torolt_felhasznalo_419781
    2011. július 8. 15:4141.

    Elképzelhető, hogy tényleg a záróizom-görcs akadályozza nálad a végleges gyógyulást. Ha meleg fürdőre enyhül a fájdalom, akkor valószínű ez a legnagyobb baj.

     

    Viszont begépeltem neked a záróizomtorna helyes kivitelezése című oldalt, amit kaptam a dokitól - így, ha küldesz nekem email címet, elküldöm neked a fájlt, hátha pont ez fog segíteni!

     

    Egyébként én is csinálom a tornát minden nap. Igaz, van amikor a reggeli kimarad, mert felkelés után már megyek is wc-re, utána meg nem szeretem csinálni a tornát, mert úgy tapasztalom, sokkal feszülékenyebb ilyenkor az izom, nem akarom, hogy pont ezért ne gyógyuljon. De lehet, hogy rosszul gondolom. Mindenesetre esténként egy alkalmat sem hagyok ki, én Reparon kenőcsöt használok egyelőre, a 4 hét letelte után váltok majd körömvirágra. Torna után pedig Reparon-kúp. Valahol olvastam, hogy a kúp felrakása önmagában is oldja az izomfeszülést. De elég drága mulatság azért, napi 2 kúppal számolva egy héten elfogy 2 doboz majdnem.

     

    előzmény:
    Bbohar (40)
    2011-07-08  15:18
  12. 2011. július 8. 15:1840.

    Valahol reméltem, hogy te már túl vagy az egészen, és hamarosan elfelejted, csak egy régi rossz emlék lesz belőle.

    Ha én az eslő szülés után tudtam volna, hogy nem aranyér, hanem ez, és ennek megfelelően küzdöttem volna vele, talán nem szenvednék most.

     

    Adnék még esélyt a tornának, hátha rajtam segítene, ha nem, talán ősszel én is beválalnám a műtétet, ha addig így folyton visszatér.

     

    A Doloproct ezúttal irritál, most a körömvirág krém jön be. Meg az ülőfürdő. Tulajdonképpen nekem a Wc-n eltöltött idő, és a meleg ülőfürdőig, meg még utána valamennyi idő amíg fájdalmas. A nap többi részén csak érzem, hogy holnap fájni fog. (érzem ha próbálom a saját elképzeléseim szerint feszíteni, lazítani)

    A nitricum segít nekem, talán ezért nincs hogy már nem az van, hogy reggeltől kb. egész délelőtt iszonyat fájdalmaim vannak, mint eleinte. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_419781 (38)
    2011-07-08  12:31
  13. Torolt_felhasznalo_419781
    Torolt_felhasznalo_419781
    2011. július 8. 12:3339.

    Szia!

     

    Köszönöm, hogy leírtad, és nagyon örülök,hogy neked már a múlté ez a probléma!

     

    Azt hiszem, az én izomgörcsöm nem volt ennyire súlyos, simán meg tudott tükrözni a doki, igaz nem volt kifejezetten kellemes, de nem is okozott problémát.

     

    Mivel tartod rendben a székletedet?

     

    előzmény:
    netuddki990 (37)
    2011-07-07  22:04
  14. Torolt_felhasznalo_419781
    Torolt_felhasznalo_419781
    2011. július 8. 12:3138.

    Szia!

     

    Remélem, már meggyógyultál teljesen!:O

    Mi is most tértünk vissza Pestre, viszont sajnos szkennelni még nem tudtam, szüleimé nem volt jó. Talán párom meg tudja oldani a munkahelyén, ha nem, akkor max. lefénymásoljuk és elpostázom neked, ha az úgy jó.

     

    Sajnálom, hogy újra visszatértek a panaszaid - de mitől szted? Doloproct nem segít?

     

    Én most tartok a Reparon-kúra 3. hetében - és gyakorlatilag már nincsenek panaszaim. Alig merem még leírni is.:O)))

    Azért ma picit megszeppentem, ugyanis ma voltam először egyedül sétálni a manómmal, és bár csak 8 lépcsőfokot kellett cipelnem a babakocsit...de volt súlya.

     

    Visszatérve a kúrára, tegnap volt az első olyan napom, amikor egyáltalán nem éreztem úgymond a végbél tájékomat, szóval abszolút nem voltam tudatában, mint a régi szép időkben, amikor csak jöttem-mentem, éltem a hétköznapjaimat. Izomtorna közbe is azt érzem, hogy laza és rugalmas a terület. Igaz, amikor elkezdem, akkor mindig feszesebbé válik kicsit, de fájni nem fáj.

    Végigcsinálom a 4 hetet, nem hagyom abba.

    Meg a Nitricumot is szedem egyébként.

    Mindig mondogatom, hogy egész életemben csupa egészség voltam, náthás is 3 évente 1x voltam, hát most áldozok a gyógyszergyárak oltárán rendesen...:O

     

     

     

    előzmény:
    Bbohar (34)
    2011-07-07  08:43
  15. 2011. július 7. 22:0437.

    Szia!

     

    Az orvos döntötte el, hogy ideje megműteni.

     

    A műtétről nem sokat tudok írni, mert altattak. Még csak hashajtás sem kellett, mert annyira "lent" zajlott a dolog. (bár lehet, hogy csak itt van így. Itt kell megemlíteni, hogy külföldön élek, tehát orvost ajálani nem tudok.)

     

    A sebész megvizsgált, mikor a körzeti orvos elküldött hozzá. Gyakorlatilag annyiból állt a vizsgálat, hogy "megnézte", mert az látszott, hogy görcsben van az izom. Tehát nem erőltetett semmit, nem okozott fájdalmat. Elmagyarázta, hogy a végbélrepedés miatt beállt ez az izomgörcs és emiatt nem tud begyógyulni a seb. Szóval beállt egy ördögi kör. Ha feloldja ezt a görcsöt a metszéssel, akkor be tud gyógyulni a seb.

     

    Nagyon sok fájdalmam volt a műtét előtt, volt, hogy begyulladt a seb, akkor kúpokat kaptam. Hónapokig szenvedtem. Minden vécére menetel egy kín volt.

     

    Próbálkoztam relaxálással, autogéntréninggel. Néha úgy tűnt, hogy javul, aztán megint rosszabb lett.

     

    A műtét 8 és fél éve volt. A legrosszabb az első vécére menetel volt. Aztán egyre jobb lett. Azóta nem tért vissza.

     

    Nekem arra volt jó ez a cécó, hogy egy egész életnyi székrekedés után rá lettem kényszerítve, hogy megoldjam ezt a problémát. Azóta nagyon vigyázok, hogy ne legyen székrekedésem.

     

    Mint fentebb írtam, én külföldön élek, itt más a rendszer. Magánkórházban műtöttek, de az eü biztosítás térítette. Kb 3 órát töltöttem a kórházban.

    Ha van még kérdésed, írd meg nyugodtan.

     

    előzmény:
    Bbohar (36)
    2011-07-07  10:31
  16. 2011. július 7. 10:3136.

    Te vagy az orvos döntötte el, hogy itt az ideje a műtétnek, nem érdemes már próbálgatni mást?

    Írnál pár szót a műtétről, hogy zajlott? Milyen vizsgálatok előzték meg?Egyáltalán, mennyire volt problémás a repedés előtte? milyen erős tüneteid voltak, vagy milyen gyakoriak?

    Ki műtött, őt ajánlanád e? Mennyibe került?

    Mennyi idővel ezelőtt történt, azóta nem tért vissza a probléma?

     

    Elnézést, hogy ilyen sokat kérdezek, akármennyire is válaszolsz belőle, nagyon köszönöm! 

    előzmény:
    netuddki990 (35)
    2011-07-07  08:57
  17. 2011. július 7. 08:5735.

    Bocs, nem tudok visszaolvasni.

    Nekem volt végbél repedésem és izomgörcs is. Én is sokáig próbáltam természetes úton kezelni és gyógyítani, végül megműtöttek. Ez a műtét valójában csak egy metszés az izmon, hogy feloldja a görcsöt és utána be tud gyógyulni a repedés is. Minimális kellemetlenséggel túl voltam rajta.

    Csak ajálani tudom ezt a megoldást.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_419781 (1)
    2011-06-21  11:45
  18. 2011. július 7. 08:4334.

    Szia!

     

    Visszaértünk már, végülis nagyon jó nyaralás volt. Csak sajnos én is beteg lettem, antibiotikumot szedek, kb. 10 éve nem volt szükségem ilyesmire.

    Sajnos az altáji problémámról sem feledkezhetem el egészen, tegnap, és ma, újra fájdalmas a délelőttöm, ha nem is annyira, mint korábban. Ezért nagyon reménykedem, hogy visszatérsz még ide, és azt a tornát, vagy lazítást amit beszéltünk, valamilyen formában megosztod esetleg velem. Emailcímem küldjem? vagy hogy legyen?

     

    A pénztárcára visszatérve, most komolyan megléptem hogy nincs már nagy pénztárcám, csak egy kicsi, és külön a kártyák, külön a pénz.

     

    Nekem az az orvos  szimpi nagyon továbbra is, akit mutattam, aki Békéscsabán van, ami igaz, hogy messze van, de lehet, hogy a kellene elutaznék oda.

     

    A csontom nem szokott fájdogálni nekem. Ez lehet, hogy neked még a szüléshez kapcsolódik, remélhetőleg mostanra, vagy hamarosan már el is múlt/ vagy múlik. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_419781 (33)
    2011-06-29  09:44
  19. Torolt_felhasznalo_419781
    Torolt_felhasznalo_419781
    2011. június 29. 09:4433.

    Szilvásvárad gyönyörű hely, de jó nektek!! REmélem, hamar meggyógyulnak a gyerkőcök.:( Azért vannak izgalmak nálatok...:) Remélem, nem volt a fél fizetésed a pénztárcádban...

     

    Nem voltam még orvosnál, még folytatom a Reparon kúrát 3 hétig.

    Nem is tudom, olyan macerás eljutni a dokihoz. Itt akiben megbíznék, nagyon nehéz elérni, hol a műtőben van, hol a rendelőben - nem tudom a pici babámmal hogy várhatnék rá egész nap. Most még a fejőgép sincsen nálam, hogy esetleg addig itthon hagyjam a törpémet anyukáméknál.

     

    Neked a csontod szokott fájdogálni amúgy azon a tájékon?
    Nekem sok ülés után (kb fél óra) jön elő, de az is lehet, hogy ez még a terhesség utáni emlék, mert utolsó hónapban is sokszor volt ilyen.

     

    Na de, most nem is akarlak ilyen kérdésekkel zavarni, pihenj, érezzétek jól magatokat!

    előzmény:
    Bbohar (32)
    2011-06-28  22:14
  20. 2011. június 28. 22:1432.

    Szilvásváradon vagyunk. Tényleg jó itt, és nyugalom van, bár az idő nem túl jó. Sajnos az indulás pillanatában az egyik, a legkisebb gyerek lázas volt, szóval akkor vettük észre, vagy akkor lett az. Az úton hányt. Ma mindhárom gyerekkel orvosnál voltunk itt, és mindháromnak antibiotikumot kell szedni! Az én torkom is fáj. Plusz a pénztárcám elveszett útközben. De azért élvezzük a nyaralást :)))

    3 éves fiú, 5 éves lány, és 7 éves fiú

     

    Jó kérdés, mert én sem nyúlkáltam arrafelé régebben, viszont én is érzem amit írsz. ezt csak úgy tudhatjuk meg, hogy heg e, ha egy orvost megkérdezünk, vagy ha valaki olyat, akinek még nem volt ilyen problémája.

     

    Te voltál orvosnál?

     

    Gondolom hogy jó a kertben, vidéken a szülőkkel. Jól teszitek, hogy maradtok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_419781 (31)
    2011-06-28  09:14
  21. Torolt_felhasznalo_419781
    Torolt_felhasznalo_419781
    2011. június 28. 09:1431.

    Mindenképpen folytatom a kúrát, mind3 részét! Tegnapelőtt azért kicsit még éreztem dolgokat, de tudom is, hogy a reggeli nagydolog miatt. Nem volt vészes, főleg nem az elmúlt hetekhez viszonyítva, de azért óva intett.

     

    Hová mentek nyaralni, megkérdezhetem? Hát igen, ilyenkor picit minden felborul, de talán pont mivel nyugiban lesztek, ez jó hatással lesz mindenre, nem kell reggel kapkodni, nyugodtan félre tudsz vonulni pl. a reggeli dolgokhoz. Vegyél szilvát ott is, meg gondolom vannak még olyan kaják, amikről biztosan tudod, hogy segítenek.

     

    Igen, egészen más élmény így babázni, fájdalommentesen, hogy tudok vele mászkálni.:) Kisfiú a drágám.:O) Most szüleimnél vagyunk vidéken, úgyhogy dupla élvezet, mert amikor csak tehetjük, kint vagyunk a kertben, imádja. Úgy döntöttem, maradunk még 1 hetet, szüleim repesnek a boldogságtól, és nekem sem lesz túl rossz, hogy még pihizhetek egyet, és nyugodtan csinálhatom a kúrát, lefekhetek, ha akarok, mindig van önkéntes jelentkező a kis Nokedlire.:O)

    A te gyerekeid mekkorák?

     

    Ja, és még egy "fura" dolgot szeretnék kérdezni.

    Szóval, mielőtt csináltam volna az intim tornát, én nem igazán nyúlkáltam soha ezeken a területeken, így nem tudom, alapállapotban milyen.

    De, most hogy kenem a kenőccsel, azt érzem, mintha 2 db cérna lenne ott bent, kb 1 cm hosszan (az is lehet, hogy csak 2 kis erecske, de ugye nem tudom, mert előtte nem néztem).

    Neked is van ilyen? Ez a repedés helyén kialakult heg lenne?

    előzmény:
    Bbohar (30)
    2011-06-26  23:41
  22. 2011. június 26. 23:4130.

    Nagyon örülök, hogy úgy tűnik vége a szenvedéseidnek! Így is folytatod a reparon és a homeo bogyós kúrát? Meddig? És a tornát?

     

    Én is jól vagyok ma is, de...nekem van mit izgulnom, hisz, most elutazunk egy hétre, és akkor ugye a "székelési szokásaim" valszeg megváltoznak valamennyire, sőt az étkezési is, úgyhogy, mivel frissen gyógyultnak érzem magam, még talán visszajöhet, de nagyon remélem, hogy nem fog.

     

    Jó neked is, hogy most így gondolom, jobban tudsz a babádnak örülni. Kisfiú vagy kislány? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_419781 (29)
    2011-06-26  12:05
  23. Torolt_felhasznalo_419781
    Torolt_felhasznalo_419781
    2011. június 26. 12:0529.

    Te jó ég, hát sehogy sem jó...:O

    Azért a túl sok folyadéktól én még messze tartok, úgy érzem...:) Pedig azt mondják, szoptatás alatt +1 literrel kell még rászámolni...

     

    Viszont örömmel jelenthetem, hogy a mai nap a 2., amikor nagydolog után sem jönnek a szörnyű órák.  Fantasztikus érzés, rég nem éreztem már így magam.:)

     

    REmélem, te is jól vagy még mindig!

     

    előzmény:
    Bbohar (28)
    2011-06-25  23:19
  24. 2011. június 25. 23:1928.

    Előre is köszi, a bescannelést, átküldést!!

     

    Eszembe jutott valami amit mindkettőnknek fontos figyelni!

     

    Egy ismerősöm kislánya nemrég kórházba került, igen súlyos állapotban, a diagnózis az volt, hogy túl sok folyadékot ivott.

     

    Most rákerestem így, hogy túlzott folyadékfogyasztás, túlzott folyadékbevitel, vízmérgezés, bármelyik keresőszóra találsz cikkeket, amiben kiderül, hogy nagyon súlyos dolog,komoly bajokat, halált okozhat!!!hirtelen!

    Tehát egyszerre ne igyál túl sokat!! Rövid időn belül ne legyen sok, szét kell osztani! Olvass utána és figyelj erre.

    Szerintem a homeos bogyó után előtt, pl. nem lehet óriási nagy baj, ha iszol utána mondjuk 1-2 dl vizet. Ugyanis, pl. babáknak víben felolva szokták adni a chamomilla bogyókat. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_419781 (26)
    2011-06-25  22:12
  25. Torolt_felhasznalo_419781
    Torolt_felhasznalo_419781
    2011. június 25. 22:1327.
    "benne vagyok a pezsgőbontásBAN". elnézést, kicsit gyorsan írok ilyenkor...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_419781 (26)
    2011-06-25  22:12

Címlap

top